Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:08 pm

Pa naravno da jes zlato, ti si najbolji, najpametniji i tako dalje..uživaj..za takve ko ti bolji vakat nije mogao svanuti
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
bojamora
Postovi: 133
Pridružen/a: sub nov 24, 2018 3:21 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:12 pm

Timscho je napisao/la:
sub dec 22, 2018 9:24 am
storm_raider je napisao/la:
sub dec 22, 2018 9:03 am
Dobar intervju Krcmarevica. Korektno se ponasao, i u pravu je covjek. Ako se vec nije imalo novca za igrace, gradi se stadion, pa fino to definisati na pocetku sezone i ganjati Europu. Pored nekih standardnih pljuvaca, ne bi bilo nekih vecih zamjerki.
To sve stoji, ali koliko se sjećam, Krčmarević se u svom obraćanju prilikom ostavke žalio i na druge stvari. Govorio je i o zalaganju igrača, o odnosu igrača prema njemu i njegovim zahtjevima, a to sad u ovom intervjuu ne spominje nikako. Ja sam (a koliko se sjećam i ostala raja isto) tada bio stekao utisak da je problem što se igrači ne trude dovoljno da ispoštuju njegove zahtjeve. Zar nije tako bilo?
Nije tako. Glupa ti je priča o tome da igrači nisu htjeli da igraju. Ne može se natjerati neko da igra bolje nego što može. Čovjek je fino rekao u čemu je problem. Ne možeš od ekipe koja nema igrače za prvo mjesto tražiti da se bore za titulu i kažnjavati ih kao da to neče. To je još dodatno uticalo na moral ekipe. Jer ako se trudiš ina treninzima i utakmicama a neko te kažnjava i odbija od plate to nije u redu. A pored svega toga imaš i polubolesnog trenera koji i nije bio opcija da vodi prvi nego drugi tim . Onda još sramno predaš utakmicu u kupu što se nikad nije u istoriji desilo i sve to dovede do ovoga što imamo i onda se traže neki izmišljeni krivci za sve koji kao uništavaju klub i što je najnovija teorija zavjere nagovaraju igrače da namjerno gube utakmice.
 
Grb1
Postovi: 181
Pridružen/a: sri nov 30, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:13 pm

shzna je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:02 pm
Simply Blue je napisao/la:
sub dec 22, 2018 11:55 am
Moralni nemoralni, titulu smo mi zaslužili ma koliko ružan i loš fudbal igrali..a ne oni..hajd što navijači drugih timova to prihvataju, ali tebi ako nije problem da zažmiriš na jedno oko da bi to potvrdilo ono što zastupaš..onda ništa..uživaj, ovo je vakat za takve standarde
Zašto smo ih, upravo mi, vratili u život i u priliku da uzmu titulu? Evo reći ću ti, zbog nesposobnog trenera i još nesposobnijih igrača, koje je doveo, pogodi ko?
Zaboravljas da smo mi njih nakon nepostojeceg penala kojeg je Kjosevski odbranio, DEMOLIRALI u Mostaru...al haj jbg kolko pljujemo nase( makar rade kod nas, ne moras ih voljeti i dizati) zaboravljamo ove "sitne" detalje zbog kojih su nam titule ukrali.
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:14 pm

shzna je napisao/la:
sub dec 22, 2018 11:46 am
Ako mi ima išta mrže od slijepog branjena bilo koga, to mi je onda ova Dejina politika, šta fali što smo se zaigrali menadžera i doveli milion igrača, i drugi su isto tako radili. A, ako se poredimo sa Zrinjskim, situacija je ovakva:
Željezničar: 55 igrača dovedeno od zime 2016. godine.
Zrinjski: 65 igrača dovedeno od zime 2016. godine.
Titule: Zrinjski 3:0 Željezničar.

Eto, upravu si, Zrinjski je doveo više igrača. Nama čestitam na tituli moralnih šampiona. Evo nas k'o Roma, Napoli i kompanija. Svi im drugi krivi što nisu primirisali tituli.
Trebali smo ih jos 10 dovest, mozda bi i osvojili sta :D

Ne moze se pozivati na broj igraca, kod svakog u ovoj ligi je manje-vise isti. Kvalitet kod pojedinih je vec upitan, ali takav je slucaj i sa ostalim klubovima u BiH.
Bilo je tu određeni dio igraca koji bi u svakom klubu bili pojacanja, ali nisu ispunili ni 1% onog sto se ocekivalo od njih. Bilo je i potpunih flopova, naravno.

Taj manjak sredstava se najvise moze ogledati u glavnom razlogu (ili jednom od, posto ih je bilo vise, cistih ili necistih) neosvajanja titula - nezadrzavanje najboljih igraca.
Ne znam kakve su bile mogucnosti, ali da se na tome potrudilo vise sigurno bi osvojili jos nesto. Određena sredstva imamo, ali svako ko "prekuca" ovu ligu, odma trazi vise, a to bi se moralo negdje namiriti.
Ovi su se valjda vodili da ce otici jedan kvalitetan kome ne mozes ponuditi vise, a doci ce drugi pribliznog kvaliteta za isti novac, ili ga rasporedi na vise pozicija s malo manjim kvalitetom. Međutim, tako ne ide. Ne postoji toliko kvalitetnih igraca da se mozes rasipati, a nisu velike sanse da ih zadrzis. Prije ili kasnije ovakva sezona se morala desiti, gdje niko nije pokazao ono sta se ocekuje od njih, ali opet ima tu finih pojacanja koji bi mogli u buducnosti biti dio tima.

Sto se tice trenera, i to je u BiH isto, svi su promjenili 5 ili 6 trenera u tom periodu, a prica je ista kao i sa igracima, isprsis se koliko ti budzet dozvoljava, pa ko bude imao vise srece.
SD je malo cudna stvar za porediti jer njih nema puno u BiH, ali ima ljudi koji obavljaju slicne funkcije. Recimo u Sarajevu je bilo par glavnih skauta (Ono sto je Beslija sada kod nas, ili sto je Cenan bio kad je tek dosao), i sada imaju SDa.

Kako god, vidjet cemo sta i kako sa novom upravom. Ja ne bi odma ocekivao sve jer niko to trenutno ne moze pruziti, ali ako vidim da se radi na tom polju a ne zaboravlja na sve ostalo, moju podrsku ce imati.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:17 pm

Izboriti europu je sasvim dovoljno za ovu sezonu, kao i iskristalisati ekipu za sljedecu, sa afirmacijom mladih igraca u prvom planu. To sam govorio i prije mjesec dana i govorim i sada. Vec sljedece sezone bi se trebao ocekivati iskorak, kada je vec to najjaci argument te nove uprave u sjeni koju bi sutra trebali upoznati.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:21 pm

Simply Blue je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:08 pm
Pa naravno da jes zlato, ti si najbolji, najpametniji i tako dalje..uživaj..za takve ko ti bolji vakat nije mogao svanuti
Veoma argumentovani postovi. Piši češće. :palacgore:

@Blwd
Hvala na odgovoru. U nekim natuknicama se slažemo, samo ja čvrsto stojim iza toga da se dosta sredstava izgubilo dovođenjem raznih igrača i ne osvajanjem titule. Zbog toga se stvorio veliki jaz između imperativa za titulom, koji je još veći nego kad su tek došli, i finansija. Nije im niko drugi kriv za to, ali baš niko.
1987
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:21 pm

nikson je napisao/la:
sub dec 22, 2018 11:57 am
storm_raider je napisao/la:
sub dec 22, 2018 11:03 am
nikson je napisao/la:
sub dec 22, 2018 10:35 am
Sellam!
Alejkumu selam! :D

Tamam na vrijeme si dosao!
Ljut sam sto nisam kandidovan za forumasa godine, najduze sam bio banovan :D
Ti znas da si ti za mene forumas godine. :D Neka te vala ovdje, falio si.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:24 pm

bojamora je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:12 pm
Timscho je napisao/la:
sub dec 22, 2018 9:24 am
storm_raider je napisao/la:
sub dec 22, 2018 9:03 am
Dobar intervju Krcmarevica. Korektno se ponasao, i u pravu je covjek. Ako se vec nije imalo novca za igrace, gradi se stadion, pa fino to definisati na pocetku sezone i ganjati Europu. Pored nekih standardnih pljuvaca, ne bi bilo nekih vecih zamjerki.
To sve stoji, ali koliko se sjećam, Krčmarević se u svom obraćanju prilikom ostavke žalio i na druge stvari. Govorio je i o zalaganju igrača, o odnosu igrača prema njemu i njegovim zahtjevima, a to sad u ovom intervjuu ne spominje nikako. Ja sam (a koliko se sjećam i ostala raja isto) tada bio stekao utisak da je problem što se igrači ne trude dovoljno da ispoštuju njegove zahtjeve. Zar nije tako bilo?
Nije tako. Glupa ti je priča o tome da igrači nisu htjeli da igraju. Ne može se natjerati neko da igra bolje nego što može. Čovjek je fino rekao u čemu je problem. Ne možeš od ekipe koja nema igrače za prvo mjesto tražiti da se bore za titulu i kažnjavati ih kao da to neče. To je još dodatno uticalo na moral ekipe. Jer ako se trudiš ina treninzima i utakmicama a neko te kažnjava i odbija od plate to nije u redu. A pored svega toga imaš i polubolesnog trenera koji i nije bio opcija da vodi prvi nego drugi tim . Onda još sramno predaš utakmicu u kupu što se nikad nije u istoriji desilo i sve to dovede do ovoga što imamo i onda se traže neki izmišljeni krivci za sve koji kao uništavaju klub i što je najnovija teorija zavjere nagovaraju igrače da namjerno gube utakmice.
Nema potrebe da se prica naziva glupom, polako. Covjek ima misljenje i slazem se dijelom i sa njim. Ali je istina da smo igracki tanki... posteno govoreci.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
bojamora
Postovi: 133
Pridružen/a: sub nov 24, 2018 3:21 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:29 pm

Na stanu sad sve ali mislim da jedan od glavnih zadaka uprave treba biti promjena odnosa saveza prema klubu. I to je po meni krivica ove i prethodnih uprava. Jedino je Amar znao da im pokaže zube i stavi do znanja da se igraju sa največim klubom u BiH. Treba se bukvalno početi radikalno ponašati prema njima dok se stanje ne promjeni jer je prešlo sve granice. Ako treba i bojkot ili bilo šta ali ovako više ne može.Odnos saveza je sigurno jedno 20 posto doveo do ovoga jer su nam najmanje jednu a vjerovatno i dvije titule oteli.
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:33 pm

shzna je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:21 pm
Veoma argumentovani postovi. Piši češće. :palacgore:
Simply Blue je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:08 pm


S obziorm na pisanje, čini se da ne vidiš ništa loše u tome da se utakmice tj. prvenstvo rješavaju preko telefona..šta se tu onda više ima za potkrijepiti sa argumentima..
Toliko..
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:46 pm

Koljemo se između sebe a kradu nam titule ispred nosa..Misija uspjela..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:46 pm

shzna je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:21 pm
Simply Blue je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:08 pm
Pa naravno da jes zlato, ti si najbolji, najpametniji i tako dalje..uživaj..za takve ko ti bolji vakat nije mogao svanuti
Veoma argumentovani postovi. Piši češće. :palacgore:

@Blwd
Hvala na odgovoru. U nekim natuknicama se slažemo, samo ja čvrsto stojim iza toga da se dosta sredstava izgubilo dovođenjem raznih igrača i ne osvajanjem titule. Zbog toga se stvorio veliki jaz između imperativa za titulom, koji je još veći nego kad su tek došli, i finansija. Nije im niko drugi kriv za to, ali baš niko.
Pa dobro, sigurno da se ocekivalo vise, i vjerovatno su se tim novcima od titula planirali pokrivati određeni troskovi. Kao sto kazes, krivi za svoje postupke, u nekim stvarima su morali bolje i to ih je na kraju kostalo. Najvise im zamjeram sto u vecini slucajeva nisu imali plan B.
Nije nam se dala ta titula, planski ili ne, ali sigurno da bi bila ogroman vjetar u leđa koji bi nas podigao na taj nivo o kojem su ovi pricali. I te sudijske odluke su bile u najmanju ruku cudne, i sva ta atmosfera koja se vukla dok smo bili u borbi za titule. Sasvim normalno je imati misljenje da nekome to ne bi odgovaralo. Previse je komplikacija bilo da bi mogao reci da su apsolutni krivci, ali nose veliki dio krivice, prvenstveno nepravovremenim reagovanjem.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:48 pm

Simply Blue je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:04 pm
shzna je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:02 pm
Simply Blue je napisao/la:
sub dec 22, 2018 11:55 am
Moralni nemoralni, titulu smo mi zaslužili ma koliko ružan i loš fudbal igrali..a ne oni..hajd što navijači drugih timova to prihvataju, ali tebi ako nije problem da zažmiriš na jedno oko da bi to potvrdilo ono što zastupaš..onda ništa..uživaj, ovo je vakat za takve standarde
Zašto smo ih, upravo mi, vratili u život i u priliku da uzmu titulu? Evo reći ću ti, zbog nesposobnog trenera i još nesposobnijih igrača, koje je doveo, pogodi ko?
Dobro, upravu si
Normalno da je u pravu.
Koliko to trofeja imamo moralnih šampiona?
Koliko je to u kešu reci ti meni?
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:49 pm

bojamora je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:29 pm
Na stanu sad sve ali mislim da jedan od glavnih zadaka uprave treba biti promjena odnosa saveza prema klubu. I to je po meni krivica ove i prethodnih uprava. Jedino je Amar znao da im pokaže zube i stavi do znanja da se igraju sa največim klubom u BiH. Treba se bukvalno početi radikalno ponašati prema njima dok se stanje ne promjeni jer je prešlo sve granice. Ako treba i bojkot ili bilo šta ali ovako više ne može.Odnos saveza je sigurno jedno 20 posto doveo do ovoga jer su nam najmanje jednu a vjerovatno i dvije titule oteli.
Pa to je jedna od stvari zbog koje Amar se ne uklapa sa ovima. On je znao sa savezom, ubaci Brkovica i slicne oni to sredjuju. U polufinalu kupa nismo izbaceni kad je upao navijac, e to je uticaj koji nama fali. Vise ti Hajdarevic nece dobijati zuti za prvi start,..
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5984
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:56 pm

Plava Porodica je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:48 pm
Simply Blue je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:04 pm
shzna je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:02 pm


Zašto smo ih, upravo mi, vratili u život i u priliku da uzmu titulu? Evo reći ću ti, zbog nesposobnog trenera i još nesposobnijih igrača, koje je doveo, pogodi ko?
Dobro, upravu si
Normalno da je u pravu.
Koliko to trofeja imamo moralnih šampiona?
Koliko je to u kešu reci ti meni?
Familja blu si jeni?
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1139
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:57 pm

Opet fa*** sa informacijama, neki su to vec pisali ovdje
https://faktor.ba/vijest/faktor-saznaje ... sima/16125
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 12:57 pm

Okolele je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:46 pm
Koljemo se između sebe a kradu nam titule ispred nosa..Misija uspjela..
Zatruj pa vladaj. Sami smo krivi.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 1:01 pm

Nas tim nista nije losiji od prve dvije ekipe!
Mislite da su Pidro Mujakic Dupovac Sabanovic nesto bokji od Pavica Rodin Bakrac Sinisa? Fazon js sto Sabanovic nakon petog faula zuti dobija, a Pavic nakon prigovora.
Da je konkurencija toliko jaka ne bi osam golov primali u Evropi na svom stadionu i Zrinski ne bi izbacala svaka ekipa. Roster nam je u par deka sa njihovim. Pobjedili smo Siroki tamo, Zrinski dva puta...
Kriviti nase igrace za poraz od Sirokog, Sarajeva, Krupe, Tuzle je cisti bezobrazluk. Oni su dali maksimum, vise nisu mogli.
Ne znam da li nam je namjernl noga podmetnuta ili sta vec. O derbiju je suvisno pricati bukvalno nam ke oba derbija haos napravljen, Krupa da je gol iz penal, a nama se ne svira,Tuzla bukvalno iz sve tri situacije jd prethodno sudija donio pogresne odluke, penal, faul na Sinisom, i prije kornera je isprebijam Curjuric,a nama cist penal nije sviran..
Novi nadam se da cete poraditi na ovome. Da ce vam odnos sa medijima sluzoti da ih iskoristite sto da promovisete nase igrace tako i da sjebete konkurenciju.
Sretno vam!
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 1:02 pm

Plava Porodica je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:48 pm
Simply Blue je napisao/la:
sub dec 22, 2018 12:04 pm

Dobro, upravu si
Normalno da je u pravu.
Koliko to trofeja imamo moralnih šampiona?
Koliko je to u kešu reci ti meni?
Ja bi te zamolio, da me više ne citiraš, pišeš, šeruješ prekodrinaše sa YT ili bilo šta...prebaci me na ignore i ja ću isto uraditi..
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 22, 2018 1:04 pm

Hajde obojica se stavite na ignore, pa da citamo normalnije stvari koliko je moguce.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 41 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija