Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3044
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 3:11 pm

Sta nam je izlaz iz ove situacije.
Poreska je ocigledno rekla svoje platite glavnicu ili novi reprogram sa ratom od preko 70 000 KM na mjesecnom niovu. Posto su i jedna i druga opcija sada nemoguce, da li se moze ocekivati neko druge rjesenje.

Prodaja imovine je jedno od rjesenja, ali to je na dugom stapu, da li se moze podici neki kredit, moze li se sazvati vanredna skupstina da se vidi sta se MORA UCINITI kako bi se klub spasio.
Alea iacta est!
 
Philosophy
Postovi: 37
Pridružen/a: sri nov 03, 2021 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 3:14 pm

cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:56 pm
Philosophy je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:51 pm
cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:28 pm
idemo dalje. kako je općina dozvolila da se zgrada koja predviđena da ima (slagaću) 5 spratova pravi sa 7 spratova (na mjestu plavog zamka), a istovremeno te izbace iz budžeta općine (iako slavimo ove godine 100 godina), a prethodni načelnik te uvrsti u budžet kao klub od javnog interesa
koga boli za opštinom i očemu pričaš. nek grade šta hoće, mi treba da se brinemo što nam je račun blokiran a ne o fckn opštini i šta oni dozvoljavaju. sad i da hoće da ti uplati milion opština ne može jer si blokiran.
govorim ti o povezanosti ili ti slučajnosti. neka nam uplate taj milion, račun iako je blokiran uplate mogu lijegati.

al je.bo to hajmo se mi zahvaljivati amaru i ostlalim grobarima po forumu. to će nas izvući iz situacije
ma kakav milion... nikad opština nije ni obećala ni pomislila na milion
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3574
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 3:15 pm

Pokusati vidjeti sa PU na kantolanom nivou da se dobije taj novi reprogam sa glavnicom. Rata bi bila cirka 20 000 KM.

Ako to nije opcija, MORAT cemo dici kredit u banci i dati pomocni pod hipteku ili sumu iznad istog...

ali prije toga... NAZIF I NURKO MORAJU LETITI!
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2654
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 3:16 pm

cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:20 pm
plavi kanarinac je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:15 pm
cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:08 pm
nije mi jasno, dužni smo cca 1.800.000 - 1.900.000 za te porezne obaveze (bez kamata) i porezna neće da popusti odnosno deblokira račune. istovremeno gras, bhrt dužni preko 300.000.000 i njima nema blokiranih računa. ovo je pritisak na klub po pitanju Željine imovine, od strane građevinske mafije koja je povezana sa stranačkim kadrovima zaposlenim po raznoraznim institucijama
Budi ba realan druze, povalili nas "nasi" ljudi sve planirano zavrseno, kakve mafije ovo ono... Egomanijak nas razvalio i tjt
brate ja govorim o poreznoj upravi, znamo svi ko nas je povalio. znači neko ti duguje 300 miliona i ti ni habera, a neko ti duguje oko 2 miliona i ti mu nedas nikakve solucije.
krivce znamo, al to što se zahvaljujemo amaru i ostalim lešinarima nas neće iz problema izvući
Zato što bi neki, u to sam siguran, voljeli da se ugasimo ili da prođemo kao Čelik, pa da kažu "eto rekli smo".

Gdje su silni Željovci? Telibećirović, Kozarić, Misimović? Gdje su nam legende, od Meše do Džeke? Hoćete li se i dalje ponašati kao uvrijeđene mlade, ignorisati klub bez kojeg mnogi ne bi bili niko i ništa? Znamo krivca, jasno kao dan, ali šta dalje? Do kad ćete pisati "govorili smo", "upozoravali smo", "e moj Željo"...? Hoćemo li se vraćati nazad ili ćemo početi gledati prema naprijed? Hoćemo li pustiti da se ugasimo?
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
alombardo
Postovi: 993
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 3:18 pm

Ima li ikakve sanse za okupljanje kriticne mase oko vukotica koji bi mogli izjenti ovaj trenutak oko zeljeznicara, ili da sviramo kraj.

Gdje je trenutno Amar Osim, covjek koji bi mogao uci u historiju da je uradio nesto sto nisu mogli pavelic 40 godina i mladic 90 godina proslog vijeka, ugasiti zeljeznicar. Aferim majstore
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 462
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 3:22 pm

kredit je, po meni, najbolja solucija (jedno 5 - 6 miliona), na jedno 10 godina. isplati državu i ostale koji ti stoje kao mač nad glavom i pokrivaj se koliko ti je jorgan dug. al ne sa nazifom i kompanijom
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6043
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 3:30 pm

alombardo je napisao/la:
pon nov 08, 2021 3:18 pm
Ima li ikakve sanse za okupljanje kriticne mase oko vukotica koji bi mogli izjenti ovaj trenutak oko zeljeznicara, ili da sviramo kraj.

Gdje je trenutno Amar Osim, covjek koji bi mogao uci u historiju da je uradio nesto sto nisu mogli pavelic 40 godina i mladic 90 godina proslog vijeka, ugasiti zeljeznicar. Aferim majstore
A ko kaze da Vukotic uooste zeli da se hvata u kostac?
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
alenmesanovic
Postovi: 329
Pridružen/a: sub jul 10, 2021 1:29 am
Lokacija: Banovići
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 3:43 pm

Situacija je otišla predaleko i mislim da nema više te skupine ljudi koja će pokušati da vadi klub sem navijača ali teško da tu ima puno sposobnih a u isto vrijeme i parali.

Mislim da je više dosta prozivanja, znamo svi ko su krivci za ovu situaciju i mi i oni sa drugog foruma sad se moramo ponovo ujediniti i da vidimo šta se može uraditi pa da pokušamo spasiti našeg GOSPODINA !

Prije svega na ovu upravu se treba izvršiti pritisak da podnesu ostavke bez obzira ima li neko da ih zamijeni ili ne. Ljudi su tu dvije, tri godina a ništa konkretno nisu uradili, niti su donijeli neki novac samo su veću dubiozu i veći problem napravili.

Po meni su Vukotić i Gredić taj duo koji bi svi navijači prihvatili i aktivno se uključili u akciju čišćenja parazita, hijena i spašavanje našeg STOGODIŠNJAKA! Eh sad dolazimo do pitanja da li oni imaju vremena i ambicija da se upuste u ovakav haos, znam da su pravili idejno rješenje načina poslovanja kako bi klub bio samoodrživ ali to je iz nekog razloga propalo.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6043
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 4:20 pm

Ljudi vi bas zivite u oblacima.
Nema nikoga to vam mora biti jasno.
Ima nekoliko ljudi u skupstini koji pokusavaju nesto uraditi i to je to....
Zaboravite na Vukotice,Gredice,Misomovice i ostale...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23662
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 4:56 pm

Upravo tako.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
ono.na
Postovi: 581
Pridružen/a: čet feb 25, 2016 12:13 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 4:57 pm

Eto samo nas pogodio COVID, a svi ostali klubovi nemaju ovaj problem. Dakle neopravdana izvlakusa.

Nepismeno sastavljeno, fali zareza i pravilnih fraza.

Na kraju kad izvuces iz konteksta, trazi se samo malo razumijevanja.

***** vam mamu nesposobnu i podobnu
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 6:21 pm

kvalitet je napisao/la:
cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:20 pm
plavi kanarinac je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:15 pm
Budi ba realan druze, povalili nas "nasi" ljudi sve planirano zavrseno, kakve mafije ovo ono... Egomanijak nas razvalio i tjt
brate ja govorim o poreznoj upravi, znamo svi ko nas je povalio. znači neko ti duguje 300 miliona i ti ni habera, a neko ti duguje oko 2 miliona i ti mu nedas nikakve solucije.
krivce znamo, al to što se zahvaljujemo amaru i ostalim lešinarima nas neće iz problema izvući
Zato što bi neki, u to sam siguran, voljeli da se ugasimo ili da prođemo kao Čelik, pa da kažu "eto rekli smo".

Gdje su silni Željovci? Telibećirović, Kozarić, Misimović? Gdje su nam legende, od Meše do Džeke? Hoćete li se i dalje ponašati kao uvrijeđene mlade, ignorisati klub bez kojeg mnogi ne bi bili niko i ništa? Znamo krivca, jasno kao dan, ali šta dalje? Do kad ćete pisati "govorili smo", "upozoravali smo", "e moj Željo"...? Hoćemo li se vraćati nazad ili ćemo početi gledati prema naprijed? Hoćemo li pustiti da se ugasimo?
Nece vise niko normalan uci da spasava klub pa da mu klosari za godinu dana opet sabotiraju rad, podmecu, spletkare, prijete, huskaju navijace...da neko dodje, krv propisa 2 godine da sve sredi i da opet neko dodje i kaze sklonite se, eto mene sa mojim ljudima.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

 
Avatar
positive
Postovi: 132
Pridružen/a: pon jul 09, 2018 3:27 pm
Lokacija: Sa
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 6:38 pm

Gg u međuvremenu:

U 15. minuti susreta do prednosti su došli gostujući fudbaleri koji nastupaju u gostujućim dresovima.
hajmo rajice prljave stolice
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2654
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 6:46 pm

santakuruz je napisao/la:
pon nov 08, 2021 6:21 pm
kvalitet je napisao/la:
cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:20 pm


brate ja govorim o poreznoj upravi, znamo svi ko nas je povalio. znači neko ti duguje 300 miliona i ti ni habera, a neko ti duguje oko 2 miliona i ti mu nedas nikakve solucije.
krivce znamo, al to što se zahvaljujemo amaru i ostalim lešinarima nas neće iz problema izvući
Zato što bi neki, u to sam siguran, voljeli da se ugasimo ili da prođemo kao Čelik, pa da kažu "eto rekli smo".

Gdje su silni Željovci? Telibećirović, Kozarić, Misimović? Gdje su nam legende, od Meše do Džeke? Hoćete li se i dalje ponašati kao uvrijeđene mlade, ignorisati klub bez kojeg mnogi ne bi bili niko i ništa? Znamo krivca, jasno kao dan, ali šta dalje? Do kad ćete pisati "govorili smo", "upozoravali smo", "e moj Željo"...? Hoćemo li se vraćati nazad ili ćemo početi gledati prema naprijed? Hoćemo li pustiti da se ugasimo?
Nece vise niko normalan uci da spasava klub pa da mu klosari za godinu dana opet sabotiraju rad, podmecu, spletkare, prijete, huskaju navijace...da neko dodje, krv propisa 2 godine da sve sredi i da opet neko dodje i kaze sklonite se, eto mene sa mojim ljudima.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
I šta sad? Pustiti da se ugasimo? Koji su prijedlozi?

Na greškama se uči. Promijeni Statut, prilagodi ga, ako neko dobro radi imat će podršku navijača za to. Ali ako radi kao Nazif - neće. Evo primjer Senada, iako ja uvijek tražim dlaku u jajetu i kritikujem, vjerujem da bih bio jedan od bar 90% Željovaca koji bi ga podržali, s nadom da će ovoga puta ispraviti greške koje su bile. Da se razumijemo, nije on jedini, ali eto najsvježiji nam je primjer on. Pa hebemu majku, kad bih znao da mogu pomoći, a navijači me žele, bez obzira na sve ponudio bih se. Željo je to, svetinja, to je obaveza svih nas…
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
tribina21
Postovi: 46
Pridružen/a: sub dec 08, 2018 3:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 6:57 pm

Inna lillahi ve inna ilejhi radžiun!
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2726
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 7:03 pm

kvalitet je napisao/la:
pon nov 08, 2021 3:16 pm
cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:20 pm
plavi kanarinac je napisao/la:
pon nov 08, 2021 2:15 pm


Budi ba realan druze, povalili nas "nasi" ljudi sve planirano zavrseno, kakve mafije ovo ono... Egomanijak nas razvalio i tjt
brate ja govorim o poreznoj upravi, znamo svi ko nas je povalio. znači neko ti duguje 300 miliona i ti ni habera, a neko ti duguje oko 2 miliona i ti mu nedas nikakve solucije.
krivce znamo, al to što se zahvaljujemo amaru i ostalim lešinarima nas neće iz problema izvući
Zato što bi neki, u to sam siguran, voljeli da se ugasimo ili da prođemo kao Čelik, pa da kažu "eto rekli smo".

Gdje su silni Željovci? Telibećirović, Kozarić, Misimović? Gdje su nam legende, od Meše do Džeke? Hoćete li se i dalje ponašati kao uvrijeđene mlade, ignorisati klub bez kojeg mnogi ne bi bili niko i ništa? Znamo krivca, jasno kao dan, ali šta dalje? Do kad ćete pisati "govorili smo", "upozoravali smo", "e moj Željo"...? Hoćemo li se vraćati nazad ili ćemo početi gledati prema naprijed? Hoćemo li pustiti da se ugasimo?
Kad si tako fino pobrojao njih, sto nisi i svog drugara Amara, nek nam oprosti sve svoje dugove i nek vrati sto nas je zavalio i bice nam bolje, a ne da nam i kamate potrazuje mimo dugova.. pa da dođe neko od tih prozvanih pa da mu moraju to vraćati, odvratno.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23662
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 7:12 pm

Pa Misimovica smo imali i otjerali na najgori nacin. I sada zamisli retorike - joj malo smo se zeznuli, vrati se da nas spasis, pa cemo te opet za 2 godine prozivati. Toliko otprilike nase pamcenje i traje, tamam 2 godine! Ukoliko drzi do sebe, a uvjeren sam da drzi, naravno da se nece vratiti.

Jebiga, Zeljo sve trpi, pa moze i ovakve fatalne greske. Moze sve kada je Zeljo u pitanju. Svaka igra, svaka dobija.

Nije to toliko ni tragicno sto je ta garda ljudi otjerana, koliko je tragicno da je to zaista bio zadnji voz da se nesto uradi za sve buduce generacije. Ovo sada je samo eho, nista vise.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
BC1921
Postovi: 673
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 7:34 pm

Minjore je napisao/la:
pon nov 08, 2021 11:19 am
Senad1921 je napisao/la:
ned nov 07, 2021 9:32 pm
Nazif je obicni ljigavac, joa davno sam pisao da treba da ode... Ako nista, onda zbog ono beka Kovacevica ili kako vec, pa neka se ugradjuje negdje drugo.
UO i NO su skupina nesposobnjakovica, ljudi bez vizije, znanja i poznanstava...
Skupstina kluba, vise navijacki nego neka pamet, htjeli bi nesto al ne znaju kako. Imaju volju, ali samo volju...
Nazif, nekako najvece zlo trenutno. Vec neko vrijeme zagovara prodaju pomocnog, okuplja ljude, suruje sa SD-om... Laze, petlja, izmislja... Glavna mu prica, avioni, kamioni, malezijci, Ameri i sl... A glavni pregovarac i osoba koja to radi je modni guru iz Londona, nasla krpa zakrpu. A svi smo vidjeli sta moze modni guru.
Navijaci su opet krivci po ko zna koji put, klub je maltene pred gasenje, mestarenje je i dalje na visokom nivou, u klubu niko nista ne radi, a oni i dalje nijemi posmatraci...

Amare za lijeka ti trebalo, djubre masno...
Imate li vi gospodine konkretno rijesenje ?

Naravano da imam. Seik Ibn Abu Husein Kadasi Al Murati.
Krivina Jug
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5238
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 7:36 pm

Iz trenutne situacije nas može izvući samo onaj, koji nas je uvalio u ove probleme, a taj se odaziva na ime - Amar Osim. Da bi se sanirali dugovi, Amaru bi pomogli i bar trojica crnaca koji bi ga danonoćno karala, dok ne isplati svu štetu ili dok mu oči ne ispadnu.

Drugi način ne postoji.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
RIKI
Postovi: 138
Pridružen/a: uto avg 31, 2021 1:57 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 08, 2021 8:02 pm

Inna lillahi ve inna ilejhi radžiun.
Alarahmetile.
Amin!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], kb80 i 47 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija