Moderator/ica: storm_raider

 
theoriginals
Postovi: 33
Pridružen/a: sri nov 16, 2016 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 9:35 am

Sky1 je napisao/la:
ned nov 05, 2023 9:23 am
Najgore od svega sto je Skupstina podjeljenja. Razmislite malo ko nam je jos sjedio u UO pored Kovacevica, on je jedini tu bio sposoban, ako cemo iskreno, ostalo su stranacki uhljebi, zato su i otjerali covjeka. Dakle, NE privatizaciji u ovom momentu. Ovo smrdi na nesto opasno.
Pa sad ili nikad privatizacija dokle cemo bit svaciji i nicij tu svak sebe gleda ,a najmanje klub.tako da je pravo vrijeme da se dovede investitor koji ce da ulozi u klub i da stabilizuje situaciju,a evo ljuljamo se 10 godina vazda negdje nesto smrdi pa ili nek smrdi ili nek mirise vako vise ne moze realno.Imovina ko imovina ima koncesija na tu imovinu ili ima ugovor neki napravit kako se sa imovinom treba postupati.Uglavnom mi koliko imamo koristi od te imovine toliko gubimo sto ista imamo.
 
Avatar
alenmesanovic
Postovi: 329
Pridružen/a: sub jul 10, 2021 1:29 am
Lokacija: Banovići
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 9:56 am

Dzezvar je napisao/la:
ned nov 05, 2023 7:07 am
alenmesanovic je napisao/la:
ned nov 05, 2023 12:26 am
Ko koga ruši? Ljudi su sami odstupili, čak i ti što trebaju doći su bili u kontaktu sa predsjednikom.
Kakvom ba kontaktu?
Imaš ljude koji trebaju preuzeti klub, dakle novi predsjednik, novi upravni odbor i oni su bili u kontaktu sa predsjednikom i skupštinom. Pričamo o domaćim ljudima, to trenutno nema veze sa drugim dijelom posta o investitorima, najprije moraju ovo riješiti pa onda ostalo.
 
Avatar
alenmesanovic
Postovi: 329
Pridružen/a: sub jul 10, 2021 1:29 am
Lokacija: Banovići
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 10:00 am

Sky1 je napisao/la:
ned nov 05, 2023 9:23 am
Najgore od svega sto je Skupstina podjeljenja. Razmislite malo ko nam je jos sjedio u UO pored Kovacevica, on je jedini tu bio sposoban, ako cemo iskreno, ostalo su stranacki uhljebi, zato su i otjerali covjeka. Dakle, NE privatizaciji u ovom momentu. Ovo smrdi na nesto opasno.
Pa neće Balić, Sadović, Novalić odlučivati o investitorima i ulagačima. I ne znam baš koliko je skupština podijeljena, koliko ja znam velika većina je da se okrenemo prema investitorima.
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 10:02 am

alenmesanovic je napisao/la:
ned nov 05, 2023 10:00 am
Sky1 je napisao/la:
ned nov 05, 2023 9:23 am
Najgore od svega sto je Skupstina podjeljenja. Razmislite malo ko nam je jos sjedio u UO pored Kovacevica, on je jedini tu bio sposoban, ako cemo iskreno, ostalo su stranacki uhljebi, zato su i otjerali covjeka. Dakle, NE privatizaciji u ovom momentu. Ovo smrdi na nesto opasno.
Pa neće Balić, Sadović, Novalić odlučivati o investitorima i ulagačima. I ne znam baš koliko je skupština podijeljena, koliko ja znam velika većina je da se okrenemo prema investitorima.
Tačno tako
Grande Miske 💪
 
BC1921
Postovi: 673
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 10:06 am

Dzezvar je napisao/la:
ned nov 05, 2023 9:19 am
BC1921 je napisao/la:
ned nov 05, 2023 9:16 am
Dzezvar je napisao/la:
ned nov 05, 2023 7:07 am

Kakvom ba kontaktu?

Prica prva.
Istina je da upravni odbor ne funkcionise na istim talasnim duzinama vec neko vrijeme.Na jednoj strani su bili Edis I predsjednik nadzornog odbora koji su zagovarali ovu politiku stabilizacije kluba,i da se tek onda krene u privatizaciju.A sa druge strane imamo nekoliko struja koja svaka vuce na svoju stranu.Ovi drugi vec neko vrijeme vrse pritisak da se krene u privatizaciju kluba po bilo koji cijenu,cak i po pitarskom modelu.Edis nije bio za smjenu Basica ali su ga ostali preglasali.Cak je insisitirao na tome da ovi koji traze smjenu Basica sami snose troskove isplate plata za raskid ugovora.
Danas imamo to sto imamo.
Mahala prica da je Ajfelov toranj jedan od kandidata za predsjesnika.
Prica druga, Arapi.
Vec neko vrijeme tu je oko kluba Romeo Jozak koji je drugi covjek Saudijskog ministarstva sporta.Radi na projektu afirmacije fudbala u Saudiji.Uz njega tu je i jedan od Šapina mislim da je i on Romeo,koji je svojevremeno bio i opcija direktora omladinskog pogona.
Al Jaber je njihov projekat.Za njega su oni platili 90 000 eura naknade za treniranje da bi momak imao ciste papire i mogao potpisati za nas.Jedina stvar koju su trazili da se malom.daje odredjena minutaza.Zasto to Basic nije radio ostaje da pitamo njega.A finasijski bi jako dobro prosli.Sinoc je mali pokazao da je itekako zasluzuje,prije Turanjanina.
Smjenom Basica pojavila se opcija da preko Jozaka angazujemo trenera i strucni stab iz Saudije.Taj trener vec je duzi period u europi i radi odnosno "skoluje" se u jednom od europskih klubova i on je dio gore pomenutog projekta,te bi trebao za par godina da preuzme Saudijsku reprezentaciju kao selektor.Jedini njegov problem je sto nema tog takmicarskog iskustva..U slucaju njegovog angazmana Jozakova obaveza bi bila da povuce nekoliko mladih igraca poput Al JABERA.
Eh sad,pojavila se je i opcija ulaganja u klub jer ovima pare ocigledno nisu problem.i tu nastaju problemi.Edis je bio za opciju da se sve fino sagleda i da se zajednicki donese odluka i da se nista ne dogovara preko koljena.
Rezultat smo vidjeli sinoc.
Nekima je ocigledno zinula guzica.
Tako nam je kako nam je .Idemo dalje.


Ovog Šapinu poznajem iz Olimpika, bio je u mutnim radnjama opasno. Vrtio se i on po Saudiji, uglavnom bez nekog uspjeha gdje je god radio... Nekako previse amatera se spominje u zanimljivoj prici.
Mislim da nije to taj Sapina.....A Romeo Jozak je sve samo ne amater.


Nisam mislio ma Jozaka da je amater, vec na Sapinu i to je taj sto je bio u Olimpiku, Sask-u i sl, pa da ce oni dovesti trenere koji su realno amateri a onda skontas da su nama treneri Zerici i sl...
Krivina Jug
 
KogaBrigaZaNick
Postovi: 122
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 10:19 am

Nesto se kuha to je i pticama na grani jasno. Nisam ni protiv koga ili bilo koje ideje koja bi Zelji mogla donijeti dobre stvari, ali ne smijemo u pricu oko investitora ulaziti ocajnicki bez da sagledamo uslove i nalozimo svoje uslove koje bi taj investitor morao ispostovati. Ako smo tako radili sa Diglisicem, moramo i sa drugima. Pretpostavljam da je tu doslo do razlike u misljenju izmedju Edisa i ostalih u Upravi. Pamet u glavu i onda se necemo bojati bilo kakvih opcija. Njihova duznost je da sve uslove predstave navijacima i Jugu, kako bismo znali sve informacije i takvi informisani zajedno donijeli odluku. Jedino sto me tjesi je stvarno dobro stanje i organizacija grupe koja sigurno nece dozvoliti prodaju nazor...
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 10:42 am

alenmesanovic je napisao/la:
ned nov 05, 2023 9:56 am
Dzezvar je napisao/la:
ned nov 05, 2023 7:07 am
alenmesanovic je napisao/la:
ned nov 05, 2023 12:26 am
Ko koga ruši? Ljudi su sami odstupili, čak i ti što trebaju doći su bili u kontaktu sa predsjednikom.
Kakvom ba kontaktu?
Imaš ljude koji trebaju preuzeti klub, dakle novi predsjednik, novi upravni odbor i oni su bili u kontaktu sa predsjednikom i skupštinom. Pričamo o domaćim ljudima, to trenutno nema veze sa drugim dijelom posta o investitorima, najprije moraju ovo riješiti pa onda ostalo.
Niko nikoga nije kontaktirao....
Ono sto je jos u sferi mahalanja je da taj nnovi Ajfelov Toranj.
Zadnja izmjena: Dzezvar, dana/u ned nov 05, 2023 10:44 am, ukupno mijenjano 1 put.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
salle86
Postovi: 5144
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 10:43 am

Nama treba srednji put. Niti oni koji ne bi rizikovali ništa, a bgm itekako ne oni koji bi sve stavili na kocku.
A imali smo i jedne i druge u klubu.
E sad oko tog "rizika", nogomet je takav da se mora tako ako hoćeš nešto da postigneš. A koliko je stručan onaj koji odlučuje, toliko se šanse povećaju za uspijehom.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
black64
Postovi: 820
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 11:10 am

 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1852
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 11:22 am

ISB87 je napisao/la:
ned nov 05, 2023 9:17 am
a kad je vakat za investitora? vazda nije vakat. vakat je bio prije 10-15 godina.
dugove nikad necemo svest na 0, imovinu cemo vazda imat.
treba to odraditi na pravi nacin, al ne moze se cekat zakon o sportu jer je sve to klimavo.
Jel moguce da ima ovakvih likova poput tebe? Jel moguce?? Pa vidite li vi dalje od svog nosa?

Jesi li ikad u zivotu ti nesto prodavao?? Znas li uopste kako se nesto prodaje? Da ti pojednostavim. Jel bolje prodati usminkano, sredjeno, lakirano auto koje ima dobar motor, a rijedak je model koji je na cijeni i koji ce ti u takvom stanju donijeti lovu kako treba ili trulog dronjka gdje ce ti doci levat/kupac i spustiti mu cijenu, uloziti u njega ono sto si ti trebao uraditi i dici troduplo vecu lovu??
Sta mislis da je bolje prodati?

Poenta price...NIKAD se ne prodaje nesto, sto znas da vrijedi, a svi okolo govore da je propalo, da nema pomoci itd itd. Treba imati svoju glavu, znati sta imas i imati plan kako to uraditi najisplativije.

Nadalje, ako prodas, kakvu ces ba imovinu imati? To postaje PRIVATNO VLASNISTVO. Ti, ja, peti, deseti mozemo samo da odje.bemo u skokovima i to u sirokom luku.

Ja nisam protiv investitora, ali sam protiv prodavanja posto-poto kako vas veci broj ovdje misli da treba.Mnogi misle da cemo mi rijesiti sve svoje problem ulaskom investitora.Necemo gospodo.Nevemo, jer mi i dalje nemamo ni plana ni vizije i to je PROBLEM! Pisao sam to vise puta i opet cu ponoviti, nama sad neko da dodje i baci "na kafu" 20 miliona maraka, mi bi za 5 godina bili u istom blatu.Dobro to zapamtite.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 11:24 am

Nije još ništa sigurno, vidjet ćemo dok bude skupština, trenutno je Gredić (prema informacijama koje kruže) najbliži mjestu predsjednika.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 11:28 am

Radi se o tome da ti kada otplatis sve dugove ili one koji su najveci problem u stanju si da sam odlucujes o svojoj buducnosti, jer si nezavisniji, odnosno, ne zavisis od bilo kakvih unutrasnjih i vanjskih uticaja. Rusilackih i konatruktivnih faktora. Na pregovarackom stolu imas sa cime da se "potuces". Mozes da kazes historijsko "Ne". Ravnopravan si pregovarac u najmanju ruku i odlucujes da li ces prihvatiti nesto ili neces. Kovacevic je tu u pravu i nikako ne bih volio da za par godina kazemo da smo ga potrosili i da je bio u pravu. Desi li se to, znacice da je kasno za Zelju. Nadam se da se to nece desiti.

Sa druge strane, ulaziti u pregovore o sudbini Zelje bez rjesavanja dugova, Zelju automatski stavlja u podredjen polozaj. Biznis je surov i tu nema ljubavi. Ljubav je za navijace, za one ostrascene. Rijetko se desava da se u takvom odnosu snaga, za onoga ko je opterecen dugovima, a ulazi u pregovore gdje prodaje svoju nezavisnost, desi ono najbolje. Obicno se izmuze i zadnja kap

Ne znamo sta ce biti, niko od nas ne zna. Za nas ostrascene, koji razmisljamo srcem kada je Zeljo u pitanju, ostaje da se nadamo da ce biti najbolje za Zelju. Blizi mi je Kovacevicev pristup jer je sigurniji. Logicki. Takodjer, u biznisu se treba nekada i kockati. Postavlja se pitanje ko od nas smije da se kocka sa Zeljom. Na kraju mogu samo napisati - haram bilo svakome ko iz Zelje odnese marku, a da je nije posteno zaradio.

Kako god, bice "spektakl". Nadajmo se slavljenickom.
Pa u to ime...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 11:40 am

Straus je napisao/la:
ned nov 05, 2023 11:24 am
Nije još ništa sigurno, vidjet ćemo dok bude skupština, trenutno je Gredić (prema informacijama koje kruže) najbliži mjestu predsjednika.
Je li on Ajfelov toranj 😀
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6016
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 11:49 am

Sky1 je napisao/la:
ned nov 05, 2023 11:40 am
Straus je napisao/la:
ned nov 05, 2023 11:24 am
Nije još ništa sigurno, vidjet ćemo dok bude skupština, trenutno je Gredić (prema informacijama koje kruže) najbliži mjestu predsjednika.
Je li on Ajfelov toranj 😀
A ko ce drugi...samo je jedan ajfelov toranj
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1277
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 11:56 am

Jesu li povučene prijave protiv NN osoba za nesavjesno i nezakonito poslovanje. Ili je još uvijek rano za to.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 12:02 pm

storm_raider je napisao/la:
ned nov 05, 2023 11:28 am
Radi se o tome da ti kada otplatis sve dugove ili one koji su najveci problem u stanju si da sam odlucujes o svojoj buducnosti, jer si nezavisniji, odnosno, ne zavisis od bilo kakvih unutrasnjih i vanjskih uticaja. Rusilackih i konatruktivnih faktora. Na pregovarackom stolu imas sa cime da se "potuces". Mozes da kazes historijsko "Ne". Ravnopravan si pregovarac u najmanju ruku i odlucujes da li ces prihvatiti nesto ili neces. Kovacevic je tu u pravu i nikako ne bih volio da za par godina kazemo da smo ga potrosili i da je bio u pravu. Desi li se to, znacice da je kasno za Zelju. Nadam se da se to nece desiti.

Sa druge strane, ulaziti u pregovore o sudbini Zelje bez rjesavanja dugova, Zelju automatski stavlja u podredjen polozaj. Biznis je surov i tu nema ljubavi. Ljubav je za navijace, za one ostrascene. Rijetko se desava da se u takvom odnosu snaga, za onoga ko je opterecen dugovima, a ulazi u pregovore gdje prodaje svoju nezavisnost, desi ono najbolje. Obicno se izmuze i zadnja kap

Ne znamo sta ce biti, niko od nas ne zna. Za nas ostrascene, koji razmisljamo srcem kada je Zeljo u pitanju, ostaje da se nadamo da ce biti najbolje za Zelju. Blizi mi je Kovacevicev pristup jer je sigurniji. Logicki. Takodjer, u biznisu se treba nekada i kockati. Postavlja se pitanje ko od nas smije da se kocka sa Zeljom. Na kraju mogu samo napisati - haram bilo svakome ko iz Zelje odnese marku, a da je nije posteno zaradio.

Kako god, bice "spektakl". Nadajmo se slavljenickom.
Pa u to ime...
Ne mogu da se složim. Rekao sam 100 puta, mi smo i bez dugova neprivlačni, nekonkurentni. A naši dugovi su trenutno takvi da bi u budućnosti trebali predstavljati u najgorem slučaju tek polovinu jednog godišnjeg budžeta. Svaki evropski klub koji se “prodavao”, bio je u nekim dugovima. Na prste jedne ruke se mogu prebrojati uspješni sportski kolektivi koji su bez dugova. Nema ih. Stalno se dižu krediti, stalno se ulaže, iznova i iznova se vrte pare. Čisti kapitalizam.

Dakle, mi teško možemo biti ravnopravan pregovarač. Imamo to što imamo - perspektivnu imovinu i brend s dobrim potencijalom. Ali nismo ništa uradili da lobiramo npr. za promjene RP kojim bi se omogućila gradnja na pomoćnom, a to sigurno privuklo veliki broj ljudi s parama. Ovako je sve nesigurno.

Problem u svemu je što kasnimo. Sve ovo smo morali raditi dok smo bili u najvećem usponu, dok je Senad bio tu. On se nije usudio, vidio je Želju malo drugačije, sa čim se ja ne slažem, ovi poslije njega su nas haman sahranili, 4-5 klubova nas prestiglo i sad smo u jako nezavidnoj poziciji.

Mi više nemamo luksuz odlagati prodaju kluba. Naravno da moramo biti oprezni, naravno da se moramo osigurati, ali nije 5 do 12, nego 12 i 5.

Ovako jednostavno više ne ide. Postali smo obični prosječan premijerligaš kojem je uspjeh prolazak jednog pretkola u najslabijem evropskom takmičenju. I što je najgore, većina bi sad potpisala isti scenarij za ovu i početak naredne sezone.

Samo se nadam da politika zbog te naše imovine opet neće iza zatvorenih vrata raditi na tome da zaustavi ulazak investitora/vlasnika, kao što je bilo s Amerikancem. Pa vi opet mene pljujte kada kažem da je problematično što je Kerim Balić (bio) u klubu.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 12:04 pm

Dzezvar je napisao/la:
ned nov 05, 2023 11:49 am
Sky1 je napisao/la:
ned nov 05, 2023 11:40 am
Straus je napisao/la:
ned nov 05, 2023 11:24 am
Nije još ništa sigurno, vidjet ćemo dok bude skupština, trenutno je Gredić (prema informacijama koje kruže) najbliži mjestu predsjednika.
Je li on Ajfelov toranj 😀
A ko ce drugi...samo je jedan ajfelov toranj
Logicno, sto bi rekao jedan stariji kolega ovdje 😀
 
theoriginals
Postovi: 33
Pridružen/a: sri nov 16, 2016 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 12:09 pm

kvalitet je napisao/la:
ned nov 05, 2023 12:02 pm
Ne mogu da se složim. Rekao sam 100 puta, mi smo i bez dugova neprivlačni, nekonkurentni. A naši dugovi su trenutno takvi da bi u budućnosti trebali predstavljati u najgorem slučaju tek polovinu jednog godišnjeg budžeta. Svaki evropski klub koji se “prodavao”, bio je u nekim dugovima. Na prste jedne ruke se mogu prebrojati uspješni sportski kolektivi koji su bez dugova. Nema ih. Stalno se dižu krediti, stalno se ulaže, iznova i iznova se vrte pare. Čisti kapitalizam.

Dakle, mi teško možemo biti ravnopravan pregovarač. Imamo to što imamo - perspektivnu imovinu i brend s dobrim potencijalom. Ali nismo ništa uradili da lobiramo npr. za promjene RP kojim bi se omogućila gradnja na pomoćnom, a to sigurno privuklo veliki broj ljudi s parama. Ovako je sve nesigurno.

Problem u svemu je što kasnimo. Sve ovo smo morali raditi dok smo bili u najvećem usponu, dok je Senad bio tu. On se nije usudio, vidio je Želju malo drugačije, sa čim se ja ne slažem, ovi poslije njega su nas haman sahranili, 4-5 klubova nas prestiglo i sad smo u jako nezavidnoj poziciji.

Mi više nemamo luksuz odlagati prodaju kluba. Naravno da moramo biti oprezni, naravno da se moramo osigurati, ali nije 5 do 12, nego 12 i 5.

Ovako jednostavno više ne ide. Postali smo obični prosječan premijerligaš kojem je uspjeh prolazak jednog pretkola u najslabijem evropskom takmičenju. I što je najgore, većina bi sad potpisala isti scenarij za ovu i početak naredne sezone.

Samo se nadam da politika zbog te naše imovine opet neće iza zatvorenih vrata raditi na tome da zaustavi ulazak investitora/vlasnika, kao što je bilo s Amerikancem. Pa vi opet mene pljujte kada kažem da je problematično što je Kerim Balić (bio) u klubu.
U potpunosti se slazem.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 12:15 pm

pa nije propalo i ne prica se da je propalo. ne prodajes se bezveze i na ho-ruk, valjda se radilo nesto sa Diglisicem. imaju neke upute i vizije.
ja ne znam samo kako gotovo svi velikani funkcionisu i imaju stadione koji vrijede milijarde, a privatno su vlasnistvo.

nama ta imovina treba biti prednost u pregovorima, a svi pravite bauk kao da je to nesto negativno i kako ce se neko okoristit a Zeljo nece imat nista od toga.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 05, 2023 12:18 pm

kvalitet je napisao/la:
ned nov 05, 2023 12:02 pm
storm_raider je napisao/la:
ned nov 05, 2023 11:28 am
Radi se o tome da ti kada otplatis sve dugove ili one koji su najveci problem u stanju si da sam odlucujes o svojoj buducnosti, jer si nezavisniji, odnosno, ne zavisis od bilo kakvih unutrasnjih i vanjskih uticaja. Rusilackih i konatruktivnih faktora. Na pregovarackom stolu imas sa cime da se "potuces". Mozes da kazes historijsko "Ne". Ravnopravan si pregovarac u najmanju ruku i odlucujes da li ces prihvatiti nesto ili neces. Kovacevic je tu u pravu i nikako ne bih volio da za par godina kazemo da smo ga potrosili i da je bio u pravu. Desi li se to, znacice da je kasno za Zelju. Nadam se da se to nece desiti.

Sa druge strane, ulaziti u pregovore o sudbini Zelje bez rjesavanja dugova, Zelju automatski stavlja u podredjen polozaj. Biznis je surov i tu nema ljubavi. Ljubav je za navijace, za one ostrascene. Rijetko se desava da se u takvom odnosu snaga, za onoga ko je opterecen dugovima, a ulazi u pregovore gdje prodaje svoju nezavisnost, desi ono najbolje. Obicno se izmuze i zadnja kap

Ne znamo sta ce biti, niko od nas ne zna. Za nas ostrascene, koji razmisljamo srcem kada je Zeljo u pitanju, ostaje da se nadamo da ce biti najbolje za Zelju. Blizi mi je Kovacevicev pristup jer je sigurniji. Logicki. Takodjer, u biznisu se treba nekada i kockati. Postavlja se pitanje ko od nas smije da se kocka sa Zeljom. Na kraju mogu samo napisati - haram bilo svakome ko iz Zelje odnese marku, a da je nije posteno zaradio.

Kako god, bice "spektakl". Nadajmo se slavljenickom.
Pa u to ime...
Ne mogu da se složim. Rekao sam 100 puta, mi smo i bez dugova neprivlačni, nekonkurentni. A naši dugovi su trenutno takvi da bi u budućnosti trebali predstavljati u najgorem slučaju tek polovinu jednog godišnjeg budžeta. Svaki evropski klub koji se “prodavao”, bio je u nekim dugovima. Na prste jedne ruke se mogu prebrojati uspješni sportski kolektivi koji su bez dugova. Nema ih. Stalno se dižu krediti, stalno se ulaže, iznova i iznova se vrte pare. Čisti kapitalizam.

Dakle, mi teško možemo biti ravnopravan pregovarač. Imamo to što imamo - perspektivnu imovinu i brend s dobrim potencijalom. Ali nismo ništa uradili da lobiramo npr. za promjene RP kojim bi se omogućila gradnja na pomoćnom, a to sigurno privuklo veliki broj ljudi s parama. Ovako je sve nesigurno.

Problem u svemu je što kasnimo. Sve ovo smo morali raditi dok smo bili u najvećem usponu, dok je Senad bio tu. On se nije usudio, vidio je Želju malo drugačije, sa čim se ja ne slažem, ovi poslije njega su nas haman sahranili, 4-5 klubova nas prestiglo i sad smo u jako nezavidnoj poziciji.

Mi više nemamo luksuz odlagati prodaju kluba. Naravno da moramo biti oprezni, naravno da se moramo osigurati, ali nije 5 do 12, nego 12 i 5.

Ovako jednostavno više ne ide. Postali smo obični prosječan premijerligaš kojem je uspjeh prolazak jednog pretkola u najslabijem evropskom takmičenju. I što je najgore, većina bi sad potpisala isti scenarij za ovu i početak naredne sezone.

Samo se nadam da politika zbog te naše imovine opet neće iza zatvorenih vrata raditi na tome da zaustavi ulazak investitora/vlasnika, kao što je bilo s Amerikancem. Pa vi opet mene pljujte kada kažem da je problematično što je Kerim Balić (bio) u klubu.
Sve ok, nismo tu da se slazemo u svemu. Sve je dobro dok god vodimo civilizovan dijalog. Dolazimo svi ovdje sa razlicitim iskustvima, pa se i nasa retorika naslanja na nase iskustvo. Moj diskurs nije isao ka smjeru da necemo imati dugova, oni su neminovnost, vec je isao u smjeru gdje cemo imati vise komoditeta za pregovaranje. Za situaciju u kojoj se nalazimo, u jednoj nesredjenoj drzavi, u drustvu koje je mahom ostrasceno i donosi odluke na taj nacin, smatram da "srebrni metak" jednostavno ne postoji. Prodaja je neminovna. Mozemo se samo nadati najboljem i da ce oni koji odlucuju znati donijeti ispravne odluke. Mi smo svakako pasivni posmatraci. Navijaci u punom znacenju te rijeci.

Ono gdje se mozemo sloziti je da zelimo za Zelju najbolje i mislim da je to dobra osnova. Mi odluke svakako ne donosimo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 95 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija