Moderator/ica: storm_raider

 
SanMan
Postovi: 1226
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 12:21 am

Ovo sa kantonom i našom upravom mi isto ko kad je čovjek stalno molio Boga da dobije na lutriji, pa mu Bog reko dobićeš al kupi jednom lutriju. Ovi naši bi da k.... ne mrdnu a da im ovi daju pare pa da ih oni potroše za šta bilo. Jesu li išta sami pokrenuli za taj Jug pa da im neko da bilo kakve pare. Evo lično bi, kao i večina navijača dao nešto al nemaš kome ni za šta.
Al je.iga, nevalja vlada, nevalja Magoda, ma nevalja niko samo oni dobri.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 1:45 am

SanMan je napisao/la:
čet feb 01, 2024 12:21 am
Ovo sa kantonom i našom upravom mi isto ko kad je čovjek stalno molio Boga da dobije na lutriji, pa mu Bog reko dobićeš al kupi jednom lutriju. Ovi naši bi da k.... ne mrdnu a da im ovi daju pare pa da ih oni potroše za šta bilo. Jesu li išta sami pokrenuli za taj Jug pa da im neko da bilo kakve pare. Evo lično bi, kao i večina navijača dao nešto al nemaš kome ni za šta.
Al je.iga, nevalja vlada, nevalja Magoda, ma nevalja niko samo oni dobri.
Ma mi moramo biti svjesni da trenutno naš klub funkcioniše poput državnog preduzeća, uhljebljen tipičnom opštinskom i kantonalnom administracijom, koja nije spremna iskoristiti turisticke kapacitete grada Sarajeva, jer to automatski znači i više raditi a plata ista. Tako je i sa našim uhljebima u klubu kojima su segmenti poslovanja kluba npr iz oblasti marketinga totalno nepotrebni, jer smatraju da ne isti ne mogu generisati dovoljno novca klubu. Njihov vrhunac kreativnosti u marketingu im se svodi na to da par fudbalera pokušaju pogoditi flašicu Lede, predstavljanje igrača "uslikaj ga u tunelu, ako pada snijeg ima vip salon koji su nam drugi izgradili ili ako je već sunčano izvedi pojačanje na teren i uslikaj ga sa dresom i šalom oko vrata". Čekaju da im politika sve uradi a oni će se uslikati, izvuci privatne interese sa politikom koja je klub maksimalno iskoristila za politicke kampanje, jednostavno niko od njih ne razmišlja da radom u klubu tu istu politiku natjeraju da sredstva sami uplaćuju, jer bi ih sportska javnost kaznila na narednim izborima ukoliko ne bi ispunili data obećanja.

Kako je onomad brkata spodoba zbijala šale sa Stupčanicom, danas smo doživjeli da ta ista Stupčanica odrađuje pripreme na boljim terenima van države u toku zimskog perioda, gradi bolji marketing u odnosu na nas, proizvodi i pronalazi mlade igrače itd. Mi smo postali poligon za eksperimentisanje od raznoraznih politika, sportskih funkcija u klubu, arapsko hrvatskih interesa jer tobože Željo može sve podnijeti, pa i to da se na njemu drugi uče.

Godinama se na forumima zagovara teza da su navijači i savez izgradili istocnu tribinu, krov istocne tribine i hibridni teren, takve su se manipulacije pisale da se ubijedi navijačka javnost da tadašnja garnitura ljudi u Upravi nema nikakvu zaslugu nego da su oni samo dali i pokrenuli ideju a navijači i donacije od saveza, politike su planirali, rukovodili, nadzirali i realizirali projekat infrastrukture europske Grbavice. Jasno je da je ogroman dio navijača upao u tu zamku, manipulatori koji i danas pišu po forumu su tada uspjeli podijeliti navijače raznim teorijama a neke od njih su bile "nismo mi građevinska firma, mi smo fudbalski klub", "štreberi, sklonite se, hoćemo titulu" , "istocna tribina je hrpa betona" itd

Tek sada kada nema tih (ne) sposobnih štrebera u klubu koji su se suočavali i sa vraćanjem dugovanja ( a kako su samo poltroni i idolopoklonici pisali kako su tadašnji štreberi zatekli milione i troše ih pri tome ne osvajajući titule) i uporedo stvaranjem novih vrijednosti kluba, 6 godina kasnije, poslije njihovih projekata jasno je da projekte realizira tim sposobnih i hrabrih. Sada se eto odjednom svjesno da se i pored želje navijača da uplate sredstva, ta sredstva navijači nemaju gdje uplatiti ,niti ima ko rukovoditi projektom, tokom novca, dinamikom gradnje i na kraju finaliziranja izgradnje infrastrukturnog projekta juzne tribine. Toliko su poslije 2018. godine strukture ljudi bile sposobne i spremne iznijeti projekat da su se dosjetili da idejni finalizirani projekat južne tribine Grbavica iz 2018 godine krenu u njegovo prekrajanje, time jasno stavljajući do znanja da nemaju kapacitet niti interes da južna tribina bude moderni navijački hram sa najnovijim pratećim sadržajima (poslovnim prostorima, krov bez stubova, preklopne stolice na kopu, kapacitet tribine, plato ispred tribine, sanacija klizišta) .

Hajde ublehe koji ste hajcali raju, izgradite jug, šta čekate 6 godina? Pa nemojte bolan čekati ljude iz uprave, oni nam ne trebaju, jer kako pričaste "i istok bi se sam svakako napravio, kako god, to su navijači izgradili". Da jesu, slažem se, ali pokrenuti i vođeni izrađenom jasnom strategijom i vizijom.

Je l' nam svanulo?

Bitno je da smo "svi na istim stranama", isti su nam interesi za "našeg" Želju, bez obzira što su jedni tada rušili sistem a drugi danas morališu "kako smo mi trebali biti ono što je danas Zrinjski". Pokazalo se da je ipak brkata spodoba bila u pravu, te da mu se 2018. trebao isplatiti novac koji mu je svakako kasnije isplaćen sa duplim kamatama. Ego je zeznuta stvar, pogotovo kada ga se stavi naspram interesa kluba.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6012
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 6:20 am

Sky1 je napisao/la:
sri jan 31, 2024 7:51 pm
Dzezvar je napisao/la:
sri jan 31, 2024 7:25 pm
Sky1 je napisao/la:
sri jan 31, 2024 7:13 pm


Ministar je vjerovatno kreten ali ja sam mišljenja da je više do naše Uprave, ako ne budemo znali iskoristiti te pare.
Druze,koje pare?
Shvatam ja ko je Magoda i da je kreten, ali zar nije Vlada KS i neki dan Federalna izdvojili pare za infrastrukturu sportskim klubovima ili sam ja nešto fulio.
Istina je,ali je i istina da nas konkretno nema jos uvijek u tim parama.Nigdje ne pise da ce FK Zeljeznicar dobiti,toliko i toliko za izgradnju juga.A imamo svjez primjer veleza i zrinjskog gdje se vidi,kada se hoce nesto zavrsiti onda se to i zavrsi.
Pare za gasenje pozara prebacis na ta dva kluba.A nama opstina Novo Sarajevo trazi za gadjevinsku dozvolu 160 000 km,naravno moze i na rate ali dozvola ide kada se uplati zadnja rata.Trazilo se da se napravi izuzetak ali nista od toga.Treba napomenuti da to pravilo vazi samo u novom sarajevu,u ostalim opstinama to nije slucaj.
Tako da ne bih ja bas tako lako licitirao sa tim parama.Sve je to jos uvijek na dugom stapu.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1585
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 6:46 am

Dzezvar je napisao/la:
čet feb 01, 2024 6:20 am
Sky1 je napisao/la:
sri jan 31, 2024 7:51 pm
Dzezvar je napisao/la:
sri jan 31, 2024 7:25 pm

Druze,koje pare?
Shvatam ja ko je Magoda i da je kreten, ali zar nije Vlada KS i neki dan Federalna izdvojili pare za infrastrukturu sportskim klubovima ili sam ja nešto fulio.
Istina je,ali je i istina da nas konkretno nema jos uvijek u tim parama.Nigdje ne pise da ce FK Zeljeznicar dobiti,toliko i toliko za izgradnju juga.A imamo svjez primjer veleza i zrinjskog gdje se vidi,kada se hoce nesto zavrsiti onda se to i zavrsi.
Pare za gasenje pozara prebacis na ta dva kluba.A nama opstina Novo Sarajevo trazi za gadjevinsku dozvolu 160 000 km,naravno moze i na rate ali dozvola ide kada se uplati zadnja rata.Trazilo se da se napravi izuzetak ali nista od toga.Treba napomenuti da to pravilo vazi samo u novom sarajevu,u ostalim opstinama to nije slucaj.
Tako da ne bih ja bas tako lako licitirao sa tim parama.Sve je to jos uvijek na dugom stapu.
👍
 
Avatar
IlProfessore
Postovi: 308
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 12:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 8:17 am

I šta kažu, jači smo od ratova, režima i partija :lol:
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 8:54 am

Ove godine su izbori, tako da treba izvrsiti pritisak na nacelnika i opstinsko vijece da nam izda dozvolu BEZ uplate ili sa uplatama na rate (bez uslovljavanja).

Isto tako ne bi bilo lose da se nacelnik i opstinsko vijece malo kroz medije "prozovu" oko ovih uslova, jer ako ostale Opstine ne uslovljavaju zasto nas "nasa" uslovljava.
Jednostavno kockicu i pritisak treba prebaciti na njih.

U ovakvim stvarima se vidi sposobnost administracije, pa eto posto iz kluba prate forum neka uzmu ovo u razmatranje nece im naskodit

Vjerujte da koliko oni nama trebaju nas glas vise njima treba
Alea iacta est!
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 9:06 am

cipiripi je napisao/la:
čet feb 01, 2024 8:54 am
Ove godine su izbori, tako da treba izvrsiti pritisak na nacelnika i opstinsko vijece da nam izda dozvolu BEZ uplate ili sa uplatama na rate (bez uslovljavanja).

Isto tako ne bi bilo lose da se nacelnik i opstinsko vijece malo kroz medije "prozovu" oko ovih uslova, jer ako ostale Opstine ne uslovljavaju zasto nas "nasa" uslovljava.
Jednostavno kockicu i pritisak treba prebaciti na njih.

U ovakvim stvarima se vidi sposobnost administracije, pa eto posto iz kluba prate forum neka uzmu ovo u razmatranje nece im naskodit

Vjerujte da koliko oni nama trebaju nas glas vise njima treba
Nije to baš tako lako kako se čini. Zadnje dvije godine smo vjerovatno dobili najviše para od opštine ikad. Sve je to rezultat tih nekih "pritisaka" i "pregovora" sa načelnikom. Nije sad ni pametno zakuhati. Ja vjerujem da bi naši i uplatili te pare za građevinsku da su sigurni da ćemo dobiti pare od Kantona. Koliko sam razumio, ovdje je samo pokušaj da se izbjegne situacija u kojoj bi mi uplatili 160.000,00 KM, a izvisili za pare od kantona jer kako sam čuo građevinska dozvola ima vijek trajanja.
A što se tiče toga koliko su navijači bitan faktor u izboru načelnika, najbolje pokazuje slučaj Koldže. Niko nas nije handrio kao on, pa lik dobi 4 mandata hladno.
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 10:05 am

Nikad povoljniju situaciju za podršku svih nivoa vlasti nije bilo, do kluba je.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6012
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 10:13 am

alombardo je napisao/la:
čet feb 01, 2024 10:05 am
Nikad povoljniju situaciju za podršku svih nivoa vlasti nije bilo, do kluba je.
Ja maloprije napisah kakva je ta podrska....i to na najnizem nivou vlasti gdje smo proglaseni kao kolektiv od izuzetnog znacaja za opstinu.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
GegenPress
Postovi: 120
Pridružen/a: sri nov 01, 2023 4:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 10:27 am

E Bekriću jesi se pogubio..
1921
 
Gagi tm 87
Postovi: 90
Pridružen/a: čet dec 29, 2022 8:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 10:52 am

Sta je sa bekom i stoperom,mjesto da ih hitno potpisu nas vrli tuce dovodi nekakvog iz hrvatske 4 lige,boze sacuvaj koja ne ozbiljnost...
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 10:53 am

GegenPress je napisao/la:
čet feb 01, 2024 10:27 am
E Bekriću jesi se pogubio..
Jel to pišeš što svi pišu da se bekric pogubio ili znaš nešto?
Pretpostavljam da pišeš radi ovog malog iz Hrvatske i baš se pitam kakve veze ima to sa Bekricem?
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
GegenPress
Postovi: 120
Pridružen/a: sri nov 01, 2023 4:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 11:08 am

pile87 je napisao/la:
čet feb 01, 2024 10:53 am
GegenPress je napisao/la:
čet feb 01, 2024 10:27 am
E Bekriću jesi se pogubio..
Jel to pišeš što svi pišu da se bekric pogubio ili znaš nešto?
Pretpostavljam da pišeš radi ovog malog iz Hrvatske i baš se pitam kakve veze ima to sa Bekricem?
Onako.
1921
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 11:09 am

Tako sam i mislio!
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
milanribar
Postovi: 686
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 11:27 am

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... ali-927482

Meni je ovaj Mulahusejnović dobar napadač bio, na Koševu nije puno šanse dobio. Ovo nam je šansa ako nije preskup...
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1585
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 11:38 am

milanribar je napisao/la:
čet feb 01, 2024 11:27 am
https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... ali-927482

Meni je ovaj Mulahusejnović dobar napadač bio, na Koševu nije puno šanse dobio. Ovo nam je šansa ako nije preskup...
Dobar je ovaj ali za nas preskup sigurno, da je taj stoper i lijevi bek da se riješe nekako.
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 12:15 pm

Gagi tm 87 je napisao/la:
čet feb 01, 2024 10:52 am
Sta je sa bekom i stoperom,mjesto da ih hitno potpisu nas vrli tuce dovodi nekakvog iz hrvatske 4 lige,boze sacuvaj koja ne ozbiljnost...
Gdje piše za toga igrača? I o kome se radi?
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 12:18 pm

cipiripi je napisao/la:
čet feb 01, 2024 8:54 am
Ove godine su izbori, tako da treba izvrsiti pritisak na nacelnika i opstinsko vijece da nam izda dozvolu BEZ uplate ili sa uplatama na rate (bez uslovljavanja).

Isto tako ne bi bilo lose da se nacelnik i opstinsko vijece malo kroz medije "prozovu" oko ovih uslova, jer ako ostale Opstine ne uslovljavaju zasto nas "nasa" uslovljava.
Jednostavno kockicu i pritisak treba prebaciti na njih.

U ovakvim stvarima se vidi sposobnost administracije, pa eto posto iz kluba prate forum neka uzmu ovo u razmatranje nece im naskodit

Vjerujte da koliko oni nama trebaju nas glas vise njima treba
Ne mogu da vjerujem, šta čitam ovde. Sve je neko kriv što smo mi nesposobni. Kakav ba pritisak? Pritisak da neko radi protiv zakona i procedura? Kako da ne. Jedino ko treba pritisak je nesposobna garnitura u UO FK Željezničar!

Dobro je neko iznio onu tvrdnju sa lotom. Naši sada u UO, ne znaju ni loto listić uplatiti da bi dobili na lutriji. Onaj Kovačević je izgleda bio jedini sposoban čovjek. Vukao je i Želju i ove sadašnje debile u UO.
Nama su rješenje dionice, sposbna uprava dioničara gdje desetak sposobnih ljudi sa parama kupi većinski paket dionica i gdje se tih deset sposobnih ljudi udruži, te daju još sposobniji tim, a mi ostali tu učestvujemo u dionicama zbog osjećaja pripadnosti klubu. Vidio bi onda kako ne treba ni opština, ni kanton ni FBiH, niko živ, sve se rješava ko na traci.
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 12:29 pm

ublehas je napisao/la:
čet feb 01, 2024 9:06 am
cipiripi je napisao/la:
čet feb 01, 2024 8:54 am
Ove godine su izbori, tako da treba izvrsiti pritisak na nacelnika i opstinsko vijece da nam izda dozvolu BEZ uplate ili sa uplatama na rate (bez uslovljavanja).

Isto tako ne bi bilo lose da se nacelnik i opstinsko vijece malo kroz medije "prozovu" oko ovih uslova, jer ako ostale Opstine ne uslovljavaju zasto nas "nasa" uslovljava.
Jednostavno kockicu i pritisak treba prebaciti na njih.

U ovakvim stvarima se vidi sposobnost administracije, pa eto posto iz kluba prate forum neka uzmu ovo u razmatranje nece im naskodit

Vjerujte da koliko oni nama trebaju nas glas vise njima treba
Nije to baš tako lako kako se čini. Zadnje dvije godine smo vjerovatno dobili najviše para od opštine ikad. Sve je to rezultat tih nekih "pritisaka" i "pregovora" sa načelnikom. Nije sad ni pametno zakuhati. Ja vjerujem da bi naši i uplatili te pare za građevinsku da su sigurni da ćemo dobiti pare od Kantona. Koliko sam razumio, ovdje je samo pokušaj da se izbjegne situacija u kojoj bi mi uplatili 160.000,00 KM, a izvisili za pare od kantona jer kako sam čuo građevinska dozvola ima vijek trajanja.
A što se tiče toga koliko su navijači bitan faktor u izboru načelnika, najbolje pokazuje slučaj Koldže. Niko nas nije handrio kao on, pa lik dobi 4 mandata hladno.
Gradjevinska dozvola vrijedi 1 godinu, da ne počneš ništa raditi. Ako si bar počeo nešto, onda nema vijek trajanja. Sredstva od kantona nisu dominantna u projektu. Dakle problem je nepostojanje plana niti bilo kakve vizije. Ukratko nesposobnost ljudi u FK Željezničar koji bi trebali to isplanirati i staviti na papir. Ali jok...eto arapaaaaaa. To im je domet. Zamisli koliko trebaš biti glup da otjeraš trenera kojeg si ti izabrao i da ti neko dovede mačka u vreći za trenera, koliko glup moraš biti da budeš poligon za raznorazne arapske "talente", koliko glup moraš biti da bi to uzeo u razmatranje, a kamo li krenuo u to bez ikavog ugovora, osiguranja....To je za mene skoro nepojmljiv nivo gluposti. Šta očekivati i dalje od tih ljudi? Samo propast!
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 655
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 01, 2024 12:39 pm

ublehas je napisao/la:
čet feb 01, 2024 9:06 am
cipiripi je napisao/la:
čet feb 01, 2024 8:54 am
Ove godine su izbori, tako da treba izvrsiti pritisak na nacelnika i opstinsko vijece da nam izda dozvolu BEZ uplate ili sa uplatama na rate (bez uslovljavanja).

Isto tako ne bi bilo lose da se nacelnik i opstinsko vijece malo kroz medije "prozovu" oko ovih uslova, jer ako ostale Opstine ne uslovljavaju zasto nas "nasa" uslovljava.
Jednostavno kockicu i pritisak treba prebaciti na njih.

U ovakvim stvarima se vidi sposobnost administracije, pa eto posto iz kluba prate forum neka uzmu ovo u razmatranje nece im naskodit

Vjerujte da koliko oni nama trebaju nas glas vise njima treba
Nije to baš tako lako kako se čini. Zadnje dvije godine smo vjerovatno dobili najviše para od opštine ikad. Sve je to rezultat tih nekih "pritisaka" i "pregovora" sa načelnikom. Nije sad ni pametno zakuhati. Ja vjerujem da bi naši i uplatili te pare za građevinsku da su sigurni da ćemo dobiti pare od Kantona. Koliko sam razumio, ovdje je samo pokušaj da se izbjegne situacija u kojoj bi mi uplatili 160.000,00 KM, a izvisili za pare od kantona jer kako sam čuo građevinska dozvola ima vijek trajanja.
A što se tiče toga koliko su navijači bitan faktor u izboru načelnika, najbolje pokazuje slučaj Koldže. Niko nas nije handrio kao on, pa lik dobi 4 mandata hladno.
Urbanistička ima rok trajanja, građevinska ne i svaka općina u KS prije izdavanja odobrenja za građenje traži uplate naknada za građevinsko zemljište po m2 izgrađenog prostora.
Najveća glupost bi bila da propustimo izgradnju juga zbog 160 000 KM.
Pustite desetogodišnje i uplatite građevinsku uz mogućnost korištenja sjevera do izgradnje juga.
Kad je derbi ili evropska tekma tim ljudima poslati mail da li će doći na tekmu ukoliko ne tr karte prodavati regularno.
Plava porodica me ubi u pojam.

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 129 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija