Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 8:12 pm

barbarez je napisao/la:
čet mar 26, 2020 7:37 pm
Ujko je napisao/la:
čet mar 26, 2020 5:49 pm
@barbarez, duboko si me dirnuo ovom prelijepom pricom...Govori puno i o zeljovcima i o postovanju tradicije
i o pravoj sarajevskoj raji...Hvala ti... :zeljeznicar1:
Ne mogu sve da stignem napisati detaljno,zbog malaca...
Istakao sam bas nasu raju. Jer jedan od ljudi koji je bio u stanu je i velika nada Zelje sa kraja sedamdesetih,mozda ga i neka stara raja zna po nadimku Čigle.
A moj stari je neko ko se bavio fudbalom i kazem da su to ljudi koji su bas znali sta su nasli u tom trenutku. Bio je tu i jos jedan Zippo upaljac koji mu je puno znacio.
Na svog starog sam logicno bio ponosan milion puta. Nastranu sad sve sto bi volio da sam taj dres vidio i obukao,pa makar i na kratko,ali mi je drago da je odolio,kao i u mnogim drugim situacijama. Valjda ga je i Allah dragi,sacuva u zestokim bitkama na Trgu Heroja,a svi znamo kakve su tamo bitke bile. Gdje ni specijalci nisu smijeli da dodju.
Ali ipak sam na jednu stvar kod njega preponosan.
Kao neko ko se rodio na Bistriku,poceo je da brani po tim lokalnim klubovima. Hrid,Vrbanjusa....
Na jednom turniru,pobijede Sarajevo na penale,i stari skine 3 penala.
Poslije toga mu pridje,pokojni Svetozar Vujovic i zovne ga da sutra dodje u Hotel Amerikanac ili restoran.
Stari ode tada sa djevojkom inace kasnijom njegovom zenom a mojom majkom.
I Vuja mu otvori 2 ladice,sa opremom koju treba da zaduzi i na vrhu stoji ugovor na 4 godine.
Procita stari sve to i kaze Vuji. Sve je to lijepo Vuja,ali ne mogu ja navijam za Zelju.
Pocne ga Vuja nagovarat i govorit mu da ima i drugih koji igraju za neki tim a navijaju za drugi.
Stara ,kkoja je inace pitarka,pocne da ga munta.
Ali stari nije htio nema sanse. Vujovic nije mogqo da vjeruje.
Bila je to generacija Edhema Sljive,Seje Grude,a Safet tek dosao.
Mozda je mogao napraviti puno,ali sam zbog te ljubavi prema Zelji jos vise ponosan na njega.
Starog su znali u tim fudbalskim krugovima,bas dobro,a sa Mesom isao u razred. Sjecam se da me jednom doveo na Grbavicu,i da su me Mesa,Baljic,Skorom,Bahtic..prebacivali iz auta u auto,ko ce me vozat i ispricat se samnom.
Nikad mi nije bilo jasno,sto nije u Zelji pokusao,ali realno Zeljo je tada imao Janjusa,pored kojeg bi se tesko ko i nabranio.
Iako je sa svima bio haver,nikad nije ni pokusao da se gura.
I na kraju jedna slicna stvar desila se i meni.
Nakon sto sam prestao trenirati zbog sukoba sa trenerom.
Dodje sa starim na tekmu na sjever. I dolazi Mehmed Janjos. Tada sef strucnog staba. Pozdravlja se sa starim. Izljubise se. Kontam odakle ih sve zna.
Pita starog sta je sa malcem. Kaze ma napustio Zelju.
Okrece se meni i kaze. U ponedeljak u 9 dodji na Kosevo.
Reko necu Cala hvala Vam,ja bi prije crko nego zaigrao za Sarajevo. Cala se nasmija,i rece e tako ti je i babo propao.
Mozda je malo previse privatna prica,ali jednostavno kad od malena nesto volis. Nije to ko danasnje furke,da ti je neko nametnuo.
Ja od kad znam za sebe,istinski volim Zelju,takav mi je bio i stari.
Doduse malo sad kako stari,serucka pomalo,ali ja ga znam kakav je.
Nagovorim ga da dodje,pa kad ne dobijemo,onda grmi na mene,ti mene dovodis iz kuce,**** ti Zeljo mater.Necu vise nikad.
A onda eto ga sljedece sedmice opet.
Sve sam ovo ispricao u sustini,sto smo poceli da se ibretimo kad neko nesto zbog Zelje radi,pozitivno,jer su sad furke da se pljujemo.
Meni mnogo toga nedostaje u vezi Zelje. Ja djeci starim pola sata kupim u fan sopu,bodije,mene zena ne konta.Trebao sam u Lindexu. Ne konta sto mi suze ide kad pjevamo Grbavicu. Sta ti je djetinstvo..
Ko da sam avlamija ozenio,sve mi neke cinjenice iznosi. (Salim se). Ne kontaju ljudi sta je Zeljo.
:klanjase2:
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 10:00 pm

E svaka vam cast. Milina uci na forum.
Mladji sute i citaju. Vjeruj mi Ujko da sam ovu tvoju pricu vise puta procitao. Legendarna, urbana legenda sa moje Malte. Ja sam odrastao u A. Benca, nekadasnja Branke Blazek. Kakvih je prica samo tu bilo...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 10:02 pm

@barbarez milina je bila ovo pročitati :zeljeznicar1:
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 10:04 pm

barbarez je napisao/la:
čet mar 26, 2020 7:37 pm
Ujko je napisao/la:
čet mar 26, 2020 5:49 pm
@barbarez, duboko si me dirnuo ovom prelijepom pricom...Govori puno i o zeljovcima i o postovanju tradicije
i o pravoj sarajevskoj raji...Hvala ti... :zeljeznicar1:
Ne mogu sve da stignem napisati detaljno,zbog malaca...
Istakao sam bas nasu raju. Jer jedan od ljudi koji je bio u stanu je i velika nada Zelje sa kraja sedamdesetih,mozda ga i neka stara raja zna po nadimku Čigle.
A moj stari je neko ko se bavio fudbalom i kazem da su to ljudi koji su bas znali sta su nasli u tom trenutku. Bio je tu i jos jedan Zippo upaljac koji mu je puno znacio.
Na svog starog sam logicno bio ponosan milion puta. Nastranu sad sve sto bi volio da sam taj dres vidio i obukao,pa makar i na kratko,ali mi je drago da je odolio,kao i u mnogim drugim situacijama. Valjda ga je i Allah dragi,sacuva u zestokim bitkama na Trgu Heroja,a svi znamo kakve su tamo bitke bile. Gdje ni specijalci nisu smijeli da dodju.
Ali ipak sam na jednu stvar kod njega preponosan.
Kao neko ko se rodio na Bistriku,poceo je da brani po tim lokalnim klubovima. Hrid,Vrbanjusa....
Na jednom turniru,pobijede Sarajevo na penale,i stari skine 3 penala.
Poslije toga mu pridje,pokojni Svetozar Vujovic i zovne ga da sutra dodje u Hotel Amerikanac ili restoran.
Stari ode tada sa djevojkom inace kasnijom njegovom zenom a mojom majkom.
I Vuja mu otvori 2 ladice,sa opremom koju treba da zaduzi i na vrhu stoji ugovor na 4 godine.
Procita stari sve to i kaze Vuji. Sve je to lijepo Vuja,ali ne mogu ja navijam za Zelju.
Pocne ga Vuja nagovarat i govorit mu da ima i drugih koji igraju za neki tim a navijaju za drugi.
Stara ,kkoja je inace pitarka,pocne da ga munta.
Ali stari nije htio nema sanse. Vujovic nije mogqo da vjeruje.
Bila je to generacija Edhema Sljive,Seje Grude,a Safet tek dosao.
Mozda je mogao napraviti puno,ali sam zbog te ljubavi prema Zelji jos vise ponosan na njega.
Starog su znali u tim fudbalskim krugovima,bas dobro,a sa Mesom isao u razred. Sjecam se da me jednom doveo na Grbavicu,i da su me Mesa,Baljic,Skorom,Bahtic..prebacivali iz auta u auto,ko ce me vozat i ispricat se samnom.
Nikad mi nije bilo jasno,sto nije u Zelji pokusao,ali realno Zeljo je tada imao Janjusa,pored kojeg bi se tesko ko i nabranio.
Iako je sa svima bio haver,nikad nije ni pokusao da se gura.
I na kraju jedna slicna stvar desila se i meni.
Nakon sto sam prestao trenirati zbog sukoba sa trenerom.
Dodje sa starim na tekmu na sjever. I dolazi Mehmed Janjos. Tada sef strucnog staba. Pozdravlja se sa starim. Izljubise se. Kontam odakle ih sve zna.
Pita starog sta je sa malcem. Kaze ma napustio Zelju.
Okrece se meni i kaze. U ponedeljak u 9 dodji na Kosevo.
Reko necu Cala hvala Vam,ja bi prije crko nego zaigrao za Sarajevo. Cala se nasmija,i rece e tako ti je i babo propao.
Mozda je malo previse privatna prica,ali jednostavno kad od malena nesto volis. Nije to ko danasnje furke,da ti je neko nametnuo.
Ja od kad znam za sebe,istinski volim Zelju,takav mi je bio i stari.
Doduse malo sad kako stari,serucka pomalo,ali ja ga znam kakav je.
Nagovorim ga da dodje,pa kad ne dobijemo,onda grmi na mene,ti mene dovodis iz kuce,**** ti Zeljo mater.Necu vise nikad.
A onda eto ga sljedece sedmice opet.
Sve sam ovo ispricao u sustini,sto smo poceli da se ibretimo kad neko nesto zbog Zelje radi,pozitivno,jer su sad furke da se pljujemo.
Meni mnogo toga nedostaje u vezi Zelje. Ja djeci starim pola sata kupim u fan sopu,bodije,mene zena ne konta.Trebao sam u Lindexu. Ne konta sto mi suze ide kad pjevamo Grbavicu. Sta ti je djetinstvo..
Ko da sam avlamija ozenio,sve mi neke cinjenice iznosi. (Salim se). Ne kontaju ljudi sta je Zeljo.
Gigante!!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
SirAlexFerguson
Postovi: 841
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 8:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 26, 2020 11:44 pm

Barba uvijek si mi bio drag, uvijek sam tvoju analizu volio procitati osjeti se da osjecas teren a sad si mi jos i drazi :) zivio..

Mene je tetak odveo na prvi derby sjecam se tada na sjeveru bila velika zastava Sarajeva a na Jugu veliki dres na pruge Zelje.. dan prije derbija isao sa rodjakom i sa tetkom po kaficima s njegovom rajom, zezancija prica oko derbija, sve pitari. Inace tetkov amidza rahmetli je dugogodisnji igrac i trener u Sarajevu bio, sva porodica pitari.. i sve je to meni prezanimljivo bilo tada, iz kafica odemo u skenderiju da tetak sinu kupi dres sarajeva, dugi rukav umbro, ja se ne mogu nagledati al necu reci da mi se svidja kad bi umro... i tako je sve nekako pocelo, al sto su me vise nagovarali da budem “njihov” sve sam dalji bio od njih, jednostavno neki osjecaj prirodni..nakon toga sa starim na akranes, lilestrom, njukastl itd.. nije neka ni financijska situacija u kuci bila, stari samo privatno radnju drzao a ja samo namisljam i cekam kad ce utakmica, krenuo sam od tranzistora posto smo 2 sata voznje od Sarajeva pa nismo mogli cesto dolaziti. Tranzistor zaduzi i slusaj radio prenos, nakon pobjede uzmi biciklo šal oko vrata i kroz mahalu navijaj da svi cuju, nevjerovatno.. kako sam odrastao tako sam sve vise zelio na utakmice a situacija nije uvijek dala, sjecam se pred derbi pet dana ja klinac ne znam sabrati dva i dva al uredno sa starim u radnju da radim da mu pomognem da bi mogli na derbi, i ispostuje me covjek odvede me iako nije bila bajna situacija s novcanikom.. tad mi prvi put kupi dres , 9 na ledjima Na pruge , taj dres sam nedavno poklonio svom prijatelju i nasem igracu Koji nosi broj 9 :) ...
Mnogo je uspomena, ljubav je neizmjerna, mi smo Zeljini Zelji je nas i moramo mu pomoci..
Nakon corone ce situacija biti teska, Jasmin kao pokretacka snaga Zelje je obolio bit ce ako Bog da bolje, nemam pametniji prijedlog u ovim teskim trenucima nego da svak svoju “Kasu za Zelju” napravi , kad krene “normalan zivot” svi kase otvaramo i klubu doniramo, da nadoknadimo sve ovo sto nas je desilo, sve utkamice koje nisu odigrane, koliko bilo uhar ce biti, znam da to nije nacin funkcionisanja ozbiljnog kluba ali zivimo u Bosni i dok je Bosne i dok je nas i dok je Zelje mi cemo se krpiti jer drugacije nismo naucili i necemo, zato se potrudimo da doprinese svak na svoj nacin koliko moze, puno je uspomena kod svakoga od nas i moramo da cuvamo te uspomene , sutra ce nasa djeca da umjesto nas idu u Dolinu koja nije nikad ljepsa bila, jedna generacija je digla iz pepela i branila krvlju, mi je sminkamo, nek nasa djeca konacno docekaji taj Real Madrid, i dobiju na penale..
:zeljeznicar1:

Ivica Osim : " Fudbal je dio nas, dio naše radosti, ponekad i tuge."
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 12:46 am

Hvala vam za ove predivne tekstove, uživanje je čitati sve ovo.
Moja ljubav prema Želji je prirodna, čitava porodica s očeve strane živi za Želju. Amidžić mi je bivši igrač šampionske generacije Želje u prvom Amarovom mandatu i odigrao je mnogo velikih utakmica za Želju. 1998. sam imao dvije godine i normalno nisam ništa znao o fudbalu i Želji, ali otac mi je mnogo puta prepričavao tu utakmicu i od mog amidžića je tada dobio dres sa te utakmice i par godina ga je čuvao, a onda ga je poklonio rođaku i dan danas mi je krivo što taj dres nije ostao u našoj kolekciji. Utakmicu protiv Newcastlea ne pamtim iako sam bio na njoj, ali otac mi je pričao da je mene držao u rukama, a stariju sestru na ramenima, jer nije imao gdje stati osim na stepenicama. Ja sam bio jako bučan, navijao sam iz sveg glasa i neki čovjek do njega me je uzeo i držao ostatak utakmice. Mnoge utakmice na Grbavici kao dječak sam gledao sa jugoistoka i tada sam upravo kao i @siralex imao dres na pruge i broj 9 na leđima. Kačket, šal prvi poslijeratni i taj dres su bili neizostavni na svakoj utakmici. Kada bi bila zima, ja bih dres oblačio preko dukserice ili jakne, mislio sam da nema smisla ako se on ne vidi, nemali broj puta sam bio i naružen zbog toga. I dan danas iako imam par šalova, najdraži mi je taj prvi i svaku važniju utakmicu njega nosim.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 1:35 am

Redaju se uspomene, redaju se price, svaka od njih dira pravo u srce....Raja, svaka vam cast ! Za sve
ove decenije, nikada se nisam usudio provjeriti onu legendu o nasem Peletu, uvjerih se danas da je stvar-
no bila legenda, ali, eto ja cu i dalje vjerovati u nju, bas kao u onoj pjesmi Mike Antica : " Postoje, postoje,
kao na javi, decaci crni, smedji i plavi "...
Ali, za slijedecu legendu sam siguran da je istinita, jer sam nekoliko puta bio ocevidac ovih dogadjanja....
Radnja je opet vezana za Maltu, gdje su na raskrscu danasnjih ulica Bugojanska i Paromlinska nekada
postojale tri zanatske radnje....Bila su to neka stara, romanticnija vremena, kada se privrzenost Klubu, pa
i vjecni rivalitet prema pitarima, izrazavao na pomalo poseban, danas tesko shvatljiv nacin...Sa jedne strane
raskrsnice bila je limarska radnja Duleta Krsmanovica, velikog Zeljovca, preko puta mesnica Joce Neskovica,
takodjer jednog od nasih velikih navijaca, a dvadesetak metara dalje bio je autoelektricar Jure Ljolje, jedan
od rijetkih navijaca Sarajeva u tom kvartu...Izmedju njih postojao je jedan, doduse, nepisani dogovor, a vezan
je za derbije izmedju Zelje i Sarajeva koji su se tada igrali...Na osnovu dogovora u ponedjeljak ( sve utakmice
su tada igrane samo nedjeljom, osim one jedne koju je prenosila TV ) radnja onoga ciji tim je izgubio derbi
morala je bukvalno biti ofarbana u boje pobjednicke ekipe...Nije to bilo nikakvo pisanje grafita, niti parola, nego
farbanje od crepova, zidova, prozora, vrata, svega...Obje strane bi se unaprijed pripremale za okrsaj kupova-
njem repromaterijala, a fizicke poslove su radili lokalni zgubidani, vec u nedjelju navecer...Sjecam se da je jednom
stradao i Juretov sarplaninac, dobrocudni cuvar njegovog biznisa, koji je bio ofarban u plavo od glave do repa.....
Nakon svake pobjede nad pitarima, mi, djeca, smo kao bez glave trcali da se nasladjujemo estetskom uredjenju
naseg vrlog autoelektricara....Po dogovoru, sve je moralo ostati netaknuto tokom citavog ponedjeljka, a onda su
oni isti zgubidani imali dodatnu ( cesto i jedinu ) zaradu, farbajuci sve u prvobitno stanje....O, Boze, dragi kako
mi sve ovo sada zvuci nestvarno....A, vjerujte, bilo je tako, gledao sam......
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 3:14 am

storm_raider je napisao/la:
čet mar 26, 2020 10:00 pm
E svaka vam cast. Milina uci na forum.
Mladji sute i citaju. Vjeruj mi Ujko da sam ovu tvoju pricu vise puta procitao. Legendarna, urbana legenda sa moje Malte. Ja sam odrastao u A. Benca, nekadasnja Branke Blazek. Kakvih je prica samo tu bilo...
Posebno kod Mire Dugandzica...Jedina diploma koju sam u zivotu dobio, a vrijedi mi i u Canadi, je ona
od njega....Doduse, dugo sam tamo studirao :rofl1:
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 8:36 am

SirAlexFerguson je napisao/la:
čet mar 26, 2020 11:44 pm
Barba uvijek si mi bio drag, uvijek sam tvoju analizu volio procitati osjeti se da osjecas teren a sad si mi jos i drazi :) zivio..

Mene je tetak odveo na prvi derby sjecam se tada na sjeveru bila velika zastava Sarajeva a na Jugu veliki dres na pruge Zelje.. dan prije derbija isao sa rodjakom i sa tetkom po kaficima s njegovom rajom, zezancija prica oko derbija, sve pitari. Inace tetkov amidza rahmetli je dugogodisnji igrac i trener u Sarajevu bio, sva porodica pitari.. i sve je to meni prezanimljivo bilo tada, iz kafica odemo u skenderiju da tetak sinu kupi dres sarajeva, dugi rukav umbro, ja se ne mogu nagledati al necu reci da mi se svidja kad bi umro... i tako je sve nekako pocelo, al sto su me vise nagovarali da budem “njihov” sve sam dalji bio od njih, jednostavno neki osjecaj prirodni..nakon toga sa starim na akranes, lilestrom, njukastl itd.. nije neka ni financijska situacija u kuci bila, stari samo privatno radnju drzao a ja samo namisljam i cekam kad ce utakmica, krenuo sam od tranzistora posto smo 2 sata voznje od Sarajeva pa nismo mogli cesto dolaziti. Tranzistor zaduzi i slusaj radio prenos, nakon pobjede uzmi biciklo šal oko vrata i kroz mahalu navijaj da svi cuju, nevjerovatno.. kako sam odrastao tako sam sve vise zelio na utakmice a situacija nije uvijek dala, sjecam se pred derbi pet dana ja klinac ne znam sabrati dva i dva al uredno sa starim u radnju da radim da mu pomognem da bi mogli na derbi, i ispostuje me covjek odvede me iako nije bila bajna situacija s novcanikom.. tad mi prvi put kupi dres , 9 na ledjima Na pruge , taj dres sam nedavno poklonio svom prijatelju i nasem igracu Koji nosi broj 9 :) ...
Mnogo je uspomena, ljubav je neizmjerna, mi smo Zeljini Zelji je nas i moramo mu pomoci..
Nakon corone ce situacija biti teska, Jasmin kao pokretacka snaga Zelje je obolio bit ce ako Bog da bolje, nemam pametniji prijedlog u ovim teskim trenucima nego da svak svoju “Kasu za Zelju” napravi , kad krene “normalan zivot” svi kase otvaramo i klubu doniramo, da nadoknadimo sve ovo sto nas je desilo, sve utkamice koje nisu odigrane, koliko bilo uhar ce biti, znam da to nije nacin funkcionisanja ozbiljnog kluba ali zivimo u Bosni i dok je Bosne i dok je nas i dok je Zelje mi cemo se krpiti jer drugacije nismo naucili i necemo, zato se potrudimo da doprinese svak na svoj nacin koliko moze, puno je uspomena kod svakoga od nas i moramo da cuvamo te uspomene , sutra ce nasa djeca da umjesto nas idu u Dolinu koja nije nikad ljepsa bila, jedna generacija je digla iz pepela i branila krvlju, mi je sminkamo, nek nasa djeca konacno docekaji taj Real Madrid, i dobiju na penale..
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

Svaka cast ljudi, samo nastavite. Prikljucim se danas sa svojom pricom. :) Ovoga nam treba najvise.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 8:43 am

 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 8:51 am

phpBB [video]
イビチャ・オシム
 
AdmirA
Postovi: 2230
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 9:08 am

Svaka čast!
 
Avatar
Cane
Postovi: 154
Pridružen/a: sri jun 20, 2018 11:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 9:55 am

Drustvo, obzirom da na zvanicnom portalu kluba nema, da li neko ima kakav link za wallpapere plavih?

Mosa ljoZe!!!

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 9:57 am

Cane je napisao/la:
pet mar 27, 2020 9:55 am
Drustvo, obzirom da na zvanicnom portalu kluba nema, da li neko ima kakav link za wallpapere plavih?

Mosa ljoZe!!!
https://www.zedge.net/find/zeljo

https://www.zedge.net/find/zeljeznicar
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 9:59 am

slika
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 10:18 am

Neko je trazio link petarde na Grbavici. Savez je poceo od jucer pustati svaki dan utakmice, pa ubrzo ce doci i ta utakmica. Danas je Mladost na redu.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 1:14 pm

Kakva prica za Stojanceta...

phpBB [video]
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 10:18 pm

slika

Kosoric je bio u vrhunskoj formi
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 10:48 pm

slika

„Ja sam na Grbavici proveo dvije možda i najbolje godine u životu, a bila je to sredina 80- tih godina. Prijavio sam se da radim kao redar na tribinama i primili su me. Pred utakmicu nas je dolazilo oko 150, a onda su odabrali 60 koji bi cijepali karte na ulazu. Valjda sam im bio simpatičan i uvijek su me izabrali. Dobio sam posao na drugoj liniji fronta da cijepam karte, a na prvoj su bili ovi jači što su hvatali raju koja pokušava preskočiti ogradu. Ispred mene su bila dva penzionera; jedan veći, zvao se Vuk, i drugi, manji, čini mi se da se zvao Junuz. Oni su se lomili sa ovima što preskaču, dok bi ja pustio ko god me pitao da uđe, pa i onog što prodaje košpe. Njih dvojica se tuku, a ja puštam. Kad su me pitali šta radim, rekao sam:“Ma šta ima veze“. Na kraju su oni mene zamolili da ja fino sjednem na tribine i gledam tekmu, da ništa ne radim, i tako sam ja dvije godine primao odlične pare samo da sjedim na tribinama, jedem košpe, krastavice i pitu. Ma to je definitivno bio najbolji posao koji sam imao u životu“ Boris Šiber Šibi.
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 27, 2020 11:15 pm

Ne bas tako davno, iz privatne galerije:

slika
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot] i 171 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija