Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3034
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 11:24 am

Moze li se skrenuti paznja zastitarima na sjevernoj tribini da nakon zavrsetka utakmice otvore velika vrata kako bi raja mogla normalno izlaziti.

Dosta djece bude na tribini i zamislite kako je njima u onoj guzvi dok se probijaju da izadju na mala vrata
Alea iacta est!
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 355
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 11:36 am

fcz je napisao/la:
pon sep 19, 2022 10:47 am
ubaceni element je napisao/la:
pon sep 19, 2022 6:16 am
Sheldon je napisao/la:
ned sep 18, 2022 10:50 pm
Odavno neko nije sa losijom ekipom bio prvi na tabeli kao Edis.
Najlosija ekipa koja ima najbolja krila lige, najveceg genijalca lige u vezi, najboljeg box-to-box veznog lige, te ponajboljeg stopera lige? Edise, ti si?
I statisticki najboljeg golmana lige u prosloj sezoni.
Ako je statistika broj clean sheetova onda da. Samo sto za njih puno vecu zaslugu ima odbrana. Poređenja radi u Engleskoj godinama zlatnu rukavicu dobija Ederson zato sto je City predominantan i ne dozvoljava puno sansi protivniku. A inace nije ni u top 6 golmana lige. Tako i Bender ove sezone. Cim su krenuli udarci i sanse tanko je to prilicno. Juce skinuo 1 na 1 ok svaka cast, ali sut slab izmedju nogu, po meni sramota ono primiti. Ako bismo ga poredili sa Sehom u posljednjoj sezoni njegovoj, Gusom kad smo uzeli duplu, Vecom proljeca 2017. to je prilicno lose. Tu negdje sa Ericem iz prve polusezone.

@Ubaceni
Nisam Edis, glupo ti je to. Odgovorio ti je @Bozidar vecinu, ja cu se malo nadovezati. Krila su medju najboljim, ali dzaba kad imaju smijesne bekove a to su najvaznije pozicije u modernom fudbalu. Odmah i oni izgledaju losije, sto neko rece kad Malic igra Santos se ne sastavi s loptom. Galic je malo bolji ali za nesto vise slabo. Mozda je u losoj formi, mozda ce dici nivo igre, vidjet cemo do januara. Za njega i imam neke nade da moze bolje, Malic nazalost ne moze ni 10% bolje. Uzasno los i letargican fudbaler. Napadac ti je igrac kojem je u 27 godina vrhunac karijere Gosk. Mislim nista stvarno protiv momka, super je lik ali to je realnost. Stila je klasa. ali ga stizu godine. Igramo vec 4 kola bez Coce i to treba spomenuti. Drugi stoper je mlad, neiskusan momak cije greske moramo da istrpimo. Drugog veznjaka nemas, dzaba Hodzic kad su oko njega smijesni igraci. Hodza svaku izdominira ali i on ce se umoriti i onda belaj. Nemas izmjene ni za koga. Pogledaj sarajevo, ne ide im gore, zamijene sva 4 ofanzivca igracima istog kvaliteta. Nama su zamjene Muftic, Aco u 36. godini, Hajdar, Dzenis, Vego... Dakle treba ti 4-5 igraca za prvih 11 i bar toliko za klupe ako hoces neke ozbiljne ambicije da imas. Po meni Edis radi i vise nego dobro s ovim sto ima, vjerovatno bi i on htio Krpica gore, Dadu u vezi i slicno, samo trenutno ne mozemo to priustiti. I nemojte sad mahalske eto odbija igrace neke, da bi ispao zrtva. Kontaktiran je lijevi bek, mlad i kvalitetan, nismo mogli se nositi s drugom ponudom i nije potpisao.
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 11:46 am

ubaceni element je napisao/la:
Sheldon je napisao/la:
ned sep 18, 2022 10:50 pm
Odavno neko nije sa losijom ekipom bio prvi na tabeli kao Edis.
Najlosija ekipa koja ima najbolja krila lige, najveceg genijalca lige u vezi, najboljeg box-to-box veznog lige, te ponajboljeg stopera lige? Edise, ti si?
Pa mi onda hladno osvajamo ligu. Kad procitam jos jednom kakve mi klase od igraca imamo, ubijedjen sam da smo prekucali ligu, bosanski Dinamo (al pravi, ne onaj sa Koseva)

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

 
milanribar
Postovi: 686
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 11:48 am

Po meni malo pretjerano je reći da imamo najgore bekove. Oba beka i Malić i Galić su ok i ništa više od toga, stim što Malić nekad zna odigrat i jako dobro a nekad jako loše dok je Galić stalno na nekom ok nivou. Malić zna uputit i dobar centaršut dok je Glaić tu slabiji, opet Galić je dosta bolji u defanzivi od njega. Sve u svemu od njih dvojice bi se jedan dobar bek mogo sastavit. Vego po meni nije igrao puno da se da neka ozbiljna ocjena može dati, protiv Tuzle je odigrao vrhunski, onda protiv Borca tanko itd
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 655
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 11:59 am

Bozidar Radosevic je napisao/la:
pon sep 19, 2022 9:56 am
ubaceni element je napisao/la:
pon sep 19, 2022 6:16 am
Sheldon je napisao/la:
ned sep 18, 2022 10:50 pm
Odavno neko nije sa losijom ekipom bio prvi na tabeli kao Edis.
Najlosija ekipa koja ima najbolja krila lige, najveceg genijalca lige u vezi, najboljeg box-to-box veznog lige, te ponajboljeg stopera lige? Edise, ti si?
I najgorom klupom lige. Ne branim Edisa, ali ova Ekipa ima 3.prava igrača, 2.talenta, nekoliko prosjecnih igraca i otpad poput Vege, Hajdara, Dzenisa, Kosorica, Muftica a kako igra mogao bi i Subasic pod ruku s njima. Sve u svemu 19.bodova je realno za ono sto imamo. Tanak roster, s nekoliko top imena. Tu smo gdje smo jer ostali igraju promjenjivo.

Da ne misli neko da ja Edisa nesto branim, ali meni je ovo sasvim okej kad realno pogledas sta imamo. Nemas špica, nemaš rezervu za njega. Cast Haracicu ali jednostavno nije to to. Trudi se ali on nama za nesto vise moze biti samo rezerva. Krila nam jesu dobra, ne i najbolja rezerva nam je Gasal i Seha. Obojica su toplo hladno igrali. U sredini izuzev Stile i Hodzica nemas pristojnog igraca. Beca sav ustogljen (jucer dobar), Mekic vise gresaka pravi nego bilo ko. Jucer nam je svojim idiotlucima kod kornera napravio bas divnu kontru u 93.minuti. da ovi nisu lipsali ponovio bi ti se Siroki. Hajdar je maratonac, momak nema fudbalsku inteligenciju i slag na tortu Bekric od 38.godina. Galic i Malic su korektni, ali daleko od nekog kvaliteta. Vego pod ruku sa Hajdarom . Stoperi. Imas Cocalica koji je vrh, Drina koji se polako pocinje dokazivati i kantu od Ace. Bender je sredina neka, naspram Erica i slicnih odlican, realno neki prosjek. Muftic nije za golmana.
Ne bih da okrećem pilu naopako ali...
Kažeš Bender sredina neka, kojeg bi ti golmana iz prvih 5 ekipa doveo.
Odbrana, Coca, Drina, Aco extra odbrana.
Bekovi loši iskreno vala i jesu ali koja to ekipa ima puno bolje bekove jel zrinjski sa onom ublehom što svaku drugu dobije crveni, jel pitari sa Svrškom i Musom ili Hamin sin sa Argentincem.
Krila su nam top.
Sredina Hodžić, Štila, Mekić, Beća, jedino zrinjski ima bolju.
Krila su ako ne i najbolja onda su blizu.
Napadač nam definitivno fali ali jbg. Zrinjski ima Bilbiju i to je to.
Sve u svemu nama fali malo jači Bekovski par igrač u Sredini i napadač i onda bi i klupu imao top.
I ovako smo među 4 tima lige sa igračkim kadrom.
Da dovedemo to što nam fali komotno sa zrinjskim za titulu ali ne sa Mulalićem definitivno.
Plava porodica me ubi u pojam.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 12:31 pm

Sheldon je napisao/la:
pon sep 19, 2022 11:36 am
fcz je napisao/la:
pon sep 19, 2022 10:47 am
ubaceni element je napisao/la:
pon sep 19, 2022 6:16 am


Najlosija ekipa koja ima najbolja krila lige, najveceg genijalca lige u vezi, najboljeg box-to-box veznog lige, te ponajboljeg stopera lige? Edise, ti si?
I statisticki najboljeg golmana lige u prosloj sezoni.
Ako je statistika broj clean sheetova onda da. Samo sto za njih puno vecu zaslugu ima odbrana. Poređenja radi u Engleskoj godinama zlatnu rukavicu dobija Ederson zato sto je City predominantan i ne dozvoljava puno sansi protivniku. A inace nije ni u top 6 golmana lige. Tako i Bender ove sezone. Cim su krenuli udarci i sanse tanko je to prilicno. Juce skinuo 1 na 1 ok svaka cast, ali sut slab izmedju nogu, po meni sramota ono primiti. Ako bismo ga poredili sa Sehom u posljednjoj sezoni njegovoj, Gusom kad smo uzeli duplu, Vecom proljeca 2017. to je prilicno lose. Tu negdje sa Ericem iz prve polusezone.
Ako ti znas bolje od zirija koji dodjeljuje nagrade u Premiershipu sve je super.

Po toj logici minimiziranja licnog ucinka onda nikako ne mozes reci da "Odavno neko nije sa losijom ekipom bio prvi na tabeli kao Edis." Mozes reci "Odavno losija ekipa nije bila prva na tabeli" jer za polozaj na tabeli ipak vecu zaslugu ima 15-ak ljudi koji direktno ucestvuju u igri nego jedan koji stoji sa strane, zar ne? ;)
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 1:04 pm

slika

Kako, zasto? Ja ne kontam... :zid: :zid:
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 1:08 pm

Cistio kartone :D
Željezničar ante portas !
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 1:12 pm

Nadam se da ce Edis probati Amoaha u spicu...imam osjećaj da bi top ...Gasal je zaluzio da igra u prvih 11 jer je uhvatio formu i ritam plus zasticeno godiste.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 1:13 pm

Leon_Professional je napisao/la:
pon sep 19, 2022 1:04 pm
slika

Kako, zasto? Ja ne kontam... :zid: :zid:
U mene da je ovako ušao, danas bi ga kopali na Barama. Ali meni je fascinantna reakcija Kulenovića i na ovu situaciju i generalno, baš vidiš da je normalan insan, hoće samo da igra fudbal. Ne ulazi u konflikte, guranja, ne provocira, baš nekako igrač koji bi odgovarao Željinoj filozofiji, a još ima i fin kvalitet realno za našu ligu. Čudi me da ga je Borac posudio ovima, a doveo npr. Mrkaića, ali to su vjerovatno Lalatovi talovi bili.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 1:17 pm

Amar927 je napisao/la:
pon sep 19, 2022 1:12 pm
Nadam se da ce Edis probati Amoaha u spicu...imam osjećaj da bi top ...Gasal je zaluzio da igra u prvih 11 jer je uhvatio formu i ritam plus zasticeno godiste.
Gasal povreda, trebao bi biti spreman za trebinje
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 1:31 pm

Ovako to ide u normalnim sredinama... slika
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 1:44 pm


blueboy je napisao/la:
Leon_Professional je napisao/la:
pon sep 19, 2022 1:04 pm
slika

Kako, zasto? Ja ne kontam... :zid: :zid:
U mene da je ovako ušao, danas bi ga kopali na Barama. Ali meni je fascinantna reakcija Kulenovića i na ovu situaciju i generalno, baš vidiš da je normalan insan, hoće samo da igra fudbal. Ne ulazi u konflikte, guranja, ne provocira, baš nekako igrač koji bi odgovarao Željinoj filozofiji, a još ima i fin kvalitet realno za našu ligu. Čudi me da ga je Borac posudio ovima, a doveo npr. Mrkaića, ali to su vjerovatno Lalatovi talovi bili.
Kakav glupan majko mila. Da je ovo neki mladji igrac uradio, mozda bih ga nekako i razumio, ali ovaj kloc od sto godina. Dobro je proso bez crvenog kartona.

Dijelim misljenje za Kulenovica. Na stranu ovaj ljudski dio, sa fudbalske strane bi nam lego ko budali samar. Visok, jak, sinoc je par puta tako lijepo prebacio visoku loptu na krilo. Isto tako igra nogom na zavidnom nivou, pas korektan takodje. A tek su mu 22 godine.
Da ga je kako prevariti pa da potpise, bili bi 30% opasniji u napadu kada bi ga uparili sa Santosom, Amoahom i Gasalom, a iza njih Stilic. Perverzija.
Zato su bitni kontakti, zato je bitna mreza ljudi koji ce pratiti mladje selekcije, nize lige i kod nas a i u okruzenju. U tome je prosperitet za Zelju, a ne u istrosenim i demotivisanim starcima sumnjivog kvaliteta. Nadam se da cemo u buducnosti ovakve igrace kao Santos, Amoah, Kulenovic, "kupiti" ranije dok su ispod radara, jer cim mi na forumu znamo za te igrace, zna sigurno i ostatak lige.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 2:12 pm

Grbavica je napisao/la:
pon sep 19, 2022 1:44 pm
blueboy je napisao/la:
Leon_Professional je napisao/la:
pon sep 19, 2022 1:04 pm
slika

Kako, zasto? Ja ne kontam... :zid: :zid:
U mene da je ovako ušao, danas bi ga kopali na Barama. Ali meni je fascinantna reakcija Kulenovića i na ovu situaciju i generalno, baš vidiš da je normalan insan, hoće samo da igra fudbal. Ne ulazi u konflikte, guranja, ne provocira, baš nekako igrač koji bi odgovarao Željinoj filozofiji, a još ima i fin kvalitet realno za našu ligu. Čudi me da ga je Borac posudio ovima, a doveo npr. Mrkaića, ali to su vjerovatno Lalatovi talovi bili.
Kakav glupan majko mila. Da je ovo neki mladji igrac uradio, mozda bih ga nekako i razumio, ali ovaj kloc od sto godina. Dobro je proso bez crvenog kartona.

Dijelim misljenje za Kulenovica. Na stranu ovaj ljudski dio, sa fudbalske strane bi nam lego ko budali samar. Visok, jak, sinoc je par puta tako lijepo prebacio visoku loptu na krilo. Isto tako igra nogom na zavidnom nivou, pas korektan takodje. A tek su mu 22 godine.
Da ga je kako prevariti pa da potpise, bili bi 30% opasniji u napadu kada bi ga uparili sa Santosom, Amoahom i Gasalom, a iza njih Stilic. Perverzija.
Zato su bitni kontakti, zato je bitna mreza ljudi koji ce pratiti mladje selekcije, nize lige i kod nas a i u okruzenju. U tome je prosperitet za Zelju, a ne u istrosenim i demotivisanim starcima sumnjivog kvaliteta. Nadam se da cemo u buducnosti ovakve igrace kao Santos, Amoah, Kulenovic, "kupiti" ranije dok su ispod radara, jer cim mi na forumu znamo za te igrace, zna sigurno i ostatak lige.
Ja što više gledam ovaj snimak sve me više sramota. Za njega će Ćurguz u pravu, nije naravno primjereno da ga poredi sa Indijancima, ali je u pravu kad kaže da Željo treba boljeg kapitena.
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 459
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 2:21 pm

kad su nas drugi tukli na sred Grbavice govorili ste da niko nema muda da udari, zato bravo Aco
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 2:41 pm

blueboy je napisao/la:
pon sep 19, 2022 1:13 pm
Leon_Professional je napisao/la:
pon sep 19, 2022 1:04 pm
slika

Kako, zasto? Ja ne kontam... :zid: :zid:
U mene da je ovako ušao, danas bi ga kopali na Barama. Ali meni je fascinantna reakcija Kulenovića i na ovu situaciju i generalno, baš vidiš da je normalan insan, hoće samo da igra fudbal. Ne ulazi u konflikte, guranja, ne provocira, baš nekako igrač koji bi odgovarao Željinoj filozofiji, a još ima i fin kvalitet realno za našu ligu. Čudi me da ga je Borac posudio ovima, a doveo npr. Mrkaića, ali to su vjerovatno Lalatovi talovi bili.
:rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1:
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 355
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 2:43 pm

cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pon sep 19, 2022 2:21 pm
kad su nas drugi tukli na sred Grbavice govorili ste da niko nema muda da udari, zato bravo Aco
Ma sta ces takvi smo. Sto kazes kad su nas i tukli i krali nasred Doline, bilo je joj jesmo ckepi, dovedi nekog kao Nyema da pokaze ko je gazda. Sad odjednom Aco indijanac, nije po filozofiji kluba jer glupi curguz valja gluposti. Primis protiv Sirokog u 95. drvlje i kamenje sto nismo cuvali rezultat ovo ono. Juce ga cuvas, prica cuvas protiv sloge 1:0, mi smo Zeljo i slicno. Je li ono taj fini prefini Kulenovic laktom Malica pa ne izbaci niko loptu.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 2:51 pm

Sheldon je napisao/la:
cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pon sep 19, 2022 2:21 pm
kad su nas drugi tukli na sred Grbavice govorili ste da niko nema muda da udari, zato bravo Aco
Ma sta ces takvi smo. Sto kazes kad su nas i tukli i krali nasred Doline, bilo je joj jesmo ckepi, dovedi nekog kao Nyema da pokaze ko je gazda. Sad odjednom Aco indijanac, nije po filozofiji kluba jer glupi curguz valja gluposti. Primis protiv Sirokog u 95. drvlje i kamenje sto nismo cuvali rezultat ovo ono. Juce ga cuvas, prica cuvas protiv sloge 1:0, mi smo Zeljo i slicno. Je li ono taj fini prefini Kulenovic laktom Malica pa ne izbaci niko loptu.
Mozete ga pravdati do sutra, ovo je cisti papanluk.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6741
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 2:57 pm

Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
SkenderijaTM87
Postovi: 368
Pridružen/a: pon avg 15, 2022 1:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 19, 2022 3:39 pm

Cist papanluk od strane Kosorica ocita je namjera bila i da je dobio crveni opravdano bi bilo. Trener Sloge je fino to rekao i ova papcina ne zasluzuje kapitensku traku sto je davno ustanovljeno. O fudbalskim kvalitetama je posebna prica. Brat nakve duge lopte salje vec 3 sezone nijedna prosla nije, a tome sto ispada ko iz tramvaja je zalosno. Covjek prije 10 godina los bio a kamoli sad.
Ok zadrzi vrijeme cuvaj rezultat to je i ispravno, ali brate ne na ovaj nacin, jer ovo bas ogavno.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 115 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija