Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 9:51 am

kokoška je napisao/la:
ned sep 17, 2023 9:45 am
kvalitet je napisao/la:
sub sep 16, 2023 11:18 pm
Eisenbahner1921 je napisao/la:
sub sep 16, 2023 6:02 pm

To je to
Ne stvaramo ekipu, to jednostavno nije istina. Da, preživljavamo, dok vraćamo dugove i to je jedina istina. Da mi imamo 5 standardnih prvotimaca do 22 godine, koji pretenduju da budu nosioci igre, to bi značilo da stvaramo nešto. Ovako sigurno ne.

A očekivali smo napredak u odnosu na prošlu sezonu ili barem da ostanemo na istom nivou. Mi smo puno lošiji. Ekipa koja ima limitiran budžet ne dovodi Turanjanina, Allysona i slične, ne baca pare na to. Joj, ne mogu, kad nešto brate ne valja, ne valja i tačka. Treba priznati greške i raditi na tome da se isprave, a ne to opravdavati, tolerisati, minimizirati i sl.
Ma ja, ne mozes ti kad nesto nevalja nisi ti takav, ali si zato mogo ratnicku suzu opravdati zivotom, znaci svaki dan si mu ga bar po jednom popusio, kako sad to? Otkud to?
Ma koga bolan sam ja opravdao? I kako mi se to obraćaš? Ti ćeš mi reći, navijač jednog čovjeka, a ne Željin navijač, plaćenik, sendvičar, pušiku*ac
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
SkenderijaTM87
Postovi: 368
Pridružen/a: pon avg 15, 2022 1:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 11:03 am

Standardno iz krajnosti u krajnost. Nije prošlo ni 10 kola, a ovdje se zna ko je prvak, ko ispada i ko će u evropu. Sve je jos uvijek otvoreno.
Eventualnom pobjedom protiv Sloge mi smo sampioni svemira i tako u krug..
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 459
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 11:20 am

I kod nas je zavladao klasični pitarluk. Sad imamo dvije vrste pitara. Anamo one i ove koji 'navijaju' za Želju
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 569
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 11:42 am

Realno gledajuci situaciju sada imamo pretezak raspored i tesko je ocekivati neki veliki broj bodova. Tako da bez obzira na sve ove godine bi evropa bila vece cudo nego prosle sezone. Ima puno da se igra borba do kraja pa kako nam bude. Mada mislim da su nam vece sanse preko kupa ako nam se zrijeb malo nakloni, ponovo su dvije utakmice u finalu tako da nadat se najboljem. Definitivno samo treba spustit ocekivanja od ove ekipe, a normalno navijacki da cemo se nadat i vjerovat u cudo.
FCŽ
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3885
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 12:32 pm

kvalitet je napisao/la:
sub sep 16, 2023 11:18 pm
Eisenbahner1921 je napisao/la:
sub sep 16, 2023 6:02 pm
Dzezvar je napisao/la:
sub sep 16, 2023 5:41 pm
Pa trubi vam se mjesecima da se stvara ekipa i da je to dugotrajan proces,da ce biti uspona i padova....Trubi vam se da smo limitarani budzetom za igrace,da bukvalno zivimo od 1 do 1.Da stabilizujemo klub polako ali sigurno.Ja ne kontam sta ste vi ocekivali.....
To je to
Ne stvaramo ekipu, to jednostavno nije istina. Da, preživljavamo, dok vraćamo dugove i to je jedina istina. Da mi imamo 5 standardnih prvotimaca do 22 godine, koji pretenduju da budu nosioci igre, to bi značilo da stvaramo nešto. Ovako sigurno ne.

A očekivali smo napredak u odnosu na prošlu sezonu ili barem da ostanemo na istom nivou. Mi smo puno lošiji. Ekipa koja ima limitiran budžet ne dovodi Turanjanina, Allysona i slične, ne baca pare na to. Joj, ne mogu, kad nešto brate ne valja, ne valja i tačka. Treba priznati greške i raditi na tome da se isprave, a ne to opravdavati, tolerisati, minimizirati i sl.
Stvaramo ekipu. Stvaramo od ovog što imamo. Stvaraćemo na ovaj način sve dok ne budemo davali 100k mjesečno za dugove.
Je li realno da svake godine dovodimo igrače kao što su Santos, Hodžić i Amoah? Je li realno da dovodimo igrače iz slabijih klubova od nas, kad većina tih klubova nudi iste i veće plate nego što mi možemo ponuditi?
Navedena trojica su potpisana na kraće ugovore, jer čisto sumnjam da bi htjeli na 3-4 godine ugovor. Cijena toga je da ti odu odmah nakon što nešto pokažu na terenu, a ti imaš minimalne šanse da uzmeš pare za njih.
Sad dolazimo do ovog prelaznog roka. Ja tebe neću ubjeđivati da se prelazni rok mogao bolje uraditi. Vjerovatno je i mogao, ali je ovo realnost. Nije realnost da ti svake godine potpišeš trojicu igrača koji će ti biti nositelji igre i igrati za male pare. Za Santosa i Amoaha se i moglo naslutiti da će biti pojačanja, Hodžić je bio mačak u vreći. Pokazao se odličnim.
Ukratko, potpisali smo ono što jesmo. Ova ekipa može biti bolja i vjerovatno biće bolja nego što trenutno pruža (opet kažem pogledajte utakmice prošle sezone gdje smo prosuli bodove i tu patnju od igre teovu utakmicu protiv Gabele gdje smo fulili par zicera, jer smo ipak nešto stvorili). Ono što nas brine je hoće li maksimum ove ekipe biti dovoljan za Europu. Nemam pojma, ja se nadam da hoće.
P.S. Pa nije ni toliki problem dati pare za malo bolje igrače. Ali ko može garantovati da smo umjesto sadašnjih prinova potpisali igrače za duplo veću platu da bi nam oni donijeli Europu? Niko, ali u slučaju neuspjeha bi išli ravno do dna kao što kaže Štulić.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
SamoNapad
Postovi: 404
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 12:58 pm

Po meni nije upitna igra cak sta vise na Grbavici uvijek se napravi dosta šansi. Stvar je neozbiljnosti u zavrsnici ili lose koncentracije. Mi kvalitet individualni nemamo ni blizu Sarajeva i Zrinjskog pa čak i Veleža ali gošk je bio zreo za 3 komada što se moze zaključitii po izjavi Ćorića. Teško da cemo preživit 3 poraza u nizu ,još mi samo treba da opet nađemo neke "ratnike" trenere .
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 1:18 pm

Ide veoma težak period, ekipa ne pokazuje kapacitet da može iznijeti ovaj težak raspored, nema tu laganja, jednostavno nema naznaka da mogu nešto napraviti, nekoga iznenaditi. Zato, moji dragi Željovci naoražuti se strpljenjem i dati punu podršku treneru, igračima i Upravi.
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 1:59 pm

kvalitet je napisao/la:
ned sep 17, 2023 9:51 am
kokoška je napisao/la:
ned sep 17, 2023 9:45 am
kvalitet je napisao/la:
sub sep 16, 2023 11:18 pm


Ne stvaramo ekipu, to jednostavno nije istina. Da, preživljavamo, dok vraćamo dugove i to je jedina istina. Da mi imamo 5 standardnih prvotimaca do 22 godine, koji pretenduju da budu nosioci igre, to bi značilo da stvaramo nešto. Ovako sigurno ne.

A očekivali smo napredak u odnosu na prošlu sezonu ili barem da ostanemo na istom nivou. Mi smo puno lošiji. Ekipa koja ima limitiran budžet ne dovodi Turanjanina, Allysona i slične, ne baca pare na to. Joj, ne mogu, kad nešto brate ne valja, ne valja i tačka. Treba priznati greške i raditi na tome da se isprave, a ne to opravdavati, tolerisati, minimizirati i sl.
Ma ja, ne mozes ti kad nesto nevalja nisi ti takav, ali si zato mogo ratnicku suzu opravdati zivotom, znaci svaki dan si mu ga bar po jednom popusio, kako sad to? Otkud to?
Ma koga bolan sam ja opravdao? I kako mi se to obraćaš? Ti ćeš mi reći, navijač jednog čovjeka, a ne Željin navijač, plaćenik, sendvičar, pušiku*ac
Branio si ti i kamatara, a ne mozes se porediti samnom dijete drago, ti si link navijac.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 2:39 pm

Sulevelicanstveni je napisao/la:
ned sep 17, 2023 1:33 am
ponosannavas je napisao/la:
sub sep 16, 2023 11:18 pm
Trenira li jos sa nama onaj mali iz Amerike? Benjamin ili kako vec
Cuo sam da je nevjerovatan talenat, ali nije bio spreman, ne vjerujem da je vise sa nama, bio u akamediji sarajeva kidao na jednom derbiju zabio 4 5 golova, ali izgleda nista od njega.
Sta ima veze sprema. Ako je talenat spremit ces ga. Nekako su nam svi ovi U21 trenutno u aiti vise psihicki nego sto ne mogu. Pa kontqm mozda bi on mogao proraditi
 
fanaticZeljin
Postovi: 3091
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 2:54 pm

ponosannavas je napisao/la:
ned sep 17, 2023 2:39 pm
Sulevelicanstveni je napisao/la:
ned sep 17, 2023 1:33 am
ponosannavas je napisao/la:
sub sep 16, 2023 11:18 pm
Trenira li jos sa nama onaj mali iz Amerike? Benjamin ili kako vec
Cuo sam da je nevjerovatan talenat, ali nije bio spreman, ne vjerujem da je vise sa nama, bio u akamediji sarajeva kidao na jednom derbiju zabio 4 5 golova, ali izgleda nista od njega.
Sta ima veze sprema. Ako je talenat spremit ces ga. Nekako su nam svi ovi U21 trenutno u aiti vise psihicki nego sto ne mogu. Pa kontqm mozda bi on mogao proraditi
Nek je debeljucko Gasal spreman , i Drljo antitalenat
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 3:25 pm

kokoška je napisao/la:
ned sep 17, 2023 1:59 pm
kvalitet je napisao/la:
ned sep 17, 2023 9:51 am
kokoška je napisao/la:
ned sep 17, 2023 9:45 am


Ma ja, ne mozes ti kad nesto nevalja nisi ti takav, ali si zato mogo ratnicku suzu opravdati zivotom, znaci svaki dan si mu ga bar po jednom popusio, kako sad to? Otkud to?
Ma koga bolan sam ja opravdao? I kako mi se to obraćaš? Ti ćeš mi reći, navijač jednog čovjeka, a ne Željin navijač, plaćenik, sendvičar, pušiku*ac
Branio si ti i kamatara, a ne mozes se porediti samnom dijete drago, ti si link navijac.
Još si i nepismen
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 3:51 pm

kvalitet je napisao/la:
ned sep 17, 2023 3:25 pm
kokoška je napisao/la:
ned sep 17, 2023 1:59 pm
kvalitet je napisao/la:
ned sep 17, 2023 9:51 am


Ma koga bolan sam ja opravdao? I kako mi se to obraćaš? Ti ćeš mi reći, navijač jednog čovjeka, a ne Željin navijač, plaćenik, sendvičar, pušiku*ac
Branio si ti i kamatara, a ne mozes se porediti samnom dijete drago, ti si link navijac.
Još si i nepismen
Tako je i nepismen sam al ti si opet daj link navijac, da ne govorim kakva si fudbalska neznalica al to je manje bitno...
 
staaarinavijac
Postovi: 609
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 5:11 pm

Pošto su svi vidjeli koliko igrači trenutno (ne) mogu , nema više ni smisla ni razloga komentarisati naredne utakmice .
Dakle, ne komentarisati ni igru ni igrače jer se zaista nema više šta reći , već se okrenuti diskusiji i komentarima o stabilizaciji ... do daljnjeg ...
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 5:26 pm

kokoška je napisao/la:
ned sep 17, 2023 3:51 pm
kvalitet je napisao/la:
ned sep 17, 2023 3:25 pm
kokoška je napisao/la:
ned sep 17, 2023 1:59 pm


Branio si ti i kamatara, a ne mozes se porediti samnom dijete drago, ti si link navijac.
Još si i nepismen
Tako je i nepismen sam al ti si opet daj link navijac, da ne govorim kakva si fudbalska neznalica al to je manje bitno...
Nađi mi jedan post gdje sam tražio link, a što se tiče fudbalskog znanja, tvoj i moj nivo znanja o fudbalu je proporcionalan našem stepenu (ne)pismenosti. Doviđenja.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1196
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 6:44 pm

Kako je u zivotu sve relativno...Samo da je Krpic zabio onaj zicer kod 1:0 ovih posljednjih desetak ispisanih stranica bi izgledalo sasvim drugacije. Razgovor navijaca o voljenom Klubu
nalik je hodu po ostrici noza, samo jedan mali detalj odlucuje o tome da li ce se skrenuti na ovu ili onu stranu...
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 355
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 7:02 pm

Ujko je napisao/la:
ned sep 17, 2023 6:44 pm
Kako je u zivotu sve relativno...Samo da je Krpic zabio onaj zicer kod 1:0 ovih posljednjih desetak ispisanih stranica bi izgledalo sasvim drugacije. Razgovor navijaca o voljenom Klubu
nalik je hodu po ostrici noza, samo jedan mali detalj odlucuje o tome da li ce se skrenuti na ovu ili onu stranu...
Bez Mufticevih i Drininih gresaka kojima su direktno bacili nasih 5 bodova, bili bismo prvi, Basic Guardiola, Bekrija tata igrice, uprava nikad bolja…
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 7:41 pm

Banalizirate stvari.
Da si napravio bolji roster umjesto 3 prilike na utakmici imao bi 10, pa bi umjesto 2 gola dao 5. Da si odradio bolji prelazni rok ne bi imao ovakve probleme sa stoperima i njihovom brzinom, greskama, itd. Hajd opet nisi imao para za bolja pojacanja, ali si ove utakmice i s ovim kadrom mogao odraditi bolje.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 8:14 pm

Ok, ne valjaju pojacanja ali si doveo Ovcinu i Cosica koji su pojacanje za sve ekipe u ligi ali djaba kad su i oni karine samo sto to niko ne spominje.
Najlakse je pljuvati Rustemovica, Turanjanina i ostale.

Ne mogu da zamislim kakve bi psovke isle prema Rustemovicu da je igrao sada protiv GOSK-a.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
SkenderijaTM87
Postovi: 368
Pridružen/a: pon avg 15, 2022 1:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 8:17 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned sep 17, 2023 8:14 pm
Ok, ne valjaju pojacanja ali si doveo Ovcinu i Cosica koji su pojacanje za sve ekipe u ligi ali djaba kad su i oni karine samo sto to niko ne spominje.
Najlakse je pljuvati Rustemovica, Turanjanina i ostale.

Ne mogu da zamislim kakve bi psovke isle prema Rustemovicu da je igrao sada protiv GOSK-a.
Slazem se.
Ovcina kriminalan svaku tekmu.
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 17, 2023 9:40 pm

Gledaj vamo kako se rezira pobjeda, dva crvena. 6 zutih. 21-10 u faulovima. I na kraju jos svira kraj prije isteka vremena


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 72 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija