Moderator/ica: storm_raider

 
dzulijano_pike
Postovi: 178
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 5:22 pm

Igračima odmah reći, džaba će te ga minirati, frajer ostaje ovdje sve dok god ga Saudi plaćaju :D
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1147
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 5:28 pm

Nisu covjeka ovdje postavili da bi trenirao ove igrace jer tu ne moze ni on napredovati niti moze svoje zamisli sprovoditi sa igracima koji ne žele i ne znaju bolje. Znaci ako tako postavimo stvari neko ce nam morati dovesti bolje igrrace. S obzirom na broj stranaca znaci max 3 , morati ce neko iskopati kvalitet u domacim igracima , ako se oslone na omladinski pogon pa da i tu dovedu talenta iz Saudije opet i taj segment ce morati unaprijedit od trenera do terena . U svakom slučaju ovo ce biti dug put i tek zimski prelazni rok ce dati odgovor sta cemo i kako cemo.
[/quote]

Ne treba zaboraviti da sada iigraci iz x-yu nisu stranci, tako da baza za eventualna pojacanja niau samo bh igraci
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1196
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 5:35 pm

Razmisljajuci, onako laicki i logicki, ja najvise nade polazem u cinjenicu da Saudijci nemaju nikakvih ogranicenja u finansijskom smislu, narocito kada je rijec o projektima na drzavnom
nivou, pa ako im je stalo da im trener i igraci koje ce nam poslati napreduju, sigurno im je stalo da oni imaju adekvatne uslove za rad i napredak, ukljucujuci uslove za trening, pripreme,
kvalitetne saigrace, pa i kvalitetne protivnike, pozeljno u evropskim takmicenjima. Mogli bi mi od ovoga imati dosta direktne i indirektne koristi, ali ne smijemo sada ocekivati da ce svi
nasi glavni problemi biti rijeseni preko noci, mi i dalje moramo nastaviti sa politikom stalnog smanjenja dugovanja, kako smo i zapoceli...Nadamo se najboljem, a vidjecemo...
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 568
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 6:03 pm

Dovoljno da nam se saudijci pozabave sportskim segmentom i finansiranjem istog... kako bi mogli punim kapacitetom okrenuti se vracanju dugova i infrastrukturi.
FCŽ
 
HajdeŽeljoZabijGo
Postovi: 11
Pridružen/a: ned jul 31, 2022 4:08 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 6:21 pm

Kapelo da dođe nema šta ovdje da traži dok se pare ne namaknu.
Pare se namaći mogu sa jakim sponzorima i sa investitorom, dosta je više da glumimo Pomozi.ba
Sa Drljom i Gasalom ovome naš klub može samo usputna stanica da bude.
Dosta je više predstava za oči i teglica sa maglom, promjenite statut kluba i nadjite investitora, inače smo Čelik 2.
PORUKA ZA DUŠMANE
STRANE A I DOMAĆE
MOGU DA GA POPUŠE
ŽELJINO JE STOLJEĆE
!!!
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6012
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 6:56 pm

Kako samo nicete ko gljive poslije kise....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
zubanovic89
Postovi: 829
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 6:56 pm

Da bi trener napredovao mora se pojacati kadar. Znaci racunamo da ce sva tri stranca biti ispunjena vjerovatno mladim igracima iz Saudije kao Al Jaber (ako im je to projekat). Oni da bi naucili nesto treba im solidna podrska ostatka tima, znaci po 1 kvalitetan igrac u svakoj liniji kao pojacanje. Plate tih igraca + strucni stab + troskovi za te omladince, su cca godisnja investicija od 2-3 miliona maraka. Na nas budzet od 5-6 miliona to ne da je generlani sponzor nego je brutalna finansijska inekcija. Pola miliona maraka je logo na prsima pa vi skontajte.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5136
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 6:58 pm

Ništa ja ovo ne kontam :)
Zato neću ni bacati pesimizam, ali ako su tu samo da nam daju trenera i 3-5 mladih Saudijaca koji će se ovde učiti a ne "klase" bar za našu ligu, niti će se oni naučiti niti ćemo mi hajrovati puno.
Opet kažem na hajr, kad je Željo u pitanju vazda se tjeram da budem optimista pa tako i sad.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
adi172
Postovi: 269
Pridružen/a: ned avg 19, 2018 9:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 7:01 pm

Neka se nešto promjenilo pa makar i naopako
Opet bi mi strovaljeni bili i kokuzi bez evrope ove godine
Jedino smeta sto je slabo šta regulisano u ovoj priči ( ili barem mi malo znamo o tome )
Meni se čini da mi ne smijemo ni otjerati ovog trenera ( a ne znam ni ko će ga otjerati )
Zadnja izmjena: adi172, dana/u uto nov 07, 2023 7:02 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
roger_bannister4
Postovi: 110
Pridružen/a: ned jul 24, 2016 1:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 7:02 pm

Sky1 je napisao/la:
uto nov 07, 2023 3:45 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
uto nov 07, 2023 2:02 pm
Samo sramota je da se iz kluba nisu tehnički potrudili, ljudi 21.vijek je, doba tehnologije a mi nemamo pripremljena dva tri seta slušalica za trenera i mikrofon za prevodioca koji bi istovremeno prevodio. Organizacija u klubu je sramotna, pitam se dokle će zaposleni u klubu raditi na ovom nivou, da li je moguće da želimo milionske investicije a da imamo zaposlene u klubu koji se ne potrude pa barem improvozirati, ako ne organizovati kvalitetnu press konferenciju koja će se prenositi na klubskom youtube,fb kanalima.

Druga stvar su pripreme dresova bez obiljezja generalnog sponzora kluba na dresovima, nepripremljeni dresovi u vidu da su dresovi na zvanicnom slikavanju sa etiketama...nemojte bolan raditi stvari preko neke stvari, dokle više, amaterski je.

Treća stvar poradite na gramatici i pravopisu kada pišete članke za zvaničan web, lektorišite tekstove.

Ne pljujem, ali Armine, Ademe, Mirza dajte molim Vas, uozbiljite se.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


slika
slika
slikaslika
+1
Slažem se. Dosta se griješi na malim stvarima koje u očima ljudi ruše ili barem ne grade pozitivno renome kluba. Od prodaje karata, organizacije utakmica, komunikacije, organizacije press-a (shvatam potpredsjenika i njegovu želju da se pokaže kao inicijator i domaćin, ali valjda ima tu neko ko će moderirati press, recimo momak koji je prevodio).

S druge strane, naša mana je to što pljujemo čovjeka prije vremena. Od toga da arapi nisu fudbalska nacija (pa neće igrat, vodit će klub, a sve i da igra, ko ti garantuje da neće bit odličan? Nek smo mi fudbalska nacija, prštimo od talenta, pa nam igra ko već igra). A da ne pišem da je bilo komentara o fizičkom izgledu i čemu sve ne, a imali smo trenera sa manjkom zuba u glavi do nedavno.

Ono što mi je najviše zaparalo uši je odgovor na pitanje o Bekriću. Rečeno je da će od sad "štaviše imati bolje uslove za rad". Šta to znači? Je li to imamo sad neki novac? Odakle nam? Koliko je to novca? Odakle će se ti igrači dovoditi? Ko će ih birati?

Ne razumijem te novinare koji sjede ru. Postavljaju pitanja na koja bi i sami mogli dati odgovore. Zato i stalno slušamo floskule i nema sadržaja na temu bh fudbala, koji je iole ozbiljan. Sve je samo isprazna priča i prepucavanje.

Ne znam, dosta je ovdje nejasnih nekih okolnosti. Ovako brzo naći trenera koji je sa druge strane svijeta, a ima neku poveznicu kroz ranije neke aktivnosti mi je skoro pa nevjerovatno. Mislim da se ovo dugo spremalo, a samim time i potencijalno tjerao Nermin, zarad nekih ciljeva. Nadam se da su to ciljevi dobri po Želji, a ne nekoga tamo iza kulisa... Na hajr.
1921
 
Avatar
patacoboy
Postovi: 87
Pridružen/a: pet mar 11, 2016 10:50 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 7:40 pm

Ivica Osim je toliko napravio za nas da toga vrlo često nismo svjesni. Neka ti je laka zemlja bosanska - veliki sine bosanski.

Ovo Zeljino stoljece neka bude zlatnim slovima upisano, sa puno sretnih trenutaka i titula.

Zaslužili smo.
Nek’ nam je hairli.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 7:57 pm

Kad vidim koliko pitari pjene, nije ovo onda nimalo los potez :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 8:09 pm

Ma ja imam dobar osjecaj za Hakima, ocigledno nema pritiska vise do zime za ovih 5 preostalih tako da mozemo rahat zijanit dok se sve ne slegne i ne prodjemo prve pripreme. Dakle tek na proljece mozemo otprilike vidjet da li je covjek flop ili ne.
Za razliku od nasih koji se skoluju kod Vlade i Dogana, gdje nam je najveci trenerski podvig odlazak u Srbiju, ovaj Hakim se skovao u najjacim ligama Evrope, u Engleskoj polozio licence, bio asistent u prvaku Ceske. Za sve nase sportske radnike san snova, nasi odu u najvece rupe Azije i Afrike pa se hvale da su internacionalno iskusni.

Nije ni ovaj njihov savez nasumice birao ljude koje ce dalje skolovati i u njih i njihov razvoj skrsiti milione, sigurno je pokazao nesto u svojoj drzavi i savezu pa je izabran za dalji razvoj.

Takodje svidio mi se njegov stav i odgovor onim nasim seljacima i kuravama novinarskim, cast izuzecima.
Ne izgleda mi kao neko nevinasce kojeg ce pojest ovi nasi, varamo se i mi, arapi imaju taj superiorni mentalitet tako da mislim da smo sigurni sto se zice zmija u svlacionici.

Nama preostaje jedno, da se naoruzamo opet strpljenjem, da podrzavamo strucni stab, da budemo mudri i pametni.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 8:15 pm

AsharaK je napisao/la:Kad vidim koliko pitari pjene, nije ovo onda nimalo los potez :D
Tačno. Da smo na dobrom putu i da ih je itekako strah, najbolje govori članak pitara na sinanovom portalu. Kome nije jasno nakon ovog napisanog od strane pitarskog novinara, nek se dobro zapita. Itekako su zabrinuti i morali su napraviti neku reakciju na naša strana partnerstva, pa su se dosjetili da kroz medije guraju spin da Mirvic ima dobre konekcije sa Barselonom.

E moji pitari, smiješni ste, skupa sa ovim placenickim clickbait portalom...slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
Avatar
Sky1
Postovi: 1585
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 8:37 pm

Dzezvar je napisao/la:
uto nov 07, 2023 6:56 pm
Kako samo nicete ko gljive poslije kise....
Nevjerovatno i simptomaticno svi odreda izlaze sa istom pricom, da je investitor pod moranje i da ovo trenutno nista ne valja.
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 459
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 8:38 pm

kvalitet je napisao/la:
uto nov 07, 2023 3:53 pm
cvrle_jedanesterac je napisao/la:
uto nov 07, 2023 3:47 pm
plaćene pripreme, najvjerovatnije u Španiji, juniori igraju na prestižnom turniru, đaba šef i stručni štab, za početak malo li je
Za moj pojam jeste, pogotovo jer šefa i stručni štab oni svakako plaćaju, ali eto, valjda je ovo samo početak i da će biti puno toga više u narednom periodu. Mislim, ja im ovog šefa, s ovakvim (ne)iskustvom, bez bar generalnog sponzora ne bih postavio, ali sačekat ćemo i vidjeti šta nosi budućnost.
A inace kad su počinjali Adzem, morž, onaj tit Ula i mnogi koji su se vise okoristili Željom sve su bili iskusni u rangu Anćelotija.
 
Avatar
gavran
Postovi: 7555
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 8:44 pm

Sky1 je napisao/la:
uto nov 07, 2023 8:37 pm
Dzezvar je napisao/la:
uto nov 07, 2023 6:56 pm
Kako samo nicete ko gljive poslije kise....
Nevjerovatno i simptomaticno svi odreda izlaze sa istom pricom, da je investitor pod moranje i da ovo trenutno nista ne valja.
ja naprotiv mislim da ovo nije dobro i da nam treba investitor sto prije
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
gavran
Postovi: 7555
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 8:45 pm

AsharaK je napisao/la:
uto nov 07, 2023 7:57 pm
Kad vidim koliko pitari pjene, nije ovo onda nimalo los potez :D
yebes njih,
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1585
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 8:55 pm

gavran je napisao/la:
uto nov 07, 2023 8:44 pm
Sky1 je napisao/la:
uto nov 07, 2023 8:37 pm
Dzezvar je napisao/la:
uto nov 07, 2023 6:56 pm
Kako samo nicete ko gljive poslije kise....
Nevjerovatno i simptomaticno svi odreda izlaze sa istom pricom, da je investitor pod moranje i da ovo trenutno nista ne valja.
ja naprotiv mislim da ovo nije dobro i da nam treba investitor sto prije
Nema se ovdje vise sta dodati, ako ti tako kazes Gavro
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 07, 2023 9:02 pm

Ne postoje džabe vicevi o Sulji i Muji, tj bosancima. Nije nama ova situacija oko nas ovakva onako...mi smo je zaslužili u svakom segmentu društva.
Podsjetit ću, da su samo 4 čovjeka ovde na početku pisala da je Cerić ubleha, svi ostali o formuli, biznisu, treba dati šansu....da bi mjesec kasnije sve se okrenulo.
Ovo je istina, u bazi mnogo drugačije, ali interesi Želje nemaju veze sa ovim što se dešava.
Zadnja izmjena: Qooler, dana/u uto nov 07, 2023 9:06 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, Bing [Bot], Blueee1921, Google [Bot] i 212 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija