Moderator/ica: storm_raider

 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 11:09 am

Utakmica koja se poslije derbija najvise iscekivala...propisno ih docekati pogotovo na sjeveru, samo se sjetiti hrasnice i bit ce dosta...Pitarsko-mostarske picke!!! Gazi Željo! :baklja:
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 11:30 am

Kospa je napisao/la:
pet dec 06, 2019 8:26 am
Meni nije jasno gdje i kada je pocelo ovo sranje sa Velezom. Do prije par godina majke mi sam normala hodao u Zeljinom dresu po Mostaru, nisam siguran da bi sad mogao.
Grupe se ne podnose to je evidentno, ali 90% ostale navijacke raje je normala, tako da sto se mene tice bujrum im na sve tribine. Na terenu ih zgazit naravno
koliko me sjecanje sluzi:

u drugom mandatu amara, smo dole igrali 4 puta plus jednom u kupu... nijednom nismo izgubili u tih pet utakmica ali sve je bilo knap... sjecam se jedne pobjed 2010. da su se nesto bunili na sudiju... od tada pocinje "rivalitet" sa njima... od tada svako gostovanje nas na noz docekuju. mada klubovi imaju dobre odnose, navijaci ili da tako kazem, forumski navijaci su postali problem... kako njihovi tako i nasi... dok se u isto vrijeme nase dominacije u fudbalu, komsije poceli masovno da lizu sa njima i tako se jos vise stvorio amonizitet medju zeljinih i velezovih navijaca... svako nase gostovanje dole je postalo godinama sve opasnije nazalost, vidjeli smo ove jeseni kako su njihovi igraci igrali grubo a da spominjem njihove navijace ili dio navijaca...onda na to dodaj i prelazak mujezinovica prosle godine. njihovi navijaci su smatrali da je to izdaja, ali siguran sam da je otisao u sarajevo, ne bi ni komentarisali transfer... zelim reci... pa takodjer njihovo slavljenje kad su nas pobjedili 2014. (jedini put u posljednih 10 godina) kako su slavili sto ne uzimamo titulu... sve je ovo rezultat njihove prepotentnosti i misljenja da su dio velike cetvroke a mi nismo nista uradili da ih razumjemo nego smo jos dodali vatru na to, sve dok u isto vrijeme sarajevo shvatilo da mogu iskoristiti tu situaciju...

ja sam 25% mostarac, velez mi je drag, ali sto velez predstavlja u posljednih 10 godina je sramota! rijetko vidim pravog mostarca koji ce nesto reci lose protiv zelje, to su uglavnom mladja raja koja nije vidjela mostar jer su im vrapcici blizi nego mostar... ali nikad necu reci nesto lose protiv tog kluba, znajuci sta je propatio u ratu... ali ovi novokomponovani "navijaci" veleza su sramota za njih...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 11:33 am

Ko im yebe mater, natrpat ih i pozelit im sretan put, akobogda opet u federalci da zavrse
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23651
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 12:34 pm

Cuj sta cu uraditi ako ga vidim na tribini... odvest ces ga na pivu i pricati o fudbalu, a mozda se i kakvo prijateljstvo napravi. Pa valjda je cilj da budemo normalni, a ne nesto drugo... I on je tu zbog svog kluba, a ti si zbog svog. Nije on tu zbog tebe, niti si ti zbog njega. Sve drugo nije Zeljo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Analitičar1921
Postovi: 295
Pridružen/a: pon maj 21, 2018 9:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 12:49 pm

storm_raider je napisao/la:
pet dec 06, 2019 12:34 pm
Cuj sta cu uraditi ako ga vidim na tribini... odvest ces ga na pivu i pricati o fudbalu, a mozda se i kakvo prijateljstvo napravi. Pa valjda je cilj da budemo normalni, a ne nesto drugo... I on je tu zbog svog kluba, a ti si zbog svog. Nije on tu zbog tebe, niti si ti zbog njega. Sve drugo nije Zeljo.
Eto baš češ baš ti biti miran ako povedu i ako se bude radovao pored tebe, ma hajde molim te
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23651
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 12:52 pm

Analitičar1921 je napisao/la:
pet dec 06, 2019 12:49 pm
storm_raider je napisao/la:
pet dec 06, 2019 12:34 pm
Cuj sta cu uraditi ako ga vidim na tribini... odvest ces ga na pivu i pricati o fudbalu, a mozda se i kakvo prijateljstvo napravi. Pa valjda je cilj da budemo normalni, a ne nesto drugo... I on je tu zbog svog kluba, a ti si zbog svog. Nije on tu zbog tebe, niti si ti zbog njega. Sve drugo nije Zeljo.
Eto baš češ baš ti biti miran ako povedu i ako se bude radovao pored tebe, ma hajde molim te
Mozda je i do mene, ali ne vidim potrebu da ga zbog toga tucem. Nije on kriv ako povedu. :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1238
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 1:13 pm

Nije zadnjih 10.godina Velez i ljudi oko njega odvratni. Od rata na ovamo su takvi. Vazda su imali problem s nama, i te price da je to od 2010.su laz. Samo se sjetite peripetija oko Vladavica, kad je prelazio kod nas. I onda prva utakmica tamo jebu mu od a do z a covjek njihov bio.

To nije klub raje kao nekad. Odem na gostovanje u Siroki, na njihovu tribinu proslavim golove i sve niko ni a da mi kaze. A kod njih nisi smio ustati da gol proslavis. Mi smo Zeljo i nas takvi klubovi i navijaci trebaju postovati.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 1:17 pm

Nek' se raduju. Radovali smo se i mi prije par mjeseci pred punom tribinom veležovaca. Niko nam nije zabranio.
I poslije u majicama sa obilježjima zajedno sa njima od stadiona do auta, nikakav problem.
Ali nećemo im dati da se raduju.
Natrpat ćemo im 3.komada i poslat na dugi zimski san yebali ih guzni haveri.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3952
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 1:29 pm

phpBB [video]

phpBB [video]
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 1:35 pm

@Jovane, dosta dobro zapažanje, ali se ne bih složio da rivalitet postoji tako kratko i rivalitet nisi trebao staviti pod znake navoda. Velež je klub vrijedan pažnje, zbog svoje ideje, istorije, svega onog što su prošli tokom rata itd. Velež je uz nas i pitare najveći klub u BiH. U bivšoj Yugi smo bili jedan od rijetkih klubova koji je imao pozitivan skor sa njima, a vjerovatno i jedini u BiH.

Na Velež gledam kao klub radničke klase i slobodarskih ideja. Mnogo toga imamo zajedničko sa njima nego sa klubovima koji su nastali nečijim dekretom ili voljom novokomponovanih tajkuna. Velež je uvijek imao masu navijača i među prvima su u Yugi koji su organizovano počeli pratiti svoj klub. Mnogo toga je poremetio rat, ali su i oni kao i mi morali napuštati svoje stadione i skrašavati se tamo, gdje možda nismo željeli.

Evo, postavljam pitanje - Šta bi bilo sa Željom i stadionom Grbavica da kojim slučajem nije došlo do reintegracije?

Moj puni respekt Veležu i njihovim starijim navijačima, a ova balavurdija ne zna gdje goni, gdje su šuplji, a kamo li da znaju promišljati zdravorezonski. Naravno, ne odnosi se na sve, ali važi za obje navijačke grupe.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 2:25 pm

Ko sto Amar kaze znamo i mi bit takvi domacini. Malo napravit pritisak, malo psovat, to su radili i protiv nas i protiv Zrinjskog, a protiv Sarajeva nisu, jer su to prijateljski klubovi. Juris! Jel ko na treningu?
Željezničar ante portas !
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 2:34 pm

avlami97 je napisao/la:
pet dec 06, 2019 1:35 pm
@Jovane, dosta dobro zapažanje, ali se ne bih složio da rivalitet postoji tako kratko i rivalitet nisi trebao staviti pod znake navoda. Velež je klub vrijedan pažnje, zbog svoje ideje, istorije, svega onog što su prošli tokom rata itd. Velež je uz nas i pitare najveći klub u BiH. U bivšoj Yugi smo bili jedan od rijetkih klubova koji je imao pozitivan skor sa njima, a vjerovatno i jedini u BiH.

Na Velež gledam kao klub radničke klase i slobodarskih ideja. Mnogo toga imamo zajedničko sa njima nego sa klubovima koji su nastali nečijim dekretom ili voljom novokomponovanih tajkuna. Velež je uvijek imao masu navijača i među prvima su u Yugi koji su organizovano počeli pratiti svoj klub. Mnogo toga je poremetio rat, ali su i oni kao i mi morali napuštati svoje stadione i skrašavati se tamo, gdje možda nismo željeli.

Evo, postavljam pitanje - Šta bi bilo sa Željom i stadionom Grbavica da kojim slučajem nije došlo do reintegracije?

Moj puni respekt Veležu i njihovim starijim navijačima, a ova balavurdija ne zna gdje goni, gdje su šuplji, a kamo li da znaju promišljati zdravorezonski. Naravno, ne odnosi se na sve, ali važi za obje navijačke grupe.
ova vrsta rivaliteta, koji vlada zadnjih 10 godina sam nazvao "rivalitetom"... atmosfera napeta kao da je rat a ne fudbalska utakmica...

znam ja vrlo dobro sta znaci rivalitet sa velezom... ipak je to najstariji bh derbi, poceo jos davne 1946. godine... i kao takav treba se njegovati... ali ovaj trend koji vlada medju mladima to kvari dosta...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3550
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 2:38 pm

Ta prica RA i kona je smijesna. haver moj (pitar) bio u mostaru na velikoj tribini bukvalno dozivio isto kao i ja... raja dobacuje, psuju itd...
nije mu bilo ugodno nikakao...
znaci sve je to smijesno... svako gleda svoju guzicu...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
Racional87
Postovi: 411
Pridružen/a: pet jan 04, 2019 8:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 2:44 pm

avlami97 je napisao/la:
pet dec 06, 2019 1:35 pm
@Jovane, dosta dobro zapažanje, ali se ne bih složio da rivalitet postoji tako kratko i rivalitet nisi trebao staviti pod znake navoda. Velež je klub vrijedan pažnje, zbog svoje ideje, istorije, svega onog što su prošli tokom rata itd. Velež je uz nas i pitare najveći klub u BiH. U bivšoj Yugi smo bili jedan od rijetkih klubova koji je imao pozitivan skor sa njima, a vjerovatno i jedini u BiH.

Na Velež gledam kao klub radničke klase i slobodarskih ideja. Mnogo toga imamo zajedničko sa njima nego sa klubovima koji su nastali nečijim dekretom ili voljom novokomponovanih tajkuna. Velež je uvijek imao masu navijača i među prvima su u Yugi koji su organizovano počeli pratiti svoj klub. Mnogo toga je poremetio rat, ali su i oni kao i mi morali napuštati svoje stadione i skrašavati se tamo, gdje možda nismo željeli.

Evo, postavljam pitanje - Šta bi bilo sa Željom i stadionom Grbavica da kojim slučajem nije došlo do reintegracije?

Moj puni respekt Veležu i njihovim starijim navijačima, a ova balavurdija ne zna gdje goni, gdje su šuplji, a kamo li da znaju promišljati zdravorezonski. Naravno, ne odnosi se na sve, ali važi za obje navijačke grupe.
Gdje si ti bio kad sam stakla na autu mijenjao zbog navijača tog - PO TEBI - nama sličnog kluba ? E čuj puni respekt tom šljamu :skoljka:

Za mene su isti kao i njihovi sugrađani, lešinari i ostali ... znači no pasaran gdje god i kad god.

NE ZNAMO GDJE GONIMO 1987.
Amar Osim danas je od Željezničara zatražio isplatu 128.000 KM na ime zateznih kamata, a klub tvrdi kako nekadašnjem strategu Plavih ne duguje ništa.

Amare Džukelo napolje !
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 2:54 pm

Potrudit ćemo se da svim legalnim sredstvima dođemo do cilja, do pobjede.Vršit ćemo pritisak na domaćem terenu, kao što oni rade, jer je to fudbal - rekao je Osim. :ganja:
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3550
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 2:55 pm

Osim se naljutio zivotom... sta je ono...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 2:56 pm

Racional87 je napisao/la:
pet dec 06, 2019 2:44 pm
avlami97 je napisao/la:
pet dec 06, 2019 1:35 pm
@Jovane, dosta dobro zapažanje, ali se ne bih složio da rivalitet postoji tako kratko i rivalitet nisi trebao staviti pod znake navoda. Velež je klub vrijedan pažnje, zbog svoje ideje, istorije, svega onog što su prošli tokom rata itd. Velež je uz nas i pitare najveći klub u BiH. U bivšoj Yugi smo bili jedan od rijetkih klubova koji je imao pozitivan skor sa njima, a vjerovatno i jedini u BiH.

Na Velež gledam kao klub radničke klase i slobodarskih ideja. Mnogo toga imamo zajedničko sa njima nego sa klubovima koji su nastali nečijim dekretom ili voljom novokomponovanih tajkuna. Velež je uvijek imao masu navijača i među prvima su u Yugi koji su organizovano počeli pratiti svoj klub. Mnogo toga je poremetio rat, ali su i oni kao i mi morali napuštati svoje stadione i skrašavati se tamo, gdje možda nismo željeli.

Evo, postavljam pitanje - Šta bi bilo sa Željom i stadionom Grbavica da kojim slučajem nije došlo do reintegracije?

Moj puni respekt Veležu i njihovim starijim navijačima, a ova balavurdija ne zna gdje goni, gdje su šuplji, a kamo li da znaju promišljati zdravorezonski. Naravno, ne odnosi se na sve, ali važi za obje navijačke grupe.
Gdje si ti bio kad sam stakla na autu mijenjao zbog navijača tog - PO TEBI - nama sličnog kluba ? E čuj puni respekt tom šljamu :skoljka:

Za mene su isti kao i njihovi sugrađani, lešinari i ostali ... znači no pasaran gdje god i kad god.

NE ZNAMO GDJE GONIMO 1987.
Svugdje ima kretena.

A gdje si ti bio kada su naši navijači prije rata napali kamenjem autobus sa njihovim igračima na sred Grbavice iza zapadne tribine nakon tekme?
Kamenjali smo i njihove navijače.
Nas su također kamenjali pod BB.
Gdje si bio kada smo pred sami rat kroz Mostar pjevali Željo, Željo muslimanski tim, cijela Bosna ponosi se njim

Jednostavno preusko gledaš na stvari, a u jednom od prethodnih postova sam napisao da su navijačke grupe postale same sebi svrha. Sve interes.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 3:05 pm

Jebi se ba Amare i ti i tvoji pressovi pred utakmicu. Koji qrac vise komentarises protivnika yebo te oni pricaj o svom klubu i zdravo. Nigdje nisam vidio ni u kojem sportu da trener ovoliko sere o protivnickoj ekipi.

Imam neku mrtvu suhvu ko i protiv sirokog yebo me ona, da ce Bogi i Veca kiksat. Juriiis Zeljooo !
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 3:07 pm

Osim: Velež je u prijateljskim odnosima sa Sarajevom, pokazat ćemo im kako se ponaša domaćin
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 06, 2019 3:09 pm

Kospa je napisao/la:
pet dec 06, 2019 3:05 pm
Jebi se ba Amare i ti i tvoji pressovi pred utakmicu. Koji qrac vise komentarises protivnika yebo te oni pricaj o svom klubu i zdravo. Nigdje nisam vidio ni u kojem sportu da trener ovoliko sere o protivnickoj ekipi.

Imam neku mrtvu suhvu ko i protiv sirokog yebo me ona da ce Bogi i Veca kiksat. Juriiis Zeljooo !
Sta je puno srao? Rekao da su neugodni i ?

Bas mi se svidja ono sto je rekao, a ni trener ni igraci im.izgleda nisu to zaboravili. Idemo ih zgaziti. Ramovic dva gola daje 😁
Forza 1921!

Oda majstore!

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, billybih, Bing [Bot], cvrle_jedanesterac i 106 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija