Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 15, 2023 11:47 pm

Takav je slika poslata s Grbavice u četvrtak, da bi za drugo pretkolo i skuplje karte pukle za 2 dana. Dugo ovakav momentum nismo imali, a s prolaskom dalje to bi bilo još 3 puta više. Ogromna utakmica se igra u Azerbejdžanu, prevažna za nas, pogledaj nas Bože!
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3570
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 12:16 am

Nermin mora ostati trener da ispadnemo iz lige...

Mladjeg i obrazovanijeg trenera nismo imali decenijama....

Sa njim i malo para, mozemo uraditi velike stvari... bice gresaka i svega, ali moramo dati punu podrsku....
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 12:28 am

gavran je napisao/la:
MiroslavKruzik je napisao/la:
sub jul 15, 2023 12:16 am
gavran je napisao/la: Nismo vise gradjevinski klub
Ne znam za druge, mene ovakve stvari bole , svaki put me iznenadi koliko se stadion ne održava...ne nadam se nekom ulaganju, ali održavanju postojećeg je ispod svakog minimuma onog što moramo ka svom domu!

Tuznoslika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Kako nije tuzno,pogledaj samo na sta lici istok kad ga gledas izvana,a pregledah ga fino juce sjedeci ispred od 5 i 15 do pola 7.Tuga
Sve su sjebalislikaslikaslika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1932
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 12:58 am

Dobra utakmica, ponovo smo pokazali karakter i vratili se iz mrtvih. Bili smo realno bolji, dali su nam dva gola iz naše dvije greške. Da smo iskoristili svoje šanse druga bi se priča pričala, imali smo 3-4 mrtva zicera, bar jedan da smo iskoristili. A baš sam se bojao da nas ne kazne nakon onih propuštenih šansi u prvom poluvremenu, i na kraju jesu. Bojao sam se i fizičke spreme, očekivao sam da ćemo i prije pasti, al držali smo se nekako. Ne treba zaboraviti da nam je ovo prva takmičarska utakmica i, iako je floskula, noge su teške. Tek smo iz priprema izašli, dok su oni uveliko u takmičarskoj formi. Također bi nam valjala još jedna prijateljska da se neke stvari uigraju i poslože, al eto nije se dalo.
Mekić je odigrao doktorski, nema gdje ga nije bilo, za mene igrač utakmice uz Haračića, zbog golova. Krpić se borio ko lav, ne znam jel duela izgubio, asistirao za prvi gol i odigrao važnu ulogu kod drugog gola u onoj gužvi. Amoah brat je poginuo, odigrao je vrhunsku utakmicu, ništa mu nisu mogli, dao je svoj maksimum. Galić isto izginuo, puno se trošio, učestvovao u igri, kasnije više nije imao snage, jedva se vraćao nazad. Drugi gol sličan kao protiv Širokog, nakon šuta Drine golman ne smije da hvata i odbija je, i tako zabijamo gol. O Aci je suvišno pričati, nadam se da je završio sa prvih 11, onakav amaterizam u kretnji i postavljanju ne prolazi ni u Mošćanici.
Šta reći za Haračića, bravo majstore! Strpljivo čekao svoju šansu, dočekao je, i za nekoliko minuta im uvali dva gola. Zabij im još bar dva u revanšu. :D
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1932
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 12:59 am

MiroslavKruzik je napisao/la:
ned jul 16, 2023 12:28 am
gavran je napisao/la:
MiroslavKruzik je napisao/la:
sub jul 15, 2023 12:16 am
Ne znam za druge, mene ovakve stvari bole , svaki put me iznenadi koliko se stadion ne održava...ne nadam se nekom ulaganju, ali održavanju postojećeg je ispod svakog minimuma onog što moramo ka svom domu!

Tuznoslika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Kako nije tuzno,pogledaj samo na sta lici istok kad ga gledas izvana,a pregledah ga fino juce sjedeci ispred od 5 i 15 do pola 7.Tuga
Sve su sjebalislikaslikaslika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Duša da te zaboli...
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1932
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 1:43 am

Majkel je napisao/la:
pet jul 14, 2023 7:54 pm
Ali stadion se mora početi održavati, znam da smo kokuzi ali neki minimum se mora ispoštovati. Ona rasvjeta na sjeveru izgleda užas kad se gleda preko ekrana, led reklame malo rade malo ne rade, trećina ih uopće nije prikopčana, pjesak ispred juga kvari sliku stadiona, baš bode u oči.
Od kad je krov na istoku postavljen ne znam da je ekser zakucan na stadionu..
Ma meni je muka više o tome pisati, sve se suzdržavam. Uvijek se nađe neki pametnjaković pa kaže odi sam napravi ako ti smeta. Što se tiče pijeska i onog kamenja iza gola na jugu, mjesec dana se kanim da napišem da pokriju onom plavom ceradom ili platnom kojim je bilo pokriveno prije, ako to još imamo. Da se ne brukamo u Evropi. Već sam to jednom napisao, da pokrijemo, jer mislim da imamo još uvijek to platno, valjda nisu bacili. I neki mi delegat na to napisa nešto u fazonu, ako ti smeta, kupi sam i odnesi u klub.. 🤦🏻‍♂️ Od tad mi je muka to spominjati više.
Rasvjeta na sjeveru užas na tv-u, uživo nije toliko loše.
LED paneli su priča za sebe, i ono što su ih skupili čas rade, čas ne rade. A fali ih dosta, kad smo ih tek uzeli 2018, imali smo pokriveno panelima od iza gola na jugu do iza gola na sjeveru. Onda negdje od 2019-2020 ih počinje biti sve manje. Znam za onaj jedan što je Resić uništio kad ga je šutnuo nogom prošle godine na utakmici sa Veležom, al šta je s ostalima.. Uz to ih ova garnitura ljudi uopšte nije skladištila kako treba, ili nikako. Uopšte ih nisu sklanjali sa stadiona, po kiši, suncu, snijegu, vjetru, stajali su na stadionu, izloženi elementima. Imaju one svoje kofere u koje moraju biti stavljeni, sad su se vidjeli i oni na utakmici sa Dinamom, tačno me stid, truhli skoz i zahrđali.
Komadi zidova na zapadnoj tribini odvaljeni, boja otpada, niko ništa. I na jugu je, al eto jug bi se trebao praviti svakako pa nema veze.
Umjetna plava trava isto poprilično uništena, ni njoj nema spasa. O glavnom terenu ne treba trošiti riječi, njegova zamjena je sad za sad vjerovatno samo daleki san.
Istog sam mišljenja kao i ti, mislim da ekser na stadionu nije zakucan od kad je krov na istoku postavljen. Jedino stolice što su se čistile prošlo ljeto, al to je bila akcija navijača ako se dobro sjećam.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1932
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 2:06 am

Diverzant je napisao/la:
pet jul 14, 2023 10:12 pm
U četvrtak ćemo morati obratiti pažnju na njihove šuteve sa distance, sinoć je mulalić bio na svakom kratak i to dobro, sreća pa su išli malo pored gola
Ja sam ga pratio na zagrijavanju dok mu je Hasagić šutao. Znači kakve mu je golove davao, da ne povjeruješ, eurogolove.. Eh sad, ili je Hasagić David Beckham pa ima strašan šut, ili je ovaj loš golman. Samo se teatralno baca, još više uljepša gol. Vjeruj mi, gledajući to zagrijavanje, samo sam Boga molio da ne šutaju.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1932
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 2:10 am

fanaticZeljin je napisao/la:
pet jul 14, 2023 12:12 pm
flux je napisao/la:
pet jul 14, 2023 11:39 am
storm_raider je napisao/la:
pet jul 14, 2023 11:36 am
Joj raja se vracala jucer i eksirala na silu sokove ispred stadiona bas masovno. :D
Bruka jedna velika da nije bilo nikakve obavijesti da se ne mogu unijeti sokovi i kospice. Raja je bacila para samo tako.
Kospice su nama na sjeveru dali
Dali su i meni na istoku, al ako ih saspem u džep. Istresao u džep i tako ih unio. :D
 
Grbavica1
Postovi: 16
Pridružen/a: čet jun 29, 2023 1:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 9:34 am

Maestro_1921 je napisao/la:
ned jul 16, 2023 2:10 am
fanaticZeljin je napisao/la:
pet jul 14, 2023 12:12 pm
flux je napisao/la:
pet jul 14, 2023 11:39 am

Bruka jedna velika da nije bilo nikakve obavijesti da se ne mogu unijeti sokovi i kospice. Raja je bacila para samo tako.
Kospice su nama na sjeveru dali
Dali su i meni na istoku, al ako ih saspem u džep. Istresao u džep i tako ih unio. :D
E neznam brate ja sam sasvim normalno usao sa kospama i dvije case plasticne pune pive. Niko rijeci nije rekao, cak smo se zajebavali da su manje gledali nego protiv Posusja
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 10:10 am

Maestro_1921 je napisao/la:
ned jul 16, 2023 2:06 am
Diverzant je napisao/la:
pet jul 14, 2023 10:12 pm
U četvrtak ćemo morati obratiti pažnju na njihove šuteve sa distance, sinoć je mulalić bio na svakom kratak i to dobro, sreća pa su išli malo pored gola
Ja sam ga pratio na zagrijavanju dok mu je Hasagić šutao. Znači kakve mu je golove davao, da ne povjeruješ, eurogolove.. Eh sad, ili je Hasagić David Beckham pa ima strašan šut, ili je ovaj loš golman. Samo se teatralno baca, još više uljepša gol. Vjeruj mi, gledajući to zagrijavanje, samo sam Boga molio da ne šutaju.
2,3 su prošle baš blizu. A krivi su i naši igrači, slabo izlaze u blok. Vjerovatno mehanizam jer u našoj ligi slabo ko zategne i bude precizan.
Mislim da je u onoj jednoj situaciji Ovčina pogriješio, Mulalić se nije uspio ni baciti. Ja sam je vidio u golu.

Još jedna stvar koja nam je došla iz ovog "lošeg perioda" je ta što smo izgleda razvili ozbiljnu navijačku kulturu. I što se tiče članskih i posjete. Imam osjećaj da se sada ne može desiti utakmica sa 1,5 ili 2 k navijača. Mislim da nismo nikad bili na ovom nivou i nadam se da ćemo ići samo prema gore. :zeljeznicar1:
 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 10:44 am

Leon_Professional je napisao/la:
ned jul 16, 2023 10:10 am
Još jedna stvar koja nam je došla iz ovog "lošeg perioda" je ta što smo izgleda razvili ozbiljnu navijačku kulturu. I što se tiče članskih i posjete. Imam osjećaj da se sada ne može desiti utakmica sa 1,5 ili 2 k navijača. Mislim da nismo nikad bili na ovom nivou i nadam se da ćemo ići samo prema gore. :zeljeznicar1:
Vec neko vrijeme mi je ista stvar na pameti. Uz to bih jos dodao i podrsku u svakom momentu, nevjerovatnu u odnosu na ono sto smo imali prije 10 ili 15 godina, nevjerovatnu u odnosu na sve ostale u ligi pa i sire.

Samoj posjeti sigurno doprinosi i infrastruktura, otkako je Istok napravljen uvijek je dobro popunjen a cini mi se da nista nije oduzeo od Sjevera i Juga. Mislim da za par godina (uz novi Jug, malo sredjivanja ostalih tribina i malo bolje rezultate) mozemo nabiti prosjek na stabilnih i konstantnih 10-ak hiljada.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 11:58 am

ponosannavas je napisao/la:
sub jul 15, 2023 9:04 pm
storm_raider je napisao/la:
pet jul 14, 2023 7:58 am
Nakon historije protkane tragedijama u zadnjim minutama ovo sto gledamo zadnju godinu dana su neke stvari na koje nisam navikao od mog Zelje. Videoton, ili u skorije vrijeme Zrinjski i 3:3, a ostale da ne nabrajam. Izgleda da je ovo tesko vrijeme ipak iznjedrilo neke nove trendove. Srce, ruke i lopata. Nisam siguran sta je, ali mi se svidja. Borba do kraja, nema predaje! Bravo Zeljo.
Jednostavno je to za objansiti. Nikad nijedna ekipa Zelje nije imala ovakvu podrsku navijaca bez obzira na rezultat. Znaci ne mogu reci da imaju ikakav pritisak osim onog pozitivnog da je pun stadion
Slazem se, nema sta, ubo si. Da smo imali ovakvu navijacku kulturu u zadnjih 10 godina sigurno bismo uzeli makar jednu titulu. Ne pamtim da su navijaci bili ujedinjeniji. Valjda je sve ovo moralo da se desi, i ako je zbog ovoga - neka je. Bravo Manijaci, bravo Zeljovci.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 12:21 pm

Grbavica1 je napisao/la:
Maestro_1921 je napisao/la:
ned jul 16, 2023 2:10 am
fanaticZeljin je napisao/la:
pet jul 14, 2023 12:12 pm
Kospice su nama na sjeveru dali
Dali su i meni na istoku, al ako ih saspem u džep. Istresao u džep i tako ih unio. :D
E neznam brate ja sam sasvim normalno usao sa kospama i dvije case plasticne pune pive. Niko rijeci nije rekao, cak smo se zajebavali da su manje gledali nego protiv Posusja
Ja sam dosao sa djetetom prije 7 na stadion i s obzirom da smo tako rano dosli ponijeli smo 7-8 sokica u tetrapaku i jos nekih grickalica, keksica. Sve smo morali baciti. To je bas bruka. Skoro sam bio na utakmici Inter-Lazio, 75.000 ljudi. Usli smo sa ruksacima na stadion, unijeli vodu u flasama, sokove, sendvice, niko nas nije ni pogledao

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

 
Avatar
gavran
Postovi: 7556
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 12:28 pm

santakuruz je napisao/la:
ned jul 16, 2023 12:21 pm
Grbavica1 je napisao/la:
Maestro_1921 je napisao/la:
ned jul 16, 2023 2:10 am

Dali su i meni na istoku, al ako ih saspem u džep. Istresao u džep i tako ih unio. :D
E neznam brate ja sam sasvim normalno usao sa kospama i dvije case plasticne pune pive. Niko rijeci nije rekao, cak smo se zajebavali da su manje gledali nego protiv Posusja
Ja sam dosao sa djetetom prije 7 na stadion i s obzirom da smo tako rano dosli ponijeli smo 7-8 sokica u tetrapaku i jos nekih grickalica, keksica. Sve smo morali baciti. To je bas bruka. Skoro sam bio na utakmici Inter-Lazio, 75.000 ljudi. Usli smo sa ruksacima na stadion, unijeli vodu u flasama, sokove, sendvice, niko nas nije ni pogledao

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
to je tamo truHli zapad,sta oni znaju o bezbjednosti
Zadnja izmjena: gavran, dana/u ned jul 16, 2023 1:56 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
gavran
Postovi: 7556
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 12:30 pm

storm_raider je napisao/la:
ned jul 16, 2023 11:58 am
ponosannavas je napisao/la:
sub jul 15, 2023 9:04 pm
storm_raider je napisao/la:
pet jul 14, 2023 7:58 am
Nakon historije protkane tragedijama u zadnjim minutama ovo sto gledamo zadnju godinu dana su neke stvari na koje nisam navikao od mog Zelje. Videoton, ili u skorije vrijeme Zrinjski i 3:3, a ostale da ne nabrajam. Izgleda da je ovo tesko vrijeme ipak iznjedrilo neke nove trendove. Srce, ruke i lopata. Nisam siguran sta je, ali mi se svidja. Borba do kraja, nema predaje! Bravo Zeljo.
Jednostavno je to za objansiti. Nikad nijedna ekipa Zelje nije imala ovakvu podrsku navijaca bez obzira na rezultat. Znaci ne mogu reci da imaju ikakav pritisak osim onog pozitivnog da je pun stadion
Slazem se, nema sta, ubo si. Da smo imali ovakvu navijacku kulturu u zadnjih 10 godina sigurno bismo uzeli makar jednu titulu. Ne pamtim da su navijaci bili ujedinjeniji. Valjda je sve ovo moralo da se desi, i ako je zbog ovoga - neka je. Bravo Manijaci, bravo Zeljovci.
legla bi sad jedna bomba......u svakom slucaju sutra F5 treba ponekad pritisnuti :palacgore:
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3885
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 1:02 pm

Evo malo gledam klipove od četvrtka i tek danas postajem polako svjestan svega učinjenog i viđenog. Iskonska, prva, prava ljubav svih prisutnih na tribinama. Spektakl u pravom i potpunom smislu te riječi.
Što se tiče same utakmice, Dinamo nas je svojom formacijom iznenadio. Očekivali smo 3-5-2, ali izašli su sa 4-3-3. Vjerovatno su to uradili, jer im se priključio Bahar koji je lijevi krilni napadač, tako da su igrali sa 3 napadača, s tim da im je najefikasniji napadač Morozov igrao desno krilo. Zato im je onaj Brazilac na lijevom beku igrao defanzivnije nego inače, pa zato nije bio opasan koliko smo očekivali. Međutim, vrlo brzo smo se skupili i prilagodili njima.
Realno oni su nama bila velika nepoznanica, posebno navijačima - hrpa igrača sa transfermarkta za koje ne znamo kakvi su uživo. Njihov najveći kvalitet u četvrtak je bio što su u takmičarskom ritmu i vidi se da je ekipa organizovana i ima glavu i rep. Na fino odrađene kontre su nam zabili dva gola i to je uglavnom to. Imali su jednu finu akciju u prvom poluvremenu gdje su nam izigrali obranu ali su loše ošutali. Raja je ovdje primijetila da su imali i par dobrih šuteva sa distance što može biti opasno u uzvratu.
Siguran sam da smo igrali ovu utakmicu krajem maja, dok smo imali Hodžića i Santosa i bili u takmičarskoj formi da bismo ih ispratili sa tri razlike.
Jedna stvar koja nas prati već evo godinu, a umalo nas je koštala je da moramo kreirati mnogo šansi da bismo zabili gol. Prošle sezone izdominiramo protivnika i dobijemo 2:0 s tim da je drugi gol iz penala u 93. minuti kada umorni bekovi i stoperi ne mogu više pratiti Santosa, a prije toga imali 15 udaraca.
Ali nekako sam osjećaja da ćemo i to popraviti, jer što neko reče na tribini pa mi protiv Igmana nismo imali 5 šansi u doba "krize", a sada ovima smo napravili toliko za poluvrijeme.
Sredina - nama treba dobar trkač u sredini. Štilić je magija, ali za njega treba dvojica da trče. Mekić preuzima ulogu spuštanja po loptu i kreacije oko centra terena, a Rustemović se nekako krio, kao što nekad radi Beća. Ulaskom Bibera smo tu malo živnuli i dobili na trci. Često se dešavalo da na sredini maltene nemamo nikoga. 5-6 igrača skoncentrisano na jednoj strani, bek i krilo na suprotnoj i stoperi nazad. Jedina opcija bude promijeni stranu i to je to, sredine kao da nema. Dešavalo se da mi se čini da imaju 1-2 igrača više u sredini od nas.
Druga stvar, koju sam već spomenuo prije - pozicije Drlje i Gasala. Možda je radi obrane ili čega već Drljo igrao lijevo i kasnije Gasal. Ali, ako želimo njihov ofanzivni doprinos oni moraju ići desno ili bar da se rotiraju tokom utakmice. Lijevo se sudaraju sa bekom, tu nismo nikako uigrani.
U revanšu je 50-50. Možda je njihova prednost što su već u Azerbejdžanu, ali naša je prednost što smo ih vidjeli i osjetili kako igraju, tako da ćemo biti pametniji u postavci. Kosorić i Cocalić možda u našoj ligi mogu igrati zajedno, ali u Europi teško. Pogotovo čim izađu malo više, u kontrama ih ljudi ubiju, pogotovo Kosorića.
Naša najveća prednost će biti mentalna snaga, što znamo da je kraj tek kad sudija kaže da je kraj. U boljem smo momentumu i mislimo da smo apsolutno svi, od igrača, navijača i uprave zaslužili da u onaj tamo četvrtak ponovimo istu ovakvu utakmicu i atmosferu.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Valter
Postovi: 1320
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 1:42 pm

Pred sobom Imaš utakmicu u kojoj je početni rezultat 0:0. Pošto se igra na neutralnom terenu uz to bez publike, ova utakmica haman dođe kao generalna proba pred početak prvenstva negdje na pripremama u Antaliji. Da li smo mi kvalitetnija ekipa ili Bjelorusi više nije ni bitno. Imaju oni svoje prednosti radi takmičarske forme i postojanja sistema u igri kojeg mi još nemamo ali defanzivno imaju itekako mana. Neka Nermin vidi koji igrači u datom trenutku mogu odgovoriti zadatku a oni koji su podbacili u prvoj sada neće imati pritisak Grbavice koji ih ponekad zna i sputati. Nikakva tragedija ako izgubimo, a razloga da se unaprijed predamo vala nema ni koliko zera. Hrabro, opušteno, i ako mogu pojedinci malo pametnije i ništa nije nemoguče.

Moj neki početni sastav: golman možda Muftić pošto mi ovaj novi za sada djeluje malo pogubljeno, bekovi Galić i Jašarević (a i nemamo baš izbor), stoperi Coca i taj novi Dubačkić (nemam pojma kakav je ali zato dobro znam kakvi su Aco i Drina), veza Mekić, Rustemović, Biber a Štilu ostaviti za kasnije pošto se očekuje temperatura preko 30 stepeni. Naprijed Amoah, Suljo i Drljo (jer nemamo drugi izbor). U slučaju ne daj Bože lošeg rezultata brzo ubaciti Štilu i Dženana jer se nama šta posebno čekati. Dok sam pokušao sastaviti ekipu za Azerbejđan baš sam primjetio da imamo oskudan izbor igrača.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 569
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 2:01 pm

-----mulalic/mufticcc----

---cocalic---dubackic---drina---

-----mekic-----rustemovic----
Amoah---------stilic-----jasarevic

---------krpa----haracic----

Trener zna najbolje, da je neki footbal manager ja bi ovako 🤪
FCŽ
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 569
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 2:02 pm

E sad koliko bi amoah mogao defanzivno u ovoj formaciji to ne znam
FCŽ
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3885
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 16, 2023 2:09 pm

Jacksparrow je napisao/la:
ned jul 16, 2023 2:01 pm
-----mulalic/mufticcc----

---cocalic---dubackic---drina---

-----mekic-----rustemovic----
Amoah---------stilic-----jasarevic

---------krpa----haracic----

Trener zna najbolje, da je neki footbal manager ja bi ovako 🤪
Ako bismo igrali sa 3 nazad (vjerujem da hoćemo ponekad u ligi, u Europi teško), onda više bi nam odgovaralo 3-4-3. To je najbliže ovom što sad igramo, s tim da bi Dubačkić bio neki hibrid između zadnjeg veznog i stopera. Nešto kao malo povučeniji Armin Hodžić. Imao bi oba krila i bekove na raspolaganju, u vezi 2 igrača i jednog da simulira veznog, a u obrani 3 stopera, 2 kad Dubačkić krene naprijed.
Mislio sam da bi ovu ulogu mogao Bilal uzeti i po prikazanom na pripremnim ovo je za njega kao rođeno, ali na kraju nije ostao. Treba i Dubačkića vidjeti kakav je, dok ne zaigra samo je jedan igrač u rosteru koji nama služi da se igramo trenera sa formacijama.
3-5-2 sa dva napadača djeluje obečavajuće, ali treba tu dosta treninga i uigravanja da bi se dobila organizovana igra
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 89 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija