Moderator/ica: storm_raider

 
Ndare
Postovi: 196
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 7:05 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 10:17 am

Meni licno je ono bila jedna od najnegledljivijih utakmica koju sam ja gledao a gledao sam ih..... Medjutim ono sto mi jeste pozitivno u odnosu na ono sto ke u skorijoj proslosti se desavalo je pristup prilaska igracu koji ima loptu trka cvrstina i odbrana kod prekida gdje niti jednom nine doslo u pitanje da nam zaprijete. Generalno Sloboda koja nas je uvijek agresivom u Tuzli pritiskala sada nije nista napravila i nije opasnan sut na tusnju napravila. Mi smo na terenu gdje lopta skace kad ide po travi ko na makadamu igrali isto kao i oni tj nabijali i tu se nije moglo na takav nacin i nista napraviti. Gdje to teren dozvoljava eto proslo kolo mi smo 29 suteva uputili. Nije bitan raspored po meni jer to je alibi za slabe a ako mislis ostvariti zacrtano moramo igrati neovisno o protivniku i gdje i dokazati da zasluzujemo to mjesto koje eto zadovoljava ovogodisnje ambicije kluba.
To je neka moja lična odluka, a ja neću da govorim radi čega i da objašnjavam, jer vi to vrlo dobro znate. Ali ako ništa drugo, i ono jedino što mogu da učinim za taj grad pa da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu, a znate šta se dešava.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 10:21 am

UTVRĐIVANJE PLASMANA

Član 6.
Klub koji pobijedi na utakmici osvaja tri boda, a kod neriješenog rezultata svaki klub osvaja po jedan bod.Ako klubovi osvoje isti broj bodova odlučuje razlika između postignutih i primljenih pogodaka.U slučaju istog broja primljenih i postignutih pogodaka (razlika pogodaka), bolje mjesto na tabeli zauzima ekipa koja je postigla više pogodaka, a ako su postigliisti broj pogodaka dijele mjesta koja im pripadaju.Ukolikose radi o mjestu koje odlučuje o plasmanu nakon završetka prvog dijela takmičenja (nakon 22odigrana kola) i određivanje takmičarskih brojeva za utvrđivanje rasporeda za drugi dio takmičenja, u slučaju jednakog broja bodova klubova, plasman se utvrđuje na osnovu dodatne tabele od rezultata koje su u međusobnim utakmicama postigli klubovi sa istim brojem bodova. Ako se plasman klubova nakon završetka prvog dijela takmičenja ne može utvrditi niti nakon primjene dodatne tabele, primjenit će se kriterij bolje ukupne razlike između postignutih i primljenih golova iz svih utakmica koje su klubovi odigrali tokom prvenstva shodno stavu 2. ovog člana. Ukoliko se ni na taj način ne može utvrditi plasman, Komitet za takmičenje će žrijebom utvrditi takmičarske brojeve klubova za drugi dio takmičenja.

Član 7.
Utvrđivanje plasmana klubova u drugom dijelutakmičenja vrši se shodno odredbama člana 46. Pravilnika o nogometnim/fudbalskim takmičenjima BiH.

P.S. Negdje čitam da nakon 22 kola odlučuje međusobni skor, a po ovome na prvom mjestu je gol razlika? Moguće da dobro ne tumačim. U svakom slučaju bi nam dobro došlo da odlučuje međusobni skor, jer bi nas poraz Širokog odveo na treće mjesto. Ako je gol razlika "glavna", poraz Širokog od 3 gola razlike bi nam također odgovarao.
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u ned mar 10, 2019 10:37 am, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 10:24 am

Bolan leone ,8 igraca je doveo i svi imaju primanja kao Vranjes sam. Sa ovih 8 igraca opet imas klupu sa jednim i pol dobrim igracem. Mozes zamisliti da nemas. Ne razumijem tvoj rezon majkemi. Ides u nelogicnu krajnost.
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 10:50 am

barbarez je napisao/la:
ned mar 10, 2019 10:24 am
Bolan leone ,8 igraca je doveo i svi imaju primanja kao Vranjes sam. Sa ovih 8 igraca opet imas klupu sa jednim i pol dobrim igracem. Mozes zamisliti da nemas. Ne razumijem tvoj rezon majkemi. Ides u nelogicnu krajnost.
A da li je krajnost braniti 1 izmjenu i čuvanje boda svih 90 minuta protiv Slobode? Ne shvatam što je pljuvanje Amara, ako se kaže da je mogao bolje ovu utakmicu postaviti i da bi trebao Dženo Osmanović biti na klupi ispred Dade.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 10:54 am

Ma ovaj forum sam se registrovao bas bez lose namjere. Da malo pricam o Zelji sa ljudima koji me razumiju. Tokom, poslije i prije utakmica.

Registrovao se u vrijeme kad je Slavko otjeran. Bio sam protiv tjeranja Slavke, Adzema, cak i dijelom Mulalica. Tacnije bio ssm protiv ljudi koji su tjerali.

A tjerali su Tuborg ekipica, tacnije "Zeljovci" koji ne mogu Zelju zamisliti bez Amara Osima. Jer on sve i najbplje zna.
Jednim dijelom se sa njima slazem.
Amar Osim doktor za ovu ligu. Nema ga niko u ligi i uspjet ce, to znam. Evropa ce biti izborena, koliko god neko protiv toga navijao. Najveci konkurent za istu je Radnik. Zajebno ce biti ali uspjet cemo.
Dolazile su te pristalice, ovde provocirale. S vremenom otjeran je Neandertalac i co. Ostao je par njih ali nisu toliki ekstremisti, pa su ostali u vremenu kad je u Zelji sve funkcionisalo. Osim jebi ga nismo dobili Krupu, oni kao da su to jedva docekali.
Ali najbitnije sankcionisani su bili. Odnosno povremeno banovi se pucali.

Na forumu se u medjuvremenu formirala druga skupina navijaca. Ne znam koja je njihova kafana, ali znam da je njihov vrhovni vodja Senad Misimovic. Covjek koji je stvarno puno uradoo za klub. Organizacija, bezkamatne posudbe, stadion nikad ljepsi.. Rezultat mu je izostao?
Naivno je najavljivao titule(to su trazili ljudi iz kontra tabora). Od jednom jw Evropa i kup neuspjeh. Mnogo sam vjerovao u te ljude. Covjek je prekucao svaki mogucu upravu, imali smo uvijek najvise navijaca iako su svi potencirali da nam je stadion prazan. Generalni dodje, kasnije teren, i stade sve do krova na istoku. Zelim svu srecu ovima da zavrse taj krov.
Dodje vrijeme kad se otvoreno krenulo protiv Zelje. Svi ostali klubovi su otvoreno stali iza Sarajeva iZrinskog. Nikome ne smetaju kradje koje se desavaju u korist protivnika, a svi objavise da li je prestrogo iskljucen Nana Velbek?
Nismo se uspjeli boriti prosle polusezone, pa cistim sudijski kradjama smo izyubili od Sarajeva cetri boda, Sirokog, Tuzle.. Nebitno, otjeran je Senad Misimovic.

Zeljo nista drugaciji, meni isto sve. Malo bolje igramo. Na forumu sad ta druga skupina ljudi zeli poraze Zelji. Postali isti kao Hrasno, Nea i co. Jeedva cekali remi, da kritikuju. Ne kritikuju, nego vrijedjaju covjeka zbog kojeg je Zeljeznicar najtrofejniji klub u drzavi, zele poraze Zeljeznicaru. Jer njima uprava ne odgovara. Normalno nastavljaju da pisu, uz koji obrisan post.
Forum je postao ono sto nikad nije trebao postati. Trenutno ne doprinosi Zeljeznicaru. Radi protiv njega. Ndkad niko ni u sali nije smio kritikovst, sad se vrijedja nasa legenda.

Hvala vam. Uzivajte Zeljovci, vidimo se na utakmicama Zelje.

Mi smo Zeljini, Zeljo je nas.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 10:58 am

barbarez je napisao/la:
ned mar 10, 2019 10:24 am
Bolan leone ,8 igraca je doveo i svi imaju primanja kao Vranjes sam. Sa ovih 8 igraca opet imas klupu sa jednim i pol dobrim igracem. Mozes zamisliti da nemas. Ne razumijem tvoj rezon majkemi. Ides u nelogicnu krajnost.
Zasto mi nisi odgovorio na pitanje, sta ce biti s igracima koji su sad tu da popune roster?

Eto nek svih tih 8 ima platu kao Vranjes i oni opet nisu sposobni da im plate isplate.
Jel fakat ti mislis da Amar ne bi doveo bolje igrace od ovih da je mogao? Covjek koji je uvijek ulagao u ekipu.
Razumijem ja da je on morao neke usluge vratiti, pa je i doveo odredjene ublehe, ali samo se degradira time. Od proslosti se ne zivi pa lose sadasnje stanje samo njega degradira. Ako mu se ne radi, ako nisu mogli imati ono dovoljno za bolji sporski segment nije trebao on ni sjedati. Svakako ne vidim neku razliku sad s njim u odnosu na jesenas.

Ne razumijem ni ja tvoj rezon branjenja.
Covjek izjavi nesto u medijima, poslije toga radi skroz drugacije. To se opravdava.
Udju u klub varvarski. To se isto opravdava
Prave sprdnju s necim sto se prije desilo, te "bvvv bvvv" , "te hrpa betona" , "te fotbal klab". Sta je bolje nego prije? Je li ista? Je li igra imalo bolje? Jesu li dovedeni igraci imalo bolji? Sta ako ne uzme Evropu, a ovakvom igrom i rasporedom ako Siroki danas uzme bod bit ce zajebano. I to se opravdava.
Lose igramo. I to se opravdava. A najavljivalo se pisanje po ekipama.

Niko ih nije tjerao da ispljuju taj sportski segment, da dodju s pricom da ce osvojiti sljedece sezone titulu, da ce se okrenuti Fotbalu. Da ne pricam o danonocnim bajkama o babuki ovdje na forumu.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3952
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 11:06 am

VIDEO/ FOTO: FK Sloboda – FK Željezničar 0:0

http://1921.ba/video-foto-fk-sloboda-fk ... ar-00-5776
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 11:12 am

Qooler je napisao/la:
ned mar 10, 2019 9:16 am
Nikoga ne treba napadati niti braniti, svi treba da samo budu realni. Ono jučer u TZ je katastrofa od igre. Tu se svi slažemo. Možda i nije moglo bolje, ali je jadno.
Zakljucak svega:
1. Bivša uprava je bila sposobna imati skuplje igrače koji su bili nekvalitetni.
2. Bivša uprava je nekoliko puta zvala Amara da preuzme sporstki segment.
3. Sadasnja uprava nije sposobna imati plate igrača na nivou Vranjes, Čurjurić...
4. Sadasnji sportski segment vodi Amar sa mnogo manjim budzetom neko sto bi imao kod bivse uprave.

Ovo su nadam se svima jasne činjenice. Kako dalje? Pa svi moramo biti konstruktivniji i cijeniti ono što imamo. Ja mislim da je Amar se žrtvovao da ponovo uzme Želju. Nije to njegov izbor. On je rekao da se više ne želi baviti trenerskim poslom. Došao je tu zbog Želje. Kamo sreće da je imao manji ego, pa da je saradjivao sa Misimovićem i da onda ima Željo i budzet i sportski segment. Jel prosla uprava bila idealna, nije, jel ova sada... nije. Al naša je i ja ne vidim drugog puta osim da podrzavamo ovo sto imamo.
Kritika na kvalitet fudbala u TZ stoji i valjda imamo pravo reći ono što smo vidili. Vidili smo najgoru utakmicu u jakoj konkurenciji za to. Valjda bude bolje.
Ma tako je.
Ne bi pratili Zelju da se ne nadamo boljem.
A isto tako ja jeben onog kome nije bilo drago kad je Amar proglasen trenerom, jer znas sta je uradio pa kontas ako on ne moze treba nas ugasiti.
Ali trebaju i neke druge stvari da budu poslozene. On nije madjionicar. Za mene nije ni neki vrhunski Evropski trener, za nase uslove jest dobar. Ali sigurno nece osvojiti titulu s Stanom, Bogijem, Dadom, Bajicem, Klepacem. I Evropa je upitna, jer nismo na mjestu koje vodi u Evropu.
Mene brinu vise te stvari, da li cemo moci dovesti bolje od ovih nabrojanih, ali eto valjda se do ljeta saulisu jer s ovakvim nema hajra a obecali su nesto. Nije ih niko vukao za jezik.
Samo ljudi diskutuju, pitaju se sta ce biti i slicno :D

A kad odigras ovakav mec u Tuzli, kad izgubis od Radnika, kad protiv Mladosti TVOJ trener kaze da se boji zamisliti sta bi bilo da je ostalo 11 na 11 onda si zasluzio da se tvoj rad komentarise u tonu kritike. I jbg to su cinjenice.
E sto neke boli to i toliko se upale kao da si ih licno uvrijedio ja nikad necu saznati.

Kace izvjestaj da vidim one silne akcije i sanse :D
Edit: Evo ga :kafa:
 
sastrane
Postovi: 824
Pridružen/a: sri jun 28, 2017 7:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 11:38 am

Seljadija tuzlanska!
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 11:39 am

Dzaba se sJekirate,Kim ce je svakako baciti i rijesiti nas svih muka :kafa:
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 11:43 am

Leon_Professional je napisao/la:
ned mar 10, 2019 10:58 am
barbarez je napisao/la:
ned mar 10, 2019 10:24 am
Bolan leone ,8 igraca je doveo i svi imaju primanja kao Vranjes sam. Sa ovih 8 igraca opet imas klupu sa jednim i pol dobrim igracem. Mozes zamisliti da nemas. Ne razumijem tvoj rezon majkemi. Ides u nelogicnu krajnost.
Zasto mi nisi odgovorio na pitanje, sta ce biti s igracima koji su sad tu da popune roster?

Eto nek svih tih 8 ima platu kao Vranjes i oni opet nisu sposobni da im plate isplate.
Jel fakat ti mislis da Amar ne bi doveo bolje igrace od ovih da je mogao? Covjek koji je uvijek ulagao u ekipu.
Razumijem ja da je on morao neke usluge vratiti, pa je i doveo odredjene ublehe, ali samo se degradira time. Od proslosti se ne zivi pa lose sadasnje stanje samo njega degradira. Ako mu se ne radi, ako nisu mogli imati ono dovoljno za bolji sporski segment nije trebao on ni sjedati. Svakako ne vidim neku razliku sad s njim u odnosu na jesenas.

Ne razumijem ni ja tvoj rezon branjenja.
Covjek izjavi nesto u medijima, poslije toga radi skroz drugacije. To se opravdava.
Udju u klub varvarski. To se isto opravdava
Prave sprdnju s necim sto se prije desilo, te "bvvv bvvv" , "te hrpa betona" , "te fotbal klab". Sta je bolje nego prije? Je li ista? Je li igra imalo bolje? Jesu li dovedeni igraci imalo bolji? Sta ako ne uzme Evropu, a ovakvom igrom i rasporedom ako Siroki danas uzme bod bit ce zajebano. I to se opravdava.
Lose igramo. I to se opravdava. A najavljivalo se pisanje po ekipama.

Niko ih nije tjerao da ispljuju taj sportski segment, da dodju s pricom da ce osvojiti sljedece sezone titulu, da ce se okrenuti Fotbalu. Da ne pricam o danonocnim bajkama o babuki ovdje na forumu.
Brate ja sam nedavno dobio bebice,i posto su blizanci u startu su dosta manji od ostale djece.
Kad kupujem stvari ili kad dobijam sve im je preveliko. Uspijes tu i tamo da nadjes nesto sto im moze.
Kad god odem da kupim,sve zene koje kupuju ili prodavacice mi govore kako to nikom ne moze,kako bacam pare jer za mjesec ce oni to prerasti. E sad sta trebam dok oni ne narastu,da mi gologuzi po kuci spavaju.
E tako i ti mene pitas,sta ce biti sa tim igracima poslije. Tu su vecina njih da popune roster i da kratkorocno mozda pomognu. Poslije i da ih otpustis i da ostanu,nisu ti neki veliki trosak.
Bolan Amar voli svojoj guzici vise nego sto vi volite. On da je vidio rezon da dovede sad dobre igrace,doveo bi ih. Iako ih je teze zimi naci.
Zaka mi kaze jedna izmjena ovo ono. Ja nisam gledao tekmu,imao sam neke goste,pa nisam mogao. Pa nije ni fer da dajem komentar utakmice,ali ocito je svjestan limitiranosti ekipe a pri tome ganjas rezultat i svaki kiks je nakon onakve serije 2 koraka unazad.
Ovo je ekipa koja da gubi od nas sa termina ,ne bi nas okrenula. Jer ovaj tim nema karakter a ni kvalitet.
Ali ono sto je kljucno ,gdje vi ne kontate sustinu i gdje pravite ogromnu gresku u percepciji stvari.
Kada je Amar pricao da nismo tim,da trebamo biti fudbalski klub i sve ostalo sto je govorio,a sto mu sad mnogi prigovaraju sa pricom jedno govorio a drugo radi.
Ljudi on je govkrio kako mi treba da izgledamo i radimo. On nije rekao to ce biti od prve moje utakmice.
Ljudi ne popravljaju se stvari ili ne ispravljaju se stvari u zivotu kao u igrici ili crtanom. Zato treba malo vremena. Covjek vam je rekao kakav Zeljo treba da bude.
Nije bukvalno mislio da ce od prve njegove tekme Zeljo biti atomska ekipa. Kada se 2009 vratio i kada je krenuo od prvog kola i kada nije imao ovaj minus. Imao je isto tako ne funkcionalno futbalsku ekipu. Ali je igrao na rezultat uz nasu igru koja je bila onako. Tek pred kraj prvenstva i malo pred Borac na Grbavici,mi smo poceli djelivovati kao ozbiljnijq ekipa.
To je kljucnq stvar gdje grijesite. Zato sam ti i rekao sabura malo. Razmisljate ko djeca od 4 godine. Hocu sad cokoladu odmah i nek se svijet srusi oko mene ali hocu odmah. Vriska frka . Ne ide to tako moj leone. I ja sam nekad tako razmisljao .
Da Hamilton kupi golfa dvicu i ocisti mu ventile mislis da ce moci sa njim formulu 1 vozit
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 11:47 am

Vala, pretjeruje se opet. Dosta je postova obrisano. Da nas sudije nisu ostetile za jedan crveni karton (pa ako hocete i dva) bila bi druga prica. Zna se ko sjedi u sudijskoj organizaciji i normalno je da protiv Zelje rade. I dok jedni optuzuju Amara, drugi Misimovica, oni treci (anamo oni) su najsretniji i nikome ne pada na pamet koliko su oni krivi.

Ove psovke prema najtrofejnijem treneru su obrisane i korisnici banovani na 24 sata. Slagao se neko ili ne slagao sa njim, uradio je on za Klub mnogo vise nego sto taj sto sjedi iza tastature i psuje. To je cinjenica i to treba biti vodilja.

Hajde ljudi da se ujedinimo vec jednom i da se okrenemo Zelji. Bez toga nam nikako nema naprijed. Bez toga je svaki forum dubiozan i samo poligon za pljuvanje. Samo Zeljo, mi svi trebamo biti tu da pomognemo Zelji.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 11:58 am

Primjer ti nije na mjestu. Ti to moras kupiti, isto ko sto kupujes i sebi pa poderes. Sta kao ne bi trebo kupiti jer poderes. I klub mora imati 18 igraca, imali smo ih i prije, imali ih i s juniorima, a doveo je neke igrace koji pojma nemaju, koji nisu ni u 18. Pri tome prica neku suplju da je grehota dovoditi nekog ako bas nije kvalitet pa dovede Dadu, a u 3 meca Dzene nidje a Dado mu uzima mjesto.

Ako ih otpusti onda oni nisu "jeftina" rjesenja. Ako ih ne ubaci onda su trosak, a imao si juniore za nesto takvo.
Dje je bolan logika dovodjenja igraca koji nece minutu uci, koji nisu sposobni da udju u ovoj tekmi pa lik uradi jednu izmjenu. Cuj nema povjerenje u njih. A sto ih je doveo? Mogli su ovako i Sehici i Dzeno i Dacic.
Gdje je logika dovoditi ublehe i pricati da su tu da pomognu pa kazes ne vjeruje im.
Sto je najgore, prica se o tome da su jeftini a ako se budu otpustali onda nisu jeftini. Da ne mjerimo njihovu isplativost na terenu jer da je petaka plata puno je za nekog ko nije u 18 i nekog ko nikako ne ulazi iako ima jos 2 izmjene.

Za crtani govori ovim sto su tako najavljivali dolazak babuka. Nisam ja ni pricao o mega napredku vec o nekom minimalnom a nema ga.
Ne trebaju meni moj barbarez predavanja o tome, ja to vrlo dobro znam, ali minimalni napredak je morao se vidjeti i u pojacanjima i u igri. Njeg nema. A ovo predavanje usmjeri na ostale koji su prijasnji period predstavljali kao najmracniji u historiji Zelje a da ce sada doci Bog i promjeniti sve pa ce zavladati raj na zemlji, sve ce ici lijepo, jer hej toboze Babuka se vratio.

Ti vjeruj u to, ja necu jer znam Amara i znam da bi doveo odmah dobre igrace. Ovakva patnja ne ide u prilog njegovom renomeu, a bajke da on od losijih pravi zvijezde padaju. Nije ni on toliki madjionicar, a mozda je malo i bajat postao tokom ovih godina.

Tebi svako dobro i uzivaj u tim trenucima koje ti je Bog dao.
Ja nemam namjeru da se svadjam s nekim radi nekog šupka a ujedno i najtrofejnijeg trenera i Viber uprave.
Kad pogrijese reci cu, kad pobjede tj. kad ubode s izmjenama i pobjedimo i to cu reci. Ako nekom smeta nek stavi u ignor, ako vecini smeta onda cu se ja povuci i necu to pisati i eto da ne bi bilo licnih prepucavanja i svadja radi nekih drugih osoba.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 12:05 pm

Velez se odmah nesto zalio na sudjenje jucer.
Izgubili u Gorazdu i optuzuju Olimpic za kreiranje rezultata.
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 12:05 pm

I kada ide sve "kao po loju" u klubu uvjek se može naći nešto za kritikovati jer ljepota ovog sporta se ogleda u različitosti pogleda na istu stvar, kada ne ide baš tako lijepo onda izrone loše stvari na površinu i prekriju sve ostalo. Moje viđenje trenutne situacije je suprotno od trenutnih ljudi ljudi koji su za to zaduženi u klubu ali im nikada ne želim propast zbog različitih pogleda, čak šta više želim im da uspiju jer nam je svima cilj isti a to je jak Željo iako se putevi do tog cilja potpuno razlikuju. Po meni nema logike ući u ovu polusezonu sa nikakvim timom i bez pravog ulaganja u njega jer je bolje i lakše ga nadograditi sa par igrača na ljeto i sa već uigranim jezgrom napasti u okviru svojih mogućnosti EL pa maštati o prolazu trećeg pretkola, ovako se samo sikiramo i ako osvojimo izlazak u EL da ne budemo kanta za nabijanje u prvom ili eventualno drugom pretkolu jer ekipa nije uigrana i nije bilo dovoljno vremena da se adekvatno pripreme.
イビチャ・オシム
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1267
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 12:25 pm

Pa zaistatak za mjestom koje osigurava euro takmicenje nije 10 bidova pa da se odluci rizikovati i ici onako ako ako. Zaostatak je minimalan i moralo se mnogo ozbiljnije spremiti u tom slucaju. Mi smo usli u nastavak sezone oslabljeni i jeftiniji i ako se ne domognemo europe ko ce snisiti posljedice, za mene isto i Oda i Amar i Selimbey i Miske.... skup nam je curjuric (najvise asistancija) a nije skup neko ko ne igra nikako...
bojim se da se kod nas razmislja kao kod vecine poslodavaca u nasem privatnom sektoru. Daj samo nek je mala plata za radnika a kako on radi i kako moze to nije bitno, bitno je sa ih ima dovoljan broj i da su jeftini....
Država Željo
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 12:26 pm

Leon_Professional je napisao/la:
ned mar 10, 2019 11:58 am
Primjer ti nije na mjestu. Ti to moras kupiti, isto ko sto kupujes i sebi pa poderes. Sta kao ne bi trebo kupiti jer poderes. I klub mora imati 18 igraca, imali smo ih i prije, imali ih i s juniorima, a doveo je neke igrace koji pojma nemaju, koji nisu ni u 18. Pri tome prica neku suplju da je grehota dovoditi nekog ako bas nije kvalitet pa dovede Dadu, a u 3 meca Dzene nidje a Dado mu uzima mjesto.

Ako ih otpusti onda oni nisu "jeftina" rjesenja. Ako ih ne ubaci onda su trosak, a imao si juniore za nesto takvo.
Dje je bolan logika dovodjenja igraca koji nece minutu uci, koji nisu sposobni da udju u ovoj tekmi pa lik uradi jednu izmjenu. Cuj nema povjerenje u njih. A sto ih je doveo? Mogli su ovako i Sehici i Dzeno i Dacic.
Gdje je logika dovoditi ublehe i pricati da su tu da pomognu pa kazes ne vjeruje im.
Sto je najgore, prica se o tome da su jeftini a ako se budu otpustali onda nisu jeftini. Da ne mjerimo njihovu isplativost na terenu jer da je petaka plata puno je za nekog ko nije u 18 i nekog ko nikako ne ulazi iako ima jos 2 izmjene.

Za crtani govori ovim sto su tako najavljivali dolazak babuka. Nisam ja ni pricao o mega napredku vec o nekom minimalnom a nema ga.
Ne trebaju meni moj barbarez predavanja o tome, ja to vrlo dobro znam, ali minimalni napredak je morao se vidjeti i u pojacanjima i u igri. Njeg nema. A ovo predavanje usmjeri na ostale koji su prijasnji period predstavljali kao najmracniji u historiji Zelje a da ce sada doci Bog i promjeniti sve pa ce zavladati raj na zemlji, sve ce ici lijepo, jer hej toboze Babuka se vratio.

Ti vjeruj u to, ja necu jer znam Amara i znam da bi doveo odmah dobre igrace. Ovakva patnja ne ide u prilog njegovom renomeu, a bajke da on od losijih pravi zvijezde padaju. Nije ni on toliki madjionicar, a mozda je malo i bajat postao tokom ovih godina.
Pa po tvom ispade da je Amar sad ustvari nista drugo do prosjecan trener ,kao i ovi prije njega.
Da igras sa juniorima,znas gdje bi zavrsio. Kazes ja kupim jer moram,on ne mora. Kako ne mora,imas par najtalentovanijih juniora,koji evo igraju ,pa im jebu majku svaku drugu utakmicu. Oni kao takvi jos uvijek se ne namecu ,odigraju 1 od 5 da valja. A hoces da izboris Europu. Kako mislis da bi ostali to iznjeli. Trosak moras imati kako god okrenes. Veci ili manji. U nasem slucaju bolje manji,jer ne mozes puno naprijed. A oni sto su ti donosili veci trosak,izgledali su jednako losi kao i ovi sto manje trose. Samim tim napravio si dobar posao.
Polako bolan leoone letite pred rudu.
Eto kazes da poznajes Amara. Pa sto mu ne vjerujes. Slazem se sa tobom da nije svemoguc i da samo budala moze misliti da on pravi cuda samo sto stoji tu. Smijesno je da su vise podrske dobijale one ublehe od njega.
Samo ti kazem prebrzo ga se napada. Ne mogu sad na svaku stvar detaljisati koju napises,jer ne pratim bas detaljno sve,imam dosta obaveza,ali pokusavam ti sustinu objasniti. Nemam ja sta tebi drzati predavanje. Inace vi mladji ste pametniji od bilo koga. I jezik vam je brzi od pameti.
Isto kao sto si me nedavno trebao napraviti od lopte i bio si tako siguran u to. Ja ti nista nisam odgovorio na to. Neki ljudi su ti sami rekli sta su ti vec rekli.
Mozda si ti i u pravu a mi nismo. Ali vjeruj mi da u zivotu mozes od predavanja nekad i naucit nesto. A ne da sve shvatas ko atak na sebe
Zadnja izmjena: barbarez, dana/u ned mar 10, 2019 12:36 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1267
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 12:28 pm

Pa zaistatak za mjestom koje osigurava euro takmicenje nije 10 bidova pa da se odluci rizikovati i ici onako ako ako. Zaostatak je minimalan i moralo se mnogo ozbiljnije spremiti u tom slucaju. Mi smo usli u nastavak sezone oslabljeni i jeftiniji i ako se ne domognemo europe ko ce snisiti posljedice, za mene isto i Oda i Amar i Selimbey i Miske.... skup nam je curjuric (najvise asistancija) a nije skup neko ko ne igra nikako...
bojim se da se kod nas razmislja kao kod vecine poslodavaca u nasem privatnom sektoru. Daj samo nek je mala plata za radnika a kako on radi i kako moze to nije bitno, bitno je sa ih ima dovoljan broj i da su jeftini....
Država Željo
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 12:33 pm

Pa prelazni rok i nije neki i ne znam sta je tu problem. Teski prosjek s obzirom na zatecenu situaciju i igrace koji su otisli. Ja podrzavam sto se doveo Sipovic (za sada nije opravdao ocekivanja s ozbirom na ime) i Ermin (ali je totalno nespreman). Zaliti se da je manji budzet, nakon sto se radilo i rukama i nogama da se udje u klub, nema mjesta. Neka osiguraju sredstva na ljeto onda. Najlakse je kukati, klub je tesko voditi, pare ne kapaju samo tako, same od sebe.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 10, 2019 12:35 pm

Juniori u 2 danas derbi na glavnom stadionu, znate li koja ce tribina biti otvorena?

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], South i 44 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija