Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6018
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 11:19 am

KogaBrigaZaNick je napisao/la:
pet dec 22, 2023 11:10 am
Sta ste se uspanicili kao kakve zene, losi smo pravo ali necemo ispasti u to sam siguran. Zeljo je institucija i nemojmo se spustati na nivo da se usporedjujemo sa nekakvom Zvijezdom 09, pa makar igrali sa poluretardima u ekipi...
Mi trenutno jesmo u rangu zvijezde sto i stanje na tabeli pokazuje.Mi smo postali totalno nebitni u BH fudbalu.Zeljo je institucija samo nama navijacima i nikome vise.Vracanje na stare staze je dugotrajan proces.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
kb80
Postovi: 302
Pridružen/a: pet maj 13, 2016 2:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 12:12 pm

Dzezvar je napisao/la:
pet dec 22, 2023 11:19 am
KogaBrigaZaNick je napisao/la:
pet dec 22, 2023 11:10 am
Sta ste se uspanicili kao kakve zene, losi smo pravo ali necemo ispasti u to sam siguran. Zeljo je institucija i nemojmo se spustati na nivo da se usporedjujemo sa nekakvom Zvijezdom 09, pa makar igrali sa poluretardima u ekipi...
Mi trenutno jesmo u rangu zvijezde sto i stanje na tabeli pokazuje.Mi smo postali totalno nebitni u BH fudbalu.Zeljo je institucija samo nama navijacima i nikome vise.Vracanje na stare staze je dugotrajan proces.
Nikada nećemo biti u rangu zvijezde, možda nekome ko pogleda tabelu i vidi, a nema pojma o fudbalu. Ono što želim reći jeste da taj proces može biti veoma kratak uz dobru organizaciju i kvalitetnog eventualnog investitora. Uzmi gadni borac čiji je investitor još gadniji laktaški glavonja koji im daje novac iz poganog budžeta, a isto tako i oni tamo koji troše židovski novac. Dakle uz kvalitetnu organizaciju (koju mi nemamo trenutno, aspolutno) mi bi za dvije sezone biti na zelenoj grani, sa nekim ko bi eventualno uložio novac.
Iskreno se nadam da će na skupštini napraviti model sa kojim ćemo biti interesantni.
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 12:58 pm

milanribar je napisao/la:
pet dec 22, 2023 11:06 am
Treba nam bolje skautiranje igrača iz druge lige, ne možemo od menadžera očekivati da će nam dati dobrog igrača, oni uvaljuju one koje ne mogu nigdje ponudit prvo.
Sad bi Husarić da nam uvali svoju dvojicu jer je Željo dobar za CV a trenutno je u krizi a oni se nisu bogzna kako snašli u premijer ligi.

Haračić je solidan doprinos dao prošle sezone s obzirom na to koliko košta i odakle je došao. Međutim one najbolje mlade igrače iz druge lige pokupi Zrinjski, Gošk, Posušje, Tuzla prije nas i to moramo promijeniti jer je to najjeftiniji put za dovest dobrog igrača. Kad imaš dobar skauting možeš uočit mladog igrača prije ovih ostalih lešinara. Trenutno nemamo nikakav ili improvizaciju skautinga...
Apsolutno se slažem i taj segment je jedan od bitnijih. Zar nismo usvojili onu nekavu strategiju za naredne 4 godine i zar nije obuhvatila i taj dio, mi nikada nismo ni obavješteni šta ona podrazumjeva.
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 2:19 pm

milanribar je napisao/la:
pet dec 22, 2023 11:06 am
Treba nam bolje skautiranje igrača iz druge lige, ne možemo od menadžera očekivati da će nam dati dobrog igrača, oni uvaljuju one koje ne mogu nigdje ponudit prvo.
Sad bi Husarić da nam uvali svoju dvojicu jer je Željo dobar za CV a trenutno je u krizi a oni se nisu bogzna kako snašli u premijer ligi.

Haračić je solidan doprinos dao prošle sezone s obzirom na to koliko košta i odakle je došao. Međutim one najbolje mlade igrače iz druge lige pokupi Zrinjski, Gošk, Posušje, Tuzla prije nas i to moramo promijeniti jer je to najjeftiniji put za dovest dobrog igrača. Kad imaš dobar skauting možeš uočit mladog igrača prije ovih ostalih lešinara. Trenutno nemamo nikakav ili improvizaciju skautinga...
Nije to tako ni lako. Svi su za ovog Dubačkića pričali da je jedan od najboljih stopera lige federacija, pa ispade flop. Onaj pitar Šefkija je isto bio dobar u prvoj ligi, pa ništa. Hrenja kod nas nije mogao meda, pa ode u Goražde, pa u Igman, pa u Borac, a i tu realno ne briljira. Hrvanović obišao pola prve lige dok nije završio u Zrinjskom, a i tu je u glavnom na klupi...
Da ne pominjem da je puno lakše igrati u posušju, Gošku ili Igmanu nego u Želji ili kod malenih. I u Zrinjskom i Borcu je dosta lakše igrati. To je i jedan od razloga što dosta igrača kod iste/slične ponuda radije bira ovaj neki manji klub. Manji pritisak, manja očekivanja, pa je njima i dosta lakše igrati.
Ja da se pitam ne bi pokušao dovesti ni jednog igrača iz nižih liga, ako nije među 3 na svojoj poziciji i ako nije mlađi od 21 godine.
 
Norsborg
Postovi: 306
Pridružen/a: pet jul 14, 2017 10:36 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 2:24 pm

Da li je generalni sponzor potrosio sve pare ili je ostalo nesto i za proljece? Da na proljece uzivamo u topovskim udarima i bakljadama.
 
KogaBrigaZaNick
Postovi: 122
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 2:32 pm

Dzezvar je napisao/la:
pet dec 22, 2023 11:19 am
KogaBrigaZaNick je napisao/la:
pet dec 22, 2023 11:10 am
Sta ste se uspanicili kao kakve zene, losi smo pravo ali necemo ispasti u to sam siguran. Zeljo je institucija i nemojmo se spustati na nivo da se usporedjujemo sa nekakvom Zvijezdom 09, pa makar igrali sa poluretardima u ekipi...
Mi trenutno jesmo u rangu zvijezde sto i stanje na tabeli pokazuje.Mi smo postali totalno nebitni u BH fudbalu.Zeljo je institucija samo nama navijacima i nikome vise.Vracanje na stare staze je dugotrajan proces.
Forma je prolazna, klasa je vjecna. Slazem se da trenutno izgledamo lose u fudbalskom smislu, ali opet i ovako mlohavi smo mogli i trebali da dobijemo nekoliko utakmica gdje je protivnik pogodio sve sto je osutao maltene (GOSK na Grbavici, Velez, itd.). Da smo 1 ili 2 utakmice u svoju korist rijesili bili bi na 5-6 mjestu i ne bi bilo ovoliko kuknjave od strane nas kao navijaca. Treba nam samo malo u organizacionom smislu i kontinuitetu trenera i SŠ, i vjerujem da bismo bili izuzetno konkurentni.
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 2:35 pm

Norsborg je napisao/la:
pet dec 22, 2023 2:24 pm
Da li je generalni sponzor potrosio sve pare ili je ostalo nesto i za proljece? Da na proljece uzivamo u topovskim udarima i bakljadama.
Sve će da gori i na proljeće. Spremi bosaurina
Grande Miske 💪
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 2:38 pm

KogaBrigaZaNick je napisao/la:
pet dec 22, 2023 2:32 pm
Dzezvar je napisao/la:
pet dec 22, 2023 11:19 am
KogaBrigaZaNick je napisao/la:
pet dec 22, 2023 11:10 am
Sta ste se uspanicili kao kakve zene, losi smo pravo ali necemo ispasti u to sam siguran. Zeljo je institucija i nemojmo se spustati na nivo da se usporedjujemo sa nekakvom Zvijezdom 09, pa makar igrali sa poluretardima u ekipi...
Mi trenutno jesmo u rangu zvijezde sto i stanje na tabeli pokazuje.Mi smo postali totalno nebitni u BH fudbalu.Zeljo je institucija samo nama navijacima i nikome vise.Vracanje na stare staze je dugotrajan proces.
Forma je prolazna, klasa je vjecna. Slazem se da trenutno izgledamo lose u fudbalskom smislu, ali opet i ovako mlohavi smo mogli i trebali da dobijemo nekoliko utakmica gdje je protivnik pogodio sve sto je osutao maltene (GOSK na Grbavici, Velez, itd.). Da smo 1 ili 2 utakmice u svoju korist rijesili bili bi na 5-6 mjestu i ne bi bilo ovoliko kuknjave od strane nas kao navijaca. Treba nam samo malo u organizacionom smislu i kontinuitetu trenera i SŠ, i vjerujem da bismo bili izuzetno konkurentni.
Već sam pisao da je po meni uz ovaj nivo ulaganja, naša realnost sredina tabele. Nekad se malo okrene pa izborimo Evropu, a nekad u kontru, pa smo pri dnu. Za neki kontinuitet, treba puno više para. Ne jedan ili dva bolja igrača, nego da cijela ekipa ima bar duple plate u odnosu na ovo sada, a i to je upitno.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 3:02 pm

Norsborg je napisao/la:
pet dec 22, 2023 2:24 pm
Da li je generalni sponzor potrosio sve pare ili je ostalo nesto i za proljece? Da na proljece uzivamo u topovskim udarima i bakljadama.
Danas smo na adresu kluba dobili čestitku od 13 .000 KMna ime kazni za utakmice protiv Veleza i Goška.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5144
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 3:32 pm

Dobro mi i stojimo, s obzirom da klub tone a svi neke svoje furke i ideje guraju, iako znaju da tako štete ionako posrnulom klubu.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 3:50 pm

Ma meni i dalje nije jasno kako smo postali jedini klub u koji su ušli Arapi, a da nisu istovremeno ušle arapske pare, umjetnici pregovaranja…

Evo NFSBiH i FS Saudije potpisali nekakav memorandum, ako čitam dobro između redova, Saudijci će finansirati dijelom neke projekte da bi se njihovi mogli pripremati u TC u Zenici.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 3:51 pm

kvalitet je napisao/la:
pet dec 22, 2023 3:50 pm
Ma meni i dalje nije jasno kako smo postali jedini klub u koji su ušli Arapi, a da nisu istovremeno ušle arapske pare, umjetnici pregovaranja…

Evo NFSBiH i FS Saudije potpisali nekakav memorandum, ako čitam dobro između redova, Saudijci će finansirati dijelom neke projekte da bi se njihovi mogli pripremati u TC u Zenici.
Nisu usle ali ce uci :D
Željezničar ante portas !
 
g 1
Postovi: 14
Pridružen/a: ned nov 21, 2021 8:08 pm
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 3:54 pm

Kakva je car u tim topovskim? Kako nekome moze biti lijepo to slusati? Kako topovski moze biti izraz ljubavi prema klubu?
 
Avatar
alenmesanovic
Postovi: 329
Pridružen/a: sub jul 10, 2021 1:29 am
Lokacija: Banovići
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 3:57 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
pet dec 22, 2023 3:02 pm
Norsborg je napisao/la:
pet dec 22, 2023 2:24 pm
Da li je generalni sponzor potrosio sve pare ili je ostalo nesto i za proljece? Da na proljece uzivamo u topovskim udarima i bakljadama.
Danas smo na adresu kluba dobili čestitku od 13 .000 KMna ime kazni za utakmice protiv Veleza i Goška.
Do danas, 78.500KM.
 
Avatar
alenmesanovic
Postovi: 329
Pridružen/a: sub jul 10, 2021 1:29 am
Lokacija: Banovići
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 3:57 pm

Što ne mogu mjaukanja, samo lagano.
 
Avatar
alenmesanovic
Postovi: 329
Pridružen/a: sub jul 10, 2021 1:29 am
Lokacija: Banovići
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 3:59 pm

kvalitet je napisao/la:
pet dec 22, 2023 3:50 pm
Ma meni i dalje nije jasno kako smo postali jedini klub u koji su ušli Arapi, a da nisu istovremeno ušle arapske pare, umjetnici pregovaranja…

Evo NFSBiH i FS Saudije potpisali nekakav memorandum, ako čitam dobro između redova, Saudijci će finansirati dijelom neke projekte da bi se njihovi mogli pripremati u TC u Zenici.
Imaš li još koju pametnu? Da čujemo i to. Pare će doći, na koji način, to ćeš vidjeti. Lp.
 
Luster
Postovi: 34
Pridružen/a: sub jun 17, 2023 2:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 4:01 pm

Kada vidim ovu cifru za kazne dusa me zaboli
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 4:02 pm

alenmesanovic je napisao/la:
pet dec 22, 2023 3:59 pm
kvalitet je napisao/la:
pet dec 22, 2023 3:50 pm
Ma meni i dalje nije jasno kako smo postali jedini klub u koji su ušli Arapi, a da nisu istovremeno ušle arapske pare, umjetnici pregovaranja…

Evo NFSBiH i FS Saudije potpisali nekakav memorandum, ako čitam dobro između redova, Saudijci će finansirati dijelom neke projekte da bi se njihovi mogli pripremati u TC u Zenici.
Imaš li još koju pametnu? Da čujemo i to. Pare će doći, na koji način, to ćeš vidjeti. Lp.
Imam više pametnih, ali ih ljubomorno čuvam za sebe.

A što se tiče para, s tvog posta u Božije uši. Iskreno se nadam da će nam omogućiti budžet da opet budemo konkurentni za trofeje. Lp.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 4:06 pm

alenmesanovic je napisao/la:
pet dec 22, 2023 3:57 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
pet dec 22, 2023 3:02 pm
Norsborg je napisao/la:
pet dec 22, 2023 2:24 pm
Da li je generalni sponzor potrosio sve pare ili je ostalo nesto i za proljece? Da na proljece uzivamo u topovskim udarima i bakljadama.
Danas smo na adresu kluba dobili čestitku od 13 .000 KMna ime kazni za utakmice protiv Veleza i Goška.
Do danas, 78.500KM.
Evropske utakmice su pokazale i dokazale ono sto sam uvijek i tvrdio, a to je da se dobra i atmosfera može napraviti bez baklji.

Iznos od 78 000 KM (jos se nije ni igrao derbi na Grbavici je STRAŠAN). Za taj iznos se mogla dati plata od 6500 KM veoma dobrom igracu za godinu dana ugovora.

Kada cemo shvatiti da nije "ista cijena" baklje na Grbavici i u BL. Zasto sami sebi umanjujemo sredstva, kada mozemo EVROPSKI navijati svaku utakmicu.

Izuzeo bih mozda 2-3 utakmice u sezoni derbi, i utakmice protiv Borca i Zrinjskog a na ostalim utakmicama hajmo navijati EVROPSKI, a na ovih par neka se ocejfi jer "palilo se i uvijek ce se palit"
Alea iacta est!
 
Norsborg
Postovi: 306
Pridružen/a: pet jul 14, 2017 10:36 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 22, 2023 4:48 pm

AsharaK je napisao/la:
pet dec 22, 2023 3:51 pm
kvalitet je napisao/la:
pet dec 22, 2023 3:50 pm
Ma meni i dalje nije jasno kako smo postali jedini klub u koji su ušli Arapi, a da nisu istovremeno ušle arapske pare, umjetnici pregovaranja…

Evo NFSBiH i FS Saudije potpisali nekakav memorandum, ako čitam dobro između redova, Saudijci će finansirati dijelom neke projekte da bi se njihovi mogli pripremati u TC u Zenici.
Mislim da ovima sto se kao brinu da li ce nas milijarderi prevariti ne treba odgovarati. To brinu, barem po pisanju pitari, umjesto da brinu sta ce se desiti kada Mrvicu
dokur.i i zatrazi povrat svojih 30 miliona.
Nisu usle ali ce uci :D

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, Bing [Bot], g 1, Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Minotaur i 113 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija