Moderator/ica: storm_raider

 
505 VITEŠKA
Postovi: 576
Pridružen/a: pon dec 06, 2021 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 5:05 pm

Ocigledno da niko nista ne zna osim sto bubate samo
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 5:12 pm

Norsborg je napisao/la:
cipiripi je napisao/la:
ned nov 05, 2023 3:01 pm
Ja sam za prodaju ali samo igrackog kadra i omladinskog pogona.
Dodji ulozi, napravi rezultate i svu zaradu od evrope, titule, evrope uzmi sebi.
Stadion i imovina ostaju u vlasnistvu kluba i nikad ne smiju biti predmet prodaje
Da,tako su se prodali oba Manchestera,Chelsea, Liverpool,PSG. I mnogi drugi.
Dosta je vise parole "nikom te ne damo".
Naravno, sve ti klubovi su bili u rasulu kad su ih kupovali i investitori su ih nisanili da bi se docepali njihove imovine.
Znate li vi sta znaci investitor uopste? U nasem slucaju nema investitora koji je posten i kojem je bitan Zeljo da ce doci i uloziti svoj novac. Ako dodje neko, u ovoj situaciji znajte da to nisu cista posla. U Zelju sad investitor treba uloziti minimalno 10ak miliona KM u sljedecih par godina da bi se prvo sanirali dugovi i da bi se ulozilo u ekipu, stadion, omladinski pogon. Kako to investitor moze vratiti? Koji bi bili njegovi motivi?
Mi sa pravim ljudima od Zelje trebamo napraviti firmu koja trosi onoliko koliko zaradjuje. Klub moze generisati ozbiljan novac ukoliko se pametno radi. Taj novac moze biti dovoljan za ozbiljan rad ali tek kad se vrate dugovi. Omladinska skola, poslovni prostori, marketing, posjeta, fan shop se MORA maksimalno iskoristavati.
Ako je i istina za tog nekog Arapa, ja vec vidim kako lesinari kruze okolo da se infiltriraju i vec kontaju kako da zaje.u tog Arapa. Nasi ljudi imaju tu gresku u mozgu koja im govori da su svi milioneri idioti i kako.ih je lahko zaje.ati. I samo u tom pravcu idemo. Svakog investitora koji bi eventualno ulazio u klub, ceka ga takav scenario "evo glupana sa parama, sad cemo ga izmusti".

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 655
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 5:14 pm

storm_raider je napisao/la:
ned nov 05, 2023 11:28 am
Radi se o tome da ti kada otplatis sve dugove ili one koji su najveci problem u stanju si da sam odlucujes o svojoj buducnosti, jer si nezavisniji, odnosno, ne zavisis od bilo kakvih unutrasnjih i vanjskih uticaja. Rusilackih i konatruktivnih faktora. Na pregovarackom stolu imas sa cime da se "potuces". Mozes da kazes historijsko "Ne". Ravnopravan si pregovarac u najmanju ruku i odlucujes da li ces prihvatiti nesto ili neces. Kovacevic je tu u pravu i nikako ne bih volio da za par godina kazemo da smo ga potrosili i da je bio u pravu. Desi li se to, znacice da je kasno za Zelju. Nadam se da se to nece desiti.

Sa druge strane, ulaziti u pregovore o sudbini Zelje bez rjesavanja dugova, Zelju automatski stavlja u podredjen polozaj. Biznis je surov i tu nema ljubavi. Ljubav je za navijace, za one ostrascene. Rijetko se desava da se u takvom odnosu snaga, za onoga ko je opterecen dugovima, a ulazi u pregovore gdje prodaje svoju nezavisnost, desi ono najbolje. Obicno se izmuze i zadnja kap

Ne znamo sta ce biti, niko od nas ne zna. Za nas ostrascene, koji razmisljamo srcem kada je Zeljo u pitanju, ostaje da se nadamo da ce biti najbolje za Zelju. Blizi mi je Kovacevicev pristup jer je sigurniji. Logicki. Takodjer, u biznisu se treba nekada i kockati. Postavlja se pitanje ko od nas smije da se kocka sa Zeljom. Na kraju mogu samo napisati - haram bilo svakome ko iz Zelje odnese marku, a da je nije posteno zaradio.

Kako god, bice "spektakl". Nadajmo se slavljenickom.
Pa u to ime...
Ma svima nam je preko glave mahale u klubu i uprava, trenera pa i igrača koji se povijaju kako vjetar puše i svi bi voljeli da se jedan za sve pita i odlučuje ali to je mač sa dvije oštrice gdje apsolutna vlast odvuče u tiraniju.
Milion primjera imamo u politici a i sportu.
Kone su nam najbolji primjer a i Čelik.
Jedino ako navijače zanima koja titula pa i po cijenu Željezničara 1921 i stadiona na otoci ili Ilidži.
Po meni ako već hoćemo investitora napraviti preduzeće Grbavica d.d. na koju će Željo prenijeti vlasništvo stadiona i imovine pa onda da neko kupi FK Željezničar kao brend. Ali kurko će iko na to pristati.
Plava porodica me ubi u pojam.
 
Avatar
igla
Postovi: 3647
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 5:40 pm

Ukratko:
-nemam nikakve insajderske
-Kovačevića sam poštovao zbog poštenog i racionalnog rada. Svi smo svjesni da kad bi se taj proces završio - ni on ni iko drugi iz trenutne upravljačke strukture nije za većih dometa.
-nisam protiv modela po kojem bi došao investitor. Mišljenja sam da smo previše uslova do sad postavljali, a miješali su se i interesi privatni.

Nadam se da interesdžije neće u klub doći.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 6:20 pm

santakuruz je napisao/la:
ned nov 05, 2023 5:12 pm
Norsborg je napisao/la:
cipiripi je napisao/la:
ned nov 05, 2023 3:01 pm
Ja sam za prodaju ali samo igrackog kadra i omladinskog pogona.
Dodji ulozi, napravi rezultate i svu zaradu od evrope, titule, evrope uzmi sebi.
Stadion i imovina ostaju u vlasnistvu kluba i nikad ne smiju biti predmet prodaje
Da,tako su se prodali oba Manchestera,Chelsea, Liverpool,PSG. I mnogi drugi.
Dosta je vise parole "nikom te ne damo".
Naravno, sve ti klubovi su bili u rasulu kad su ih kupovali i investitori su ih nisanili da bi se docepali njihove imovine.
Znate li vi sta znaci investitor uopste? U nasem slucaju nema investitora koji je posten i kojem je bitan Zeljo da ce doci i uloziti svoj novac. Ako dodje neko, u ovoj situaciji znajte da to nisu cista posla. U Zelju sad investitor treba uloziti minimalno 10ak miliona KM u sljedecih par godina da bi se prvo sanirali dugovi i da bi se ulozilo u ekipu, stadion, omladinski pogon. Kako to investitor moze vratiti? Koji bi bili njegovi motivi?
Mi sa pravim ljudima od Zelje trebamo napraviti firmu koja trosi onoliko koliko zaradjuje. Klub moze generisati ozbiljan novac ukoliko se pametno radi. Taj novac moze biti dovoljan za ozbiljan rad ali tek kad se vrate dugovi. Omladinska skola, poslovni prostori, marketing, posjeta, fan shop se MORA maksimalno iskoristavati.
Ako je i istina za tog nekog Arapa, ja vec vidim kako lesinari kruze okolo da se infiltriraju i vec kontaju kako da zaje.u tog Arapa. Nasi ljudi imaju tu gresku u mozgu koja im govori da su svi milioneri idioti i kako.ih je lahko zaje.ati. I samo u tom pravcu idemo. Svakog investitora koji bi eventualno ulazio u klub, ceka ga takav scenario "evo glupana sa parama, sad cemo ga izmusti".

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Prvo, nama ne treba investitor, nego vlasnik. Neko ko će nas kupiti, ko će upravljati klubom, ko će sve svoje ljude dovesti. Maksimalno što mi trebamo u tome imati je nekoliko članova Nadzornog odbora koji bi nadzirali rad u smislu da se poštuje neki ugovor koji bi se prilikom preuzimanja zaključio.

Dalje, 10-ak miliona je haman pa ništa. Ljudi, de se malo osvrnite, kone, a i zrinjski, godišnje sad obrnu 8-10 miliona. Može se nama sviđati ili ne njihov način privatizacije, ali ljudi su nama odmakli ne dva, nego desetak koraka. Govorim organizacijski, a ako nastavimo ovako bit će i rezultatski. Slično kao što imamo situaciju u omladinskim pogonima. Dakle, za sada im se sve itekako isplaćuje. A sjetite se u kakvim dugovima i govnima su bili oni prije prodaje (od viršli pa nadalje).

Naš novi vlasnik bi morao uložiti i više od 10 miliona. Puno više. Eh tu ključnu ulogu mora imati naša imovina. Prostorije na stadionu, plus pomoćni teren na kojem će biti tržni centar/hotel… sve se mora staviti u funkciju. Sve da ostane u Željinom vlasništvu, ali da profit uzima nazovimo ga investitor, koji bi ranije uložio novac u to. Tako on vraća uloženo i zarađuje. Istovremeno završiti stadion i napokon trening kamp dostojan kluba. Sve kapitalni projekti koje bez svježeg kapitala ne možemo realizovati, a prijeko su nam potrebni.

Mi jednostavno s ovim načinom funkcionisanja ne možemo generisati dovoljno prihoda da budemo rezultatski konkurentni. Pa i da završimo kapitalne projekte. Sve i da marketing radi bolje i da nemamo marke duga.

Pazi, mi sad imamo prihode od nekih 5-6 miliona. Da završimo stadion i napravimo trening kamp opet bismo morali dići kredit. Dio bi svakako opet navijači, dio Savez i UEFA, možda i vlast, ali trebaju i pare kluba. Prvo, ko će nam dati toliki kredit, a drugo kako ga vraćati, opet bi ispaštali rezultati, kako to opravdati navijačima? O tome da Željo sam gradi nešto na pomoćnom i da ne govorim, to pogotovo ne bismo bili u stanju isfinansirati, ma ni temelje izliti.

Ja shvatam da se raja plaši, ni ja pojma nemam ko su ovi Arapi i strah me privatizacije, strah me najgoreg jer se nalazimo u državi i društvu kakvoj se nalazimo, ali opet tvrdim da je to jedini pravac u kojem mi trebamo ići. Sve drugo je preživljavanje, tapkanje u mjestu, patnja ukratko. Vrijeme je da se preuzme rizik, ali pametno i okrene novi list u našoj historiji.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
fanaticZeljin
Postovi: 3091
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 6:24 pm

Kako nisam za povratak igraca , tako nisam ni za povratak Gredica , daleko mu Grbavica bila
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 6:54 pm

Ovo se zove taktika zbunjivanja navijaca i kao sto bi rekao bivsi ministar, a cega se lik dosjetio. Samo iskocise sa pricom, mora investitor, mora rezultat, vracanje dugova nije bitno, nesposobna Uprava i bla bla. Ne znam zasto ex predsjednik odustaje ovako lako, pa hajde povedi nas, hajmo se sa tom bandom pojafatiti do kraja, dobro smo krenuli i zasto sada odustati. Najvaznija stvar je vratiri dugove i srediti stanje u klubu, poskidati hipoteke sa imovine, znaju oni da mi nismo ni na pola puta od oporavka, zato ovakav tajming i prica.
Zadnja izmjena: Sky1, dana/u ned nov 05, 2023 6:57 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Avatar
amar92
Postovi: 1610
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 6:54 pm

neroazzuro je napisao/la:
super1 je napisao/la:
sub nov 04, 2023 9:00 pm
Možete me razapinjati nakon ovoga ali mislim da je Bekric i ovaj put pronašao par igrača ( Boljevic, Jabar, Dubakcic, Selimović) s malim parama koje koštaju klub ali očigledno bivši trener to nije koristio dovoljno
S ovim se potpuno slažem i ne vidim zašto bi te iko "razapinjao" zbog toga. Zna rumenko loptu, problem su njegove karakterne osobine i refleksija njegovih odluka na širi krug ljudi (sve nas navijače).
Sto se tice Bekrije ok, samo nije fino svaljivati na Basica kad su ta dva pojacanja kasno dosla. Imao ih je na raspolaganju na jednoj utakmici, gostujucoj, i jos jedan od tih pojacanja dobije crveni u 9. min. Jedino eto za sta se Nermin moze kriviti je sto Jaber nije dobio minute koje je dobijao Turanjanin.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 7:04 pm

Sačekajmo skupštinu najprije i nadajmo se najboljem.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5144
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 7:34 pm

slika
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 8:03 pm

Sky1 je napisao/la:
ned nov 05, 2023 6:54 pm
Ovo se zove taktika zbunjivanja navijaca i kao sto bi rekao bivsi ministar, a cega se lik dosjetio. Samo iskocise sa pricom, mora investitor, mora rezultat, vracanje dugova nije bitno, nesposobna Uprava i bla bla. Ne znam zasto ex predsjednik odustaje ovako lako, pa hajde povedi nas, hajmo se sa tom bandom pojafatiti do kraja, dobro smo krenuli i zasto sada odustati. Najvaznija stvar je vratiri dugove i srediti stanje u klubu, poskidati hipoteke sa imovine, znaju oni da mi nismo ni na pola puta od oporavka, zato ovakav tajming i prica.
Hajde Bgt smiri malo i ne izmisljaj imaginarne neprijatelje. Kakva banda? O cemu pricas uopste? Evo vec deset postova...ne znam sta ti nije jasno. Amar isplacen, dosta dugova vraceno, porez se vraca ustaljenom dinamikom. Dvije trecine evrope potrosene. Tu jednu iskorisititi za pripreme i da se prezimi. Naci novog trenera, dati sansu nekim mladjim igracima, sa nekoliko stariji zavrsiti. Probati produziti s Amoom. Opet mislim da nismo igracki losi i da 4,5 boda od pozicije za evropu nije nemoguca misija pogotovo da se malo presaberemo na proljece. Evo , milioneri s Koseva ce nam bjezati 5 bodova, a milion turbulencija kod nas. Smijesna razlika.
Ali prije toga dva prioriteta, gradnja juga i pokusati naci neke ljude s nekom vizijom i novcem, da ne strepimo za licencu vise i da ne radimo pripreme na minus 3 na umjetnoj travi. Jos se vise otvoriti prema investitorima. Ako ne, neka opet posteni, evo nas deset foruma da ne krademo i posteno radimo. Malo neki procenat, malo drzava, malo karte, malo navijaci donacija, na terenu sta bude bice. Bez cilja, uvijek mozemo 7,8 zavrsiti na navijace.
Grande Miske 💪
 
Diverzant
Postovi: 1778
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 8:41 pm

Ko je nas 3:0 nagrdio, ovo je za dušu isplakat
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 8:43 pm

Otjerasmo Basica a za ovu prevaru kod pitara je Otmar Hicveld.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 8:47 pm

Na stranu sto im se silji kao vjerovatno nikad nikome u ovoj ligi, Bojac ne igra nimalo lose. Usudio bih se reci da su odmah iza Svinjskog.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
HajrA
Postovi: 360
Pridružen/a: sub dec 24, 2016 7:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 8:51 pm

Zao mi je zbog ostavke predsjdnika, radio je casno i posteno. Sanirao dugove i sranja koja su ostavili bivsi na celu sa brkatim kamatarom! Zelim mu se zahvaliti za sve sto je uradio za naseg Zelju.

Sto se tice Gredica, nadam se da je to samo neslana shala!

Vidim do ovdje neki jos uvjek kukaju za Basicem. Neki dan napisah, sta je on to unaprjedio od dolaska?
Po meni nista!
Evropu je izborio na srecu! Gol rukom protiv Posusja, 2 gola u sudijskoj protiv Sarajeva, nisu plod taktike i znanja vec sudijske greske i srece!
Sta je on to unaprijedio za svog mandata?
TM87
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 9:28 pm

Kakav je ovaj Peljto masina, milina ga gledati majke mi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 9:43 pm

Kad sudi normalan sudija:

23 faula bojca, 4 zuta kartona i jedan crveni.

I opet ovi udbasi mu skandiraju Peljto pederu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 569
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 9:43 pm

Au al ce se borac vadit na nama, i da kojim slucajem hocemo i mozemo da odigramo dobro nece nam dati...
FCŽ
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 569
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 9:44 pm

Tryg je napisao/la:
ned nov 05, 2023 9:43 pm
Kad sudi normalan sudija:

23 faula bojca, 4 zuta kartona i jedan crveni.

I opet ovi udbasi mu skandiraju Peljto pederu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma oni nisu normalni zivota mi, na kakve odluke upucuju zvizduke to je cudo nevidjeno
FCŽ
 
Avatar
amar92
Postovi: 1610
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 9:54 pm

Tryg je napisao/la:Kad sudi normalan sudija:

23 faula bojca, 4 zuta kartona i jedan crveni.

I opet ovi udbasi mu skandiraju Peljto pederu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Imao je par greskica i na kraju usrao sve sa crvenim. Nije ono vidjelo crvenog. Pogurao je kone muski. Samo kod njega vidis da su greske iz ciste namjere a ne da navlaci.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Haklapuc i 118 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija