Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
flux
Postovi: 661
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 9:39 am

milanribar je napisao/la:
pon apr 15, 2024 9:28 am
avlami97 je napisao/la:
pon apr 15, 2024 7:53 am
Može li neko postaviti situaciju kod Cocalićevog crvenog kartona. Najbliži našem golu je bio Radinović i i moguće je da bi ušao u šut igraču.
Jeste najbliži bio Radinović ima slika, poletio je da nam da drugi crveni i uništio utakmicu do kraja. Užasan izbor sudije za derbi...

Bruno je dobre izmjene napravio da sačuvamo bod a oni nisu ništa specijalno uspjeli napravit s igračem više osim 1-2 šanse.
Sudija je bio vise nego korektan, kako ovaj tako i prosli derbi. U Engleskoj ono vjerovatno ne bi bio crveni za Cocu, ma da bi i tad var radio. U svakoj drugoj ligi bi bio crveni. Hiros crveni ko kuca. Skoro svaki zuti karton koji je dao nije pogrijesio. Cak je i Stili progledao kroz prste kad mu nije dao karton za onaj prvi start s ledja. Sve u svemu jako dobro sudio, pogotovo ako uzmemo u obzir kako lose sudije imamo.
 
Ludvig Leple
Postovi: 288
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 9:42 am

Muftić odbranio šut u posljednjim sekundama, svaka čast, ali i dalje moje mišljenje je nepromijenjeno za njega. Nesiguran tokom cijelog meča, niti jedno ispucavanje nije bilo precizno, dva puta mu ispada lopta iz ruku i sam sebe dovodi u problem eto da bude povrijeđen, a da ne govorim da možemo primiti gol.

Dalje, da li mi neko može objasniti izjavu trenera:

"Kod drugog crvenog kartona svaka čast Cocaliću što je ostavio ekipu u egalu, na 0:0, i uz pomoć njega smo uzeli bod, rekao je Bruno Akrapović. "

Da li je ovo mislio ironično ili stvarno komentar da pohvali Cocalića? Ako ovo stvarno Bruno misli, onda je dobro zaglibio u sranju sa igračima i očigledno je da neki igrači jednostavno moraju igrati, odron. Ne vjerujem da je ovo izjavio...

Ja kako sam doživio crveni karton Cocalića je ovako, štoper sa izuzetnim iskustvom i igračkom karijerom dozvoljava da ga nadskoči najniži igrač na terenu, loptu glavom gura sebi u for, pretrčava štopera i ovaj ga ruši s leđa. Da budemo jasni crveni karton se mogao dati, a i nije, ako uzmemo da je Cavnić bio posljednji igrač odbrane. Samo mislim da je ovdje u pitanju putanja kojom se kretao Keremh, a to je bilo drito prema golu.

Da ponovimo da i Štilić ne može više igrati iole ozbiljan fudbal, hvala mu na svemu, ali vrijeme je na kraju sezone da se oprosti zajedno sa Cocalićem.

Vidim iznad komentar za Krpića kako nije osvojio niti jedan duel i da je bio loš. Krpić je sinoć izgubio samo jedan ili dva zračna duela, a imao ih je mnogo sinoć obzirom da smo igrali na ho ruk, izbi, nabi. U jednom trenutku mi se učinilo da je njih 16 na terenu, a nas 9.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1948
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 9:46 am

Najlosiji derbi sto sam gledao, ali dobar za nas bod na kraju.

Evo iz mog ugla.

https://youtu.be/d865LprUK48?si=FmFjLF7h6v2SQQMT
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1271
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 10:00 am

kakav je bio tok utakmice nakon 20e min ovaj bod je odlican....
Hiros je ono uradio jer je fakin i blesav, kratak fitilj je nesto na cemu mora raditi....
Coca je losom procjenom sam sebe doveo u situaciju da mora prekrsajem vaditi situaciju i jbg cesto ovako grijesi tak9 da za narednu sezonu nam treba ozbiljan stoper,napadac,vezni, krilo...ma opet puno...
ostali su odigrali korektno , prije svih Muftic i Karic
Država Željo
 
damirfile
Postovi: 3367
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 10:22 am

Jel cocalic i protiv veleza dobio crveni
 
SamoNapad
Postovi: 405
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 10:31 am

Utakmica unistena u 30 minuta i to je to . Sudija nije dorastai derbiju a ni Rozman sa svojim mentalnim patuljcima takođe.
Hiros je strasan igrac ali glava katastrofa. Sinoc bi dobili da nismo onako glupe crvene dobili. Stoperi su nam uzasni u igri protiv nizih igraca i ako nema blize beka naeeg tu ti je kraj. Pohvala za čovjeka koji je sinoc puštao muziku Vrh !!!
 
Avatar
flux
Postovi: 661
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 10:35 am

SamoNapad je napisao/la:
pon apr 15, 2024 10:31 am
Utakmica unistena u 30 minuta i to je to . Sudija nije dorastai derbiju a ni Rozman sa svojim mentalnim patuljcima takođe.
Hiros je strasan igrac ali glava katastrofa. Sinoc bi dobili da nismo onako glupe crvene dobili. Stoperi su nam uzasni u igri protiv nizih igraca i ako nema blize beka naeeg tu ti je kraj. Pohvala za čovjeka koji je sinoc puštao muziku Vrh !!!
Sta je to sudija pogresno uradio pa da se moze reci da nije dorastao derbiju. Prosli derbi je ocito itekako dorastao cim se to ne spominje..
 
SamoNapad
Postovi: 405
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 11:07 am

flux je napisao/la:
pon apr 15, 2024 10:35 am
SamoNapad je napisao/la:
pon apr 15, 2024 10:31 am
Utakmica unistena u 30 minuta i to je to . Sudija nije dorastai derbiju a ni Rozman sa svojim mentalnim patuljcima takođe.
Hiros je strasan igrac ali glava katastrofa. Sinoc bi dobili da nismo onako glupe crvene dobili. Stoperi su nam uzasni u igri protiv nizih igraca i ako nema blize beka naeeg tu ti je kraj. Pohvala za čovjeka koji je sinoc puštao muziku Vrh !!!
Sta je to sudija pogresno uradio pa da se moze reci da nije dorastao derbiju. Prosli derbi je ocito itekako dorastao cim se to ne spominje..
Prvi zuti Radovicu dade odmah pa nervozu unese. Kasnije kompenzira sve zivo, vjerovatno svjestan sta je radio jedva ceka da da crveni pitarima. Mogao je utakmicu pametnije voditi , pogledaj Peljtin podcast i shvatis da nije samo drzanje piste u ustima posao sudije. Mustaficu daje zuti pred kraj utakmice a lik hladno treba imati bar jedan u prvom poluvremenu i tako niz ide. Generalno se lik gubio .
 
Avatar
flux
Postovi: 661
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 11:12 am

SamoNapad je napisao/la:
pon apr 15, 2024 11:07 am
flux je napisao/la:
pon apr 15, 2024 10:35 am
SamoNapad je napisao/la:
pon apr 15, 2024 10:31 am
Utakmica unistena u 30 minuta i to je to . Sudija nije dorastai derbiju a ni Rozman sa svojim mentalnim patuljcima takođe.
Hiros je strasan igrac ali glava katastrofa. Sinoc bi dobili da nismo onako glupe crvene dobili. Stoperi su nam uzasni u igri protiv nizih igraca i ako nema blize beka naeeg tu ti je kraj. Pohvala za čovjeka koji je sinoc puštao muziku Vrh !!!
Sta je to sudija pogresno uradio pa da se moze reci da nije dorastao derbiju. Prosli derbi je ocito itekako dorastao cim se to ne spominje..
Prvi zuti Radovicu dade odmah pa nervozu unese. Kasnije kompenzira sve zivo, vjerovatno svjestan sta je radio jedva ceka da da crveni pitarima. Mogao je utakmicu pametnije voditi , pogledaj Peljtin podcast i shvatis da nije samo drzanje piste u ustima posao sudije. Mustaficu daje zuti pred kraj utakmice a lik hladno treba imati bar jedan u prvom poluvremenu i tako niz ide. Generalno se lik gubio .
Radovic je jako bezobrazan i zna se da je poglup. Pogotovo ove derbi utakmice. Vecu nervozu je unio Hiros s udaranjem u glavu nego sudija. Generalno, lik je odlicno sudio obzirom na sve okolnosti.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3035
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 12:00 pm

Prva minuta udaranje Radinovica bez lopte, nema zutog za pitare.

Treca minuta udaranje Galica bez lopte, nema zutog za pitare.

19 minuta povlacenje Hirosa umjesto da odmah svira faul i da dadne karton pitarima, izaziva nepromisljenost Hirosa i mi dobijamo crveni karton.

Ovo su samo neke od sitnica gdje je Sivac odveo utakmicu u pogresnom smjeru.

Sto se tice nase ekipe zaista sve pohvale, u onakvoj utakmici u onakvom poluvremenu mi smo napravili samo ali kazem samo JEDAN prekrsaj za 45 minuta.

Zaista pored fizicke snage, psiha nasih igraca je bila na vrshunskom novu. Nismo pravili prekrsaje gdje bismo pitarima dali priliku da nas ugroze iz centarsuta.

Zgusnuli smo odbranu u dva bloka na nekih 30 metara i zaista smo ih neutralizirali u svim segmentima.
Alea iacta est!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 12:21 pm

Suđenje korektno..Oba crvena kartona opravdana..S obzirom da smo sami sebe doveli u nezgodnu situaciju bod ko kuća..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
IlProfessore
Postovi: 308
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 12:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 12:23 pm

Hoće li se Klub oglasiti po pitanju represije i terorisanja svojih navijača i simpatizera od jučer?
 
ghamaz
Postovi: 52
Pridružen/a: uto okt 31, 2023 6:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 1:36 pm

Ako sportski čita forum nek se angažuje po pitaju Rijada Mašale. Rudeš od jučer i zvanično ispao iz lige. Igrač je zaštićeno godište još 2 sezone.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3572
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 1:50 pm

Ja sam prezadovoljan rezultatom, imali smo 2 crvena.
po meni je Coca kiksao ranije, kada je vec isao na gol, 1000% ispravan potez... nikada ga mi ne bi zabili sa igracem manje...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
400000razloga
Postovi: 244
Pridružen/a: pet dec 11, 2020 11:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 5:48 pm

 
Avatar
Minotaur
Postovi: 54
Pridružen/a: sri nov 08, 2023 2:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 6:49 pm

ghamaz je napisao/la:
pon apr 15, 2024 1:36 pm
Ako sportski čita forum nek se angažuje po pitaju Rijada Mašale. Rudeš od jučer i zvanično ispao iz lige. Igrač je zaštićeno godište još 2 sezone.
Definitivno, momak je vrhunski profesionalac, kulturan i odgojen. Jasmin Kolašinac mu je bio personalni trener, tako da bi nam mogao pomoći. Znam iz prve ruke da su ga iz Sarajeva tražili i odbio ih je.
 
fanaticZeljin
Postovi: 3091
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 6:58 pm

E cuj levata Slavise sto se vadi , te smrtni slučaj , pa on nebi ni mrava zgazio kamoli nekog udario , malo manja seljacina od sportskog direktora .
Srcu draga, boja PLAVA !
 
fanaticZeljin
Postovi: 3091
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 7:01 pm

Steta samo sto smo mi ispali naivni i nasjeli na njihove provokacije i dobili 2 crvena , dobili bi ih opet tri razlike .
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 9:05 pm

Osvrnut cu se na neku drugu temu, a rijec je o mrznji.
Imam dovoljno odgledanih derbija, gotovo 30 godina iza sebe da sebe smatram relevantnim.
Iskustva, da sve sto vidjam sam i sam radio, da se smatram p(r)ozvanim.
Mozda sam potaknut nikad ovako pretjeranim mjerama sigurnosti na stadionu. Potpuni pretresi, pobacana sminka djevojki, mala djeca koja su se pretresala. Pa zaista, zar je do ovdje moralo doci?

Godine 1947. grupa fizicara je osmislila Doomsday clock, sat koji mjeri koliko smo blizu potpunog nuklearnog rata iz kojeg se nikada ne bi izvukli.

Sada kada pisem ovo, pitam se koliko smo daleko od ubistva jednog sugradjanina, nebitno plave ili bordo boje. Moj sat mjeri da taj trenutak nikada nije bio blizi.

Historijski, sat jeste uvijek bio blizu, ali su se kazaljke pomjerale amo-tamo, uglavnom u zavisnosti od snage klubova, skupina i popularnosti. Mozda je najmirniji period bio onaj kad derbija nije ni bilo, u ratu. Kad smo svi bili slozni.
Ovaj put, mislim da nikada nije bio veci broj momaka spremnih nauditi jedni-drugima. Uoci derbija, grupa navijaca Sarajeva je dovedena u maricama na stadion. Prema informacijama ljudi iz okolo, bez obzira na upozorenja, isti su nosili letve.
Tokom utakmice, napravio sam nekoliko kadrova ograde sjevera uz istok. Bolje da ih ne prenosim. Decko koji rukama pokazuje da ce zaklati nekog, drugi uzvikuje cetnici... Nisam imao dobar ugao da uslikam plave navijace. Slika nije bila nista bolja.

Kontriram sebi retorickim: da li je nas derbi zaista morao otici u ovom smjeru? Zasto nije nakon rata mogao krenuti nekim novim, boljim odnosom skupina. Koliko ova situacija doprinosi svim podjelama medju nama? Koliko druge podjele doprinose ovom antagonizmu?

Mora li pasti mrtva glava da se sve resetuje i ohladi? Da se vrati na nivo sportskog rivaliteta, kada su zajedno plavi i bordo isli na stadione, bez da ih je iko ikada dirnuo.

Tuzno i ruzno sinoc. 7 navijaca Sarajeva su bili spremni napasti momka koji je imao na sebi duksericu Strah od Manijaka. Cemu? Zasto?
Sigurno je morala biti slicna situacija, negdje u drugo vrijeme i na drugom mjestu u gradu, suprotno rasporedjenih snaga.

Nisam Alisa u zemlji cuda. Sam sam bio u tim pricama ranije, sam doprinjeo. Ali, mislim da mi nikad nije palo na pamet da ce sve otici u ovom smjeru. Mislio sam da smo mi incident udaljen od svjetala stvarnosti. Postali smo pravilo.
 
Avatar
cikoradovic
Postovi: 247
Pridružen/a: pet nov 25, 2022 6:12 pm
Lokacija: Bor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 9:39 pm

Ako opstanemo (ako budemo pametni kao u Modriči i sinoć, sigurno hoćemo) odmah treba početi spremati sljedeću takmičarsku godinu.

Prioritete bih poredao sljedećim redoslijedom:
- sportski direktor (maknuti Bekrića (trebao bi sam otići) i pronaći mu nasljednika). Po pitanju budgeta, kako je opisano, nisu male pare u igri oko igračkog kadra, bar trenutno.
- trener (odlučiti šta i kako dalje, ostati sa trenutnim (što bi bio logičan slijed okolnosti ukoliko osigura opstanak) ili promijeniti trenera (nepopularno mišljenje ali nije me kupio nešto posebno)).
- odmah treba krenuti u proces pronalaska ekipa sa kojom ćemo ući u saradnju. Treba iskoristiti registracije. Prijedlog: Stupčanica, Gradina, Budućnost, što da ne i Tešanj ili Gradačac.
- treneri u omladinskoj školi.
- saradnja sa Accrom.

Po meni je jako bitan period ispred nas. Volio bih da opet pokušamo kao i 2015. godine, sa poletnijom, potentnijom i mladom ekipom, normalno sa par iskusnih igrača koji bi bili nosioci te ekipe.


Što se tiče sportskog direktora, pokušao bih sa nekim od nekadašnjih igrača reprezentacije: Topić, Muslimović, Rahimić, Lulić, Spahić, Šilić, sa strane samo Fistonić i Kamber.
Prijedlog trenera: Mujdža, Karoglan, Maksimović, Karačić, Šegrt. Čusta isto ne bi bio loša opcija.
U omladinski pogon ubaciti: Mujkića, Vraneševića, Cocalić bi trebao preći da radi sa djecom, vidjeti i vratiti Gutu, ako je dobar, da li sam pročitao negdje da je bolestan možda, ne sjećam se.

Što se tiče igračkog kadra, ne treba štediti, ne treba ni pretjerati, da smo od početka imali budžet kao zimus, sigurno ne bi bili tu gdje jesmo.

Stipo Marković, Mihael Kuprešak, Karlo Kamenar, Miloš Filipović, Miloš Nikolić, Filip Čuić, Zinedin Mustedanagić, Marko Čubrilo, Edin Fatić, Ilija Mašić, Alen Jurilj, samo su neki od igrača koji će biti slobodni ljetos.

Treba upratiti Tallisona, Salimana, Vadzea, Odinaku, Lellija, Campanu, ima i tu materijala, kako će se osloboditi mjesto stranca (Amoah, Charles, možda i Jaber) treba i to obezbijediti.
ŽELJEZNIČAR!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 183 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija