Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3563
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 9:39 am

Nemoj da ocekujete da ce neko doci dati milione i da dobije 49% kluba. Da ulozi u stadion i klub 50 miliona i da nema nikakav garant za povrat sredstava.

Molim vas, nemoj da se pravite ili budete djeca, Ko to jos kome daje pare i kaze "ma dogovorit cemo se?

Ja sam bio protiv "prodavanja kluba", al doslo se u situaciju da mozemo birati 2 stvari:

1. Da nadjemo covjeka koji ce biti vecinski vlasnik i garantovati pravljanje stadiona i ulaganje u sportski segment.
2. Da ostane sve kako jeste. U tom slucaju ce biti natezanje kao i do sada.

Ljudi nema trece opcije. Nema! Nemoj da ocekujete da ce neko dati grdne pare i reci neka sve bude vlasnistvo kluba, i da ceka kada ce se nekom "dici kur.ac" da ga otjera iz kluba preko "skupstine".

Na kraju krajeva, Zeljeznicar niko ne moze ukrasti od nas. Grbavicu stadion niko ne mozemo odnijeti od nas. Ona ce uvijek biti tu, kao i klub. Na kraju krajeva, mi imamo dovljno navijaca i simpatizera da se borimo za svoje. Nije da se vec nismo borili i za Grbavicu i za Zelju....

Al ja sam siguran, da bilo koji ozbiljan investitor (vlasnik) nece doci sa ciljem da rusi i razori, vec da pravi i stvara.

Ako zelimo da se izdignemo onda trebamo naci vlasnika (investitora, naglasavam investitora) koji ce garantovati gradnju stadiona i ulaganje u sportski segment, da to ne bude kao kod kona, prodavanje za sicu i ulaganje u infrastrukturu NULA.

Ljudi, ovo su cinjenice. Svidjele se nekima ili ne, ali to je istina. Mi ne mozemo imati sistem kao Barselona, Real itd. gdje clanovi kluba, kojih ima stotine hiljada, daju velike pare (preko 1000 eura godisnje) za svoje clanstvo. To su klubovi sa stadionima, poslovnim prostorima, jakim sponzorima... mi to nemamo, tako da sada imamo 2 opcije:
1. Prodaja INVESTITORU
2. Trenutno stanje i sanjanje o boljim vremenima koje nikada necemo docekati...... I DA VELIKOG REALA POBJEDIS NA PENALE....
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 9:41 am

željozaživotcijeli je napisao/la:
sri apr 10, 2019 1:12 am
zeljoiznadsvega je napisao/la:
uto apr 09, 2019 9:22 pm
Cistka neistomisljenika na grbavici je pocela.
Zabranjen je pristup utakmicama jednom clanu 1921 TV zbog psovki poslije derbija.
Polahko, kad osvojimo titulu sljedeće godine (možda) shvatit će taj momak da nije bio u pravu.
Spoiler:
:placeodsmijeha: :zid:
Fino su mu rekli da cekamo ljeto, a on nastavio s kritikama..
 
AdmirA
Postovi: 2234
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 9:44 am

neroazzuro je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:18 am
Ne kukajte sad zbog podjela, pojedini od vas su aktivno učestvovali u nastanku istih. Mnogi i nesvjesno, ali sad je kasno.
Nek ovi majmuni dokažu da zaslužuju povjerenje i svi sretni.
Al ako ništa, što trol reče nadajmo se da Amar ima plan, jel.
Ne bi stvarno volio da misle ljudi koji čitaju ovaj forum da imamo grupni cilj prilikom pisanja na forumu, vjerujem da svako kaže šta misli (u većini slučajeva kritički i u srž) i uvijek izgleda kao protiv Uprave, ili nekog oko kluba u ovom mandatnom sazivu, i volio bi da se sve to ne shavata zlonamjerno. Slabo pratim forum(koliko mogu i pišem) ali primjećujem da se sve više što kroz portale,što kroz forume, rasprave i ankete po istim uvodi polako termin PRIVATIZACIJA, i polako ispipava puls.To stanje traje evo već nekoliko mjeseci. Sve više se u kuloarima "pušta" priča oko eventualnih investitora, licitira se imenima, do nas običnih navijača i gledalaca dolaze oprečne informacije o tome da pojedini u klubu srozavaju Klub na niske grane (rezultatski i administrativno) kako bi se isti što lakše i što manje "ranjivo" privatizirao. Primjećujem veliki broj novih nikova na forumima generalno( i navijačkim i oficijenim navijačkim) koji sve više pišu i uvode polako termin koji sam gore pomenuo, sva atmosfera se pravi u tom smjeru. Nisam toliko pametan(niti u tom aspektu učen) da znam koliko i šta nam može donijeti i poboljšati privatizacija, ali znam da se nešto MORA PROMIJENITI u kontekstu finanisranja,upravljanja, strategije, plana rada i vizije kluba, i njegovog održanog napredka u svakom smislu. Jučer dobijem infomaciju da ulagači iz Austrije,Njemačke, Francuske sa različitim projektima,kompanijama imaju interes za ulazak u klub sa kapitalom.Također ovaj Prijedlog(Nacrt) Zakona koji je Irfan Čengić uputio (će uputiti) u parlamentarnu proceduru a vezan za način finansiranja klubova, upravljanja i sličnog mi baš ide nekako u tom smjeru i mislim(vidim) da ima nekog dima (a onda i vatre sigurno) po pitanju privatizacije (na bilo kom osnovu) i ulaska ulagača u Želju u ovoj godini.
I da OGROMNA PODRŠKA momcima iz 1921tv. i molimo da nam DATE IMENA ljudi koji su istim (istom) zabranili ulazak na stadion.
 
Avatar
bistrikboy
Postovi: 692
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 4:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 9:49 am

Zeljo je napisao/la:
uto apr 09, 2019 11:34 pm
Gdje je 1921.ba da nam potvrdi ovo, ako je istina, veliki minus. Pa jedina svijetla tacka u klubu su ti momci
Momak je psovao i prijetio igracima odmah nakon utakmice,cak se zalijetao na njih. Opravdano ce ohladiti pa da je clan UN-a a ne 1921.tv.

O kakvoj cistki neistomisljenika pricate odmah,smjesno bgm...
1921-1987-2007
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3032
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 9:56 am

bistrikboy je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:49 am
Zeljo je napisao/la:
uto apr 09, 2019 11:34 pm
Gdje je 1921.ba da nam potvrdi ovo, ako je istina, veliki minus. Pa jedina svijetla tacka u klubu su ti momci
Momak je psovao i prijetio igracima odmah nakon utakmice,cak se zalijetao na njih. Opravdano ce ohladiti pa da je clan UN-a a ne 1921.tv.

O kakvoj cistki neistomisljenika pricate odmah smjesno bgm...
A to sto je Stanic na poluvremenu prijetio i psovao raji sa sjevera on ne treba da ohladi.

Puna podrska za momke sa 1921.tv vise su oni uradili na promociji Kluba nego svi zajedno i iz prethodne a i iz sadasnje Uprave.

P.S. i ja sam psovao igracima ako je to neka mjerna jedinica za zabranu dolaska neka javno kazu i sutra im vracam i clansku i godisnju. Nase bebe su vjerovatno zasluzile da im se tapse po glavi, kada su ko p.icke poslije utakmice pobjegle u svlacionicu i time pokazavsi da nas ne j.ebu ni 1 %, nas koji sve svoje dajemo za Klub za koji oni igraju.
Alea iacta est!
 
Avatar
bistrikboy
Postovi: 692
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 4:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 9:58 am

cipiripi je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:56 am
bistrikboy je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:49 am
Zeljo je napisao/la:
uto apr 09, 2019 11:34 pm
Gdje je 1921.ba da nam potvrdi ovo, ako je istina, veliki minus. Pa jedina svijetla tacka u klubu su ti momci
Momak je psovao i prijetio igracima odmah nakon utakmice,cak se zalijetao na njih. Opravdano ce ohladiti pa da je clan UN-a a ne 1921.tv.

O kakvoj cistki neistomisljenika pricate odmah smjesno bgm...
A to sto je Stanic na poluvremenu prijetio i psovao raji sa sjevera on ne treba da ohladi.

Puna podrska za momke sa 1921.tv vise su oni uradili na promociji Kluba nego svi zajedno i iz prethodne a i iz sadasnje Uprave.

P.S. i ja sam psovao igracima ako je to neka mjerna jedinica za zabranu dolaska neka javno kazu i sutra im vracam i clansku i godisnju. Nase bebe su vjerovatno zasluzile da im se tapse po glavi, kada su ko p.icke poslije utakmice pobjegle u svlacionicu i time pokazavsi da nas ne j.ebu ni 1 %, nas koji sve svoje dajemo za Klub za koji oni igraju.
Ja ti gogovrim za ovaj slucaj za koji znam,imao je akreditaciju novinarsku i kao takav podlijezes odredjenim pravilima,sam pao sam se ubio,niko im nece braniti da rade dalje...
1921-1987-2007
 
Avatar
mirzoni1921
Postovi: 539
Pridružen/a: uto dec 06, 2016 3:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 10:09 am

bistrikboy je napisao/la:
Zeljo je napisao/la:
uto apr 09, 2019 11:34 pm
Gdje je 1921.ba da nam potvrdi ovo, ako je istina, veliki minus. Pa jedina svijetla tacka u klubu su ti momci
Momak je psovao i prijetio igracima odmah nakon utakmice,cak se zalijetao na njih. Opravdano ce ohladiti pa da je clan UN-a a ne 1921.tv.

O kakvoj cistki neistomisljenika pricate odmah,smjesno bgm...
Nemoj lagati

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 10:09 am

Da hoće završiti ova sezona pa šta god uradili..A onda na pauzi neka upregnu moždane vijuge i srede stanje..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6003
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 10:13 am

bistrikboy je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:49 am
Zeljo je napisao/la:
uto apr 09, 2019 11:34 pm
Gdje je 1921.ba da nam potvrdi ovo, ako je istina, veliki minus. Pa jedina svijetla tacka u klubu su ti momci
Momak je psovao i prijetio igracima odmah nakon utakmice,cak se zalijetao na njih. Opravdano ce ohladiti pa da je clan UN-a a ne 1921.tv.

O kakvoj cistki neistomisljenika pricate odmah,smjesno bgm...
Nije istina......
I selam ces pesti I onom sto ga je on licno bez ikakvih referenci zaposlio....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 10:17 am

bistrikboy je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:58 am
cipiripi je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:56 am
bistrikboy je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:49 am


Momak je psovao i prijetio igracima odmah nakon utakmice,cak se zalijetao na njih. Opravdano ce ohladiti pa da je clan UN-a a ne 1921.tv.

O kakvoj cistki neistomisljenika pricate odmah smjesno bgm...
A to sto je Stanic na poluvremenu prijetio i psovao raji sa sjevera on ne treba da ohladi.

Puna podrska za momke sa 1921.tv vise su oni uradili na promociji Kluba nego svi zajedno i iz prethodne a i iz sadasnje Uprave.

P.S. i ja sam psovao igracima ako je to neka mjerna jedinica za zabranu dolaska neka javno kazu i sutra im vracam i clansku i godisnju. Nase bebe su vjerovatno zasluzile da im se tapse po glavi, kada su ko p.icke poslije utakmice pobjegle u svlacionicu i time pokazavsi da nas ne j.ebu ni 1 %, nas koji sve svoje dajemo za Klub za koji oni igraju.
Ja ti gogovrim za ovaj slucaj za koji znam,imao je akreditaciju novinarsku i kao takav podlijezes odredjenim pravilima,sam pao sam se ubio,niko im nece braniti da rade dalje...
A ko im to nije psovao i šta ako ima novinarsku akreditaciju, prije svega je Željin navijač, a ne krtica iz gg.ba, zahvaljujući njemu i ostalim momcima iz te ekipe i njihovoj nesebičnoj ljubavi prema Želji gledamo izvještaj sa svake moguće utakmice. Da su igrači požrtvovani za Želju kao ti momci ne bi nam bilo ravnog u ligi...
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 10:17 am

bistrikboy je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:49 am
Zeljo je napisao/la:
uto apr 09, 2019 11:34 pm
Gdje je 1921.ba da nam potvrdi ovo, ako je istina, veliki minus. Pa jedina svijetla tacka u klubu su ti momci
Momak je psovao i prijetio igracima odmah nakon utakmice,cak se zalijetao na njih. Opravdano ce ohladiti pa da je clan UN-a a ne 1921.tv.

O kakvoj cistki neistomisljenika pricate odmah,smjesno bgm...
To je bilo ispod juga, ovo je druga stvar. Taj momak ispod juga sto je to uradio je isto imao potpuno pravo. Svi imamo pravo reci im sta ih slijedi jer nas citavu sezonu jebu u zdrav mozak, a ovo na derbiju je bio samo slag na kraju.
Pojedini bi sve ove poraze i citavu sezonu zaboravili za pisljivi dres, lajk ili neku slicnu glupost. Takvi smo godinama unazad, zato na terenu i imamo princeze
 
neroazzuro
Postovi: 1912
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 10:18 am

Nemam ja ništa protiv ovih majmuna, kamo puste sreće da me razuvjere.
Ja im samo ne vjerujem, a daleko od toga da bih tjerao ikoga, šta god to značilo. Jer oni, kakvi god da su, sad predstavljaju FK Željezničar.
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 10:45 am

Ja bih isto zamolio 1921 da nam kažu ko je zabranio, kako i zašto. Nema tu puno pametovanja. Momci imaju veći kredit od svih koji su u klubu i na njih ne smiju udarati. Po svim jebenim mjestima su uvijek uz klub, trpe sve i svašta, gledaju razna sranja i jadove na terenu. Ne treba im to, mogu oni bez toga, ali rade iz ljubavi prema Želji. Molim vas da nam napišete i upoznate nas. Nikakvo pravo da to urade nemaju. Umjesto toga nek se pobrinu za neke druge stvari, ništa nisu uradili od dolaska. I ja bih 100% vratio člansku. ŽELJEZNIČAR VOLIMO, UPRAVU MU JEBEMO!
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 10:55 am

bistrikboy je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:49 am
Zeljo je napisao/la:
uto apr 09, 2019 11:34 pm
Gdje je 1921.ba da nam potvrdi ovo, ako je istina, veliki minus. Pa jedina svijetla tacka u klubu su ti momci
Momak je psovao i prijetio igracima odmah nakon utakmice,cak se zalijetao na njih. Opravdano ce ohladiti pa da je clan UN-a a ne 1921.tv.

O kakvoj cistki neistomisljenika pricate odmah,smjesno bgm...
Opravdaj, opravdaj..
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Timscho
Postovi: 228
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 2:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 10:55 am

Durgo je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:39 am
Nemoj da ocekujete da ce neko doci dati milione i da dobije 49% kluba. Da ulozi u stadion i klub 50 miliona i da nema nikakav garant za povrat sredstava.

Molim vas, nemoj da se pravite ili budete djeca, Ko to jos kome daje pare i kaze "ma dogovorit cemo se?

Ja sam bio protiv "prodavanja kluba", al doslo se u situaciju da mozemo birati 2 stvari:

1. Da nadjemo covjeka koji ce biti vecinski vlasnik i garantovati pravljanje stadiona i ulaganje u sportski segment.
2. Da ostane sve kako jeste. U tom slucaju ce biti natezanje kao i do sada.

Ljudi nema trece opcije. Nema! Nemoj da ocekujete da ce neko dati grdne pare i reci neka sve bude vlasnistvo kluba, i da ceka kada ce se nekom "dici kur.ac" da ga otjera iz kluba preko "skupstine".

Na kraju krajeva, Zeljeznicar niko ne moze ukrasti od nas. Grbavicu stadion niko ne mozemo odnijeti od nas. Ona ce uvijek biti tu, kao i klub. Na kraju krajeva, mi imamo dovljno navijaca i simpatizera da se borimo za svoje. Nije da se vec nismo borili i za Grbavicu i za Zelju....

Al ja sam siguran, da bilo koji ozbiljan investitor (vlasnik) nece doci sa ciljem da rusi i razori, vec da pravi i stvara.

Ako zelimo da se izdignemo onda trebamo naci vlasnika (investitora, naglasavam investitora) koji ce garantovati gradnju stadiona i ulaganje u sportski segment, da to ne bude kao kod kona, prodavanje za sicu i ulaganje u infrastrukturu NULA.

Ljudi, ovo su cinjenice. Svidjele se nekima ili ne, ali to je istina. Mi ne mozemo imati sistem kao Barselona, Real itd. gdje clanovi kluba, kojih ima stotine hiljada, daju velike pare (preko 1000 eura godisnje) za svoje clanstvo. To su klubovi sa stadionima, poslovnim prostorima, jakim sponzorima... mi to nemamo, tako da sada imamo 2 opcije:
1. Prodaja INVESTITORU
2. Trenutno stanje i sanjanje o boljim vremenima koje nikada necemo docekati...... I DA VELIKOG REALA POBJEDIS NA PENALE....
Pošto se radi o jako važnoj temi dozvoli da ti odgovorim i iznesem svoje mišljenje.

Ova tvoja prva opcija, da se nađe kupac koji će grantovati izgradnju stadiona i ulaganje u sportski segment je isto tako priča za djecu. Šta će tebi garantovati neko ko kupi Klub!? On kad kupi Klub on radi šta hoće. U ovoj Državi su mnogo veće privredni giganti privatizirani tako da obaveze iz Ugovora o privatizaciji nisu ispunjene pa nikom ništa. A ti očekuješ prvo da ćeš naći kupca koji će se obavezati na izgradnju stadiona, a onda još i da ćeš ga zakonski natjerati da to ispoštuje. Znamo u kakvoj Državi živimo. Taj ko hoće da kupi Želju ima u cilju da uveća svoj kapital, da izgradi zgradu, tržni centar...a ne da gradi jug koji mu neće donijeti nikakav porast prihoda u odnosu na sad.

A što se tiče ove druge opcije koju si naveo, zadržavanje trenutnog stanja, ja se sjećam da smo mi do prije 4 mjeseca imali skroz drugo stanje. Gradio se stadion, obnavljala infrastruktura, plaćale se solidne plate igračima...ne znam zašto se to promijenilo? Zašto to stanje nije više moguće? Ja vjerujem da je moguće.

Članarina kod FC Barcelone košta 141 € godišnje, kakve hiljade, a mi svakako nikad nećemo biti u rangu tih Klubova i zato ne treba da se poredimo s njima. Nikad Željo neće igrati finale Lige šampona. Naše su ambicije da se izdignemo iz prosjeka ove lige i u nekom dugoročnom periodu zaigramo u grupnoj fazi evropskih takmičenja. Uz način poslovanja kao u 2015-2018 i dobar sportski menadžment to je skroz moguće.
svojim snagama na svojoj zemlji
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 10:56 am

puna podrska za 1921.ba bez obzira na sve!
na neki nacin, oni su mi, i mi smo oni!

ako mogu hadalji sa gg nakon svega, i bez ikakvih sankcija, onda moze i mora i 1921.ba!!!

1921.ba je :zeljeznicar1:
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
MATORI
Postovi: 1139
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 11:00 am

bistrikboy je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:49 am
Zeljo je napisao/la:
uto apr 09, 2019 11:34 pm
Gdje je 1921.ba da nam potvrdi ovo, ako je istina, veliki minus. Pa jedina svijetla tacka u klubu su ti momci
Momak je psovao i prijetio igracima odmah nakon utakmice,cak se zalijetao na njih. Opravdano ce ohladiti pa da je clan UN-a a ne 1921.tv.

O kakvoj cistki neistomisljenika pricate odmah,smjesno bgm...
Kad bi ovog tvog sa avatara ova uprava dovela za centralnog veznog - ti bi rekao - "Ma to je sasvim u redu".
J.ebo vas Pešto!
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 11:00 am

Šta god im je rekao i uradio malo je.. Ja samo ne znam kako su sve ovo vrijeme na prvoj liniji trpili sve ove rezultate.. Pa na guzicu bi do sad progovorio i je.bo im majku majčinu..
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
zeljoiznadsvega
Postovi: 177
Pridružen/a: čet maj 17, 2018 9:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 11:01 am

Treba i Pestu razumjeti, nema para za februarske plate, licenciranje se blizi, a banka odugovlaci sa kreditom. Ocito je covjek zabrinut, nije mu zamjeriti.
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2019 11:03 am

Durgo je napisao/la:
sri apr 10, 2019 9:39 am
Nemoj da ocekujete da ce neko doci dati milione i da dobije 49% kluba. Da ulozi u stadion i klub 50 miliona i da nema nikakav garant za povrat sredstava.

Molim vas, nemoj da se pravite ili budete djeca, Ko to jos kome daje pare i kaze "ma dogovorit cemo se?

Ja sam bio protiv "prodavanja kluba", al doslo se u situaciju da mozemo birati 2 stvari:

1. Da nadjemo covjeka koji ce biti vecinski vlasnik i garantovati pravljanje stadiona i ulaganje u sportski segment.
2. Da ostane sve kako jeste. U tom slucaju ce biti natezanje kao i do sada.

Ljudi nema trece opcije. Nema! Nemoj da ocekujete da ce neko dati grdne pare i reci neka sve bude vlasnistvo kluba, i da ceka kada ce se nekom "dici kur.ac" da ga otjera iz kluba preko "skupstine".

Na kraju krajeva, Zeljeznicar niko ne moze ukrasti od nas. Grbavicu stadion niko ne mozemo odnijeti od nas. Ona ce uvijek biti tu, kao i klub. Na kraju krajeva, mi imamo dovljno navijaca i simpatizera da se borimo za svoje. Nije da se vec nismo borili i za Grbavicu i za Zelju....

Al ja sam siguran, da bilo koji ozbiljan investitor (vlasnik) nece doci sa ciljem da rusi i razori, vec da pravi i stvara.

Ako zelimo da se izdignemo onda trebamo naci vlasnika (investitora, naglasavam investitora) koji ce garantovati gradnju stadiona i ulaganje u sportski segment, da to ne bude kao kod kona, prodavanje za sicu i ulaganje u infrastrukturu NULA.

Ljudi, ovo su cinjenice. Svidjele se nekima ili ne, ali to je istina. Mi ne mozemo imati sistem kao Barselona, Real itd. gdje clanovi kluba, kojih ima stotine hiljada, daju velike pare (preko 1000 eura godisnje) za svoje clanstvo. To su klubovi sa stadionima, poslovnim prostorima, jakim sponzorima... mi to nemamo, tako da sada imamo 2 opcije:
1. Prodaja INVESTITORU
2. Trenutno stanje i sanjanje o boljim vremenima koje nikada necemo docekati...... I DA VELIKOG REALA POBJEDIS NA PENALE....
Misliti da ce neko doci i reci evo vama 50miliona eura i vi napravite stadion, a ja cu svoje naplatiti kroz Evropu, sponzore, transfere. To se nikad nece desiti.
To bi morala biti neka budala. Sta je Tan mogao zaraditi od FKS? Oni su za pet godina vladavine, mozda malo vece prihode od nas imali. Realno smijesne su pare od transfera, Evrope za ozbiljnog investitora.

Investitor za nas ne smije biti spasioc,on dodje otplati dugove i kao nas vlasnik. Na to ne smijemo klub svesti.
Klub mora bez njega biti u vrhu ove nase lige, kup titula da se moze osvojiti bez investitora. Nase rate dugova, plate za sve uposlenee sav novac za normalno poslovanje moramo sposobni ssmi steci.
Nama investitor mora biti neko ko ce klub podici na neki visi nivo. Nikakav humanitaac, nego covjek koji zeli da stice kapital preko naseg kluba.

Znaci investitor da bude svjestan da ulazi u najjaci i najveci klub u BiH, sa najvise navijaca. Njegov zadatak je da napravimo iskorak u Evropi, jer nam novac nedostaje da bi zadrzali igrace.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 303 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija