Moderator/ica: storm_raider

 
adi172
Postovi: 271
Pridružen/a: ned avg 19, 2018 9:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 09, 2024 8:33 pm

Ovom odboru za hitnost se hitno najebem majki za ovih 1500 karata
Da će neko dati ovolike pare, ne vjerujem
Video spreman bio izgleda, samo se šutilo da dušmani ne saznaju ko za Arape
Da nije Čiko rekao, opet bi im se hitno najebao nane
Premda je ovaj Šošon imao velikog udjela kada smo upisali stadion na sebe, vjerovali ili ne
Al ga dade onda glavom za 1 0
Hajmoooooo
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 09, 2024 8:55 pm

avlami97 je napisao/la:
uto apr 09, 2024 7:12 pm
dzulijano_pike je napisao/la:
uto apr 09, 2024 5:52 pm
FK Željezničar će zadržati vlasništvo nad zemljištem, a nova Kompanija za nekretnine će na osnovu ugovora o građenju, koji predstavlja posebnu nekretninu i upisuje se u zemljišne knjige, upravljati građevinama.
Još jednom.
FK Željezničar će zadržati vlasništvo nad zemljištem
a nova Kompanija za nekretnine će na osnovu ugovora o građenju, koji predstavlja posebnu nekretninu i upisuje se u zemljišne knjige, upravljati građevinama.
Još jednom.

Željo će biti vlasnik zemljišta, a nekretnina novKompanija. Da li će se Stadion smatrati novom nekretninom i u čijem vlasništvu će biti Stadion i zemljište ispod istog?
Taj dio mi je malo nejasan. Samo pitam.
Nisam siguran, ali iz iskustva znam da na svako zemljište možeš upisati, u C listu, neku vrstu tereta. Recimo, može se upisati pravo upravljanja na osnovu tog i tog ugovora sklopljenog kod tog i tog notara tad i tad. Eh, u tom ugovoru ti preciziraš prava i obaveze i da u slučaju da se ne ispune, raskida se ugovor i briše se pravo upravljanja. Naravno, može biti i riječ o tome da onaj ko napravi zgradu, upisuje se kao vlasnik nekretnine, ali bismo se mi u tom slučaju trebali upisati u C list kako oni ne bi bez našeg znanja mogli ništa uraditi u smislu prodati, staviti pod hipoteku i šta ja znam. Nisam 100% siguran, ali pretpostavljam da je nešto tako ili sl.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5236
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 09, 2024 9:09 pm

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
maxum1921
Prijatelj foruma
Postovi: 460
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 9:20 am
Lokacija: Zapad A
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 09, 2024 10:53 pm

Dugo sam razmisljao da li uopste pisati ili ne, ali nakon ovih zadnjih desavanja oko ostavki, javnog poziva i nekim usputnim desavanjima ipak smatram da treba neke stvari napisati, pojasniti. Da li ce neko u ovo vjerovati ili ne neka svako odluci za sebe. Takodjer svjestan sam da prosjecnog navijaca, simaptizera vecina ovih informacija mozda I ne interesuje ali nek ima zapisano.

Upravni odbor(i)

Ovaj Upravni odbor je uz manje izmjene tu zadnje mozda 2 godine. Krenulo je sa Edisom Kovacevicem, nastavljeno sa Jusufom Tanovicem. Dosli su u jednom jako teskom periodu kad smo mogli zaista izgubiti mnogo, ukljucujuci imovinu. U Decembru 2022. su nas mozda i sati dijelili da izgubimo imovinu, ali nam je u tom periodu pomogao Samir Avdic koji nam je u kljucnom trenutku uplatio novcana sredstva koja su iskoristena za porez. Jedini pravac u tom periodu je bilo novac koji dodje da se koristi za sanaciju stanja. To je mozda i dovelo da je budzet za sami prvi tim bio izuzetno mali i da su dovodjeni igraci u skladu sa mogucnostima. U tom periodu su dovedeni Santos, Hodzic, Amoah za nevjerovatno male novce. Malo igrom, malo srecom smo tu sezonu izborili Evropu na celu sa Nerminom Basicem. Evropa se odigrala jako dobro I to je mozda malo I zasljepilo o tome Koliko jak roster imamo. Borac, delirijum na tribinama a nakon toga potop. Nermin Basic, meni licno je njega zao ali se mora reci da je dobrim dijelom kriv za svoju sudbinu. Kad su pojedini igraci neprimjereno reagovali nakon utakmica, na upit Uprave da li treba navedene igrace kazniti, nije dozvolio vec je trazio da se on licno kazni. Po meni, vjerovao je previse igracima, pogresnim igracima I to ga je na kraju kostalo posla. Tu je doslo do mimoilazenja u samom Upravnom odboru koja je dovela do ostavki Predsjednika UO I NAdzornog odbora.

Avantura sa Arapima, mozda I kljucni momenat da smo u poziciciji u kojoj smo danas. I kljucni momenat koja je presudila da se ostavke Upravnog odbora prihvate. Na sjednicama Skupstine se o tome na momente zustro raspravljalo i mozda, mozda je to presudilo da vecina jucer glasa ZA prihvatanje ostavki.

Nakon toga se budzet povecao, doveo Bruno Akrapovic, doveli bolji igraci u skladu sa budzetom.

Ono sto je bitno naglasiti da ovi ljudi (i Edis i Jusuf) sigurno nisu ostetili klub u financijskom dijelu. Vracen je poreski dug do 2018, otpisane su kamate u milionskom iznosu. Zaista su radili, borili najbolje sto su mogli. Bilo je tu dobrih poteza, bilo je i pogresaka, ali u konacnici financije na kraju oderdjuju put kojim se ide. U ovom trenu, a to je Jusuf Tanovic i napomenuo, Zeljo u mjesec ulazi sa minusom od 75.000 KM koliko je potrebno za ratu kredita i reprograme silne koji su potpisani. Pisao sam i ponovo napominjem da je i u narednom periodu nas najplaceniji igrac neko ko ne igra vec 2 godine mozda. Prihodi od institucija nikad nisu bili veci, kako od Opcine tako i od Kantona, Grada a u narednom periodu i nadamo se od Vlade Federacije a to je direktni rezultat lobiranja Upravnih odbora na cijem celu su bili Edis Kovacevic i Jusuf Tanovic. Klub je u ovom trenu financijski stabilan, plate su redovne, porezne obaveze se redovno placaju iako u skladu sa zakljuckom Vlade FbiH iste ne moramo placati. No to nije opcija jer ne zele se dodatni dugovi gomilati. Mi da smo u samo 2-3 utakmice imali malo vise srece ili znanja uopste ne bi raspravljali o ovim ljudima. Ali je tako kako je.

Samir Bekrić
Mozda nepopularno misljenje ali imao je tezak posao jer nije imao na raspolaganju novac da dovede igrace koje bi mozda i zeljeli ili mogli dovesti. Opet kazem ljude to ne interesuje i postujem, ali trositi novac koji nemas nije bila opcija.

Dezurni spasioci (ako je vjerovati medijima)

Mozda su me oni I najvise natjerali da pisem. Jako dugo sam u I oko Kluba, prezivjeli smo periode 2019-2021. I nesto se ne sjecam da su bili grlati u tom periodu. A taj period je mnogo, mnogo gori I tezi bio kad je Klub u pitanju. Napominjem da je u tom periodu napravljen dug u iznosu od 4.67 miliona KM.

Pregled po godinama:
https://ibb.co/VQYdTrZ

Najgrlatiji u zadnje vrijeme su bili Sabahudin Zujo i Kemala Kozaric. Istini za volju oni su se javili u Januaru predsjedniku Skupstine koji je sa Zujom i razgovarao. Tada je sa Zujine strane ponudjeno da dodju ljudi a uslov za to je raspustanje Upravnog I Nadzornog odbora. Predsjednik Skupstine je tad rekao da je to neprihvatljivo iz razloga da je Nadzorni organ izuzetno bitan organ Kluba koji treba da bude neovisan i ima primarni zadatak da nadgleda i kontrolise rad Upravnog odbora te da smo u prethodnom periodu imali situaciju da UO predlaze clanove Nadzornog odbora sto je suprotno statutu, ali da o tome moze odluciti Skupstina i da je neophodno da zvanicno posalje kako bi o tome moglo da se razgovara i glasa. Nakon toga se vise nisu javili. U medjuvremenu se desila situacija sa ovim ostavkama, opet su se javili ljudi, opet je sa njim(a) razgovarano. I u trenutku razgovora izadje clanak na Faktoru kako neko zaboga nije dao njima da se vrati, kako ovo, kako ono. Da ponovim, cista laz. Osjetili su da njihovi naumi u Januaru nece moci proci Skupstinu a to se posebno odnosi na raspustanje Nadzornog odbora i nisu se javili. Nakon toga se pojavio i Kemal Kozaric koji je bio aktivniji u medijima u zadnjih 6 mjeseci. Imajuci u vidu da su ostavke ponudjene Almir Gredic se samoinicijativno javio i ponudio pomoc do kraja sezone. On je razgovarao sa dosta ljudi i predlozio da se rukovodstvo Skupstine sastane sa njima prije Skupstine. To je i ucinjeno, bila je tu veca grupa ljudi. Isto im je receno, odluke donosi Skupstina, moraju zvanicno ponuditi pomoc I doci na Skupstinu da to prezentiraju. Oni su tu na sastanku prezentirali neke ideje, poteze, ljude koji bi sezonu priveli uspjesno kraju. Na tom je sastanku jos jedna vrlo bitna stvar podcrtana, a to je da postoje “crvene linije” koje bi donijele nemir u Klub i medju navijace i da dobro razmisle da li zele ici u tom smjeru i predlagati i povlaciti te poteze. Sastanak zavrsio i cekao se konacan odgovor tih ljudi. Prva stvar koja se desila nakon tog sastanka I prenesenog stava tim ljudima su se pojavili clanci na jednom dusmanskom portalu. Direktan napad na rukovodstvo Skupstine od autora clanaka “Propast dinastije Misimovic” i “U cara Trojana kozje usi”. Ovde moram pohvaliti Almira Gredica koji je zaista mnogo vremena proveo pozivajuci ljude, razgovarao sa njima kako bi oni mogli predloziti imena na Skupstini.

Od tog sastanka je proslo par dana te je prije utakmice Modrici prvo stigao otkaz Sabahudina Zuje, par minuta nakon njega I Kemala Kozarica. U toku dana I nakon utakmice jos 2 covjeka su otkazala ali su ponudili svaki mogucu pomoc. Skupstina I sve sto je bilo, upoznati se sa tim.

Javni poziv

Ono sto cu samo na kraju zamoliti, sirite dalje poziv, nek se cuje. Ali tim koji radi na njemu aktivno radi I trazi partnera. Detaljnije o samom pozivu imat cete brzo citati I slusati, ali moram podcrtati, nikakav prodaja imovine nije moguca. Samo potez da dio imovine koji klub kosta dosta novca pocne da svake godini donosi prihode klubu.
Iz ljubavi prema tradiciji, živimo Željezničar...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23658
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 09, 2024 11:10 pm

Hvala Maksa, tu bih stavio tacku na sve nedoumice. Takodjer, hvala na pozrtvovanosti oko Zelje. Mnogo toga ste pregurali preko ledja.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Hare79
Postovi: 1237
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 09, 2024 11:24 pm

Bilo bi fino da napise nesto i o Diglisicu, tj zasto su propali pregovori s njim pa da se stavi tacka na sva nagadjanja.
I jos jedno pitanje, da li postoji sansa da se Diglisic prijavi na ovaj javni poziv?
 
Avatar
maxum1921
Prijatelj foruma
Postovi: 460
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 9:20 am
Lokacija: Zapad A
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 09, 2024 11:31 pm

Hare79 je napisao/la:Bilo bi fino da napise nesto i o Diglisicu, tj zasto su propali pregovori s njim pa da se stavi tacka na sva nagadjanja.
I jos jedno pitanje, da li postoji sansa da se Diglisic prijavi na ovaj javni poziv?
1. Jer covjek nije mogao da rijesi odnos sa Americkom poreznom sluzbom.

2. To ne znam, ali ko god misli da zeli, moze ima pravo.
Iz ljubavi prema tradiciji, živimo Željezničar...
 
Haklapuc
Postovi: 1173
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 12:09 am

Znači namjere su jasne bile, čim im je rečeno da morž ne može u klub, odmah su se i oni povukli. Ne dati mu ikad više da priđe stadionu, blizu 5 miliona oštetio klub u 3 godine svojim poslovanjem, znate li vi šta to znači? Mogli smo konačno biti bez dugova i prodisati, ništa od ovoga što se sada dešava se ne bi dešavalo. Iščekivao bih vijesti o gradnji juga u euforiji, a ne u strepnji hoće li imati ko igrati na stadionu.

A kad vidim Zeca na podcastu, loše mi bude. Kaže njemu je žao što nije mogao više ponuditi, pa je li te stid uzimati pare do kraja ugovora, a više si u bolnici proveo?
I tako su svima puna usta ljubavi prema Želji, a u realnosti im Željo dođe kao bankomat.


Vrijeme je da se jednom za sva vremena udari rampa bivšim igračinama i lažnim legendama.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23658
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 12:11 am

Nije Zec kriv, kriv je onaj sto mu je ugovor dao.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
salle86
Postovi: 5146
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 12:31 am

Hvala Maxa na ovom postu.
Dosta je lakše kad se ovako nešto pročita
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Haklapuc
Postovi: 1173
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 12:52 am

storm_raider je napisao/la:
sri apr 10, 2024 12:11 am
Nije Zec kriv, kriv je onaj sto mu je ugovor dao.
Nije kriv, ali nemoj onda davati izjave o ljubavi, kad ljubavi ni na vidiku nema.
 
neroazzuro
Postovi: 1919
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 1:03 am

Hajde onda polako. Riješiti aBd sve dileme oko opstanka pa onda polako od nule.
Izdobriće ovo aBd.
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 1:31 am

Hvala Maxa. Veliki ste vi teret podnijeli od 2021 do danas, kako bi spasili Želju od totalne propasti. Treba Vam spomenik podići, raja brzo zaboravalja u kakav belaj nas je morž bio doveo, a evo i danas nasrću. Trebalo se sa svime izboriti.
Zadnja izmjena: Sky1, dana/u sri apr 10, 2024 9:38 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Qooler
Postovi: 1431
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 6:36 am

Mulalic Edis je napisao/la:
uto apr 09, 2024 8:09 pm
avlami97 je napisao/la:
uto apr 09, 2024 8:01 pm
Mulalic Edis je napisao/la:
uto apr 09, 2024 7:23 pm

Nije moguće da se desi bili šta slično.
Sportsko društvo je bilo vlasnik zemljišta, ne samo ispod plavog zamka, nego kompletne imovine. Zahvaljujući Misketu ta imovina je uspjela da se vrati u vlasništvo FK, plavi zamak je dio koji je pripao SD. Poslije rata nekad je to kroz neke zakonske procedure provedeno (zahvaljujući rahm. Aliji Behmenu i co.) ali nikad nije na čistac dovedeno, Miske je zo do kraja odveo i hvala mu.
Znaš li odgovor na pitanje u mom postu, iznad Plavog zamka. Finese oko vlasništva sam znao.
Pisao si za zemljište ispod plavog zamka, za to sam i objasnio. A što se tiče ostatka, sve je na FK 1/1, kompletan plato iznad istoka. Ustupili smo ga na korištenje dok se ova zgrada pravila. Jedino što ima SD su dva prostora na sjeverozapadu.
Neki dan sam prolazio i sjeo malo iza Istoka, pa posmatrao. Mnogo stvari u gradu Sarajevu je naopako, ali malo šta kao ona zgrada što nam je uvaljena onde. Sa kim god sam ovih mjeseci pričao, svi se čude kome je palo na pamet da onoliku zgradu uvali izmedju dvorane i stadiona. Ko je potpisao urbanisticku saglasnost i gradjevinsku dozvolu, mislim da je za zatvora. Totalni urbicid.

Sada se izgleda sprema isto i sa druge strane, na kraju cemo okrenuti na bokovima, isto ko sto hodamo izmedju dva reda stolica na tribinama dolaziti na utakmicu. Ne mora se zemljiste prodati, u ovom dogovoru sa investitorom, ali ako i sa druge strane napravis slicno, onda ce nasa Grbavica biti kao neko djecije igraliste sabijeno medju zgradama.
Nazalost Zeljo je vec izgubio, taj dan dok sam sjedio i gledao ono ruglo od zgrade, tacno mi je bilo loše, steglo se nešto u stomaku, jedva sam otisao. Skontao sam da je Grbavica dobro oskrnavljena i da ce je sada samo zipovat sa svih strana. Desit ce nam se kao sto se desava svakom magistralnom putu, pored kojeg se grade kuće, kojima u trenutku gradnje ne smeta magistrala kojom se vozi 80km/h, ali cim se kuce izgrade odma pocnu smetati i vremenom magistralni put postane ulica kroz naselje sa pjesackim i trotoarima.
Ukratko, mi ako sabijemo Grbavicu medju zgrade, bolje da odma imamo plan, kako i gdje je izmjestiti, jer ce to biti ( za nas sada nepojmljivo) prirodni proces, koji ce za 100 ili vise godina biti goruca tema tih zgrada.
 
MATORI
Postovi: 1140
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 8:33 am

Sky1 je napisao/la:
sri apr 10, 2024 1:31 am
Hvala Maxa. Veliki ste vi teret podnijeli od 2021 do danas, kako bi spasili Želju od totalne propasti. Trebam Vam spomenik podići, raja brzo zaboravalja u kakav belaj nas je morž bio doveo, a evo i danas nasrću. Trebalo se sa svime izboriti.
Da ovdje ima "D" od drzave onim debelim razbojnikom bi se bavilo tuzilastvo a ne mi!
Ali...
Ako neko moze svaki dan javno traziti raspad drzave...a da ne odgovara za to...sto nebi i on i njegove podguzne muhe to isto pokusavali uraditi sa klubom - citaj imovinom kluba?
Samo da hoce izdobriti ovo sa javnim pozivom - a daBogda...u protivnom ove hijene nikad odustati nece.
Na hajr!
Navijacima Bajrambarecola - ko slavi !
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5236
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 9:46 am

https://i.ibb.co/X3x9tNg/2016-2023.jpg
Željino poslovanje u zadnjih 8 godina, Hvala Maxa.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 10:01 am

avlami97 je napisao/la:
sri apr 10, 2024 9:46 am
https://i.ibb.co/X3x9tNg/2016-2023.jpg
Željino poslovanje u zadnjih 8 godina, Hvala Maxa.
Ovo samo botovi ne vide i simpatizeri što površno prate. Većina navijača je sazrela i skoro 90% misli što i mi ovdje, a to je najveća snaga kluba i dobro je ovo što Maxa reče da su podcrtane crvene linije novima. Ja moram još jednom da se zahvalim odlazećoj Upravi, mnogo su dobrog posla uradili, Skupština i Nadzorni pogotovo, zato i jesu trn u oku Moržu i ekipi. On bi opet da razvali, pa dokle ide više ta pohlepa, ima li granice, nevjetovatno. Ovo je top ideja, samo da uspije aBd.
PS mišljenja sam da je trebao gosp. Tanović ostati sa novom ekipom.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 11:07 am

Bajram Serif Mubarek Olsun plava braco...njanje moraju pasti.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 12:24 pm

Sky1 je napisao/la:
sri apr 10, 2024 10:01 am
avlami97 je napisao/la:
sri apr 10, 2024 9:46 am
https://i.ibb.co/X3x9tNg/2016-2023.jpg
Željino poslovanje u zadnjih 8 godina, Hvala Maxa.
Ovo samo botovi ne vide i simpatizeri što površno prate. Većina navijača je sazrela i skoro 90% misli što i mi ovdje, a to je najveća snaga kluba i dobro je ovo što Maxa reče da su podcrtane crvene linije novima. Ja moram još jednom da se zahvalim odlazećoj Upravi, mnogo su dobrog posla uradili, Skupština i Nadzorni pogotovo, zato i jesu trn u oku Moržu i ekipi. On bi opet da razvali, pa dokle ide više ta pohlepa, ima li granice, nevjetovatno. Ovo je top ideja, samo da uspije aBd.
PS mišljenja sam da je trebao gosp. Tanović ostati sa novom ekipom.
Tanović ne, jer je on direktno kriv za brukanje, ali bukvalno brukanje s Arapima. Teško poigravanje s renomeom kluba. Edis Kovačević s druge strane, iako sam ga često kritikovao, mogao je biti dio ove ekipe.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Norsborg
Postovi: 306
Pridružen/a: pet jul 14, 2017 10:36 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri apr 10, 2024 1:18 pm

Qooler je napisao/la:
sri apr 10, 2024 6:36 am
Mulalic Edis je napisao/la:
uto apr 09, 2024 8:09 pm
avlami97 je napisao/la:
uto apr 09, 2024 8:01 pm

Znaš li odgovor na pitanje u mom postu, iznad Plavog zamka. Finese oko vlasništva sam znao.
Pisao si za zemljište ispod plavog zamka, za to sam i objasnio. A što se tiče ostatka, sve je na FK 1/1, kompletan plato iznad istoka. Ustupili smo ga na korištenje dok se ova zgrada pravila. Jedino što ima SD su dva prostora na sjeverozapadu.
Neki dan sam prolazio i sjeo malo iza Istoka, pa posmatrao. Mnogo stvari u gradu Sarajevu je naopako, ali malo šta kao ona zgrada što nam je uvaljena onde. Sa kim god sam ovih mjeseci pričao, svi se čude kome je palo na pamet da onoliku zgradu uvali izmedju dvorane i stadiona. Ko je potpisao urbanisticku saglasnost i gradjevinsku dozvolu, mislim da je za zatvora. Totalni urbicid.

Sada se izgleda sprema isto i sa druge strane, na kraju cemo okrenuti na bokovima, isto ko sto hodamo izmedju dva reda stolica na tribinama dolaziti na utakmicu. Ne mora se zemljiste prodati, u ovom dogovoru sa investitorom, ali ako i sa druge strane napravis slicno, onda ce nasa Grbavica biti kao neko djecije igraliste sabijeno medju zgradama.
Nazalost Zeljo je vec izgubio, taj dan dok sam sjedio i gledao ono ruglo od zgrade, tacno mi je bilo loše, steglo se nešto u stomaku, jedva sam otisao. Skontao sam da je Grbavica dobro oskrnavljena i da ce je sada samo zipovat sa svih strana. Desit ce nam se kao sto se desava svakom magistralnom putu, pored kojeg se grade kuće, kojima u trenutku gradnje ne smeta magistrala kojom se vozi 80km/h, ali cim se kuce izgrade odma pocnu smetati i vremenom magistralni put postane ulica kroz naselje sa pjesackim i trotoarima.
Ukratko, mi ako sabijemo Grbavicu medju zgrade, bolje da odma imamo plan, kako i gdje je izmjestiti, jer ce to biti ( za nas sada nepojmljivo) prirodni proces, koji ce za 100 ili vise godina biti goruca tema tih zgrada.
Preporucujem ti da trknes do Stockholma, bacis pogled na Friends Arenu i okolicu. Iz hotela su nasi igraci ulazili na stadion. Odmah u blizini je najveci trgovacki centar u Skandinaviji.Ispod stadiona, hotela i centra je na vise etaza parking. Jedan dio parkinga je fan zona u vrijeme utakmica, dodju kombiji sa jelima i picem i navijaci tu ostave velike pare. Ova prezentacija po mom misljenju ide na nesto slicno, na to upucuju i predvidjeni kvadrati.
Daj boze da se ovo realizuje.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 195 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija