Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
black64
Postovi: 816
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 12:09 pm

Procitao sam na ss forumu, pa je taj post obrisan. Da podijelim i sa vama ono sto sam procitao. Forumas Semper
Kako trener nogama i rukama devastira i unistava klub???

Transfer Bekric je omogucio treneru da inkasira 300.000 €. Novac je iz Juzne Koreje uplacen na trenerov privatni racun u Austriji.

Tadasnje predsjednistvo kluba je izdalo nalog banci u Juznoj Koreji da izvrsi prebacivanje novca ,a kao podlogu za transfer novca prilozili su odluku kluba gdje se navodi da je klub pozajmio novac od trenera.

To je fiktivna odluka jer ta pozajmica nikada nije realizirana i ne postoji ugovor o pozajmici.

Na transakcijiski racun kluba, a ni na blagajnu kluba nikada nije uplacena pozajmica trenera Amara Osima.

Od ukupno prebacenih 300.000 € na privatni racun Amara Osima 35% iznosa je trebalo uplatiti menadzeru Samira Bekrica. Ta uplata nikada nije izvrsena, menadzer je tuzio klub i dobio spor protiv kluba. Klub je na ime glavnice po presudi uplatio 200.000 KM na racun menadzera.

U tom iznosu od 300.000 € bio je ukljucen i iznos od 72.000 KM koje je klub dugovao treneru po presudi iz 2003 godine.

Ovaj iznos je zbog toga sto klub nije imao informaciju da je vec izvrsena uplata prebacivanjem novca iz Juzne Koreje jos jednom 2015. godine uplatio iznos od 72.000 KM na racun Amara Osima.

Dug od 72.000 KM uplacen je dva puta.
Bez obzira na to trener je obracunao kamatu u iznosu od 128.000 KM i kroz tuzbeni zahjev zaplijenio novac na racunu kluba. Angazovana je advokatska kancelarija koja je trebala uloziti prigovor. Iako je cijela struktura kluba (Selimovic i kompanija) znala da se treba potpisati punomoc advokatskoj kancelariji koja ce stititi intetes kluba u sporu sa Amarom Osimom ta punomoc nije potpisana i trener je naplatio 29.000 KM.

Za ovaj stetan posao za klub odgovoran je direktor kluba, predsjednik kluba i cijeli upravni odbor na celu sa Selimovicem.

Po odluci uprave ostatak duga za obracunatu kamatu na dva puta uplacenu glavnicu ce se isplacivati sa licnim primanjima trenera.

Licna primanja trenera iznose 8.000 KM neto, odnosno 13.600 KM bruto.
U ugovoru trenera Amara Osima koji je odobrila uprava na celu sa Selimovicem stoji da je klub u slucaju otkaza ugovora o radu treneru duzan isplatiti sve zaostale place do kraja trajanja ugovora koji je potpisan na 3.5 godine.

U prosloj godini u klub je stigla nova tuzba Amara Osima na iznos od 397.423 KM

Klub u sporu protiv Amara Osima zastupa advokatska kancelarija Ademovic-Filipovic. Cudna je koincidencija da je bas taj advokat Kenan Ademovic sadasnji clan uprave kluba.

Kuriozitet je da je pomenutoj advokatskoj kancelariji punomoc potpisao tadasnji v.d. direktora Jasmin Badjak, iako je znao da njegov potpis nije registrovan u ministarstvu pravde potpisuje punomoc. Bivsi predsjednik Selimovic koji ima registrovan potpis nije potpisao punomoc i time je otvorio mogucnost zajedno sa Jasminom Badjakom da Amar Osim dobije spor zbog propustanja za pozajmicu koja nikada nije registrovana u klubu i za koju ne postoji validna dokumentacija.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 2992
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 12:27 pm

Kako ekspresno obrisase ovaj post. Neko je prije par dana ovaj post i ovdje objavio i neka je neka raja zna sta se desava. Ako je istina neka stoji, ako nije neka se izbrise
Alea iacta est!
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1225
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 12:46 pm

Ovi strucnjaci su razgovarali s Petrom Corlukom oko mogucnosti da novi GS bude Violeta
 
IgrajZheljo
Postovi: 57
Pridružen/a: ned feb 23, 2020 10:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 1:10 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
sub sep 26, 2020 12:46 pm
Ovi strucnjaci su razgovarali s Petrom Corlukom oko mogucnosti da novi GS bude Violeta
Sarkazam ili stvarno?
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 1:33 pm

Svi se pojačavaju, dovode deficitarne pozicije. Velež našao izvor nafte, šta li? Zrinjski i pored onolike širine dovodi novog igrača. Pitari ista stvar.
I onda kažu nema sada pojačanja. Kako nema, nije ovo Engleska liga da nema pojačanja.

Uglavno, ovi favoriti se dodatno pojačavaju, a mi nemamo otkud em nema para em nema više aktivnih igrača iz one Amarove generacije da ih dovede.

Nego zar mi nismo fotbal klab. Nešto se ovih dana više priča o nekim drugim stvarima. I što je najjače, pojačavamo upravu a ne tim. :D
Halo, fotbal klab Amare.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6650
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 1:41 pm

Pa zar sumnjate u veliko sefa? Ima on jokera u rukavu hahaha
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 1:47 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
sub sep 26, 2020 12:46 pm
Ovi strucnjaci su razgovarali s Petrom Corlukom oko mogucnosti da novi GS bude Violeta
Je li to dobro ili loše?
 
IgrajZheljo
Postovi: 57
Pridružen/a: ned feb 23, 2020 10:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 2:13 pm

Leon_Professional je napisao/la:
sub sep 26, 2020 1:47 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
sub sep 26, 2020 12:46 pm
Ovi strucnjaci su razgovarali s Petrom Corlukom oko mogucnosti da novi GS bude Violeta
Je li to dobro ili loše?
Ako je istina trebalo bi bit dobro, Violeta je jedna od najjacih kompanija u bih
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 2:23 pm

Nista od toga.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
neroazzuro
Postovi: 1896
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 2:31 pm

Čudi me...
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6650
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 2:55 pm

Treba vidjeti sa Amarom da dovede jos nekog penzionera u klub, da mu se obezbijedi egzistencija. Vidim da je Stanic kod nas bas fino se namirio, aferim ljudino.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 3:28 pm

“Igrači su tražili da se baraž za Sjevernom Irskom igra na Grbavici. Teren u Zenici nije baš idealan, pa smo odlučili da baraž igramo u Sarajevu, a meč sa Holandijom u Ligi Nacija u Zenici."

Bar je teren još uvijek uredu i dobar.
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 4:32 pm

Leon_Professional je napisao/la:
sub sep 26, 2020 1:33 pm
Svi se pojačavaju, dovode deficitarne pozicije. Velež našao izvor nafte, šta li? Zrinjski i pored onolike širine dovodi novog igrača. Pitari ista stvar.
I onda kažu nema sada pojačanja. Kako nema, nije ovo Engleska liga da nema pojačanja.

Uglavno, ovi favoriti se dodatno pojačavaju, a mi nemamo otkud em nema para em nema više aktivnih igrača iz one Amarove generacije da ih dovede.

Nego zar mi nismo fotbal klab. Nešto se ovih dana više priča o nekim drugim stvarima. I što je najjače, pojačavamo upravu a ne tim. :D
Halo, fotbal klab Amare.
Sad bi oni prodavali pomoćni, ko fol da grade kamp, a kukali su da je neko gradjevinac i hrpe betona. Koje licemjerstvo.
Koji nekarakter.
Moj stav prema svim budućim upravama je da istog trena odu ako ne mogu biti na nuli uz finasiranje tekućih obaveza. Iste sekunde neka se kupe, pa bilo da se radi i o Misimoviću, i o plejadi Amarovih pijuna. Željina imovina je nešto sveto. Željina imovina može biti samo unapredjena, iskorištena, tj upotrebljena za ostvarenje dodatne vrijednosti i bez promjene vlasništva. To se odnosi i na one m2 oko SD i na pomoćni i na svaki m2. Ko god nije sposoban biti na nuli, ili ostvariti neku dobit, neka ne računa investicije od prodaje. Taman da mi je i otac rodjeni, što bi rekao Misimović.
Vezano za ovo, mislim da bi svi osim Badžaka trebali da su već podnjeli ostavke, a i on ako misli da je prodaja, aktivacija, zamjena uz doplatu ili bilo koja varijanta nešto dobro za Želju.
 
dell21
Postovi: 2333
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 5:03 pm

Ma njima je još malo vremena ostalo, polahko ističe. Došli su pred zid gdje nemogu dalje jer ne znaju . Nsu sposobni za plate skupiti a kamoli da dovode igrače ili da ulažu u stadion.
Dobro kolega gore reče. Sljedeća uprava kad dođe i ako ne može obezbijediti normalno funkcioniranje kluba ,plate i ostala izdavanja kluba bez zaduživanja odma im noga MORA biti.
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 5:13 pm

dell21 je napisao/la:
sub sep 26, 2020 5:03 pm
Ma njima je još malo vremena ostalo, polahko ističe. Došli su pred zid gdje nemogu dalje jer ne znaju . Nsu sposobni za plate skupiti a kamoli da dovode igrače ili da ulažu u stadion.
Dobro kolega gore reče. Sljedeća uprava kad dođe i ako ne može obezbijediti normalno funkcioniranje kluba ,plate i ostala izdavanja kluba bez zaduživanja odma im noga MORA biti.
Tako je. Ako se tako skupština postavi, a trebala bi, onda kada neko obećaje titulu, obećaje je ali da ostavi klub na nuli.
Lako je ganjat titulu, zadužiti klub i onda otići. Nažalost u nas je skupština ko da se sve negdje drugo dogadja, a ne u njihovom klubu.
Davno sam ja rekao, skupština je kod nas najslabija karika. Da je skupština OK, mi uopšte ne bi bili u problemima.
Da li je toj skupštini podnesen godišnji izvještaj za 2019? Mogu mislit sve covid kriv. Covid i uplatnicu nije ispunio. Kako je ocjenjen izvjestaj za 2019? Mi isto ko da smo u Tanzaniji, a ne Europi.
Zato treba mjenjati stvari. Za mene je najbolji model dioničara, jer je zadržava filozofiju Želje, a izbacuje mahalu iz kluba.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6650
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 5:19 pm

Mi skupstine ko da i nemamo, kad samo vidite ko tamo sjedi.

Realno nakon ovih prica ko ce nama dociz kada cuju da se nema dinara

Igraj ovaj Zakaric dobro u zadnje vrijeme, znaci mi borba za 3-4
Zadnja izmjena: SIMA_SIMAU, dana/u sub sep 26, 2020 5:29 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 5:29 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
sub sep 26, 2020 5:19 pm
Mi skupstine ko da i nemamo, kad samo vidite ko tamo sjedi.

Realno nakon ovih prica ko ce nama dociz kada cuju da se nema dinara
Brzo bi se pare namakle, ako ima povjerenje navijača i to ne svih, nego tipa onih koji su kupili desetogodišnje. Ponudi tim navijačima tog tipa, sada dionice u zamjenu za upravljanje, dobijaš višestruku korist.
1. Dobijaš svjež novac trenutno.
2. Dobijaš kvalitet u kontroli rada kluba jer svaki koji je dao pare bit će posvećen tome.
3. Tjeraš mahalu iz kluba
4. Otvaraš prostor za još ozbiljnije ulagače...
5. Prve 4. tačke se superponiraju i svakim danom dobijaš nove ozbiljne članove i postaješ sve bolji i bogatiji klub...
5. Ne mjenjaš karakter kluba...i dalje je svih onih koji ga vole.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6650
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 5:35 pm

Qooler je napisao/la:
sub sep 26, 2020 5:29 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
sub sep 26, 2020 5:19 pm
Mi skupstine ko da i nemamo, kad samo vidite ko tamo sjedi.

Realno nakon ovih prica ko ce nama dociz kada cuju da se nema dinara
Brzo bi se pare namakle, ako ima povjerenje navijača i to ne svih, nego tipa onih koji su kupili desetogodišnje. Ponudi tim navijačima tog tipa, sada dionice u zamjenu za upravljanje, dobijaš višestruku korist.
1. Dobijaš svjež novac trenutno.
2. Dobijaš kvalitet u kontroli rada kluba jer svaki koji je dao pare bit će posvećen tome.
3. Tjeraš mahalu iz kluba
4. Otvaraš prostor za još ozbiljnije ulagače...
5. Prve 4. tačke se superponiraju i svakim danom dobijaš nove ozbiljne članove i postaješ sve bolji i bogatiji klub...
5. Ne mjenjaš karakter kluba...i dalje je svih onih koji ga vole.
Mi tesko mozemo mahalu iz kluba otjerati, sjeti se ko je otjerao prosle trener i igrace.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 5:47 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
sub sep 26, 2020 5:35 pm
Qooler je napisao/la:
sub sep 26, 2020 5:29 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
sub sep 26, 2020 5:19 pm
Mi skupstine ko da i nemamo, kad samo vidite ko tamo sjedi.

Realno nakon ovih prica ko ce nama dociz kada cuju da se nema dinara
Brzo bi se pare namakle, ako ima povjerenje navijača i to ne svih, nego tipa onih koji su kupili desetogodišnje. Ponudi tim navijačima tog tipa, sada dionice u zamjenu za upravljanje, dobijaš višestruku korist.
1. Dobijaš svjež novac trenutno.
2. Dobijaš kvalitet u kontroli rada kluba jer svaki koji je dao pare bit će posvećen tome.
3. Tjeraš mahalu iz kluba
4. Otvaraš prostor za još ozbiljnije ulagače...
5. Prve 4. tačke se superponiraju i svakim danom dobijaš nove ozbiljne članove i postaješ sve bolji i bogatiji klub...
5. Ne mjenjaš karakter kluba...i dalje je svih onih koji ga vole.
Mi tesko mozemo mahalu iz kluba otjerati, sjeti se ko je otjerao prosle trener i igrace.
U pravu si. Ovo gore je idealiziranje i put da Željo bude bogat i napredan klub. Realnost je da mnogi ne vide Želju kao takvog. Takvim Željo služi da pijačare, prave spletke i posluju po principu pijace. Danas to sve imamo.
Zato od gradnje tribina i travnjaka, veći prioritet ima gradnja statuta. Onaj ko uredi klub pravno-formalno bit će zaslužan ko svi dosadašnji velikani Želje zajedno.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6650
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub sep 26, 2020 5:55 pm

Statut je najbitniji sada, nadam se uskoro da cemo ga i imati
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], kvalitet, PlavaDobrinja1921, Ujko i 48 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija