Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6027
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2023 5:38 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
pet dec 15, 2023 5:22 pm
Diverzant je napisao/la:
pet dec 15, 2023 4:20 pm
slika
Koliko ova slika boli
Kada god je vidim ne ostavlja me ravnodusnim...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3202
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2023 5:42 pm

slika

slika
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1196
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2023 6:38 pm

Slike bi bile jos bolje, a poruka efektnija da su kazaljke namjestene na 5 do 12 :D
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2023 7:09 pm

Ujko je napisao/la:
pet dec 15, 2023 6:38 pm
Slike bi bile jos bolje, a poruka efektnija da su kazaljke namjestene na 5 do 12 :D
I da je grb ispravan...
Grande Miske 💪
 
svabo
Postovi: 116
Pridružen/a: ned nov 26, 2023 2:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2023 7:46 pm

bogi je napisao/la:
pet dec 15, 2023 4:05 pm
Minotaur je napisao/la:
čet dec 14, 2023 7:47 pm
slika

Samo porediš ovakvo razmišljanje i načitanost i naše kvazi-novinare koji su uz svo neznanje još i bahati
Los (Ivković) malo gura tu foru da svaki klub mora imati sportskog direktora koji dovodi igrače, a trener ih isključivo i samo trenira - njemački šablon. Koliko god to zvučalo utopijski idealno, od najvećih do najmanjih klubova je to skoro pa nemoguća misija za izvesti, što zbog poznanstva, što zbog potencijalnih sukoba na relaciji trener - SD. Pratio sam dosta njegove podcaste na A1, pa je ovo najkraće kazano, da ne dužim previše post.

Po mom mišljenju, funkcija menadžera je dobra sve dok menadžer (trener i sd koji je jedno te isto - za one koji ne znaju), nema previše bliskih odnosa sa agentima.

U Hrvatskoj je bio slučaj o kojem su neki fudbaleri govorili (Vojnović i drugi) gdje trener mlađe igrače preporuči nekom agentu zbog bliskosti odnosa. Također, taj agent dovodi njemu najbolje što ima. Raspodjela novca se vrti u istom smjeru, a ti dovodiš bazen od 1% igrača, koje u biti drži taj agent sa kojim imaš dobre odnose. Kada opet kupuješ igrača, nećeš ići kod osobe koju ne znaš, nego kod onoga kojeg znaš i kod kojeg si imao dobro iskustvo.

Ozbiljan klub, a to Manchester jeste, a evo hajmo postaviti tezu da Željo u nekoj daljoj budućnosti teži tome - da bude ozbiljan klub za naše okvire, treba da ima četiri ogranka koja će biti zadužena za te stvari o kojima i Ivan govori. Analitika, recruitment, scouting i sektor koji finansijski vodi računa o tome da li se uklapa ili ne uklapa u budžet kluba. Kod nas ta četiri ogranka ne postoje, a njihov posao i dužnosti se očekuju, pa i donekle zahtjevaju od jednog čovjeka - sportskog direktora.

Usput, ovo nije post da se odbrani Bekrić ili opravda, već samo da se skrene pažnja u tome gdje se nalazi problem, a to je po mom mišljenju nepostojanost sistema. Posljednji prelazni rok je bio katastrofalan za nas, te praktično nismo pogodili ni sa jednim igračem (Boljevića i Selimovića ne računam, jer su došli poslije roka). Razloga može biti milion, ali u konačnici kao klub moramo težiti uspostavi sistema, a ne očekivati od jedne osobe čuda nakon što je jednom uspio da "pogodi" ili prepozna ono što treba kod Hodžića, Santosa, Amoaha...

Zbog toga me jako veseli što je u stanje u klubu poprilično upućen Romeo Jozak, koji je izgradio jedan takav sistem i omladinsku školu u Dinamu i u selekciji Hrvatske, a valjda o tome ne moramo nikome ovdje govoriti, već te rezultate sve vide. Druga je stvar što kod nas ljudi sve gledaju kroz pare i isključivo misle da ovi "jozakovi Arapi" donose pare i da je samo to bitno. Network ljudi, konekcije koje oni imaju i mogućnost edukacije naših trenera u omladinskoj školi ih očito ne zanima zbog loših rezultata seniorskog tima.

Ipak sam odužio, pa halalite. Kome se ne čita, nek preskoči...
Bekrić nema pojma o značenju prva termina, evo sad da ga neko nazove i pita za ovo, Bog me ubio ako bi znao beknuti 😃. Zna samo za ovaj zadnji, uklapanje u finansije.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5147
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2023 8:07 pm

Kakav crni skauting. Iz nižih liga se ili dovode najbolji igrači ekipa/lige ili ovi max do 20 godina za koje je neko vidio i rekao da su potencijali.
Dubačkić-24, Biber-24, Turanjanin-22...ni mladi ni kvalitetni. I očekivati da odjednom postanu "neko i nešto".
Dovodimo ofrlje samo da bi se dovelo, jok kao plod nekog rada i skautiranja
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3036
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2023 8:30 pm

Kakav je ovo grb, ko god da je ovi radio mogao je barem prepisati kako treba.
Ne mogu da vjerujem da neko ulozi vrijeme i novac i na kraju napravi nesto ovako
Alea iacta est!
 
Avatar
Minotaur
Postovi: 54
Pridružen/a: sri nov 08, 2023 2:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2023 9:20 pm

bogi je napisao/la:
pet dec 15, 2023 4:05 pm
Minotaur je napisao/la:
čet dec 14, 2023 7:47 pm
slika

Samo porediš ovakvo razmišljanje i načitanost i naše kvazi-novinare koji su uz svo neznanje još i bahati
Los (Ivković) malo gura tu foru da svaki klub mora imati sportskog direktora koji dovodi igrače, a trener ih isključivo i samo trenira - njemački šablon. Koliko god to zvučalo utopijski idealno, od najvećih do najmanjih klubova je to skoro pa nemoguća misija za izvesti, što zbog poznanstva, što zbog potencijalnih sukoba na relaciji trener - SD. Pratio sam dosta njegove podcaste na A1, pa je ovo najkraće kazano, da ne dužim previše post.

Po mom mišljenju, funkcija menadžera je dobra sve dok menadžer (trener i sd koji je jedno te isto - za one koji ne znaju), nema previše bliskih odnosa sa agentima.

U Hrvatskoj je bio slučaj o kojem su neki fudbaleri govorili (Vojnović i drugi) gdje trener mlađe igrače preporuči nekom agentu zbog bliskosti odnosa. Također, taj agent dovodi njemu najbolje što ima. Raspodjela novca se vrti u istom smjeru, a ti dovodiš bazen od 1% igrača, koje u biti drži taj agent sa kojim imaš dobre odnose. Kada opet kupuješ igrača, nećeš ići kod osobe koju ne znaš, nego kod onoga kojeg znaš i kod kojeg si imao dobro iskustvo.

Ozbiljan klub, a to Manchester jeste, a evo hajmo postaviti tezu da Željo u nekoj daljoj budućnosti teži tome - da bude ozbiljan klub za naše okvire, treba da ima četiri ogranka koja će biti zadužena za te stvari o kojima i Ivan govori. Analitika, recruitment, scouting i sektor koji finansijski vodi računa o tome da li se uklapa ili ne uklapa u budžet kluba. Kod nas ta četiri ogranka ne postoje, a njihov posao i dužnosti se očekuju, pa i donekle zahtjevaju od jednog čovjeka - sportskog direktora.

Usput, ovo nije post da se odbrani Bekrić ili opravda, već samo da se skrene pažnja u tome gdje se nalazi problem, a to je po mom mišljenju nepostojanost sistema. Posljednji prelazni rok je bio katastrofalan za nas, te praktično nismo pogodili ni sa jednim igračem (Boljevića i Selimovića ne računam, jer su došli poslije roka). Razloga može biti milion, ali u konačnici kao klub moramo težiti uspostavi sistema, a ne očekivati od jedne osobe čuda nakon što je jednom uspio da "pogodi" ili prepozna ono što treba kod Hodžića, Santosa, Amoaha...

Zbog toga me jako veseli što je u stanje u klubu poprilično upućen Romeo Jozak, koji je izgradio jedan takav sistem i omladinsku školu u Dinamu i u selekciji Hrvatske, a valjda o tome ne moramo nikome ovdje govoriti, već te rezultate sve vide. Druga je stvar što kod nas ljudi sve gledaju kroz pare i isključivo misle da ovi "jozakovi Arapi" donose pare i da je samo to bitno. Network ljudi, konekcije koje oni imaju i mogućnost edukacije naših trenera u omladinskoj školi ih očito ne zanima zbog loših rezultata seniorskog tima.

Ipak sam odužio, pa halalite. Kome se ne čita, nek preskoči...
Tačno tako, odličan post. Baš zato bi klub trebao da ima jasnu strategiju ko šta i kako radi i kolike su ovlasti trenera, a to odmah razjašnih u trenutku kada potpisuješ trenera. Kada dobro ide svako sebi uzima zasluge, a kada se desi loš prelazni rok, kao što je bio kod nas, ide prebacivanje loptice (konkretno Bekrić je krivio Bašića za par igrača).

Isto tako mi je drago što je Jozak tu, te što je sve glasnija priča da će se za sportski segment najviše pitati Šapina, te da ćem nam takav čovjek pomoći da se podignemo na viši nivo u organizacijskom smislu.
 
400000razloga
Postovi: 244
Pridružen/a: pet dec 11, 2020 11:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 9:32 am

Majkel je napisao/la:
pet dec 15, 2023 2:28 pm
slika
:(
 
GegenPress
Postovi: 120
Pridružen/a: sri nov 01, 2023 4:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 10:21 am

Danas se opraštamo od mnogih balerina.
1921
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 11:16 am

GegenPress je napisao/la:
sub dec 16, 2023 10:21 am
Danas se opraštamo od mnogih balerina.
Hvala bogu, sto ih dalje od kluba.
Danas ne ocekujem nista jer jednostavno ove picke nisu u stanju odigrati sa mudima.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
GegenPress
Postovi: 120
Pridružen/a: sri nov 01, 2023 4:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 11:29 am

SIMA_SIMAU je napisao/la:
sub dec 16, 2023 11:16 am
GegenPress je napisao/la:
sub dec 16, 2023 10:21 am
Danas se opraštamo od mnogih balerina.
Hvala bogu, sto ih dalje od kluba.
Danas ne ocekujem nista jer jednostavno ove picke nisu u stanju odigrati sa mudima.

Lud je onaj koji išta očekuje, doduše, danas opet šaren sastav, čisto da trener vidi koliko ko može, iako ih je većina otpisana, ovo je samo da se vidi hoće li se spisak proširiti ili će ostati ovaj trenutni a boga mi kakvi su..
1921
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 11:30 am

GegenPress je napisao/la:
sub dec 16, 2023 11:29 am
SIMA_SIMAU je napisao/la:
sub dec 16, 2023 11:16 am
GegenPress je napisao/la:
sub dec 16, 2023 10:21 am
Danas se opraštamo od mnogih balerina.
Hvala bogu, sto ih dalje od kluba.
Danas ne ocekujem nista jer jednostavno ove picke nisu u stanju odigrati sa mudima.

Lud je onaj koji išta očekuje, doduše, danas opet šaren sastav, čisto da trener vidi koliko ko može, iako ih je većina otpisana, ovo je samo da se vidi hoće li se spisak proširiti ili će ostati ovaj trenutni a boga mi kakvi su..
Hoce li Boljevic biti u sastavu?
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
GegenPress
Postovi: 120
Pridružen/a: sri nov 01, 2023 4:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 11:43 am

SIMA_SIMAU je napisao/la:
sub dec 16, 2023 11:30 am
GegenPress je napisao/la:
sub dec 16, 2023 11:29 am
SIMA_SIMAU je napisao/la:
sub dec 16, 2023 11:16 am


Hvala bogu, sto ih dalje od kluba.
Danas ne ocekujem nista jer jednostavno ove picke nisu u stanju odigrati sa mudima.

Lud je onaj koji išta očekuje, doduše, danas opet šaren sastav, čisto da trener vidi koliko ko može, iako ih je većina otpisana, ovo je samo da se vidi hoće li se spisak proširiti ili će ostati ovaj trenutni a boga mi kakvi su..
Hoce li Boljevic biti u sastavu?
Bolja je imao problema sa leđima haman, da li je spreman vidit ćemo danas.
1921
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6027
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 11:55 am

2 ko kuca...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1948
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 12:07 pm

Dzezvar je napisao/la:2 ko kuca...
Na osnovu cega gajis optimizam
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 1:06 pm

GegenPress je napisao/la:
sub dec 16, 2023 11:43 am
SIMA_SIMAU je napisao/la:
sub dec 16, 2023 11:30 am
GegenPress je napisao/la:
sub dec 16, 2023 11:29 am



Lud je onaj koji išta očekuje, doduše, danas opet šaren sastav, čisto da trener vidi koliko ko može, iako ih je većina otpisana, ovo je samo da se vidi hoće li se spisak proširiti ili će ostati ovaj trenutni a boga mi kakvi su..
Hoce li Boljevic biti u sastavu?
Bolja je imao problema sa leđima haman, da li je spreman vidit ćemo danas.
Valjda je Isao u CG, imao je nekih privatni problema.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6027
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 1:07 pm

Kospicar je napisao/la:
sub dec 16, 2023 12:07 pm
Dzezvar je napisao/la:2 ko kuca...
Na osnovu cega gajis optimizam
Ne znam majke mi al mo suhva takva.A nije bila odavno...Tolika je da mi u fixu 2 na sistemu..


slika
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
gavran
Postovi: 7564
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 1:33 pm

Kospicar je napisao/la:
sub dec 16, 2023 12:07 pm
Dzezvar je napisao/la:2 ko kuca...
Na osnovu cega gajis optimizam
promjenio dilera
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5111
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 16, 2023 1:41 pm

Kad nakon ovog kola budemo na 11. Mjestu 😂
100/94/37/34 - i to je to!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 160 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija