Moderator/ica: storm_raider

 
zfc
Postovi: 106
Pridružen/a: pon apr 29, 2019 10:59 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 8:45 am

TheBlue je napisao/la:
pon mar 13, 2023 11:36 am
zfc je napisao/la:
pon mar 13, 2023 9:54 am
TheBlue je napisao/la:
pon mar 13, 2023 9:18 am


S obzirom da sam proveo jedno 8-10 godina kao golman, uvijek obracam paznju na golamane. Da se razumijemo, nisu ni jedan ni drugi neka sreca. O Benderu se nema puno toga reci, covjek je izgradjen i tu tesko da mozes nesto puno promjeniti. Losa procjena izlazaka na duge lopte, i jako cesto lose postavljanje prilikom prekida. Nema neku dovoljnu visinu (190 cm) i na sve to previse hoce da ucestvuje u igri nogom, ali nema kvaliteta za to. Ispucavanja jako losa, za golmana njegovih godina.

Sa druge strane Mufta, ima dosta solidna ispucavanja, postavljanja nakon prekida mu nisu kriticna, nisu idealna, te sigurno da se na tome jos moze raditi. Definitivno ima od koga nauciti. Refleksi su mu dosta dobri (po meni najpozitivnija stvar) i sada dolazimo do najvece mane na koju ne moze uticati. Visina. 184cm su u danasnje vrijeme dosta ispod granice. Po nekim mojim procjenama i gledajuci golmane po evropi, minimalna visina treba biti 192 cm. Na njegovu zalost, na ovome ne moze raditi, tako da sve ostale stvari mora biti bolji za 30%, pogotovo u procjeni lopte nakon prekida i postavljanje pri slobodnim udarcima ispred 16m. Ova visina i refleksi mu daju mogucnost da bolje brani "nogama", sto znaci da niske lopte ovi golmana rijesavanja dosta bolje od visokih, te sam siguran da onaj gol pitara na Grbavici (Musa) Mufta ne bi primio.

Ako pogledamo 2 suta na nas gol, Sloboda (kako je Aco spasio) i ovaj protiv Sloge kada je lopta otisla pored gola. U oba slucaja da je lopta isla u okvir gola, nema teoretkse sanse da bi stigao. Tu je taj kljuci problem visine. On se ispruzi koliko moze, medjutim gravitacija radi svoje i on pocinje padati, dok lopta zadrzava visinu, plus snaga udarca. Da bi ovo bolje kontrolisao uvijek mora jedan korak biti blizi strani prema kojoj se puca. Tu se cesto radi sa stoperima koji MORAJU pokriti jedan dio gola 100%, da se smanji sirina gola, prema kojem lopta ide. Da ne ulazim sada u detalje postavljanja stopera.

Penale, golmani kao Mufta ne mogu braniti. U profesionalnom svijetu ne mogu. Sto je jos jedna mana.

I na kraju, golman je taj koji ima najbolji pregled kada se ekipa brani, on mora komandovati odbranom, tu cujem cesto Bendera ali Muftu slabo, valjda su to neke godine i postovanje (gdje cu ja reci Coci ili nekom drugom, kako da se postave)

Sve u svemu, jako tesko je reci ko je bolji. Sve zavisi protiv kakve ekipe igras i kako ocekujes da napadaju.... Ja bih isao sa mladjim pa sta Bog da, mada se da primjetiti da je ekipa sigurnija sa Benderom nazad, da li je to psiha ili sta... ne znam...

i naravno kao sto sam i ranije pisao, po meni, GOLMAN je najvazniji dio ekipe... sjeti se samo sta je Kovacevic radio u Sarajevu, skine 3 zicera i onda kone dobiju 1:0.... jako jako bitno za svaku ekipu...

eto malo golmanski o golmanima :D :D
https://www.transfermarkt.com/yann-somm ... eler/42205
Evo prvi golman Bayerna 183 cm.
Stvarno je ovo odgovor? Pa imas i Bartheza koji je bio najbolji golman francuske sa 180 cm.

To so izuzetci i naravno uz edukovane i vrhunske stopere. Svaki nedostatak se moze kompezirati, ali ja pisem o "standardu".

Meni je recimo intetesantan onaj naj omladinac, koji je bas fizicki gradjen za golmana, koliko se radi sa njim, to je sada drugi par cipela..

I opet, ja sam za Muftu, ali neke stvari se popraviti da bi barem imali golmana na nivou Antolovica... po meni nas zadnji (ako se ne varam), dosta stolidan golman...
Samo kažem da nije visina presudna da golman bude dobar, a svakako bolje njega gledat nego Bendera , nema velike razlike između njih.Za ovo ostalo se slažem sve Poz.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 8:49 am

slika

slika

slika

Kako je smijesno ovo vidjeti. Zrinjski daleko ispred.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 9:49 am

Leon_Professional je napisao/la:
uto mar 14, 2023 8:49 am
slika

slika

slika

Kako je smijesno ovo vidjeti. Zrinjski daleko ispred.
Zrinjski gol razlika +32, svi ostali koji su u plusu, zajedno imaju +20. Tri nivoa ispred svih.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 11:23 am

Sad sam dobio poruku od prijatelja, u Gradačcu će karta biti 10KM (za djecu i žene će biti besplatno), na pauzi će biti akcija prikupljanja igračaka za djecu Turske i Sirije, pa eto da znate ako neko bude dolazio, da se pripremi. :palacgore:
Fear of the Maniacs!
 
milanribar
Postovi: 689
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 11:37 am

Ne pamtim da je bilo ovako odavno pola lige za evropu, pola za opstanak. Zrinjski liga za sebe. Jedna od razlika je da su istrpili trenera jednu lošu sezonu. Treba samo znati prepoznat momenat za to.
Mi ne da nismo trpili trenere poslije loše sezone, nego smo poslije osvojenih trofeja tjerali.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1243
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 11:55 am

milanribar je napisao/la:
uto mar 14, 2023 11:37 am
Ne pamtim da je bilo ovako odavno pola lige za evropu, pola za opstanak. Zrinjski liga za sebe. Jedna od razlika je da su istrpili trenera jednu lošu sezonu. Treba samo znati prepoznat momenat za to.
Mi ne da nismo trpili trenere poslije loše sezone, nego smo poslije osvojenih trofeja tjerali.
Ruku na srce izuzev Ode kojeg mi to trenera nismo trebali otjerati?
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5113
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 11:55 am

Na datum 16. marta smo igrali 13 puta i ostvarili 7 pobjeda, 4 remija i 2 poraza. posljedni poraz je bio 1969. protiv proletera iz zrenjanina.
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3043
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 12:07 pm

Je li neko isao do stadiona, u kakvom je stanju teren, je li se imalo oporavio ili je i dalje onako krnjav i unisten
Alea iacta est!
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1829
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 12:15 pm

cipiripi je napisao/la:
uto mar 14, 2023 12:07 pm
Je li neko isao do stadiona, u kakvom je stanju teren, je li se imalo oporavio ili je i dalje onako krnjav i unisten
Wembley
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1592
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 12:25 pm

cipiripi je napisao/la:
uto mar 14, 2023 12:07 pm
Je li neko isao do stadiona, u kakvom je stanju teren, je li se imalo oporavio ili je i dalje onako krnjav i unisten
Ne može se ono popraviti, izrast će neka lijeva trava ali će one grbe ostati što je traktor šlajdrao.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6746
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 12:30 pm

Ono se samo moze malo valjkom preci cisto da se koliko toliko poravna ali nazalost ondje ce se morati nova podloga ako mislimo imati teren da valja.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
milanribar
Postovi: 689
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 12:50 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
uto mar 14, 2023 11:55 am
milanribar je napisao/la:
uto mar 14, 2023 11:37 am
Ne pamtim da je bilo ovako odavno pola lige za evropu, pola za opstanak. Zrinjski liga za sebe. Jedna od razlika je da su istrpili trenera jednu lošu sezonu. Treba samo znati prepoznat momenat za to.
Mi ne da nismo trpili trenere poslije loše sezone, nego smo poslije osvojenih trofeja tjerali.
Ruku na srce izuzev Ode kojeg mi to trenera nismo trebali otjerati?
Amara u prvom mandatu, Plišeka, Odovića, Adžema...
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1932
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 12:56 pm

Ma gotovo je s terenom, nema od njega ništa. Nek apliciraju kod saveza za potpunu rekonstrukciju terena, po mogućnosti na kraju sezone. Ili nek se snađu za dio novca, nek zaganjaju Općinu, Kantonalnu i Federalnu Vladu, nek i savez da dio, svakako je UEFA dala sredstva za ove rekonstrukcije terena. I ovaj put da promjenimo izvođača radova, da nam ne radi opet onaj Hellasod i sfušeri nam. Pokušati dogovoriti da nam rade oni što su radili terene za svjetsko prvenstvo, a nudili su se savezu i za rekonstrukciju ovih sad terena. Pa su ih ovi krimosi odbili zbog svojih mućki i talova. Ljudi su garantovali da mogu uraditi teren u roku od 45 dana, a to su i dokazali u Kataru. Koliko znam radili su terene i na Parku Prinčeva PSG-u, Ajaxu, ako se ne varam i na Santiago Bernabeu su oni radili. Cijena dođe haman isto kao kod ovih što su radili.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3043
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 1:00 pm

Da je Uprava agilna trebali su jos prije 10 dana traziti sastanak u Savezu i dogovoriti sanaciju terena.

Zamjena nekoliko ostecenih busenova i prosivanje hibrida.

Trava se veoma lahko moze naruciti, a masina za prosivanje ce biti na Kosevu. Ako to ne iskoriste onda neka se j.ebu, onda su fakat nesposobni.

Neka naprave neki dogovor sa Savezom, neka se i oni ogrebu za nesto, neka to prebijaju kako znaju i umiju sa Savezom. Kad su znali dovesti traktore na stadion, neka sada srede ono sto im je ostavljeno u AMANET
Alea iacta est!
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1243
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 1:10 pm

milanribar je napisao/la:
uto mar 14, 2023 12:50 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
uto mar 14, 2023 11:55 am
milanribar je napisao/la:
uto mar 14, 2023 11:37 am
Ne pamtim da je bilo ovako odavno pola lige za evropu, pola za opstanak. Zrinjski liga za sebe. Jedna od razlika je da su istrpili trenera jednu lošu sezonu. Treba samo znati prepoznat momenat za to.
Mi ne da nismo trpili trenere poslije loše sezone, nego smo poslije osvojenih trofeja tjerali.
Ruku na srce izuzev Ode kojeg mi to trenera nismo trebali otjerati?
Amara u prvom mandatu, Plišeka, Odovića, Adžema...
Za Plišeka se slažem, Amar je tad baš izgubio konce bio. Adzem je elokventni Mulalic.
 
milanribar
Postovi: 689
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 1:16 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
uto mar 14, 2023 1:10 pm
milanribar je napisao/la:
uto mar 14, 2023 12:50 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
uto mar 14, 2023 11:55 am


Ruku na srce izuzev Ode kojeg mi to trenera nismo trebali otjerati?
Amara u prvom mandatu, Plišeka, Odovića, Adžema...
Za Plišeka se slažem, Amar je tad baš izgubio konce bio. Adzem je elokventni Mulalic.
Ok.
Nadam se da ćemo naći nekog da makar kup osvojimo u narednih 5 godina.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 2:01 pm

milanribar je napisao/la:
uto mar 14, 2023 11:37 am
Ne pamtim da je bilo ovako odavno pola lige za evropu, pola za opstanak. Zrinjski liga za sebe. Jedna od razlika je da su istrpili trenera jednu lošu sezonu. Treba samo znati prepoznat momenat za to.
Mi ne da nismo trpili trenere poslije loše sezone, nego smo poslije osvojenih trofeja tjerali.
Ako se dobro sjećam, imao je Zrinjski finu igru i te sezone kad su završili peti, ali su gubili dosta utakmica. Na kraju čini mi se da nisu izašli u Evropu zbog slabijeg međusobnog omjera sa Širokim a isto bodova imali. Jakirovića su tad i ostavili vjerovatno jer su imali dobru igru, i na kraju im se itekako isplatilo. Mi nažalost nismo nikad bili u stanju da prepoznamo potencijal u nekom pa ga nekad i istrpimo kad nema rezultata.
 
Avatar
SkenderijaTM87
Postovi: 368
Pridružen/a: pon avg 15, 2022 1:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 2:25 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
uto mar 14, 2023 1:10 pm
milanribar je napisao/la:
uto mar 14, 2023 12:50 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
uto mar 14, 2023 11:55 am


Ruku na srce izuzev Ode kojeg mi to trenera nismo trebali otjerati?
Amara u prvom mandatu, Plišeka, Odovića, Adžema...
Za Plišeka se slažem, Amar je tad baš izgubio konce bio. Adzem je elokventni Mulalic.
Adzem je za Mulalica Gvardiola licno. Kad bolje skontas ima ljudi na forumu s boljim znanjem od Mulalica.
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 460
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 2:58 pm

blueboy je napisao/la:
uto mar 14, 2023 2:01 pm
milanribar je napisao/la:
uto mar 14, 2023 11:37 am
Ne pamtim da je bilo ovako odavno pola lige za evropu, pola za opstanak. Zrinjski liga za sebe. Jedna od razlika je da su istrpili trenera jednu lošu sezonu. Treba samo znati prepoznat momenat za to.
Mi ne da nismo trpili trenere poslije loše sezone, nego smo poslije osvojenih trofeja tjerali.
Ako se dobro sjećam, imao je Zrinjski finu igru i te sezone kad su završili peti, ali su gubili dosta utakmica. Na kraju čini mi se da nisu izašli u Evropu zbog slabijeg međusobnog omjera sa Širokim a isto bodova imali. Jakirovića su tad i ostavili vjerovatno jer su imali dobru igru, i na kraju im se itekako isplatilo. Mi nažalost nismo nikad bili u stanju da prepoznamo potencijal u nekom pa ga nekad i istrpimo kad nema rezultata.
Jakirović je te godine naslijedio Zizovica i nije mogao stici zaostatak koji je ovaj napravio
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6746
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 14, 2023 3:00 pm

Ne vidim zasto bi nam savez odobrio da radimo ponovo teren, imali smo svoju priliku i sjebali ga.

Grijaci su obavezno.

Jedino ako imamo pare pa onda odmah sami sebi uraditi i sami odabrati izvodjaca.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 238 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija