YUGOKRAFT spaja trżišta rada. Za Vas. Za sve kvalifikacije. Pomażemo Vam da nadjete posao u Njemackoj. Besplatno i bez rizika.
www.yugokraft.de

NIKOM TE NE DAMO!

Podrzavate li odluke usvojene na Skupstini?

Podrzavam
36 (38%)
Ne podrzavam
38 (40%)
Ne znam
21 (22%)

Ukupno glasova: 95

amar92
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 09, 2020 12:00 pm

Sisoje je seoska varalica, ali isto tako je i nogometni fanatik. Tako da u nekom imaginarnom svijetu mogao bi sa svojim parama od Zelje napraviti bosanski Dinamo, od Tuzle C. bosansku Lokomotivu, a od sebe Maminja. Seljacku konotaciju kao Mamic ima, pare da to sve napravi ima. Samo kad bi se uspostavio dobar sistem u svemu tome.

Medjutim, posto ne zivimo u tom imaginarnom svijetu veca je mogucnost da ne dodje do ikakvog dogovora jer se obojica zele pitati za sve. Ili jos gore, do nekog dogovora gdje ce on i Amar za sebe izvuci neku korist, a Zelju ko j*be.

Sent from my iPhone using Tapatalk

storm_raider
Kontakt:

sri dec 09, 2020 12:04 pm

Ne bih ga poredio sa Mamicem ni po cemu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

positive
Kontakt:

sri dec 09, 2020 12:12 pm

Sta bi sa pricom o pomirenju Misketa i Amara

Haklapuc
Kontakt:

sri dec 09, 2020 12:18 pm

Ja ne bih rekao da je Azmir osoba koja bi se morala za sve pitati. Koliko ja znam kod njega treneri dobiju slobodu u dovođenju igrača i selektiranju ekipe.

Šta ja mislim o Azmiru kao rješenju je totalno nebitno, ali eto da se izjasnim. Azmir kao vlasnik jedno veliko NE, Azmir kao ulagač sa jasno definisanim pravima zašto da ne.

Durgo
Prijatelj foruma
Kontakt:

sri dec 09, 2020 12:19 pm

Racional87 je napisao/la:
sri dec 09, 2020 11:46 am
Šta je taj čovjek uradio u Slobodi KONKRETNO. Osim štio je non stop bio po medijima u negativnom kontekstu. Da ne govirim pljuvanje po sarajevskim klubovima kad god je stigao.
Također, šta se dešava sa TC. NIŠTA. Pitanje je dana kada će se ugasiti. Izmišljeni projekat bez ikakvih rezultata i vizije - da se ne lažemo.

I sad bi (OPET) da mijenja sredinu, i to zamisli u paketu sa ovim grobarom koji nas je srozao kao niko. Teško da ćete taj film gledati.
Upumpao svoje pare i oprostio dug koji klub ima prema njemu. Sloboda ne igra u kantonalnoj, samo zbog njega. Ko je to jos oprostio neke pare? Nemoj da budemo djeca.

TC nema dugovanja prema drzavi, uredno dobiju licencu i imaju dosta placenije igrace od nas. Necu ulaziti na poslovanje ispod stola, on je CIST prema DRZAVI, i koliko znam nema nikakvih tuzbi i dugovanja kao klub ili kao pojedinac...

i jos da te pitam, ko sam to ja ili mi? jos sam fino napisao sta je LOSE PO NAS KLUB da on udje? I jos mi niko nije dao odgovor, osim "Sisoja", "**** njega"....

da ponovim, nisam NI ZA, nisam ni PROTIV (a i da jesam, kao da nekog boli briga sta mi pisemo na forumu), postavljam pitanja i kao odgovor dobijam "sta ce on, vidi mu glave"....
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.

Faca Sa Ulica
Kontakt:

sri dec 09, 2020 12:47 pm

positive je napisao/la:
sri dec 09, 2020 12:12 pm
Sta bi sa pricom o pomirenju Misketa i Amara
Samo je budala mogla u to povjerovati.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....

igla
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:05 pm

Ja sam protiv njega jer to nije čovjek koji će ti napraviti bilo kakav sistem, već će ta "bajkica" trajati bukvalno i samo dok je on tu, a otići će prvom prilikom jer ga ništa ne veže za naš klub. Onda si donji. Dakle, ako nam je referenca samo "čovjek s parama" onda smo nisko pali.

Ponavljam, imao si čovjeka s parama, ŽELJOVCA, kojem se tražila dlaka u jajetu, koji je pokušao napraviti organizaciju kluba, a sad se priziva Azmir, seljak s parama i on je dobar.

Ustvari, pokušava se Amaru spasit guzica.

Kospa
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:08 pm

Glas Razuma je napisao/la:
sri dec 09, 2020 11:03 am
Ovo je nasa realnost.

Rezultati Zeljeznicara prije gospodina Amara Osima:
- Sredjeno poslovanje kluba
- Izgradnja istocne tribine
- Obnovljen teren
- Obnovljen zapad
- Obnovljene stolice na sjevernoj tribini
- Napravljen plan za izgradnju nove juzne tribine
- Poslovanje kluba legalizirano
- Zapocet proces vracanja dugova
- Podignuta tuznica protiv NN osoba zbog nsavjesnog poslovanja
- Uvezan staz uposlenicima kluba koji zbog toga nisu mogli otici u zasluzenu penziju
- Generalni sponzor
- Rekordan broj sponzora
- 2. mjesto u Premijer Ligi
- Osvojen Kup

Rezultati Zeljeznicara za vrijeme gospodina Amara Osima:
- Teren propada zbog neodrzavanja
- Odlazak mnogih sponzora
- Gubitak generalnog sponzora
- Stopirano vracanje dugova
- Legalizovan (FIKTIVNI, BEZ DOKAZA) dug prema gospodinu Amara Osimu
- Plate kasne i po 6 mjeseci
- Novi dugovi dobavljacima koji se ne servisiraju
- 2. mjesto u Premijer Ligi

Kao sto vidite, svi vi koji branite gospodina Amara, branite i zastupate iskljucivo njegove interese, a radite protiv interesa Zeljeznicara. Gdje je to i na cemu, pitam vas, gospodin Misimovic i njegov sastav UO i NO profitirao od Zeljeznicara? Da li je ijednu marku zaradio od Zeljeznicara? Pa na osnovu cega prozivate covjeka, kada znate da nije, vec da je svoje dragocjeno i skupo vrijeme davao Zeljeznicaru? Pitam to dok je gospodin Amar Osim legalizovao svoj dug, uzima cca. 10 000 BAM mjesecne plate redovno i redovno na nelegalan nacin profitira od Zeljeznicara. A steta koju je napravio tjeranjem bivsih saziva UO i NO je nesaglediva. Pametnome dosta.
kako popraviti tu stetu?
... Godine života svoga tebi dao sam...

cipiripi
Prijatelj foruma
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:21 pm

Jednostavno. Postaviti "popa" iznad Amara koji ce biti zaduzen za funkcionisanje kluba, a Amaru dati samo da vodi sportski segment i NISTA VISE.
Svi znamo da plate kasne, tako da sutra kada ode Amar i kada se bude trebala ganjati licenca Amar jednostavno moze blokirati zbog ne isplacenih potrazivanja (niko ne kaze da hoce, ali kako igraci tako i Amar moze blokirati sa prolongiranjem isplate).

Mi moramo dovesti ljude sa parama, zamislite samo da se Azmir Husic zove Huso Husic i da dolazi iz Njemačke na kraju vam se na isto svede. Ni jedan ni drugi nemaju emocije prema klubu, ali imaju novac koji bi mozda ulozili radi ostvarenja dodatno vlastitog profita. Iz tog njihovog ulaganja i profita i nas klub moze profitirati nikako izgubit.
Od kad sam se rodio Želju sam zavolio, plava mi je boja mila Božija je volja bila.

Durgo
Prijatelj foruma
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:23 pm

igla je napisao/la:
Ja sam protiv njega jer to nije čovjek koji će ti napraviti bilo kakav sistem, već će ta "bajkica" trajati bukvalno i samo dok je on tu, a otići će prvom prilikom jer ga ništa ne veže za naš klub. Onda si donji. Dakle, ako nam je referenca samo "čovjek s parama" onda smo nisko pali.

Ponavljam, imao si čovjeka s parama, ŽELJOVCA, kojem se tražila dlaka u jajetu, koji je pokušao napraviti organizaciju kluba, a sad se priziva Azmir, seljak s parama i on je dobar.

Druze, mi smo vec nisko pali, jako nisko, tako da tu nema "ako"....

Ja licno nikada necu prezaliti Mismovica... mi smo potrosili jako puno dobrih ljudi, tako da mi nemamo neki izbor... samo znam da ovako vise ne moze ni dana...

PS
govorili su mi da sam Misketov i da slazem pakete u MegaMixu, sada ce reci da sam Azirom covjek i da vozim kamion :D :D
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.

zfc
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:27 pm

igla je napisao/la:

nikad se tom Željovcu nije tražila dlaka u jajetu, bila je podrška ko nikad, dok nije sila udarila u glavu.....

igla
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:29 pm

zfc je napisao/la:
sri dec 09, 2020 1:27 pm
igla je napisao/la:

nikad se tom Željovcu nije tražila dlaka u jajetu, bila je podrška ko nikad, dok nije sila udarila u glavu.....
Nemoj da tražim postove molim te... Ja prvi nisam za njegov povratak, jeste lik egoista, ali šta mu se prigovaralo, bilo je mučno čitati...

Ako sila u glavi nije to da si šef stručnog štaba, dovedeš upravu, odlučuješ o svemu, zavaljuješ u minuse, šprdaš se sa navijačima, ja ne znam šta je...

SWRA_1921
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:30 pm

igla je napisao/la:

Mi nismo imali covjeka sa parama, jer on nije ulagao svoje pare kao ovaj, nego u najvecoj mjeri kvalitetno raspolagao Zeljinim parama...

kvalitet
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:30 pm

storm_raider je napisao/la:
sri dec 09, 2020 12:04 pm
Ne bih ga poredio sa Mamicem ni po cemu.
Istina, Mamić je kriminalac kojeg potražuju hrvatski organi i koji je, istina nepravosnažno, osuđen na 6 i po godina zatvora zbog izvlačenja novca iz Dinama. S druge strane imamo Azmira koji, koliko znam, nikada nije osuđen za neko krivično djelo. Osim toga, Mamić je uspješno vodio i vodi (u strogo rezultatskom smislu i smislu transfera) Dinamo, iako to nije bilo toliko teško, jer ovi koji imaju kratko pamćenje trebaju znati da je Dinamo odmah nakon rata bio veoma jak, prije nego je Mamić ovladao klubom. Naprimjer u sezoni 1998/1999. Dinamo je u grupnoj fazi Lige prvaka završio drugi iza Olympiacosa, a ispred Porta i Ajaxa. Međutim, tada nisu sve drugoplasirane ekipe išle u nokaut fazu. Takav podvig Mamić nikada nije imao. Ovo pišem kako bi se znalo da Dinamo nije "nastao" s Mamićem, nego je to uvijek bio ozbiljan evropski klub. Ako dodamo Mamićeve veze sa HNS-om i suđenje kakvo je Dinamo godinama imao, lako se može zaključiti što su toliko dominantni u Hrvatskoj. Ne umanjujem sposobnosti Mamića da proda igrača za velike pare, da vidi ko je potencijal i na kome može zaraditi itd. Ali, taj isti Mamić sigurno nije čudotvorac. Ne bi mogao isto napraviti da uđe u neki drugi klub. Jednostavno, "poklopilo" mu se u Dinamu sve. Na njegovu dušu što je, navodno, izvlačio novac iz kluba, to je užas.

Ako govorimo o Azmiru, on nije ništa ozbiljno postigao. Istina, riješio je Slobodine nagomilane probleme. U njegovo vrijeme Sloboda je bila baš jaka i, ne zaboravimo, igrala Evropu. Kad će opet? Ko zna. Sada je jedini ozbiljan finansijer Tuzle i taj klub je sada ozbiljniji od Slobode, a pogledajte im historiju. To jeste neki uspjeh. Za nešto više realno treba i veći klub i više novca, navijača, više ozbiljnih ljudi oko kluba... Naravno da ne može u istu rečenicu s Mamićem kada je riječ o rezultatima i sportskom segmentu. Ali, nakon što sam razmislio, mislim da bi kod nas, uz neke druge ljude, mogao napraviti svašta i biti veoma uspješan. Ponavljam, mjesto mu mora biti definisano statutom i pravilnicima, nikako drugačije.

@storme, izvini što sam se nadovezao na ovaj način na tvoj post, ali počela me nervirati opčinjenost naših ljudi Mamićem, a niko ne gleda širu sliku. Na kraju krajeva, pitajte Zagrepčane malo šta misle o njemu.
Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.

mamba21
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:32 pm

igla je napisao/la:

Imali smo ljude, ne samo jednog covjeka. Ljude koji su imali planove i namicali pare. Azmir je covjek koji ima vjerovatno novca vise nego oni svi. Milioner. Po Tuzli i Slobodi vidimo da se lagano razbacivao sa novcem.

U klub prvo treba da udje neko ko ce zastiti interese kluba, ovdje mislim na Vedrana i Gredica koji se spominju. Na sposobne ljude i ljude koji vole Želju. Sam njihov pokusaj ulaska u klub u ovom vremenu to govori. Kada bi Azmir bio jedan od ulagaca u klub s njima to bi bilo odlicno, a imamo jos veceg mocnog Željovca Badzaka tu koji se trosi. Uz covjeka kao Azmir bi njemu lakse bilo.

Kada nismo bili u mogucnosti da damo Voji ono sto je trazio, kontaktirao ga je Azmir. Vojo mu je rekao cifru vecu nego nama, nije mu se islo nego onako kazu lupio. A ovaj mu brzo odgovorio da ce mu biti ispunjeno sve sto trazi.

Uz pojacanu upravu, mislim da bi Azmir bio odlican. Pogotovo u doba korone, kada su mnogi u velikim finansijskim gubicima.
Forza 1921!

Oda majstore!

igla
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:36 pm

Ja sam više za to da okupimo grupu Željovaca, koji će kao što mamba reče kvalitetno raspolagati novcem i uraditi nešto po pitanju dovođenja sponzorstava i nekog većeg ulagača. Jedino je to neki dugoročniji put. Dolazak Azmira gdje bi se on po Makijatu sa Amarom raspoređivao - nabijem na racku!

Dakle, vrati Vedrana, vrati ljude bliske njemu, menadžere, koji će znati dovući pare, ne moraju nužno njihove pare biti. I ako ganjamo nekog većeg ulagača, nađi stranca radije. Kakav Sisoje ljudi dragi.

Faca Sa Ulica
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:37 pm

Badzaka vec odavno nema oko kluba.Formalno je samo tu.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....

alombardo
Kontakt:

sri dec 09, 2020 1:51 pm

Azmir kao ulagac apsolutno da. A iskljucivo ulagac i moze biti, prema vazecim propisima.

cipiripi
Prijatelj foruma
Kontakt:

sri dec 09, 2020 2:10 pm

Faca Sa Ulica je napisao/la:
sri dec 09, 2020 1:37 pm
Badzaka vec odavno nema oko kluba.Formalno je samo tu.

Koji je razlog'

Ovo je veliki udarac, jedini covjek koji je imao para i mogao nesto pomoci
Od kad sam se rodio Želju sam zavolio, plava mi je boja mila Božija je volja bila.

storm_raider
Kontakt:

sri dec 09, 2020 2:17 pm

Durgo je napisao/la:
sri dec 09, 2020 1:23 pm
igla je napisao/la:

Druze, mi smo vec nisko pali, jako nisko, tako da tu nema "ako"....

Ja licno nikada necu prezaliti Mismovica... mi smo potrosili jako puno dobrih ljudi, tako da mi nemamo neki izbor... samo znam da ovako vise ne moze ni dana...

PS
govorili su mi da sam Misketov i da slazem pakete u MegaMixu, sada ce reci da sam Azirom covjek i da vozim kamion :D :D
Idi vozi kamion azmirovce

:D

Salu na stranu, protiv sam te ideje. Nemoj me tjerati da pisem i zasto...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 40 gostiju.

Prijava  •  Registracija