Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 1:31 am

storm_raider je napisao/la:
čet feb 08, 2024 12:58 am
Sky1 je napisao/la:
čet feb 08, 2024 12:37 am
storm_raider je napisao/la:
čet feb 08, 2024 12:33 am
Ja cu samo napisati da sa ovim "uprava napolje", dobro pazite sta zelite. Ne drzim vodu nikome, ali "uprava napolje" bez adekvatne zamjene nas je kostalo vec jednom.
Nije ovo za Uprava napolje, realno ali jest za nadogradnju sa ljudima iz realnog sektora. Sjetimo se samo perioda 2019-2021 i onoga mraka. Tako, da, potpuno se slažem, moramo biti oprezni s tim.
Nema vise strebera koji bi se bavili Zeljom, a pri tome sve zrtvovali. Valja saburati.
Nažalast, ali to je Bošnjo, čega se ono sjetilo da ljude naziva štreberima, a nikada vrijednije i poštenije nismo imali, pa i ne zaslužujemo bolje, kakvi smo.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 6:21 am

Koji je model poziva za investiranje sta nudimo sta trazimo
Alea iacta est!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 6:47 am

Mi nudimo da neko nama da pare ali da se nista ne pita i pri tome nikom te ne damo.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1271
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 7:21 am

pa pravo javno preduzece, odgovornosti jako malo... al et hajd da se vidi sta ce to konkretno do kraja februara objaviti,kako kazu na ovom sportu
Država Željo
 
Avatar
south side
Postovi: 479
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 7:32 am

Rekoh ja nista se novo na skupstini desiti nece, samo iz suplje u prazno i tako godinama.Dok god sjede plotroni i u blehe u UO i NO nikad mi necemo doci na zelenu granu. Kad je Eldin propao tad je sve bilo jasno da ljudi u klubu ne zele da im neko određuje kako ce i sta ce
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.Ivica Osim
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 7:56 am

Juce napisah.Javni poziv je ubleha.Niko ozbiljan ga nece ni pogledati a kamo li se javiti na njega.Investitore treba traziti,pa onda tek proceduru provoditi.Ne ide ovo ovako.Na hajr da nam bude.Generalno imamo i ovaj problem sto kolega gore napisa"niko te ne damo".
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
HajrA
Postovi: 360
Pridružen/a: sub dec 24, 2016 7:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 8:03 am

Zeljo je tu gdje jeste upravo ovim guzonjama Gredici, Zuje, Zubanovici, violine i ostalom moralnom sljamu, kamatarovim haverima, botovima po forumima sram vas bilo bezkicmenjaci.

Marke niste sovje dali u Zelju i halalili a stotine hiljada ste pronevjerili. Na kosti ste se navalili na sve moguce nacine ovim sto nesto pokusavaju. Fuj!!!
TM87
 
PlavaDobrinja1921
Postovi: 125
Pridružen/a: pon jan 09, 2023 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 8:17 am

Nema svrhe raspisivati javne pozive kad nikom ozbilinom ne damo da pridje klubu.
 
milanribar
Postovi: 686
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 8:22 am

Bilo je 7 upražnjenih mjesta za članove Skupštine prije ove sjednice, naravno niko od ovih koji su spominjani kao zainteresovani da uđu u UO se nije prijavio za člana.

Razlika sa ovim javnim pozivom i onim prije je što je ovo neuporedivo profesionalnije i ozbiljnije, proceduru traženja investitora će voditi tim koji se ne sastoji od članova skupštine nego posebno angažovanih ljudi za to, koji će na kraju ako pronađu investitora za to biti i nagrađeni.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 8:39 am

Da mi prvo ostanemo u ligi, pa da to proslavimo, makar onako potajno.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1241
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 8:53 am

E ako ga Gredic ne nadje 😂 e moj Zeljo
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 8:57 am

Evo vec je 9 sati a mi jos nemamo izvjestaj sa Skupstine na zvanicnoj stranici.

Ko j.ebe nas clanove, glavne sponzore, ne morate s nama podjeliti informacije sta i kako.

Sram vas bilo 100 000 KM smo donijeli klubu, valjda je neko mogao odvojiti sat vremena pa da sumira sinosnju Skupstinu i da obavjesti navijace.

Imate nase mail adrese ako nista mogli ste nas informisati sta i kako dalje.

Atmosfera je svakako nadrkana, slabe pripreme, losa forma, pretezak raspored i zaista sa strahom ocekujemo nastavak prvenstva.

Nadao sam se da ce barem ova Skupstina vratiti vjeru navijacima da ce nas klub krenuti u novo poglavlje, ali po ovoj sutnji iz kluba bas sam skeptican
Alea iacta est!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 9:13 am

Oni bi se oglasili ali nemaju sta...to je bilo malo druzenja i lagano svi kuci.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
KogaBrigaZaNick
Postovi: 122
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 9:26 am

Ja stvarno ne znam sta pojedinci ovdje ocekuju, da nesto padne sa neba ili magicni stapic i puff...imamo novi stadion, kamp, godisnji budzet od 15m KM za pojacanja. Ne moze jedna Skupstina promijeniti dubiozu u klubu, ali itekako ga moze srozati kao sto smo vidjeli 2018. godine. Mi smo narod koji hoce sve i odmah, bez strpljenja da istrpimo bilo koji proces koji traje duze od 6 mjeseci. ALI, ako nam neko obeca sve i odmah, onda smo itekako spremni zazmiriti na velike upitnike ili rupe u necijoj prici.
Ja cu opet ponoviti, mozda ova Uprava nije sposobna namaci neke ozbiljne pare u klub id sponzora, ALI Klub i dalje ide putem finansijske stabilizacije. Takodjer, na osnovu konstantnih poziva investitorima, vide znacaj ulaska privatnog kapitala u Klub. Morate shvatiti da proces pronalaska investitora u slucaju naseg Zelje nije nimalo jednostavan ni sa pravne ali niti sa finansijske strane, upravo zbog imovine i potencijala koji posjedujemo. Nije lahko naci model iz kojeg Zeljo izvlaci najvise na konto imovine, a koji od investitora ne zahtijeva previse. Pitarima je bilo lahko, daj sta das, svejedno nemamo puno toga ponuditi osim nagomilanih dugova, tako da je ulazak u price sa investitorima bio manje vise "careless" proces.
Nemoj da opet nasjednemo na SAD I ODMAH, pa da se ugasimo za sva vremena ili restartujemo iz kantonalne. Mislio sam Bgm da smo nesto naucili iz prethodnog puta...
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 9:52 am

pa valjda je fazon u tom procesu stabilizacije napraviti neki mladi tim, od kojeg bi se mogao danas-sutra okoristiti. ovako imas relativno stariji tim, kratke ugovore, igru za ku.rac kao i raspored i jos na to se boris da opstanes a nisi siguran sa ovim kadrom.
ne bi skodilo da se ulozi koja marka u OP i pocnu praviti ozbiljniji igraci, makar za ove nase saban lige.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 9:53 am

Mi ne trebamo pozivati mi trebamo traziti...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
djidomova
Postovi: 43
Pridružen/a: čet jan 18, 2024 2:38 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 9:56 am

Ova uprava, zajedno sa skupštinom i NO mora otići.

Bez generalnog sponzora ili bilo kakvog jačeg, bez ičega.

Sve i jedna uprava u zadnjih 10 godina je takva, priča, priča i ništa. 1 kup, 1 tribina, bezbroj dugova, kredita, pozajmica, stotine igrača i desetine trenera - a mi opet nigdje.

Zamolio bih vas sve, kao novi član ovog foruma, da ne perete sa bivšim članovima UO, skupštine (mada je veliki broj istih u njoj već duži niz godina) ili NO sa kojim je bilo nijansu bolje ili isto, gdje nismo imali jakog Generalnog, gdje su se dizali krediti ili onog koji je stvarao dugove, uzimao kamate i šta ja znam.

Ti ljudi su iza nas, i to vrijeme, i od sabiranja računa nema se ništa. Nama su potrebni novi ljudi, nova snaga, koji nisu uprljani niti jednim niti drugim likom iz prošlosti, a koji umije.

Sve u svemu, u deset godina - nikakav napredak. Apsolutna nula. Ništa ni sa čim.

Ako ima ljudi koji umiju, imaju znanje, želju i htijenje, da se bore sa svim bivšim hijenama, sadašnjim b0tovima što dižu ruke bez pitanja, neka se uključe, neka naprave pritisak.

Muka mi je od bivših i sadašnjih, muka mi je od spinovanja, mrtvih priča da je neko nešto dobro uradio, a nas nema nigdje već deset godina. Apsurdno je da se iko busa u prsa sa 'uspjehom'.
Još jednom, ako ima normalna osoba koja čita ovaj forum, a da umije, zna, želi, ima novac ili kontakte - pokreni se, sad te trebamo!
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
cikoradovic
Postovi: 245
Pridružen/a: pet nov 25, 2022 6:12 pm
Lokacija: Bor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 9:59 am

Prezentiran je i usvojen javni poziv po pitanju stateškog partnerstva. U narednih 10-15 dana će ići poziv u javnost (najdalje do kraja februara). Formirana je radna grupa za postupanje po javnom pozivu za strateško partnerstvo, Almir Gredić - predsjednik komisije, Adi Bikić - član, Semir Imamović - član i Feđa Dupovac - član. Jedna od tačaka bila je i izbor člana Izvršnog Odbora u Fudbalskom savezu Kantona Sarajevo. Izvještaji o radu UO i NO za prošlu godinu. Objašnjeno je zbog čega je saradnja sa Arapima propala, šta je razlog, što se nije još čekalo, zašto i tako dalje. Predstavljen je i plan izlaska iz krize i sve aktivnosti koje su poduzete po tom pitanju u periodu koji je iza nas. Bilo je priče o jugu, građevinskoj, troškovima, neke pare su obezbijeđene. Eto to je nešto ukratko.

Lp za skupštinare, nisam delegat, ne brinite.
ŽELJEZNIČAR!
 
KogaBrigaZaNick
Postovi: 122
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 10:00 am

Ovo i jeste neka varijanta traženja, koliko sam skontao formirana je grupa koja će aktivno tražiti. Ne trebamo ispasti ni previše očajni, jer to ozbiljan investitor vidi i odmah umanjuje cijenu.
Za mlade igrače se slažem, ali ja sam više aludirao na finansijsku stabilizaciju. Ozbiljan OP i veliki iskorak u tom smislu zahtijeva akademiju gdje će ta djeca trenirati, a za nas je takva vrsta investicije trenutno nedostižna jer se borimo sa isplatom dugovanja iz "normalnog" poslovanja prethodnih perioda. Slažem se da trebamo imati 1-2 projekta naših omladinaca svake sezone u 1. timu. Tu me najviše boli ona sezona kad smo bili ni tamo ni ovamo, a umjesto Kulašina i ostalih igrao Vučenović...

Poenta priče je da zbog našeg mentaliteta SVE I ODMAH seremo po svemo i ne vidimo pozitivne pomake, koliko god "spori" bili, već samo negativu. Ja sam ubijeđen da smo imali 3 boda više na ovoj pauzi (pobjeda protiv GOŠK-a na Grbavici recimo), i da smo sada 6-7, ne bi bilo ovoliko negative. Hajmo malo spustiti lopticu, ohladiti glavu, i ne paničariti ko kakve tetke, već sagledati jednom u našim životima ŠIRU SLIKU.
 
Avatar
cikoradovic
Postovi: 245
Pridružen/a: pet nov 25, 2022 6:12 pm
Lokacija: Bor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 08, 2024 10:06 am

djidomova je napisao/la:
čet feb 08, 2024 9:56 am
Ova uprava, zajedno sa skupštinom i NO mora otići.
To ćeš vjerovatno morati sačekati do ljeta.
ŽELJEZNIČAR!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Diverzant, Google [Bot], Jacksparrow, Majkel, SamoNapad i 133 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija