Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 9:52 am

Ima li neko CV novog direktora? Sretno mu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 12:21 pm

storm_raider je napisao/la:
čet dec 31, 2020 9:52 am
Ima li neko CV novog direktora? Sretno mu.
Eh jbg sad i ti previse trazis :) vidio si sta kaze strucnjak u Oslobodjenju, sve je ovo ok 👌
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 12:36 pm

Nisam procitao taj intervju, moze li neko postaviti?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
tm87alem
Postovi: 521
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 1:41 pm

Dobar intervju! Sve med i mlijeko! Ništa se braćo ne sekirajte, sve će to alfa i omega u klubu riješiti, dok dlan o dlan udariš! Sad se počeo i sprdati sa klubom i navijačima, pogotovo! Više nije ni svjestan da nije zanimljiv kao nekad i da ga je vrijeme pregazilo!

Braćo, sretno nam u novoj '21 i da se stabilizujemo, akobogda! Ništa više ne želim od toga! Samo onda on(i) što su obećavali pokale i fotbal klab, trebaju da nam objasne šta bi s tim najavama, a ne ova neargumentirana opravdanja na nivou djeteta iz osnovne škole!

Optimista ostajem, jer ne znam drugačije! Preživjeće Željo i ovo, kao i sve do sada muke na koje je nailazio!

:zeljeznicar1:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 1:44 pm

Amar Osim: Ne odustajemo od titule

Šta možete označiti kao pozitivno nakon prvog dijela sezone?

- Pa, osvojili smo više bodova nego prošle godine. I da nismo kiksali dvije posljednje utakmice, imali bismo još više bodova. To je nekakav znak da nisi bezveze vrtio, bez obzira na to što kod nas svi gledaju negativno. Prošle godine da smo imali ovaj učinak, bili bismo prvi nakon 19 kola.

Pioniri

Sad što ispred sebe imaš ekipu koja ima perfektnu sezonu, to sve stavlja u drugi kontekst. Oni su imali perfektnu sezonu, nikad niko nije osvojio 45 bodova, osim nas jedne godine kada smo osvojili duplu krunu. To je sezona koja se dogodi jednom u 25 godina. Nisu izgubili utakmice, to je perfektna sezona.

Koje su negativne stvari?

- Imali smo nekoliko neobjašnjivih situacija. Igrali smo puno bolje s dobrim ekipama, puno bolje u gostima, neke stvari koje nisu logične. Primimo protiv Borca golove koje ne bi pioniri primali. Nisam nikad kukao, ali neke stvari van terena utječu na ekipu. Opet, imamo jeftiniji i slabiji tim nego prošle godine, a imamo bod više. Ipak, imamo nekakav kontinuitet, samo je problem što se kod nas sve gleda u perspektivi nekog drugog, to je već drugi par cipela.

Djeluje li Sarajevo nedostižno na prvom mjestu?

- Šta da radiš. Ljudi imaju najviše para, imaju najveći budžet, imaju najviše dobrih igrača i perfektnu sezonu. Logično je da su prvi, a mi smo opet mogli biti tri, četiri boda iza. Neću govoriti da smo izgubili 11 bodova kući, i to većinom od ekipa od kojih nismo smjeli, ali isto tako smo možda dobili neke bodove gdje i nije bilo toliko očekivano da ih dobijemo.

Znači, borba za titulu nije završena?

- Moraš reći da se boriš za titulu, zato se igra, ko je tebi branio da pobijediš Krupu. Sve si imao uslove, a nisi pobijedio. Mogao si pobijediti Zrinjski u Mostaru, ali eto nisi mogao Krupu i Mladost kući. Posebno ova dva poraza na kraju, ja sam kriv za Široki, u Krupi se dogodilo to što se dogodilo.

Prihvaćena ponuda

Što se nas tiče, zna se šta su ambicije Željezničara, uvijek je to pobjeda i uvijek je to titula. Zato ponavljam, neću kukati, mi smo klub koji sebi to ne može dozvoliti.

Čini se da je nakon odlaska Sadikovića ekipa ostala dosta oslabljena. Jeste li ga morali prodati?

- Dok smo ga prodali, onda smo morali. Sadiković je bio veoma bitan igrač za ekipu, ali prihvatili smo ponudu, nismo imali izbora. Nismo to sigurno učinili iz obijesti. Ako smo pustili tako važnog igrača usred sezone, nije teško shvatiti da smo morali. Ko hoće da vidi, vidjet će.

Šta mislite koliko je na klubove utjecalo to što nema publike na stadionima?

- Za nas je to definitivno veliki udarac, ustvari najveći udarac od svih klubova, jer imamo najviše navijača na tribinama i to je finansijski izuzetno bitno. Što se tiče igre, jasno je da bi nam bilo lakše s navijačima, ali opet možda bi nam negdje u gostima bilo teže, tako da nisam siguran da li to može biti razlog nekih poraza ili pobjeda.

Pritisak tribina

Ova situacija u kompletnom svijetu odgovara igračima koji se teže nose s pritiskom, zato i imamo nekih neočekivanih rezultata i dobrih igara ekipa koje na papiru nisu jake. Nisu bez razloga u najjačim klubovima igrači koji, pored svih svojih kvaliteta, imaju i to da se znaju nositi s pritiskom tribina. Pa, evo i mi imamo nekoliko igrača koji su sada bolji nego što su bili kad je tu bila publika.

Kako Vam s ove distance izgleda odluka da se prošla sezona prekine a da su u novoj sezoni morale igrati čak i ekipe koje su imale veliki broj zaraženih igrača?

- Govorio sam nekoliko puta o tome tokom sezone i naš stav oko toga je jasan, pa nije potrebno da ga ponavljam. Realno smo samo mi i Široki imali razloga da žalimo što je prošla sezona prekinuta.

Planirate li u prelaznom roku dovoditi neka pojačanja?

- Ne opterećujemo se time, mislimo samo na to da zadržimo ove igrače koje imamo i da ne gubimo trenutni igrački kadar. Otišli su neki koji nisu previše igrali. U svakom slučaju, očekujemo da ćemo u nastavku sezone biti jači, neki nisu previše igrali, neki su bili povrijeđeni, neki imali koronu.

Ima li nekih naznaka da će se klub finansijski i organizacijski konsolidovati u narednoj godini?

- Ima nekih priča, ali zaista se ne opterećujem time. Pozitivno je što smo i u ovako teškoj godini ostali tu, uz sve probleme i dalje smo konkurentni. Željo je preživio dosta teških situacija u historiji, tako da će preživjeti i ovo, to je sigurno.

Bili ste na intervjuu za selektora BiH, kako je izgledao razgovor s Spahićem i Misimovićem?

- Ljudi su me zvali, ja otišao, tri sata smo razgovarali. Pročitao sam negdje da je Spahić napisao kako nisam izgledao zainteresovan, ne znam kako je stekao taj utisak.

Luđačke ekipe

Nije na meni da usmjeravam tok razgovora, da ja pravim gdje to treba da ide. Pričali smo o svemu, o fudbalu naravno, a možda nisu pitali stvari koje su mogli. Uredno sam javio svom klubu da idem na razgovor i otišao na njega. To je to.

Znam da pratite fudbal na svim meridijanima, koje su ekipe danas po Vašem ukusu?

- Ima ovih luđačkih ekipa kao što su Leeds, Atalanta, oni su mi baš zanimljivi. Liverpool kad je baš raspoložen i kompletan, djeluje moćno. U posljednje vrijeme dosta gledam italijansku ligu, Roma ne igra loše, interesantna je, posložila se solidno. Liga je zanimljiva, nema više one tvrdoće. Real je meni uvijek bio drag, on je nestalan, ali kada treba da pobijedi, on pobijedi.

A ostali sportovi, šta Vas najviše zanima?

- U posljednje vrijeme se sve poremetilo, NBA nije kad je uvijek bila, teniski turniri isto tako, sve je nekako čudno. Formula 1 ne znam ni da se vozila. Skijanje sam nekada baš pomno pratio, u posljednjih nekoliko godina sam prestao.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 1:48 pm

Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ANamelessGhoul
Postovi: 1724
Pridružen/a: pon avg 15, 2016 1:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 2:12 pm

Nastavlja pisat po nama babuka
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 2:30 pm

Najjace je ovo

I da nismo kiksali dvije posljednje utakmice, imali bismo još više bodova

:rofl:
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 2:31 pm

Shvatam ja Amara, on sebe pravda itd. Ali ne mogu shvatiti ove koji to podržavaju i govore ovo je ok. Cuj idemo boriti se za titulu 😂 nemas igrace da isplatis, dugova sve vise iz dana u dan.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 2:53 pm

Ima li nekih naznaka da će se klub finansijski i organizacijski konsolidovati u narednoj godini?

- Ima nekih priča, ali zaista se ne opterećujem time.

Malo glup odgovor u najmanju ruku
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 3:21 pm

Leon_Professional je napisao/la:Najjace je ovo

I da nismo kiksali dvije posljednje utakmice, imali bismo još više bodova

:rofl:
Amar ko onaj forumas birvaktile sto napisa 100% mozda slika
U stilu Fadila Novalica.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3953
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 3:57 pm

1921TV, Plava svlačionica: Mehmed Alispahić

https://1921.ba/1921tv-plava-svlacionic ... pahic-7937
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 4:02 pm

Samo se vi sklonite...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
reks1
Postovi: 823
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 5:42 pm

Nazalost na "zapadu" nista novo.Novi intervju i ponovo nemanje realne slike o trenutku.
Da nije zalosno bilo bi smjesno.Toliko kontradiktornosti da se covjek realno zabrine ko vodi Zelju
J.... licencu.J.......financije
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 5:45 pm

Demagogija

Demagogija je metoda kojom se služi demagog; podrazumijeva obmanjivanje lažnim izjavama i obećanjima kako bi poticala strahove publike, izazivala mržnju, pohlepu i paranoju.

Demagog je, povijesno gledano, u staroj Grčkoj bio pučki govornik koji je nastupao kao predstavnik naroda. Danas se odnosi na osobu, uglavnom političara, koja lažnim obećanjima, spektakularnim optužbama i sijanjem iluzija stječe povjerenje širokih masa i upravlja njihovim ponašanjem. Prilog demagoški odnosi se na nešto što je lažno i namjerno obmanjivačko.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 6:48 pm

reks1 je napisao/la:
čet dec 31, 2020 5:42 pm
Nazalost na "zapadu" nista novo.Novi intervju i ponovo nemanje realne slike o trenutku.
Da nije zalosno bilo bi smjesno.Toliko kontradiktornosti da se covjek realno zabrine ko vodi Zelju
J.... licencu.J.......financije
Toliko su nam kriteriji pali da ce biti i j... titulu. Ovim trendom bi vrlo brzo moglo biti i j... klub, da ne kazem "Zelju".
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
pestabudimpesta
Postovi: 494
Pridružen/a: pon jun 05, 2017 1:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 31, 2020 10:53 pm

Neka nam 2021 bude drug,sretno braci koja zive Željeznicar
Mi smo uz Želju u radosti i tugi,u dobru i zlu,oni zbog kojih,konacno,on i postoji
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 01, 2021 12:19 am

Sretna nova godino braćo po uvjerenju
イビチャ・オシム
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 01, 2021 12:33 am

Sretna Nova dragi moji Zeljovci!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 01, 2021 12:46 am

Sretna Nova plava braćo! Da nam babuka šeta Lutvu i da se ne sretnemo ni u putu.
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 50 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija