Moderator/ica: storm_raider

 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 2:41 pm

Omar500 je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:10 pm
Pomocni moze ici, za izgradnju kampa (ne smijurije kao kod torpeda) i zapadne tribine na stadionu po europskim standardima. Ne mora biti velik kapacitet, moze biti kao na Rujevici. S obzirom koliko vrijedi zemljiste, investitor moze i profitirati.
Ali to je veoma opasan put kroz minsko polje, maksimalna opreznost je potrebna od svih navijaca, na svaki spomen privatizacije ili prodaje nekretnina kluba. Lesinari ce da kruze oko kluba.
Pomoćni nigdje ne ide, pomoćni treba da bude tu sve na jednom mjestu..jedan sportski kompleks Željin. Nemojte pravit prčiju. Kada su nam starije generacije ostavile takavu infrastrukturu , hajmo je unaprijediti...dići na veći nivo.

Svi se povezuju na pitare, kao oni pokušali slično sa dionicama.

Naravno da su propali. Šta pitari imaju? Ništa, aploslutno ništa...tašna - mašna. Šta ko može kupiti kod pitara ništa.

Žljini članovi imaju sigurnost ulaganja, a to su nekretnine. Željini navijači su grant da niko to neće koristii u druge svrhe (porušiti napraviti tržne centre), a ulaganje im je sigurno jer ulažu u nekretnine i plus još u svoj klub.

Ovo je lakše organizovati nego istok i bolji bi odaziv bio.

Dvije stvari su suštinske:
1. mora postojati disperzija da svaki član uvjek može kupiti dionicu (ne smije biti zatvoren sisitem - otvoren za sve ljubitelje kluba)
2. svaki član samo jednu dionicu
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 2:42 pm

AsharaK je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:34 pm
Donaruma za sirotinju
Cak su i iste visine :D
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 2:47 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:40 pm
Kojih drug 10 000?? Nije to mala para.
Evo ja i moe dijete 2 komada.
Javilo se još momaka.

Javit će se masa ljudi jer je to ulaganje u nekretnine. Ako se uredi kamp, što više djece da trenira, sa ovakim talentima u BiH bio bi rasadnik mladih igrača. Dakle to je i biznis. VIdiš da se na Džeki samo milioni uzeli u Želji. Neka neko sabere koliko je miliona u Želju došlo samo po tom osnovu. Dakle ulažeš pare u nekretinu + unosan biznis + sve to radiš sa ljubavlju jer voliš taj klub.
U Bosni ima toliko talenta da od njega živi i Slovenija i Dinamo i regija.
Za to vriijeme mi smo jadan klub.
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 2:51 pm

AsharaK je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:34 pm
Donaruma za sirotinju
A fakat lici :rofl1:
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 2:53 pm

Durgo i ja smo sedmicama ovdje molili da skupimo 10 000 KM za farbanje reflektora. Hvala Bogu uspjeli smo, uz veliku pomoc prijatelja foruma, ali je akcija trajala dosta duze nego smo mislili da ce trajati. Sa te, a pogotovo trenutne strane gledista, 10 000 clanova po 2500 KM stvarno zvuci nedokucivo, ali treba zapoceti, zasto da ne? Pa neka bude 500 ljudi ide klubu, a ne 10 000. Dese li se pozitivni tokovi u klubu, euforija moze iznjedriti nove neopjevane heroje. Nazalost, trenutno su ljudi ubijeni u pojam, ali nas Zeljo ce se izvuci iz ovoga.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 2:56 pm

Qooler je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:35 pm
ememo je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:02 pm
zeljeznicka21 je napisao/la:
pet maj 31, 2019 12:49 pm
Ja u potpunosti podrzavam prodaju zemljista pomocnog terena, a da se od tih para napravi kamp i eventualno ostatak ulozi u klub jer zemljiste dosta vrijedi, nama vise znace ti milioni koje mozemo dobit od eventualne prodaje pomocnog od toga da nam je pomocni pored stadiona, mislim da nije problem da pomocni i sav kamp bude negdje dalje od stadiona sto je i praksa u evropi, sta raja s foruma misli o ovome ?
Ja nisam za prodaju zemljišta, zemljište je najveći resurs kluba to se može uvijek prodati. Zemljište sa stadionom vrijedi po revizorskom izvjestaju 23 miliona KM. Tržišno vjerovatno i više.

Može se uzeti kredit i polako praviti kamp, ali je to dugoročna investicija. Pitanje je dali bi to sada klub mogao podnijeti finansijski.

A možeš nekome dati udio u vlasništvu kluba, a zauzvrat da finansira izgradnju kampa. Recimo klub sada vrijedi minimalno 17 mil. KM. Da se uradi procjena kluba, stadiona i zemljišta recimo da vrijedi 20 mil. KM. Ako je izgradnju kampa je potrebno recimo 10 mil. KM (može biti i manje, pa da dio finansira klub), ponudiš investitorima (navijači, neki veliki investitor, sponzori ili sl.) da ulože 10 mil. KM svježeg novca, a za uzvrat im daš proporcionalan udjel u budućoj firmi - klubu. Ako sada klub vrijedi 20 mil. KM i dokapitalizira se sa dodatnih 10 mil. KM, imaš klub koji vrijedi 30 mil. KM. Od toga je klub vlasnik 20 mil. KM ili 67% buduće firme, a investitor/i 10 mil. KM ili 33%.
Naravno preduslov za ovo je preoblikovanje udruženja građana u d.d. ili d.o.o. (to sam pisao jucer kako bi se moglo izvesti). Naravno da bi se investitoru vratila investicija, morao bi napraviti neki odgovarajući model ili podjela dobiti kluba ili udjel u budućim prodajama igrača i sl.

Bubam cifre i procente, ali suština svega je da trebas dobro i uspješno raditi i privlačiti privatni kapital i tako povećavati vrijednost kluba i njegove imovine.
Njima prijatelju jedino još uzet papir i olovku i nacrtati!
Ako bi članovi kluba otkupili po jednu dionicu, ništa se suštinski ne bi desilo.
Čiji je sada klub : Navijača
Kada svi imaju po jednu dionicu : Čiji je onda klub? : Članova kluba!

Dakle ništa se suštinski ne mjenja samo se uređuje stvar!

Ja garantujem da ima 10.000 ljudi koji bi uložili u Želju po 2.500,00KM.

Šta bi Željo dobio? Dobio bi 25.000.000 KM dodatnih i još bi bio uređen klub. Ne bi bio ovako ničiji već bi bio naš, svih članova koji to hoće!

Sa tih 25.000.000 bi se moglo napraviti i jug i zapad. Povećaš vrijedost na 50.000.000 i ideš u novi ciklus dionica , ako već želiš ili ima interesa.
Mislim da je to nerealno. Prvo sto zivis u Bosni, drugo sto i da uspiju navijaci uzeti dionice, onda bi neki navijaci napravili tal i htjeli da se oni pitaju. Jednostavno nema nigdje u svijetu da navijaci vode klub, vidimo kod Hajduka. Tim nikad gore nije izgledao, sto se tice strukture kluba.
Nama je najpametnije pokusat naci investitora i na taj nacin razvijati klub. Na krajh krajeva u modernom fudbalu jedino sa investitorom mozes uspjeti.
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 3:09 pm

storm_raider je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:53 pm
Durgo i ja smo sedmicama ovdje molili da skupimo 10 000 KM za farbanje reflektora. Hvala Bogu uspjeli smo, uz veliku pomoc prijatelja foruma, ali je akcija trajala dosta duze nego smo mislili da ce trajati. Sa te, a pogotovo trenutne strane gledista, 10 000 clanova po 2500 KM stvarno zvuci nedokucivo, ali treba zapoceti, zasto da ne? Pa neka bude 500 ljudi ide klubu, a ne 10 000. Dese li se pozitivni tokovi u klubu, euforija moze iznjedriti nove neopjevane heroje. Nazalost, trenutno su ljudi ubijeni u pojam, ali nas Zeljo ce se izvuci iz ovoga.
To su sasvim dvije različite stvari. Potpuno dvije različite stvari. Čak i izgradnja istoka je bezveze u odnosu na ovo

Ja sam učestovao donacijom i poprilično pratio tu akciju kako napreduje:

1. Akcija je u početku bila dobro krenula jer su rezultati bili dobri.
2. Onda je uslijedio onaj niz poraza i problem svlačionice čini mi se i nikome nije bilo ni do čega.
3. Farbanje je donacija -- daš i ne dobiješ ništa. Za 10 godina farba izblijedi.
4. Izgradnaj istoka isto - za 10 godina nemaš ulaznicu.

Dakle desetogodišnja karta i farbanje nisu investicije. To su pare sa kojima se pozdraviš za svoj ćejf.

Ovo je ulaganje u nekretnine, u zemljište u biznis.

Desetogodišnja karta ti neće donjeti eventualni transfer i povećanje vrijedosti uloženih para, zauzvrat je sigurna investicija uvjek ćeš imati kao član neku nekretinu (niko zemljište i stadion neće odnjeti).
Ja kao vlasnik jedne dionice imam opciju da joj se poveća vrijednost, imam opciju i da ako bude rasadnik talenata i zaradim (ako se složi i ostalih 9.999 članova da se dijeli dividenda tj zarada od transfera)....ima masa opcija

Ovde prije treba vidjeti da li je statutom i zakonom ovo moguće, početi medijsku kampanju, marketing, objasiti u šta se ulaže...koji su benefiti
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 3:14 pm

Zeljo je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:56 pm
Qooler je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:35 pm
ememo je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:02 pm


Ja nisam za prodaju zemljišta, zemljište je najveći resurs kluba to se može uvijek prodati. Zemljište sa stadionom vrijedi po revizorskom izvjestaju 23 miliona KM. Tržišno vjerovatno i više.

Može se uzeti kredit i polako praviti kamp, ali je to dugoročna investicija. Pitanje je dali bi to sada klub mogao podnijeti finansijski.

A možeš nekome dati udio u vlasništvu kluba, a zauzvrat da finansira izgradnju kampa. Recimo klub sada vrijedi minimalno 17 mil. KM. Da se uradi procjena kluba, stadiona i zemljišta recimo da vrijedi 20 mil. KM. Ako je izgradnju kampa je potrebno recimo 10 mil. KM (može biti i manje, pa da dio finansira klub), ponudiš investitorima (navijači, neki veliki investitor, sponzori ili sl.) da ulože 10 mil. KM svježeg novca, a za uzvrat im daš proporcionalan udjel u budućoj firmi - klubu. Ako sada klub vrijedi 20 mil. KM i dokapitalizira se sa dodatnih 10 mil. KM, imaš klub koji vrijedi 30 mil. KM. Od toga je klub vlasnik 20 mil. KM ili 67% buduće firme, a investitor/i 10 mil. KM ili 33%.
Naravno preduslov za ovo je preoblikovanje udruženja građana u d.d. ili d.o.o. (to sam pisao jucer kako bi se moglo izvesti). Naravno da bi se investitoru vratila investicija, morao bi napraviti neki odgovarajući model ili podjela dobiti kluba ili udjel u budućim prodajama igrača i sl.

Bubam cifre i procente, ali suština svega je da trebas dobro i uspješno raditi i privlačiti privatni kapital i tako povećavati vrijednost kluba i njegove imovine.
Njima prijatelju jedino još uzet papir i olovku i nacrtati!
Ako bi članovi kluba otkupili po jednu dionicu, ništa se suštinski ne bi desilo.
Čiji je sada klub : Navijača
Kada svi imaju po jednu dionicu : Čiji je onda klub? : Članova kluba!

Dakle ništa se suštinski ne mjenja samo se uređuje stvar!

Ja garantujem da ima 10.000 ljudi koji bi uložili u Želju po 2.500,00KM.

Šta bi Željo dobio? Dobio bi 25.000.000 KM dodatnih i još bi bio uređen klub. Ne bi bio ovako ničiji već bi bio naš, svih članova koji to hoće!

Sa tih 25.000.000 bi se moglo napraviti i jug i zapad. Povećaš vrijedost na 50.000.000 i ideš u novi ciklus dionica , ako već želiš ili ima interesa.
Mislim da je to nerealno. Prvo sto zivis u Bosni, drugo sto i da uspiju navijaci uzeti dionice, onda bi neki navijaci napravili tal i htjeli da se oni pitaju. Jednostavno nema nigdje u svijetu da navijaci vode klub, vidimo kod Hajduka. Tim nikad gore nije izgledao, sto se tice strukture kluba.
Nama je najpametnije pokusat naci investitora i na taj nacin razvijati klub. Na krajh krajeva u modernom fudbalu jedino sa investitorom mozes uspjeti.
Ja sam skinuo statu FC Barcelona. Neki dan to nisam ni znao da oni tako posluju. Mislio sam prevesti i prilagoditi statut, ali sam u depri strašnoj pa ništa ne radim.
Dakle ako FC Barcelona tako posluje, onda ne vidim zašto mi ne možemo.
Vidi uvjek je teže izmanipulisati manju grupu ljudi. Nema šanse da se izmanipuliše par hiljada ljudi, a dva su razloga:
1. ideš protiv svoje investicije
2. Nema šanse da je 10.000 ludo da ih tek tako prevariš
3. glasaš kao na izborima za skupštinu - pojedinačni navijač nema direktno uticaja , već samo glasa za jendog od X kandidata za skupštinu.
4. biraš samo 25% kandidata svake godine...tako da nema ništa na brzinu.
5. skupština dalje radi u najboljem interesu..bira upravu i kontroliše njen rad.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 3:18 pm

Qooler je napisao/la:
pet maj 31, 2019 3:09 pm
storm_raider je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:53 pm
Durgo i ja smo sedmicama ovdje molili da skupimo 10 000 KM za farbanje reflektora. Hvala Bogu uspjeli smo, uz veliku pomoc prijatelja foruma, ali je akcija trajala dosta duze nego smo mislili da ce trajati. Sa te, a pogotovo trenutne strane gledista, 10 000 clanova po 2500 KM stvarno zvuci nedokucivo, ali treba zapoceti, zasto da ne? Pa neka bude 500 ljudi ide klubu, a ne 10 000. Dese li se pozitivni tokovi u klubu, euforija moze iznjedriti nove neopjevane heroje. Nazalost, trenutno su ljudi ubijeni u pojam, ali nas Zeljo ce se izvuci iz ovoga.
To su sasvim dvije različite stvari. Potpuno dvije različite stvari. Čak i izgradnja istoka je bezveze u odnosu na ovo
Naravno da su razlicite stvari. Zato sam i pokusao da spustim na nivo ovog foruma samo. Ne znam citav koncept ideje, nemam vremena ovih dana, na putu sam, ali cu kada nadjem malo vise vremena da pokusam procitati sve sto si pisao, pa cu se ukljuciti u raspravu ravnomjerno.

Generalno, ako je prica kao Hajduk, clan - dionica, to je put u propast. Kazem, ako je, ne znam jos o cemu se radi, pa se izvinjavam, da ne shvatis pogresno. :)

Generalno, pomoc klubu je nesto sto svi trebamo da shvatimo kao nasu obavezu! Nemojmo biti navijaci koji sjede kuci i pricaju o ljubavi, vec se ukljucimo u rad kluba aktivnije. Samo kroz redovne iteracije (ponavljanja) dovodjenja pravilnih ljudi cinimo ispravan proces filtriranja onih ciji je interes samo Zeljin, a sve u cilju da napravimo optimalnu grupu ljudi u Zelji, bilo to da je u Skupstini, UO ili NO. Moramo svi krenuti od sebe i upitati se sta mozemo da ucinimo da pomognemo klubu na ispravan nacin. Svi pricaju o ljubavi, ali ljubav je istinska kada je vrijedna borbe za nju. Da ne bude to samo slovo na forumu, vec konkretno djelovanje. Pa bili to protesti ili skup podrske, svejedno, ali mora biti iskljucivo i samo u Zeljinom interesu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ememo
Postovi: 7
Pridružen/a: čet jun 29, 2017 7:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 3:30 pm

Qooler je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:35 pm
ememo je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:02 pm
zeljeznicka21 je napisao/la:
pet maj 31, 2019 12:49 pm
Ja u potpunosti podrzavam prodaju zemljista pomocnog terena, a da se od tih para napravi kamp i eventualno ostatak ulozi u klub jer zemljiste dosta vrijedi, nama vise znace ti milioni koje mozemo dobit od eventualne prodaje pomocnog od toga da nam je pomocni pored stadiona, mislim da nije problem da pomocni i sav kamp bude negdje dalje od stadiona sto je i praksa u evropi, sta raja s foruma misli o ovome ?
Ja nisam za prodaju zemljišta, zemljište je najveći resurs kluba to se može uvijek prodati. Zemljište sa stadionom vrijedi po revizorskom izvjestaju 23 miliona KM. Tržišno vjerovatno i više.

Može se uzeti kredit i polako praviti kamp, ali je to dugoročna investicija. Pitanje je dali bi to sada klub mogao podnijeti finansijski.

A možeš nekome dati udio u vlasništvu kluba, a zauzvrat da finansira izgradnju kampa. Recimo klub sada vrijedi minimalno 17 mil. KM. Da se uradi procjena kluba, stadiona i zemljišta recimo da vrijedi 20 mil. KM. Ako je izgradnju kampa je potrebno recimo 10 mil. KM (može biti i manje, pa da dio finansira klub), ponudiš investitorima (navijači, neki veliki investitor, sponzori ili sl.) da ulože 10 mil. KM svježeg novca, a za uzvrat im daš proporcionalan udjel u budućoj firmi - klubu. Ako sada klub vrijedi 20 mil. KM i dokapitalizira se sa dodatnih 10 mil. KM, imaš klub koji vrijedi 30 mil. KM. Od toga je klub vlasnik 20 mil. KM ili 67% buduće firme, a investitor/i 10 mil. KM ili 33%.
Naravno preduslov za ovo je preoblikovanje udruženja građana u d.d. ili d.o.o. (to sam pisao jucer kako bi se moglo izvesti). Naravno da bi se investitoru vratila investicija, morao bi napraviti neki odgovarajući model ili podjela dobiti kluba ili udjel u budućim prodajama igrača i sl.

Bubam cifre i procente, ali suština svega je da trebas dobro i uspješno raditi i privlačiti privatni kapital i tako povećavati vrijednost kluba i njegove imovine.
Njima prijatelju jedino još uzet papir i olovku i nacrtati!
Ako bi članovi kluba otkupili po jednu dionicu, ništa se suštinski ne bi desilo.
Čiji je sada klub : Navijača
Kada svi imaju po jednu dionicu : Čiji je onda klub? : Članova kluba!

Dakle ništa se suštinski ne mjenja samo se uređuje stvar!

Ja garantujem da ima 10.000 ljudi koji bi uložili u Želju po 2.500,00KM.

Šta bi Željo dobio? Dobio bi 25.000.000 KM dodatnih i još bi bio uređen klub. Ne bi bio ovako ničiji već bi bio naš, svih članova koji to hoće!

Sa tih 25.000.000 bi se moglo napraviti i jug i zapad. Povećaš vrijedost na 50.000.000 i ideš u novi ciklus dionica , ako već želiš ili ima interesa.
Pa dobro treba im onda crtati i pisati ako nista ovdje na forumu, pa možda dodje nekad neko sa vizijom pa nesta od toga i primjeni.
Znaš da svi oni govore da su vrata kluba otvorena za sve navijače koji mogu doprijeti radu.

To i jeste problem što je ničiji i svačiji, a to je pogodno tlo za razne mešetare.

Dobro si to je najbitnije, uređenje stvari.

Iako realno sve je ovo naucna fantastika za nas.
 
fanaticZeljin
Postovi: 3090
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 3:40 pm

Dobra je ovo stvar koju Qooler želi nama da približi, sve to stoji, izgleda fino, ali općenito nase društvo nebi moglo to da prati, niti je država uređena, a da ne govorimo o sportu samom. Kad ti sad dadnes 2 ipo milje a sa trenutnom situacijom kakva je , to je bacanje para u bunar bez dna.
Zadnja izmjena: fanaticZeljin, dana/u pet maj 31, 2019 3:42 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 3:42 pm

Nemamo 10000 ljudi, koji su spremni po 20 KM za clanarinu da daju. A ne neke vece pare.
Ili druga opcija kad ljudi plate kartu 5KM, oni zele da galame na trenera,sugerisu izmjene.. I ako lose ide, ak su neraspolozeni da psuju i vrijedjaju..
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 3:44 pm

Erić je sa Željezničarom potpisao ugovor na dvije godine, a zvanično predstavljanje bit će 10. juna.

https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... nje/156539
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 3:47 pm

Jel realno da nema na zvaničnoj? I da moramo saznati sa ostalih portala ovakve vijesti?
Željezničar ante portas !
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 3:54 pm

storm_raider je napisao/la:
pet maj 31, 2019 3:18 pm
Qooler je napisao/la:
pet maj 31, 2019 3:09 pm
storm_raider je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:53 pm
Durgo i ja smo sedmicama ovdje molili da skupimo 10 000 KM za farbanje reflektora. Hvala Bogu uspjeli smo, uz veliku pomoc prijatelja foruma, ali je akcija trajala dosta duze nego smo mislili da ce trajati. Sa te, a pogotovo trenutne strane gledista, 10 000 clanova po 2500 KM stvarno zvuci nedokucivo, ali treba zapoceti, zasto da ne? Pa neka bude 500 ljudi ide klubu, a ne 10 000. Dese li se pozitivni tokovi u klubu, euforija moze iznjedriti nove neopjevane heroje. Nazalost, trenutno su ljudi ubijeni u pojam, ali nas Zeljo ce se izvuci iz ovoga.
To su sasvim dvije različite stvari. Potpuno dvije različite stvari. Čak i izgradnja istoka je bezveze u odnosu na ovo
Naravno da su razlicite stvari. Zato sam i pokusao da spustim na nivo ovog foruma samo. Ne znam citav koncept ideje, nemam vremena ovih dana, na putu sam, ali cu kada nadjem malo vise vremena da pokusam procitati sve sto si pisao, pa cu se ukljuciti u raspravu ravnomjerno.

Generalno, ako je prica kao Hajduk, clan - dionica, to je put u propast. Kazem, ako je, ne znam jos o cemu se radi, pa se izvinjavam, da ne shvatis pogresno. :)

Generalno, pomoc klubu je nesto sto svi trebamo da shvatimo kao nasu obavezu! Nemojmo biti navijaci koji sjede kuci i pricaju o ljubavi, vec se ukljucimo u rad kluba aktivnije. Samo kroz redovne iteracije (ponavljanja) dovodjenja pravilnih ljudi cinimo ispravan proces filtriranja onih ciji je interes samo Zeljin, a sve u cilju da napravimo optimalnu grupu ljudi u Zelji, bilo to da je u Skupstini, UO ili NO. Moramo svi krenuti od sebe i upitati se sta mozemo da ucinimo da pomognemo klubu na ispravan nacin. Svi pricaju o ljubavi, ali ljubav je istinska kada je vrijedna borbe za nju. Da ne bude to samo slovo na forumu, vec konkretno djelovanje. Pa bili to protesti ili skup podrske, svejedno, ali mora biti iskljucivo i samo u Zeljinom interesu.
Storm, ne znam statut Hajduka i šta je kod njih problem. Navijači ne treba da vode klub.

Ja sam za to da i dalje postoji i skupština i uprava i sve kao sada. Samo što bi članovi kluba birali skupštinu. Svaki član kluba može iznjeti svoj plan rada i tražiti da članovi glasaju za njega. Jednom godišnje članovi kluba glasaju za 25% članova skupštine na osnovu programa . Skuština dalje radi svoj posao kao i sada.

Ja mislim da više sada navijači vode klub. Prošlu upravu je 100 ljudi sa juga otjeralo sa bakljama.

Ovde to ne bi bio slučaj. Masa nas su ljudi u ozbiljnim godinama i onaj ko ima 2500,00 KM sigurno neće bakljama riješavati stvari, već će birati najbolje članove skupštine. Skuština dalje vodi klub.

Možda je u Hadjuk bez ikakvog novca ušla neka masa navijača, Torcida i da onda vođa navijača Torcide se pita sve.
Ne ovde se pita onaj ko da novac, a novac će dati mnogi na osnovu nekretina i zemljišta koje Željo ima + prilika za biznis (prodaja igrača i prihodi od rasprodaje talenata).
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 4:01 pm

Premier je napisao/la:
pet maj 31, 2019 2:22 pm
Jel to fakat istina za Jamaka? Ma dajte ljudi, pa vezni red sa njim + Hajdar i Dado...pa mi cemo se onda grcevito boriti za 4 mjesto
A jbg, nemamo para realno
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 4:07 pm

Ponovo ponavljam, Jamak može samo pod uslovom da ćemo se riješiti Sadikovića.
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Avatar
Reha1921
Postovi: 777
Pridružen/a: sri dec 07, 2016 4:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 4:14 pm

Defanzivac zvanično napustio Zrinjski, najbliži dolasku u Željezničar

Zrinjski je danas službeno potvrdio odlazak Marina Galića, koji je nakon isteka dvogodišnjeg ugovora kao slobodan igrač odlučio potražiti novi izazov u karijeri.

U prethodne dvije sezone 23-godišnji desni bek upisao je 52 službena nastupa i postigao jedan pogodak.

Zrinjski želi Marinu puno sreće i uspjeha u nastavku karijere, navodi se na zvaničnom facebook profilu Zrinjskog.

Galić je prošao omladinsku školu Zrinjskog, a u karijeri je igrao još za Branitelj iz Mostara i za Mladost iz Doboja kod Kaknja.

Kako sada stvari stoje, Galić je najbliži prelasku u redove Željezničara, koji traže desnog beka nakon što nije produžen ugovor sa Sinišom Stevanovićem.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 4:16 pm

Frajer unazad mjesec dana samo laže zbog klikova.
Željezničar ante portas !
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 4:17 pm

Sinan i dojave.

slika

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Bing [Bot], Dzezvar, Google [Bot], kontranogama i 252 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija