Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 5:32 pm

Samo da sam mogo proso bi kroz ekran zbog onog sa brojem 5. Udavio bi ga ko zeca kako je odvratan.
Ala Bojan Regoje brivaktile.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
dzulijano_pike
Postovi: 178
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 5:40 pm

Ima i onaj jedan sto se sa Suljom svadjao kad je frka bila. Ima u glavi 30 kg. Ali 5 je poseban
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 5:42 pm

fcz je napisao/la:
pet jul 28, 2023 9:54 am
Kad vec hvalimo pojedinacno, red je izdvojiti i Haracica. I da nije zabio gol, odigrao je sjajno i valjda je sad svima jasno kakvog je igraca sikanirao bivsi trener.

Galic isto odlican, imao je par greskica sto je na ovom nivou normalno, ali ja se bas obradovah kad sam skonto da ima tek 27. Definitivno bih i s njim ganjao produzenje.

Bibera niko ziv ne spominje, doduse i igra neatraktivnu poziciju ali s obzirom na nivo hajpa i reputaciju s kojom je dosao, ono sto pruza je veliko, pozitivno iznenadjenje.

Za kraj jos jedan "presuceni" - Aco Kosoric. Partija za udzbenike.
Nazalost, nije samo Haracica nipodastavao bivsi trener.Cinili su to i mnogi, mnogi navijaci cim se bilo pocelo pricati o Ari Hodzicu i njegovom povratku.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 6:26 pm

Samo dobro je Ara navijao na jugu sto jest jest :rofl1:
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 6:46 pm

nema razmisljanja jel faul ili nije, ako ti igra presing kod tvog gola a ti okrenut ledjima nabij je care preko crkve iza istoka.

nadam se da je drina naucio lekciju i da ce napredovat. volim da on igra nego kosoric ili cocalic. jer je mladji i moze se koristit dugo. samo nek uci od njih dvojice ono najbolje.
MIRZA RASCIC
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 7:16 pm

ISB87 je napisao/la:
pet jul 28, 2023 6:46 pm
nema razmisljanja jel faul ili nije, ako ti igra presing kod tvog gola a ti okrenut ledjima nabij je care preko crkve iza istoka.

nadam se da je drina naucio lekciju i da ce napredovat. volim da on igra nego kosoric ili cocalic. jer je mladji i moze se koristit dugo. samo nek uci od njih dvojice ono najbolje.
Ovako nesto je Graovac uradio u CG protiv Zete. Skoro pa preslikano.

Ok je to.
On je uradio nesto drugo, zagradio loptu. Covjek koji nije mogao doci do lopte ga je gurno rukom, iscupao loptu. Nesto slicno je Krpic uradio njihovom beku i odmah je sviran faul.
Nakon gola ide zuti kartin Drini, valjda za simuliranje. Za prigovore nije davai njima kartone, ne znam sto bi Drini.

Malo se u ovom dijelu takmicenja previse respektuju sudije. Ovaj covjek moze biti estonski Gigovic. Jer Gigovic sudi ovo takmicenje..
Malo sve nesto evropa, faul je faul tu se nema sta ko pravdati. Citavu utakmicu mi je isao na zivce, oni su dosta ostrije ulazili od nasih pa nisu sankcionisani. Kod indirekta se vidjelo da je lik amater, on protokol nije ispostovao.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1241
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 7:23 pm

Tryg je napisao/la:
pet jul 28, 2023 5:32 pm
Samo da sam mogo proso bi kroz ekran zbog onog sa brojem 5. Udavio bi ga ko zeca kako je odvratan.
Ala Bojan Regoje brivaktile.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Isto, rijetko odvratna faca
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 7:30 pm

volimtezeljo je napisao/la:
pet jul 28, 2023 7:16 pm
ISB87 je napisao/la:
pet jul 28, 2023 6:46 pm
nema razmisljanja jel faul ili nije, ako ti igra presing kod tvog gola a ti okrenut ledjima nabij je care preko crkve iza istoka.

nadam se da je drina naucio lekciju i da ce napredovat. volim da on igra nego kosoric ili cocalic. jer je mladji i moze se koristit dugo. samo nek uci od njih dvojice ono najbolje.
Ovako nesto je Graovac uradio u CG protiv Zete. Skoro pa preslikano.

Ok je to.
On je uradio nesto drugo, zagradio loptu. Covjek koji nije mogao doci do lopte ga je gurno rukom, iscupao loptu. Nesto slicno je Krpic uradio njihovom beku i odmah je sviran faul.
Nakon gola ide zuti kartin Drini, valjda za simuliranje. Za prigovore nije davai njima kartone, ne znam sto bi Drini.

Malo se u ovom dijelu takmicenja previse respektuju sudije. Ovaj covjek moze biti estonski Gigovic. Jer Gigovic sudi ovo takmicenje..
Malo sve nesto evropa, faul je faul tu se nema sta ko pravdati. Citavu utakmicu mi je isao na zivce, oni su dosta ostrije ulazili od nasih pa nisu sankcionisani. Kod indirekta se vidjelo da je lik amater, on protokol nije ispostovao.
po meni nije faul nego njegova greska.
opet kazem nadam se da je naucio lekciju i da u takvim situacijama cisti loptu i to je to. ne treba se dovoditi u situaciju da razmisljas jel faul ili nije, a go si primio.
fali nasim igracima malo ovakvih utakmica, bit ce to dobro.
MIRZA RASCIC
 
dell21
Postovi: 2338
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 7:36 pm

O onim situacijama lopta se daje igracu do sebe, ili se izbacije u polje sto dalje a treca opcija je izvan terena. Niukakvom slucaju se ne gradi i ide na faul.
Momak je ostalo sasvim solidno odograo. Greske se desavaju glavu gore.
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1824
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 8:26 pm

slika

Pravo osvježenje na klupi
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1824
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 8:30 pm

phpBB [video]
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 8:37 pm

Ima na sport.ske intervju sa Haracicem, kakva ljudina samo nek nastavi ovako.
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1824
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 8:38 pm

Niko da pohvali završnicu Amoaha, još uz to ozljeđen bio. Majstorija
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 9:00 pm

phpBB [video]
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3194
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 9:37 pm

Prosudite sami, po meni ovo je čist faul nad Drinom. Kontakt sa obje ruke nad Drinom, te se nakon toga sapliće i pada.slikaslikaslikaslika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
abuzenze
Postovi: 270
Pridružen/a: uto jul 31, 2018 8:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 9:40 pm

Cist faul, odmah se vidjelo
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3565
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 9:58 pm

To je ono "nije bio offside"....

Generalno jedva cekam tekmu u cet.

Aaaa jos vise 12.8. Utakmicu protiv Borca aBd...

Prva 2 kola cemo odgoditi, pa onda prva u ligi "borac"... ako prodjemoooooo.... onda nista ni od borca 😅😅😅😅

Jao muka majko moja 😅😅😅😅
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 10:09 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
pet jul 28, 2023 9:37 pm
Prosudite sami, po meni ovo je čist faul nad Drinom. Kontakt sa obje ruke nad Drinom, te se nakon toga sapliće i pada.slikaslikaslikaslika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Nije bio faul. Nema potrebe za slikama, ima video. Prelagano pao.
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 10:18 pm

SamoNapad je napisao/la:
pet jul 28, 2023 3:11 pm
kokoška je napisao/la:
pet jul 28, 2023 2:51 pm
Refa1987 je napisao/la:
pet jul 28, 2023 2:19 pm

Dženo je mijenjao Amoaha pri kraju prvog poluvremena jer ovaj nije mogao više trčati radi ozljede. Ono se rješava pasom za Dženu ili izbijanje u aut, nažalost po nas ni jedno ni drugo se nije desilo.
Njihovi stoperi prije toga 4 lopte izbijaju u aut i to manje opasne, ono se izbija bez razmisljanja a to cini razliku izmedju dobrog igraca i amatera.

Njihova komplet odbrana je sve osim dobra. Sve sto je preslo na njihovu polovinu bilo je šansa. Da nije bilo povreda bar jos jedan gol bi primili.
Da si ikada u zivotu sutnuo loptu pa makar i u sali na tjelesnom a da ne govorim o treniranju bar do pionira onda bi shvatio sta sam napisao ovako uzmi djojstik i samo kocku drug, vjeruj mi, ligu prvaka ces osvojiti...
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 10:56 pm

Hvala, ljudi.
Kada je Zeljo u pitanju, ozbiljnog staza imam skoro 30 godina. Prosao sam sve i svasta, ali kao sinoc, nikada nisam bio sretniji. Malo toga bi moglo podici kolicinu endorfina. To su neka previranja u meni samom, koja su se konacno poslozila.
Sinoc se dogodila jedna od najvaznijih stvari. Staro, mlado, bolan djeca za koju nikad nisam vjerovao da ce popuniti tribine stadiona, napunili su ga dupke. Gledam generacije za koje nisam vjerovao da ce vise dolaziti na tribine. Odlaze ljudi, ali ostaje Zeljo u njihovi srcima. Odlazimo bespucima svijeta. Kupuju nas SAD, EU zemlje, nema gdje nas nema. Djeca nam gube dodir s domovinom, ali ostade Zeljo da nas sastavi.
Davno sam pisao jedan tekst o vaznosti navijanja za Zeljeznicar. Bio je to buntovni tekst, sukob s djecom koja prate Ligu prvaka. Nalupao sam se tada po tastaturi u par recenica, sve ono sto mislim o takvima. Kako je njihov dodir s fudbalom kao fast-food. Kako navijaju za gigante koje nikada nece upoznati, dio su masine koja ih nikad nece prepoznati, dio su bezlicne mase velikih giganata cije utakmice mozda nikada nece uzivo gledati.
Bio je to krik protiv onog jednog djecijeg sjecanja kojem se stalno vracam. Moji vrsnjaci su, ako ih je ko i imao nakon rata, uglavnom nosili dresove stranih klubova. To je bio taj pocetak ovog stoljeca kada sam prvi put vidio djeciju mastu na djelu i dresove plavih, tacnije bijele diadorine garniture, a klince kako razradjuju akciju jeftinom loptom na vrata garaza uzvikujuci imena Gredica i Muratovica. To je bio moj san, taj da u Bosni zaplese fudbal, da su klinci sretni i ponosni na uzore iz plave fabrike.
Htio sam uvijek letvicu vise u svemu. Jug koji navija nije bio dovoljan. Htio sam cetiri tribine pod koreografijom, cetiri bucne tribine tursko-grcke ludnice na tribinama. Srusene decibelske rekorde i nas YNWA. Sve sam to dobijao kako je vrijeme odmicalo, ali sinoc je kulminiralo.
Govorimo o cistoj emociji, sreci sto gledam starije od sebe, jednake sebi i mnogo mladje od mene kako pjevaju, skacu i raduju se. Gledam djevojku i momka koji su ocigledno prvi put tu, odmahuju rukom i u nevjerici su. Nije to zloba, nego prosto nevjerovanje da nesto tako postoji. Odmah u znak postivanja.
Gledam ljude koji ne mogu promijeniti nista u vlastitoj avliji, ljude koji se prirodno stide, kako izlaze iz svoje zone komfora i pokazuju neupitnu ljubav.
Gledam i sretan sam sto sam dozivio ponovo nesto sa Zeljom, sto nikada ranije nisam. I nadam se da ce biti jos takvih momenata.

Zivot nas je mogao voditi raznim putevima. Mogli smo se roditi na razlicitim tackama kugle. Moglo se potrefiti da u samom gradu odakle je Zeljo napravite pogresan izbor. Nemate pojma koliko smo svi privilegovani.

Sinoc je Zeljo istrcao lavovski. Jos uvijek me ne popustaju stresovi zatvorenih partija, previse defanzivnih rjesenja i nekreativnih nabijanja. Ovo sto se gleda ovih dana vraca sjecanja na Amarov prvi mandat, filovanje protivnika, jaku borbu i veliko drugarstvo.

Ovo je Zeljo iz mojih najljepsih godina.

O utakmici samoj nemam sta reci. Kratka klupa. Nas protivnik sa klupe uvodi visestruke (po broju partija) reprezentative Azerbejdzana i Bjelorusije. Kod nas na klupi Coca i Stila, da zadovolje UEFA kriterije o broju klupiranih igraca. Protivnik ubacuje igraca koji je odigrao dvije profesionalne takmicarske sezone u Ligue 1, u godini kada smo mi poceli shvatati da mozemo bolje, samo kada smo zajedno.

Ako je jedna recenica ljudi sa ovog foruma dovela makar jednog covjeka sinoc na stadion, potakla ga u teskim trenucima ne odustaje od Plavih, onda ste uspjeli. Hvala vam.

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons i 183 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija