Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 1:44 pm

Sheldon je napisao/la:
čet feb 29, 2024 12:41 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
čet feb 29, 2024 11:14 am
Dzezvar je napisao/la:
čet feb 29, 2024 11:01 am


Tampon zone ne oderdjuje klub.Tampon zone odredjuje MUP koji se brine o sigurnosnim aspektima utakmice.Sve zahtjeve MUP a klub mora ispostivati da bi dobio dozvolu za odigravanje utakmice.
Tako je kako je.....
Sve se može kad imaš sposobne ljude na čelu kluba, bez povijanja kičme.

slika
Znaci amar je taj sposoban covjek koji ne povija kicmu, jer je slika iz njegovog mandata?
Amaru se svašta može zamjeriti, spočitati na njegov račun ali isto tako se mora priznati da je znao izvrsiti pritisak na upravu, pronaci nacin da mup pristane na ono što je u interesu kluba a to je negdje između ostalog i zarada od karti.
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 1:47 pm

cipiripi je napisao/la:
čet feb 29, 2024 12:34 pm
Naravno da moze. Drugi su aršini kada igra reprezentacija a kada isti MUP osigurava utakmicu.

Meni najupecatljivija utakmica jeste protiv Irske i brojnost njihovih navijaca na istoj.

https://www.facebook.com/beautifulbosni ... 263075937/

Gdje su na ovoj utakmici tampon zone po nekoliko hiljada sjedecih mjesta.
Inače sa navijačima Irske svaka 2-3 dana bude belaj, ganjamo se po autoputevima, gađamo se bakljama po tribinama....jah, ista situacija...

I fakat bi razumio da se ovoliko drami oko tampon zona da mi svaku jaču tekmu napunimo stadion, pa zbog tih zona ostane ljudi vani...Ovako, ne kontam.
Osim toga, ovi isti što pjene zbog zona i eventualne izgubljene dobiti se zalažu da maleni dobiju 675 ulaznica i time direktno oštete klub za 10ak hiljada KM, kao i samnjae našu brojnost na Koševu.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 2:02 pm

ublehas je napisao/la:
čet feb 29, 2024 1:47 pm
cipiripi je napisao/la:
čet feb 29, 2024 12:34 pm
Naravno da moze. Drugi su aršini kada igra reprezentacija a kada isti MUP osigurava utakmicu.

Meni najupecatljivija utakmica jeste protiv Irske i brojnost njihovih navijaca na istoj.

https://www.facebook.com/beautifulbosni ... 263075937/

Gdje su na ovoj utakmici tampon zone po nekoliko hiljada sjedecih mjesta.
Inače sa navijačima Irske svaka 2-3 dana bude belaj, ganjamo se po autoputevima, gađamo se bakljama po tribinama....jah, ista situacija...

I fakat bi razumio da se ovoliko drami oko tampon zona da mi svaku jaču tekmu napunimo stadion, pa zbog tih zona ostane ljudi vani...Ovako, ne kontam.
Osim toga, ovi isti što pjene zbog zona i eventualne izgubljene dobiti se zalažu da maleni dobiju 675 ulaznica i time direktno oštete klub za 10ak hiljada KM, kao i samnjae našu brojnost na Koševu.

Ista je situacija bila i kada se nismo ganjali i kada se nismo krvili sa suparnickim navijackim grupama iste su tampon zone bile.

Sjecam se perioda kada je jedina tampon zona bila red policajaca na sjeveru, kada smo skoro sjedili jedni do drugih kao u engleskoj ali sada neko ide linijom manjeg otpora i ovo dopusta.

Shodno tvome zakljucku da ti odgovorim da ja sam licno STRIKTNO 5 % za 5 %. Bio sam na Kosevu kada smo dobili 5 % (1750 karti), a isto tako sam bio i na zadnjem kada su nam dali 3000 karti.
Bolje navijanje i bolja podrska je bila kada smo bili kompaktni svi u istim majcama nego sada kada pola juga nije nikako navijalo nego gledalo utakmicu.

Sto se tice zarade od karti mi smo ovdje na gubitku. Pitari dobiju 1500 ulaznica po 12 KM =18 000 KM.

Tampon zone na sjeveru 2000 x 10 KM = 20 00 KM i kada dodamo jos istok 800 x 15 KM = 12 000 KM ukupno 32 000 KM.

Sada bih volio da mi neko objasni kako to mi ne zelimo zaradu, kada nas taj kavez svaku utakmicu kosta skoro 15 000 KM zbog tampon zona.

Zbog cega smo pravili tribinu ako ce nam MUP svaku jacu utakmicu izbijati 10 000 KM zbog tampon zone.

Da imamo kavez po UEFA standardima niko nas ne bi mogao usloviti sa ovolikim tampon zonama.

Ja cu ti postaviti samo jedno pitanje a postavio sam ga i neki dan.

Da se stavimo u situaciju da pitari imaju stadion od 10 000 sjedecih mjesta je li zaista mislis da bismo mi dobili vise od 500 kart (5 %) koliko bi nam pripalo, bi al u k.urcu.
Alea iacta est!
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 2:05 pm

cipiripi je napisao/la:
čet feb 29, 2024 2:02 pm
ublehas je napisao/la:
čet feb 29, 2024 1:47 pm
cipiripi je napisao/la:
čet feb 29, 2024 12:34 pm
Naravno da moze. Drugi su aršini kada igra reprezentacija a kada isti MUP osigurava utakmicu.

Meni najupecatljivija utakmica jeste protiv Irske i brojnost njihovih navijaca na istoj.

https://www.facebook.com/beautifulbosni ... 263075937/

Gdje su na ovoj utakmici tampon zone po nekoliko hiljada sjedecih mjesta.
Inače sa navijačima Irske svaka 2-3 dana bude belaj, ganjamo se po autoputevima, gađamo se bakljama po tribinama....jah, ista situacija...

I fakat bi razumio da se ovoliko drami oko tampon zona da mi svaku jaču tekmu napunimo stadion, pa zbog tih zona ostane ljudi vani...Ovako, ne kontam.
Osim toga, ovi isti što pjene zbog zona i eventualne izgubljene dobiti se zalažu da maleni dobiju 675 ulaznica i time direktno oštete klub za 10ak hiljada KM, kao i samnjae našu brojnost na Koševu.

Ista je situacija bila i kada se nismo ganjali i kada se nismo krvili sa suparnickim navijackim grupama iste su tampon zone bile.

Sjecam se perioda kada je jedina tampon zona bila red policajaca na sjeveru, kada smo skoro sjedili jedni do drugih kao u engleskoj ali sada neko ide linijom manjeg otpora i ovo dopusta.

Shodno tvome zakljucku da ti odgovorim da ja sam licno STRIKTNO 5 % za 5 %. Bio sam na Kosevu kada smo dobili 5 % (1750 karti), a isto tako sam bio i na zadnjem kada su nam dali 3000 karti.
Bolje navijanje i bolja podrska je bila kada smo bili kompaktni svi u istim majcama nego sada kada pola juga nije nikako navijalo nego gledalo utakmicu.

Sto se tice zarade od karti mi smo ovdje na gubitku. Pitari dobiju 1500 ulaznica po 12 KM =18 000 KM.

Tampon zone na sjeveru 2000 x 10 KM = 20 00 KM i kada dodamo jos istok 800 x 15 KM = 12 000 KM ukupno 32 000 KM.

Sada bih volio da mi neko objasni kako to mi ne zelimo zaradu, kada nas taj kavez svaku utakmicu kosta skoro 15 000 KM zbog tampon zona.

Zbog cega smo pravili tribinu ako ce nam MUP svaku jacu utakmicu izbijati 10 000 KM zbog tampon zone.

Da imamo kavez po UEFA standardima niko nas ne bi mogao usloviti sa ovolikim tampon zonama.

Ja cu ti postaviti samo jedno pitanje a postavio sam ga i neki dan.

Da se stavimo u situaciju da pitari imaju stadion od 10 000 sjedecih mjesta je li zaista mislis da bismo mi dobili vise od 500 kart (5 %) koliko bi nam pripalo, bi al u k.urcu.
Džaba crtaš, bojiš i objašnjavaš faktima, jednostavno im ne dopire do 2g mozga.
 
milanribar
Postovi: 686
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 2:24 pm

I šta vi predlažete, da bude tampon zona 3 metra?
Ko će odgovarat kad razbiju 10 glava na našem dijelu sjevera i sprže dijete bakljom ? Hoćel klub bit kriv što im je prodo karte ?
 
Avatar
positive
Postovi: 132
Pridružen/a: pon jul 09, 2018 3:27 pm
Lokacija: Sa
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 2:27 pm

Pa evo realno sad da naprave stadion poput našeg, znači da imaju svoj stadion, morali bi radi tradicije dati nama 1500. Prvi put kad bi dali manje, isto bi ih čekalo na Grbavici
hajmo rajice prljave stolice
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 2:31 pm

cipiripi je napisao/la:
čet feb 29, 2024 2:02 pm
ublehas je napisao/la:
čet feb 29, 2024 1:47 pm
cipiripi je napisao/la:
čet feb 29, 2024 12:34 pm
Naravno da moze. Drugi su aršini kada igra reprezentacija a kada isti MUP osigurava utakmicu.

Meni najupecatljivija utakmica jeste protiv Irske i brojnost njihovih navijaca na istoj.

https://www.facebook.com/beautifulbosni ... 263075937/

Gdje su na ovoj utakmici tampon zone po nekoliko hiljada sjedecih mjesta.
Inače sa navijačima Irske svaka 2-3 dana bude belaj, ganjamo se po autoputevima, gađamo se bakljama po tribinama....jah, ista situacija...

I fakat bi razumio da se ovoliko drami oko tampon zona da mi svaku jaču tekmu napunimo stadion, pa zbog tih zona ostane ljudi vani...Ovako, ne kontam.
Osim toga, ovi isti što pjene zbog zona i eventualne izgubljene dobiti se zalažu da maleni dobiju 675 ulaznica i time direktno oštete klub za 10ak hiljada KM, kao i samnjae našu brojnost na Koševu.

Ista je situacija bila i kada se nismo ganjali i kada se nismo krvili sa suparnickim navijackim grupama iste su tampon zone bile.

Sjecam se perioda kada je jedina tampon zona bila red policajaca na sjeveru, kada smo skoro sjedili jedni do drugih kao u engleskoj ali sada neko ide linijom manjeg otpora i ovo dopusta.

Shodno tvome zakljucku da ti odgovorim da ja sam licno STRIKTNO 5 % za 5 %. Bio sam na Kosevu kada smo dobili 5 % (1750 karti), a isto tako sam bio i na zadnjem kada su nam dali 3000 karti.
Bolje navijanje i bolja podrska je bila kada smo bili kompaktni svi u istim majcama nego sada kada pola juga nije nikako navijalo nego gledalo utakmicu.

Sto se tice zarade od karti mi smo ovdje na gubitku. Pitari dobiju 1500 ulaznica po 12 KM =18 000 KM.

Tampon zone na sjeveru 2000 x 10 KM = 20 00 KM i kada dodamo jos istok 800 x 15 KM = 12 000 KM ukupno 32 000 KM.

Sada bih volio da mi neko objasni kako to mi ne zelimo zaradu, kada nas taj kavez svaku utakmicu kosta skoro 15 000 KM zbog tampon zona.

Zbog cega smo pravili tribinu ako ce nam MUP svaku jacu utakmicu izbijati 10 000 KM zbog tampon zone.

Da imamo kavez po UEFA standardima niko nas ne bi mogao usloviti sa ovolikim tampon zonama.

Ja cu ti postaviti samo jedno pitanje a postavio sam ga i neki dan.

Da se stavimo u situaciju da pitari imaju stadion od 10 000 sjedecih mjesta je li zaista mislis da bismo mi dobili vise od 500 kart (5 %) koliko bi nam pripalo, bi al u k.urcu.
Ja samo ne kontam kako izgubimo svaku tekmu 15.000 kad nam stadion nikad nije krcat. Nikad zbog tampon zona nije ostalo ljudi napolju. Znači bilo, ne bilo tampon zona, ista ti je zarada od naših navijača.
Drugo, jesi li 100% siguran da ne bi bilo ovolikih tampon zona da ima kavez?
Šta kada aBd napravimo jug? Onda treba rušiti kavez i ponovo ga praviti?
Što se tiče broja naših navijača na Koševu, zapitaš li se šta Manijaci žele? ne ti i ja, nego grupa? Jesu li oni za opciju 1750 ili za opciju 4000 karata?
Što se tiče priče koliko bi oni nama dali da imaju manji stadion, ogovor je vjerovatno koliko i mi njima. 5% za 5%, 10% za 10%...

Što se tiče ovog derbija, meni jedino smeta što su pitarima karte 12 KM (negdje sam pročitao da su toliko), a ne 15, obzirom da oni sigurno nisu članovi kluba.
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1585
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 2:39 pm

Evo Mijić registrovan, a Charles bi trebao biti danas.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5136
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 2:41 pm

milanribar je napisao/la:
čet feb 29, 2024 2:24 pm
I šta vi predlažete, da bude tampon zona 3 metra?
Ko će odgovarat kad razbiju 10 glava na našem dijelu sjevera i sprže dijete bakljom ? Hoćel klub bit kriv što im je prodo karte ?
Jel se mi pravimo baš budale ili smo to fakat.
Situacija jeste loša, ali pričamo istim jezikom nismo jedni francuzi drugi englezi. I ne treba da pripreme za derbi u nedjelju počnu u petak. Eto nek ovaj sad još bude ovako, daj da slijedeći bude "normalan". Šta god to značilo.
Postoji dosta rješenja, ali mi vazda uzmemo ono najgore.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 2:45 pm

Istocna tribina je skoro svaku utakmicu u prosloj sezoni kada smo igrali u drugom dijelu bila puna.

Dakle na nasoj najboljoj tribini mi zbog tampon zona gubimo minimalno 800 sjedecih mjesta.

Da imamo kavez, onda bi se i MUP morao drugacije postaviti, jer je bezbroj primjera u svijetu gdje se kavezi nalaze na istoj tribini gdje i domaci navijaci ali su tampon zone MINIMALNE.
Da ti odgovorim na ovo sta Manijaci zele, jer sam i ja Manijak ali vec u nekim godinama. Dakle ne mogu ja svojih 40 godina isto navijati kao neki momak od 20, ja vise volim otici na Kosevo na jugozapad i odgledati utakmicu, skociti nekoliko puta i to je to od mene. Ali nama pitari zabranjuju taj dio stadiona i ogranicavaju nas samo na jug. Mi kao dobre komsije njima dajemo 1500 karti bez ikakvih ogranicenja jer je to kao reciprocitet.
Jezgro Manijaka je mozda 2000 vatrenih navijaca sto se vidi po gostujucim i domacim utakmicama a ostala brojka su osobe kao i ja, i ta brojnost od cca 2000 navijaca ce pruziti bolju i glasniju podrsku nego da nas dodje 4-5000 gdje ce pola biti kao i ja.
Zato kazem i svaki put pred derbi pisem ja sam 5 za 5, jer kad god je derbi vise gledam prema pitarima nego samu utakmicu zbog opasnosti od petardi i baklji koje lete prema nama na sjeveru.
Da imamo kavez rahat bi sjedio gdje sjedim vec 30 godina na sjeveru i sa uzitkom gledao utakmicu i navijao
Alea iacta est!
 
milanribar
Postovi: 686
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 3:08 pm

Ovo rješava samo pleksiglas kavez od vrha do dna i to je to a i tad bi MUP našao razlog da napravi tampon zonu od 5-10 metara...
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 3:12 pm

Ja sam svaku utakmicu na istoku, i na svakoj tekmi je bilo praznih mjesta.
To što je u svijetu nešto normalno, ne znači da bi i kod nas bilo. Realno, ja mislim da ni sada nema potrebe za ovolikim tampon zonama, ali očigledno MUP misli drugačije. Nema nikakve garancije da bi i sa kavezom mislio drugačije. Jednostavno urade ono šta im je lakše, i mi tu ne možemo puno.
Koliko znam, jezgro je za to da se ne uništava derbi i da reciprocitet bude veći od 5 za 5. Ja ih lično ne volim vidjeti ni na televiziji, ali realno finansijski je bolje za klub ta opcija. Da se ne lažemo, ja lično najviše volim kad je na Grbavici 3-4 hiljade standardnih navijača za koje znam da su tu samo zbog Želje, ali isto tako znam da je za klub najbolje da nas je što više.
Što se tiče ograničavanja, pa i mi njih ograničimo na ćošak sjevera. Nije da mogu birati gdje će biti.
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1271
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 3:20 pm

ja ovaj potez uprave i "dogovor" posebno nakon sto je vec odigrana utakmica u kojoj smo uslovljavani sa brojem karata i to ne prvi put, ne podrzavam... samo se sjetim onog maloumnog inata i cupanja stolica jer smo ih mi kupovali..... 🙃
Država Željo
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 4:03 pm

Sivac sudi derbi
Alea iacta est!
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 4:27 pm

ublehas je napisao/la:
čet feb 29, 2024 3:12 pm
Ja sam svaku utakmicu na istoku, i na svakoj tekmi je bilo praznih mjesta.
To što je u svijetu nešto normalno, ne znači da bi i kod nas bilo. Realno, ja mislim da ni sada nema potrebe za ovolikim tampon zonama, ali očigledno MUP misli drugačije. Nema nikakve garancije da bi i sa kavezom mislio drugačije. Jednostavno urade ono šta im je lakše, i mi tu ne možemo puno.
Koliko znam, jezgro je za to da se ne uništava derbi i da reciprocitet bude veći od 5 za 5. Ja ih lično ne volim vidjeti ni na televiziji, ali realno finansijski je bolje za klub ta opcija. Da se ne lažemo, ja lično najviše volim kad je na Grbavici 3-4 hiljade standardnih navijača za koje znam da su tu samo zbog Želje, ali isto tako znam da je za klub najbolje da nas je što više.
Što se tiče ograničavanja,
pa i mi njih ograničimo na ćošak sjevera.
Nije da mogu birati gdje će biti.
Nije istina, tu Mup zahtijeva da budu zbog ulaza, jer bilo je pokušaja da se smjeste na sjeverozapad ali mup nije dozvolio zbog organizacije utakmice i sigurnosti pri ulazu.
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 5:52 pm

Pa upravo si ti potvrdio da su i oni ograničeni. Nije da se oni pitaju gdje ce biti. Eto i sam si rekao sto ne mogu na sjeverozapad.
 
tm87alem
Postovi: 523
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 6:14 pm

Gledao sam trening. Bilo je dosta ljudi. Jos se ne zna sastav. Sutra ce biti mnogo toga jasnije nakon treninga. Naglas sam razmisljao da ako Bruno u 11 stavi onog glupana mrlju, da cu uci na stadion i odmah izaci u znak protesta! Naravno i ostali koji su to culi malo s osmijehom su to prihvatili. Ipak, zeljini navijaci znaju gledati fudbal i znaju ko moze, a ko ne moze. Samo jedan detalj s treninga danas: mrlji je imao 5 promasenih zicera na prazan gol i na povratnu od Krpica, i na kraju i kapiten pukao, kad je vidio da ovaj ne moze meda! Mi smo sad zaglavljeni u trpnom glagolu, a ko i kada ce nas odglaviti, e to je misterija. Na hajr iskreni zeljovci.
 
tm87alem
Postovi: 523
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 7:13 pm

S obzirom da su neki ovdje komentarisali rad fan shopa, samo da vidim da li im se isto desilo u najdrazoj radnji. O cemu se radi? Od novogodisnjih paketica, pa evo do danas kada sam svojoj kcerkici kupio neke stvarcice koje mi dijete voli, nema popusta 10 posto, niti te prodavacica pita za clansku. Kakva je to politika? Deranje vlastitih navijaca koji su spasili klub? Molio bih i druge da me prosvijetle, je li to nova politika shopa ili je nesto drugo u pitanju? By the way: ima karti za sve tribine, osim zapadne i guzva je, dobro idu. Sta bi tek bilo da se jos i za nesto borimo?! Ha ja, pa da, borimo se, al za goli opstanak! E moj Zeljo sta si docekao. Podrska nikad nece izostati!
 
GegenPress
Postovi: 120
Pridružen/a: sri nov 01, 2023 4:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 8:18 pm

U sustini nama MUP odredjuje tampon zone, gdje ce ici gostujuci navijaci, kako ce uci, izaci…nema veze sto je nas stadion, ne jebe nas niko ni 1%.
1921
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6738
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 29, 2024 8:49 pm

Ma **** tampon zone i 5-10%, da nam je uzeti bodove, ostalo nije bitno.
Poslije Zrinjskog sam bio pun optimizma ali nakon Sirokog ne vidim nacin da ova skupina luzera moze nekome pritisak napraviti i uzeti bodove, da boze da grijesim.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Miso Ensar i 172 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija