Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:01 pm

Poslije problema sa virusom i bez treniranja vidno je da su oslabili na kondiciji i snazi. Borili su se, ali bilo je i amaterskih gresaka.

Nadati se da ce se sto prije vratiti u formu.


Mi te volimo i da gubis 10:0.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:04 pm

I da podsjetim na pisanja poznatih nikova nakon poraza. U haosu u kakvom smo bili dvadeset dana, sa pola zarazenih igraca, a ovi ostali bez treninga traze se smijesni uzroci poraza. Zar uopste treba neki uzrok i greska i povod i neko upiranje prstom da se izgubi 3 1 od Makabi Haife?
Stvarno su momci poslije 3 kruga prije pet dana osjecali zamor i istrosenost i onda dodje neko na forum i napise kako smo mi igrali da sto manje primimo i kako smo nespremni. I neko mi dodje i kaze, pa to je sloboda misljenja. Jok eto trebali smo napasti sa Veselim i bekom na desnom veznom i sa Mesom i Dadom izaci u presing :(
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
flux
Postovi: 660
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:05 pm

fcz je napisao/la:
sri sep 09, 2020 10:54 pm
flux je napisao/la:
sri sep 09, 2020 10:49 pm
Qooler je napisao/la:
sri sep 09, 2020 10:40 pm


OK, al se vidjela dominacija u trčanju. Možda je i mentalitet. Ne znam. Uglavnom ili nećemo ili ne možemo. Ljudi su nas pojeli u drugom poluvremenu. Toliko brži, i toliko okretniji.
Većina onih "stručnih komentatora" što su se motali po TV kanalima u doba kad je Bayern išao ka tituli LP, je govorila da je ta snaga Bayerna iz organizacije kluba. Počinjem vjerovat u to.
Ma ne mozemo se mi porediti s Makabijem nikako. Ljudi su u svakom pogledu dvije svjetlosne godine ispred nas, realno. Smijem se zakleti da je njihov B tim spremniji od nas. Ne samo nas, nego cijele nase lige koja je na nivou juniora kada je u pitanju fizicka sprema. Zato mi nemamo sta traziti u Evropi jos zadugo. Jedino rijesenje kod nas u državi bi bio neki model koji dozvoljava ulazak investitora. Samo tako se iskorak moze napraviti ili da država stane iza tebe u ozbiljnom smislu, ali posto mi nemamo drzave,ostajemo na investitoru
Model, kao sto vidimo na primjeru iz neposredne blizine, vec postoji. Ostajemo na sposobnosti ili nesposobnosti da se nadje ozbiljan investitor.
Ne bih ja bas njihov model koristio u nasem slucaju, ali su svakako primjer u kojem smjeru se treba ici. Oni ako ovako nastave i budu dovodili igrace kao i do sada imaju se necemu nadati. To ne znaci da ce uspjeti, ali nada postoji. Dok mi sa ovakvim sistemom se mozemo nadati samo da opstanemo kao klub.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:06 pm

NAVIJAČ je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:04 pm
I da podsjetim na pisanja poznatih nikova nakon poraza. U haosu u kakvom smo bili dvadeset dana, sa pola zarazenih igraca, a ovi ostali bez treninga traze se smijesni uzroci poraza. Zar uopste treba neki uzrok i greska i povod i neko upiranje prstom da se izgubi 3 1 od Makabi Haife?
Stvarno su momci poslije 3 kruga prije pet dana osjecali zamor i istrosenost i onda dodje neko na forum i napise kako smo mi igrali da sto manje primimo i kako smo nespremni. I neko mi dodje i kaze, pa to je sloboda misljenja. Jok eto trebali smo napasti sa Veselim i bekom na desnom veznom i sa Mesom i Dadom izaci u presing :(
A jbg brate, meni prvom nije krivo zbog poraza koliko zbog naše p* partije. Al oprostit ćemo im ova dva zadnja poraza ako dobiju Široki. :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:09 pm

AsharaK je napisao/la:
sri sep 09, 2020 10:33 pm
I sa Zecom sutra raskinuti ugovor kad se vrate odma na aerodromu
Misljenja sam da Amar nije htio Zeca rizikovati danas, dobit ce on minute protiv Sirokog.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:10 pm

AsharaK je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:06 pm
NAVIJAČ je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:04 pm
I da podsjetim na pisanja poznatih nikova nakon poraza. U haosu u kakvom smo bili dvadeset dana, sa pola zarazenih igraca, a ovi ostali bez treninga traze se smijesni uzroci poraza. Zar uopste treba neki uzrok i greska i povod i neko upiranje prstom da se izgubi 3 1 od Makabi Haife?
Stvarno su momci poslije 3 kruga prije pet dana osjecali zamor i istrosenost i onda dodje neko na forum i napise kako smo mi igrali da sto manje primimo i kako smo nespremni. I neko mi dodje i kaze, pa to je sloboda misljenja. Jok eto trebali smo napasti sa Veselim i bekom na desnom veznom i sa Mesom i Dadom izaci u presing :(
A jbg brate, meni prvom nije krivo zbog poraza koliko zbog naše p* partije. Al oprostit ćemo im ova dva zadnja poraza ako dobiju Široki. :D
Pa mi i bez korone bi ovako odigrali. Kad je neko tri puta brzi od tebe ovo je jedini nacin. Koja je razlika recimo izmedju Ferenca i ovoga. I tamo je poluvrijeme trebalo biti 3 : 0 za njih, a po meni su slabiji. Igrali smo slicno, za nijansu ofanzivnije, ali nam se posrecilo.
Ali evo gore sam napisao stvarno objektivne alibi razloge poraza i da se logicno nastavi dalje. Pa ja sam poslije ovoga svega ocekivao sedam komada.
Skupiti se za Siroki. Borbeno i koncentrisano. Oni su po mjeri. Sreca pa Zrinjski prodje tako da odmaramo sedam dana do Krupe.
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:13 pm

NAVIJAČ je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:10 pm
AsharaK je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:06 pm
NAVIJAČ je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:04 pm
I da podsjetim na pisanja poznatih nikova nakon poraza. U haosu u kakvom smo bili dvadeset dana, sa pola zarazenih igraca, a ovi ostali bez treninga traze se smijesni uzroci poraza. Zar uopste treba neki uzrok i greska i povod i neko upiranje prstom da se izgubi 3 1 od Makabi Haife?
Stvarno su momci poslije 3 kruga prije pet dana osjecali zamor i istrosenost i onda dodje neko na forum i napise kako smo mi igrali da sto manje primimo i kako smo nespremni. I neko mi dodje i kaze, pa to je sloboda misljenja. Jok eto trebali smo napasti sa Veselim i bekom na desnom veznom i sa Mesom i Dadom izaci u presing :(
A jbg brate, meni prvom nije krivo zbog poraza koliko zbog naše p* partije. Al oprostit ćemo im ova dva zadnja poraza ako dobiju Široki. :D
Pa mi i bez korone bi ovako odigrali. Kad je neko tri puta brzi od tebe ovo je jedini nacin. Koja je razlika recimo izmedju Ferenca i ovoga. I tamo je poluvrijeme trebalo biti 3 : 0 za njih, a po meni su slabiji. Igrali smo slicno, za nijansu ofanzivnije, ali nam se posrecilo.
Ali evo gore sam napisao stvarno objektivne alibi razloge poraza i da se logicno nastavi dalje. Pa ja sam poslije ovoga svega ocekivao sedam komada.
Skupiti se za Siroki. Borbeno i koncentrisano. Oni su po mjeri. Sreca pa Zrinjski prodje tako da odmaramo sedam dana do Krupe.
Pobjedit Siroki pa napunit Grbavicu sa 1500 ljudi :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:14 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:09 pm
AsharaK je napisao/la:
sri sep 09, 2020 10:33 pm
I sa Zecom sutra raskinuti ugovor kad se vrate odma na aerodromu
Misljenja sam da Amar nije htio Zeca rizikovati danas, dobit ce on minute protiv Sirokog.
A brate ne rizikuje ga evo godinu dana.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
salle86
Postovi: 5140
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:26 pm

*ebo mene svak' ako ne bi za mjesec dana 2 treninga dnevno samo puka kondicija, ovi igrači ličili na fudbalere.
A ne ko sad da evo 30 godina naš nogomet uopšte ne liči na europski
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:28 pm

salle86 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:26 pm
*ebo mene svak' ako ne bi za mjesec dana 2 treninga dnevno samo puka kondicija, ovi igrači ličili na fudbalere.
A ne ko sad da evo 30 godina naš nogomet uopšte ne liči na europski
https://youtu.be/Rfm8tHMVL7w
Koliko para, toliko muzike.
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5140
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:37 pm

NAVIJAČ je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:28 pm
salle86 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:26 pm
*ebo mene svak' ako ne bi za mjesec dana 2 treninga dnevno samo puka kondicija, ovi igrači ličili na fudbalere.
A ne ko sad da evo 30 godina naš nogomet uopšte ne liči na europski
https://youtu.be/Rfm8tHMVL7w
Koliko para, toliko muzike.
Ne može biti "stvar u materijalu" kad imaš i sa desne i sa lijeve strane komšije koje prodaju igrače vani i koji igraju, a samo zato što znaju trenirati.
Nemoguće da postoji talenat u Kragujevcu, pa ga nema u Sarajevu pa opet ima u Osijeku...samo neki znaju a neki misle da znaju najbolje
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:40 pm

Moram pohvaliti Hajdarevica i Lendrica. Hajdarevic je jedan od ovih sto je imao temperaturu i prije sedam dana nije mogao dugo trcati. Do neke 65. minute bio je odlican. Mislim da nam i Bojo fali za ovakve utakmice. Lendric, svaka cast.
S druge strane, Veselinovic dosad nista. Treba nam Veseli proslogodisnji. On je odlicno krilo za nasu ligu. Valjda se probudi. Zec no comment. Od njih dvojice sam puno ocekivao, a evo za mjesec i pol bez doprinosa.
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5235
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:44 pm

NAVIJAČ je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:28 pm
salle86 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:26 pm
*ebo mene svak' ako ne bi za mjesec dana 2 treninga dnevno samo puka kondicija, ovi igrači ličili na fudbalere.
A ne ko sad da evo 30 godina naš nogomet uopšte ne liči na europski
https://youtu.be/Rfm8tHMVL7w
Koliko para, toliko muzike.
Ćista šuplja. Eto, Hrvati imaju drugačiju genetiku, pa su svjetski viceprvaci. yes, al' u qurcu.
S obzirom na kompletnu situaciju oko korone i nedostatak treninga i utakmica je uticala na večerašnji rezultat. Mnogo bi sve bolje izgledalo da nas nije korona pokosila i odvojila od terena.
Hajdar i Lendra najbolji. Idemo dalje. Okupatori su večeras bili bolji.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:44 pm

AsharaK je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:14 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:09 pm
AsharaK je napisao/la:
sri sep 09, 2020 10:33 pm
I sa Zecom sutra raskinuti ugovor kad se vrate odma na aerodromu
Misljenja sam da Amar nije htio Zeca rizikovati danas, dobit ce on minute protiv Sirokog.
A brate ne rizikuje ga evo godinu dana.
Nista vidjet cemo u naredna dva kola.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1147
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:47 pm

Steta sto niko na ovim prostorima nije htio slusati ovu legendu I.O., pa ni rodjeni sin a covjek sve objasnio
https://youtu.be/69GRP9ZFhNA

Kraj price!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:48 pm

salle86 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:37 pm
NAVIJAČ je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:28 pm
salle86 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:26 pm
*ebo mene svak' ako ne bi za mjesec dana 2 treninga dnevno samo puka kondicija, ovi igrači ličili na fudbalere.
A ne ko sad da evo 30 godina naš nogomet uopšte ne liči na europski
https://youtu.be/Rfm8tHMVL7w
Koliko para, toliko muzike.
Ne može biti "stvar u materijalu" kad imaš i sa desne i sa lijeve strane komšije koje prodaju igrače vani i koji igraju, a samo zato što znaju trenirati.
Nemoguće da postoji talenat u Kragujevcu, pa ga nema u Sarajevu pa opet ima u Osijeku...samo neki znaju a neki misle da znaju najbolje
Ne kontam sta si htio reci. Mi ne znamo trenirati, a oni znaju?
Oni ulazu osam puta vise u omladinski pogon, infrastrukturu, prve timove...ovi veci klubovi u susjedstvu su debelo iznad nas u svim segmentima. I zato prodaju skuplje i proizvode bolje. Mozda je tu odgovor. Mi se ne mozemo porediti sa Zvezdom, Dinamom, Rijekom, Partizanom, Hajdukom...tu mislim na novac, a tu sve pocinje.
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 11:49 pm

kad je skote mojne da se daspre!
MIRZA RASCIC
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 12:22 am

Trebamo mi sebi kao navijaci a i ljudi u klubu priznati mnoge stvari da bi uopste mogli krenuti sa mrtve tacke ka necemu. Fali nam realnosti da shvatimo gdje smo mi kao klub a gdje ostali klubovi u regionu i svijetu.

Poraz ne boli, bar mene i ne zamjerim igracima, poraz je posljedica i odraz stanja u drzavi i klubovima cijele lige. Više me obradova ova info da bi se mogao Vedran ili bilo ko sposoban vratiti u klub jer ovako vise i njima je jasno da ne moze, nego sto me nasikirao večerašnji poraz.

Momcima zelim siguran povratak kuci, pohvale za Lendru,Hajdara i Blaževića. Za ostale se nema sta prigovoriti, dao je svako koliko je znao i mogao. Nema zamjerki ni Amaru ni igračima. Samo mi je žao mnogih navijača koji su bili izmanipulisani prije godinu dvije kada su mislili da cemo mi nekim carobnim footbollom napraviti iskorak i uci u Europu. Nadam se da su se mnogi osvijestili i da ce spustiti stvari za pregovaracki sto, jer to je najbolje po Zelju, ako mu misle dobro.

Okrenuti se prvenstvu, tu bar mozemo ocekivati i nadati se necemu, to je domen realnosti a Europa i ovakve tekme kao veceras su mnogo dalji domet od nas trenutno. Treba nama dobrih 5 godina rada u svakoj sferi kluba da bi napravili iskorak, jer tim i klub trebaju biti jedno tijelo a mi to trenutno nismo.

Volim te Željo!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5140
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 12:32 am

avlami97 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:44 pm
NAVIJAČ je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:28 pm
salle86 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 11:26 pm
*ebo mene svak' ako ne bi za mjesec dana 2 treninga dnevno samo puka kondicija, ovi igrači ličili na fudbalere.
A ne ko sad da evo 30 godina naš nogomet uopšte ne liči na europski
https://youtu.be/Rfm8tHMVL7w
Koliko para, toliko muzike.
Ćista šuplja. Eto, Hrvati imaju drugačiju genetiku, pa su svjetski viceprvaci. yes, al' u qurcu.
S obzirom na kompletnu situaciju oko korone i nedostatak treninga i utakmica je uticala na večerašnji rezultat. Mnogo bi sve bolje izgledalo da nas nije korona pokosila i odvojila od terena.
Hajdar i Lendra najbolji. Idemo dalje. Okupatori su večeras bili bolji.
Naravno da je šuplja.
Niko ne očekuje da mi možemo svake sezone proizvesti igrača za ligu petice, ali itekako se može napraviti igrač koji je za ovu ligu koja je opet samo milimetar jača od amaterizma, svemirac.

@navijač, hoću da kažem da ako znaš evo godinama da ti igrači ne mogu igrači više od 60 minuta "nogomet" onda očito da njima fali snage čiste i da postoji vrlo jednostavno rješenje. Danas bar nogomet nije sveto slovo, onaj koji trči on i igra, džaba ti svo znanje ako nemaš kuveta. A ako možeš trčati dovoljno je ne biti samo baš glup i dodavati prvom do sebe i već si bolji od svih u ligi...
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 10, 2020 1:50 am

Patnja.

Onaj prvi gol je slika i prilika svega. Niko mu ne izlazi na šut jer se u našoj ligi igrač na onoj udaljenosti posmatra kao "ako im uzmemo loptu, on će nam kontru presijeći". U ligi 90 posto golova padne iz kruga od 10 m od gola, svi igraju na prekide, ubaci, zavrni, kad neko opali sa 25 mrtvi mu se psuju što nije odigro na stranu.

E takvi "izlasci na loptu" te koštaju rezultata, jer da bi prošao nekog ko je bolji, onda moraš i ti biti bolji nego inače i razmišljati na drugi način. Pa da ti dođe u glavu da ga lola može zalilat s 30. Ako ne može onako zabit Rustemović, može Šeri i ti toga moraš biti svjestan tu. Onaj gol nas je baš popišao.

Šta i da smo prošli. Nit se zna u kojem smjeru ide klub, niti do kad ćemo ovako... Sve je neozbiljno i od danas do sutra... Puno bi me više obradovalo da neko posloži klub, pa taman nas Valleta s Malte izbacila...

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Dzezvar, Eldar, Google [Bot], kontranogama, Maestro_1921, Occasionally, svabo i 170 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija