Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2719
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 12:00 pm

samo_da_repliciram je napisao/la:
pet sep 18, 2020 1:11 am
plavi kanarinac je napisao/la:
pet sep 18, 2020 1:01 am
Samo jedno pitanje vezano za cestitku u videu od šefa stručnog štaba koji kaze da smo u nikad goroj situaciji... zašto je to tako?
Ja sam vidio na facebuku da je neko postavio neki dokumnt PU o prinudnoj naplati nekakvih doprinosa, da izvines pun ***** ima 400 hiljada maraka. E sad da li je foluska neka, da li je istina ne znam, a ako je istina eto ti odgovora
Brate znam ja to, ali razlog, uzrok svega... ?
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 12:16 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:25 am
avlami97 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:13 am
Grbavica je napisao/la:
pet sep 18, 2020 10:56 am
Ovo sa dzekinim procentima isto kad kokuz obuce neku staru jaknu pa u dzepu nadje davno zaboravljenog cenera i pisne od srece.
Složio bih se, al' samo donekle.
Džeko je iz Želje otišao prije punih 15 godina, a na ime obeštećenja i procenta solidarnosti (uračunao i Juve) smo na GODIŠNJEM NIVOU inkasirali skoro 300k KM. Znači da nas Džeko svake godine "sponzoriše" sa 300 milja KM.

7.1.2011. je otišao u City za 37 mil eura, a nama leglo preko 1,2 mil eura. Pola godine ranije je i Bekrić otišao za 300k eura. U pola godine tada zaradili 3 miliona KM na samo ova dva igrača, a još je bilo transfera (Šehić, Višća, Adilović...). U tom periodu napravili preko 4 mil KM duga. Kako? :D
Šehića si naplatio 4.godine poslije. Mersin je imao i sankcije od Uefe zbog toga. Od Dzeke si dobijao na rate(4 ako me sjecanje sluzi, zadnja je bila 2013.) , a dio od Višće si dobio nekih 8.mjeseci poslije, cini mi se 30%.
Adilović je otišao za dž.
Također tih famoznih "4miliona" su velikim dijelom je napravio grande president Telibecirevic, jer je dosta tuzbi doslo na naplatu. Tako da nit su tad bili sveci, ali nisu najodgovorniji za dug.
https://fkzeljeznicar.ba/konacan-status ... ine/34918/
https://fkzeljeznicar.ba/informacija-o- ... uba/22150/
https://fkzeljeznicar.ba/prijava-za-nep ... uba/24296/

a evo i stanje zaključno sa 31.12.2019.
https://media.fkzeljeznicar.ba/2020/06/ ... i-2019.pdf
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u pet sep 18, 2020 12:25 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 12:20 pm

Hvala ti Edine i zelim ti sve najbolje! Mislim da protiv Krupe necemo imati problema.

Volim te Zeljo!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 12:21 pm

plavi kanarinac je napisao/la:
pet sep 18, 2020 12:00 pm
samo_da_repliciram je napisao/la:
pet sep 18, 2020 1:11 am
plavi kanarinac je napisao/la:
pet sep 18, 2020 1:01 am
Samo jedno pitanje vezano za cestitku u videu od šefa stručnog štaba koji kaze da smo u nikad goroj situaciji... zašto je to tako?
Ja sam vidio na facebuku da je neko postavio neki dokumnt PU o prinudnoj naplati nekakvih doprinosa, da izvines pun ***** ima 400 hiljada maraka. E sad da li je foluska neka, da li je istina ne znam, a ako je istina eto ti odgovora
Brate znam ja to, ali razlog, uzrok svega... ?
Koliko znam prinudna naplata ne postoji dok traje moratorij. Svakako da cemo to morati platiti, ali ne jos prinudno barem.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 12:23 pm

SirAlexFerguson je napisao/la:
pet sep 18, 2020 10:54 am
Može se ljutiti ko hoce, ali uprava na celu sa gospodinom Misimovicem i saradnicima koji su isto tako zasluzni za mnogo sta bili su bili na pravom putu da postave klub na stabilne noge.
Samo bezobrazni ljudi ili "navijaci" se nece sloziti sa ovim, a svi koji misle drugacije neka me demantuju.
Poredale su se neke stvari, pregurali tezak period (uvezivanja staža radnicima, placanje dugova, nasli sponzore itd) , nakon toga smo zajedno gradili, sminkali, farbali (na zapadu sredjen parking iskoristena zemlja na dobar nacin, sredjen zapad (sjetite se slika smeca ispod drvene tribine), plavi zid itd., brojaci na ulazu, teren, led reklame, na sjeveru smo konacno kompletirali "ŽELJO" , slovo O nije licilo na "O") cistile su se stolice itd (znaci brinuli smo da navijacima bude ugodnije), istok smo izgradili zajedno i pored milion problema, investirali smo u tribinu koja bi trebala da nam donosi velike prihode u buducnosti, ovi to izgleda ne znaju da iskoriste.
Ocistili smo sumu iznad juga, dobili novi semafor, ofarbali reflektore itd.. svasta nesto sam mozda i preskocio, ali evo i ovo je dovoljno..

..i trebali smo krenuti sa ubiranjem plodova. Oni su otjerani, i mi smo se onog trenutka kad se sampanjac otvorio vratili u 2010. godinu..
Sad smo tu gdje jesmo, kako dalje? Nova uprava, ako se mogu naci sposobni novi ljudi, u sposobnost ljudi ne sumnjam, sumnjam u hrabrost. Ko ce se uhvatiti u kostac sa svim problemima koje mi realno imamo? Jasminu Badžaku skidam kapu, da njega nije pitanje je sta bi se desilo na 99.rodjendan ...

Eh, mi navijaci smo navijaci i tako treba da se ponasamo. Mi treba da gledamo dobrobit naseg kluba, ne smije nas niko kupiti nicim , jer ova ljubav se ne moze platiti. Moramo svi gledati u istom pravcu i tjerati i Amara i Senada i petog i desetog da radi u interesu kluba i da svi zajedno rastemo. To mi ne radimo.
Dopustili smo u vise navrata da nam se smiju u lice i da nas prave budalama i jos ce to raditi jer im dopustamo.

Ovaj klub ima najveci potencijal u BiH, imamo sve SVOJE imamo bazu navijaca imamo apsolutno sve na nasoj strani, treba nam covjek koji ce prvo poredati stvari kako treba i napraviti viziju za narednih 3, 5 , 10 godina i strogo se drzati toga.
NE MORAMO nista osvojiti tri godine, ako cemo cetvrtu godinu biti stabilni, jaki i uigrani na svim nivoima.
Trebamo iskoristiti klub i infrastrukturu na maksimalan nacin i povesti FK ZELJEZNICAR pravim putem.

Hocu da svoje dijete mogu voditi na utakmice, hocu da mu mogu pricati o historiji, hocu da se ponosim i dalje kao sto se ponosim, hocu da mi se dijete ponosi i hocu da Zeljeznicar živi vječno!
Slazem se u vezi svega, bravo majstore !
Osim u jednoj recenici, gdje kazes da nismo ubrali plodove.
Mi smo itekako ubrali plodove strasnog rada u OP zar ne vidite prvi tim ?
Rad sa igracima,trenerima itekkao nam prihode donosi, vidite koliko procenata imamo i koliko cemo zaraditi. Nema tuzbi kao u vakat, ali j... Petrovica.
I Evropi koeficijent nikad jaci.
Da nam nema sponzorskih para Zirat i slicnih ne bi prezivijeli. Mislim da jos imamo tih para na kamari negdje u klubu.
Oni su poceli navikavat igrace da igraju bez plate.. pripremili ih za koronu, kakvi financijski vizionari.
Hvala im(mu) !
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 12:30 pm

Opet nas nema na programskoj semi na areni, yebo lud zbunjenog
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 12:45 pm

avlami97 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:13 am
Grbavica je napisao/la:
pet sep 18, 2020 10:56 am
Ovo sa dzekinim procentima isto kad kokuz obuce neku staru jaknu pa u dzepu nadje davno zaboravljenog cenera i pisne od srece.
Složio bih se, al' samo donekle.
Džeko je iz Želje otišao prije punih 15 godina, a na ime obeštećenja i procenta solidarnosti (uračunao i Juve) smo na GODIŠNJEM NIVOU inkasirali skoro 300k KM. Znači da nas Džeko svake godine "sponzoriše" sa 300 milja KM.

7.1.2011. je otišao u City za 37 mil eura, a nama leglo preko 1,2 mil eura. Pola godine ranije je i Bekrić otišao za 300k eura. U pola godine tada zaradili 3 miliona KM na samo ova dva igrača, a još je bilo transfera (Šehić, Višća, Adilović...). U tom periodu napravili preko 4 mil KM duga. Kako? :D
Sadasnja uprava kluba treba odstupiti i do zime ce otici. Ovako klub ne moze funkcionisati. Dzeko je produzio aparate. Jedino novac moze donijeti Amar titulama i transferima. Recimo ulozis u Sadikovica 40 hiljada za dvije godine, uzmes titulu i prodas ga za 700 hiljada i tako i za ostale igrace neke. Ovo nam niko ne garantuje da cemo uraditi, ali je moguce i jedina vizija za buducnost sto dovoljno govori da smo u teskoj situaciji.
Koja nam je uprava alternativa??? Koji ljudi dolaze u klub??? Ovi sto pljuju neka nam ih predstave. Evo spominje se Vukotic i njegov tim, sta moze Vukotic donijeti? Nama ideje ne trebaju, nego upumpavanje novca. Ko ce nam to doci i sanirati dugove i isplanirati budzet za tri godine? Nema nqvijqca, nema sponzora...
Drugo, sto spominjes transfere...posto si stariji moras se sjetiti perioda od 2003 do 2008,09...tad smo bili u ogromnoj dubiozi sportskoj i administrativnoj. Dosao je Amar i jos neki ljudi i ulozili SVOJ novac koji su poslije vracali. Pri tome su od Zelje napravili najveci klub jer su donijeli hejbet trofeja i uspjeha. Velicina se ogleda u titulama, a ne u modernoj trafostanici. Sve je to kostalo. Tako je Bekricev transfer legao kod Amara ako se ne varam. Od Sehe se cekalo, za Viscu ne znam. Jedino od Dzeke je sve doslo. Sad smo tu gdje jesmo, trebati davati podrsku i pomoci koliko mozemo. Za neke stvari smo sami krivi, za neke nismo. Korona je napravila problem svakome.
Samo podrska da ovo izguramo. Za sve ostalo nismo kompetentni.
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 12:52 pm

AsharaK je napisao/la:
pet sep 18, 2020 12:30 pm
Opet nas nema na programskoj semi na areni, yebo lud zbunjenog
Pa valjda nas mojatv prenosi?
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Tm87Raul
Postovi: 10
Pridružen/a: čet avg 27, 2020 9:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 12:59 pm

NAVIJAČ je napisao/la:
pet sep 18, 2020 12:45 pm
avlami97 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:13 am
Grbavica je napisao/la:
pet sep 18, 2020 10:56 am
Ovo sa dzekinim procentima isto kad kokuz obuce neku staru jaknu pa u dzepu nadje davno zaboravljenog cenera i pisne od srece.
Složio bih se, al' samo donekle.
Džeko je iz Želje otišao prije punih 15 godina, a na ime obeštećenja i procenta solidarnosti (uračunao i Juve) smo na GODIŠNJEM NIVOU inkasirali skoro 300k KM. Znači da nas Džeko svake godine "sponzoriše" sa 300 milja KM.

7.1.2011. je otišao u City za 37 mil eura, a nama leglo preko 1,2 mil eura. Pola godine ranije je i Bekrić otišao za 300k eura. U pola godine tada zaradili 3 miliona KM na samo ova dva igrača, a još je bilo transfera (Šehić, Višća, Adilović...). U tom periodu napravili preko 4 mil KM duga. Kako? :D
Sadasnja uprava kluba treba odstupiti i do zime ce otici. Ovako klub ne moze funkcionisati. Dzeko je produzio aparate. Jedino novac moze donijeti Amar titulama i transferima. Recimo ulozis u Sadikovica 40 hiljada za dvije godine, uzmes titulu i prodas ga za 700 hiljada i tako i za ostale igrace neke. Ovo nam niko ne garantuje da cemo uraditi, ali je moguce i jedina vizija za buducnost sto dovoljno govori da smo u teskoj situaciji.
Koja nam je uprava alternativa??? Koji ljudi dolaze u klub??? Ovi sto pljuju neka nam ih predstave. Evo spominje se Vukotic i njegov tim, sta moze Vukotic donijeti? Nama ideje ne trebaju, nego upumpavanje novca. Ko ce nam to doci i sanirati dugove i isplanirati budzet za tri godine? Nema nqvijqca, nema sponzora...
Drugo, sto spominjes transfere...posto si stariji moras se sjetiti perioda od 2003 do 2008,09...tad smo bili u ogromnoj dubiozi sportskoj i administrativnoj. Dosao je Amar i jos neki ljudi i ulozili SVOJ novac koji su poslije vracali. Pri tome su od Zelje napravili najveci klub jer su donijeli hejbet trofeja i uspjeha. Velicina se ogleda u titulama, a ne u modernoj trafostanici. Sve je to kostalo. Tako je Bekricev transfer legao kod Amara ako se ne varam. Od Sehe se cekalo, za Viscu ne znam. Jedino od Dzeke je sve doslo. Sad smo tu gdje jesmo, trebati davati podrsku i pomoci koliko mozemo. Za neke stvari smo sami krivi, za neke nismo. Korona je napravila problem svakome.
Samo podrska da ovo izguramo. Za sve ostalo nismo kompetentni.
Ova uprava ako ti ode , sledeca ce biti jos gore. Jer ako promjenis sve tokom sezone , niti ces imati evrope nista. Suti i sjedi daj podrsku. A na kraj sezone o tome. I sve dok se takmice izmedju sebe Amarovi pulenovi i Misketovi pa podapinjanje nogu jedni drugima od nas nema nista to morate shvatiti svi vi.
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 1:19 pm

NAVIJAČ je napisao/la:
pet sep 18, 2020 12:45 pm
avlami97 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:13 am
Grbavica je napisao/la:
pet sep 18, 2020 10:56 am
Ovo sa dzekinim procentima isto kad kokuz obuce neku staru jaknu pa u dzepu nadje davno zaboravljenog cenera i pisne od srece.
Složio bih se, al' samo donekle.
Džeko je iz Želje otišao prije punih 15 godina, a na ime obeštećenja i procenta solidarnosti (uračunao i Juve) smo na GODIŠNJEM NIVOU inkasirali skoro 300k KM. Znači da nas Džeko svake godine "sponzoriše" sa 300 milja KM.

7.1.2011. je otišao u City za 37 mil eura, a nama leglo preko 1,2 mil eura. Pola godine ranije je i Bekrić otišao za 300k eura. U pola godine tada zaradili 3 miliona KM na samo ova dva igrača, a još je bilo transfera (Šehić, Višća, Adilović...). U tom periodu napravili preko 4 mil KM duga. Kako? :D
Sadasnja uprava kluba treba odstupiti i do zime ce otici. Ovako klub ne moze funkcionisati. Dzeko je produzio aparate. Jedino novac moze donijeti Amar titulama i transferima. Recimo ulozis u Sadikovica 40 hiljada za dvije godine, uzmes titulu i prodas ga za 700 hiljada i tako i za ostale igrace neke. Ovo nam niko ne garantuje da cemo uraditi, ali je moguce i jedina vizija za buducnost sto dovoljno govori da smo u teskoj situaciji.
Koja nam je uprava alternativa??? Koji ljudi dolaze u klub??? Ovi sto pljuju neka nam ih predstave. Evo spominje se Vukotic i njegov tim, sta moze Vukotic donijeti? Nama ideje ne trebaju, nego upumpavanje novca. Ko ce nam to doci i sanirati dugove i isplanirati budzet za tri godine? Nema nqvijqca, nema sponzora...
Drugo, sto spominjes transfere...posto si stariji moras se sjetiti perioda od 2003 do 2008,09...tad smo bili u ogromnoj dubiozi sportskoj i administrativnoj. Dosao je Amar i jos neki ljudi i ulozili SVOJ novac koji su poslije vracali. Pri tome su od Zelje napravili najveci klub jer su donijeli hejbet trofeja i uspjeha. Velicina se ogleda u titulama, a ne u modernoj trafostanici. Sve je to kostalo. Tako je Bekricev transfer legao kod Amara ako se ne varam. Od Sehe se cekalo, za Viscu ne znam. Jedino od Dzeke je sve doslo. Sad smo tu gdje jesmo, trebati davati podrsku i pomoci koliko mozemo. Za neke stvari smo sami krivi, za neke nismo. Korona je napravila problem svakome.
Samo podrska da ovo izguramo. Za sve ostalo nismo kompetentni.
Kako ne kontate pojedini, a to je ona uprava sa Misimovićem stalno govorila : Željezničar je brend. Zašto izmišljate stalno toplu vodu? Sanjate da će neko donjjeti novac i uložiti (možda i hoće, ali onda Željo neće biti naš). Zašto se ne bi napravio novac jer Željezničar je brend. Uprava sa gospodinom Misimovićem je stvarala novac, a tek bi to počela da radi, da ih nisu otjerali i to bi stvarali novac preko onih LED reklama, preko marketinga, preko rentanja stadiona reprezentaciji, preko stotinu stvari. Dovede Amar nesposobnu upravu i svi samo ponavljaju kako treba neko donjeti pare. NE gospodo, pare Željezničar može zaraditi. Kako? Sposbnim ljduima u upravi. Garantujem da su ostali Misimović i ekipa da bi Željo do sada bio u enormnom suficitu, tj ne bi bio u suficitu, ali bi imao ogroman budžet za igrače i slično. Možda bi se te pare trošile na loše igrače, ali velika je razlika kada si ti pun love (za naše prilike) pa biraš i pogriješiš u odnosu na ovo kada ne možeš nikome plate dati.
Željo je decembra 2018 unazađen, oštećen, i ko zna šta sve ne. Svi oni koji su učestvovali u decembru 2018 su NAJVEĆI NEPRIJATELJI KLUBA!
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 1:22 pm

Racional87 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:27 am
Ko misli da će se titula uzeti pored Zrinjskog i Sarajeva koji su puni ko brod i Borca iza kojeg stoji cijela administrativna jedininca u državi - TAJ NIJE NORMALAN. :)
Dok mi preživljavamo.
Jel to strasno Sarajevo i Zrinjski i administracija Borca kriva za 0-1 protiv Mladosti? Naprimjer. De molim te. Razumijem da su ta dva kluba u puno boljem stanju ali ne treba ni pretjerivati sa nekim postovima. U ostalom zar nije ova uprava kad je dolazila rekla da se mora promjeniti sportski segment i pobjedjivati? Sta sada opet ne valja. A nigdje ni najave juga, novi rekonstrukcija. Sta hoces reci? Da su mlatili praznu slamu samo da uzmu fotelje?
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 1:38 pm

Prenos na moja tv.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 2:01 pm

slika
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 2:04 pm

Bosanac1993 je napisao/la:
čet sep 17, 2020 2:42 pm
slika
Još jučer se znalo da je na mojoj tv, a vi o nekim programskim shemama arene pricali.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 2:04 pm

Ah shit, here we go again.
Željezničar ante portas !
 
Zeljo92
Postovi: 18
Pridružen/a: pet nov 25, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 2:23 pm

Racional87 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:27 am
Ko misli da će se titula uzeti pored Zrinjskog i Sarajeva koji su puni ko brod i Borca iza kojeg stoji cijela administrativna jedininca u državi - TAJ NIJE NORMALAN. :)
Dok mi preživljavamo.
Dobro, ponavaljas se ko papagaj, smaras.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1225
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 2:28 pm

avlami97 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 12:16 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:25 am
avlami97 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:13 am

Složio bih se, al' samo donekle.
Džeko je iz Želje otišao prije punih 15 godina, a na ime obeštećenja i procenta solidarnosti (uračunao i Juve) smo na GODIŠNJEM NIVOU inkasirali skoro 300k KM. Znači da nas Džeko svake godine "sponzoriše" sa 300 milja KM.

7.1.2011. je otišao u City za 37 mil eura, a nama leglo preko 1,2 mil eura. Pola godine ranije je i Bekrić otišao za 300k eura. U pola godine tada zaradili 3 miliona KM na samo ova dva igrača, a još je bilo transfera (Šehić, Višća, Adilović...). U tom periodu napravili preko 4 mil KM duga. Kako? :D
Šehića si naplatio 4.godine poslije. Mersin je imao i sankcije od Uefe zbog toga. Od Dzeke si dobijao na rate(4 ako me sjecanje sluzi, zadnja je bila 2013.) , a dio od Višće si dobio nekih 8.mjeseci poslije, cini mi se 30%.
Adilović je otišao za dž.
Također tih famoznih "4miliona" su velikim dijelom je napravio grande president Telibecirevic, jer je dosta tuzbi doslo na naplatu. Tako da nit su tad bili sveci, ali nisu najodgovorniji za dug.
https://fkzeljeznicar.ba/konacan-status ... ine/34918/
https://fkzeljeznicar.ba/informacija-o- ... uba/22150/
https://fkzeljeznicar.ba/prijava-za-nep ... uba/24296/

a evo i stanje zaključno sa 31.12.2019.
https://media.fkzeljeznicar.ba/2020/06/ ... i-2019.pdf


1. Po osnovu više poreskih kontrola za period od 2003. do 2012. godine ukupan iznos poreskog duga FK Željezničar sa zateznim kamatama iznosi 2.520.636,03 KM.🤔


2. U februaru 2015. godine izvršena je poreska kontrola u FK Željezničar koja je obuhvatila period od 01.01.2009. godine do 11.02.2015. godine. Tom prilikom utvrđene su neizmirene obaveze po osnovu poreza na dohodak i doprinose, po osnovu manjka u blagajni i po osnovu neopravdano isplaćenih akontacija. Ukupan iznos dodatno utvrđenih obaveza sa pripadajućim zateznim kamatama je 2.223.372,00 KM. Klub je nakon zaprimanja rješenja Porezne uprave.

Dakle dug je nastao u periodu od 2003.godine do 2015.godine. Ti tvrdis da je sav dug nastao dok je Amar bio tu. Tvrdis da smo dobili pare od Sehica:
"Ipak, čelni ljudi Željezničara se nisu predavali i uspjeli su prema nezvaničnim informacijama tokom ove godine naplatiti 350.000 eura od turskog kluba. Međutim, kako saznjemo od izvora bliskih Željezničaru turski klub je Plavima dužan još oko 70.000 eura i ovi novci bi se uskoro trebali nači na računu višestrukog prvaka naše zemlje.

Podsjećamo, u rješavanje cijelog slučaja je svojevremeno bila umiješana i UEFA-ina Komisija za status igrača, koja je Mersinu zaprijetila oštrom kaznom u slučaju neispunjenja dogovora."
Članak objavljen 20.12.2015.godine.
Adilovic je bio slobodan igrač, te klub nije dobio novac za njega.
Novci su dakle stigli od Edina i Bekrica.
Sve da nismo imali dugih troskova i da smo sav taj novac iskoristili za dugove opet bi bili kratki 800k maraka.
Dakle tvoja izjava ne stoji. Druga stvar ono sto znam sigurno jeste da je klub dobio x4 tuzbe u 2008.godini, koje su dosle na naplatu 2011.godine + je Pelak se dogovorio 2010.godine izvan suda za potrazivanja od cca 35k maraka zbog plaća i bonusa koje je polagao na osnovu ugovora.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 2:50 pm

De, ti to malo bolje iščitaj. I ono što sam ja napisao, kao i linkove koje sam postavio. Svako zna otvoriti link i pročitati.
Gdje ja to nešto tvrdim?
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1225
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 2:59 pm

avlami97 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 2:50 pm
De, ti to malo bolje iščitaj. I ono što sam ja napisao, kao i linkove koje sam postavio. Svako zna otvoriti link i pročitati.
Gdje ja to nešto tvrdim?
" U pola godine tada zaradili 3 miliona KM na samo ova dva igrača, a još je bilo transfera (Šehić, Višća, Adilović...). U tom periodu napravili preko 4 mil KM duga. Kako?"
Ovo je tvrdnja, ovo su tvoje rijeci. Ja ti fino napišem da novce nisi dobio u pola godine, da si dobio tuzbe, i da u tom periodu nisi napravio sav taj dug(prema tvojim linkovima).
Fino ti kazem, da si imao i drugih naplata koje su bile po sudskim presudama i igraca, pa bi se ponovio slucaj Slavko.
Cak i da jesi dobio novce od Dzeke odmah, a ne u 4.rate kako sanirati 4 od 3, bez drugih troskova. Ne pravi se lud.
 
Avatar
SirAlexFerguson
Postovi: 841
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 8:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 3:03 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pet sep 18, 2020 12:23 pm
SirAlexFerguson je napisao/la:
pet sep 18, 2020 10:54 am
Može se ljutiti ko hoce, ali uprava na celu sa gospodinom Misimovicem i saradnicima koji su isto tako zasluzni za mnogo sta bili su bili na pravom putu da postave klub na stabilne noge.
Samo bezobrazni ljudi ili "navijaci" se nece sloziti sa ovim, a svi koji misle drugacije neka me demantuju.
Poredale su se neke stvari, pregurali tezak period (uvezivanja staža radnicima, placanje dugova, nasli sponzore itd) , nakon toga smo zajedno gradili, sminkali, farbali (na zapadu sredjen parking iskoristena zemlja na dobar nacin, sredjen zapad (sjetite se slika smeca ispod drvene tribine), plavi zid itd., brojaci na ulazu, teren, led reklame, na sjeveru smo konacno kompletirali "ŽELJO" , slovo O nije licilo na "O") cistile su se stolice itd (znaci brinuli smo da navijacima bude ugodnije), istok smo izgradili zajedno i pored milion problema, investirali smo u tribinu koja bi trebala da nam donosi velike prihode u buducnosti, ovi to izgleda ne znaju da iskoriste.
Ocistili smo sumu iznad juga, dobili novi semafor, ofarbali reflektore itd.. svasta nesto sam mozda i preskocio, ali evo i ovo je dovoljno..

..i trebali smo krenuti sa ubiranjem plodova. Oni su otjerani, i mi smo se onog trenutka kad se sampanjac otvorio vratili u 2010. godinu..
Sad smo tu gdje jesmo, kako dalje? Nova uprava, ako se mogu naci sposobni novi ljudi, u sposobnost ljudi ne sumnjam, sumnjam u hrabrost. Ko ce se uhvatiti u kostac sa svim problemima koje mi realno imamo? Jasminu Badžaku skidam kapu, da njega nije pitanje je sta bi se desilo na 99.rodjendan ...

Eh, mi navijaci smo navijaci i tako treba da se ponasamo. Mi treba da gledamo dobrobit naseg kluba, ne smije nas niko kupiti nicim , jer ova ljubav se ne moze platiti. Moramo svi gledati u istom pravcu i tjerati i Amara i Senada i petog i desetog da radi u interesu kluba i da svi zajedno rastemo. To mi ne radimo.
Dopustili smo u vise navrata da nam se smiju u lice i da nas prave budalama i jos ce to raditi jer im dopustamo.

Ovaj klub ima najveci potencijal u BiH, imamo sve SVOJE imamo bazu navijaca imamo apsolutno sve na nasoj strani, treba nam covjek koji ce prvo poredati stvari kako treba i napraviti viziju za narednih 3, 5 , 10 godina i strogo se drzati toga.
NE MORAMO nista osvojiti tri godine, ako cemo cetvrtu godinu biti stabilni, jaki i uigrani na svim nivoima.
Trebamo iskoristiti klub i infrastrukturu na maksimalan nacin i povesti FK ZELJEZNICAR pravim putem.

Hocu da svoje dijete mogu voditi na utakmice, hocu da mu mogu pricati o historiji, hocu da se ponosim i dalje kao sto se ponosim, hocu da mi se dijete ponosi i hocu da Zeljeznicar živi vječno!
Slazem se u vezi svega, bravo majstore !
Osim u jednoj recenici, gdje kazes da nismo ubrali plodove.
Mi smo itekako ubrali plodove strasnog rada u OP zar ne vidite prvi tim ?
Rad sa igracima,trenerima itekkao nam prihode donosi, vidite koliko procenata imamo i koliko cemo zaraditi. Nema tuzbi kao u vakat, ali j... Petrovica.
I Evropi koeficijent nikad jaci.
Da nam nema sponzorskih para Zirat i slicnih ne bi prezivijeli. Mislim da jos imamo tih para na kamari negdje u klubu.
Oni su poceli navikavat igrace da igraju bez plate.. pripremili ih za koronu, kakvi financijski vizionari.
Hvala im(mu) !
U onom Amarovom mandatu je potpisano dosta juniora (Amir, Rijad itd) dali su "ruke" i prodali smo ih i nadam se da cemo i od njih imati zarade u buducnosti. Hvala Amaru na prepoznavanju pravih talenata i dugorocnim ugovorima. Svi cemo se sloziti da je maher ako nista za ovu ligu i da kao stabilan klub dugorocno moze napraviti mocan tim i napraviti iskorak u evropi, ponavljam opet, kao stabilan klub..
Zirat pare i slicno su takve kakve su bile, neko je maher na zelenom terenu, a neko u poslovno finansijskom terenu i znalo se sta se radi. Novi semafor koji smo dobili, uzmite ovo sa rezervom smo dobili zbog nekih šema sa Ziraat bankom i na mangupluk odredjenih ljudi u klubu, i hvala im na tome. Mnogi su iz raznih razloga htjeli biti sponzor FK Zeljeznicar u to vrijeme, a samo je šteta što na onu garnituru nije recimo dodan Jasmin Badzak i slicni ljudi koji imaju i vole, tek bi se lakse disalo. Ovako crpimo Jasmina u loše vrijeme a možemo ga u zdravoj sredini "Iskoristiti" puno bolje.
Kako god vrijeme ide, ne ceka na nas mi moramo naci nacin da ga stignemo i da dodjemo u komfornu zonu, kada budemo takav klub onda ce uz puno manje napora moci da se radi mnogo veci posao...A do tada svak sebe nek pogleda u ogledalo i uradi ono sto može najbolje od sebe za dobrobit kluba.
:zeljeznicar1:

Ivica Osim : " Fudbal je dio nas, dio naše radosti, ponekad i tuge."

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], salle86 i 208 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija