Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 5:15 pm

tribina21 je napisao/la:
sri sep 23, 2020 5:01 pm
Jel derbi odgođen?
Ako pitari prođu bit će odgođen.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 5:16 pm

Pomocni teren ce se prodati kad tad, samo je pitanje hoce li ga prodat ovi ljudi, neki drugi, ili investitor :D

Zasto to tako mislim?
Kao prvo mislim da bi daleko vecu korist imali od terena koji nisu u urbanom dijelu. Treninzi pored samih ulica su njaaah, po mom misljenju. Pogledajte kamp Vardara, ljudi su savremeni kamp napravili za samo 4miliona eura. Kad sam vidio bas sam se iznenadio, i treba ici u tom pravcu. Vracamo se na pocetak. Misljenja sam da ovi ljudi ne mogu to iznijeti, na stranu njihova ljubav prema klubu, ali oni nemaju kapacitet. Neka se niko ne uvrijedi. To je moje misljenje, nadam se ulasku ljudi o kojima se suska ovih dana, iako je sansa mala, i da ce se neke stvari poceti kotrljati.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 5:23 pm

slika
Moramo se aktivirati.Moze se poslati mail a moze se i nazvati.Što više prijava veci je izgled da SIPA pokrene istragu.Pišite sve što znate o kriminalnim radnjama koje su se desile u klubu i imena onih koje smatrate odgovornim.Pošto se SIPA bavi kriminalom koji je milionski navodite i iznose koji su pokradeni ali i milionske iznose neplacenih poreza.Navedite kakve se sad kriminalne radnje spremaju a ticu se pomocnog terena.Molim vas u što vecem broju i sve što imate u vezi pljacke našeg kluba.Zao mi je što na ovakav nacin moramo štiti ono što je ostalo naše imovine od onih koji sjede u klubu.Ako SIPA poslije ne poduzme ništa,poduzet cemo mi ali nam onda niko nema pravo postaviti pitanje:Zašto?Navedite i to koji se scenario sprema sa clanovima skupštine.
Evo i link
http://www.sipa.gov.ba/bs/kontakt
Zadnja izmjena: Plavi orkestar, dana/u sri sep 23, 2020 5:37 pm, ukupno mijenjano 1 put.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 5:31 pm

AsharaK je napisao/la:
sri sep 23, 2020 5:16 pm
Pomocni teren ce se prodati kad tad, samo je pitanje hoce li ga prodat ovi ljudi, neki drugi, ili investitor :D

Zasto to tako mislim?
Kao prvo mislim da bi daleko vecu korist imali od terena koji nisu u urbanom dijelu. Treninzi pored samih ulica su njaaah, po mom misljenju. Pogledajte kamp Vardara, ljudi su savremeni kamp napravili za samo 4miliona eura. Kad sam vidio bas sam se iznenadio, i treba ici u tom pravcu. Vracamo se na pocetak. Misljenja sam da ovi ljudi ne mogu to iznijeti, na stranu njihova ljubav prema klubu, ali oni nemaju kapacitet. Neka se niko ne uvrijedi. To je moje misljenje, nadam se ulasku ljudi o kojima se suska ovih dana, iako je sansa mala, i da ce se neke stvari poceti kotrljati.
O prodaji terena mogu poceti razmišljati dokazano sposobni zeljovci,koji mogu i hoce pomoci i unaprijediti Zelju bez skrivenih namjera.Ovi koji sad sjede u upravi su samo tu da bi sproveli necije skrivene namjere a na Zelju misle ko na lanjski snijeg.Evo nek mi neko navede samo jednu dobru stvar da su uradili a koja je bila u interesu Zelje i ja cu razmisliti o svom stavu.A ja cu navesti bezbroj stvari koje su uradili na štetu Zelje.I nije Valjda da takvima dopustimo da krcme Zeljinu imovinu.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Ljoze_9
Postovi: 140
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 8:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 5:44 pm

slika
Dal je ovo istina kucao sam poslije nisqm našao, zna li neko?
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1268
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 5:48 pm

vecina ovih koji se sad kao nesto pitaju u nasem klubu ne znaju baratiti sa novcem ( posebno Amar) dakle oni znaju trositi dok ima, kad nema onda gledaj u sunce i cekaj kad ce zaci.... iz tog razloga ne bih volio da ovi sada prodaju imovinu. U igri bi bila vjerovano velika lova i samim tim veliki problemi bi nastali. Ne znam dal se varam ali jedini koji djeluje kao neko ko je sposoban, to je Badzak. Dal je on dovoljan da to sve bude kako treba nesto ne mogu da vjerujem.
teren kao prostor treba maximalno iskoristiti da se klubu da veca sportska vrijednost a ne da se trosi na nesto sto se zove tekuce obaveze, i podmirivanje bilo kakvih dugova...to se ne smije dopustiti
Država Željo
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6719
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 6:09 pm

Ljoze_9 je napisao/la:
sri sep 23, 2020 5:44 pm
slika
Dal je ovo istina kucao sam poslije nisqm našao, zna li neko?
Normalno da nije, svako moze napraviti bilo sta da prodaje na OLX.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 7:15 pm

Predsjednik Želje za F*****: Trening-kamp bi koštao 5 do 7 miliona KM, ovo je poruka za sve zlonamjerne

Džubur je govorio o pomoćnom terenu

Fudbalski klub Željezničara naredne godine slavi 100. rođendan, a navijači Plavih očekuju da izabranici Amara Osima ove sezone šampionski pehar vrate na Grbavicu.

Međutim, usljed koronakrize jasno je da u Dolini ćupova nije idealna finansijska situacija, što je prije nekoliko dana potvrdio i Osim, prilikom čestitke 99. rođendana.

Kao jedna od solucija za prevazilaženje trenutne krize spominjala se i prodaja pomoćnog terena stadiona Grbavica. Od tog novca bi se gradio Trening-kamp, dok bi ostatak novca bio iskorišten za pokrivanje dugova.

- Nije to prodaja, to je aktiviranje imovine Želje u cilju poboljšavanja uvjeta kluba i u cilju života kluba, a ako se sve to desi, uz saglasnost Skupštine, to je stvaranje i pravljenje jednog omladinskog kampa. To je ustvari zalog za budućnost - naglasio je sinoć nakon sjednice Upravnog odbora Admir Džubur, predsjednik Plavih.

Danas je za F***** pojasnio o čemu je riječ.

- To je priča koja je aktuelna duži vremenski period i više od šest mjeseci. I prošla Uprava je razmišljala o tome, o načinu iznalaženja novca za Trening-kamp. Međutim, sve bi zastajalo u nekim fazama, a uvijek je problem bio novac. Kontakti i razgovori su nastavljeni sada, a to je proces koji traje nekoliko godina. Nastavljeno je traženje varijanti kako sve to isfinansirati - kazao je Džubur.

Govorio je i o gruboj procjeni, odnosno koliko bi koštao budući Trening-kamp Željezničara.

- Sve zavisi od toga u kojem formatu bi se sve to realizovalo. Da li bi bila koncesija ili kupovina zemljišta na kojem bi bio Trening-kamp. Postoje ideje o kojima razgovaramo. Gruba procjena je da bi nam za kamp trebalo između pet i sedam miliona KM. Gledali smo lokacije na Ilidži i u Novom Gradu, a sada su u opciji još dvije atraktivne lokacije - kazao je Džubur, dodavši da Upravni odbor ne donosi konačnu odluku:

- Sve to bi morala potvrditi Skupština FK Željezničar.

Prvi čovjek Plavih govorio je i o prodaji zemljišta na Grbavici, odnosno takozvanom "aktiviranju imovine Želje".

- Riječ je o pomoćnom terenu sa pripadajućom šumom iznad pomoćnog terena. Međutim, to ne bi ugrozilo projekte koji su ranije najavljeni, a koji se tiču stadiona. Prije svega tu mislim na zapadnu tribinu, za koju smo već predali zahtjev za dobijanje urbanističke saglasnosti (prvi korak u namjeri građenja i provjera da je na traženom lokalitetu moguće građenje, op. a.) - naglasio je Džubur.

Svjestan je da je koronakriza ostavila posljedice i na Željezničar, ali se nada da postoji svjetlo na kraju tunela.

- O finansijskim problemima smo razgovarali sinoć, a razgovaramo i svakodnevno. Željezničar će pronaći izlaz iz krize. Mora. Pozvao bih sve one koji vole klub i koji mogu pomoći da se okupimo i da zajedno radimo za bolje sutra - poručio je Džubur dodavši:

- Imam poruku i za sve zlonamjerne, a ima ih u posljednje vrijeme: "Ako ne mogu uraditi ništa dobro, najbolje je da šute!"
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 7:16 pm

Post Meshtara na orgu uz njegovu dozvolu da bude prenesen zajednici Zeljovaca ovdje:
Meshtar je napisao/la:Prodaja k'o prodaja nije problem, ako je vođena kako treba i ima unaprijed riješene ciljeve na način da ne služi samo kao pokrivanje dugova, nego i da nam omogući da i dalje zarađujemo novce na osnovu utrženih sredstava.

Dakle, s te strane nemam problem s prodajom. Međutim imam problem sa unaprijed ugovorenom prodajom, koja je samo sada zrela i provešće se pod motom "ako ne prodamo, mi idemo i kraj je svijeta". Ako su ovi novi nešto naučili od onih starih, to je upravo to. Nažalost one ostale stvari nisu baš pokupili.

Model prodaje po kojem ćemo mi dati teren za XX sumu, a zatim šatro napraviti kamp, za koji nemamo još uvijek niti zemljište, niti projekat, niti pretpostavku za sve moguće dozvole, niti plan finansiranja i slično, mi se nimalo ne dopada. Siguran sam da je tu neko rekao, ma napravim ja kamp za 2 miliona, ne može biti više da ga j.ebeš. Zatim ostatak novca lijepo spiskaš malo na plate, malo nešto središ oko stadiona. Porez opet razvlačiš, nabaciš par pojačanja i eto ga. Uspješan klub :)
Šta će biti sutra...nevažno je. Da li je neko vidio bilo kakav finansijski presjek, plan (bar godišnji) ili slično?

Također, ovakve lokacije se nikada ne prodaju na ovaj način. Ako za svoju zemlju želiš samo novac, onda zbog dobre cijene ne žuriš. Teško naći kupca? Sasvim sigurno da jeste. Traje. O da. Međutim, adekvatna razlika u cijeni je itekako vrijedna čekanja. Upravo zbog toga ne volim "top planove" jer obično dođu gotovi.

Također, postoje i drugi modeli ulaganja svog kapitala (a naša zemlja to sasvim sigurno jeste), pa recimo možeš učestvovati u investiciji sa tim kapitalom kroz udruživanje u npr. stambene objekte i bez problema uduplati sumu vrijednosti zemljišta. Međutim, ni to ne može odmah :)

Također model može biti i ulaganje kroz poslovne prostore za najam, pa onda kroz niz godina imaš siguran prihod od najma.

Ljudi sa boljim njuhom za biznis bi to još i bolje iskoristili, međutim nama se iznenada jako žuri. K'o žurio, vrat slomio.

Cijena? Za mene je i npr. 20 miliona malo, ako za dvije godine možemo zaraditi 22. Dakle trenutno klub bez direktora, kao glavnog finansijskog operativca, ugovara posao sa nekim.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
damirfile
Postovi: 3365
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 7:17 pm

Ja ove zadnje rečenice.
Treba njemu postaviti , šta ste vi uradili dobro u ovom mandatu. Đe navedi samo jednu dobru stvar za koju si ti i ostali zaslužni. Fuj
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3181
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 7:23 pm

Nesposobni Predsjednik Želje: "Imam poruku i za sve zlonamjerne, a ima ih u posljednje vrijeme: "Ako ne mogu uraditi ništa dobro, najbolje je da šute!"

Navijač Želje: "Šta ti još radiš u klubu,dokazano si nesposoban, jer smo u dugovima do grla,najbolje je da napustiš klub!"
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 7:33 pm

Opet ovaj truhlo nista nije rekao, presipa iz supljeg u prazno. Gdje ti je bolan projekat kampa? Gdje ti je detaljna analiza troskova za takvo nesto, pa da kazes treba mi toliko i toliko i finansirat ce se ovako ili onako. Al jok kloc bi da prvo proda imovinu pa kao kasnije ce oni to nesto. Cuj aktiviranje imovine, sta smo mi, telad za tebe? Imas li imalo respekta prema ljudima koji vole klub?!!!

Nemojte zapad spominjati tako vam Boga, niste u stanju kancelarije okreciti a kamo li da pravite zapad!!! Napravit cete kamp i zapad kao i Jug sto evo pravite!
Mrš iz kluba ubleho i povedi ahbabe i onog ko te doveo pa aktivirajte Tuborg, klubska imovina nije vasa!!!


Sent from my HD1903 using Tapatalk


 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 7:43 pm

blueboy je napisao/la:
sri sep 23, 2020 7:15 pm
Predsjednik Želje za F*****: Trening-kamp bi koštao 5 do 7 miliona KM, ovo je poruka za sve zlonamjerne

Džubur je govorio o pomoćnom terenu

Fudbalski klub Željezničara naredne godine slavi 100. rođendan, a navijači Plavih očekuju da izabranici Amara Osima ove sezone šampionski pehar vrate na Grbavicu.

Međutim, usljed koronakrize jasno je da u Dolini ćupova nije idealna finansijska situacija, što je prije nekoliko dana potvrdio i Osim, prilikom čestitke 99. rođendana.

Kao jedna od solucija za prevazilaženje trenutne krize spominjala se i prodaja pomoćnog terena stadiona Grbavica. Od tog novca bi se gradio Trening-kamp, dok bi ostatak novca bio iskorišten za pokrivanje dugova.

- Nije to prodaja, to je aktiviranje imovine Želje u cilju poboljšavanja uvjeta kluba i u cilju života kluba, a ako se sve to desi, uz saglasnost Skupštine, to je stvaranje i pravljenje jednog omladinskog kampa. To je ustvari zalog za budućnost - naglasio je sinoć nakon sjednice Upravnog odbora Admir Džubur, predsjednik Plavih.

Danas je za F***** pojasnio o čemu je riječ.

- To je priča koja je aktuelna duži vremenski period i više od šest mjeseci. I prošla Uprava je razmišljala o tome, o načinu iznalaženja novca za Trening-kamp. Međutim, sve bi zastajalo u nekim fazama, a uvijek je problem bio novac. Kontakti i razgovori su nastavljeni sada, a to je proces koji traje nekoliko godina. Nastavljeno je traženje varijanti kako sve to isfinansirati - kazao je Džubur.

Govorio je i o gruboj procjeni, odnosno koliko bi koštao budući Trening-kamp Željezničara.

- Sve zavisi od toga u kojem formatu bi se sve to realizovalo. Da li bi bila koncesija ili kupovina zemljišta na kojem bi bio Trening-kamp. Postoje ideje o kojima razgovaramo. Gruba procjena je da bi nam za kamp trebalo između pet i sedam miliona KM. Gledali smo lokacije na Ilidži i u Novom Gradu, a sada su u opciji još dvije atraktivne lokacije - kazao je Džubur, dodavši da Upravni odbor ne donosi konačnu odluku:

- Sve to bi morala potvrditi Skupština FK Željezničar.

Prvi čovjek Plavih govorio je i o prodaji zemljišta na Grbavici, odnosno takozvanom "aktiviranju imovine Želje".

- Riječ je o pomoćnom terenu sa pripadajućom šumom iznad pomoćnog terena. Međutim, to ne bi ugrozilo projekte koji su ranije najavljeni, a koji se tiču stadiona. Prije svega tu mislim na zapadnu tribinu, za koju smo već predali zahtjev za dobijanje urbanističke saglasnosti (prvi korak u namjeri građenja i provjera da je na traženom lokalitetu moguće građenje, op. a.) - naglasio je Džubur.

Svjestan je da je koronakriza ostavila posljedice i na Željezničar, ali se nada da postoji svjetlo na kraju tunela.

- O finansijskim problemima smo razgovarali sinoć, a razgovaramo i svakodnevno. Željezničar će pronaći izlaz iz krize. Mora. Pozvao bih sve one koji vole klub i koji mogu pomoći da se okupimo i da zajedno radimo za bolje sutra - poručio je Džubur dodavši:

- Imam poruku i za sve zlonamjerne, a ima ih u posljednje vrijeme: "Ako ne mogu uraditi ništa dobro, najbolje je da šute!"
Septembar prođe, a nema bagera na Jugu, a najavio si ih. Nije te stid spominjati gradnju zapada. Za ovog zlonamjernika imam jednu poruku. Ako ništa ne možeš uraditi dobro, najbolje je da šutiš.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 7:46 pm

I ja sam govorio ovdje ako se ne moze pomoci, ne treba ni odmagati namjerno s lazima. I sada se drzim toga.

Ali ovo je druga stvar, rasprava o kampu. I svi se trebamo zapitati kako ce se finansirati to, zaposljavanje novih radnika na odrzavanju tih terena. Trenere kako kazu ni sada ne placamo, kasne im plate. Kako cemo poslije to raditi? Ne znamo do kada ce trajati ovo stanje bez navijaca, najlaske je govoriti korona, znamo da jeste ali i prije korone nije bajno bilo. Prodaja imovine, ali sa ljudima koji prije svega imaju povjerenja navijaca. Koji ce znati izvuci neki povrat novca iz toga, poslije plan predstave svima i svi zadovoljni ili vecina. Ima tu dosta posla. I ovo sto su do sada isplanirali bi trebali poslati skupstinarima pa da razmisle, a ne 5 do 12.

Koliko placamo pomocni teren sa plastikom? Moze li nam opstina dati to za 1KM? Idu izbori, mozda bi se tu mogli smanjiti troskovi.

Generalni sponzor na godinu dana, za manju cifru. Ipak je korona, sumnjam da bi im iko prigovorio za to. Igras na areni svako kolo, prati te citav balkan ili te moze pratiti. Mozda se i moze naci neka firma. Nisam upucen, mozda si i trazili ali nema nikoga. Samo neka moja ideja u glavi.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6719
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 7:46 pm

Oni ovdje bacaju suplje, kakav ba kamp. Oni bi napravili baraku i fol neka dva terena i rekli evo ga 5m...da su provjereni ljudi u klub pa prodaj nije frka ali ovim ja ne bi dao golf 1 da prodaju.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3181
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 8:08 pm

mamba21 je napisao/la:
sri sep 23, 2020 7:46 pm
I ja sam govorio ovdje ako se ne moze pomoci, ne treba ni odmagati namjerno s lazima. I sada se drzim toga.

Ali ovo je druga stvar, rasprava o kampu. I svi se trebamo zapitati kako ce se finansirati to, zaposljavanje novih radnika na odrzavanju tih terena. Trenere kako kazu ni sada ne placamo, kasne im plate. Kako cemo poslije to raditi? Ne znamo do kada ce trajati ovo stanje bez navijaca, najlaske je govoriti korona, znamo da jeste ali i prije korone nije bajno bilo. Prodaja imovine, ali sa ljudima koji prije svega imaju povjerenja navijaca. Koji ce znati izvuci neki povrat novca iz toga, poslije plan predstave svima i svi zadovoljni ili vecina. Ima tu dosta posla. I ovo sto su do sada isplanirali bi trebali poslati skupstinarima pa da razmisle, a ne 5 do 12.

Koliko placamo pomocni teren sa plastikom? Moze li nam opstina dati to za 1KM? Idu izbori, mozda bi se tu mogli smanjiti troskovi.

Generalni sponzor na godinu dana, za manju cifru. Ipak je korona, sumnjam da bi im iko prigovorio za to. Igras na areni svako kolo, prati te citav balkan ili te moze pratiti. Mozda se i moze naci neka firma. Nisam upucen, mozda si i trazili ali nema nikoga. Samo neka moja ideja u glavi.

slika
Imaš ovdje o terenu sa plastikom, na zvanicnoj fb stranici kluba na postu gdje smo dobili tortu na poklon 😀
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 8:10 pm

Čim ga tri dana nema u javnosti smišlja neku prevaru. Čim šuti tri dana leži potrbuške i smišlja neku prevaru i evo je. Čega se lik sjetio. Dragan Mektić o Špiriću

Isto se može primijeniti i na Neformalnu grupu skupa sa liderom. :D
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 8:16 pm

mamba21 je napisao/la:
sri sep 23, 2020 7:46 pm
I ja sam govorio ovdje ako se ne moze pomoci, ne treba ni odmagati namjerno s lazima. I sada se drzim toga.

Ali ovo je druga stvar, rasprava o kampu. I svi se trebamo zapitati kako ce se finansirati to, zaposljavanje novih radnika na odrzavanju tih terena. Trenere kako kazu ni sada ne placamo, kasne im plate. Kako cemo poslije to raditi? Ne znamo do kada ce trajati ovo stanje bez navijaca, najlaske je govoriti korona, znamo da jeste ali i prije korone nije bajno bilo. Prodaja imovine, ali sa ljudima koji prije svega imaju povjerenja navijaca. Koji ce znati izvuci neki povrat novca iz toga, poslije plan predstave svima i svi zadovoljni ili vecina. Ima tu dosta posla. I ovo sto su do sada isplanirali bi trebali poslati skupstinarima pa da razmisle, a ne 5 do 12.

Koliko placamo pomocni teren sa plastikom? Moze li nam opstina dati to za 1KM? Idu izbori, mozda bi se tu mogli smanjiti troskovi.

Generalni sponzor na godinu dana, za manju cifru. Ipak je korona, sumnjam da bi im iko prigovorio za to. Igras na areni svako kolo, prati te citav balkan ili te moze pratiti. Mozda se i moze naci neka firma. Nisam upucen, mozda si i trazili ali nema nikoga. Samo neka moja ideja u glavi.
Mislim da smo plaćali nešto manje od 60k KM na godišnjem nivou. Potom je to Koldžo digao na preko 90k KM i znam da se Senad Misimović usprotivio takvoj odluci Načelnika. Da li se nešto promijenilo pojma nemam.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Norsborg
Postovi: 305
Pridružen/a: pet jul 14, 2017 10:36 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 8:28 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
sri sep 23, 2020 7:46 pm
Oni ovdje bacaju suplje, kakav ba kamp. Oni bi napravili baraku i fol neka dva terena i rekli evo ga 5m...da su provjereni ljudi u klub pa prodaj nije frka ali ovim ja ne bi dao golf 1 da prodaju.
Hajmo pretpostaviti da prodaju teren za toliko novca kojim bi pokrili sav dug, napravili kamp i da nam recimo ostane 3 miliona. Sta poslije to niko ne zna a pricamo o samoodrzivom klubu. Samoodrziv moze postat samo ako ima imovinu koju oplemenjuje a ne prodaje. To su poslovni prostor, Misimovic nije gradio tribinu da bi nam bilo ljepse na utakmicama nego da dobijemo prostor koje cemo iznajmljivati. Sjetite se prezentacije novog juga. Sta je sve trebalo biti ispod tribina. E to je samoodrzivom a ne hajmo prodati, pokriti dugove I onda ce nam så neba padati pare. Vjerujem da se na onakvoj lokaciji moze naci partner za zajednicko ulaganje I da zahvaljujuci tome mozemo dugorocno rjesiti finansiranje.
 
Ludvig Leple
Postovi: 281
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 23, 2020 8:36 pm

storm_raider je napisao/la:Post Meshtara na orgu uz njegovu dozvolu da bude prenesen zajednici Zeljovaca ovdje:
Meshtar je napisao/la:Prodaja k'o prodaja nije problem, ako je vođena kako treba i ima unaprijed riješene ciljeve na način da ne služi samo kao pokrivanje dugova, nego i da nam omogući da i dalje zarađujemo novce na osnovu utrženih sredstava.

Dakle, s te strane nemam problem s prodajom. Međutim imam problem sa unaprijed ugovorenom prodajom, koja je samo sada zrela i provešće se pod motom "ako ne prodamo, mi idemo i kraj je svijeta". Ako su ovi novi nešto naučili od onih starih, to je upravo to. Nažalost one ostale stvari nisu baš pokupili.

Model prodaje po kojem ćemo mi dati teren za XX sumu, a zatim šatro napraviti kamp, za koji nemamo još uvijek niti zemljište, niti projekat, niti pretpostavku za sve moguće dozvole, niti plan finansiranja i slično, mi se nimalo ne dopada. Siguran sam da je tu neko rekao, ma napravim ja kamp za 2 miliona, ne može biti više da ga j.ebeš. Zatim ostatak novca lijepo spiskaš malo na plate, malo nešto središ oko stadiona. Porez opet razvlačiš, nabaciš par pojačanja i eto ga. Uspješan klub :)
Šta će biti sutra...nevažno je. Da li je neko vidio bilo kakav finansijski presjek, plan (bar godišnji) ili slično?

Također, ovakve lokacije se nikada ne prodaju na ovaj način. Ako za svoju zemlju želiš samo novac, onda zbog dobre cijene ne žuriš. Teško naći kupca? Sasvim sigurno da jeste. Traje. O da. Međutim, adekvatna razlika u cijeni je itekako vrijedna čekanja. Upravo zbog toga ne volim "top planove" jer obično dođu gotovi.

Također, postoje i drugi modeli ulaganja svog kapitala (a naša zemlja to sasvim sigurno jeste), pa recimo možeš učestvovati u investiciji sa tim kapitalom kroz udruživanje u npr. stambene objekte i bez problema uduplati sumu vrijednosti zemljišta. Međutim, ni to ne može odmah :)

Također model može biti i ulaganje kroz poslovne prostore za najam, pa onda kroz niz godina imaš siguran prihod od najma.

Ljudi sa boljim njuhom za biznis bi to još i bolje iskoristili, međutim nama se iznenada jako žuri. K'o žurio, vrat slomio.

Cijena? Za mene je i npr. 20 miliona malo, ako za dvije godine možemo zaraditi 22. Dakle trenutno klub bez direktora, kao glavnog finansijskog operativca, ugovara posao sa nekim.
Hvala Meshtru na uvijek opsežnim analizama, ali ga pitaj kad već imaš pristup org-u, na koga je mislio u ovom svom izlaganju pod "ovi novi". Niti ima njih, niti ima novih, ima samo jedan čovjek koji muze F.KŽ. i koji je uspio da razjedini navijače jednom za sva vremena.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, billybih, Gola, Google [Bot], SIMA_SIMAU, svabo, theoriginals i 127 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija