Moderator/ica: storm_raider

 
SamoNapad
Postovi: 403
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 11:35 am

Nista izgubit ne mozemo sa ovom saradnjom. Prvo mi i da imamo talente u pogonu nemamo ljude koje to znaju prepoznati a pogotovo nemamo nekog ko ce raditi sa njima. Znaci moramo naučiti , mogu mislit kako boli rijeci moras učiti jer mislimo da sve znamo.
Amar Osim poslieb utakmice sa Hamrunom kaze kako ljudi imaju opremu kako nije Malta vise slabija od nas . Luksemburg mlati nasu reprezentaciju a zajednicko nam je to da mi i danas mislimo da smo talentovani i da znamo bolje od drugih pa nece niko da pogleda i uči od boljeg. Po cemu smo to mi uopste organizacijski veliki klub, kod nas je misaona imenica videoanliza, fizioterapeuti,nutricionizam, akademija . Sarajevo godinama ima akademiju i pare pa i dalje ne znaju kako da je urede bez obzira sto kupe djecu sa svih strana. Znaci ljudi imaju pare ali nisu vidjeli kako neko bolje to radi. Zato ne treba biti bahat a bgm i glup da ne pocnemo konacno uciti od boljih.
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1271
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 11:37 am

Sve a prica ova o saradnji sa Dinamom je divna i krasna, i moze biti jako uspješna ako mi ovdje budemo kao klub mnogo vise radili i usput ucili..... A ako cemo se osloniti na to da nam Dinamo ili neko treci daje uvijek mladjeg igrača onda to nema smisla.,... Uglavnom na nekom pocetku je svaki oblik saradnje dobro došao, ali bez mukotrpnog rada i ulaganja tesko se uzdići i postići neke ciljeve koje bi mi kao navijači voljeli vidjeti....
Država Željo
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 655
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 11:41 am

Kad budemo shvatili da ništa nema preko noći, tad će nam biti bolje i u državi, društvu pa i sportu. Bošnjo samo interes gleda i jebe se njega zdravstvo, školstvo sport ako može uzeti 10 KM i guze će dati.
Teško je naći čovjeka poštenog koji će sad dati novac a da mu se vrati za 10-ak godina Bošnjo se vodi politikom bolje vrabac u ruci nego GAVRAN grani.
Sitni smo postali i gramzivi. Ako se pojavi pošten insan činimo sve da ga ljagamo i isprljamo, valjda da bi sebe očistili.
Probali smo dosta toga i ne ide Hajmo i ovako probati, šta fali.
Plava porodica me ubi u pojam.
 
neroazzuro
Postovi: 1912
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 12:18 pm

Ma ne darači ništa, škola nam je taman kako treba. Igrača smo zadnji put napravili prije, koliko, 8 godina?
 
kb80
Postovi: 302
Pridružen/a: pet maj 13, 2016 2:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 1:20 pm

blueheart je napisao/la:
uto nov 21, 2023 11:37 am
Sve a prica ova o saradnji sa Dinamom je divna i krasna, i moze biti jako uspješna ako mi ovdje budemo kao klub mnogo vise radili i usput ucili..... A ako cemo se osloniti na to da nam Dinamo ili neko treci daje uvijek mladjeg igrača onda to nema smisla.,... Uglavnom na nekom pocetku je svaki oblik saradnje dobro došao, ali bez mukotrpnog rada i ulaganja tesko se uzdići i postići neke ciljeve koje bi mi kao navijači voljeli vidjeti....
Sve si u pravu po mom skromnom mišljenju...
 
Avatar
salle86
Postovi: 5136
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 3:38 pm

Naš je problem što mislimo da sve znamo samo eto nešto ima što nam ne da naprijed.
I ima, to je naš ego.
Niti znamo najbolje a niti imamo kešovinu da kupimo one koji znaju.
Šta je rješenje? - Prepiši od onih koji su danas bolji od tebe, pokušaj ispraviti njihove greške i usavršiti njihov patent uspijeha. To "samo" ako uradimo mi smo na konju, ništa više...
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 8:08 pm

U nedjelju svi na Jug, da napravimo spektakl. A mozda i necemo jos dugo stajati na Jugu...
Grande Miske 💪
 
Ludvig Leple
Postovi: 285
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 8:23 pm

kokoška je napisao/la:
pon nov 20, 2023 9:50 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
pon nov 20, 2023 8:05 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
pon nov 20, 2023 7:44 pm

Božo, drago mi je da cvrčiš u negodovanju,očekivano je 💙, ipak još mi je draže znati da će Dinamo biti ogroman korektivni faktor u izgradnji i edukaciji stručnog kadra trenera, talentovanih i perspektivnih omladinaca ka potpunom oporavku i podizanju omladinske škole fudbalskog kluba Željezničar u okvire europskih fudbalskih akademija. Do nas je, hvala Jozaku!
Dinamo je druže u padu, njihova škola nije ni najbolja u Hrvatskoj više ali eto ja crnčim. A takodjer istu tu skolu smo mi (moja generacija) znali natamburati, a znam da su i generacije iza mene isle nasim stopama. Okej proslo je od tog vec 15tak godina i mislim da je sad puno veća razlika jer Dinamo jeste ulagao u razvoj i trenera i igrača ali daleko je to od nekog vrha.

Druga stvar šta nama oni mogu ponuditi. Bolje uslove!? Sigurno da ne jer i sami ne stoje baš najbolje.Edukaciju za trenere, pa eto to bi ko i mogli da nama u OP ne rade Žerići Ušanovići i sl.
Neke igrače? Ima li smo to već(Crnčević i Zdunić) pa nisu se aman proslavili. Oni svoje najbolje viškove šalju u Lokomotivu i Šibenik, a sumnjam nešto da će se to promijeniti.

Dakle ovo je saradnja na nivou mi i Medeama.
Koja nasa generacija je natamburala njihovu, kakav je to bezobrazluk balijski.... trpani smo mi kad smo god otisli tamo i to da centra ne predjemo... Ljudi prodaju igrace po 40 miliona a nama su transferi dodji na probu. Ne valja podcjenjivati druge a ne pogledati prvo sebe. Najgora sorta je zvana balijaaa koji hljeba nema da jede al je najpametniji i sve zna najbolje.
Mi smo im oteli 3. mjesto na turniru jedne godine u Velikoj Gorici, po.pizdili su bili:)
 
Gagi tm 87
Postovi: 90
Pridružen/a: čet dec 29, 2022 8:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 8:53 pm

Je li sutra skupstina ?
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 10:38 pm

Saradnja sa Dinamom, kad bi se svela samo na to da puste da nasih 5 ljudi iz kluba dodje tamo sa rokovnicima i olovkama i da zapisuju 20 dana sta oni rade i da to onda samo prepricaju ostalim uposlenicima kluba, bi se isplatila.
Ove price: "mi njih natamburali, sta ce oni koga uciti" su i jedan od glavnih razloga zasto smo vrlo vjerovatno i jedina liga u Europi koja je nazadovala zadnjih 10 godina. Dinamo je sigurno medju top 10 klubova u Europi zadnjih 15ak godina po prodaji svojih igraca koje su proizveli i afirmisali.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 21, 2023 11:41 pm

Sta bi sa onim turnirom i tekmom protiv Reala?
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 12:28 am

fcz je napisao/la:
uto nov 21, 2023 11:41 pm
Sta bi sa onim turnirom i tekmom protiv Reala?
Koliko sam shvatio, nije to klasični turnir koji traje npr. dvije sedmice. Mislim da mi imamo naredne tekme nekad u decembru, januaru, februaru, ali bit će sigurno potvrđeno. Kao da sam negdje pročitao da ćemo protiv Dinama igrati u Zagrebu.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 9:30 am

Razmišlja li iko u klubu da pripremi zaštitu za pokrivanje terena, da se bude spremno reagovati na snijezne padavine, s obzirom da se za vikend najavljuje snijeg u Sarajevu. Da ne bude opet lopatanje i ulazak traktora, bagera na teren, može se to spriječiti i preduhitriti sa spremnim ceradama ili drugim slicnim podlogama pored terena koje bi se razvukle ako krene padati snijeg te tako zastititi travnati dio od snijega i čišćenja direktno sa travnate podloge.
slika
Zadnja izmjena: MiroslavKruzik, dana/u sri nov 22, 2023 12:26 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 10:10 am

Gdje ce razmisljat da nesto unaprijed ucine, boli ih k.urac. Oni kontaju eh sada imaju grijaci mi cemo to upaliti sat prije utakmice i snijega nece biti, a da neko razmislja preventivno o zastiti terena i trave cisto sumnjam.

U nedjelju ujutru ocekujem poziv za LOPATANJE terena
Alea iacta est!
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 10:14 am

cipiripi je napisao/la:
sri nov 22, 2023 10:10 am
Gdje ce razmisljat da nesto unaprijed ucine, boli ih k.urac. Oni kontaju eh sada imaju grijaci mi cemo to upaliti sat prije utakmice i snijega nece biti, a da neko razmislja preventivno o zastiti terena i trave cisto sumnjam.

U nedjelju ujutru ocekujem poziv za LOPATANJE terena
Ma samo lud čovjek pomišlja da grijači tope snijeg, ne znam, fakat ima vremena za adekvatnu i pravovremenu pripremu za eventualnu potrebu za zaštitom terena
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 12:02 pm

Procitajte tekst i posaljite jednom poznaniku koji je u mogucnosti ici, ali ne ide.

PRISUSTVO NA UTAKMICAMA

Ko za sebe kaže da je navijač Želje, a ne prisustvuje njegovim utakmicama, onda je ta tvrdnja upitna.

Naći razloge za nedolazak na stadion je lahko, ali naći razloge za dolazak na stadion je još lakše!

Najmanje što može uraditi navijač za svoj klub, od kojeg očekuje neki rezultat, jeste da dođe na utakmicu.

Malo više od toga što može uraditi navijač jeste da dođe na Južnu tribinu i barem u tih 90 minuta učestvuje u radu grupe i na taj način pomogne Želji. Ovo je osnova, minimum, od kojeg treba krenuti da bismo mogli očekivati bilo kakav pomak u našem klubu.

Ovo je stvar navijačke kulture i mentaliteta, koji su kod nas još uvijek u procesu izgradnje. Mukotrpan je to proces u kojem svako treba krenuti od sebe i naći prave razloge zbog kojih će doći na stadion, na Jug, gdje se neće ''tjerat'' svaku utakmicu da bi došao.

Da Željo nije još ni blizu stabilizacije pokazuju i mnoge promjene u minulom periodu. Mi se opet nadamo da će klub isplivati iz ove krize i da su bolji dani pred nama. Mi nismo od onih koji okreću leđa i zato na svoj način želimo pokazati da smo tu i da nam je stalo do Želje.

Još četiri utakmice su do zimske pauze. Moramo se potruditi da opravdamo zašto nosimo epitet najboljih i najlojalnijih navijača u državi!

NE TRAŽITE IZGOVORE ZA PRISUSTVOVANJE UTAKMICAMA!
NEDJELJA U 13:00 h!
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Z_1921
Postovi: 125
Pridružen/a: uto jan 10, 2023 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 1:23 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
sri nov 22, 2023 9:30 am
Razmišlja li iko u klubu da pripremi zaštitu za pokrivanje terena, da se bude spremno reagovati na snijezne padavine, s obzirom da se za vikend najavljuje snijeg u Sarajevu. Da ne bude opet lopatanje i ulazak traktora, bagera na teren, može se to spriječiti i preduhitriti sa spremnim ceradama ili drugim slicnim podlogama pored terena koje bi se razvukle ako krene padati snijeg te tako zastititi travnati dio od snijega i čišćenja direktno sa travnate podloge.
slika
Nadam se da si svjestan cinjenice koliko je tezak snijeg kad padne i kakav bi efekat postigli sa tom ceradom koja se spominje otkad smo teren napravili.
Problem je sa grijacima a i to sto drenaza nije uradjena kako treba.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 1:39 pm

ma grijaci mozda mogu otopit to sto je na slici i ono sto pada dok rade. drenaza valjda ima veze sa odvodjenjem vode, ne znam kakve to veze ima?

mislim da puno se.remo za klub koji jos uvijek ima velike dugove, a nema vlasnika ili str. partnera.
da mi hocemo pocet igrat i pobjedjivat na tom terenu, pa kakav god je. a prije koju godinu je bio katastrofalan.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 2:14 pm

Z_1921 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 1:23 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
sri nov 22, 2023 9:30 am
Razmišlja li iko u klubu da pripremi zaštitu za pokrivanje terena, da se bude spremno reagovati na snijezne padavine, s obzirom da se za vikend najavljuje snijeg u Sarajevu. Da ne bude opet lopatanje i ulazak traktora, bagera na teren, može se to spriječiti i preduhitriti sa spremnim ceradama ili drugim slicnim podlogama pored terena koje bi se razvukle ako krene padati snijeg te tako zastititi travnati dio od snijega i čišćenja direktno sa travnate podloge.
slika
Nadam se da si svjestan cinjenice koliko je tezak snijeg kad padne i kakav bi efekat postigli sa tom ceradom koja se spominje otkad smo teren napravili.
Problem je sa grijacima a i to sto drenaza nije uradjena kako treba.
Pa kakav je sad problem s grijacima? Zar u avgustu nije objavljeno kako su popravke zavrsene?
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Z_1921
Postovi: 125
Pridružen/a: uto jan 10, 2023 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 22, 2023 2:36 pm

ISB87 je napisao/la:
sri nov 22, 2023 1:39 pm
ma grijaci mozda mogu otopit to sto je na slici i ono sto pada dok rade. drenaza valjda ima veze sa odvodjenjem vode, ne znam kakve to veze ima?

mislim da puno se.remo za klub koji jos uvijek ima velike dugove, a nema vlasnika ili str. partnera.
da mi hocemo pocet igrat i pobjedjivat na tom terenu, pa kakav god je. a prije koju godinu je bio katastrofalan.
Pa gdje ce otici to sto se otopi? Zato je drenaza potrebna.

@fcz ne znam zaista, ali ocigledno neki problem ima. Sve se to vuce od momenta kad je napravljen teren, i drenaza i grijaci. Nismo uspjeli napraviti kako treba nazalost.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 202 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija