Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 3:11 pm

fcz je napisao/la:
sri nov 22, 2023 2:14 pm
Z_1921 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 1:23 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
sri nov 22, 2023 9:30 am
Razmišlja li iko u klubu da pripremi zaštitu za pokrivanje terena, da se bude spremno reagovati na snijezne padavine, s obzirom da se za vikend najavljuje snijeg u Sarajevu. Da ne bude opet lopatanje i ulazak traktora, bagera na teren, može se to spriječiti i preduhitriti sa spremnim ceradama ili drugim slicnim podlogama pored terena koje bi se razvukle ako krene padati snijeg te tako zastititi travnati dio od snijega i čišćenja direktno sa travnate podloge.
slika
Nadam se da si svjestan cinjenice koliko je tezak snijeg kad padne i kakav bi efekat postigli sa tom ceradom koja se spominje otkad smo teren napravili.
Problem je sa grijacima a i to sto drenaza nije uradjena kako treba.
Pa kakav je sad problem s grijacima? Zar u avgustu nije objavljeno kako su popravke zavrsene?
Jesu ali grijaci ne tope snijeg i nije im to svrha...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 3:30 pm

Pa sta im je onda svrha? Da prave snjeska?

Zar ne bi trebali da se upale prije u toku padavina kako se snijeg ne bi zadrzavao vec pretvarao u vodu koju bi odvlacila drenaza?
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 3:37 pm

Dzezvar je napisao/la:
sri nov 22, 2023 3:11 pm
fcz je napisao/la:
sri nov 22, 2023 2:14 pm
Z_1921 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 1:23 pm

Nadam se da si svjestan cinjenice koliko je tezak snijeg kad padne i kakav bi efekat postigli sa tom ceradom koja se spominje otkad smo teren napravili.
Problem je sa grijacima a i to sto drenaza nije uradjena kako treba.
Pa kakav je sad problem s grijacima? Zar u avgustu nije objavljeno kako su popravke zavrsene?
Jesu ali grijaci ne tope snijeg i nije im to svrha...
Nemamo mi nikakav problem sa drenažom, nego cijevima odvodnim(a i ta cjevovodna mreža je van našeg stadiona i zone upravljanja i izgradnje kada se radila) koje u datom navalnom trenutku ne mogu odvesti toliku kubikažu vode koja prođe kroz drenažu, te se onda. Pogotovo nemamo problem sa grijačima, jer uloga samih grijača nije da tope snijeg, nego da teren ne mrzne i pospješuju vegetaciju tokom zime, te boljoj prilagodbi travnjaka na zima- proljeće. Druga je stvar što vi teren posmatrate kao mikrovalnu pećnicu sa opcijom odleđavanja piletine, pa upali i odledi.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 3:41 pm

fcz je napisao/la:
sri nov 22, 2023 3:30 pm
Pa sta im je onda svrha? Da prave snjeska?

Zar ne bi trebali da se upale prije u toku padavina kako se snijeg ne bi zadrzavao vec pretvarao u vodu koju bi odvlacila drenaza?
Bože sačuvaj, kakva razmisljanja...pa po tome onda nijedan moderni stadion u Europi ne bi imao snijeg na terenu, niti bi R.Madrid gradio pokretni krov sa opcijom zatvaranja upravo zbog sprečavanja snijeznih padavina na teren.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 4:01 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
sri nov 22, 2023 3:41 pm
fcz je napisao/la:
sri nov 22, 2023 3:30 pm
Pa sta im je onda svrha? Da prave snjeska?

Zar ne bi trebali da se upale prije u toku padavina kako se snijeg ne bi zadrzavao vec pretvarao u vodu koju bi odvlacila drenaza?
Bože sačuvaj, kakva razmisljanja...pa po tome onda nijedan moderni stadion u Europi ne bi imao snijeg na terenu, niti bi R.Madrid gradio pokretni krov sa opcijom zatvaranja upravo zbog sprečavanja snijeznih padavina na teren.
OK, osim pokusaja zajebancije sa snjeskom koji je vjerovatno glup, sta je drugo pogresno?

Vec smo ranije utvrdili da grijaci ne otapaju prethodno natalozeni snijeg; ako ne pomazu otapati ni onaj koji pada nakon i/ili u trenutku dok su oni upaljeni, sasvim je legitimno pitati - sta im je onda svrha?
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 5:22 pm

Nije drenaza lose uradjena nego nasa lokacija ne dozvoljava nesmetan odvod velike kolicine vode.
Neko je to detaljno objasnio al ne mogu da nadjem isjecak, jednostavno kanalizacioni sistem grada na nasoj lokaciji je takav da ce uvijek pri vecim i dugotrajnim padavima dolaziti do vracanja vode kroz cijevi, samim time i zadrzavanju na nasem terenu.
Jedino da mi sami napravimo neki odvojeni odvod, al koliko je to moguce nemam pojma.
 
ANamelessGhoul
Postovi: 1742
Pridružen/a: pon avg 15, 2016 1:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 5:35 pm

Zar nije skupština danas trebala biti ?
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 5:58 pm

Mescini, niko pojma nema u vezi sjednice, a bili su rekli da je dans, bio je onaj jedan prije ovdje clan Skupstine milanribar ali nema ga vise da nam sta javi.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 6:15 pm

fcz je napisao/la:
sri nov 22, 2023 4:01 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
sri nov 22, 2023 3:41 pm
fcz je napisao/la:
sri nov 22, 2023 3:30 pm
Pa sta im je onda svrha? Da prave snjeska?

Zar ne bi trebali da se upale prije u toku padavina kako se snijeg ne bi zadrzavao vec pretvarao u vodu koju bi odvlacila drenaza?
Bože sačuvaj, kakva razmisljanja...pa po tome onda nijedan moderni stadion u Europi ne bi imao snijeg na terenu, niti bi R.Madrid gradio pokretni krov sa opcijom zatvaranja upravo zbog sprečavanja snijeznih padavina na teren.
OK, osim pokusaja zajebancije sa snjeskom koji je vjerovatno glup, sta je drugo pogresno?

Vec smo ranije utvrdili da grijaci ne otapaju prethodno natalozeni snijeg; ako ne pomazu otapati ni onaj koji pada nakon i/ili u trenutku dok su oni upaljeni, sasvim je legitimno pitati - sta im je onda svrha?
Ma ne okrivljujem ja tebe, nego mnogi imaju pogrešnu predstavu, jer je nova tehnologija za naše područje a iz Saveza, kluba nije bilo informacija čemu zapravo služe grijači.

Montaža sistema grijanje glavnog terena je urađena po standardima UEFA-e i FIFA, a glavni zadatak mu je da drži fudbalski teren odmrznutim i da na površini terena bude temperatura +1C. Grijanje glavnog terena je podijeljeno na 4 zone, te se tako i vrši paljenje.
 
adi172
Postovi: 270
Pridružen/a: ned avg 19, 2018 9:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 6:25 pm

Sky1 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 5:58 pm
Mescini, niko pojma nema u vezi sjednice, a bili su rekli da je dans, bio je onaj jedan prije ovdje clan Skupstine milanribar ali nema ga vise da nam sta javi.
I meni se čini isto
Niko ništa ne zna , Arapi ušli, kako, zašto,s kim,s čim…
Saradnja sa Dinamom
Slace nam igrače koji ne mogu u Lokomotivu ili u Sesvete
A ako se kod nas pojavi neko dijete Dat će nam 100 milja da se kali kod njih i 5 % od narednog transfera
Da me ne ruži neko odmah
Nisam protiv Arapa ili Dinama
Samo daj ba pojasnite nam malo
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 6:27 pm

adi172 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 6:25 pm
Sky1 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 5:58 pm
Mescini, niko pojma nema u vezi sjednice, a bili su rekli da je dans, bio je onaj jedan prije ovdje clan Skupstine milanribar ali nema ga vise da nam sta javi.
I meni se čini isto
Niko ništa ne zna , Arapi ušli, kako, zašto,s kim,s čim…
Saradnja sa Dinamom
Slace nam igrače koji ne mogu u Lokomotivu ili u Sesvete
A ako se kod nas pojavi neko dijete Dat će nam 100 milja da se kali kod njih i 5 % od narednog transfera

Da me ne ruži neko odmah
Nisam protiv Arapa ili Dinama
Samo daj ba pojasnite nam malo
Pa šta će ti se pojašnjavati kad ti već imaš svoje teorije budućeg poslovanja i funkcionisanja kluba. Koji car😂

P.s. sve je dobro dok ništa ne znamo i dok se ne pitamo, što ima manje uplitanja sa strane, to je po klub bolje.
 
adi172
Postovi: 270
Pridružen/a: ned avg 19, 2018 9:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 6:30 pm

Pa care
Ovako su i prošli poslovali
Dovedi kupi posudi
Pa nas za nalo ugasiše
Ti znaš reko ti neko pošten jelde
Mi samo moramo znati kada nema rapa
I kada trebamo skupljati
Dosta je vise
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 6:36 pm

adi172 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 6:30 pm
Pa care
Ovako su i prošli poslovali
Dovedi kupi posudi
Pa nas za nalo ugasiše
Ti znaš reko ti neko pošten jelde
Mi samo moramo znati kada nema rapa
I kada trebamo skupljati
Dosta je vise
Koji prošli 😂 optužuješ trenutnu Upravu da nisu pošteni, da je sumnjiva saradnja sa Saudijcima u sportskom segmentu, te to sve upoređuješ sa opasnošću i posljedicama ŠAMPANJAC EKIPE NA ČELU SA AMAROM😂

Joj, slatke muke naše o čemu strahujemo danas u odnosu na prošlost😂
 
adi172
Postovi: 270
Pridružen/a: ned avg 19, 2018 9:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 6:39 pm

Na prošle mislim na Amara
Ko je sada uprava ako su i ovi prošli
Arapi?
Kakve su to saradnje ako se drže u tajnosti da ih neko ne sjebe
 
ubaceni element
Postovi: 680
Pridružen/a: pon okt 28, 2019 3:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 6:41 pm

Skupstina jeste danas, tj sada. U toku je.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 6:42 pm

adi172 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 6:39 pm
Na prošle mislim na Amara
Ko je sada uprava ako su i ovi prošli
Arapi?
Kako znam Pašić i Kovačević su otišli, sve ostalo je isto...nova imenovanja i izglasavanje predsjednika će upravo biti na narednoj skupštini kluba, pa će se sve znati šta će skupštinari izglasati s obzirom na plan koji im bude prezentovan.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 6:44 pm

adi172 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 6:39 pm
Na prošle mislim na Amara
Ko je sada uprava ako su i ovi prošli
Arapi?
Kakve su to saradnje ako se drže u tajnosti da ih neko ne sjebe
Jesil ti ozbiljan i realan, il se samo zezaš ovim pitanjima, s obzirom koliko neprijatelja imamo u i oko kluba? Ozbiljno pitam?
 
adi172
Postovi: 270
Pridružen/a: ned avg 19, 2018 9:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 6:57 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
sri nov 22, 2023 6:44 pm
adi172 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 6:39 pm
Na prošle mislim na Amara
Ko je sada uprava ako su i ovi prošli
Arapi?
Kakve su to saradnje ako se drže u tajnosti da ih neko ne sjebe
Jesil ti ozbiljan i realan, il se samo zezaš ovim pitanjima, s obzirom koliko neprijatelja imamo u i oko kluba? Ozbiljno pitam?
Ako se ti i ja dogovorimo nešto , pod uslovom da smo normalni ljudi, ne može to nikakav neprijatelj sjebat.
Koji su to neprijatelji u klubu ?
Ozbiljno ti kažem.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 7:21 pm

adi172 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 6:57 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
sri nov 22, 2023 6:44 pm
adi172 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 6:39 pm
Na prošle mislim na Amara
Ko je sada uprava ako su i ovi prošli
Arapi?
Kakve su to saradnje ako se drže u tajnosti da ih neko ne sjebe
Jesil ti ozbiljan i realan, il se samo zezaš ovim pitanjima, s obzirom koliko neprijatelja imamo u i oko kluba? Ozbiljno pitam?
Ako se ti i ja dogovorimo nešto , pod uslovom da smo normalni ljudi, ne može to nikakav neprijatelj sjebat.
Koji su to neprijatelji u klubu ?
Ozbiljno ti kažem.
Koji su bili neprijatelji u klubu pa se desi "dan pobjede", zaustaviše se pozitivni procesi i trend rasta kluba.

Ne zaboravi da tužilaštvo i danas obrađuje prijave prema određenim licima. Dalje ne bih, naivan si po meni ili trolaš.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 7:22 pm

U toku je sjednica Skupštine Fudbalskog kluba Željezničar na kojoj je izabran novi predsjednik Upravnog odbora kluba, a radi se o Jusufu Tanoviću.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 98 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija