Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 2:02 pm

Sretno Dadi Sadikovicu, nasem najboljem veznjaku i velikom Manijaku koji je puno nepravde pretrpio u Zelji i na kraju pokazao da je pravi igrac. Koliko god mi je zao sto je otisao i sto smo u deficitu na toj poziciji ipak mi je zbog njega jako drago. Otjeran je kod Kostica jer nije navodno bio dovoljno dobar, ali eto jesu 3x skuplji Secerovic i Radinovic. Na kraju je sve doslo na svoje, Dado se vratio tamo gdje mu je mjesto i eto rijesi sebi egzistenciju. Nikad nije lajao i pricao ruzno nista... neka bude primjer svima !
Jel sad Amar vratio one kamate sto naplacuje, igraca koji je igrao za sitniš proda za 200 tisuca eura i 20% od transfera narednog??? Plus doveden iz ekipe koja je kod nas zadnja i to nije bio standardan.Kako je to moguce??? Salim se, naravno. Tako se ovdje postavljaju stvari. Miske genijalac jer je ugradio klauzulu za Sabana. Hajmo hvalospjeve pisati... jok eto trebao ga je za dzabe prodati i ne razmisljati o buducnosti.
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 2:24 pm

Damir Sadiković u nastavku sezone neće nositi dres Željezničara.

Odlični veznjak karijeru nastavlja u Poljskoj, a njegov novi klub bit će Cracovia u kojoj nastupa njegov nekadašnji saigrač iz Željezničara Matej Rodin. Plavi će inkasirati 200 hiljada eura uz eventualnih 20 posto od narednog transfera koji napravi ovaj fudbaler.
 
neroazzuro
Postovi: 1911
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 2:28 pm

mamba21 je napisao/la:
pet okt 02, 2020 1:57 pm
neroazzuro je napisao/la:
pet okt 02, 2020 12:58 pm
Vidi ti nama druga mambe što se malo pravi francuz :)
:?:
Imali smo mi strategiju samoodrživosti i to prilično uspješnu i ti to dobro znaš. Zasnivala se na više osnova ali najznačajniji dio je na transparentnom i zakonitom poslovanju što je osnova za značajnije prihode od sponzora i navijača.
Sve suprotno od ovog što babukina neformalna grupa radi pa se sad žali da eto hudnici ne mogu namaći pare.
Da sad ne elaboriram sve planove jer se ni ja ne sjećam svega, od reklama na sjeveru, osvjetljavanja pomoćnog da se izbjegne plaćanje plastičnog opštini do planova za izgradnju kampa sredstvima od prodaje pomoćnog terena al, naravno, ne ovako netransparentno i preko koljena samo da se rastali.
Samo nam je zapravo falio ili Amar ili strpljenje s drugim trenerom dok taj ne zadobije povjerenje navijača.
Podsjećam te da su pitari bili kineska prćija i kad su igrali Amirom, Memijom i co. za titulu kao i onda kad Kerla odigra rukom i syeba sve, a tad nisu ni bili u igri za titulu nego mi.
Ali eto, daaaaaaj titulu, obećali ste (opet postavljam pitanje jel ikad iko vidio to "obećanje").
I onda dođe babuka sa svojim ultimatumima...
Da se sad ne pravim posebno pametan ali sam bukvalno molio ovdje za razum kad se tjeralo i vidio na šta će ovo izaći. Zato i tebi opet kažem, ni ovo još nije loše šta nas još čeka.
Doduše, "dok je babuka tu ja se ne sikiram!"
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6730
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 2:40 pm

milanribar je napisao/la:
pet okt 02, 2020 1:59 pm
cipiripi je napisao/la:
pet okt 02, 2020 1:16 pm
Evropa+Sadikovic+AEK mi cemo inkasirat preko 560 000 Eura, ako ovaj iznos koji je SIGURAN ne obezbjedi nam kakvu takvu stabilizaciju i ako se sa ovim parama ne izmire SVA dugovanja prema igracima onda svi iz UPRAVE NEKA ODJEBU OD KLUBA
Prema nekim informacijama mjesecno na igrace trosimo 100 hiljada eura otprilike, tako da tesko da to moze sve pokriti....
Na ovu skupinu mentalni patuljaka puno je i 50.000 mjesecno.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 2:50 pm

neroazzuro je napisao/la:
pet okt 02, 2020 2:28 pm
mamba21 je napisao/la:
pet okt 02, 2020 1:57 pm
neroazzuro je napisao/la:
pet okt 02, 2020 12:58 pm
Vidi ti nama druga mambe što se malo pravi francuz :)
:?:
Imali smo mi strategiju samoodrživosti i to prilično uspješnu i ti to dobro znaš. Zasnivala se na više osnova ali najznačajniji dio je na transparentnom i zakonitom poslovanju što je osnova za značajnije prihode od sponzora i navijača.
Sve suprotno od ovog što babukina neformalna grupa radi pa se sad žali da eto hudnici ne mogu namaći pare.
Da sad ne elaboriram sve planove jer se ni ja ne sjećam svega, od reklama na sjeveru, osvjetljavanja pomoćnog da se izbjegne plaćanje plastičnog opštini do planova za izgradnju kampa sredstvima od prodaje pomoćnog terena al, naravno, ne ovako netransparentno i preko koljena samo da se rastali.
Samo nam je zapravo falio ili Amar ili strpljenje s drugim trenerom dok taj ne zadobije povjerenje navijača.
Podsjećam te da su pitari bili kineska prćija i kad su igrali Amirom, Memijom i co. za titulu kao i onda kad Kerla odigra rukom i syeba sve, a tad nisu ni bili u igri za titulu nego mi.
Ali eto, daaaaaaj titulu, obećali ste (opet postavljam pitanje jel ikad iko vidio to "obećanje").
I onda dođe babuka sa svojim ultimatumima...
Da se sad ne pravim posebno pametan ali sam bukvalno molio ovdje za razum kad se tjeralo i vidio na šta će ovo izaći. Zato i tebi opet kažem, ni ovo još nije loše šta nas još čeka.
Doduše, "dok je babuka tu ja se ne sikiram!"
Ja sam gore odgovorio za transfere. U takvoj si situaciji da ih moras prodavati sa sicu da bi prezivio, nasa realnost. Memija je koliko se sjecam isto otisao za sitno, jer ti je trebalo para. Dado danas za 200.000 eura, mnogo ce nam pomoci, da li je i on mogao za vise, ne znam. Svakom nasom djetetu zelim srecu i da zaradi milione u buducnosti.

Ovo si sve fino napisao, imali smo. Ne znam sto meni to odgovarate doce babuka ne brinite, vidim i leon isto pise. Smijesno. Zna se da sam do zadnjeg dana bio za proslu upravu. Ljudi vise nece dolaziti, ne vracajte se u proslost nego gledati sta dalje raditi u buducnosti i ko moze pomoci. Ako dodje Gredic kao sto se spominje, puna podrska za njega, kao i za svakog drugog koji je spreman pomoci u ovoj situaciji.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3029
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 3:01 pm

milanribar je napisao/la:
pet okt 02, 2020 1:59 pm
cipiripi je napisao/la:
pet okt 02, 2020 1:16 pm
Evropa+Sadikovic+AEK mi cemo inkasirat preko 560 000 Eura, ako ovaj iznos koji je SIGURAN ne obezbjedi nam kakvu takvu stabilizaciju i ako se sa ovim parama ne izmire SVA dugovanja prema igracima onda svi iz UPRAVE NEKA ODJEBU OD KLUBA
Prema nekim informacijama mjesecno na igrace trosimo 100 hiljada eura otprilike, tako da tesko da to moze sve pokriti....
To je bas onda prevelika cifra.
Ako uzmemo u obzir da nam za plate treba 200 000 KM i da sa strucnim stabom imamo 30 igraca onda u prosjeku dodje da svaki ima primanja preko 6600 KM platu.
U nasoj ekipi ove pare mogu zasluziti samo Stilic, Lendric i Alispahic. Osim uzima sebi koliko mu treba ali ostali igraci ne vrijede ovih plata u nasem klubu.

Za ove pare oni bi trebali "letiti" po terenu. Jesu li oni svjesni da ih dolaze gledati navijaci koji rade u prosjeku za 1000 KM i opet odvoje za godisnje, dresove i mnoge stvari iz Fan shop-a. Ako je ovo tacan iznos onda je ovo sramata za prikazane rezultate i igru u dosadasnjem dijelu.
Alea iacta est!
 
ANamelessGhoul
Postovi: 1732
Pridružen/a: pon avg 15, 2016 1:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 3:03 pm

Sretno Dado
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 3:20 pm

DADO sretno, hvala ti, zasluzio si, zaradi milione i vrati nam se nekada :zeljeznicar1:
Forza 1921!

Oda majstore!
 
tm87alem
Postovi: 522
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 3:41 pm

Dado, sretno! Dečko, jedan po jedan, za primjer! Eto njega nama opet, akobogda, ali kad zaradi dovoljno da može imati miran i stabilan život.

P.S. Uskoro dresovi, reče mi Belma danas u fan shopu. :zeljeznicar1:
 
Avatar
MU'MIN T.M.
Postovi: 271
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 3:55 pm

Bojo će se oporaviti i može zamjeniti Dadu, a tu je i Vrhovac. Treba dovesti Zolotića.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1946
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 4:49 pm

Rekao sam da ce dresovi doci proslog ponedjeljka medjutim pogrijesio sam, dosli su ovog, od utorka su na stampanju, protiv TC bi trebali igrat u novim.

Dado ide, 99 %.
Nije se kod njeg osjetio elan kao i prosle sezone, kada je bio pokretac, hvala Bogu imamo izmjenu za njega u vidu Hajdara ili Boje koji bi trebao ubrzo biti fit.
300 k eura (saban + dado) ce nam dosta pomoci da se konsolidujemo.

Pocetkom decembra bi trebala lec lova i od UEFE.

Ovoj upravi treba nova, svjeza krv, koja je iskusna i svojom pojavom moze donijeti stari sjaj.
Neki od vas su pisali o njima, otprilike su to dva predsjednika koja su nedavno bili na tim funkcijama uz jos neke ljude.


Zeljo kao Zeljo mora da izgradi plan samoodrzivosti, da li kroz D.D. ili neki drugi oblik, vidjet cemo, ovako se ne mozemo nosit, bar ne dugorocno.
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3029
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 5:02 pm

Je li istina da je Stili nastradala loza?
Alea iacta est!
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1820
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 5:10 pm

Hajd' napokon neke pare, sretno Dado!
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1946
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 5:17 pm

cipiripi je napisao/la:
pet okt 02, 2020 5:02 pm
Je li istina da je Stili nastradala loza?
Koliko znam, nije nista ozbiljno, al tesko da cemo ga racunat protiv tc
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK ŽeljezničarmE

pet okt 02, 2020 5:47 pm

.
Zadnja izmjena: Plavi orkestar, dana/u pet okt 02, 2020 6:18 pm, ukupno mijenjano 1 put.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3029
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 5:51 pm

Sta mislite kolike su sanse da se poslije pauze vrati publika na stadione.
Evo repka ce igrat nas kanton je dao dozvolu, ne vidim prepreke da i u prvenstvu ne bude gledalaca.
Savez je organozator i lige i utakmica reprezentacije ili ipak za prvenstvo moraju pitat Vicu i Dodika, jer oni svakako reprezentaciju ne osjecaju kaosvojom pa ih boli briga za istu.
Alea iacta est!
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 5:54 pm

Što ti treba da blatiš Fudu hljeba ti?
イビチャ・オシム
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 5:57 pm

Iz FK Željezničar potvrdili su kako je Štilić doživio parcijalnu rupturu zadnje lože i zbog toga će propustiti predstojeći duel Plavih u Premijer ligi BiH protiv Tuzla Cityja na stadionu Grbavica.

Duel s Tuzla Cityjem Plavi igraju u ponedjeljak u 20:00 sati.

Dobra vijest za ekipu s Grbavice je što nakon duela s Tuzlacima slijedi reprezentativna pauza zbog baraža za plasman na Evropsko prvenstvo i utakmica Lige nacija.

Nakon duela s Tuzla Cityjem Plavi će ponovo na teren 17. oktobra, kada ih očekuje duel sa sarajevskim Olimpikom.
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 5:59 pm

Izlija je napisao/la:
pet okt 02, 2020 5:54 pm
Što ti treba da blatiš Fudu hljeba ti?
Nedo Bog,ni pomislio nisam.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet okt 02, 2020 6:01 pm

Nema Štile, nema Dade, wow

Alispahić-Hajdarević
Veselinović-Mujezinović
Juričić-Lendrić

Klasična 4-4-2
Željezničar ante portas !

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Jacksparrow i 189 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija