Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
fcz
Postovi: 4118
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 06, 2022 8:44 pm

Grbavica je napisao/la:
uto dec 06, 2022 8:19 pm
fcz je napisao/la:
Grbavica je napisao/la:
uto dec 06, 2022 6:55 pm
Vucenovic je dosta zivlji...
Sta tek reci za uvijek neugodnog Sevkiju ili neumoljivog topnika Dzenisa.
Sto pokusavas degradirati Edisa...
Samo zato sto je nas, vazda su mi bolji prekodrinasi.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1927
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 06, 2022 9:12 pm

fcz je napisao/la:
uto dec 06, 2022 7:12 pm
Grbavica je napisao/la:
uto dec 06, 2022 6:55 pm
Sheldon je napisao/la:
Dugo godina mrtav igrac. Sluzi samo pojedincima kao dzoker u ocajnim pokusajima degradiranja Edisa. Kao eto Edis je odbijao mnoge dobre igrace, pa pitas koje, pa kazu npr Obradovic…
Vucenovic je dosta zivlji...
Sta tek reci za uvijek neugodnog Sevkiju ili neumoljivog topnika Dzenisa.
Kad smo već kod dobrog i poštenog Rese, nikad mu neću zaboraviti ono šutanje LED panela. Razjeba nam panel i ispari se, jedino će po tome i ostati upamćen, bar kod mene. Niko od njega nije ni očekivao neke aman partije. Treba tužiti ili njega ili onog ko nam ga je utrpao, za štetu na LED-u.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2035
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 06, 2022 10:05 pm

Fudbalski klub Željezničar zatražio je pomoć od Vlade Federacije Bosne i Hercegovine.

Kako je potvrđeno za Faktor, sa Grbavice su uputili zahtjev u kojem traže da se do 30. juna 2023. godine odgodi plaćanje poreza.

U dopisu koji je potpisala direktorica Amira Uzunović navedeno je kako je on upućen "zajedno sa drugim klubovima".

Podsjećamo Vas na Zaključak Vlade FBiH od 24. marta 2022. godine kojim je, zbog posljedica izazvanih COVID-19, omogućeno da sportskim kolektivima bude odobreno neplaćanje sporazumnih rata, odloženog poreznog duga i tekućih obaveza u periodu do 31. decembra 2022. godine.

Želimo istaći našu zahvalnost za donošenje ovog akta koji nam je bio od izuzetne pomoći u prethodno izazovnom periodu tokom kojeg ulažemo ogromne napore u pravcu stabilizacije funkcionisanja i poslovanja našeg kolektiva.

U tom kontekstu, zajedno sa drugim klubovima iz FBiH želimo zatražiti da Vlada produži period važenja ovog zaključka za dodatni period od šest mjeseci, odnosno do 30. juna 2023. godine s obzirom na to da okolnosti tj. posljedice zbog kojih je Zaključak donesen nisu u potpunosti eliminisane - napisali su u Zahtjevu koji je upućen u Vladu FBiH, na ruke premijeru Fadilu Novaliću i dopremijerki i ministrici finansija Jelki Miličević, a u koji je Faktor imao uvid.

I sa Grbavice su za Faktor potvrdili da su uputili zahtjev, ali nisu konkretno odgovorili na pitanje šta će biti ukoliko Vlada FBiH ne udovolji na njihov zahtjev.

- Ovim putem želimo potvrditi da je FK Željezničar podnio navedeni Zahtjev Vladi FBiH zajedno sa drugim klubovima.

FK Željezničar smatra da okolnosti i posljedice koje je Vlada FBiH navela kao razlog za donošenje navedenog zaključka nisu eliminirane u periodu od donošenja ovog zaključka do danas, te da je, posljedično, naš zahtjev utemeljen i razuman - potvrdili su iz FK Željezničar za Faktor naglasivši kako će klub organizovati konferenciju za medije na kojoj će javnost imati priliku dobiti više informacija (zakazana za srijedu u 17 sati).
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6719
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

uto dec 06, 2022 10:49 pm

Samo da se produzi patnja ili da decko iz Amerike se smiluje.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Diverzant
Postovi: 1775
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 06, 2022 11:00 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto dec 06, 2022 10:49 pm
Samo da se produzi patnja ili da decko iz Amerike se smiluje.
Jedno 4 akcije navijača i jedno čestitanje rođendana moržu i isplaćen dug
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6719
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

uto dec 06, 2022 11:12 pm

Diverzant je napisao/la:
uto dec 06, 2022 11:00 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto dec 06, 2022 10:49 pm
Samo da se produzi patnja ili da decko iz Amerike se smiluje.
Jedno 4 akcije navijača i jedno čestitanje rođendana moržu i isplaćen dug
To je to drug...jedva cekam sutra press da vidimo konacno sve, samo da ne bude opet suplja, prazna prica.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Diverzant
Postovi: 1775
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 06, 2022 11:46 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto dec 06, 2022 11:12 pm
Diverzant je napisao/la:
uto dec 06, 2022 11:00 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto dec 06, 2022 10:49 pm
Samo da se produzi patnja ili da decko iz Amerike se smiluje.
Jedno 4 akcije navijača i jedno čestitanje rođendana moržu i isplaćen dug
To je to drug...jedva cekam sutra press da vidimo konacno sve, samo da ne bude opet suplja, prazna prica.
Sutra ce ti biti ko ona scena iz serije bitange i princeze, kad gazda objasnjava kazi sta je marketing. "Zadovoljiti cemo klijenta tako sto cemo ga usrecit, a usrecit cemo ga tako sto cemo ga zadovoljiti, budimo realni gazda zar se malo ne vrtimo u krug?"
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 351
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto dec 06, 2022 11:52 pm

Ne znam za vas, ali ja sam spreman za eventualne akcije. Zeljo treba pomoc i drage volje cu se odazvati. Kao i svaki put do sada. Posljednji fening ce ici za spas kluba. To je za mene jedini ispravan nacin razmisljanja u ovoj situaciji. Zeljo iznad zivota uvijek i zauvijek.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6719
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 12:04 am

Sheldon je napisao/la:
uto dec 06, 2022 11:52 pm
Ne znam za vas, ali ja sam spreman za eventualne akcije. Zeljo treba pomoc i drage volje cu se odazvati. Kao i svaki put do sada. Posljednji fening ce ici za spas kluba. To je za mene jedini ispravan nacin razmisljanja u ovoj situaciji. Zeljo iznad zivota uvijek i zauvijek.
Obnova clanske, polugodisnja DA, ostalo NE.

DOSTA vise akcija i da navijaci ispravljaju krivu rijeku.
Znaci da navijaci ispravljaju necije greske. Sada kada je raja u nikada vecoj besparici, gdje cijene divljaju svaki dan nema smisla raju jos vise opteretiti.

Sad da nam daju 10 miliona mi bi opet za godinu bili u istoj situaciji ako ne i gora.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 351
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 12:12 am

SIMA_SIMAU je napisao/la:
sri dec 07, 2022 12:04 am
Sheldon je napisao/la:
uto dec 06, 2022 11:52 pm
Ne znam za vas, ali ja sam spreman za eventualne akcije. Zeljo treba pomoc i drage volje cu se odazvati. Kao i svaki put do sada. Posljednji fening ce ici za spas kluba. To je za mene jedini ispravan nacin razmisljanja u ovoj situaciji. Zeljo iznad zivota uvijek i zauvijek.
Obnova clanske, polugodisnja DA, ostalo NE.

DOSTA vise akcija i da navijaci ispravljaju krivu rijeku.
Znaci da navijaci ispravljaju necije greske. Sada kada je raja u nikada vecoj besparici, gdje cijene divljaju svaki dan nema smisla raju jos vise opteretiti.

Sad da nam daju 10 miliona mi bi opet za godinu bili u istoj situaciji ako ne i gora.
Ne bih ni u ciji novcanik da zabijam nos. Koliko smo mi to akcija imali u proteklom periodu pa da govorimo dosta akcija, non stop su akcije i slicno. Bilo je sa clanskim i derbijem, bile su virtualne ulaznice tokom korone, prije toga istok sto nije akcija nego investicija i za europsku Grbavicu, to je sve koliko se sjecam u zadnjih xy godina.

Znam da je kriza uzasna, i meni je. Ali ja moram dati maksimum jer bi me dozivotno proganjalo da se Zelji nesto dogodi a da nisam dao sve sto sam mogao.

Sad da nam daju 10 miliona rijesili bismo sve dugove i imali strasnu priliku za nikad zdraviji klub. Nisu milione duga stvorili ovi ljudi ni u upravi ni u skupstini. To su radili neki drugi.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2035
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 12:16 am

Sheldon je napisao/la:
uto dec 06, 2022 11:52 pm
Ne znam za vas, ali ja sam spreman za eventualne akcije. Zeljo treba pomoc i drage volje cu se odazvati. Kao i svaki put do sada. Posljednji fening ce ici za spas kluba. To je za mene jedini ispravan nacin razmisljanja u ovoj situaciji. Zeljo iznad zivota uvijek i zauvijek.
Pa čak i ako budem morao odvajati od sebe i od mojih usta, sve za spas i pomoć voljenom klubu.
Fear of the Maniacs!
 
Mulalic Edis
Postovi: 543
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 12:38 am

Sheldon je napisao/la:
uto dec 06, 2022 11:52 pm
Ne znam za vas, ali ja sam spreman za eventualne akcije. Zeljo treba pomoc i drage volje cu se odazvati. Kao i svaki put do sada. Posljednji fening ce ici za spas kluba. To je za mene jedini ispravan nacin razmisljanja u ovoj situaciji. Zeljo iznad zivota uvijek i zauvijek.
Normalno da smo spremni. To je jedino razumno u ovoj situaciji, koliko ko moze. Sve ostalo je suplja.
Grande Miske 💪
 
struja
Postovi: 677
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 1:02 am

Mulalic Edis je napisao/la:
sri dec 07, 2022 12:38 am
Sheldon je napisao/la:
uto dec 06, 2022 11:52 pm
Ne znam za vas, ali ja sam spreman za eventualne akcije. Zeljo treba pomoc i drage volje cu se odazvati. Kao i svaki put do sada. Posljednji fening ce ici za spas kluba. To je za mene jedini ispravan nacin razmisljanja u ovoj situaciji. Zeljo iznad zivota uvijek i zauvijek.
Normalno da smo spremni. To je jedino razumno u ovoj situaciji, koliko ko moze. Sve ostalo je suplja.
Da ali baš tako.KOLIKO KO MOŽE
 
thierryhenry21
Postovi: 631
Pridružen/a: pet mar 12, 2021 1:29 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 4:49 am

Maestro_1921 je napisao/la:
uto dec 06, 2022 9:12 pm
fcz je napisao/la:
uto dec 06, 2022 7:12 pm
Grbavica je napisao/la:
uto dec 06, 2022 6:55 pm
Vucenovic je dosta zivlji...
Sta tek reci za uvijek neugodnog Sevkiju ili neumoljivog topnika Dzenisa.
Kad smo već kod dobrog i poštenog Rese, nikad mu neću zaboraviti ono šutanje LED panela. Razjeba nam panel i ispari se, jedino će po tome i ostati upamćen, bar kod mene. Niko od njega nije ni očekivao neke aman partije. Treba tužiti ili njega ili onog ko nam ga je utrpao, za štetu na LED-u.
Momak sigurno to namjerno nije uradio.

U najmanju ruku je ružno spominjati nekoga ko uopšte nema nikakvih dodirnih tačaka s nama trenutno, nakon godinu dana, za nešto što je uradio iz nehata. Zar ti je stvarno to toliko bitno?
Ti si sav moj bol, ma ti si život moj!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 9:04 am

thierryhenry21 je napisao/la:
sri dec 07, 2022 4:49 am
Maestro_1921 je napisao/la:
uto dec 06, 2022 9:12 pm
fcz je napisao/la:
uto dec 06, 2022 7:12 pm


Sta tek reci za uvijek neugodnog Sevkiju ili neumoljivog topnika Dzenisa.
Kad smo već kod dobrog i poštenog Rese, nikad mu neću zaboraviti ono šutanje LED panela. Razjeba nam panel i ispari se, jedino će po tome i ostati upamćen, bar kod mene. Niko od njega nije ni očekivao neke aman partije. Treba tužiti ili njega ili onog ko nam ga je utrpao, za štetu na LED-u.
Momak sigurno to namjerno nije uradio.

U najmanju ruku je ružno spominjati nekoga ko uopšte nema nikakvih dodirnih tačaka s nama trenutno, nakon godinu dana, za nešto što je uradio iz nehata. Zar ti je stvarno to toliko bitno?
Normalno da su bitne LED reklame.

Uradio je i Amar iz nehata, pa ga se sjetimo. :D
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 9:12 am

Ovako nešto sam i očekivao.
Meni je prva misao bila, ići ćemo na sud, iako nemamo šanse, ali nekako pokušati produžiti period. (ne znam je li to i moguće tako, ali poenta je da se nekako izbjegne 31.12.)

Ali eto, oni mjesec dana prije isteka šalju da se odgodi i produži za 6 mjeseci. Realno, potez očajnika. Jer ni za 6 mjeseci nećemo imati te pare. Navijači će nešto i pomoći, ali treba namaći ostale novce. Ako danas iznesu plan kako doći do tih para do jula, onda ovo ima smisla. Ako je plan da moliš Boga da se Amir proda, da navijači sve skupe, onda nema smisla.

Kako neko kaže, ko koliko može. A razumljivo je i ko neće i ko hoće i kome je preko glave.
 
milanribar
Postovi: 681
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 9:22 am

Neće biti akcija u vidu donacija, ponudiće se višegodišnje karte za tribine navijačima, sponzorima itd.
Što se tiče ovoga za odgodu Poreznoj i ostali klubovi koji imaju problem su poslali Poreznoj isti zahtjev za odgodu, ali izgleda da smo samo mi zanimljivi. Naravno faktor je prvi objavio...

Očekujem danas dosta konkretno izlaganje, pogotovo po pitanju investitora jer je čovjek davao pozitivne signale nakon čega se priča promijenila, kako i zbog čega, valjda ćemo saznati...
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 10:43 am

A kad su bile donacije?
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
milanribar
Postovi: 681
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 10:53 am

Grbavica je napisao/la:
sri dec 07, 2022 10:43 am
A kad su bile donacije?
Pa i nisu, nego kažem zbog raje koja se ovdje buni da se stalno od navijača traži da spašavaju.
Kupovanje prenosa utakmica sa telecomom je određeni vid donacije klubu jer plaćaš veću cijenu kako bi pomogao ali sve je to ko hoće i ko smatra da može pomoći.

Kad se ponudi nešto konkretno navijačima zauzvrat , pogotovo neke povoljne višegodišnje ulaznice to je uredu po meni.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 07, 2022 11:01 am

Ako neko učlani više članova, nego što ih ima u porodici, mislim da je to neka vrsta donacije. i ovdje na forumu su se skupljale neke pare i kupovale desetogodišnje, ili sezonske ulaznice za pojedine navijače, mislim da je i to neka vrsta donacije i pomoći klubu. Donacija je bilo i ranije za stolice. Takođe navijači su i sada spremni donirati u određene projekte tipa kavez za gostujuće navijače. Mislim da su navijači više fokusirani na projekte, i tu bi radije pomogli i organizovali, nego u dugove poreskoj, igračima, dobavljačima, jer imaju osjećaj da su to "rupe bez dna".
Takođe možda smo malo naivni, ali nama je dug poreskoj 2,2 miliona, a sa ukupnom dugu se barata sa mnogo većim iznosom. Ima tu još povjerilaca sa iznosima koji nisu mali. I za očekivati je da stignu blokade i tužbe od još nekih. Tu se samo možemo nadati da postoji mogućnost nagodbe, i eventualne odgode do priliva nekih većih prihoda, ili prodaje nekog od igrača (bivših i sadašnjih) u zimskom prelaznom roku.
Samo 5% i ni stolice više!!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, billybih, Gola, Google [Bot], Hare79, Jacksparrow, SIMA_SIMAU, svabo, theoriginals i 121 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija