Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
HajrA
Postovi: 360
Pridružen/a: sub dec 24, 2016 7:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 5:00 pm

Gledam jucer u 70toj navijaci klubova iz lige 5tice napustaju stadion.

U 92 minuti mi ih pravo bilo zao, kao onog mazluma u roze majci 😂😂😂😭
TM87
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 6:15 pm

amar92 je napisao/la:Cudno je bas da jucer Basic ni u jednom trenutku nije zamijenio strane Amoahu i Drlji. Narocito zato sto je to u skoro svim utakmicama dosad radio.

Mozda se bojao toga sto je Drljo neodgovorniji nazad a njihov onaj brazilac na beku dosta ofanzivnije igra od desnog beka. To mi nekako jedino ima smisla, jer ni Amoah prema naprijed nije imao najbolju utakmicu pa ga je trebalo malo zamijeniti da proba lijevo.
Mislim da im nije mijenjao strane jer smo i pokusavali tim nekim centarsutevima ugroziti njihov go, sto se na kraju i ispostavilo uspjesnim. Jako slabo su reagovali na ubacaje, bilo to iz prekida ili iz igre. Da su Cocalic i Mekic iskoristili svoje prilike sve bi drugacije bilo, cak sam ubjedjen da bismo ih uzeli bez primljenog gola.

Kad smo vec kod Mekica, vidim svi ga hvale, ali mene je sinoc tako par puta iznervirao da to nije normalno. Napravi strasan potez, okrene cuvara kao malo dijete, vuce loptu do iznemoglosti i onda uputi pogresan pas ili izabere najgoru mogucu opciju. Dva tri puta vuce loptu po lijevoj strani, Jasarevic i Drljo u punom sprintu naprijed, imaju uz pravu loptu situaciju dva na jedan, on okrece stranu i daje Dinamu loptu u kontru. A pozadi su Aco, Coca i Galic. Samoubistvo.
Ali treba se pomiriti sa tim da su to takvi igraci i ne ocekivati puno od njih. Jer on da moze uvezati tri dobre reakcije pod pritiskom u specificnoj situaciji za tih par trenutaka dok vodi loptu ne bi igrao u Zelji nego bi igrao Romu. I to vazi za sve nase igrace. Ta reakcija, taj instinkt, to nesto sto razlikuje igrace visokog nivoa i ove osrednje, koji igraju na ovom nasem nivo. Fino je to Jozak objasnio u nekom podkastu.
Pa i Santosa mozemo uzeti kao primjer. Nama ovdje zvijer, nezaustavljiv, ali za veci nivo ocito nije nikome zanimljiv jer nema to "nesto", cim jos uvijek nema kluba.

O Rustemu i njegovij partiji da i ne pricam. Ako ce nam on drzati vezni red sa Mekicem kroz sezonu, ne pise nam se dobro.

Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 6:45 pm

Igracki, onaj njihov Brazilac je dimenzija više, a frajer lijevi bek. Mozda zbog njega nismo mijenjali strane Drlji i Amoahu, iako je valjda svima jasno da Drlju i Gasala doslovno gubimo na lijevom krilu.

Vjerujem u naš stručni štab da mogu smislit način da u revanšu izgledamo ozbiljnije, pametnije... Malo da prepustimo njima loptu, da se mi manje trošimo. Možda sačuvati Štilu za posljednjih pola sata, možda gurnuti Bibera da ganja, Mekić ili Drljo na 10ku, ne znam. Kako god, ne smijemo im pokloniti ništa više, ono sinoć je dosta za oba meča.
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 6:58 pm

Haracic zasluzuje minutazu kao neki drugi igraci koji nisu puno pokazali, ako nista u ligi treba vise da igra.
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 7:28 pm

Pa i Krpic je sinoc dobar bio. Dosta spremniji nego u martu i aprilu. Uzimao je duele i odlicno asistirao za gol.
Grande Miske 💪
 
Avatar
salle86
Postovi: 5144
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 7:28 pm

rodrigo87 je napisao/la:
pet jul 14, 2023 11:22 am
Svako ima pravo na svoje misljenje i svako ima svoje vidjenje utakmice, ali zaista se ne bi smjelo tolerisati vrijedjanje nasih igraca na forumu. Svi smo zajedno u ovome, idemo u Baku po prolaz.
Vala baš. Realno svi ovi sad što igraju su tu jer bolje ne možemo imati za manje para, niko sam sebe ne stavlja da igra već trener misli da je on u tom trenutku najbolji i to je to.
Da su neki loši to stoji, loši su bili prije 10 godina a ne sad, ali koliko para toliko muzike.
Ja sam siguran da recimo kad uzmeš plate sinoćnje Dinama i naše, da smo x10 jeftiniji. Toliko
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 7:34 pm

Mulalic Edis je napisao/la:
pet jul 14, 2023 7:28 pm
Pa i Krpic je sinoc dobar bio. Dosta spremniji nego u martu i aprilu. Uzimao je duele i odlicno asistirao za gol.
Krpic je meni svaku tekmu odigrao okej, sto se tice pomaganja i svega, ali Haracic mora vise igrati nego sto trenutno igra.
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 7:36 pm

ISB87 je napisao/la:
pet jul 14, 2023 3:21 pm
ako se ovo prodje, a nadam se da hoce trebalo bi odma razmisljati o desetogodisnjim za jug. dok je te neke euforije, navijaci su fantasticni i mislim da bi akcija imala dobar odziv.
jest da je ljeto i godisnji odmori, ali mislim da bi akcija urodila plodom.
To ce malo kasnije.
Osim katastrofalne organizacije u fanshopu i smijesne zarade s obzirom na euforiju (bez dresova i plave maje tek na dan tekme stigle, zaradis 10 a trebao si 110) , te istih pogodnosti za karte clanova i oni koji to nisu veliki minus je sto nismo imali fanzonu na platou iza istoka. To bi gorilo do tekme. Jos da se tu postave majice i dresovi iz klupskog shopa...takodjer za clanove su morale biti barem malo nize cijene karate da se jos ljudu uclani. A ne mogu se uclaniti kad nema nigdje nista. Moglo se i prodati vise godisnjih karata.
Neznanjem i hrkljus organizacijom, te bez ikakvog marketinga Zeljo je po meni ostecen 100 000 KM. Ja ne pamtim vecu euforiju odavno za neku nasu tekmu. Recimo Standard...aBd da mi prodjemo Dinamo, pa cemo napraviti opet show, a njih ko hebe kad veze nemaju.
Grande Miske 💪
 
Avatar
salle86
Postovi: 5144
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 7:43 pm

I da mi je doživjeti da igramo sa 2 napadača. Samo koja bi to bila onda formacija upitno je :)
Jer 353 teško sa Cocom i Acom, oni su prespori i u 451. A 442 opet teško sa Štilom jer bi u samo jedan (Mekić) izginuo.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
salle86
Postovi: 5144
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 7:46 pm

I ne mogu a da ne spomenem europske utakmice u lavoru. U jednom momentu mi je čak bilo i pod upitnikom da li ići, toliko mi je onaj gore "stadion" mrzak.
I sad imamo ovo što imamo, nije to samo istočna tribina već svi uslovi koji su se ispunili da se može igrati na Grbavici
👏👏👏
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1827
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 7:54 pm

Ali stadion se mora početi održavati, znam da smo kokuzi ali neki minimum se mora ispoštovati. Ona rasvjeta na sjeveru izgleda užas kad se gleda preko ekrana, led reklame malo rade malo ne rade, trećina ih uopće nije prikopčana, pjesak ispred juga kvari sliku stadiona, baš bode u oči.
Od kad je krov na istoku postavljen ne znam da je ekser zakucan na stadionu..
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 7:57 pm

Sinoc je bilo neopisivo. Manijaci i postavljanje novih standarda. Bravo Jug, a i ostale tribine. Kud nije svaku tekmu onako pun stadion.

I trpaj te levate i dalje i dalje :baklja:
Forza 1921!

Oda majstore!
 
proha
Postovi: 39
Pridružen/a: ned maj 21, 2017 3:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 8:03 pm

Hoce li biti izvjestaj od ekipe 1921?
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5110
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 8:19 pm

kad bi u prvenstvu imali svaki put po barem 13.000 ljudi to bi bilo oko 221.000 u sezoni. mi smo samo prosle sezone imali 117.000, znaci popunjenost grbavice je oko 52% u ovoj ligi. kad pomislis sta imas da pogledas i koji ti timovi dolaze, ovo je zaista impresivna brojka. nama objektivno ne treba veci stadion od 17.000 i za par godina ce tako biti kad zavrse jug i zapad.
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 8:31 pm

phpBB [video]
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Lopta
Postovi: 226
Pridružen/a: sri jul 06, 2022 5:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 9:56 pm

jovanmaksimovic je napisao/la:
pet jul 14, 2023 8:19 pm
kad bi u prvenstvu imali svaki put po barem 13.000 ljudi to bi bilo oko 221.000 u sezoni. mi smo samo prosle sezone imali 117.000, znaci popunjenost grbavice je oko 52% u ovoj ligi. kad pomislis sta imas da pogledas i koji ti timovi dolaze, ovo je zaista impresivna brojka. nama objektivno ne treba veci stadion od 17.000 i za par godina ce tako biti kad zavrse jug i zapad.
Mislim da kad se urade jug i zapad nekad bit ce to blize cifri od oko 20 hiljada s obzirom da cemo dobiti jos sjedecih mjesta od juga kad se napravi nego sto je sad slucaj a da ne pricamo onda o zapadu
 
Lopta
Postovi: 226
Pridružen/a: sri jul 06, 2022 5:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 9:57 pm

1921.ba je napisao/la:
pet jul 14, 2023 8:31 pm
phpBB [video]
Svaka cast, lijepo je opet gledati ovakve izvjestaje
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 10:09 pm

Dajte im premije koliko zinu za prolaz u drugo pretkolo, grehota je da ne napravimo bar još jednom štimung od sinoc i da ne donesemo svi skupa klubu dodatnih cca 800 hiljada maraka.
 
Diverzant
Postovi: 1778
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 10:12 pm

U četvrtak ćemo morati obratiti pažnju na njihove šuteve sa distance, sinoć je mulalić bio na svakom kratak i to dobro, sreća pa su išli malo pored gola
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2023 10:22 pm

Diverzant je napisao/la:
pet jul 14, 2023 10:12 pm
U četvrtak ćemo morati obratiti pažnju na njihove šuteve sa distance, sinoć je mulalić bio na svakom kratak i to dobro, sreća pa su išli malo pored gola
Uvijek izađe puno naprijed..Da je bilo koja od onih lopti išla u okvir gola, gol bi bio sigurno..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 118 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija