Moderator/ica: storm_raider

 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 12:55 pm

Ja ću na utakmice ako mi žena dozvoli :D

Mislim da će tenzije splasnuti kako i ako pitari budu kiksali, a mi igrali dobro i razlika se počne topiti.
Proljeće je varljivo. Znaju temperature naglo prevrnuti.

Moj jedini problem je što će većina ljudi liniju podvući u odnosu prema Amaru Osimu. Ovo će biti njegov ultimativni test. Ako fuli, što nije neizvjesno, prekrižit će ga raja.
Preskupo je nama odreći se porodice Osim, ma kako muhanati neki njeni članovi bili s vremena na vrijeme...

U ovom trenutku pišemo posljednje stranice jedne Željine epohe. Slutim to po govorkanjima. Džindinom pismu. Cjelokupnoj atmosferi, kolebanjima u priči.
Ja mislim da Želju čeka privatizacija.
Tada ću razmisliti da li ću navijati za njega ili neku drugu igračku u vlasništvu nekog bogatuna, jer meni moj ideal o Želji u tom trenutku prestaje.
Zadnja izmjena: Fanzi, dana/u pon feb 18, 2019 12:57 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Zaki87
Postovi: 308
Pridružen/a: sub jan 28, 2017 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 12:56 pm

cikazubo je napisao/la:
pon feb 18, 2019 12:53 pm
Zaki87 je napisao/la:
pon feb 18, 2019 12:32 pm
Zasto ZKK Zeljeznicar igra na jezeru u dvorani a sparsi na grbavici?
Zato sto je dvorana na jezeru 5 puta jeftinija od Grbavice. Spars treba dvoranu sa zadovoljavajucim uslovima za ABA 2 ligu, dok ZKK Zeljo treba minimalne uslove za igranje utakmica.

Hvala na odgovoru, bas mi je cudno bilo
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 12:56 pm

mirzza je napisao/la:
pon feb 18, 2019 9:49 am
Razloga za nezadovoljstvo je vise, prvi put nakon 4 godine se ne dovode izvikani igraci koji su realno van forme i losi, od onog spica Djermanovica pa do Jazvica.
Oni kod raje uzrokuju euforiju i zadovoljstvo jer smo zaBoga potpisali Jazvica, a to sto je frajer mrtav konj to poslije ne pije vode.
Kostur ekipe je ostao isti, izgubili smo samo Blagojevica koji se ovdje najvise pljuvao.
Dobili smo ekstra pojacanje na stoperu, dobili smo alternativu na lijevom beku, i dobili smo iskusnog napadackog igraca Zeca koji ima kvalitet ali koji je van forme.
U veznom redu jesmo oslabljeni jer su otisli Blagojevic, Stojan i Arezina.
Nosioci ce biti Saban i Hajdar, Dado je tu da zaostri konkurenciju i imamo Dzenu. Ja cak mislim da ce u nekim utakmicama Sinan igrati tu a Mujezinovic na 10 ali o tom po tom, ima ko da brine o tome.
Za razliku od jeseni kada smo imali mnostvo igraca u sredini od cega na desetci Sinana, Ivana, Arezinu, sada imamo izbalansiaraniju ekipu, jeftiniju sto je jako vazno jer su nam ovi skupi nabili 15 bodova zaostatka (Bakrac, Jazvic, Curjuric, Vranjes, Blagoje ...)
Dat ce se prilika nasoj djeci, Saban je prodan za pristojan iznos, pare spickane na ko zna sta, tako da na ljeto u izlogu mozemo imati Hareta i ocekujem da bljesne Sinan uz Mujezinovica, tako da i tu mozemo planirati neku zaradu.
Ekipa je za razliku od prethodnih N puta, prosla pripreme kako treba, vidi se da su trkacki jaki i po svemu sudeci trebali bi gledatli cvrstu i borbenu ekipu, gdje ce zadatak Ramovica biti da izmisli gol.
Prelazni rok nije idealan ali nije ni lose odradjen, sasvim sigurno.
Prelazni sasvim ok. Po mom ukusu, bez velike pompe. Ali ima i svojih mana.
U tvom postu pretpostavka da smo drama spremni, uvijek je postojala. Sjetimo se doktora za spremu Slavke i Nedima.
Doveli smo umjesto Vranjesa, Zeca koji je povrijedjen i nespreman. To ti je neka mjesavina Crnov-Vranjes. Vranjes je barem uvijek mogao biti u 18.
Klepac=Jazvic s tim da je ovaj drugi dao dva gola men se cini.
Kostur ekipe nikad nije ni postojao, stalni dio je Krpic, Rodin, Veca, Sinisa, Pavic ostalih 6 se itekako mjenjalo.
Dio na kojem smo se morali pojacati je centralni vezni. Opet imamo nagomilanih ofanzivnih Ramovic, Mujezinovic, Sadikovic. Jovan ili Stojan i dalje bi nazalost imali mjesta u ovoj ekipi.
Veliko je pitanje da li ce moci Saban i Hajdar iznijeti proljece i izboriti Evropiu.
Po meni zadatak nije previse tezak, dobro ce im posluziti za sazrijevanje.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 12:59 pm

Fanzi je napisao/la:
pon feb 18, 2019 12:55 pm
Ja ću na utakmice ako mi žena dozvoli :D

Mislim da će tenzije splasnuti kako i ako pitari budu kiksali, a mi igrali dobro i razlika se počne topiti.
Proljeće je varljivo. Znaju temperature naglo prevrnuti.

Moj jedini problem je što će većina ljudi liniju podvući u odnosu prema Amaru Osimu. Ovo će biti njegov ultimativni test. Ako fuli, što nije neizvjesno, prekrižit će ga raja.
Preskupo je nama odreći se porodice Osim, ma kako muhanati neki njeni članovi bili s vremena na vrijeme...

U ovom trenutku pišemo posljednje stranice jedne Željine epohe. Slutim to po govorkanjima. Džindinom pismu. Cjelokupnoj atmosferi, kolebanjima u priči.
Ja mislim da Želju čeka privatizacija.
Tada ću razmisliti da li ću navijati za njega ili neku drugu igračku u vlasništvu nekog bogatuna, jer meni moj ideal o Želji u tom trenutku prestaje.
Samo trunkicu vise vjere imaj. Na duze staze.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:02 pm

Fanzi je napisao/la:
pon feb 18, 2019 12:55 pm
Ja ću na utakmice ako mi žena dozvoli :D

Mislim da će tenzije splasnuti kako i ako pitari budu kiksali, a mi igrali dobro i razlika se počne topiti.
Proljeće je varljivo. Znaju temperature naglo prevrnuti.

Moj jedini problem je što će većina ljudi liniju podvući u odnosu prema Amaru Osimu. Ovo će biti njegov ultimativni test. Ako fuli, što nije neizvjesno, prekrižit će ga raja.
Preskupo je nama odreći se porodice Osim, ma kako muhanati neki njeni članovi bili s vremena na vrijeme...

U ovom trenutku pišemo posljednje stranice jedne Željine epohe. Slutim to po govorkanjima. Džindinom pismu. Cjelokupnoj atmosferi, kolebanjima u priči.
Ja mislim da Želju čeka privatizacija.
Tada ću razmisliti da li ću navijati za njega ili neku drugu igračku u vlasništvu nekog bogatuna, jer meni moj ideal o Želji u tom trenutku prestaje.
Željo će ostati Željo uvijek, sve i da ga neko kupi i ti i ja ćemo ostati Željovci i na ovom i na onom svijetu.
イビチャ・オシム
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:04 pm

Privatizacija da ili ne?
Mislim da mi moramo kad tad okrenuti taj list.
Takav je proces, nekad se igralo iz ljubavi amaterski, s vremenom fudbaler je postao zanimanje. I to veoma unosan posao.
Kratkorocno za nas bi to bio skok, mogli bi konacno proci drugo pretkolo, sad za sad to nije moguce. Jer nemamo novca.
Zeljo je klub, i mora biti u toku s vremenom. Ideali su zabluda i brzo propadne sve sto se zasniva na njima.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:12 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:04 pm
Privatizacija da ili ne?
Mislim da mi moramo kad tad okrenuti taj list.
Takav je proces, nekad se igralo iz ljubavi amaterski, s vremenom fudbaler je postao zanimanje. I to veoma unosan posao.
Kratkorocno za nas bi to bio skok, mogli bi konacno proci drugo pretkolo, sad za sad to nije moguce. Jer nemamo novca.
Zeljo je klub, i mora biti u toku s vremenom. Ideali su zabluda i brzo propadne sve sto se zasniva na njima.
U drzavi kao sto je BiH gdje se nikakvi zakoni ne postoje, zapravo postoje ali se postuju, sa ovom trenutnom politickom, socijalnom situacijom, u drzavi gdje je kriminal i korupcija sinonim za poslovanje i biznis za nas klub bi privatizacija bila smrt !
Zadnja izmjena: Elegant, dana/u pon feb 18, 2019 1:13 pm, ukupno mijenjano 1 put.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:13 pm

mirzza je napisao/la:
pon feb 18, 2019 9:49 am
Razloga za nezadovoljstvo je vise, prvi put nakon 4 godine se ne dovode izvikani igraci koji su realno van forme i losi, od onog spica Djermanovica pa do Jazvica.
Oni kod raje uzrokuju euforiju i zadovoljstvo jer smo zaBoga potpisali Jazvica, a to sto je frajer mrtav konj to poslije ne pije vode.
Kostur ekipe je ostao isti, izgubili smo samo Blagojevica koji se ovdje najvise pljuvao.
Dobili smo ekstra pojacanje na stoperu, dobili smo alternativu na lijevom beku, i dobili smo iskusnog napadackog igraca Zeca koji ima kvalitet ali koji je van forme.
U veznom redu jesmo oslabljeni jer su otisli Blagojevic, Stojan i Arezina.
Nosioci ce biti Saban i Hajdar, Dado je tu da zaostri konkurenciju i imamo Dzenu. Ja cak mislim da ce u nekim utakmicama Sinan igrati tu a Mujezinovic na 10 ali o tom po tom, ima ko da brine o tome.
Za razliku od jeseni kada smo imali mnostvo igraca u sredini od cega na desetci Sinana, Ivana, Arezinu, sada imamo izbalansiaraniju ekipu, jeftiniju sto je jako vazno jer su nam ovi skupi nabili 15 bodova zaostatka (Bakrac, Jazvic, Curjuric, Vranjes, Blagoje ...)
Dat ce se prilika nasoj djeci, Saban je prodan za pristojan iznos, pare spickane na ko zna sta, tako da na ljeto u izlogu mozemo imati Hareta i ocekujem da bljesne Sinan uz Mujezinovica, tako da i tu mozemo planirati neku zaradu.
Ekipa je za razliku od prethodnih N puta, prosla pripreme kako treba, vidi se da su trkacki jaki i po svemu sudeci trebali bi gledatli cvrstu i borbenu ekipu, gdje ce zadatak Ramovica biti da izmisli gol.
Prelazni rok nije idealan ali nije ni lose odradjen, sasvim sigurno.
1) Pored Blagojevića je otišao i najbolji asistent ekipe.
2) Zec je u rangu Vranješa. Može biti pogodak, a može i fula. Samo za razliku od Vranješa, ovaj je došao totalno nespreman.
3) Naša djeca će imati puno manje prilike jer je većina poslata na posudbe.
4) Pare nisu spičkane na ko zna šta, nego na tekuće poslovanje. Siguran sam da za razliku od prethodnih godina možeš provjeriti na šta su tačno potrošene pare.

Osim toga raja su nezadovoljna prelaznim rokom jer je:
1) vraćen igrač koji se "popišao" po nama.
2) produžena saradnja Bogiju
3) vraćen igrač koji nema mjesta u MDK
4) doveden "skup" igrač na pola godine koji nije u formi
5) doveden igrač na posudbu na pola godine...

Ne kažem da ovo neće funkcionisati, ali isto tako ne treba da se lažemo i da pričamo da je raja nezadovoljna zbog očekivanja. Meni je jasno da se prvenstveno išlo na kresanje troškova i to je u trenutnoj situaciji ok, ali da je prelazni rok dobro odrađen, i nije baš. Nadam se da ću pogriješiti i da će se svi ovi igrači pokazati kao pun pogodak.
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:13 pm

Prelazni rok, standardan, nista specijalno, ni lose ni dobro, barem sto se tice igraca. Sto se tice strucnog staba, top, odlican, nikad bolji. Zbog toga postoji nada da ce to na terenu izgledati bolje nego prije. Mada realno kad gledamo ovaj tim je igracki dobro ispod onih sto su vodili i Edis i Slavko i Adzem.
Dosta nas je ovdje reklo sta li bi se prosloj upravi govorilo da su doveli Dadu, Klepaca...pa ti isti sto bi to govorili sada glorifikuju ovaj i govore da je najbolji ikad. Isto kao oni sto bi za Ermina Zeca okretali janjad, bacali bombe, tresli forum boomovima, sada govore da je macak u vreci. Znaci samo malo objektivnosti nam treba.
Vidim da se malo i atmosfera primirila. Tako i treba. Ja se i dalje nadam da ce doci dan kada ce svi Zeljovci biti ujedinjeni i zajedno raditi za boljitak Zelje, bez podmetanja jedni drugim, da ce svako raditi ono sto najbolje zna i da ce se rovovi zakopati za sva vremena. Na tome trebamo insistirati. Nije Zeljo jedan covjek, Zeljo smo svi mi.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:22 pm

Elegant je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:12 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:04 pm
Privatizacija da ili ne?
Mislim da mi moramo kad tad okrenuti taj list.
Takav je proces, nekad se igralo iz ljubavi amaterski, s vremenom fudbaler je postao zanimanje. I to veoma unosan posao.
Kratkorocno za nas bi to bio skok, mogli bi konacno proci drugo pretkolo, sad za sad to nije moguce. Jer nemamo novca.
Zeljo je klub, i mora biti u toku s vremenom. Ideali su zabluda i brzo propadne sve sto se zasniva na njima.
U drzavi kao sto je BiH gdje se nikakvi zakoni ne postoje, zapravo postoje ali se postuju, sa ovom trenutnom politickom, socijalnom situacijom, u drzavi gdje je kriminal i korupcija sinonim za poslovanje i biznis za nas klub bi privatizacija bila smrt !
Ah, zavisi vidis li svjetlo ili mrak.
Klub sa nekim vlasnikom koji ce biti ppsvecen i znati biznis.
Imas dosta i domacih i stranih firmi u BiH koje veoma dobro posluju. Ako u svemu vidis Agrokomerc ili Famos to je problem.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:22 pm

Ma naravno da se atmosfera primirila, pa svima je ovdje Zeljo najbitniji. I jedini je interes boljitak Zelje. Nego nas je stvarno mnogo, pa to odmah nosi razlicita iskustva, pozadine i misljenja.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:30 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:04 pm
Privatizacija da ili ne?
Mislim da mi moramo kad tad okrenuti taj list.
Takav je proces, nekad se igralo iz ljubavi amaterski, s vremenom fudbaler je postao zanimanje. I to veoma unosan posao.
Kratkorocno za nas bi to bio skok, mogli bi konacno proci drugo pretkolo, sad za sad to nije moguce. Jer nemamo novca.
Zeljo je klub, i mora biti u toku s vremenom. Ideali su zabluda i brzo propadne sve sto se zasniva na njima.
U fudbalu je uvijek bilo love i dobro se od fudbala živjelo, tako je nakon drugog svjetskog rata, pa sve do dana današnjeg. Zijad Arslanagić (nekadašnji igrač Sarajeva) je prelaskom u Olimpiju 1964. godine dobio pravo malo bogatstvo od kojeg je kupio restoran na Čaršiji, a potom ga prodao i kupio novi u Šipadu na Socijalnom (Restoran GOL). Koliko je to vrijedi danas? I prije njega su ljudi zarađivali enormne cifre od loptanja. Za običnog radnika smrtnika, nezamislivo mnogo. Haris Škoro je prelaskom u Dinamo dobio 300 milja DEM, stan u ZG, auto...Uvijek je bilo love u loptanju. ne znam, kako je bilo prije drugog svjetskog rata.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:33 pm

Elegant je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:12 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:04 pm
Privatizacija da ili ne?
Mislim da mi moramo kad tad okrenuti taj list.
Takav je proces, nekad se igralo iz ljubavi amaterski, s vremenom fudbaler je postao zanimanje. I to veoma unosan posao.
Kratkorocno za nas bi to bio skok, mogli bi konacno proci drugo pretkolo, sad za sad to nije moguce. Jer nemamo novca.
Zeljo je klub, i mora biti u toku s vremenom. Ideali su zabluda i brzo propadne sve sto se zasniva na njima.
U drzavi kao sto je BiH gdje se nikakvi zakoni ne postoje, zapravo postoje ali se postuju, sa ovom trenutnom politickom, socijalnom situacijom, u drzavi gdje je kriminal i korupcija sinonim za poslovanje i biznis za nas klub bi privatizacija bila smrt !
Nije riječ o privatizaciji "za 1KM" kakvih je bilo na desetine u našoj državi. To se Želji ne može desiti. Ne može doći neko i rasprodati sve Željino niti bi neko "dao" Želju sumnjivim likovima. Na kraju krajeva, iza Želje stoji ARMIJA navijača koja to, vjerujem, ne bi dopustila. Riječ je o pronalasku strateškog partnera koji bi uložio novac i kasnije uzimao sebi dio kolača, kako i treba da bude.

Chelsea je najbolji primjer kako klub može zadržati "sebe" iako ga je kupio stranac (ja priželjkujem stranog investitora u Želji). Chelsea je i dalje jedan od "najengleskijih" klubova, na utakmicama Chelseaja su prisutni skoro isključivo Englezi (za razliku od utakmica Arsenala, Uniteda...). Abramovič je samo pomogao klubu novcem, ali oni su ostali isti Chelsea kao i uvijek, samo što sad imaju novac, kapital, bolju infrastrukturu... Možete proći i kroz neke britanske tekstove, čak i forume gdje se govori o tome kako je Chelsea primjer kako treba raditi. To ja nama priželjkujem.

Što se tiče prijelaznog roka, mi smo dobili ono što nam je nedostajalo prethodnih godina. Dobili smo ŠEFA. Ostalo će doći na svoje.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:38 pm

avlami97 je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:30 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:04 pm
Privatizacija da ili ne?
Mislim da mi moramo kad tad okrenuti taj list.
Takav je proces, nekad se igralo iz ljubavi amaterski, s vremenom fudbaler je postao zanimanje. I to veoma unosan posao.
Kratkorocno za nas bi to bio skok, mogli bi konacno proci drugo pretkolo, sad za sad to nije moguce. Jer nemamo novca.
Zeljo je klub, i mora biti u toku s vremenom. Ideali su zabluda i brzo propadne sve sto se zasniva na njima.
U fudbalu je uvijek bilo love i dobro se od fudbala živjelo, tako je nakon drugog svjetskog rata, pa sve do dana današnjeg. Zijad Arslanagić (nekadašnji igrač Sarajeva) je prelaskom u Olimpiju 1964. godine dobio pravo malo bogatstvo od kojeg je kupio restoran na Čaršiji, a potom ga prodao i kupio novi u Šipadu na Socijalnom (Restoran GOL). Koliko je to vrijedi danas? I prije njega su ljudi zarađivali enormne cifre od loptanja. Za običnog radnika smrtnika, nezamislivo mnogo. Haris Škoro je prelaskom u Dinamo dobio 300 milja DEM, stan u ZG, auto...Uvijek je bilo love u loptanju. ne znam, kako je bilo prije drugog svjetskog rata.
U pravu si, samo da dodam. Mozda znas, mozda ne, vlasnik hotela Zenica je prije godinu - dvije otkupio Restoran Gol (tacnije "Goooool") i nedavno su ga renovirali.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 1:53 pm

E cuj privatizacija. Gluho bilo.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 2:00 pm

Budi Željo je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:13 pm
Prelazni rok, standardan, nista specijalno, ni lose ni dobro, barem sto se tice igraca. Sto se tice strucnog staba, top, odlican, nikad bolji. Zbog toga postoji nada da ce to na terenu izgledati bolje nego prije. Mada realno kad gledamo ovaj tim je igracki dobro ispod onih sto su vodili i Edis i Slavko i Adzem.
Dosta nas je ovdje reklo sta li bi se prosloj upravi govorilo da su doveli Dadu, Klepaca...pa ti isti sto bi to govorili sada glorifikuju ovaj i govore da je najbolji ikad. Isto kao oni sto bi za Ermina Zeca okretali janjad, bacali bombe, tresli forum boomovima, sada govore da je macak u vreci. Znaci samo malo objektivnosti nam treba.
Vidim da se malo i atmosfera primirila. Tako i treba. Ja se i dalje nadam da ce doci dan kada ce svi Zeljovci biti ujedinjeni i zajedno raditi za boljitak Zelje, bez podmetanja jedni drugim, da ce svako raditi ono sto najbolje zna i da ce se rovovi zakopati za sva vremena. Na tome trebamo insistirati. Nije Zeljo jedan covjek, Zeljo smo svi mi.
Ja te molim da samo pojasnis ovo ko je kome podmetao!
Hvala
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 2:00 pm

storm_raider je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:38 pm
avlami97 je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:30 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:04 pm
Privatizacija da ili ne?
Mislim da mi moramo kad tad okrenuti taj list.
Takav je proces, nekad se igralo iz ljubavi amaterski, s vremenom fudbaler je postao zanimanje. I to veoma unosan posao.
Kratkorocno za nas bi to bio skok, mogli bi konacno proci drugo pretkolo, sad za sad to nije moguce. Jer nemamo novca.
Zeljo je klub, i mora biti u toku s vremenom. Ideali su zabluda i brzo propadne sve sto se zasniva na njima.
U fudbalu je uvijek bilo love i dobro se od fudbala živjelo, tako je nakon drugog svjetskog rata, pa sve do dana današnjeg. Zijad Arslanagić (nekadašnji igrač Sarajeva) je prelaskom u Olimpiju 1964. godine dobio pravo malo bogatstvo od kojeg je kupio restoran na Čaršiji, a potom ga prodao i kupio novi u Šipadu na Socijalnom (Restoran GOL). Koliko je to vrijedi danas? I prije njega su ljudi zarađivali enormne cifre od loptanja. Za običnog radnika smrtnika, nezamislivo mnogo. Haris Škoro je prelaskom u Dinamo dobio 300 milja DEM, stan u ZG, auto...Uvijek je bilo love u loptanju. ne znam, kako je bilo prije drugog svjetskog rata.
U pravu si, samo da dodam. Mozda znas, mozda ne, vlasnik hotela Zenica je prije godinu - dvije otkupio Restoran Gol (tacnije "Goooool") i nedavno su ga renovirali.
Znam. Kod Zije je uvijek bila dobra klopa, a cijene pristupačne i za hranu i za piće. Sjedio bih često sa Zijom u GoooLu i pričali o fudbalu. Dosta korektan i realan čovjek. Mnoge stvari mi je pričao o fudbalu i "popratnim pojavama". Kada je prešao u Olimpiju, tada su bili crni fondovi, za prelaske igrača i kupovanje tekmi. U njegovom slučaju je sve otišlo do rahmetli Tite, a preko rahmetli Staneta Dolanca, kako bi se transfer realizovao i uzela lova :D

Po njemu je najbolji igrač BiH svih vremena Muhamed Mujić (Velež) i Ilijas Pašić (Željo), a Yuge Bajdo Vukas (Hajduk). Kaže da n Šekularac, Džajić, Hase, ni Švabo, ni Pape... nisu blizu njihovih kvaliteta.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 2:16 pm

kvalitet je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:33 pm
Elegant je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:12 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
pon feb 18, 2019 1:04 pm
Privatizacija da ili ne?
Mislim da mi moramo kad tad okrenuti taj list.
Takav je proces, nekad se igralo iz ljubavi amaterski, s vremenom fudbaler je postao zanimanje. I to veoma unosan posao.
Kratkorocno za nas bi to bio skok, mogli bi konacno proci drugo pretkolo, sad za sad to nije moguce. Jer nemamo novca.
Zeljo je klub, i mora biti u toku s vremenom. Ideali su zabluda i brzo propadne sve sto se zasniva na njima.
U drzavi kao sto je BiH gdje se nikakvi zakoni ne postoje, zapravo postoje ali se postuju, sa ovom trenutnom politickom, socijalnom situacijom, u drzavi gdje je kriminal i korupcija sinonim za poslovanje i biznis za nas klub bi privatizacija bila smrt !
Nije riječ o privatizaciji "za 1KM" kakvih je bilo na desetine u našoj državi. To se Želji ne može desiti. Ne može doći neko i rasprodati sve Željino niti bi neko "dao" Želju sumnjivim likovima. Na kraju krajeva, iza Želje stoji ARMIJA navijača koja to, vjerujem, ne bi dopustila. Riječ je o pronalasku strateškog partnera koji bi uložio novac i kasnije uzimao sebi dio kolača, kako i treba da bude.

Chelsea je najbolji primjer kako klub može zadržati "sebe" iako ga je kupio stranac (ja priželjkujem stranog investitora u Želji). Chelsea je i dalje jedan od "najengleskijih" klubova, na utakmicama Chelseaja su prisutni skoro isključivo Englezi (za razliku od utakmica Arsenala, Uniteda...). Abramovič je samo pomogao klubu novcem, ali oni su ostali isti Chelsea kao i uvijek, samo što sad imaju novac, kapital, bolju infrastrukturu... Možete proći i kroz neke britanske tekstove, čak i forume gdje se govori o tome kako je Chelsea primjer kako treba raditi. To ja nama priželjkujem.

Što se tiče prijelaznog roka, mi smo dobili ono što nam je nedostajalo prethodnih godina. Dobili smo ŠEFA. Ostalo će doći na svoje.
Chelsea zadnjih par sezona je sve osim primjera kako treba raditi. Ne zna se ko pije, a ko placa u klubu, nema sportskog direktora, nego lijeva ruka Abramovica u vidu Marine obavlja poslove, vlasnik ohladio od kluba nakon osvajanja LP, nema ga ni na tekmama, treneri na udaru, a nista se ne pitaju.
Privatizacija i u mnogo ozbiljnijim klubovima i ligama je skakljivo pitanje, nikad ne znas koje su namjere investitora, tj buduceg vlasnika i sta zeli uraditi s klubom te koju ce politiku koristiti. Arsenal i Roma ne mogu napredovati jer se americki vlasnici vode cistim profitom, a fudbal ih ni najmanje ne interesuje,

Ovo je strasno nezgodna tema i eventualna privatizacija niposto ne smije doci preko noci. Ako ce se o tome razmisljati i razgovarati, sve dobro treba prouciti. Ja sam prije za saradnje tipa u Mariboru, gdje ce osoba ulagati u igracki kadar, svoje pare, a zauzvrat se ugradi u procente prodaje. Dobro i klubu i tom sportskom direktoru/investitoru.
Mada, sigurno je da neki veci napredak je skoro pa nemoguce izvesti bez izvjesnijih ulaganja. Moglo bi da smo svi ujedinjeni u zajednickom frontu, iza boje i zastava Zeljeznicara, ali to je smijesno i pomisliti kada vidimo sta se desavalo i sta se desava, da ti se zivot zgadi. Jebeni interesi, pita se covjek voli li iko klub ili se sprdaju s njim. Ne natezite se i ne mjerite spolovila preko kluba! Onaj niz od pet poraza je najtragikomicniji od svega, jer nema sanse da je ekipa toliko losa, ni priblizno! Za seriju od 1-2-2, hajde to je nekako i logicno, ali sve drugo...
I uglavnom, ko je ispastao nakon toga? Pa Zeljo, bili u vrhu tabele, sad se moramo boriti za tu europu.

Uglavnom, kakva privatizacija, samo bi se neko okoristio na konto kluba, a sta bi poslije bilo, strah me i pomisliti. Sta drugo covjek da kaze, niko sa cistim namjerama ne moze preuzeti klub, jer sumnjam da ima iko toliko imucan, a da voli klub i zeli s njim nesto napraviti. Cak ako i ne voli, da nema nikakvog dodira, prije ce privatizovati neki klub u HNL-u, nego se ovdje patiti.
Bolje da smo svoji, pa makar nikad iskoraka ne napravili. Nismo mi nikad toliki klub bili u nekim okvirima da smo zreli za takvu avanturu.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 2:23 pm

Problemi za Željezničar: Standardni veznjak još nije registrovan za nastup u Premijer ligi BiH

Pročitajte više na: https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... bih/146851
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 18, 2019 2:31 pm

LARSSON je napisao/la:
pon feb 18, 2019 2:23 pm
Problemi za Željezničar: Standardni veznjak još nije registrovan za nastup u Premijer ligi BiH

Pročitajte više na: https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... bih/146851
Sreca pa ne fali veznjaka :D
Salu na stranu, rijesit ce se ovo :palacgore:
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Diverzant, Google [Bot] i 257 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija