Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:01 pm

Razlika u kvaliteti je jasna. To razumijem i tu se nema sta zamjeriti.

Medjutim, da mi fizicki izgledamo ovoliko inferiorno u odnosu na ovakve ekipe to mi nije jasno. Cemu skupe pripreme i sve ako ce ovako igraci izfledati na terenu. Jel ne mogu biti svi spremni kao Hajdarevic? Udariti im na pripremama opasan ritam, ko ga isprati bit ce spreman, ko ne isprati odbijati od place.

Kone su se sa Brestom do zadnje minute fizicki nosili. Zato si na kraju krajeva i bolje izgledali i nesretno ispali.

Ovo nije dovoljno ni za nase lige. Mozemo eventualno biti tu u vrhu, ali za titulu nije dovoljno. Pojacanja prijeko potrebna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6653
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:01 pm

Elegant je napisao/la:
sri sep 09, 2020 9:00 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
sri sep 09, 2020 8:57 pm
Kako ljudi mozemo biti zadovoljni porazom? Nema veze s kim igras to nam ne smije biti izvlakusa.
Moramo postati realni, kakav nam je pristup MDK a ovdje nesto vise zelimo ?
Slazem se brate, mi nismo MDK stvorili neki pritisak realno.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:02 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
sri sep 09, 2020 8:57 pm
Kako ljudi mozemo biti zadovoljni porazom? Nema veze s kim igras to nam ne smije biti izvlakusa.
Baš tako. I dizati ove previše.

Apolon je za ove ekipčina.
Druga je priča što smo mi spori i za našu ligu nismo među bržim.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:02 pm

Jebiga, steta fakat
Željezničar ante portas !
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:03 pm

Ma igrali smo koliko smo mogli, jednostavno pali smo..fali nam snage ali fali i kvaliteta igraca, par njih nemaju mjesto ni na klupi a kamo li u prvoj..i nejasno od strane amara je da drzi toliko dugo veselog i mesu i igri kad se od 10. Min vidjelo da su 0.
Ja volim Štilica ko i starog svog, ali ne znam jel mi se cini al on nije ni blizu onog igraca iz prethodne polusezone..valjda dodje sebi..
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2623
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:04 pm

Ako uđeš u utakmicu tako što razmišljaš da su oni bolji i da imamo minimalne šanse, ne možeš proći. Možemo mi pričati i o fizici, i o nogometnom znanju, i o platama, i o vlažnosti zraka... ali dok ne promijenimo luzerski mentalitet, nema velikog rezultata.

Crvena zvezda pobijedi prvaka Evrope, najbolju ekipu na svijetu na euforiju. Vidiš u očima igrača da su spremni pojesti protivnika. Čim su naredne godine pali u tom smislu - i rezultati su postali lošiji. U prijevodu, to je ono "ostavite srce na terenu". Mi to godinama nemamo.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:04 pm

fcz je napisao/la:
sri sep 09, 2020 9:00 pm
Raptor44 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 8:50 pm
NEZALAGANJE je napisao/la:
sri sep 09, 2020 8:46 pm


To je pokazano jos pretprosle godine na Kipru. I sta mi radimo? Produzujemo ugovore takvim igracima.Sve dok okosnica ekipe ne budu mladi igraci sa jos 2-3 igraca poput Stilica nama nema pomaka.To samo fudbalska analfabeta ne vidi.Ali jok, bitna je borba za titulu u kukuruz ligi, pa nam valjaju polovnjaci poput Fejzica, Bekrica, Jamaka, Zeca, Alispahica, Stevanovica, Veselinovica....
Pitari su sa dvije osvojene titule zaredom došle u situaciju da su nositelji u trećem pretkolu bez da su dobili ikoga godinama praktički, izuzev amaterskih ekipa.
Tako da razmisli vrijedi li ili ne vrijedi osvojiti ligu.
Zato sto postepeno grade nesto veliko, u dogledno vrijeme im u nasoj ligi niko nece preoteti pehar a garantujem ti da ce za par godina glat prolaziti ovaj Maccabi i slicne njemu.

A nama je makar jedna titula daleko isto koliko i Jupiter. Osvojicemo je mozda, mozda nekad i to samo ako shvatimo da je ovo 21. vijek i da nacini poslovanja s pocetka 20-og vise ne prolaze.
Malo ko prolazi "glat" izraelske klubove...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Meha87
Postovi: 597
Pridružen/a: čet jun 29, 2017 10:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:05 pm

amar92 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 9:01 pm
Razlika u kvaliteti je jasna. To razumijem i tu se nema sta zamjeriti.

Medjutim, da mi fizicki izgledamo ovoliko inferiorno u odnosu na ovakve ekipe to mi nije jasno. Cemu skupe pripreme i sve ako ce ovako igraci izfledati na terenu. Jel ne mogu biti svi spremni kao Hajdarevic? Udariti im na pripremama opasan ritam, ko ga isprati bit ce spreman, ko ne isprati odbijati od place.

Kone su se sa Brestom do zadnje minute fizicki nosili. Zato si na kraju krajeva i bolje izgledali i nesretno ispali.

Ovo nije dovoljno ni za nase lige. Mozemo eventualno biti tu u vrhu, ali za titulu nije dovoljno. Pojacanja prijeko potrebna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dinamo Brest 10ti u bjelorusiji prosjecna ekipa ovaj makabi bi ih razvalio kao sto su i nas
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5953
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:08 pm

Koliko para toliko muzike......
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1811
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:09 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
sri sep 09, 2020 8:54 pm
Raptor44 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 8:48 pm
Dobro je ljudi, svi ste prognozirali neku sramotu, a realno sat vremena smo bili u igri.
Kako očekivati od igrača koji je plaćen dvije hiljade da zaustavi igrača koji je plaćen 50 hiljada, mi moramo uraditi sve da vratimo status nositelja u prvom pretkolu jer mi financijski ne možemo opstati sa jednom utakmicom u Europi.
Evo je prica o budzetu i placenosti.

Druze, shvati da mi ni za 100 godina necemo moci placati kao ovi ili bilo koji osrednji evropski klub.Sta to govori? Govori da MORAMO poceti koristiti ono sto imamo.Moramo koristiti vanserijski talenat koji narod ovog podneblja nesumnjivo ima, ali da bi on dosao do izrazaja organizacija kluba mora biti savrsena.Od postenog rada, znanja, pa sve do primjene u stvarnosti.Mi to nemamo.Zasto nemamo je drugo pitanje!? Medjutim, to je temelj. Vec sam pisao ranije...Nama da sad neko da 10mil eura onako da radimo sta hocemo s tim mi iskoraka ne bi napravili, jer organizacija NE POSTOJI!


I hoce li to pitari igrati neku grupu? Nece.Prema tome, jel to razlog postojanja kluba? Uzimati pare od pretkola?
Koji talenat? Država koja je proizvela samo jednog svjetskog igrača u vidu Edina Džeke u zadnjih dvadeset godina, ostali vrijedni pomena su druge zemlje izgradile.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:14 pm

Samo na kratko sam uletio, evo brzinski osvrt. Kad shvatimo da je trenutni trend u fudbalu brzina, snaga i maksimalna spremnost za visok ritam i kad u skladu s tim budemo sklapali ekipu, tad ćemo se moći nositi sa ovakvim ekipama. Nema više niko u ekipi igrača koji ne može trčati makar on bio fudbalski velemajstor, ako želiš neki iskorak u Evropi svi moraju moći trčati 90 minuta u visokom ritmu. Kad imaš takvu ekipu onda možeš doći ovom Maccabiju i napadati ih visoko i tad ti šanse rapidno rastu. Sarajevo je tu na dobrom tragu, u evropskim utakmicama se ne povlače nazad nego napadaju visoko protivnika i to puno bolje izgleda. Nažalost, bez dva super brza krilna igrača i maksimalno spremne ekipe u ovakvim utakmicama nemamo šta tražiti i to će dugo biti tako ako se ne napravi drastičan zaokret u sklapanju ekipe.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4091
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:16 pm

storm_raider je napisao/la:
sri sep 09, 2020 9:04 pm
fcz je napisao/la:
sri sep 09, 2020 9:00 pm
Raptor44 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 8:50 pm

Pitari su sa dvije osvojene titule zaredom došle u situaciju da su nositelji u trećem pretkolu bez da su dobili ikoga godinama praktički, izuzev amaterskih ekipa.
Tako da razmisli vrijedi li ili ne vrijedi osvojiti ligu.
Zato sto postepeno grade nesto veliko, u dogledno vrijeme im u nasoj ligi niko nece preoteti pehar a garantujem ti da ce za par godina glat prolaziti ovaj Maccabi i slicne njemu.

A nama je makar jedna titula daleko isto koliko i Jupiter. Osvojicemo je mozda, mozda nekad i to samo ako shvatimo da je ovo 21. vijek i da nacini poslovanja s pocetka 20-og vise ne prolaze.
Malo ko prolazi "glat" izraelske klubove...
Zivi bili pa vidjeli i dabogda ja nekim cudom pogrijesio ali to nas ceka.

Nece mozda "glat" kao sto su ovi nas, jer ovo je bas jedna brutalna razlika... No bez sumnje ce uskoro doci na taj nivo gdje ce biti bas zadovoljni kad izvuku ove u zrijebu.

Godinama nam je pricano kako ne postoji nacin da se ulaze u nas sport a sad kad vidimo da je ipak moguce mi sutimo i gledamo sa strane kako drugi napreduju. Zar stvarno nemamo volje/snage/vizije da konacno ujedinjeni dignemo glas i zahtijevamo prilagodbu jebenog statuta i trazenje investitora. Osvijestimo se vise ljudi dragi, "nedavanje nikom" nas vodi u jednom jedinom pravcu - gasenju kluba.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:17 pm

Nemamo sta raspravljati mi o evropi, nije nas nivo niti ce biti u narednih ko zna koliko...
Ovo je bila utakmica izmedju dva kluba gdje je jedan profesionalni fudbalski klub a drugi totalno amaterski od temelja do krova. U takvoj konstalaciji snaga nismo ni prosli lose.

Za sto godina kluba se trebaju udostojiti i bar odrediti cilj i strategiju kako da izadjemo iz mahale i govana, jasno postaviti plan i drzati se toga, mahala ne moze voditi klub niti postavljati uslove.
Ne treba dovoditi pojacanja na teren nego pojacanja u klub u vidu sposobnih ljudi koji zele da rade i znaju preuzeti odgovornost.

Titula me ne zanima, zanima me zdrav klub koji ima perspektivu i sanse da postane ozbiljan i profesionalan. Zelim da za zivota pogledam ozbiljnu evropsku tekmu na Grbavici a da pri tome ne mislim hocemo li primiti 7 i tjesiti se da je to manje od komsija koji su primili 8...



Sent from my HD1903 using Tapatalk

 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:17 pm

Rano smo poveli.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:18 pm

Ništa, okrećemo se našoj ligi. Na pobjedu u Široki.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:19 pm

Raptor44 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 9:09 pm
NEZALAGANJE je napisao/la:
sri sep 09, 2020 8:54 pm
Raptor44 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 8:48 pm
Dobro je ljudi, svi ste prognozirali neku sramotu, a realno sat vremena smo bili u igri.
Kako očekivati od igrača koji je plaćen dvije hiljade da zaustavi igrača koji je plaćen 50 hiljada, mi moramo uraditi sve da vratimo status nositelja u prvom pretkolu jer mi financijski ne možemo opstati sa jednom utakmicom u Europi.
Evo je prica o budzetu i placenosti.

Druze, shvati da mi ni za 100 godina necemo moci placati kao ovi ili bilo koji osrednji evropski klub.Sta to govori? Govori da MORAMO poceti koristiti ono sto imamo.Moramo koristiti vanserijski talenat koji narod ovog podneblja nesumnjivo ima, ali da bi on dosao do izrazaja organizacija kluba mora biti savrsena.Od postenog rada, znanja, pa sve do primjene u stvarnosti.Mi to nemamo.Zasto nemamo je drugo pitanje!? Medjutim, to je temelj. Vec sam pisao ranije...Nama da sad neko da 10mil eura onako da radimo sta hocemo s tim mi iskoraka ne bi napravili, jer organizacija NE POSTOJI!


I hoce li to pitari igrati neku grupu? Nece.Prema tome, jel to razlog postojanja kluba? Uzimati pare od pretkola?
Koji talenat? Država koja je proizvela samo jednog svjetskog igrača u vidu Edina Džeke u zadnjih dvadeset godina, ostali vrijedni pomena su druge zemlje izgradile.
To sto smo proizveli 1 takvog igraca govori o organizaciji, radu i znanju, kao sto i pomenuh.Nikako o talentu! Itekako je ovo podneblje bogato talentima.Itekako.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
NeodgovorniPojedinac
Postovi: 185
Pridružen/a: uto nov 05, 2019 4:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:27 pm

Više od poraza boli činjenica da smo igrali da izgubimo što manje razlike.
A igrali smo protiv ispodprosječne ekipe od koje smo iz nekog straha i respekta napravili Juve, blago rečeno.

Jadno, bijedno i žalosno.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:29 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
sri sep 09, 2020 9:19 pm
Raptor44 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 9:09 pm
NEZALAGANJE je napisao/la:
sri sep 09, 2020 8:54 pm


Evo je prica o budzetu i placenosti.

Druze, shvati da mi ni za 100 godina necemo moci placati kao ovi ili bilo koji osrednji evropski klub.Sta to govori? Govori da MORAMO poceti koristiti ono sto imamo.Moramo koristiti vanserijski talenat koji narod ovog podneblja nesumnjivo ima, ali da bi on dosao do izrazaja organizacija kluba mora biti savrsena.Od postenog rada, znanja, pa sve do primjene u stvarnosti.Mi to nemamo.Zasto nemamo je drugo pitanje!? Medjutim, to je temelj. Vec sam pisao ranije...Nama da sad neko da 10mil eura onako da radimo sta hocemo s tim mi iskoraka ne bi napravili, jer organizacija NE POSTOJI!


I hoce li to pitari igrati neku grupu? Nece.Prema tome, jel to razlog postojanja kluba? Uzimati pare od pretkola?
Koji talenat? Država koja je proizvela samo jednog svjetskog igrača u vidu Edina Džeke u zadnjih dvadeset godina, ostali vrijedni pomena su druge zemlje izgradile.
To sto smo proizveli 1 takvog igraca govori o organizaciji, radu i znanju, kao sto i pomenuh.Nikako o talentu! Itekako je ovo podneblje bogato talentima.Itekako.
Ako je ova drzava proizvela Dzeku time sto nista u njega nije ulozila, time sto je trenirao u poderanim kopackama kao svi mi tih godina i sto je u njemu to probudilo ogroman inat, onda je proizvela. :)
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:29 pm

Meha87 je napisao/la:
amar92 je napisao/la:
sri sep 09, 2020 9:01 pm
Razlika u kvaliteti je jasna. To razumijem i tu se nema sta zamjeriti.

Medjutim, da mi fizicki izgledamo ovoliko inferiorno u odnosu na ovakve ekipe to mi nije jasno. Cemu skupe pripreme i sve ako ce ovako igraci izfledati na terenu. Jel ne mogu biti svi spremni kao Hajdarevic? Udariti im na pripremama opasan ritam, ko ga isprati bit ce spreman, ko ne isprati odbijati od place.

Kone su se sa Brestom do zadnje minute fizicki nosili. Zato si na kraju krajeva i bolje izgledali i nesretno ispali.

Ovo nije dovoljno ni za nase lige. Mozemo eventualno biti tu u vrhu, ali za titulu nije dovoljno. Pojacanja prijeko potrebna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dinamo Brest 10ti u bjelorusiji prosjecna ekipa ovaj makabi bi ih razvalio kao sto su i nas
Slazem se da je Maccabi bolji od Bresta. Samo bi nas i taj Brest nadtrcao i nadigrao. Nemamo sirine u ekipi. Nemamo ni 11 dobrih jer ti fale krila. Kone vratile Adukora, a vec su imali ekipu bolju od nase. Mozemo se mi s njima nositi na foru sto imamo boljeg trenera i Stilica, i zbog toga sto cemo vise zapeti u derbiju. Samo sto se liga ne osvaja u derbiju, zato je mi nazalost sa ovakvom ekipom (a i Upravom) nemamo sanse osvojiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 09, 2020 9:30 pm

Sretan povratak kuci u nasu realnost, a onda puno rada za nesto vise.

U ligi nas puno posla ceka tako da nema se sta vise reci.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], pintol_TM87 i 36 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija