Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 3:33 pm

moram priznati da jedva čekam da vidim može li se živjeti samo od "te srži" ...
naravno, mislim na Klub a ne pojedince.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 3:54 pm

Brkoo je napisao/la:
uto okt 22, 2019 3:15 pm
DANAN je napisao/la:
uto okt 22, 2019 2:28 pm
Brkoo je napisao/la:
uto okt 22, 2019 2:10 pm
"Do konacnog sloma uredjenog sistema".. :placeodsmijeha: :klanjase2:
Za ovo sada je vise nego uredjen sistem.....
I ja se ne bih bas tako kreveljio....
Jer umjesto da uzememo 11 000 km koliki je odatetni zahtjev bio mi sada moramo isplatiti 700 km....
Ovo sto sam oznacio, mi nikad nismo imali.Vec sam jednom pisao o ovome. Zna se dobro sta ovo znaci, a ni uz svu propagandu niko normalan nece povjerovati da je u blizoj proslosti bio neki uredjen sistem. Cak sam i ja u jednon trenutku vjerovao da imamo sistem, sve dok oni nisu otisli i dok nisam vidio da to nije ni s od sistema.

Hvala im na svim dobrim stvarima sto su uradili za klub, za svaki onaj trenutak u kojem sam se osjetio ponosno. Zao mi je sto nisu shvatili srz fudbalskog kluba. Da jesu, ne bi bili bivsi..
Pa upravo ovom boldiranom su i krivi sadasnji.Kako ces nastaviti nesto i pricati da imas sistem kad su ovi trazili da se sve makne,da oni dodju i pocnu po svome!?
Sta to govori? Govori da sam "ja" bitan i ono sto "ja" radim.Kakav rad prethodnika i njihov sistem,kakvi bakraci.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 3:56 pm

Ta "srz" je najvaznija stvar nekog fudbalskog kluba. Ljudi dolaze zbog toga na stadion. Time se privlace i sponzori itd. Ko ce doci na stadion zbog toga sto smo pronasli sredstvo za ciscenje stolica?

Bitni su i drugi segmenti, svaki segment je bitan ali je taj najbitniji. Svaki segment mora funkcionisati da bi klub bio normalan.

Kad sam napisao da bivsi nisu shvatili sta je srz fudbalskog kluba mislio sam na sportski dio kluba koji je bio jako los. Da su i tu bili dobri onda bi samo za osvajanje titule imali finu cifru, pa ti onda i cijene igraca rastu, mozes prodati igraca za veci iznos, pa mozes i privuci nove sponzore, pa onda imas, vise novca u klupskoj kasi i za infrastrukturu i za sportski dio i za generalno rast kluba u svakom segmentu itd..

Druga stvar je odnos sa ljudima. Svi znaju kako je to bilo. Ne ponovilo se vise nikad. Amar npr. razbije Zvijezdu, Sarajevo, MDK itd, pa o njima javno prica sa puno uvazavanja i postovanja, a da ne spominjem odnos sa igracima koji napokon izgledaju kao tim, jednostavno je vidljiva ta hemija medju igracima itd..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 4:14 pm

Pored srzi,pricas i o sistemu i sad kad sam ti rekao kako su ovi trazili da se svi sklone i da oni pocnu po svome,na to nemas nista dodati?Kako onda mozes pricati da nismo imali sistem?Sistem smo ITEKAKO IMALI,a sasvim je drugo pitanje zasto se on nije nastavio?

Druga stvar, zna se zbog cega publika dolazi na stadion,ali nesto ne znam da smo mi imali problem s tim,kao i sa sponzorima.Naprotiv.

I trece,mislim da i malo dijete zna da sportski segment nije funkcionisao najbolje,ali ja bih i to halalio da smo zauzvrat dobili stadion i trening kamp,kao sto je bilo i obecavano,pa bih poslije gledao da unaprijedim i sportski segment,kad vec oni ne znaju.Pita se ne pravi bez tepsije,ali to sam samo ja i moje razmisljanje.
Vama ostalim ce izgleda trebati nekoliko godina da skontate da trofeji u ovoj ligi ne vrijede pisljivog boba,kad nas u Evropi i dalje budu kantali.
Jedna je razlika.Da su prethodni zavrsili sve obecano,znao bih da nije do uslova za rad i znao bih,da u slucaju da prodjemo 2-3 pretkola necu ici u Zenicu ili gdje vec da gledam svoj tim.U danasnjem slucaju,ne znam da li je do uslova,a i ako se prodje dalje u Evropi "ne gine" nam putovanje po drzavi ili mozda van nje.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 4:20 pm

Brkoo je napisao/la:
uto okt 22, 2019 3:15 pm
DANAN je napisao/la:
uto okt 22, 2019 2:28 pm
Brkoo je napisao/la:
uto okt 22, 2019 2:10 pm
"Do konacnog sloma uredjenog sistema".. :placeodsmijeha: :klanjase2:
Za ovo sada je vise nego uredjen sistem.....
I ja se ne bih bas tako kreveljio....
Jer umjesto da uzememo 11 000 km koliki je odatetni zahtjev bio mi sada moramo isplatiti 700 km....
Ovo sto sam oznacio, mi nikad nismo imali.Vec sam jednom pisao o ovome. Zna se dobro sta ovo znaci, a ni uz svu propagandu niko normalan nece povjerovati da je u blizoj proslosti bio neki uredjen sistem. Cak sam i ja u jednon trenutku vjerovao da imamo sistem, sve dok oni nisu otisli i dok nisam vidio da to nije ni s od sistema.

Hvala im na svim dobrim stvarima sto su uradili za klub, za svaki onaj trenutak u kojem sam se osjetio ponosno. Zao mi je sto nisu shvatili srz fudbalskog kluba. Da jesu, ne bi bili bivsi..
Svako ima pravo na svoje misljenje i kao takvo treba ga postovati.
Ja ga svakako postujem....
Isto tako ne treba to svoje misljenje uvijek nametati kao jedino ispravno.
Ovi su eto shvatili srz fudbalskog kluba pa ne znaju gdje im je glava a gdje g.u.z.i.c.a.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 4:31 pm

Niste odavno.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 4:33 pm

@NEZALAGANJE, Znas li sta znaci "uredjen sistem"? Kad imas uredjen sistem onda svi segmenti kluba funkcionisu. To je uredjen sistem. Mi to nikad nismo imali.

Trebali smo nastaviti da dovodimo autobuse igraca i trenera pa da im nakon nekog vremena dijelimo otkaze, da ih ponizavamo, da zaratimo opet sa svima? Da bacamo Zeljin novac na takve? To sistem? Hvala Bogu pa nemamo vise takav sistem.


U uredjenom sistemu se ne govori na skupstini kluba da se nece dizati krediti kod banaka pa se prekrsi to da ce clanovi uprave posuditi novac klubu a da se nece zaduzivati klub. U uredjenom sistemu se zna za transfere koje klub napravi, a ne da se novcem od transfera zatvaraju dugovi i da se posluje na takav nacin jer to onda nije sistem. Ima jos mnogo stvari ali ne zelim o tome.

Kako bi to dobili jug i trening kamp? Ja sam kao i ostali mislio da klub ima spreman novac zbog onoga sto je Misimovic pricao, a na kraju skontas da je i to bila jedna u nizu ubleha i da klub 1 marku nije odvojio za to.

Titula u ovoj ligi itekako vrijedi, iz milion razloga..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 4:41 pm

Brkoo je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:33 pm
@NEZALAGANJE, Znas li sta znaci "uredjen sistem"? Kad imas uredjen sistem onda svi segmenti kluba funkcionisu. To je uredjen sistem. Mi to nikad nismo imali.

Trebali smo nastaviti da dovodimo autobuse igraca i trenera pa da im nakon nekog vremena dijelimo otkaze, da ih ponizavamo, da zaratimo opet sa svima? Da bacamo Zeljin novac na takve? To sistem? Hvala Bogu pa nemamo vise takav sistem.


U uredjenom sistemu se ne govori na skupstini kluba da se nece dizati krediti kod banaka pa se prekrsi to da ce clanovi uprave posuditi novac klubu a da se nece zaduzivati klub. U uredjenom sistemu se zna za transfere koje klub napravi, a ne da se novcem od transfera zatvaraju dugovi i da se posluje na takav nacin jer to onda nije sistem. Ima jos mnogo stvari ali ne zelim o tome.

Kako bi to dobili jug i trening kamp? Ja sam kao i ostali mislio da klub ima spreman novac zbog onoga sto je Misimovic pricao, a na kraju skontas da je i to bila jedna u nizu ubleha i da klub 1 marku nije odvojio za to.

Titula u ovoj ligi itekako vrijedi, iz milion razloga..
Jedan segment ne cini sistem.Izvinices.

Kazes jedna u nizu ubleha?Ne znam na sta mislis, ali ja sam svojim ocima vidio gradjenje stadiona i dizanje kluba na jedan ozbiljan nivo.Nista,APSOLUTNO nista nije ukazivalo da ne bi zavrsilo i ostalo sto su obecali.Ti ako imas neku kristalnu kuglu,pa vidis da ne bi uradili ovo ostalo, ja ti vjerujem.

I opet ti kazem,trofeji u ovoj ligi ne vrijede pisljivog boba (osim za nekakvo podje.bavanje i pricanje o velicini), jer je realnost da smo u Evropi u rangu San Marina,Andore,Malte,Islanda i to ce taj isti Amar poceti da prica cim izvucemo nekog jaceg protivnika.Oh,nemamo novca,oh nemamo uslova itd.Vec vidjeno.

Kad mislimo poceti stvarati te uslove? A bili smo na dobrom putu...
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 4:44 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:41 pm

Jedan segment ne cini sistem.Izvinices.

Kazes jedna u nizu ubleha?Ne znam na sta mislis, ali ja sam svojim ocima vidio gradjenje stadiona i dizanje kluba na jedan ozbiljan nivo.Nista,APSOLUTNO nista nije ukazivalo da ne bi zavrsilo i ostalo sto su obecali.Ti ako imas neku kristalnu kuglu,pa vidis da ne bi uradili ovo ostalo, ja ti vjerujem.

I opet ti kazem,trofeji u ovoj ligi ne vrijede pisljivog boba (osim za nekakvo podje.bavanje i pricanje o velicini), jer je realnost da smo u Evropi u rangu San Marina,Andore,Malte,Islanda i to ce taj isti Amar poceti da prica cim izvucemo nekog jaceg protivnika.Oh,nemamo novca,oh nemamo uslova itd.Vec vidjeno.

Kad mislimo poceti stvarati te uslove? A bili smo na dobrom putu...
Pusti ga bolan, ne zna ni sam šta piše.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 4:46 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:41 pm
Brkoo je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:33 pm
@NEZALAGANJE, Znas li sta znaci "uredjen sistem"? Kad imas uredjen sistem onda svi segmenti kluba funkcionisu. To je uredjen sistem. Mi to nikad nismo imali.

Trebali smo nastaviti da dovodimo autobuse igraca i trenera pa da im nakon nekog vremena dijelimo otkaze, da ih ponizavamo, da zaratimo opet sa svima? Da bacamo Zeljin novac na takve? To sistem? Hvala Bogu pa nemamo vise takav sistem.


U uredjenom sistemu se ne govori na skupstini kluba da se nece dizati krediti kod banaka pa se prekrsi to da ce clanovi uprave posuditi novac klubu a da se nece zaduzivati klub. U uredjenom sistemu se zna za transfere koje klub napravi, a ne da se novcem od transfera zatvaraju dugovi i da se posluje na takav nacin jer to onda nije sistem. Ima jos mnogo stvari ali ne zelim o tome.

Kako bi to dobili jug i trening kamp? Ja sam kao i ostali mislio da klub ima spreman novac zbog onoga sto je Misimovic pricao, a na kraju skontas da je i to bila jedna u nizu ubleha i da klub 1 marku nije odvojio za to.

Titula u ovoj ligi itekako vrijedi, iz milion razloga..
Jedan segment ne cini sistem.Izvinices.

Kazes jedna u nizu ubleha?Ne znam na sta mislis, ali ja sam svojim ocima vidio gradjenje stadiona i dizanje kluba na jedan ozbiljan nivo.Nista,APSOLUTNO nista nije ukazivalo da ne bi zavrsilo i ostalo sto su obecali.Ti ako imas neku kristalnu kuglu,pa vidis da ne bi uradili ovo ostalo, ja ti vjerujem.

I opet ti kazem,trofeji u ovoj ligi ne vrijede pisljivog boba (osim za nekakvo podje.bavanje i pricanje o velicini), jer je realnost da smo u Evropi u rangu San Marina,Andore,Malte,Islanda i to ce taj isti Amar poceti da prica cim izvucemo nekog jaceg protivnika.Oh,nemamo novca,oh nemamo uslova itd.Vec vidjeno.

Kad mislimo poceti stvarati te uslove? A bili smo na dobrom putu...
Nakon ove recenice, svaka dalja diskusija na ovu temu, jednostavno nema smisla. Svi segmenti cine jedan sistem ako jedan ne funkcionise onda imamo problem..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 4:47 pm

Izvinjavam se sto se mijesam.
Ako moze samo jedan odgovor..
Kako izaci iz okvira San Marina, Andore ako nisi najbolji u svom San Marinu?
Kako doci do novca? A znate da zivite u drzavi gdje se radi za minimalac, gdje drzava i firme ulazu toliko u sport, da dosta navijaca ulozi godisnje koliko i oni.
Kako doci do koeficijenta, koji je nenormalno potreban da bi nesto uradio u Evropi, jer kako drugacije imati srece u zdrijebu?
Na kraju krajeva, kako privuci malo bolje i zadrzati one koji vrijede nesto u klubu, ako nisi prvak?
Kako odrzati navijace na tribinama, ako taj rezultat i nije bitan?
Sta je bit tog sistema, u kojem titula veoma malo vrijedi?
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
RokElsner44
Postovi: 704
Pridružen/a: pet dec 14, 2018 10:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 4:56 pm

avlami97 je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:10 am
U Mostaru 0:0 ili 1:1. Ja zadovoljan. Ima još dosta da se igra. Mi, Zrinjski, pitari i Široki će se boriti za titulu.
Kakav siroki..
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 4:59 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:47 pm
Izvinjavam se sto se mijesam.
Ako moze samo jedan odgovor..
Kako izaci iz okvira San Marina, Andore ako nisi najbolji u svom San Marinu?
Kako doci do novca? A znate da zivite u drzavi gdje se radi za minimalac, gdje drzava i firme ulazu toliko u sport, da dosta navijaca ulozi godisnje koliko i oni.
Kako doci do koeficijenta, koji je nenormalno potreban da bi nesto uradio u Evropi, jer kako drugacije imati srece u zdrijebu?
Na kraju krajeva, kako privuci malo bolje i zadrzati one koji vrijede nesto u klubu, ako nisi prvak?
Kako odrzati navijace na tribinama, ako taj rezultat i nije bitan?
Sta je bit tog sistema, u kojem titula veoma malo vrijedi?
Treba sve podrediti sportskom uspjehu i iskoraku. Naravno, to podrazumijeva da se porezi, dugovi i sve ostalo plaća redovno, ali sportski uspjeh mora biti PRIORITET. Kad se napravi iskorak, bit će puno lakše misliti i raditi na infrastrukturi i svim ostalim stvarima.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 5:01 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:47 pm
Izvinjavam se sto se mijesam.
Ako moze samo jedan odgovor..
Kako izaci iz okvira San Marina, Andore ako nisi najbolji u svom San Marinu?
Kako doci do novca? A znate da zivite u drzavi gdje se radi za minimalac, gdje drzava i firme ulazu toliko u sport, da dosta navijaca ulozi godisnje koliko i oni.
Kako doci do koeficijenta, koji je nenormalno potreban da bi nesto uradio u Evropi, jer kako drugacije imati srece u zdrijebu?
Na kraju krajeva, kako privuci malo bolje i zadrzati one koji vrijede nesto u klubu, ako nisi prvak?
Kako odrzati navijace na tribinama, ako taj rezultat i nije bitan?
Sta je bit tog sistema, u kojem titula veoma malo vrijedi?
Tako sto neces nabijati pritisak trofeja,dok stvaras OSNOVNE uslove za rad. Da li je tebi to jasno?
O kakvom se izdizanju prica,kad nemas trening terena,nemas adekvatan travnjak na glavnom stadionu(do juce),nemas adekvatne tribine,nemas opremu itd itd.
U svakom stvaranju bilo cega sto zelis da bude uspjesno u pocetku gledas da obezbijedis ono osnovno,pa se onda izdizes.

Vecina odmah puca na titulu,a niko nece realno pogledati sta se to sve preskace da se osvoji ta titula.Uostalom,taj scenarij smo vec imali.Uzimali smo titule,obarali sve moguce rekorde u ovoj ligi i gdje smo? Sta smo to popravili tim titulama osim broja trofeja na stanju? Gdje smo igrali?

Ovaj put kakvim su prethodnici isli jos uvijek nismo imali,a prekinuli smo ga na pola.Pa i pored toga,ja mogu doci i vidjeti svojim ocima napredak.
Sa prethodnicima i njihovim putem mi smo i dalje imali i isti broj gledalaca(ako ne i visi od ovog danas),imali smo i tu borbu za trofeje(uprkos svim problemima i njihovim propustima) i redovno ucesce u Evropi da se odrzi koeficijent.Malo li je.

Sad ti meni odgovori na 2-3 pitanja:Sta kad i ako osvojimo neki trofej sa ovim danasnjim? Koji je slijedeci korak naseg napretka? Sta su to oni zacrtali kao svoju viziju?
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 5:05 pm

kvalitet je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:59 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:47 pm
Izvinjavam se sto se mijesam.
Ako moze samo jedan odgovor..
Kako izaci iz okvira San Marina, Andore ako nisi najbolji u svom San Marinu?
Kako doci do novca? A znate da zivite u drzavi gdje se radi za minimalac, gdje drzava i firme ulazu toliko u sport, da dosta navijaca ulozi godisnje koliko i oni.
Kako doci do koeficijenta, koji je nenormalno potreban da bi nesto uradio u Evropi, jer kako drugacije imati srece u zdrijebu?
Na kraju krajeva, kako privuci malo bolje i zadrzati one koji vrijede nesto u klubu, ako nisi prvak?
Kako odrzati navijace na tribinama, ako taj rezultat i nije bitan?
Sta je bit tog sistema, u kojem titula veoma malo vrijedi?
Treba sve podrediti sportskom uspjehu i iskoraku. Naravno, to podrazumijeva da se porezi, dugovi i sve ostalo plaća redovno, ali sportski uspjeh mora biti PRIORITET. Kad se napravi iskorak, bit će puno lakše misliti i raditi na infrastrukturi i svim ostalim stvarima.
Jbg...
To je pravljenje kuce od krova.
Probali smo tako ali nije bas dobro zavrsilo.....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 5:13 pm

Koeficijent je najvazniji za evropu, titula 2014. godine pa i one 2015. nam je trebala i mislim da bi daleko dogurali da smo uzeli jednu od te dvije titule. Kasnije se jos koeficijent syebao i sad nam treba jedno 2-3 titule u iducih 5 godina da bi mogli napraviti neki iskorak.
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 5:16 pm

zeljeznicka21 je napisao/la:
uto okt 22, 2019 5:13 pm
Koeficijent je najvazniji za evropu, titula 2014. godine pa i one 2015. nam je trebala i mislim da bi daleko dogurali da smo uzeli jednu od te dvije titule. Kasnije se jos koeficijent syebao i sad nam treba jedno 2-3 titule u iducih 5 godina da bi mogli napraviti neki iskorak.
Za koeficijent ti ne trebaju titule,nego konstantno igranje i pobjede u europi.. ...a prije svega pobjede.
On se moze itekako nabiti i bez titula...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 5:47 pm

Brkoo je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:46 pm
NEZALAGANJE je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:41 pm
Brkoo je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:33 pm
@NEZALAGANJE, Znas li sta znaci "uredjen sistem"? Kad imas uredjen sistem onda svi segmenti kluba funkcionisu. To je uredjen sistem. Mi to nikad nismo imali.

Trebali smo nastaviti da dovodimo autobuse igraca i trenera pa da im nakon nekog vremena dijelimo otkaze, da ih ponizavamo, da zaratimo opet sa svima? Da bacamo Zeljin novac na takve? To sistem? Hvala Bogu pa nemamo vise takav sistem.


U uredjenom sistemu se ne govori na skupstini kluba da se nece dizati krediti kod banaka pa se prekrsi to da ce clanovi uprave posuditi novac klubu a da se nece zaduzivati klub. U uredjenom sistemu se zna za transfere koje klub napravi, a ne da se novcem od transfera zatvaraju dugovi i da se posluje na takav nacin jer to onda nije sistem. Ima jos mnogo stvari ali ne zelim o tome.

Kako bi to dobili jug i trening kamp? Ja sam kao i ostali mislio da klub ima spreman novac zbog onoga sto je Misimovic pricao, a na kraju skontas da je i to bila jedna u nizu ubleha i da klub 1 marku nije odvojio za to.

Titula u ovoj ligi itekako vrijedi, iz milion razloga..
Jedan segment ne cini sistem.Izvinices.

Kazes jedna u nizu ubleha?Ne znam na sta mislis, ali ja sam svojim ocima vidio gradjenje stadiona i dizanje kluba na jedan ozbiljan nivo.Nista,APSOLUTNO nista nije ukazivalo da ne bi zavrsilo i ostalo sto su obecali.Ti ako imas neku kristalnu kuglu,pa vidis da ne bi uradili ovo ostalo, ja ti vjerujem.

I opet ti kazem,trofeji u ovoj ligi ne vrijede pisljivog boba (osim za nekakvo podje.bavanje i pricanje o velicini), jer je realnost da smo u Evropi u rangu San Marina,Andore,Malte,Islanda i to ce taj isti Amar poceti da prica cim izvucemo nekog jaceg protivnika.Oh,nemamo novca,oh nemamo uslova itd.Vec vidjeno.

Kad mislimo poceti stvarati te uslove? A bili smo na dobrom putu...
Nakon ove recenice, svaka dalja diskusija na ovu temu, jednostavno nema smisla. Svi segmenti cine jedan sistem ako jedan ne funkcionise onda imamo problem..
Hvala Bogu sad svi segmenti funkcionišu, ili ne? Da li treba doći neko treći i reći sklonite se svi...vidite i sami da samo sportski segment fercera, a svi ostali štekaju...propadaju? Zašto braniti trenutne, a isti princip ne dozvoliti nekim trećim? Znači, imamo problem. Licemjerno i bezobrazno je nakon svega braniti trenutne u kontekstu par @Brkinih postova.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Valter
Postovi: 1303
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 6:04 pm

Nije mi jasno zašto je ovim "braniteljima" nedodirljivog toliko bitna titula a ne sistem kada ovi svakako neće obezbijetiti licencu a time ni Europu, ni koeficijent, ni pare.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 22, 2019 6:08 pm

RokElsner44 je napisao/la:
uto okt 22, 2019 4:56 pm
avlami97 je napisao/la:
uto okt 22, 2019 11:10 am
U Mostaru 0:0 ili 1:1. Ja zadovoljan. Ima još dosta da se igra. Mi, Zrinjski, pitari i Široki će se boriti za titulu.
Kakav siroki..
Zašto?
Široki je imao samo 8 bodova nakon prvih 9 kola. Sada imaju 17. Pregrmili su loš početak sezone. Fino igraju i uključit će se u borbu za sami vrh. Nadigrali nas, pitare i Zrinjski. Od toga su samo Zrinjskog pobijedili u Mostaru, dok su od nas i kona bili znatno bliži pobjedi. Pokazali da ni u stanju kakvom jesu bili ništa ne zaostaju za papirnatm favoritima (Željo, Šrinjski i Sarajevo). Ekipe poput TC, Radnika, Borca...će ispuhati, a TC to već lagano čini. Široki će se dizati. Daleko je Maj 2020. godine.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 132 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija