Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 7:26 am

Nisam doktor i nemam prava da određujem šta i kako da se postupa u ovakvim slučajevima, kao građanin mogu iznositi neke stavovove lične ali kao navijač ja samo mogu braniti klubske potrebe. Klub mi je i iznad mene i u ovom trenutku nama ne odgovara nikakva izolacija iako se može to vratiti kao bumerang višestruko.
イビチャ・オシム
 
neroazzuro
Postovi: 1896
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 7:56 am

Ama šta će ti izolacija ako test pokaže da si negativan. Izolacija je bila propisana uredbom jer ne možeš testirati stotine hiljada stanovnika, em je preskupo, em nemaš toliko testova.
Fudbalere klub nek testira, negativni se vode kao nezaraženi. Kraj.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 7:57 am

Izlija je napisao/la:
pet avg 28, 2020 7:26 am
Nisam doktor i nemam prava da određujem šta i kako da se postupa u ovakvim slučajevima, kao građanin mogu iznositi neke stavovove lične ali kao navijač ja samo mogu braniti klubske potrebe. Klub mi je i iznad mene i u ovom trenutku nama ne odgovara nikakva izolacija iako se može to vratiti kao bumerang višestruko.
Ne bih se složio Ilija. Klubu itekako odgovara izolacija, jer ono što čini klub i njegovu operativnost i funkcionalnost su upravo zdravi igrači i stručni štab. Klupske potrebe nisu u trenutno 11 zaraženih i mogućih još toliko u klubu, jer se virus javlja i naknadno,ovisno od lanca prenosa i kontakata u kojima su bili igrači i staff. Klupske potrebe i ono što nam treba jesu zdravi igrači i čisti zdravstveni kartoni da bi mogli uopće konkurisati za meč, a da ne govorimo o najboljoj situaciji u kojoj bi izolacijom siguran sam 'vratili na igrački spisak' par važnih igrača koji su bili prekriženi od strane covid pravila.

Neće oni zaboraviti igrati fudbal, niti ćemo biti više na gubitku izolacijom nego što bi bili da nam se desi gora situacija da nas virus kadrovski na spisku dovede do toga da nemamo koga staviti na novi spisak osim juniora(za koje je pitanje opet da li su i oni čisti i zdravi).

Nek' idu u izolaciju i nek' se malo psihički smire i uozbilje svi generalno, jer corona nam je u klub ušla što greškom i neozbiljnošću pojedinaca(uzmi samo primjer koliko su nam igraći izlazili u grad, viđali smo ih po društvenim mrežama u izlascima čak i sa igračima iz protivničkih ekipa) , što od protivničkih ekipa sa kojima smo nastupali jer nam niko ne garantuje da i od ostalih ekipa nije niko bio zarazen i da je tokom meča prenio na nekog našeg igrača, pa do toga vjerovao ili ne da dosta naših a i u ligi smatra virus neosnovanim i teorijom zavjere pa se olako pristupilo samoj pandemiji.

Ono što nama ne ide u prilog, jeste činjenica da u našim okvirima bh lige vlada javašluk i štimanje okolnosti oko testova i nastupa igrača na terenu. I to je greška nogometnog saveza BiH, pogledaj samo aktivnosti i mjere recimo italijanskog saveza i kakve mjere su preduzeli.

Jer, uzmi ovako,može se desiti da mi sve procedure i mjere ispoštujemo,maksimalno se posvetimo mjerama ali ako izađeš na teren bh premijer lige protiv ekipe koja je u svom sastavu uvrstila i 10% sumnjivog igrača, mi možemo očekivati problem u ekipi za 10 do 15 dana( ili ima i ova opcija da u našoj narednoj utakmici koju bi morali odigrati ukoliko se ne pomjeri, bude neki igrač zaražen i napravi nam frku) ..iii šta,odeš na testiranje van BiH i ljudi nađu opet 5 igrača koji su pozitivni a nakon par dana i 3 nova kod kojih se u međuvremenu razvio virus.

Ne znam da li si me shvatio kakva je uopšte komplikovana sva problematika, da čak nisu sve stvari ni do nas. Najbolje bi bilo da ne igramo uopšte ligu, kako bi se očistili i izolovali od svih mogućih kontakata uz redovne test kontrole u izolaciji, a onda otišli na testiranje gdje bude zakazan meč i onda sa 90% sigurnošću bi znali na osnovu prethodnih testiranja iz izolacije na koga možemo računati i ne bi strahovali da li smo u problemu ili ne.

Zvaničan stav Svjetske Zdravstvene Organizacije (WHO) je da se sve osobe koje su bile u kontaktu sa zaraženima koronavirsom trebaju testirati bez obzira na to da li pokazuju simptome ili ne. Kraj priče, pustimo ono igrači nemaju simptome i dobro se osjećaju. Osobe koje imaju simptome prenose virus, ali to je isti slučaj i sa onim osobama koje uopšte ne pokazuju simptome.

Pozdrav
Zadnja izmjena: MiroslavKruzik, dana/u pet avg 28, 2020 8:09 am, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 8:05 am

Shvatam ja tebe i tvoj stav ali za takvo rješavanje problema klub nema niti para niti uslova niti bi takvim rješenjima bio u istoj poziciji sa ostalim klubovima u PL. Ja samo šta mogu je zamoliti da se organizije još jedna akcija kako bi prikupili klubu dodatna sredstva i kako bi pomogli klubu da u ovim trenutcima što bolje mogli da se organizuju.
イビチャ・オシム
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 8:16 am

Izlija je napisao/la:
pet avg 28, 2020 8:05 am
Shvatam ja tebe i tvoj stav ali za takvo rješavanje problema klub nema niti para niti uslova niti bi takvim rješenjima bio u istoj poziciji sa ostalim klubovima u PL. Ja samo šta mogu je zamoliti da se organizije još jedna akcija kako bi prikupili klubu dodatna sredstva i kako bi pomogli klubu da u ovim trenutcima što bolje mogli da se organizuju.
Da, ali ako ne bude tako mi ćemo i na neutralnom terminu i testiranju se hvatati za glavu i biti u istim kadrovskim problemima. Imamo dvije opcije: 1. biti odgovorni i pametno riješiti stvari, imamo i dosta Željovaca iz medicinske struke za savjete, a uz ovo samo možemo profitirati samim prolaskom jer ćeš u odnosu na današnje stanje sigurno imati barem 7 8 zdravih i konkurentnih igrača od onih 11.

2. ili da kažemo previše je to za nas i idemo ispoštovati minimalne mjere i procedura pa eto šta bude na testiranjima pred put i finalnim pred utakmicu na neutralnom terenu. Do nas je.

Za akciju se slažem. Što prije pustiti ulaznice za pomjerene tekme, odazvali bi se navijači čak i više nego prošli put jer znamo da su nam novci sada potrebni za rješavanje unutarnjih covid problema,da bi eventualno bili rahat pred testiranja i izašli na teren u skoro punom sastavu. A time nam se šanse za prolaz itekako povećavaju, a finansijska ulaganja oko stavljanja igrača u izolacija i svih uslova za to bi nam se prolaskom vratila 50x više.
Zadnja izmjena: MiroslavKruzik, dana/u pet avg 28, 2020 8:17 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 8:17 am

Samo zajedno sve možemo

VOLIM TE ŽELJO
イビチャ・オシム
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 9:13 am

Vidim cesto se spominje neutralni teren, gdje ste to procitali? Nova utakmica ce se vjerovatno igrati u Izraelu. Sto je i logicno jer je odgodjena zbog naseg nemara, a ne zbog domacina. Cisto sumnjam da ce UEFA njima uzeti domacinstvo kad ljudi nista krivi nisu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 9:43 am

Ja mislio Siroki iduce sedmice, kad ono za 15 dana, pa mi smo sampioni vjerujte mi.
Ovo ce biti titula jednako vazna i teska kao ona iz 1972.
Bodreni uvijek od vjernih navijaca, za Zelju casno borimo se miiiiii
https://youtu.be/5dCxneNcecM
https://youtu.be/d5VJm0ZEFz0
Do kraja polusezone u duhu predaka.
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 9:59 am

https://youtu.be/u-xpd5so7AI
Jel ovo sampionska pobjeda kad nas je otislo 20 000 (tako Baho kaze) u Beograd? I kad smo uzeli nasu drugu casnu titulu.
Nasao sam bruku pobjeda na JNA, njih smo voljeli okrenuti vise nego hljeba se najesti.
Idemo u Siroki u duhu predaka !
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Avatar
IlProfessore
Postovi: 301
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 12:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 10:13 am

Koliko je klub koštao ovaj izlet tamo, avion i hotel?
 
Avatar
flux
Postovi: 631
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 10:39 am

IlProfessore je napisao/la:
pet avg 28, 2020 10:13 am
Koliko je klub koštao ovaj izlet tamo, avion i hotel?
UEFA sve platila
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 2991
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 10:45 am

STOP DOSTA JE VISE.

Pitari zelim vam sve najgore p.icke jedne hinjske sta se koji k.urac vi mjesate.

Samo da znate pitari su od jutros digli halabuku sto nasi igraci nisu otisli u izolaciju, salju mailove ministarstvu zdravlja i svim medijskim kucama kako bismo mi ispali nagori u svemu ovome. Ocigledno svoje ispadanje zele opravdati tako sto ce skrenuti paznju na nas.
J.ebem vam sve hinjsko sto ne objavite da vam je Serbecic pozitivan a bio je sa ostalim igracima po toj logici ni vi ne biste igrali evropu vec bi morali u izolaciju.

ZELJOVCI DOSTA JE
IMAMO PREVISE NEPRIJATELJA VRIJEME JE DA SE UJEDINIMO I KRENEMO U KONTRA NAPADA PREMA SVIM NEPRIJATELJIMA POCEVSI PRVO OD PITARA

NISU VISE BITNE UPRAVE I KO SJEDI U NJIMA, UJEDINIMO SE I STANIMO UZ NAS KLUB
DOSTA VISE PREPUCAVANJA
Alea iacta est!
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 10:50 am

cipiripi je napisao/la:
pet avg 28, 2020 10:45 am
ZELJOVCI DOSTA JE
IMAMO PREVISE NEPRIJATELJA VRIJEME JE DA SE UJEDINIMO I KRENEMO U KONTRA NAPADA PREMA SVIM NEPRIJATELJIMA POCEVSI PRVO OD PITARA

NISU VISE BITNE UPRAVE I KO SJEDI U NJIMA, UJEDINIMO SE I STANIMO UZ NAS KLUB
DOSTA VISE PREPUCAVANJA
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 10:55 am

cipiripi je napisao/la:
pet avg 28, 2020 10:45 am
STOP DOSTA JE VISE.

Pitari zelim vam sve najgore p.icke jedne hinjske sta se koji k.urac vi mjesate.

Samo da znate pitari su od jutros digli halabuku sto nasi igraci nisu otisli u izolaciju, salju mailove ministarstvu zdravlja i svim medijskim kucama kako bismo mi ispali nagori u svemu ovome. Ocigledno svoje ispadanje zele opravdati tako sto ce skrenuti paznju na nas.
J.ebem vam sve hinjsko sto ne objavite da vam je Serbecic pozitivan a bio je sa ostalim igracima po toj logici ni vi ne biste igrali evropu vec bi morali u izolaciju.

ZELJOVCI DOSTA JE
IMAMO PREVISE NEPRIJATELJA VRIJEME JE DA SE UJEDINIMO I KRENEMO U KONTRA NAPADA PREMA SVIM NEPRIJATELJIMA POCEVSI PRVO OD PITARA

NISU VISE BITNE UPRAVE I KO SJEDI U NJIMA, UJEDINIMO SE I STANIMO UZ NAS KLUB
DOSTA VISE PREPUCAVANJA
Kitari su nam najveci neprijatelji zapamtite!!!ucinit ce sve da ne uzmemo titulu za 100 godisnjicu i vise se bave nama nego svojim problemima koje kriju.Kakav idiot moras biti pa reci bolje izgubiti nego zbog korone ispasti fujj
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 10:57 am

Ciganska posla.

U ponedjeljak testiranje i da svi budu negativni akoBogda!
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 10:57 am

Fudbaleri, stručni štab i ostali članovi delegacije FK Željezničar doputovali su sinoć u Sarajevo i svi su smješteni u svoje domove gdje će prema izdatom rješenju Federalne uprave za inspekcijske poslove boraviti narednih 14 dana ili do negativnog PCR testa, a svi članovi delegacije u ponedjeljak će obaviti testiranja.

Podsjetimo, FK Željezničar je u ponedjeljak testirao sve planirane putnike za Izrael, a testovi su pokazali šest pozitivnih igrača koji su odmah stavljeni u izolaciju. Plavi su u utorak otputovali u Izrael gdje je Ministarstvo zdravstva u srijedu ujutru još jednom obavilo testiranja svih članova delegacije Kluba. Testovi su pokazali da je još pet članova pozitivno na COVID-19. Odlukom Ministarstva utakmica protiv domaćeg Maccabija je odgođena, a naša ekipa je vraćena u Sarajevo.

Konačnu odluku u vezi s utakmicom prvog pretkola Evropske lige između Maccabija i Željezničara donijet će UEFA u narednih 48 sati. FK Željezničar ovom prilikom se zahvaljuje svim navijačima koji su kupovinom ulaznica za susret s Mladosti pomogli organizaciju puta u Izrael, te također Ministarstvu kulture i sporta KS i hotelu Garden City Konjic.

Klub ističe zahvalnost premijeru Kantona Sarajevu, Mariju Nenadiću, pomoćniku federalnog ministra zdravstva, Goranu Čerkezu, i direktoru Federalne uprave za inspekcijske poslove, Adisu Ajdinoviću, na saradnji i kooperativnosti prilikom povratka u Bosnu i Hercegovinu.

Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!
 
DobojskiManijak
Postovi: 249
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 10:57 am

cipiripi je napisao/la:
pet avg 28, 2020 10:45 am
STOP DOSTA JE VISE.

Pitari zelim vam sve najgore p.icke jedne hinjske sta se koji k.urac vi mjesate.

Samo da znate pitari su od jutros digli halabuku sto nasi igraci nisu otisli u izolaciju, salju mailove ministarstvu zdravlja i svim medijskim kucama kako bismo mi ispali nagori u svemu ovome. Ocigledno svoje ispadanje zele opravdati tako sto ce skrenuti paznju na nas.
J.ebem vam sve hinjsko sto ne objavite da vam je Serbecic pozitivan a bio je sa ostalim igracima po toj logici ni vi ne biste igrali evropu vec bi morali u izolaciju.

ZELJOVCI DOSTA JE
IMAMO PREVISE NEPRIJATELJA VRIJEME JE DA SE UJEDINIMO I KRENEMO U KONTRA NAPADA PREMA SVIM NEPRIJATELJIMA POCEVSI PRVO OD PITARA

NISU VISE BITNE UPRAVE I KO SJEDI U NJIMA, UJEDINIMO SE I STANIMO UZ NAS KLUB
DOSTA VISE PREPUCAVANJA
Respect.. samo ovako možemo pobijediti
Jednom Željezničar , uvijek Željezničar...
 
Mamba1921
Postovi: 65
Pridružen/a: pon nov 12, 2018 7:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 11:03 am

Koliko cemo dobiti ako se Dzeko proda za 15miliona eura?
 
DobojskiManijak
Postovi: 249
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 11:07 am

Mamba1921 je napisao/la:
pet avg 28, 2020 11:03 am
Koliko cemo dobiti ako se Dzeko proda za 15miliona eura?
milsim da je 3,5% ako se ne varam.
Jednom Željezničar , uvijek Željezničar...
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 28, 2020 11:12 am

cipiripi je napisao/la:STOP DOSTA JE VISE.

Pitari zelim vam sve najgore p.icke jedne hinjske sta se koji k.urac vi mjesate.

Samo da znate pitari su od jutros digli halabuku sto nasi igraci nisu otisli u izolaciju, salju mailove ministarstvu zdravlja i svim medijskim kucama kako bismo mi ispali nagori u svemu ovome. Ocigledno svoje ispadanje zele opravdati tako sto ce skrenuti paznju na nas.
J.ebem vam sve hinjsko sto ne objavite da vam je Serbecic pozitivan a bio je sa ostalim igracima po toj logici ni vi ne biste igrali evropu vec bi morali u izolaciju.

ZELJOVCI DOSTA JE
IMAMO PREVISE NEPRIJATELJA VRIJEME JE DA SE UJEDINIMO I KRENEMO U KONTRA NAPADA PREMA SVIM NEPRIJATELJIMA POCEVSI PRVO OD PITARA

NISU VISE BITNE UPRAVE I KO SJEDI U NJIMA, UJEDINIMO SE I STANIMO UZ NAS KLUB
DOSTA VISE PREPUCAVANJA
Sve je to super i fino zvuci, ali nista se nece promijeniti ako se mi navijaci ujedinimo. Smatram da vec jesmo ujedinjeni i svi zelimo najbolje klubu. Razlicitih misljenja ima i uvijek ce biti, ali oni ne nanose nikakvu stetu klubu.

Evo i ovim ulaznicama smo pokazali da smo ujedinjeni. Unijeli u klub direktno 40.000 KM. Kako su nam vratili igraci i strucni stab? Porazom. Kako nam je Uprava vratila? Lakrdijom.

Mozemo se mi ujediniti i 100 puta ako oni koji odlucuju u klubu vise razmisljaju o prodaji imovine nego li o tome da rade svoj posao, o prijeko potrebnim pojacanjima, pa i o tituli. Dok je tako, dzaba pozivi na zajednistvo barem medju navijacima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], TheBlue i 79 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija