Moderator/ica: storm_raider

 
super1
Postovi: 378
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 7:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 11:54 am

505 VITEŠKA je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:46 am
I opet najkonkretnije pitanje

Ima li para,investicija?
Oslobođen si mjesečno +-50k km na plate ,plaćene pripreme+ oslobođen si plata za igrače koji Ce doći a samo mogu reći da bi nam za mjesečne plate tih igrača trebalo +- 400-500k
 
Avatar
gavran
Postovi: 7556
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 11:59 am

super1 je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:52 am
gavran je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:46 am
super1 je napisao/la:
pon dec 11, 2023 9:50 am

Ja bih Gavrana izbacio jer nije bio zadnju utakmicu 🤔🤔
Hamo pita za tebe
Pitam ja i za njega ali pravo je pitanje šta će u BL?
bio kod vice
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
Minotaur
Postovi: 51
Pridružen/a: sri nov 08, 2023 2:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 12:03 pm

storm_raider je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:41 am
Ja sam blizi mnogo bio Kovacevicevom pristupu, jer i pored limitiranih mogucnosti novac trosio samo gdje je morao, odnosno na sanaciju dugova, ali hajde da vidimo sta ce biti sa ovim svim prije nego nego nesto napisemo. Niko od nas ne vidi buducnost, ali da ce biti interesantno - hoce.
Imao je stvarno "domaćinski" pristup vođenja kluba, bukvalno nije marke viška potrošio. Eh sada samo je stvar što je to upalilo prošle godine, ove godine spletom okolnosti nije uspjelo, barem što se tiče igračkog kadra i mislim da je to najveća krivica Bekrića. Najgluplja izjava SD je ona u kojoj nas je uvjeravao da je bolje podijeliti iznos za ugovor na dva igrača (npr umjesto nekome 8k, dati dvojica po 4). Mislim da uz dobru fizičku spremu nama je dovoljno 13-14 igrača + golmani + kvalitetna djeca iz OP, uz pretpostavku da ne dovodiš igrače koji su imali ozbiljne povrede i dugo bili bez kluba. Uz dobre saigrače imaš šansu da ti neki Šabići, Musići uspiju, jer jedini ispravan način uvođenja mladih igrača je da im doziraš minutažu i nabijaš samopouzdanje.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 12:12 pm

alenmesanovic je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:42 am
Hocemol’ mijenjati sponzora na dresu? Zna l’ se šta? :D
Ma yebo ba to...nego gdje su pare...pa da ih brojimo.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 12:15 pm

Minotaur je napisao/la:
pon dec 11, 2023 12:03 pm
storm_raider je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:41 am
Ja sam blizi mnogo bio Kovacevicevom pristupu, jer i pored limitiranih mogucnosti novac trosio samo gdje je morao, odnosno na sanaciju dugova, ali hajde da vidimo sta ce biti sa ovim svim prije nego nego nesto napisemo. Niko od nas ne vidi buducnost, ali da ce biti interesantno - hoce.
Imao je stvarno "domaćinski" pristup vođenja kluba, bukvalno nije marke viška potrošio. Eh sada samo je stvar što je to upalilo prošle godine, ove godine spletom okolnosti nije uspjelo, barem što se tiče igračkog kadra i mislim da je to najveća krivica Bekrića. Najgluplja izjava SD je ona u kojoj nas je uvjeravao da je bolje podijeliti iznos za ugovor na dva igrača (npr umjesto nekome 8k, dati dvojica po 4). Mislim da uz dobru fizičku spremu nama je dovoljno 13-14 igrača + golmani + kvalitetna djeca iz OP, uz pretpostavku da ne dovodiš igrače koji su imali ozbiljne povrede i dugo bili bez kluba. Uz dobre saigrače imaš šansu da ti neki Šabići, Musići uspiju, jer jedini ispravan način uvođenja mladih igrača je da im doziraš minutažu i nabijaš samopouzdanje.
Upravo tako, Kovacevicev napor svi moramo cijeniti, covjek je bukvalno jedan od nas. Bekric...uci se na Zelji...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 12:24 pm

super1 je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:54 am
505 VITEŠKA je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:46 am
I opet najkonkretnije pitanje

Ima li para,investicija?
Oslobođen si mjesečno +-50k km na plate ,plaćene pripreme+ oslobođen si plata za igrače koji Ce doći a samo mogu reći da bi nam za mjesečne plate tih igrača trebalo +- 400-500k
Za ozbiljan klub mali troškovi (treneri i pripreme). A to znači budžet 8-10 miliona, tim parama rade Zrinjski, Sarajevo i Borac, a mi želimo biti konkurentni.

Dalje, ključno pitanje - da li ti igrači dolaze na posudbu ili zaključuju dugoročni ugovor s nama?
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 12:33 pm

kovacevica cijenimo svi, samo nije imao srece da namakne pare da te dugove rijesi skroz. ostao bi jos, siguran sam. ali ovaj projekat nije los ako cemo dobiti dobre igrace bez obaveza prema njima. a on se u to nije uklapao, morao bi na polusezoni skrsiti para i para na raskide i dovodjenje novih igraca ili bi se grcevito borili za opstanak, a mozda cak i ispali.
odlican je posao radio, ali falile su mu pare. nadam se da ovi novi imaju neku viziju kako pored ovih igraca namaci jos para za funkcionisanje.
sad nam ide tezak period, pauza. nema utakmica. vidjet cemo kako i sta.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 12:34 pm

Cericu sve ti je oprosteno...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 12:47 pm

Ovi ljudi su ozbiljni u to nema sumnje ali mene plaši naš amaterizam i traljava, nikakva klupska administracija. Vjerovatno je i mislio na njih naš trener kada je rekao ništa ne valja all around here. Na hajr, šta i kako će se dalje odvijati Bog dragi zna, nadajmo se najboljem.
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3885
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:04 pm

storm_raider je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:41 am
Ja sam blizi mnogo bio Kovacevicevom pristupu, jer i pored limitiranih mogucnosti novac trosio samo gdje je morao, odnosno na sanaciju dugova, ali hajde da vidimo sta ce biti sa ovim svim prije nego nego nesto napisemo. Niko od nas ne vidi buducnost, ali da ce biti interesantno - hoce.
Bukvalno ovo je moje razmišljanje o svemu ovome :palacgore:
Edisov put je bio dobar, predug za naše strpljenje, ali mi nemamo prava tražiti instant sve, a u pozadini dugovi vrebaju. Za ovaj novi put ćemo vidjeti na šta će ispasti, mislim da niko od nas nema pravu sliku kako će ovo izgledati za 2-3 godine.
Takođe, u upravi moraju znati da se dugovi moraju vratiti. Sve i da dođu bolji,skuplji igrači koji neće biti plaćeni iz naše kase, mi moramo dovoljno zarađivati mjesečno da pokrijemo tekuće poslove i da topimo dug.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24760
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:07 pm

A šta tek slijedi... :klanjase2: :bih:
 
super1
Postovi: 378
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 7:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:28 pm

kvalitet je napisao/la:
pon dec 11, 2023 12:24 pm
super1 je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:54 am
505 VITEŠKA je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:46 am
I opet najkonkretnije pitanje

Ima li para,investicija?
Oslobođen si mjesečno +-50k km na plate ,plaćene pripreme+ oslobođen si plata za igrače koji Ce doći a samo mogu reći da bi nam za mjesečne plate tih igrača trebalo +- 400-500k
Za ozbiljan klub mali troškovi (treneri i pripreme). A to znači budžet 8-10 miliona, tim parama rade Zrinjski, Sarajevo i Borac, a mi želimo biti konkurentni.

Dalje, ključno pitanje - da li ti igrači dolaze na posudbu ili zaključuju dugoročni ugovor s nama?
Imaš vrhunske igrače koji naravno dolaze nam na posudbu koju mi necemo plaćati a i igrači koje naši mogu dovesti iz "realnog budzeta kluba" ( ne zaboravite radi koga smo tu gdje smo ) . Kada pričamo o nekim ciframa koje naši mogu odvojiti su : 15k od plata Stručnog štaba za koje više ne dajemo pare kao i plata igrača koji su napustili ili će napustiti klub, i tu je cifra sigurno između 15-25k km i sa te dvije stvari mi možemo dovesti dva eventualno tri igrača koji su top za ovu ligu , ako ste normalnog načina razmišljanja vidjeti ćete velike stvari koje možemo dobiti i koje mogu biti preduvjet za neke druge velike stvari jer ova grupacija raspolaže s 700 milijardi eura... Pozdrav svima
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:32 pm

Pisi cesce...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1947
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:38 pm

Trnovit je put iza nas vec dugo vremena ali sve smo blize rjesavanju svega negativnog.

Odavno niko nije docekan na noz (od strane javnosti, navijaca..) kao delegacija Future Falcons (a razlozi se mogu naslutiti).
Vratimo se 2 godine unazad i sporazumu sa “fiktivnim” klubom iz Gane, ili nekim Sam X Li-em i drugim ublehama preko Skype aplikacije.

Po prvi put imamo zvanicno partnerstvo koje je potpisano u Plavom salonu na nasem stadionu.
Naravno, ovo su neki prvi koraci, na ovome saradnja ne bi trebala stati.

Sadasnje stanje na tabeli je ispod svakih ocekivanja ali svi u Klubu postaju svjesni da se vise ne moze poslovati na nacin kako mi to radimo.


Sto se tice Juga, uskoro bi trebale neke lijepe vijesti i pocetak radova.
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:39 pm

Prvo treba razdvojiti pojmove.
Ovo nema nikakve veze sa investitorom i nikakav investitor nije jos usao u klub, da odma razjebemo pricu kako je neko usao u klub za male pare. Drugo ovo je saradnja na fudbalskom planu, bit ce i para a i igraca. Sve ce se vidjet, i to dobrih igraca, a ne samo juniora iz Saudijiske Arabije.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:44 pm

super1 je napisao/la:
pon dec 11, 2023 1:28 pm
kvalitet je napisao/la:
pon dec 11, 2023 12:24 pm
super1 je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:54 am


Oslobođen si mjesečno +-50k km na plate ,plaćene pripreme+ oslobođen si plata za igrače koji Ce doći a samo mogu reći da bi nam za mjesečne plate tih igrača trebalo +- 400-500k
Za ozbiljan klub mali troškovi (treneri i pripreme). A to znači budžet 8-10 miliona, tim parama rade Zrinjski, Sarajevo i Borac, a mi želimo biti konkurentni.

Dalje, ključno pitanje - da li ti igrači dolaze na posudbu ili zaključuju dugoročni ugovor s nama?
Imaš vrhunske igrače koji naravno dolaze nam na posudbu koju mi necemo plaćati a i igrači koje naši mogu dovesti iz "realnog budzeta kluba" ( ne zaboravite radi koga smo tu gdje smo ) . Kada pričamo o nekim ciframa koje naši mogu odvojiti su : 15k od plata Stručnog štaba za koje više ne dajemo pare kao i plata igrača koji su napustili ili će napustiti klub, i tu je cifra sigurno između 15-25k km i sa te dvije stvari mi možemo dovesti dva eventualno tri igrača koji su top za ovu ligu , ako ste normalnog načina razmišljanja vidjeti ćete velike stvari koje možemo dobiti i koje mogu biti preduvjet za neke druge velike stvari jer ova grupacija raspolaže s 700 milijardi eura... Pozdrav svima
Je li mi još plaćamo Nermina naredih 7-8 mjeseci, to nisam upratio.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:45 pm

kvalitet je napisao/la:
pon dec 11, 2023 12:24 pm
super1 je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:54 am
505 VITEŠKA je napisao/la:
pon dec 11, 2023 11:46 am
I opet najkonkretnije pitanje

Ima li para,investicija?
Oslobođen si mjesečno +-50k km na plate ,plaćene pripreme+ oslobođen si plata za igrače koji Ce doći a samo mogu reći da bi nam za mjesečne plate tih igrača trebalo +- 400-500k
Za ozbiljan klub mali troškovi (treneri i pripreme). A to znači budžet 8-10 miliona, tim parama rade Zrinjski, Sarajevo i Borac, a mi želimo biti konkurentni.

Dalje, ključno pitanje - da li ti igrači dolaze na posudbu ili zaključuju dugoročni ugovor s nama?
Kako te nije stid?
 
Avatar
alenmesanovic
Postovi: 329
Pridružen/a: sub jul 10, 2021 1:29 am
Lokacija: Banovići
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:48 pm

AsharaK je napisao/la:
pon dec 11, 2023 1:39 pm
Prvo treba razdvojiti pojmove.
Ovo nema nikakve veze sa investitorom i nikakav investitor nije jos usao u klub, da odma razjebemo pricu kako je neko usao u klub za male pare. Drugo ovo je saradnja na fudbalskom planu, bit ce i para a i igraca. Sve ce se vidjet, i to dobrih igraca, a ne samo juniora iz Saudijiske Arabije.
Tačno tako, da ne bi bilo zabune. I nemojte komentara i crnjaka sad pa eto opet se ništa nije desilo. Golem je ovaj korak prema naprijed. Dok mi riješimo neke detalje na skupštini, prilagodimo statut, do tad bi nam i Arapi trebali pomoći u pronalasku ulagača sa tog područja. Dakle na nama je sad.
 
Avatar
alenmesanovic
Postovi: 329
Pridružen/a: sub jul 10, 2021 1:29 am
Lokacija: Banovići
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:50 pm

Jedna opaska onima koji šire crnjake, koji izmišljaju pitanja da bi ispali pametni ili da oni ukazuju nešto i slične gluposti samo kako bi kontrirali, pričekajte januar i pojačanja, pa onda komentarišite.
 
Diverzant
Postovi: 1778
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 11, 2023 1:59 pm

Ma za nazovi navijače ovog kluba je samo amar osim, treba ga zbog debila sa zvanične vratiti i pojedinih ovdje, neka ga dok nas ne ugasi i onda da se svi razrahatimo.
Kakvi fašisti i rasisti pišu po forumima, komentarima itd to je nerealno, da je kojim slučajem delegacija negdje iz europe ili amerike ne bi ovakvi komentari ni u pola bili niti bi ovako bili na nož dočekani ni trener ni ova delegacija.
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 82 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija