Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
gavran
Postovi: 7545
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 9:00 pm

avlami97 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 8:59 pm
gavran je napisao/la:
sri jun 17, 2020 8:55 pm
Imam informacije,kad rokne svuda ce nas biti.😇
Konačno je baca Kim Jong Un :karanje:
Pustili me iz karantina.Yebena ova korona.Rekoh sebi nes vise Gavrane sismise jesti yebo li te mis
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 9:07 pm

gavran je napisao/la:
sri jun 17, 2020 9:00 pm
avlami97 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 8:59 pm
gavran je napisao/la:
sri jun 17, 2020 8:55 pm
Imam informacije,kad rokne svuda ce nas biti.😇
Konačno je baca Kim Jong Un :karanje:
Pustili me iz karantina.Yebena ova korona.Rekoh sebi nes vise Gavrane sismise jesti yebo li te mis
GAVRAN (VRANA) - za onoga ko sanja da ga je dobio simbolizira dobijanje zaslužene vlasti ako je snivač dostojan vlasti, a ako nije simbolizira govorenje istine koja se ne prihvata od onoga ko je govori. Ko sanja da se gavran bacio na njega - lopovi će ga zasresti u putu. Crnobijeli gavran simbolizira podmuklog, kočopernog i oholog čovjeka. Gavran je takođe od čovjeka pretvoren u pticu. Gavran takođe simbolizira griješnika i lažova. Rečeno je: Ako neko sanja da je ulovio gavrana, dobiće haram imetak sa svojim griješenjem i ohološću. Ko sanja da je dobio gavrana ili da ga čuva - on mu simbolizira laž i obmanu. Ko sanja da ima ulovljenih gavranova ugrabiće neki nedozvoljeni plijen. Ko sanja da gavran s njim razgovara zapašće u brigu, koje će se kasnije riješiti.

SLIJEPI MIŠ (šišmiš) simbolizira pobožnog čovjeka. Rečeno je da šišmiš simbolizira i ženu sihirbazicu.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 9:15 pm

Sunce ti poljubim, nema kvaliteta. Pa nije doslo do totalne zamjene stanovnistva sa Latvijom(oni su duduci za fudbal😂, recimo) pa da je nestao kvalitet. Suplja je i Amarova o genetici. Zeljo 80 godina izbacivao na stotine super igraca, narednih 10 nesto manje ali opet dovoljno obzirom na okolnosti. Zadnjih 10 godina tankosava zestoka. Gje je problem? Gen nije, isti je ko kod Ribarovih beba. Problem je u struci, u radu sa mladim. Kako su otisli prijeratni treneri, stara garda, Jozo, Edin i ostali nasa struka u OP je pala k za usi. Otisao Eso mi nemamo g od golmana. Ovi novi treneri u OP niti imaju znanje niti hoce da rade. Koga imamo u OP, alkoholicara, trgovca alkoholom, reketasa roditelja, kradljivca klubske imovine. Javno se izvinjavam nekolicini postenih. Njih zanima samo plata i pinka od roditelja. Kurce se spletom okolnosti sto se ponekada pojavi Ara, Rijad, Amir. Glavna prica nasi reprezetativci, Edin... a kada pogledas kroz godine taj broj je jako mali i on nije plod rada vec dobrim dijelom srece. Kakvi bi tek igraci bili nabrojani da se je sa njima radilo na pravilan nacin, koliko bi jos polutalenata postalo dobrim igracima? Mi talenat imamo, nije nestao, samo se nista ne radi da se on usavrsi, onda propadne.
Nas OP je mrtav, niti para niti struke. Bivsa uprava je uocila problem, probala je nesto popraviti ali bezuspjesno. Nisu rostiljđije nako otjerane. Sada te rostiljđije vaze kako su bivsi ujebali OP. Istina je da je OP ujebavan godinama, da nicije maslo nije za ramazana.
Puno je teze stvoriti igraca, raditi sa njim, usmjeravati, popravljati. Lakse je trgovati, popravljati vlastitu statistiku, imam toliko titula...
Nakon tog javasluka i nerada u OP krene prica nemaju kvalitet za prvi tim. Polovnjaci, starohani iz komsiluka imaju?
Dali je iko Mujaguca istjerao iz kafane, dali je iko provjerio u koja doba Zera ide spavati, sta jede, sta pije? Nije cudno da propadnu ko zeton.
Ovo malo kose na glavi mi se digne na izjave, ako Amar kaze onda nije daleko od istine. Eto on bezgresan. Ako kaze Ronaldo truba onda je truba. On ko biva ne grijesi. Bjezi ba, kosi se sa zdravim razumom.
Imamo sada u OP desetak jako talentovanih mladica. Bas me zanima koliko ce ih postati dobri igraci. Sampionska iz 72 je bila sastavjena 90% od nase djece. Sampioni u neuporedivo jacoj konkurenciji nego sto je sada. Zasto? Zato sto se pravilno radilo, moderno za ono vrijeme. Nije ni sada velika mudrost ukljuciti moderne metode rada i praviti igrace. Lakse je pametovati o genetici i sprdati se sa skautingom.
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1811
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 9:20 pm

gavran je napisao/la:
sri jun 17, 2020 8:55 pm
Imam informacije,kad rokne svuda ce nas biti.😇
Da hoće kakav F5 pasti
 
buckybarnes1921
Postovi: 74
Pridružen/a: pet feb 21, 2020 9:12 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 9:22 pm

Meni je recimo suludo da ti moras glumiti policajca sa ovim debilcicima zadnjih godina i vuci ga za uho iz nargilhane ili kafane. Smijesno mi je to da, tebi kojem je Bog dao talenat, ti se treba govoriti kada moras na spavanje, koliko je bitan bioritam i da ti nargila unistava plucne sposobnosti. Pruza ti se zivotna prilika jer ti je Bog dao talenat, da uspijes da postanes poznat i da sa 25 godina rijesis svoj zivot, a ti odes sa ostalim debilima u argelini i gurnes crijevo u usta i unistavas svoja pluca...
Samo je jedan, grijeha je vrijedan.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 9:25 pm

mamba21 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 8:58 pm
storm_raider je napisao/la:
sri jun 17, 2020 8:54 pm
Ne znam je li neko pisao, ali i protiv Sirokog igramo na Grbavici.
Velez i Siorki na Grbavici
Protiv Mladosti u Konjicu
Mislim da je i Mladost na Grbavici. 04.07.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 9:38 pm

buckybarnes1921 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 9:22 pm
Meni je recimo suludo da ti moras glumiti policajca sa ovim debilcicima zadnjih godina i vuci ga za uho iz nargilhane ili kafane. Smijesno mi je to da, tebi kojem je Bog dao talenat, ti se treba govoriti kada moras na spavanje, koliko je bitan bioritam i da ti nargila unistava plucne sposobnosti. Pruza ti se zivotna prilika jer ti je Bog dao talenat, da uspijes da postanes poznat i da sa 25 godina rijesis svoj zivot, a ti odes sa ostalim debilima u argelini i gurnes crijevo u usta i unistavas svoja pluca...
Ako si procjenio da ces na njenu zaraditi onda ces valjda brinuti o svemu. Ali kako cd ga trener tjerati iz kafane kada je trener alkos.
Koliko je individualnih trninga sa tim najtalentovanijim omladincima? Ko im 1 na 1 popravlja greske? Koga ce Karic nauciti da brani kada je on bio rupa a ne golman. Crna rupa tacnije. OP je biznis, nema oslanjanja na srecu i svjet pojedinca. Iste te Mujagice i Zerice niko nije kontrolisao a slepali smo ili ih jos uvijek slepamo uz prvi tim. Cemu kada nema kvaliteta. Da nadođe? Pa nije tjesto. Igrac sa 18 godina ravnopravno igra jacim ligana, kod nas ne. U jacim ligam se pravilno radi do detalja, kod nas se ceka da se nesto posreci. Ako se posreci onda ja ko strucnjak. Ako se ne posreci, nema kvaliteta, logicno😂
 
buckybarnes1921
Postovi: 74
Pridružen/a: pet feb 21, 2020 9:12 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 10:07 pm

Ma svakako da se ja slazem u nrkoj mjeri s tobom.
Ali, prijatelju, to je valjda do licnog odgoja. meni je suludo da ti sa 18 godina ne mozes razaznati sta je dobro za tebe a sta ne. Ja mislim da je puno i do karaktera. Mali Eldar Sehic je puno radio zadnju godinu, ukljucujuci i indivodualne treninge, i koliko cujem, ceka ga nagrada u vidu nove sanse.

Ti i kod starih mozes vidjeti razliku. Kod nas Veseli satra kafice, i ne samo on. A jedan rahmanovic, kojeg istini za volju ne mogu ocima, ne izlazi iz teretane i sa individualnih treninga. Zato je on babaroga a ovaj nas predmet cirkuzanja. Ne treba ti valjda sistem da bi ti odlucio da radis na sebi. Ne znam..
Samo je jedan, grijeha je vrijedan.
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 10:23 pm

Nemaveze je napisao/la:
sri jun 17, 2020 9:15 pm
Sunce ti poljubim, nema kvaliteta. Pa nije doslo do totalne zamjene stanovnistva sa Latvijom(oni su duduci za fudbal😂, recimo) pa da je nestao kvalitet. Suplja je i Amarova o genetici. Zeljo 80 godina izbacivao na stotine super igraca, narednih 10 nesto manje ali opet dovoljno obzirom na okolnosti. Zadnjih 10 godina tankosava zestoka. Gje je problem? Gen nije, isti je ko kod Ribarovih beba. Problem je u struci, u radu sa mladim. Kako su otisli prijeratni treneri, stara garda, Jozo, Edin i ostali nasa struka u OP je pala k za usi. Otisao Eso mi nemamo g od golmana. Ovi novi treneri u OP niti imaju znanje niti hoce da rade. Koga imamo u OP, alkoholicara, trgovca alkoholom, reketasa roditelja, kradljivca klubske imovine. Javno se izvinjavam nekolicini postenih. Njih zanima samo plata i pinka od roditelja. Kurce se spletom okolnosti sto se ponekada pojavi Ara, Rijad, Amir. Glavna prica nasi reprezetativci, Edin... a kada pogledas kroz godine taj broj je jako mali i on nije plod rada vec dobrim dijelom srece. Kakvi bi tek igraci bili nabrojani da se je sa njima radilo na pravilan nacin, koliko bi jos polutalenata postalo dobrim igracima? Mi talenat imamo, nije nestao, samo se nista ne radi da se on usavrsi, onda propadne.
Nas OP je mrtav, niti para niti struke. Bivsa uprava je uocila problem, probala je nesto popraviti ali bezuspjesno. Nisu rostiljđije nako otjerane. Sada te rostiljđije vaze kako su bivsi ujebali OP. Istina je da je OP ujebavan godinama, da nicije maslo nije za ramazana.
Puno je teze stvoriti igraca, raditi sa njim, usmjeravati, popravljati. Lakse je trgovati, popravljati vlastitu statistiku, imam toliko titula...
Nakon tog javasluka i nerada u OP krene prica nemaju kvalitet za prvi tim. Polovnjaci, starohani iz komsiluka imaju?
Dali je iko Mujaguca istjerao iz kafane, dali je iko provjerio u koja doba Zera ide spavati, sta jede, sta pije? Nije cudno da propadnu ko zeton.
Ovo malo kose na glavi mi se digne na izjave, ako Amar kaze onda nije daleko od istine. Eto on bezgresan. Ako kaze Ronaldo truba onda je truba. On ko biva ne grijesi. Bjezi ba, kosi se sa zdravim razumom.
Imamo sada u OP desetak jako talentovanih mladica. Bas me zanima koliko ce ih postati dobri igraci. Sampionska iz 72 je bila sastavjena 90% od nase djece. Sampioni u neuporedivo jacoj konkurenciji nego sto je sada. Zasto? Zato sto se pravilno radilo, moderno za ono vrijeme. Nije ni sada velika mudrost ukljuciti moderne metode rada i praviti igrace. Lakse je pametovati o genetici i sprdati se sa skautingom.
Kad si kod Litvanije njihov predstavnik Spartaks je namucio Crvenu zvezdu koja igra vec 2 god lp i izbacili su ih u zadnjih 10 minuta na guzove..iz neke Litvanije sto bi ti rekao..jedan Dudelange iz Luksemburga igra europa ligu i muci veliki Milan, jedni ribari s Islanda dobijaju engleze i ravnopravni su svima....lopta napreduje, ko je odakle i kakve gene ima nikakvu ulogu ne igra...zbog takvog razmisljanja i ponizavanja drugih i jesmo u kqrcu pa nas jbu repke poput Finske i Armenije koji do prije 4 godine nisu imali ekipe kako treba.
Kakav gen koji je bio prije 30 godina o cemu pricas?Koliko je Barcelona koja je nekad imala najjacu skolu izbacila igraca? Koliko sad imas u sastavu mladih momaka iz La Masie, neracunajuci Pique i Messija? Jednostavno druga vremena, mijenjaju se generacije i igraci Ne moze se porediti kvalitet igraca tada i sad, ni blizu..uostalom nasi najveci dragulji ta 3 igraca, koliko su daleko dogurali u karijeri? Biti klupa Dinama i Videotona, ili igrati u ekipi koja se bori za opstanak u Turskoj...da se razumijemo itekako je to uspijeh i velika stvar, sutra bi na njihovo mjesto ali slozit cemo se svi da smo ocekivalo da ce ti momci puno dalje dogurati.
Slazem se da se ne ulaze dovoljno u igrace i da se treba pripaziti vise oko ishrane i svega, al valjda je uloga trenera nebitno jel Amar ili Kostic da procjeni isplati li se ulagati u tog igraca...zato sam napisao to.
 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 10:29 pm

Ja se slazem da problem u radu tj neradu, smijesna je tvrdnja da ovdje nema talenata
 
buckybarnes1921
Postovi: 74
Pridružen/a: pet feb 21, 2020 9:12 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 10:37 pm

samo_da_repliciram je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:29 pm
Ja se slazem da problem u radu tj neradu, smijesna je tvrdnja da ovdje nema talenata
Mislis na sistemski nerad ili nerad individua ponaosob?
Samo je jedan, grijeha je vrijedan.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 10:42 pm

buckybarnes1921 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:07 pm
Ma svakako da se ja slazem u nrkoj mjeri s tobom.
Ali, prijatelju, to je valjda do licnog odgoja. meni je suludo da ti sa 18 godina ne mozes razaznati sta je dobro za tebe a sta ne. Ja mislim da je puno i do karaktera. Mali Eldar Sehic je puno radio zadnju godinu, ukljucujuci i indivodualne treninge, i koliko cujem, ceka ga nagrada u vidu nove sanse.

Ti i kod starih mozes vidjeti razliku. Kod nas Veseli satra kafice, i ne samo on. A jedan rahmanovic, kojeg istini za volju ne mogu ocima, ne izlazi iz teretane i sa individualnih treninga. Zato je on babaroga a ovaj nas predmet cirkuzanja. Ne treba ti valjda sistem da bi ti odlucio da radis na sebi. Ne znam..
Polazis od pretpostavke da je razum preovladavajuci kod sviju. Pohvalno ali i naivno. Neko sazrije sa 18, neko sa 28, neko nikada.
Pike Mujkic je bio jedan od najtalentovanijih Zeljinih igraca ali veliki, blago receno boem. Sta je on radio ovi slaufasi su mala djeca, bebe. Da su ga trenirali danasnji treneri nebi bilo nista od njega. Tadasnji treneri a Bogami i predsjednik kluba su ga ganjali ko Bog maglu. Znalo se dogoditi da predsjednik i ekonom odu autom u drugo mjesto po njega jer je tamo zaglavio ili je kod neke koke. Uz sve to je napravio finu karijeru. Klub mu valjo a valjo je i on klubu.
Sampionska 72 je bila puna vrhunskih licnosti ali Ribar je zna banuti u neka doba na vrata da vidi gdje je ko. Generacija, Capljic, Curic, Pista, Zvaka, Matkovic... kao juniori su imali kontrolu goru nego KGB. Treneri su se brinuli o svemu mada su nabrojanj veci sportisti i profesionalci bili od ove djece.
Bilo je onih koji su srali ali su takve nogirali, nisu cekali da nadođe. Hvala momak, nisi za nas. Ali zato oni koji su ostali sa njima se radilo i postali su igracine, ne igraci vec igracine. Igracine u neuporedivo jacoj konkurenciji.
Zamisli ti sada Dzubura da ide traziti Zeru po kafanama😂
Izgubio bi se na prvoj raskrsnici. Ili da je Misimovic morao traziti pjanog Mujagica😂
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 10:46 pm

buckybarnes1921 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:07 pm
Ma svakako da se ja slazem u nrkoj mjeri s tobom.
Ali, prijatelju, to je valjda do licnog odgoja. meni je suludo da ti sa 18 godina ne mozes razaznati sta je dobro za tebe a sta ne. Ja mislim da je puno i do karaktera. Mali Eldar Sehic je puno radio zadnju godinu, ukljucujuci i indivodualne treninge, i koliko cujem, ceka ga nagrada u vidu nove sanse.

Ti i kod starih mozes vidjeti razliku. Kod nas Veseli satra kafice, i ne samo on. A jedan rahmanovic, kojeg istini za volju ne mogu ocima, ne izlazi iz teretane i sa individualnih treninga. Zato je on babaroga a ovaj nas predmet cirkuzanja. Ne treba ti valjda sistem da bi ti odlucio da radis na sebi. Ne znam..
Teško da dijete od 18 g. može razaznati šta je dobro, a šta ne za njega. U tim godinama misle da su najpametniji na svijetu. Tinejdžerske godine. Osjetljiva kategorija. I za taj dob su najbitniji treneri-pedagozi. Elvir Baljić je krenuo po kafanama da pjeva, ali samo mudrost i pedagoški pristup Nene Starovlaha, koji je obavio razgovor sa njim i njegovim roditeljima, su ga izveli na put fudbala.

U mlađim kategorijama treneri prije svega moraju biti pedagozi, ali što reče @nemaveze, oni nisu čak ni dobri treneri,..Čast izuzetcima. Kome jedan Senad i Fadil Žerić mogu biti uzori i nekoga naučiti nečemu ljudskom? Oni da nekoga da izvedu na pravi put. Ne bih dalje.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
buckybarnes1921
Postovi: 74
Pridružen/a: pet feb 21, 2020 9:12 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 10:50 pm

avlami97 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:46 pm
buckybarnes1921 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:07 pm
Ma svakako da se ja slazem u nrkoj mjeri s tobom.
Ali, prijatelju, to je valjda do licnog odgoja. meni je suludo da ti sa 18 godina ne mozes razaznati sta je dobro za tebe a sta ne. Ja mislim da je puno i do karaktera. Mali Eldar Sehic je puno radio zadnju godinu, ukljucujuci i indivodualne treninge, i koliko cujem, ceka ga nagrada u vidu nove sanse.

Ti i kod starih mozes vidjeti razliku. Kod nas Veseli satra kafice, i ne samo on. A jedan rahmanovic, kojeg istini za volju ne mogu ocima, ne izlazi iz teretane i sa individualnih treninga. Zato je on babaroga a ovaj nas predmet cirkuzanja. Ne treba ti valjda sistem da bi ti odlucio da radis na sebi. Ne znam..
Teško da dijete od 18 g. može razaznati šta je dobro, a šta ne za njega. U tim godinama misle da su najpametniji na svijetu. Tinejdžerske godine. Osjetljiva kategorija. I za taj dob su najbitniji treneri-pedagozi. Elvir Baljić je krenuo po kafanama da pjeva, ali samo mudrost i pedagoški pristup Nene Starovlaha, koji je obavio razgovor sa njim i njegovim roditeljima, su ga izveli na put fudbala.

U mlađim kategorijama treneri prije svega moraju biti pedagozi, ali što reče @nemaveze, oni nisu čak ni dobri treneri,..Čast izuzetcima. Kome jedan Senad i Fadil Žerić mogu biti uzori i nekoga naučiti nečemu ljudskom? Oni da nekoga da izvedu na pravi put. Ne bih dalje.
Ma buraz, pa djeca/ljudi od 18 godina su po evropi ustaljeni ili cak nosioci svojih klubova. Danas djeca brze i sazriju, pa se vodim time da sa 18 godina bar znas sta je dobro za tebe a sta nije. Tako bi trebalo biti.
Samo je jedan, grijeha je vrijedan.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 10:55 pm

Premier je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:23 pm
Nemaveze je napisao/la:
sri jun 17, 2020 9:15 pm
Sunce ti poljubim, nema kvaliteta. Pa nije doslo do totalne zamjene stanovnistva sa Latvijom(oni su duduci za fudbal😂, recimo) pa da je nestao kvalitet. Suplja je i Amarova o genetici. Zeljo 80 godina izbacivao na stotine super igraca, narednih 10 nesto manje ali opet dovoljno obzirom na okolnosti. Zadnjih 10 godina tankosava zestoka. Gje je problem? Gen nije, isti je ko kod Ribarovih beba. Problem je u struci, u radu sa mladim. Kako su otisli prijeratni treneri, stara garda, Jozo, Edin i ostali nasa struka u OP je pala k za usi. Otisao Eso mi nemamo g od golmana. Ovi novi treneri u OP niti imaju znanje niti hoce da rade. Koga imamo u OP, alkoholicara, trgovca alkoholom, reketasa roditelja, kradljivca klubske imovine. Javno se izvinjavam nekolicini postenih. Njih zanima samo plata i pinka od roditelja. Kurce se spletom okolnosti sto se ponekada pojavi Ara, Rijad, Amir. Glavna prica nasi reprezetativci, Edin... a kada pogledas kroz godine taj broj je jako mali i on nije plod rada vec dobrim dijelom srece. Kakvi bi tek igraci bili nabrojani da se je sa njima radilo na pravilan nacin, koliko bi jos polutalenata postalo dobrim igracima? Mi talenat imamo, nije nestao, samo se nista ne radi da se on usavrsi, onda propadne.
Nas OP je mrtav, niti para niti struke. Bivsa uprava je uocila problem, probala je nesto popraviti ali bezuspjesno. Nisu rostiljđije nako otjerane. Sada te rostiljđije vaze kako su bivsi ujebali OP. Istina je da je OP ujebavan godinama, da nicije maslo nije za ramazana.
Puno je teze stvoriti igraca, raditi sa njim, usmjeravati, popravljati. Lakse je trgovati, popravljati vlastitu statistiku, imam toliko titula...
Nakon tog javasluka i nerada u OP krene prica nemaju kvalitet za prvi tim. Polovnjaci, starohani iz komsiluka imaju?
Dali je iko Mujaguca istjerao iz kafane, dali je iko provjerio u koja doba Zera ide spavati, sta jede, sta pije? Nije cudno da propadnu ko zeton.
Ovo malo kose na glavi mi se digne na izjave, ako Amar kaze onda nije daleko od istine. Eto on bezgresan. Ako kaze Ronaldo truba onda je truba. On ko biva ne grijesi. Bjezi ba, kosi se sa zdravim razumom.
Imamo sada u OP desetak jako talentovanih mladica. Bas me zanima koliko ce ih postati dobri igraci. Sampionska iz 72 je bila sastavjena 90% od nase djece. Sampioni u neuporedivo jacoj konkurenciji nego sto je sada. Zasto? Zato sto se pravilno radilo, moderno za ono vrijeme. Nije ni sada velika mudrost ukljuciti moderne metode rada i praviti igrace. Lakse je pametovati o genetici i sprdati se sa skautingom.
Kad si kod Litvanije njihov predstavnik Spartaks je namucio Crvenu zvezdu koja igra vec 2 god lp i izbacili su ih u zadnjih 10 minuta na guzove..iz neke Litvanije sto bi ti rekao..jedan Dudelange iz Luksemburga igra europa ligu i muci veliki Milan, jedni ribari s Islanda dobijaju engleze i ravnopravni su svima....lopta napreduje, ko je odakle i kakve gene ima nikakvu ulogu ne igra...zbog takvog razmisljanja i ponizavanja drugih i jesmo u kqrcu pa nas jbu repke poput Finske i Armenije koji do prije 4 godine nisu imali ekipe kako treba.
Kakav gen koji je bio prije 30 godina o cemu pricas?Koliko je Barcelona koja je nekad imala najjacu skolu izbacila igraca? Koliko sad imas u sastavu mladih momaka iz La Masie, neracunajuci Pique i Messija? Jednostavno druga vremena, mijenjaju se generacije i igraci Ne moze se porediti kvalitet igraca tada i sad, ni blizu..uostalom nasi najveci dragulji ta 3 igraca, koliko su daleko dogurali u karijeri? Biti klupa Dinama i Videotona, ili igrati u ekipi koja se bori za opstanak u Turskoj...da se razumijemo itekako je to uspijeh i velika stvar, sutra bi na njihovo mjesto ali slozit cemo se svi da smo ocekivalo da ce ti momci puno dalje dogurati.
Slazem se da se ne ulaze dovoljno u igrace i da se treba pripaziti vise oko ishrane i svega, al valjda je uloga trenera nebitno jel Amar ili Kostic da procjeni isplati li se ulagati u tog igraca...zato sam napisao to.
Ti nisi procitao moj post pazljivo. Ja ne ismijavam nikoga niti a posebno ne genetiku. Da svi napreduju sem nas. Ne napredujemo jer ne radimo. Imamo talenata kao prije 30 ili 50 godina. Onda se sa njima radilo sada ne.
Treneri u BH su kukavice i ego tipovi, ukljucujuci i Amara. Njihove procjene o mladim igracima su plod ganjanja rezultata i licne statistike. Tako procjenjuju jer imaju rezultatske inperative a sa djecon je tesko to dostici. Da je klubska politika jasna pa kaze moramo razviti toliko i toliko mladih, titula sada nije bitna, onda bi i njihove procjene bile drugacije.
Barcelonu ne mozes porediti sa Zeljom. Da Bog da da mi budemo puni ko brod pa kupujemo suhi kvalitet i samaramo sve redom. Mi ako mislimo opstati moramo stvarati. Mi mozemo dovesti ssmo skart za male pare.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 11:01 pm

buckybarnes1921 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:50 pm
avlami97 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:46 pm
buckybarnes1921 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:07 pm
Ma svakako da se ja slazem u nrkoj mjeri s tobom.
Ali, prijatelju, to je valjda do licnog odgoja. meni je suludo da ti sa 18 godina ne mozes razaznati sta je dobro za tebe a sta ne. Ja mislim da je puno i do karaktera. Mali Eldar Sehic je puno radio zadnju godinu, ukljucujuci i indivodualne treninge, i koliko cujem, ceka ga nagrada u vidu nove sanse.

Ti i kod starih mozes vidjeti razliku. Kod nas Veseli satra kafice, i ne samo on. A jedan rahmanovic, kojeg istini za volju ne mogu ocima, ne izlazi iz teretane i sa individualnih treninga. Zato je on babaroga a ovaj nas predmet cirkuzanja. Ne treba ti valjda sistem da bi ti odlucio da radis na sebi. Ne znam..
Teško da dijete od 18 g. može razaznati šta je dobro, a šta ne za njega. U tim godinama misle da su najpametniji na svijetu. Tinejdžerske godine. Osjetljiva kategorija. I za taj dob su najbitniji treneri-pedagozi. Elvir Baljić je krenuo po kafanama da pjeva, ali samo mudrost i pedagoški pristup Nene Starovlaha, koji je obavio razgovor sa njim i njegovim roditeljima, su ga izveli na put fudbala.

U mlađim kategorijama treneri prije svega moraju biti pedagozi, ali što reče @nemaveze, oni nisu čak ni dobri treneri,..Čast izuzetcima. Kome jedan Senad i Fadil Žerić mogu biti uzori i nekoga naučiti nečemu ljudskom? Oni da nekoga da izvedu na pravi put. Ne bih dalje.
Ma buraz, pa djeca/ljudi od 18 godina su po evropi ustaljeni ili cak nosioci svojih klubova. Danas djeca brze i sazriju, pa se vodim time da sa 18 godina bar znas sta je dobro za tebe a sta nije. Tako bi trebalo biti.
Uspiju oni o kojima se vodi pravilna briga. Mnogo je više propalih, a talentovanijih koje ni pravilna briga nije izvela na pravi put. Suština priče je u ovome o čemu priča @nemaveze. Ne znam koliko imaš godina, ali znam da su djeca u tim +/- par godina "najpametnija" na svijetu. Pravilan pristup u tim godinama je najbitniji.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 11:15 pm

Nadam se da su nasi marketinski ober strucnjaci gledali veceras utakmicu MCja.
Treba vidjeti kako veliki rjesavaju problem manjka prihoda, odkazivanje sponzora...
Jeftino prekrivanje tribina sa billboardima sa logom sponzora hem sto je estetski pun pogodak, hem pokazuje sponzorima da se brinu o njihovim interesima mada po ugovoru nisu duzni.
Kosto gledam nasi ce reci, joj puno posla, puno platna, ko ce to razvuci, mozda se i pusti raja pa smo đaba pravili😂
A da se ne zapali, mozda moramo dozvolu od nekog traziti😂
 
Avatar
željozaživotcijeli
Postovi: 177
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 1:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 11:16 pm

buckybarnes1921 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 9:22 pm
Meni je recimo suludo da ti moras glumiti policajca sa ovim debilcicima zadnjih godina i vuci ga za uho iz nargilhane ili kafane. Smijesno mi je to da, tebi kojem je Bog dao talenat, ti se treba govoriti kada moras na spavanje, koliko je bitan bioritam i da ti nargila unistava plucne sposobnosti. Pruza ti se zivotna prilika jer ti je Bog dao talenat, da uspijes da postanes poznat i da sa 25 godina rijesis svoj zivot, a ti odes sa ostalim debilima u argelini i gurnes crijevo u usta i unistavas svoja pluca...
Ti ocekujes da djeca 16-21 godina budu svjesna ovoga??
drenchy69 je napisao/la: ↑pon maj 27, 2019 5:41 pm
Jarane moj, Željo mi je jedina radost u životu . . .
 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 11:19 pm

buckybarnes1921 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:37 pm
samo_da_repliciram je napisao/la:
sri jun 17, 2020 10:29 pm
Ja se slazem da problem u radu tj neradu, smijesna je tvrdnja da ovdje nema talenata
Mislis na sistemski nerad ili nerad individua ponaosob?
I jedno i drugo
 
buckybarnes1921
Postovi: 74
Pridružen/a: pet feb 21, 2020 9:12 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jun 17, 2020 11:20 pm

željozaživotcijeli je napisao/la:
sri jun 17, 2020 11:16 pm
buckybarnes1921 je napisao/la:
sri jun 17, 2020 9:22 pm
Meni je recimo suludo da ti moras glumiti policajca sa ovim debilcicima zadnjih godina i vuci ga za uho iz nargilhane ili kafane. Smijesno mi je to da, tebi kojem je Bog dao talenat, ti se treba govoriti kada moras na spavanje, koliko je bitan bioritam i da ti nargila unistava plucne sposobnosti. Pruza ti se zivotna prilika jer ti je Bog dao talenat, da uspijes da postanes poznat i da sa 25 godina rijesis svoj zivot, a ti odes sa ostalim debilima u argelini i gurnes crijevo u usta i unistavas svoja pluca...
Ti ocekujes da djeca 16-21 godina budu svjesna ovoga??
Pa normalno da ocekujem. Mozda ne sa 16 ali sa 18 sigurno. Bolje bi im bilo da budu svjesni, u suprotnom ih ceka propadanje i realnost zivota u BiH. I onda ce mu djavo biti kriv i za zivota ce dumati sta bi bilo kad bi bilo...
Samo je jedan, grijeha je vrijedan.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], kemo i 97 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija