Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 12:48 am

cikazubo je napisao/la:
čet maj 23, 2019 12:35 am
Poucan intervju na gg sa Adijem Adilovicem po pitanju mladih golmana, u ovom slucaju je rijec o Kovacevicu.
Naglasio je da prije svega danas golmani moraju imati idealne fizicke sposobnosti, visina, motorika, brzina, svi mjerljivi parametri moraju zadovoljiti odredjeni nivo, jer kako i sam kaze Casillas je nizi od prosjeka ali je on jedan od hiljadu golmana i danas su golmani van okvira tih parametara rijetkost u top ligama.
Onda razmisljam i rekapituliram nase proizvode i patuljke na golu, Kjosevski, Krsic, Dujmovic, Karavdic itd..

Sjecam se kad sam kao sestogodisnjak poceo trenirati kosarku u RINu, prvo su trazili podatke od roditelja, visinu, kilazu, sportsku aktivnost tokom zivota, kako oca tako i majke, kako bi na adekvatan nacin ispratili dalji rad djeteta.
Zeljo je s druge strane puno veca institucija, ali ocito da zaostajemo u svim segmentima jedno 20-30 godina za svijetom pa tako i radom u omladinskom pogonu, jer je rijetkost da neko dijete uspije bez fanaticne podrske roditelja, Gojak, Hodzic, Sabanadzovic, Hadziahmetovic i mnogi drugi su imali savjet roditelja i bili su ispraceni adekvatno i van pomocnog na Grbavici, jedino mi Bajic pada na pamet da je bio prepusten sam sebi i da je napravio iskorak iz Zelje.
Kao slag na tortu dolazi nova garnitura koja raspusti i ovo malo ambicioznih i studioznih trenera, al kao sto jedan forumas napisa, to je il znas il ne znas, zbog takvog razmisljanja i jesmo na samom dnu Evrope, dok vani treneri s lap topima pjetlice treniraju..
Realnost je surova, sto se prije suocimo sa njom i pocnemo je popravljati bice bolje... al cini mi se da mi samo stagniramo, nekad i nazadujemo...
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
željozaživotcijeli
Postovi: 177
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 1:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 12:53 am

Smiješno mi je u moru svih problema koje imamo al eto da pitam da li i mi možemo očekivat prijenose na youtube naših omladinaca ko što pitari rade?

Nadam se da će nam sutra malo svanut, pa da dobijemo tu licencu...
drenchy69 je napisao/la: ↑pon maj 27, 2019 5:41 pm
Jarane moj, Željo mi je jedina radost u životu . . .
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 1:09 am

Opet se nazalost po mom misljenju stvara kriva slika, jer ti nedostaci u omladinskom pogonu postoje vec duzi period. Nije sadasnja uprava za to kriva. Isto tako treba reci da je kamp izuzetno bitan, i rezultati u omladinskim kategorija su bitni. Sto bolji rezultati, znaci da imas vise kvalitetnih igraca, i veca sansa da ce neko od njih uspjeti. Slazem se isto sa vama da nam je potrebno mozda mladji treneri koji su vise ambiciozni, barem je tako u vecini ino klubova, da bivsi igrac vodi neku mladju kategoriju, ali koga mi tu da stavimo? Imamo Joldica kao mladjeg trenera, za nase uslove sa solidnom karijerom, a ne vidim neke bolje rezultate, tako da je tesko biti pametan. Ali ono gdje mozemo i moramo biti bolji jeste da dovedemo prave igrace sa potencijalom. I tu ja vidim prednost sa sadasnjim strucnim stabom, jer su to i ranije dokazali. Dovedes igraca koji je jos mlad ili relativno mlad, i formiras ga, za to ti netreba akademija, nego ljudi koji imaju znanje. Postoje igraci koji su realno mogli igrati nekad za nas, ali nisu jer nije postojao neko da ih prepozna ili preporuci, sta vec. A Amar Osim je ranije pokazao da zna da dovede potencijalne igrace.
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 1:27 am

Kaze Mario Stanic kad je bio u Chelseau zaredali lose rezultate i posalju ih na team building na Tenerife. Bili tamo 3 dana, nisu se pomjerili iz kafane, samo se opijali. Vratili se, 4 pobjede zaredom....vodite i ove nase negdje, heroinom ih pucajte samo da pocnu igrat ko jedan....**** ih tata
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 2:24 am

nikson je napisao/la:
čet maj 23, 2019 1:27 am
Kaze Mario Stanic kad je bio u Chelseau zaredali lose rezultate i posalju ih na team building na Tenerife. Bili tamo 3 dana, nisu se pomjerili iz kafane, samo se opijali. Vratili se, 4 pobjede zaredom....vodite i ove nase negdje, heroinom ih pucajte samo da pocnu igrat ko jedan....**** ih tata
Ma ove nase sadasnje igrace mozes voditi gdje god hoces nema teorije da ce biti bolji. Nije to samo do atmosfere nego i do hronicnog nedostatka kvaliteta. Godinama unazad se dovodio igracki i ljudski otpad i sad ce trebati vremena da se to fino rascisti i da se napravi sampionska ekipa..

U normalnim klubovima postoji sistem, zna se sta ko radi i od toga se ne odstupa. Nema sanse da u normalnom klubu imas ovakvog direktora kao sto ga mi imamo ili ljude poput Alihodzica koji ni sam ne zna koja je njegova funkcija u klubu itd.

U normalnim klubovima igraci su profesionalci. To znaci ako je utakmica u nedjelju nema teorije da ce se neki igrac a pogotovo balavac sa par nastupa u prvom timu opijati po gradu u subotu. U slucaju da se to desi, ide otkaz pa da si Maradona licno i tom klincu i njegovim starijim kolegama. Tako je u normalnim klubovima.

U normalnim klubovima treneri u omladinskoj skoli su ljudi koji imaju potencijal i konstantno napreduju, ne zato sto ih neko gura nego zato sto oni to zele i rade na sebi da bi to i ostvarili. To nisu bivsi igraci koji su tu samo zato sto su igrali za taj klub i koji su se tu uhljebili jer nemaju pojma da rade nesto drugo u zivotu.

U normalnim klubovima i njihovim op se vodi racuna o svakoj, pa i najmanjoj sitnici. Nema teorije da poslije treninga dijete ode i pojede buhtlu( nego se zna sta smije jesti i u kojim kolicinama) ili da ode na nargilu..

Daleko smo mi od normalnog kluba i profesionalizma. Ubija nas mahala. Sve dok je tako treba se pomiriti sa tim da nekih vecih iskoraka nece biti..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 8:26 am

PlaviIzSarajeva je napisao/la:
sri maj 22, 2019 7:57 pm
blueboy je napisao/la:
sri maj 22, 2019 7:24 pm
slika
Svaka njemu cast na ovom, ali ono najvaznije kod trenerskog posla-ili imas ili nemas ;)
Slažem se, ali ako se konstantno ne nadograđuješ vrijeme će te pregaziti, jer ono što je bilo dovoljno prije 10 godina danas više nije.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3017
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 8:33 am

Danas je drugostepena, danas cemo znati sudbinu kluba u narednom periodu.
Alea iacta est!
 
Avatar
mula
Postovi: 932
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 8:35 am

GOTOVO JE: Željo ostaje bez licence, u Evropu ide Radnik, Krupa ostaje u Premijer ligi?
“Željezničar ostaje bez licence za Evropu”- izjavio je naš izvor blizak Komisiji koja treba donijeti definitivnu odluku i zatvoriti ovaj slučaj.
http://sportske.ba/gotovo-je-zeljo-osta ... ijer-ligi/
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 8:39 am

mula je napisao/la:
čet maj 23, 2019 8:35 am
GOTOVO JE: Željo ostaje bez licence, u Evropu ide Radnik, Krupa ostaje u Premijer ligi?
“Željezničar ostaje bez licence za Evropu”- izjavio je naš izvor blizak Komisiji koja treba donijeti definitivnu odluku i zatvoriti ovaj slučaj.
http://hehe.ba/gotovo-je-zeljo-ostaje-b ... ijer-ligi/
Hajde fuli Sinane opet, molim te
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 8:40 am

SIMA_SIMAU je napisao/la:
sri maj 22, 2019 11:26 pm
DANAN je napisao/la:
sri maj 22, 2019 10:48 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
sri maj 22, 2019 9:30 pm


Lijepo je vidjeti i Cviko sa njima.
Cviko pitarski ker...
Po cemu drug?
Pa bivsi igrac komsinica...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 9:39 am

Sretno nam
Željezničar ante portas !
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 9:57 am

Ma sta treba razbijati glavu hoce li biti licenca ili ne...kad ovima u klubu nije stalo onda sta mi tu mozemo.

Da smo ozbiljni ovakav propust nam se ne bi smio dogoditi (a kazes da si imao pare na racunu)
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 10:30 am

Znači danas ili licenca ili ostajemo bez uprave.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 10:47 am

Par medija objavilo da najvjerovatnije necemo dobiti licencu..bojim se da cemo biti zrtva politike ,da ide Radnik...jeste greska nase uprave al se moglo to zavrsiti...vidjet cemo zvanicno sta ce biti
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 10:49 am

Niko nam nije kriv vec samo mi. Iskljucivo nasa greska, nicija druga nije .
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Tare1921
Postovi: 469
Pridružen/a: pon maj 21, 2018 1:40 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 10:52 am

Evo Mehremic slobodan to je nasa prilika😂😂
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 11:01 am

Mehremic vjerovatno pravi transfer karijere a mi se mozemo kurcu smijati
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 11:04 am

Daleko mu kuca bila.. Jos trebam i za njim zaliti, ma hajte molim vas.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3017
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 11:05 am

Ako ne dobijemo licencu danas u 15 sati automatski sazvati sjednicu i MARS svi iz kluba. Za 5 mjeseci ste pokazali svu svoju nesposobnost.

Je li poslije svega treba da se nadamo i da ockujemo neki napredak? Čisto sumnjam !
Alea iacta est!
 
Alipasino
Postovi: 230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 23, 2019 11:14 am

Hajmo onda svi dic ruke od Zelje,necemo na utakmice nek igraju sami sa sobom,nek ispadnu iz lige i mi stariji cemo pricat da je nekad na Grbavici igro neki klub koji je cak bio i prvak drzave ali eto propo ko zeton.Niko ni nezna ko je kriv,svako ima svog krivca a mi navijaci vise necemo dolazit jer neznas razlog vise i sto bi doso i sta da gledas i tako cemo klubu zadat zadnji udarac.

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, cipiripi, Google [Bot] i 48 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija