Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
kokoška
Postovi: 725
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 1:06 pm

Leon_Professional je napisao/la:
pet sep 25, 2020 10:15 am
Eh kad babuka dođe sa svojim znanjem će napraviti bolju ekipu nego prije i to duplo jeftiniju. Samo da babuka dođe.
Dosta je bilo gradnje, nismo građevinska firma.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 1:14 pm

Andjusic u Velezu, lego bi nam ko budali samar.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
igla
Postovi: 3618
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 1:17 pm

Charlie Sheen je napisao/la:
pet sep 25, 2020 1:05 pm
U ovoj situaciji najpostenije bi bilo iz kluba da kazu kako titula nije prioritet vec evropa,tako da se smanji pritisak i da navijaci ne zive u laznoj nadi ( znam da su ovi dosli kako bi uzimali titule ali bojim se da se Amar zajebao malo,odavno govorim da mi djeluje da on zivi jos u 2009,toj a bgm tako mu i transfer lista pokazuje). Jedina opcija u ovom trenutku jeste guranje mladjih igraca ( Mujic,Gasal,Durakovic,Subasic...) uz Stilu,Dadu,Mesu,Hajdara mislim da Evropa ne bi trebala doci u pitanje a siguran sam da ce se jedan od nabrojanih istaci i skrenuti paznju skauta, mi smo prestali sa prodajom igraca, prestali smo praviti igrace prije svega ono sto je Zelju krasilo godinama,bjezimo od izvornih vrijednosti kluba ganjajuci se za pehar, Zeljo se nikad nije pratio zbog titula i vidim neki bi prodali klub zbog pehara,smijesno i zalosno u isto vrijeme.
Mi se ponovo prije svega moramo finansijski stabilizovati i moramo se pomiriti sa cinjenicom da pare uzimaju trofeje mi ih trenutno nemamo, ja ne znam nijedan klub na svijetu koji duguje plate po 5 mjeseci i da se ocekuje od tih igraca titula, NE MOZE,NE IDE.
Sa imovinom Zeljeznicara se ne igrajte vec na drugi nacin nadjite pare ako ne mozete gonite se u tri lijepe.
Zeljeznicar iznad svega.
Došli su radi rezultata.

Uništili su apsolutno sve što je valjalo iz prošle uprave, zasadili svoj javašluk i mahalaštinu.

Finalni produkt: nema ni rezultata ni sistema. Razlog je logičan, napisao si ga i ti. Ako nemaš kluba, nemaš ni ekipe ni ambicija.

Isti ti hoštapleri na čelu sa brkatom spodobom žele da prodaju imovinu kluba kako bi oni nešto vraćali gradili... Sposobni su toliko da ne znaju donijeti marku u klub, ali zato će prodati pomoćni pa će oni nešto praviti.

Mrš iz kluba svi, od Jehove pa do njegovih pušikuraca, statutom vam zabraniti svima prilazak stadionu.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 1:41 pm

Nas je problem sto su otisli Ramovic, Pavic, Osmankovic, igraci kojih bi sigurno igrali kod nas u prvih 11 i bili nositelji. Osmankovic igra svaku u Lokosima, Pavic sinoc igrao protiv Totenhema, Ramovic standardan u Svici.
Željezničar ante portas !
 
zeljoiznadsvega
Postovi: 177
Pridružen/a: čet maj 17, 2018 9:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 1:46 pm

Kako trener nogama i rukama devastira i unistava klub???

Transfer Bekric je omogucio treneru da inkasira 300.000 €. Novac je iz Juzne Koreje uplacen na trenerov privatni racun u Austriji.

Tadasnje predsjednistvo kluba je izdalo nalog banci u Juznoj Koreji da izvrsi prebacivanje novca ,a kao podlogu za transfer novca prilozili su odluku kluba gdje se navodi da je klub pozajmio novac od trenera.

To je fiktivna odluka jer ta pozajmica nikada nije realizirana i ne postoji ugovor o pozajmici.

Na transakcijiski racun kluba, a ni na blagajnu kluba nikada nije uplacena pozajmica trenera Amara Osima.

Od ukupno prebacenih 300.000 € na privatni racun Amara Osima 35% iznosa je trebalo uplatiti menadzeru Samira Bekrica. Ta uplata nikada nije izvrsena, menadzer je tuzio klub i dobio spor protiv kluba. Klub je na ime glavnice po presudi uplatio 200.000 KM na racun menadzera.

U tom iznosu od 300.000 € bio je ukljucen i iznos od 72.000 KM koje je klub dugovao treneru po presudi iz 2003 godine.

Ovaj iznos je zbog toga sto klub nije imao informaciju da je vec izvrsena uplata prebacivanjem novca iz Juzne Koreje jos jednom 2015. godine uplatio iznos od 72.000 KM na racun Amara Osima.

Dug od 72.000 KM uplacen je dva puta.
Bez obzira na to trener je obracunao kamatu u iznosu od 128.000 KM i kroz tuzbeni zahjev zaplijenio novac na racunu kluba. Angazovana je advokatska kancelarija koja je trebala uloziti prigovor. Iako je cijela struktura kluba (Selimovic i kompanija) znala da se treba potpisati punomoc advokatskoj kancelariji koja ce stititi intetes kluba u sporu sa Amarom Osimom ta punomoc nije potpisana i trener je naplatio 29.000 KM.

Za ovaj stetan posao za klub odgovoran je direktor kluba, predsjednik kluba i cijeli upravni odbor na celu sa Selimovicem.

Po odluci uprave ostatak duga za obracunatu kamatu na dva puta uplacenu glavnicu ce se isplacivati sa licnim primanjima trenera.

Licna primanja trenera iznose 8.000 KM neto, odnosno 13.600 KM bruto.
U ugovoru trenera Amara Osima koji je odobrila uprava na celu sa Selimovicem stoji da je klub u slucaju otkaza ugovora o radu treneru duzan isplatiti sve zaostale place do kraja trajanja ugovora koji je potpisan na 3.5 godine.

U prosloj godini u klub je stigla nova tuzba Amara Osima na iznos od 397.423 KM

Klub u sporu protiv Amara Osima zastupa advokatska kancelarija Ademovic-Filipovic. Cudna je koincidencija da je bas taj advokat Kenan Ademovic sadasnji clan uprave kluba.

Kuriozitet je da je pomenutoj advokatskoj kancelariji punomoc potpisao tadasnji v.d. direktora Jasmin Badjak, iako je znao da njegov potpis nije registrovan u ministarstvu pravde potpisuje punomoc. Bivsi predsjednik Selimovic koji ima registrovan potpis nije potpisao punomoc i time je otvorio mogucnost zajedno sa Jasminom Badjakom da Amar Osim dobije spor zbog propustanja za pozajmicu koja nikada nije registrovana u klubu i za koju ne postoji validna dokumentacija.

Sad bi neki da prodaju pomocni, e nece moci!!!
Zadnja izmjena: zeljoiznadsvega, dana/u pet sep 25, 2020 1:46 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
tm87alem
Postovi: 521
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 1:46 pm

Charlie Sheen je napisao/la:
pet sep 25, 2020 1:05 pm
U ovoj situaciji najpostenije bi bilo iz kluba da kazu kako titula nije prioritet vec evropa,tako da se smanji pritisak i da navijaci ne zive u laznoj nadi ( znam da su ovi dosli kako bi uzimali titule ali bojim se da se Amar zajebao malo,odavno govorim da mi djeluje da on zivi jos u 2009,toj a bgm tako mu i transfer lista pokazuje). Jedina opcija u ovom trenutku jeste guranje mladjih igraca ( Mujic,Gasal,Durakovic,Subasic...) uz Stilu,Dadu,Mesu,Hajdara mislim da Evropa ne bi trebala doci u pitanje a siguran sam da ce se jedan od nabrojanih istaci i skrenuti paznju skauta, mi smo prestali sa prodajom igraca, prestali smo praviti igrace prije svega ono sto je Zelju krasilo godinama,bjezimo od izvornih vrijednosti kluba ganjajuci se za pehar, Zeljo se nikad nije pratio zbog titula i vidim neki bi prodali klub zbog pehara,smijesno i zalosno u isto vrijeme.
Mi se ponovo prije svega moramo finansijski stabilizovati i moramo se pomiriti sa cinjenicom da pare uzimaju trofeje mi ih trenutno nemamo, ja ne znam nijedan klub na svijetu koji duguje plate po 5 mjeseci i da se ocekuje od tih igraca titula, NE MOZE,NE IDE.
Sa imovinom Zeljeznicara se ne igrajte vec na drugi nacin nadjite pare ako ne mozete gonite se u tri lijepe.
Zeljeznicar iznad svega.
To je to otprilike, plavi brate! Moraju se ujediniti ovi što istinski vole Želju, a mogu pomoći.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6650
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 1:56 pm

Mi smo robovi Amara Osima
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 1:58 pm

AsharaK je napisao/la:
pet sep 25, 2020 1:41 pm
Nas je problem sto su otisli Ramovic, Pavic, Osmankovic, igraci kojih bi sigurno igrali kod nas u prvih 11 i bili nositelji. Osmankovic igra svaku u Lokosima, Pavic sinoc igrao protiv Totenhema, Ramovic standardan u Svici.
Bgm su nas uvjeravali da su ovo kante od igrača i da su lako zamjenjivi.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 2:01 pm

Leon_Professional je napisao/la:
pet sep 25, 2020 1:58 pm
AsharaK je napisao/la:
pet sep 25, 2020 1:41 pm
Nas je problem sto su otisli Ramovic, Pavic, Osmankovic, igraci kojih bi sigurno igrali kod nas u prvih 11 i bili nositelji. Osmankovic igra svaku u Lokosima, Pavic sinoc igrao protiv Totenhema, Ramovic standardan u Svici.
Bgm su nas uvjeravali da su ovo kante od igrača i da su lako zamjenjivi.
Ni blizu toga, pa ismijavani Pavic vrhunske ocjene u Shkendiji dobija.
Željezničar ante portas !
 
damirfile
Postovi: 3358
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 2:03 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
pet sep 25, 2020 1:56 pm
Mi smo robovi Amara Osima
Samo par njih a ostali su plaćeni.
A za mene je on mrtav samo što još nije zagrnut.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 2:12 pm

Ma hajde za Pavica, odlican igrac, ali meni je drago sto smo ovako uspjeli ubaciti Sehica u prvu. Ali ovo ostalo neoprostivo, i za Ramovica i za Osmankovica kojima se Amar na kosti namjerno naklatio. Fuj.
Da ne spominjem sto je skandalozno da je nama Fejzic prvi golman. Smijurija.

Tacno se zna sto je dosao u klub u ovom trecem mandatu, budala je znala, samo sto sam ja mislio da ce eto tom titulom 'uljepsati' i prikriti stvarnu situaciju, ali kakvi. Malo su se preracunali s tim. Ali dzaba sva prica kada ovo sve preko Zelje ide.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 2:28 pm

Nisu trebali titule najavljivati i ići s tom jebenom pričom o fotbal klabu i sportskom segmentu.

Očite greška i onakav ulazak bez plana, bez ičega, samo sruši da bi došao na vlast su od početka loši i otkrivaju stvarni razlog tog ulaska.
Oni su totalno nespremni ušli i mjesecima nismo imali zvanično njihovu prezentaciju razvoja kluba, namjere i jasan plan.
Pa ni prodavnica se tako ne može voditi a kamoli KLAB.

Loptu bi zbog Želje trebali svi spustiti ali kako to očekivati od arogantnih ljudi, koji pune ego i neće ispod njeg. Oni i dalje provociraju, brane, ne zanima ih ništa drugo. Dok ovi u upravi se sprdaju s izjavama o aktiviranju imovine.

Ne znam, eto dobro je što se i taj derbi ne igra. Nije zdrava atmosfera za derbi. Kiks u njemu bi nas dotukao pravo.
 
Avatar
nookey
Postovi: 2329
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 2:54 pm

Bgm nam se lose pise, svi koji su zivce svoje pa neki i zivote dali bi se trebali dici, zar je tako tesko se organizovati?
Svaka minuta je dragocjena!
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 3:03 pm

Bitno je da igramo football
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 3:04 pm

zeljoiznadsvega je napisao/la:
pet sep 25, 2020 1:46 pm
Kako trener nogama i rukama devastira i unistava klub???

Transfer Bekric je omogucio treneru da inkasira 300.000 €. Novac je iz Juzne Koreje uplacen na trenerov privatni racun u Austriji.

Tadasnje predsjednistvo kluba je izdalo nalog banci u Juznoj Koreji da izvrsi prebacivanje novca ,a kao podlogu za transfer novca prilozili su odluku kluba gdje se navodi da je klub pozajmio novac od trenera.

To je fiktivna odluka jer ta pozajmica nikada nije realizirana i ne postoji ugovor o pozajmici.

Na transakcijiski racun kluba, a ni na blagajnu kluba nikada nije uplacena pozajmica trenera Amara Osima.

Od ukupno prebacenih 300.000 € na privatni racun Amara Osima 35% iznosa je trebalo uplatiti menadzeru Samira Bekrica. Ta uplata nikada nije izvrsena, menadzer je tuzio klub i dobio spor protiv kluba. Klub je na ime glavnice po presudi uplatio 200.000 KM na racun menadzera.

U tom iznosu od 300.000 € bio je ukljucen i iznos od 72.000 KM koje je klub dugovao treneru po presudi iz 2003 godine.

Ovaj iznos je zbog toga sto klub nije imao informaciju da je vec izvrsena uplata prebacivanjem novca iz Juzne Koreje jos jednom 2015. godine uplatio iznos od 72.000 KM na racun Amara Osima.

Dug od 72.000 KM uplacen je dva puta.
Bez obzira na to trener je obracunao kamatu u iznosu od 128.000 KM i kroz tuzbeni zahjev zaplijenio novac na racunu kluba. Angazovana je advokatska kancelarija koja je trebala uloziti prigovor. Iako je cijela struktura kluba (Selimovic i kompanija) znala da se treba potpisati punomoc advokatskoj kancelariji koja ce stititi intetes kluba u sporu sa Amarom Osimom ta punomoc nije potpisana i trener je naplatio 29.000 KM.

Za ovaj stetan posao za klub odgovoran je direktor kluba, predsjednik kluba i cijeli upravni odbor na celu sa Selimovicem.

Po odluci uprave ostatak duga za obracunatu kamatu na dva puta uplacenu glavnicu ce se isplacivati sa licnim primanjima trenera.

Licna primanja trenera iznose 8.000 KM neto, odnosno 13.600 KM bruto.
U ugovoru trenera Amara Osima koji je odobrila uprava na celu sa Selimovicem stoji da je klub u slucaju otkaza ugovora o radu treneru duzan isplatiti sve zaostale place do kraja trajanja ugovora koji je potpisan na 3.5 godine.

U prosloj godini u klub je stigla nova tuzba Amara Osima na iznos od 397.423 KM

Klub u sporu protiv Amara Osima zastupa advokatska kancelarija Ademovic-Filipovic. Cudna je koincidencija da je bas taj advokat Kenan Ademovic sadasnji clan uprave kluba.

Kuriozitet je da je pomenutoj advokatskoj kancelariji punomoc potpisao tadasnji v.d. direktora Jasmin Badjak, iako je znao da njegov potpis nije registrovan u ministarstvu pravde potpisuje punomoc. Bivsi predsjednik Selimovic koji ima registrovan potpis nije potpisao punomoc i time je otvorio mogucnost zajedno sa Jasminom Badjakom da Amar Osim dobije spor zbog propustanja za pozajmicu koja nikada nije registrovana u klubu i za koju ne postoji validna dokumentacija.

Sad bi neki da prodaju pomocni, e nece moci!!!
Eh sad bi ti Dzubur na ovu istinu rekao: - Imam poruku i za sve zlonamjerne, a ima ih u posljednje vrijeme: "Ako ne mogu uraditi ništa dobro, najbolje je da šute!"
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 3:09 pm

Leon_Professional je napisao/la:
pet sep 25, 2020 2:28 pm
Nisu trebali titule najavljivati i ići s tom jebenom pričom o fotbal klabu i sportskom segmentu.

Očite greška i onakav ulazak bez plana, bez ičega, samo sruši da bi došao na vlast su od početka loši i otkrivaju stvarni razlog tog ulaska.
Oni su totalno nespremni ušli i mjesecima nismo imali zvanično njihovu prezentaciju razvoja kluba, namjere i jasan plan.
Pa ni prodavnica se tako ne može voditi a kamoli KLAB.

Loptu bi zbog Želje trebali svi spustiti ali kako to očekivati od arogantnih ljudi, koji pune ego i neće ispod njeg. Oni i dalje provociraju, brane, ne zanima ih ništa drugo. Dok ovi u upravi se sprdaju s izjavama o aktiviranju imovine.

Ne znam, eto dobro je što se i taj derbi ne igra. Nije zdrava atmosfera za derbi. Kiks u njemu bi nas dotukao pravo.
Nisu samo srušeni da dodju na vlast, oni su izgleda rušili još da bi spriječili staru upravu sa Misimovićem na čelu, tj. da opstruiraju sudske procese protivn njih jer su sudski procesi došli pred kraj. Dakle, srušiš upravu koja zastupa Želju protiv tebe i onda udješ u klub i iz kluba miniraš proces protiv sebe tako što ne produžiš punomoć advokatima ili evo potpiše ti je onaj koji nema pravo...

Možda je krajnji cilj i gašenje Želje jer onda niti jedan sudski proces neće biti završen. Već vidjeno u privatizacijama mnogih firmi. "uplatnica" je klasičan primjer. FK Željezničar puni stotine uplatnica, ima internet bankarstvo i djete u vrtiću samo vjeruje da se ono oko uplatnice desilo slučajno. Nije teško u BiH uništiti klub sa kapitalom od 25mil. Uništen je jedan Energoinvest, Aluminij koji su baratali milijardama, a ne mali Željo. Jel iko odgovarao zbog toga? Je li ijedan sudski proces priveden kraju? Nije ako se snjušiš sa politikom, a mi smo to prvi put od kako postoji FK Željezničar uradili.
 
damirfile
Postovi: 3358
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 3:20 pm

U drugim klubovima ne bi takvi smjeli hodati gradom a kamoli i dalje sjediti u foteljama i primati platu. Kod nas sve more jer sve jasnije da su svi digli ruke od kluba i pokušaju uzeti koju marku dok još mogu.
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 3:36 pm

damirfile je napisao/la:
pet sep 25, 2020 3:20 pm
U drugim klubovima ne bi takvi smjeli hodati gradom a kamoli i dalje sjediti u foteljama i primati platu. Kod nas sve more jer sve jasnije da su svi digli ruke od kluba i pokušaju uzeti koju marku dok još mogu.
U drugim klubovima navijači, navijaju za klub, ne za Jehova, a i klubovi koji imaju ikone u nekim ličnostima, one ne dozvoljavaju sebi ovakve stvari. Ja ne mogu zamislit jednog Gatusa da radi ove stvari Milanu, ili recimo Totti Romi....Oni to sebi ne bi dozvolili. Samo mi imamo Amara koji bi jahao dok sve ne uništi.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6650
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 4:04 pm

Irfan Hadzic ide kod pitara, moj Amare jebote rvoja transfer politika. Nek si ti nama natovario na ledja Jamaka, Bekrica, Fejzica i da ne zaboravim Stanica.
Stanicu se ostala fina cifra duzna i ti si kriv za to, sto si ga dovodio i onda ga nabio nogom kada nije htio produziti ugovor ali na manju platu.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 25, 2020 4:18 pm

phpBB [video]


ko shvati poentu, shvatice :)
100/94/37/34 - i to je to!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 53 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija