Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
SupremeGucci
Postovi: 105
Pridružen/a: uto dec 04, 2018 8:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 06, 2020 11:35 pm

Hoce li biti sta od juga, ima li ko kakvu informaciju?
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3527
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 06, 2020 11:45 pm

Bosanski lonac je napisao/la:
pon jul 06, 2020 11:22 pm
Newcastle na Koševu, čarobna augustovska noć. Karta u džepu, oko vrata šal, u srcu Željezničar. Kasnim, opravdano.
Pomiješana osjećanja. Euforiju sputava vlastita srdžba što nisam već gore. Još samo petnaest minuta, a ja u rijeci ljudi nestajem u vrtlozima mase. S teškom mukom poput davljenika stižem pred kapiju olimpijskog stadiona. Zatvaraju teška željezna vrata, a ja poput mačke uspjevam nekako među posljednjim da se provučem unutra. Kroz zelene rešetke vidim tužna blijeda lica koja ostaše s druge strane. Uspjevam doći do stepenica i ni makac više. Natiskani jedno do drugog, jedva dišemo. Ali, to nas ne sputava da fanatično iz hiljada grla pružimo podršku našim junacima. Englezi ne vjeruju svojim očima. Šta je kasnije bilo, svima je dobro poznato.
Ne znam da li su popularne "svrake" zapamtile sarajevske golubove, ali ja sam te noći letio nebom.
Sjecam se, premuntao dajdzu da me vodi. Covjek pravio kucu, ja otisao i sa skele ga skinuo jer mi je obecao da ce me voditi. Dosli pred stadion bez karte u nadi da ce se desiti neko cudo i da cemo uci. Bio klinjo, nisam ni osnovu zavrsio. Na kraju pustili da se kupe karte od njihovih navijaca, dajdza platio masno 2 karte. I bas se sjecam, dosli do ulaza na stepnicama, ne mozes ni naprijed ni nazad. Jedva teren vidis. Bio jedno poluvrijeme, vise gledam tribine nego teren. Ne mogu se nacuditi. Na kraju prvog poluvremena mi kaze djadza "hajmo kuci, da barem jedno poluvrijeme pregledamo". Tako i bi.

Da li ce ikada ponoviti, ne znam. Nadam se. Samo ovaj put bih imao karte i sigurno poveo dajdzinu djecu.

Zeljeznicar za sva vremena!
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Bosanski lonac
Postovi: 521
Pridružen/a: ned avg 21, 2016 11:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 06, 2020 11:53 pm

Durgo je napisao/la:
pon jul 06, 2020 11:45 pm
Bosanski lonac je napisao/la:
pon jul 06, 2020 11:22 pm
Newcastle na Koševu, čarobna augustovska noć. Karta u džepu, oko vrata šal, u srcu Željezničar. Kasnim, opravdano.
Pomiješana osjećanja. Euforiju sputava vlastita srdžba što nisam već gore. Još samo petnaest minuta, a ja u rijeci ljudi nestajem u vrtlozima mase. S teškom mukom poput davljenika stižem pred kapiju olimpijskog stadiona. Zatvaraju teška željezna vrata, a ja poput mačke uspjevam nekako među posljednjim da se provučem unutra. Kroz zelene rešetke vidim tužna blijeda lica koja ostaše s druge strane. Uspjevam doći do stepenica i ni makac više. Natiskani jedno do drugog, jedva dišemo. Ali, to nas ne sputava da fanatično iz hiljada grla pružimo podršku našim junacima. Englezi ne vjeruju svojim očima. Šta je kasnije bilo, svima je dobro poznato.
Ne znam da li su popularne "svrake" zapamtile sarajevske golubove, ali ja sam te noći letio nebom.
Sjecam se, premuntao dajdzu da me vodi. Covjek pravio kucu, ja otisao i sa skele ga skinuo jer mi je obecao da ce me voditi. Dosli pred stadion bez karte u nadi da ce se desiti neko cudo i da cemo uci. Bio klinjo, nisam ni osnovu zavrsio. Na kraju pustili da se kupe karte od njihovih navijaca, dajdza platio masno 2 karte. I bas se sjecam, dosli do ulaza na stepnicama, ne mozes ni naprijed ni nazad. Jedva teren vidis. Bio jedno poluvrijeme, vise gledam tribine nego teren. Ne mogu se nacuditi. Na kraju prvog poluvremena mi kaze djadza "hajmo kuci, da barem jedno poluvrijeme pregledamo". Tako i bi.

Da li ce ikada ponoviti, ne znam. Nadam se. Samo ovaj put bih imao karte i sigurno poveo dajdzinu djecu.

Zeljeznicar za sva vremena!
Bit će opet, prijatelju, na našoj ljepotici. Poslije kiše, sunce svane.
Sa Željom do groba, života mi moga!!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 8:00 am

Kakva je situacija s Lendrićem, nešto se pisalo da je bivši?
Ovako trenutno imamo 3 napadača i konačno da sam time zadovoljan. Više puta sam izrazio nezadovoljstvo zbog jednog jedinog napadača kojeg smo imali. :D
 
tm87alem
Postovi: 521
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 11:02 am

Šta je ovo? Sad može liga da se igra bez obzira na situaciju i što je pola ekipe Mladosti zaraženo! Teško nama sa don vicom and company! Kakva je sad situacija sa virusom, a kakva je bila kad su prekinuli prvenstvo? Ni blizu ista! Sad može i bez posebnih buseva, bez dezinf. tunela i sl. Prijateljske se normalno igraju, kao da su zvanične bez publike. Neka nam je dragi Bog na pomoći! Biti prvi do nekog novog prekida je pod moranje! Mada ja nikad ne bih volio da nas proglase corona prvacima i da još to i slavim!

:zeljeznicar1:
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 11:06 am

Sanel Jahic novi trener u omladinskom.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
kemo
Postovi: 196
Pridružen/a: sub avg 06, 2016 9:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 11:23 am

mamba21 je napisao/la:
uto jul 07, 2020 11:06 am
Sanel Jahic novi trener u omladinskom.
Brzo zaboravljamo...
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 11:25 am

Jbg može se svako popišat po klubu
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2213
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 11:39 am

Ko god je bio neptijatelj prosle uprave ovima je prijatelj... lik koji ne zna sastaviti recenicu ce kao nekog trenirati,e moj Zeljo
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 11:49 am

Radi on vec neko vrijeme sa omladincima.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 12:02 pm

Ma to više nije ni bitno. Dolaskom ove uprave i Amara, Želji je u nekoliko navrata pogažen ponos, uprljano ime i šta sve ne...
Od dovođenja igrača i ljudi koji su ga psovali i pljuvali, pa do nekih drugih stvari...
Željino ime je poniženo zahvaljujući ovima sad što su na vlasti. To treba ostati zapisano.
A što se tiče toga, više nije ni bitno ko će doći i da igra, a i da bude trener u Klubu... Može svako, vidjeli smo. Oko toga više se ne treba čuditi ništa.
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Dr. Adzem
Postovi: 2157
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:27 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 12:02 pm

Koje ovaj crnac iz Osijeka?
Cuva Bog Zelju svog!
 
Dr. Adzem
Postovi: 2157
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:27 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 12:05 pm

Cuva Bog Zelju svog!
 
neroazzuro
Postovi: 1896
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 12:34 pm

Šta kaže burazer, 65 godina, penzija, ovo ono...
E što me nasmija na "jutru" :DD:
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 12:37 pm

Charlie Sheen je napisao/la:
uto jul 07, 2020 11:39 am
Ko god je bio neptijatelj prosle uprave ovima je prijatelj... lik koji ne zna sastaviti recenicu ce kao nekog trenirati,e moj Zeljo
Ne ulazeći u konkretan slučaj, jer ga ne poznajem i ne sjećam se...nažalost, ovo što si naveo je čini mi se jedini kriterij u sadašnjem odabiru kadra, a poziva se na neko jedninstvo. Meni se i ova liga i ovo oko Borca i titule sve zajedno sa stanjem u Želji smučilo dobro. Sve više sam svjestan da je ovo mučenje i da ljudima ne treba još jedno polje gdje dožive razočarenje. Mogla bi uskoro i desetogodišnja u kantu za smeće. Iskreno ovo više i ne liči na klub koji je Željo gradio skoro evo 100 godina. Po meni je sve sada oko Želje interes. Niko ne radi ništa iz ubjedjenja i želje da ostavi neki trag i neko dobro iza sebe, tako da sve mi je postalo svejedno i ništa me ne tangira toliko kao prije...samo mi je strašno žao.
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 1:19 pm

Zaista je zanimljivo citati razmisljanja navijaca naseg kluba. Igraci koji su bili u klubu u teskim vremenima koji imaju xy utakmica za klub, igraci koji su svojim igrama donijeli trofeje ili novac a neki i oboje se pljuju i razvlace pogrdno samo zbog toga sto ih je neko tad predstavio kao neprijatelje broj jedan. A isti ti su se kitili perijem i medaljama sa ovavjestenjima da su ih oni doveli vratili dali im dugogodisnje ugovore, pa ih onda suspendovali bacali sa juniorima i kada su ljudi rekli svoju stranu price opet smo ih popljuvali. Dok s druge strane pojedinci koje smo ozivili odu bez pozdrava Miroslav, Graovac i jos mnogi drugi dizemo u nebesa... forum je izgubio kredibilitet i meni je zao sto je to tako. Kroz historiju naseg kluba bilo je mnogo bitnijih i vaznijih uprava ali samo jedan je napravio kult od sebe a da pri tom u istom tom sazivu je bilo ljudi koji su tri puta vise doprinijeli klubu nego on, ali on se okitio ordenjem. S druge strane kako god to izgledalo sastistika je neumoljiva i upisana da je neko rezultatski donio klubu najvise. I kad se stavi tas na vagi obicnom navijacu je najvazniji gol u mrezi i ordenje u tribinama. Foteljasi osim onih koji imaju direktne ili indirektne koristi nikome nisu pretjerano bitni. Zivis Zeljeznicare i zivjet ces i narednih 100 godina!
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 2:04 pm

Vidi generalne formule nema, da je ima svi bi bili uspjesni. Mene ne zadovoljava beton i dobar teren a na njemu balerine ublehe managerski igraci I ugradjivaci, okolo tenderi i nagurovaci. klubu je potreban totalni reset u smislu upravljanja. Ovaj koncept koji je zamisljen moze fercerat u Njemackoj i nigdje vise na kugli zemaljakoj. Od hedije necije i zavedenih posudbi isto tako nema buducnosti. Adekvatan model na relaciji investicija/ potencijalna dobit je jedina formula sve ostalo je tasun tasun tanana.

Ovo sam pisao odgovor ali je u medjuvremenu izbrisan...
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 2:16 pm

Budi Željo je napisao/la:
uto jul 07, 2020 2:04 pm
Vidi generalne formule nema, da je ima svi bi bili uspjesni. Mene ne zadovoljava beton i dobar teren a na njemu balerine ublehe managerski igraci I ugradjivaci, okolo tenderi i nagurovaci. klubu je potreban totalni reset u smislu upravljanja. Ovaj koncept koji je zamisljen moze fercerat u Njemackoj i nigdje vise na kugli zemaljakoj. Od hedije necije i zavedenih posudbi isto tako nema buducnosti. Adekvatan model na relaciji investicija/ potencijalna dobit je jedina formula sve ostalo je tasun tasun tanana.

Ovo sam pisao odgovor ali je u medjuvremenu izbrisan...
Covjek odlucio obrisati odgovor. Sta mislis hoce li se ovo moci igrati sa publikom?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 2:28 pm

Charlie Sheen je napisao/la:
uto jul 07, 2020 11:39 am
Ko god je bio neptijatelj prosle uprave ovima je prijatelj... lik koji ne zna sastaviti recenicu ce kao nekog trenirati,e moj Zeljo
Doveli povrijedjenog Sanela. Jesu li ga pregledali prije potpisa ugovora? Poslije skontali da su se zayebali, pa ga poslali u juniore ne bi li i on pristao na raskid saradnje. O karijeri njegovoj ne treba pricati, malo ce igraca iz BiH napraviti karijeru kao on. Željo, Aek, Aris, Grashopers, Las palmas, Apoel, Repka. Mislim da covjek sa ovom karijerom moze dobro pomoci djeci u omladinskom pogonu.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 07, 2020 2:29 pm

Kada nam stize crnjo?
Forza 1921!

Oda majstore!

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], cala, Dzezvar, Google [Bot], pintol_TM87 i 147 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija