Moderator/ica: storm_raider

 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 2:02 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
čet nov 05, 2020 1:19 pm
Ne kontam majke mi, dizemo ovo Sarajevo kao da su neki Dream tim, po cemu su to igracine Dupovac kojem je Sarajevo vrh karijere, Handzic debelguzi, nekakav Pejovic smijesan igrac, Pidru digli u nebesa, a lik zemlja, zrak. Jedina dva igraca koja njih drze u zivotu su Rahmanovic i Tatar, a prije svega ovaj prvi.
100%.

Jedina razlika je što su sada u nekom nizu, pa imaju samopouzdanja, te imaju širu klupi i znaju da niko nije nezamjenjiv, pa malo više i ginu na treninzima i na terenu.
Osim toga vjerovatno imaju i redovna primanja, pa ih lako možeš kazniti zbog nezalaganja.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 2:04 pm

Pa oni sve tekme dobijaju na samopouzdanje, jedan kiks ce njih dobro zaljuljat, mozda ih je sinoc zaljuljalo i ovo jer su nas unistili u prvom, a onda na kraju izvlacili bod.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
ZeljinManijak
Postovi: 309
Pridružen/a: ned mar 31, 2019 7:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 3:17 pm

Kospa je napisao/la:
čet nov 05, 2020 10:29 am
Al jedno je sigurno, mi vecih dusmana od smradova sa lavora nemamo. Toliko su bolesni, iskompleksirani da je to nevjerovatno.
Par pitara što poznajem su mi priznali da smo im nabili komplekse :D Sinoć smo zajedno gledali tekmu ,pružili ruku na kraju i to je to.Oni ubjedljivili bili da će nas dobiti mi iznenadili u drugom.Bezveze se kone dižu u nebesa nije sve baš tako bajno .
 
NeodgovorniPojedinac
Postovi: 185
Pridružen/a: uto nov 05, 2019 4:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 4:10 pm

O utakmici je bolje i ne pričati. Bod piši, većinu ostalog briši.
Prvo poluvrijeme sramotno, očekivao sam i mislio da je jedino moguće izdržati sa nekim duplim blokom i generalno defanzivnijom formacijom, ali ono je bilo ispod svakog nivoa, jesmo se branili, ali je bilo rupa na sve strane i samo zahvaljujući pukoj sreći gubili smo minimalno. Izašli smo kao da igramo protiv 4 Makabija odjednom!
Drugo poluvrijeme mnogo, mnogo bolje, ali da su oni imali normalnije napadače, drugo poluvrijeme se ne bi moralo ni igrati, bili bi deklasirani u prvom.
Ponovimo li ovakav pristup iz prvog poluvremena u BL, pa makar to bilo i samo jedno poluvrijeme, ovaj bod neće značiti apsolutno ništa.
 
Norsborg
Postovi: 306
Pridružen/a: pet jul 14, 2017 10:36 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 4:20 pm

Haklapuc je napisao/la:
čet nov 05, 2020 12:48 pm
Žao mi je prvog poluvremena, naši izašli kao da igraju protiv Reala, usrali se. Ako na to još dodamo pogrešnu postavku i Veselog i Mujezinovića koji nisu ni došli na utakmicu, dobijemo to što smo dobili.

Amar je upravu, sve je dobro rekao. Ostaje žal zbog pristupa i pravljenja bauka od Sarajeva, jer iako može zvučati čudno, meni je ova utakmica pokazala da smo još uvijek bolji od njih kad hoćemo i kad igramo s mudima.

Svaka čast Bekriću, s 36 godina na leđima onako izdominirati i nositi nas skoro i do preokreta nije mala stvar.

Erić, Bekrić, Blažević, štoperi, Hajdarević, Meša, Lendrić prolazna ocjena za drugo poluvrijeme, za prvo samo štoperima.

Volio bih da se varam, ali mislim da se sa Štilom nešto čudno dešava. Gledam protiv Radnika, izlazi iz igre, ne pozdravlja se s Amarom. Dobacuje Mujezinoviću zbog toga što mu nije dodao loptu. Jučer na derbiju zapuca onaj indirekt, okrenu se prema klupi psujući i dobacujući nekome. Mešin gol nije ni proslavio. To jednostavno ne liči na Štilu i to nije Štila koji je postao kapiten ekipe. Ne znam šta se dešava, ali bi dobro bilo da se to riješi, jer nam treba Štila u najboljem izdanju.
Samo da znaš,nije zapucao indirekt nego direkt.Van šesnaesterca i golman je igrač kao svaki drugi pa je svako igranje rukom direktan slobodan udarac.To je pravilo od pamtivjeka iako neki misle da se to mijenjalo.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 4:35 pm

U BL opet poceti sa Sehom na lijevom beku, jednom je stavio Zakarica u dzep, moze opet. Blazevic nek se ganja sa Ziljkicem. Hajdar ili Bojo na Vranjesa i tjt. Prema naprijed romb opet sa Bekricem, nadam se da ce Juricic biti u rosteru. Veselog ostaviti u Sarajevu.

I mislim da ce sudjenje biti kriminalno, poslije poraza u Tuzli, Borcu gori pod nogama i trebamo biti spremni na sve.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5235
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 5:57 pm

Kažu, Vladan Kovačević još kleči.
slika
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
reks1
Postovi: 823
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 6:30 pm

Poznato vam je da se navijači FK Sarajeva popularno nazivaju "Pitari", ali mali broj ljudi zna historijsku pozadinu tog nadimka. FK Sarajevo, čije je orginalno ime bilo FK Torpedo po uzoru na Torpedo Moskvu, nastalo je kao sportska sekcija Komunističke partije u BiH. Komunisti su osvojili vlast i kako to obično biva kad se dođe do vlasti, posebno jednopartijske, željeli su poklopiti sve pore društva, pa im je bila potrebna i vlastita sportska sekcija. Naravno, nakon raskola sa Staljinom, ime "Torpedo" više nije bilo prihvatljivo, pa su tako sebi prisvojili ime grada.
Ipak, partijski projekat nije dobro išao. Iako se radilo o klubu iza kojeg je stajala država koja je donijela i političku direktivu da se najbolji Željini igrači prebace u ovaj politički projekat, interes za utakmice FK Sarajeva bio je izuzetno mali, s obzirom da je u Sarajevu već postojao autohtoni klub Željezničar. Tada se uprava kluba u pokušaju da privuče gledaoce na utakmice sjetila revolucionarnog rješenja: na ulazu stadiona posjetiocima su dijelili besplatan burek. U godinama neimaštine i oskudice nakon Drugog svjetskog rata mnogoj sirotinji je besplatan burek bio dovoljno jak motiv da dođu na utakmicu. Tako nastaju prvi navijači FK Sarajevo.
Poslije, naravno, kako je u Sarajevo planski doseljavano ruralno stanovništvo iz raznih dijelova Jugoslavije počeo je naglo rasti i broj navijača Sarajeva, s obzirom da su mnoge novopridošlice vjerovale da će se lakše uklopiti u sredinu i brže savladati hodanje asfaltom ako budu navijali za klub koji nosi ime grada. Tako se u međuvremenu broj navijača Sarajeva uspio popeti na nekih 25% u odnosu na broj navijača Želje.
PREUZETO
Nikad Udba nikad Torpedo!!!!!!!!
 
ANamelessGhoul
Postovi: 1735
Pridružen/a: pon avg 15, 2016 1:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 7:42 pm

avlami97 je napisao/la:
čet nov 05, 2020 5:57 pm
Kažu, Vladan Kovačević još kleči.
slika
Predo selam
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6738
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 8:27 pm

Joj teksta od Hajdarevicu na gg ja kontao o Xaviju pricaju...ok odigrao dobro derbi zadnjih 20-30min i sta sada? A reprezentativac haha

Abd da se proda za miliona ali bgm tanko
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5135
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 9:07 pm

Ma realno ako ćemo, ja goreg beka od Blaževića nisam vidio odavno. Čak mislim da i Mehremić je bio bolji.
Hajdar isto tako, loš do bola. Svaka lopta frljava, svako primanje čeka je umjesto da ide na nju.
To što se poklopilo u drugom da Tuce povuče pa su i oni izgledali bolje, ali u suštini ovo kako oni igraju nije ni za Slobodu, a ne za Želju.
Ima ih još, većina...ali ne bih sad pregonio.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet nov 05, 2020 9:53 pm

salle86 je napisao/la:
čet nov 05, 2020 9:07 pm
Ma realno ako ćemo, ja goreg beka od Blaževića nisam vidio odavno. Čak mislim da i Mehremić je bio bolji.
Hajdar isto tako, loš do bola. Svaka lopta frljava, svako primanje čeka je umjesto da ide na nju.
To što se poklopilo u drugom da Tuce povuče pa su i oni izgledali bolje, ali u suštini ovo kako oni igraju nije ni za Slobodu, a ne za Želju.
Ima ih još, većina...ali ne bih sad pregonio.
Sta ces, limitirani smo, ali se momcima mora kapa skinuti za ovih 29 bodova s obzirom na neredovne plate, koronu, Makabi odmah...izvukli su maksimalno ovo dosad sto se odigralo i na tome im hvala. Kao i Amaru.
Imam osjecaj da ce u Banja Luci pasti maksimalno jedan gol. 1 : 0, 0 :1, 0 : 0.
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
HajrA
Postovi: 360
Pridružen/a: sub dec 24, 2016 7:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 06, 2020 8:24 am

Blazevic - konstantno los
Veseli - totalno van forme i fudbala
Mule - polahko se vraca u mod u kojem je bio od dolaska u Zelju
TM87
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 06, 2020 8:42 am

Dovedite Krpu!
 
Ludvig Leple
Postovi: 285
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 06, 2020 9:21 am

salle86 je napisao/la:
čet nov 05, 2020 9:07 pm
Ma realno ako ćemo, ja goreg beka od Blaževića nisam vidio odavno. Čak mislim da i Mehremić je bio bolji.
Hajdar isto tako, loš do bola. Svaka lopta frljava, svako primanje čeka je umjesto da ide na nju.
To što se poklopilo u drugom da Tuce povuče pa su i oni izgledali bolje, ali u suštini ovo kako oni igraju nije ni za Slobodu, a ne za Želju.
Ima ih još, većina...ali ne bih sad pregonio.
Bravo.

Kratko i jasno!
 
Avatar
Schwarz
Postovi: 157
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 06, 2020 10:56 am

avlami97 je napisao/la:
čet nov 05, 2020 5:57 pm
Kažu, Vladan Kovačević još kleči.
slika
Alispahic izgleda samo majstorske golove zabija.Ovaj i onaj protiv Radnika na Grbavici su medju najljepsim golovima koje smo mi postigli.
Al gledajuci ovaj go, zapade mi za oko u sredini nas igrac(Lendric mi se cini) da stoji i ne pomjera se prilikom suta.
Ma idi prem golu, mogla je lopta pogoditi stativu i precku. Inace nam je kretanje bez lopte blago reci uzasno. Al eto u ovoj situaciji se dobro zavrsilo po nas, al mislim da dosta vise moraju da se krecu i otvaraju sami sebi prostor za igru.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge."
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 06, 2020 11:01 am

A jel realno da ce Tuzla igrati bez pola prvih 11 protiv njih.. Nas uhvate u paklenom rasporedu, Široki im došao sa 13 igrača, dokle..
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 06, 2020 11:09 am

exbabilon je napisao/la:
pet nov 06, 2020 11:01 am
A jel realno da ce Tuzla igrati bez pola prvih 11 protiv njih.. Nas uhvate u paklenom rasporedu, Široki im došao sa 13 igrača, dokle..
Koji igraci ne igraju za City?
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 06, 2020 11:14 am

NAVIJAČ je napisao/la:
pet nov 06, 2020 11:09 am
exbabilon je napisao/la:
pet nov 06, 2020 11:01 am
A jel realno da ce Tuzla igrati bez pola prvih 11 protiv njih.. Nas uhvate u paklenom rasporedu, Široki im došao sa 13 igrača, dokle..
Koji igraci ne igraju za City?
Zbog žutih kartona neće biti Bobana Đerića, a od ranije su povrijeđeni Muminović, Džafić i Kojić. No, prave glavobolje zadaju nove povrede i Tuzla bi mogla ostati bez Ivana Kostića, Nermina Crnkića i Voje Ubiparipa pred ovaj duel, što bi joj značajno smanjilo šanse da ostvari pozitivan rezultat.
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 06, 2020 11:21 am

exbabilon je napisao/la:
pet nov 06, 2020 11:14 am
NAVIJAČ je napisao/la:
pet nov 06, 2020 11:09 am
exbabilon je napisao/la:
pet nov 06, 2020 11:01 am
A jel realno da ce Tuzla igrati bez pola prvih 11 protiv njih.. Nas uhvate u paklenom rasporedu, Široki im došao sa 13 igrača, dokle..
Koji igraci ne igraju za City?
Zbog žutih kartona neće biti Bobana Đerića, a od ranije su povrijeđeni Muminović, Džafić i Kojić. No, prave glavobolje zadaju nove povrede i Tuzla bi mogla ostati bez Ivana Kostića, Nermina Crnkića i Voje Ubiparipa pred ovaj duel, što bi joj značajno smanjilo šanse da ostvari pozitivan rezultat.
Ouuu lose...
Ja volim Želju. Za njega sve.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 301 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija