Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
amar92
Postovi: 1609
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 11:52 am

kvalitet je napisao/la:Odakle vam više snaga za te rasprave?

Stvar je vrlo jasna. Uprava na čelu s Misimovićem je, sigurno, nabolja koju smo imali od rata u organizacijskom smislu. Previše kvalitetnih ljudi na jednom mjestu je bilo i teško ćemo to opet dočekati. S druge strane, jesu bili fudbalske neznalice. Uložene su paretine u igrače koji nisu vrijedili tih para. S onakvim budžetom smo MORALI uzeti barem jednu titulu, uz neki pristojan iskorak u Evropi. S obzirom na to i onu katastrofalnu jesen, nekakve posljedice su morale biti. Neke stvari su se morale mijenjati.

Druga je stvar što dođoše ljudi koji znaju sve o fudbalu (mislim samo na Amara i stručni štab), a u organizacijskom smislu dotakli dno. Ruku na srce, imali su i malera kao što je ova korona, ali i nekih drugih stvari koje su znatno utjecale na funkcioniranje kluba kao što je famozna uplatnica.

Nažalost, dva dobra ne znamo sastaviti. Da sam ja bio na Misimovićevom mjestu, s Amarom bih potpisao ugovor kakav sad ima i riješio problem. Nisu to velike pare za klub s obzirom na to kakvog bismo trenera dobili i još bismo imali trošak manje u smislu da nam ne bi trebao sportski direktor.

Helem, sve ispričane priče. I ovo što ja pišem i ovo što vi pišete. Nema nam sreće ako budemo gledali u prošlost. Moramo gledati prema naprijed i pomoći klubu koliko možemo. Ide nam veliki jubilej, 100 godina kluba. Ako nam to nije razlog da se ujedinimo, ne znam šta je.
U tadasnjim pregovorima nije bila problem plata Amarova. Jednostavno jedan je htio saradnju, drugi nije. Miske vec odavno nije tu, i za razliku od drugog ne radi nikome nista iza ledja sada kada nije tu. Ne znam zasto se covjeka uvijek spominje, otisao i ne vraca se. Kraj price.

Uplatnica je sve samo ne maler. Kao sto i trenutna situacija u klubu nije zbog malera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 12:04 pm

amar92 je napisao/la:
čet nov 12, 2020 11:52 am
kvalitet je napisao/la:Odakle vam više snaga za te rasprave?

Stvar je vrlo jasna. Uprava na čelu s Misimovićem je, sigurno, nabolja koju smo imali od rata u organizacijskom smislu. Previše kvalitetnih ljudi na jednom mjestu je bilo i teško ćemo to opet dočekati. S druge strane, jesu bili fudbalske neznalice. Uložene su paretine u igrače koji nisu vrijedili tih para. S onakvim budžetom smo MORALI uzeti barem jednu titulu, uz neki pristojan iskorak u Evropi. S obzirom na to i onu katastrofalnu jesen, nekakve posljedice su morale biti. Neke stvari su se morale mijenjati.

Druga je stvar što dođoše ljudi koji znaju sve o fudbalu (mislim samo na Amara i stručni štab), a u organizacijskom smislu dotakli dno. Ruku na srce, imali su i malera kao što je ova korona, ali i nekih drugih stvari koje su znatno utjecale na funkcioniranje kluba kao što je famozna uplatnica.

Nažalost, dva dobra ne znamo sastaviti. Da sam ja bio na Misimovićevom mjestu, s Amarom bih potpisao ugovor kakav sad ima i riješio problem. Nisu to velike pare za klub s obzirom na to kakvog bismo trenera dobili i još bismo imali trošak manje u smislu da nam ne bi trebao sportski direktor.

Helem, sve ispričane priče. I ovo što ja pišem i ovo što vi pišete. Nema nam sreće ako budemo gledali u prošlost. Moramo gledati prema naprijed i pomoći klubu koliko možemo. Ide nam veliki jubilej, 100 godina kluba. Ako nam to nije razlog da se ujedinimo, ne znam šta je.
U tadasnjim pregovorima nije bila problem plata Amarova. Jednostavno jedan je htio saradnju, drugi nije. Miske vec odavno nije tu, i za razliku od drugog ne radi nikome nista iza ledja sada kada nije tu. Ne znam zasto se covjeka uvijek spominje, otisao i ne vraca se. Kraj price.

Uplatnica je sve samo ne maler. Kao sto i trenutna situacija u klubu nije zbog malera.
Napisao sam da je maler korona, kao što i jeste. Pandemija je pogodila skoro sve klubove na svijetu. Nisam napisao da je uplatnica maler, nego "neka druga stvar".

Prema informacijama iz tog perioda, Amar je htio pare za koje je tvrdio da mu klub duguje. Miske je rekao tuži. Da je Miske rekao evo ti kroz platu sve to, vjerovatno bi Amar pristao. Ali sve je to šbbkbb.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 12:13 pm

Pare bi Amaru bile isplacene da je imao validan dokaz da ih je posudio klubu.Isto onako kako su vracene svakom onom koji je predocio dokaz.
Zna se kakva je procdura bila u to vrijeme sa tim posudbama.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 1:45 pm

Amar nije htio samo pare. On je htio da odu ti ljudi kako bi on dosao sa svojima, jer je znao da nece moci raditi to sto je prije radio dok je Misimovic i njegova ekipa tu.

Sent from my SM-J730GM using Tapatalk

 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 1:48 pm

A usput je preko svojih poltrona i poluigraca sabotirao ekipu i minirao trenere. Svaki trener u Misimovicevo vrijeme je imao Amarovu sjenu iznad sebe i igrace u svlacionici koji su ekipu svjesno minirali.

Sent from my SM-J730GM using Tapatalk

 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 2:02 pm

santakuruz je napisao/la:
čet nov 12, 2020 1:48 pm
A usput je preko svojih poltrona i poluigraca sabotirao ekipu i minirao trenere. Svaki trener u Misimovicevo vrijeme je imao Amarovu sjenu iznad sebe i igrace u svlacionici koji su ekipu svjesno minirali.

Sent from my SM-J730GM using Tapatalk
Steta sto se tek sad saznalo :cry:
Forza 1921!

Oda majstore!
 
neroazzuro
Postovi: 1912
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 2:21 pm

Mnogi su pretpostavljali zbog cara trojana sa kozijim ušima na gov.netu i sličnih bljuvotina. A babuka je sve sumnje odagnao šampanjcem s autorom i imenovanjem pomenutog gov.neta za poluzvanični sajt kluba nakon toga.
 
neroazzuro
Postovi: 1912
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 2:28 pm

Još jedna stvar me raduje, da za pojedine NAVIJAČe "provincijski anonimusi" ne bi trebali navijati za Želju, a da još manje imaju prava iskazivati svoje nezadovoljstvo "ustrojstvom, organizacijom, smjenama i postavkama u klubu". Ko su oni da preispituju babukine odluke, jel.
E jes babuka i zagrizao više nego što može progutat. Da se sad kako opet ispalit na godišnji al onda puče bruka.
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 3:26 pm

Babuka nam treba titulu donijeti, a ne se hvaliti o 29 bodova...Koga ba boli briga za to...-5 je, stiži ili idi...KRAJ PRIČE!!
 
Avatar
amar92
Postovi: 1609
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 4:52 pm

kvalitet je napisao/la:
amar92 je napisao/la:
čet nov 12, 2020 11:52 am
kvalitet je napisao/la:Odakle vam više snaga za te rasprave?

Stvar je vrlo jasna. Uprava na čelu s Misimovićem je, sigurno, nabolja koju smo imali od rata u organizacijskom smislu. Previše kvalitetnih ljudi na jednom mjestu je bilo i teško ćemo to opet dočekati. S druge strane, jesu bili fudbalske neznalice. Uložene su paretine u igrače koji nisu vrijedili tih para. S onakvim budžetom smo MORALI uzeti barem jednu titulu, uz neki pristojan iskorak u Evropi. S obzirom na to i onu katastrofalnu jesen, nekakve posljedice su morale biti. Neke stvari su se morale mijenjati.

Druga je stvar što dođoše ljudi koji znaju sve o fudbalu (mislim samo na Amara i stručni štab), a u organizacijskom smislu dotakli dno. Ruku na srce, imali su i malera kao što je ova korona, ali i nekih drugih stvari koje su znatno utjecale na funkcioniranje kluba kao što je famozna uplatnica.

Nažalost, dva dobra ne znamo sastaviti. Da sam ja bio na Misimovićevom mjestu, s Amarom bih potpisao ugovor kakav sad ima i riješio problem. Nisu to velike pare za klub s obzirom na to kakvog bismo trenera dobili i još bismo imali trošak manje u smislu da nam ne bi trebao sportski direktor.

Helem, sve ispričane priče. I ovo što ja pišem i ovo što vi pišete. Nema nam sreće ako budemo gledali u prošlost. Moramo gledati prema naprijed i pomoći klubu koliko možemo. Ide nam veliki jubilej, 100 godina kluba. Ako nam to nije razlog da se ujedinimo, ne znam šta je.
U tadasnjim pregovorima nije bila problem plata Amarova. Jednostavno jedan je htio saradnju, drugi nije. Miske vec odavno nije tu, i za razliku od drugog ne radi nikome nista iza ledja sada kada nije tu. Ne znam zasto se covjeka uvijek spominje, otisao i ne vraca se. Kraj price.

Uplatnica je sve samo ne maler. Kao sto i trenutna situacija u klubu nije zbog malera.
Napisao sam da je maler korona, kao što i jeste. Pandemija je pogodila skoro sve klubove na svijetu. Nisam napisao da je uplatnica maler, nego "neka druga stvar".

Prema informacijama iz tog perioda, Amar je htio pare za koje je tvrdio da mu klub duguje. Miske je rekao tuži. Da je Miske rekao evo ti kroz platu sve to, vjerovatno bi Amar pristao. Ali sve je to šbbkbb.
Istina je da je pandemija pogodila sve klubove. Medjutim, eto bas Zeljo se trenutno bori za opstanak kad su financije u pitanju. Korona jest pogorsala stvari, ali nije glavni razlog zasto klub financijski jako lose stoji. Da ne uzimamo primjere iz drugih zemalja, pogledaj samo klubove iz nase lige. Nijedan klub ne grca u dugovima kao mi, mozda samo Olimpic. Morali smo prodati standardnog prvotimca usred sezone da ne bi morali „aktivirati“ imovinu, ili barem da bi malo prolongirali tu temu. Velez, cije se uprava ugledala na tadasnju Zeljinu, u ovim teskim vremenima pandemije gradi tribinu. Niti u jednom klubu se igracima ne duguje vise od polugodisnje place. Tako da, pandemija utjece na financije, ali daleko od toga da je glavni razlog za ovo stanje.

Oko Amarove place ti je Faca vec odgovorio. Jednostavno ne ide, da si Pep Guardiola ne ide. Ugovor na 3 god i ugradjivanje nekog imaginarnog duga u placu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 8:45 pm

Sledeći ko napiše post o politici ide metar u Banoviće.
イビチャ・オシム
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 8:52 pm

Izlija moj dobri, politika - htjeli mi to ili ne je u svim sferama nasih zivota nazalost, tako i u onom sportskom. Slazem se sa @Valterom da joj nije mjesto ovdje (iako grijesi da iko ovaj forum koristi za politicka prepucavanja, vjerovao on to ili ne), ukoliko je to zelio da napise, ali onaj koji bude nacelnik sljedece 4 godine ce direktno ili indirektno uticati i na Zelju, sta god mi mislili o tome. To treba biti tema price u kontekstu Zelje.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Valter
Postovi: 1318
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 9:14 pm

storm_raider je napisao/la:
čet nov 12, 2020 8:52 pm
Izlija moj dobri, politika - htjeli mi to ili ne je u svim sferama nasih zivota nazalost, tako i u onom sportskom. Slazem se sa @Valterom da joj nije mjesto ovdje (iako grijesi da iko ovaj forum koristi za politicka prepucavanja, vjerovao on to ili ne), ukoliko je to zelio da napise, ali onaj koji bude nacelnik sljedece 4 godine ce direktno ili indirektno uticati i na Zelju, sta god mi mislili o tome. To treba biti tema price u kontekstu Zelje.
Vršenje pritiska na načelnika i vječnike (poslije izbora) da učine što više dobrog za Želju DA, a ovo predizborno licitiranje za koga glasati jer bi ko biva bio bolji za Želju NE.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 10:42 pm

Valter je napisao/la:
čet nov 12, 2020 9:14 pm
storm_raider je napisao/la:
čet nov 12, 2020 8:52 pm
Izlija moj dobri, politika - htjeli mi to ili ne je u svim sferama nasih zivota nazalost, tako i u onom sportskom. Slazem se sa @Valterom da joj nije mjesto ovdje (iako grijesi da iko ovaj forum koristi za politicka prepucavanja, vjerovao on to ili ne), ukoliko je to zelio da napise, ali onaj koji bude nacelnik sljedece 4 godine ce direktno ili indirektno uticati i na Zelju, sta god mi mislili o tome. To treba biti tema price u kontekstu Zelje.
Vršenje pritiska na načelnika i vječnike (poslije izbora) da učine što više dobrog za Želju DA, a ovo predizborno licitiranje za koga glasati jer bi ko biva bio bolji za Želju NE.
Vrsimo pritisak evo godinama na nacelnika, slabi rezultati. Treba nam promjena, pa ili cemo trenutnog vise cijeniti, ili cemo reci hvala Bogu da je otisao. To je moje misljenje, nije ni lobiranje, niti sam clan ijedne stranke, iako sam "politicki pismen"...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 11:18 pm

Ja pričam direktno u kontekstu Želje. Boli me racku i za SDA i političke priče. Izuzetno sam pismen politički, nisam ovca.

Evo npr, ako gledamo stranački, načelnik iz iste stranke iz koje je Koldžo, Hamdo Ejubović je stalno davao u klub, a njegova opština uopšte nije "dužna" prema Želji.

Sa ovim bivolom sve što je trebalo je išlo teško i taldžijski. Za neke stvari licno znam koliko je bio džon i interes u svemu tražio.

Svako za sebe nek procijeni, ja samo tražim od vas sviju da razmislite i glasate.
 
neroazzuro
Postovi: 1912
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 12, 2020 11:36 pm

Jel 'no on onomad obeća "bagere na jesen" nekad 2011, 2012?
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3564
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 13, 2020 12:12 am

Ja takodjer mislim da se treba podrzati onaj ko je prijatelj kluba. Na zalost zivimo u bari, gdje je politika najveci krokodil... trenutni krokodil nas je kostao puno puta, treba ga maci...

A sto Igla rece, jebe mi se za sve stranke...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 13, 2020 12:26 am

neroazzuro je napisao/la:
čet nov 12, 2020 11:36 pm
Jel 'no on onomad obeća "bagere na jesen" nekad 2011, 2012?
Jeste. Na proslavi titule, pred 10 000 navijaca.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
neroazzuro
Postovi: 1912
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 13, 2020 3:11 am

Il bijaše za 10000KM? Il oboje?
Meščini da je bio ček na 10K bosanskih maraka.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 13, 2020 8:28 am

neroazzuro je napisao/la:
pet nov 13, 2020 3:11 am
Il bijaše za 10000KM? Il oboje?
Meščini da je bio ček na 10K bosanskih maraka.
Oboje, na proslavi duple koliko se sjecam.
Forza 1921!

Oda majstore!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 153 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija