Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3953
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 12:48 pm

VIDEO/ FOTO: FK Sloboda - FK Željezničar 0:4

https://1921.ba/video-foto-fk-sloboda-f ... ar-04-7044
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 12:56 pm

Kada malo provrtim po svom sjecanju i vratim vrijeme unatrag, sjetim se zaista dosta imena i neke djece koja su igrala na famoznoj sljaci. Da, bas na tom terenu, bez trave koji je kad ne pada kisa uvijek bio tvrd i prasnjav, lopta se zarola a oblak prasine se podigne terenom, ili kad je kisa pa se napravi blato, kaljuza. Kada je zimski period, snijeg se pomijesa sa blatom, a lopta gotovo ne moze da ide, djecaci trze, uklizavaju ,crni potpuno od prljavstine, samo im se oci vide. Ili kada je hladno, pa mraz zaledi teren koji je bio blatnjav,pa se naprave grbe na terenu, lopta odskace a treba paziti da u punoj brzini neko centrira loptu a da dobro pazi gdje ce u tom trku stati da se ne bi povrijedio.
I u takvim uslovima djeca su postajala igraci. I to kakvi igraci. Mnogo ih ima, jer je Zeljo taj sretni klub koji ima dusu, pa su djeca voljela igrati za njega bez obzira na uslove. Radjali se igraci, jedan za drugim, prije rata, poslije rata, uvijek.

Vratim se u ovo danasnje vrijeme i vidim kako jedan takav djecak ,danas vec iskusni povratnik u nasim redovima, trci po teskom terenu u Tuzli , prolazi jednog, pa drugog, osvaja teren sa lakocom, sa 16 metara i sa tako lijepo izrazenim instinktom provali da golman nije na svojoj liniji. Lobuje ga, kao da to nije nista posebno. Nista specijalno. Citavu sportsku javnost podigne na noge, ne samo nas Zeljovce. Nego sve one koji vole fudbal. Zbog takvih se poteza dolazi na utakmice. Ovakvi igraci i ovakvi potezi trebaju da pune nas stadion. Da vide. A mi sada imamo sta da vidimo. Stilic je ponovo u svom timu, kod svoje kuce. Presao je dosta kilometara i lijepih terena, ali ona teska sljaka mu nije nikad odmogla da postane to sto zeli. Pokazivao je to kroz dobre terene u inostranstvu , a juce je pokazao sve prednosti one sljake koje su ga i ometale u razvoju, a koje su sinoc pomogle da mu onaj teren u Tuzli ne zasmeta da uradi onakvu caroliju.

Zeljo je sretan klub. On ima svoje igrace koji su tu nastali i koji imaju vic u sebi. Takav igrac me podize u svakom smislu i vraca mi vjeru u sve ono sto se zove dobar fudbal, lijep potez. Zasto je Zeljo uvijek imao takvih igraca koje je iznjedrio iz svoje skole i koji imaju tu dusu utkanu kroz fudbalske niti ? Zato sto i Zeljo ima dusu. Jedan drugog onda lako prepoznaju. Zato je bas nama sudjen djecak zvani Semir Stilic.
A kome bi drugom ?

VOLIM TE ZELJO !!!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:07 pm

U prvom ova situacija kad je ovaj skinuo sa linije kad je Krpić šutao je li ga pogodila u ruku ili u grudi lopta..?
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:10 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
ned nov 10, 2019 12:18 pm
Okolele je napisao/la:
ned nov 10, 2019 12:10 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
ned nov 10, 2019 11:55 am
Pricao sam i prije o Stilicu. Velika je razlika izmedju njega i ostatka lige.
Prije par godina tu su bili Vojo, Vranjes prosjecni igraci Poljske lige, Stevanovic koji je eto nesto igrao vani.
Trenutno u nasem dresu igra najbolji igrac Poljske lige. Majstor, koji je sa 18 godina bio najbolji igrac lige. Nek nam je ziv i zdrav Stilic Semir.
U devet utakmica po tm ima 4 gola i 4 asistencije.
Trpaj majstore!
5 golova
Ma to onaj klosar na tm-u stavio 4.
u pravu je ovaj put on... 4 gola, onaj gol je pripisan kao autogol...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:15 pm

boccaccio je napisao/la:
ned nov 10, 2019 12:56 pm
Kada malo provrtim po svom sjecanju i vratim vrijeme unatrag, sjetim se zaista dosta imena i neke djece koja su igrala na famoznoj sljaci. Da, bas na tom terenu, bez trave koji je kad ne pada kisa uvijek bio tvrd i prasnjav, lopta se zarola a oblak prasine se podigne terenom, ili kad je kisa pa se napravi blato, kaljuza. Kada je zimski period, snijeg se pomijesa sa blatom, a lopta gotovo ne moze da ide, djecaci trze, uklizavaju ,crni potpuno od prljavstine, samo im se oci vide. Ili kada je hladno, pa mraz zaledi teren koji je bio blatnjav,pa se naprave grbe na terenu, lopta odskace a treba paziti da u punoj brzini neko centrira loptu a da dobro pazi gdje ce u tom trku stati da se ne bi povrijedio.
I u takvim uslovima djeca su postajala igraci. I to kakvi igraci. Mnogo ih ima, jer je Zeljo taj sretni klub koji ima dusu, pa su djeca voljela igrati za njega bez obzira na uslove. Radjali se igraci, jedan za drugim, prije rata, poslije rata, uvijek.

Vratim se u ovo danasnje vrijeme i vidim kako jedan takav djecak ,danas vec iskusni povratnik u nasim redovima, trci po teskom terenu u Tuzli , prolazi jednog, pa drugog, osvaja teren sa lakocom, sa 16 metara i sa tako lijepo izrazenim instinktom provali da golman nije na svojoj liniji. Lobuje ga, kao da to nije nista posebno. Nista specijalno. Citavu sportsku javnost podigne na noge, ne samo nas Zeljovce. Nego sve one koji vole fudbal. Zbog takvih se poteza dolazi na utakmice. Ovakvi igraci i ovakvi potezi trebaju da pune nas stadion. Da vide. A mi sada imamo sta da vidimo. Stilic je ponovo u svom timu, kod svoje kuce. Presao je dosta kilometara i lijepih terena, ali ona teska sljaka mu nije nikad odmogla da postane to sto zeli. Pokazivao je to kroz dobre terene u inostranstvu , a juce je pokazao sve prednosti one sljake koje su ga i ometale u razvoju, a koje su sinoc pomogle da mu onaj teren u Tuzli ne zasmeta da uradi onakvu caroliju.

Zeljo je sretan klub. On ima svoje igrace koji su tu nastali i koji imaju vic u sebi. Takav igrac me podize u svakom smislu i vraca mi vjeru u sve ono sto se zove dobar fudbal, lijep potez. Zasto je Zeljo uvijek imao takvih igraca koje je iznjedrio iz svoje skole i koji imaju tu dusu utkanu kroz fudbalske niti ? Zato sto i Zeljo ima dusu. Jedan drugog onda lako prepoznaju. Zato je bas nama sudjen djecak zvani Semir Stilic.
A kome bi drugom ?

VOLIM TE ZELJO !!!
Ti si jedan od glavnih razloga što volim ovaj forum i hvala ti na tome.
Štilić Semir unosi nemir!
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:16 pm

Sad samo konacno iskoristiti reprezentativnu pauzu pred Siroki i pitare, onda jos Velez kuci pa zimska pauza, sad treba biti pametan i ovo zavrsiti kako treba.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5984
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:18 pm

Paprika je napisao/la:
ned nov 10, 2019 11:52 am
storm_raider je napisao/la:
ned nov 10, 2019 11:37 am
ISB87 je napisao/la:
ned nov 10, 2019 10:56 am
mislim ulaganja kakva god su dobra, ali mi nemamo osnovnih uslova a idemo na neke napredne.. nema smisla.
a i timovi su tu krivi, njima je najlakse reci Zeljo uzeo sadaku, svi pomazu bla bla.. a uopste nece da se potrude. skupe malo novca i apliciraju kod uefe za novi teren.
reflektore moze i opcina finansirat.
Pazi, ovo sto Zeljo ima sada kada je u pitanju renovirana i unaprijedjena infrastruktura (drugi, umjesto sto zavide, treba da prate nas put), je uglavnom zahvaljujuci bivsoj Upravi. I pokazalo se da moze. Najlakse je kukati da je neko "uzeo sadaku". To su bolan gubitnici, propaganda. Lakse je reci da je neko "dobio sadaku" i tako svoje navijace gurati u torove, umjesto da i sami zasucu rukave. Moze se, postoje fondovi koji to finansiraju, Kanton ce podrzati ukoliko ima smisla. Ne zato sto neko navija za Zelju ili Sarajevo, nego jer se sredstva moraju vrtiti. Ubi nas mahala, opdavdavanje i propaganda... generalno, citavu drzavu.
Ova odluka CASa nam je za duzi period zatvorila vrata UEFA fondovima. Ko zna engleski jasno moze procitati da smo muljatori, da smo probali svakoga prevariti. Ako se uz to jos doda cijela prica zasto je krov za istok toliko kasnio, sta je sve UEFA dobila na tu temu onda je jasno da necemo dugo ni prismrditi nekim parama.
Nisu u UEFAi kratke pameti pa da brzo zaborave, moracemo krv propisati da ponovno dobijemo povjerenje. Naravno ne sa ovom garniturom u klubu.
Kada smo vec kod kasnjenja,sta je stvarni razlog istog?
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:32 pm

Bocca majstore
Željezničar ante portas !
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:33 pm

Molim vas zasto se AsharaK u brisu postovi ovdje :ganja:
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:34 pm

1921.ba je napisao/la:
ned nov 10, 2019 12:48 pm
VIDEO/ FOTO: FK Sloboda - FK Željezničar 0:4

https://1921.ba/video-foto-fk-sloboda-f ... ar-04-7044
Sve golove smo postigli lijevom nogom. :kafa: Četiri komada.
Mislim da je Kemo kod prvog gola napravio faul rukom. Početkom drugog pol sudija nam nije svirao čist penal, kod 1:0. nad Ramom, čini mi se.

Kao što sam mnogo puta napisao, Štila je jedan od najboljih znalaca sa loptom, od kada gledam Želju. Brz teren nam je odgovarao, jer smo imali u ekipi igrače koji su brzi sa loptom i idu okomito na igrače i protivnički gol. Prije svega tu mislim na Štilu, Ramu i Mujezinovića. Zato mislim da Rama mora igrati skoro svaku.

Čvrka je čvrka, iako je laganini mogla pući petarda. Pozitivno sam se iznenadio, jer sam očekivao tvrdu utakmicu sa malo golova i puno udaranja i valjanja.

Idemo dalje. :zeljeznicar1:
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:35 pm

Kospa je napisao/la:
ned nov 10, 2019 1:33 pm
Molim vas zasto se AsharaK u brisu postovi ovdje :ganja:
Bas mi je obrisano sta :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Paprika
Postovi: 505
Pridružen/a: pon jun 17, 2019 1:19 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:46 pm

Faca Sa Ulica je napisao/la:
ned nov 10, 2019 1:18 pm
Paprika je napisao/la:
ned nov 10, 2019 11:52 am
storm_raider je napisao/la:
ned nov 10, 2019 11:37 am


Pazi, ovo sto Zeljo ima sada kada je u pitanju renovirana i unaprijedjena infrastruktura (drugi, umjesto sto zavide, treba da prate nas put), je uglavnom zahvaljujuci bivsoj Upravi. I pokazalo se da moze. Najlakse je kukati da je neko "uzeo sadaku". To su bolan gubitnici, propaganda. Lakse je reci da je neko "dobio sadaku" i tako svoje navijace gurati u torove, umjesto da i sami zasucu rukave. Moze se, postoje fondovi koji to finansiraju, Kanton ce podrzati ukoliko ima smisla. Ne zato sto neko navija za Zelju ili Sarajevo, nego jer se sredstva moraju vrtiti. Ubi nas mahala, opdavdavanje i propaganda... generalno, citavu drzavu.
Ova odluka CASa nam je za duzi period zatvorila vrata UEFA fondovima. Ko zna engleski jasno moze procitati da smo muljatori, da smo probali svakoga prevariti. Ako se uz to jos doda cijela prica zasto je krov za istok toliko kasnio, sta je sve UEFA dobila na tu temu onda je jasno da necemo dugo ni prismrditi nekim parama.
Nisu u UEFAi kratke pameti pa da brzo zaborave, moracemo krv propisati da ponovno dobijemo povjerenje. Naravno ne sa ovom garniturom u klubu.
Kada smo vec kod kasnjenja,sta je stvarni razlog istog?
Muljanje, pokusaj muljanja.
Bivsa uprava je nasla izvoďace koji su dali ponude. Sve te ponude su morali dostaviti u savez a oni po pravilima poslovanja u UEFAu. Sadasnja uprava se u neko doba pojavljuje u savezu sa podudom jedne od firmi koje su vec dali ponudu. Nova ponuda je drasticno skuplja. ( firma je iz Sarajeva) Kao to je prava ponuda, mi hocemo ovo. Posto se u savezu ugraďuju u sve poslove nanjusili su pokusaj ugraďivanja nekog drugog u njihove poslove. Nakitili pismo UEFAi kako nije do njih vec do kluba jer se ponasaju rasipno i netransparentno a savez nece to dozvoliti jer su oni dobri domacini i tako se i ponasaju. Poslali uz pismo dvije razlicite ponude za isti posao, kao evo kako rade ovi. Sa svim ovim su isli i pred nasu upravu. Tada krece prica po forumima kako savez ucjenjuje, Dzemidzic prije svega.
Uefa je tada dala savezu za pravo jer je dostavljena dokumentacija jasno pokazivala sta je sustina. Nakon toga ide munjevito pronalazenje sadasnjeg izvoďaca. Svi ovi pokusaji muljanja dovode do devet mjesecnog kasnjenja krova, samim tim i kasjjenja na ureďenju poslovnih prostora na istoku i posljedicno manjak love od rentanja.
To je prvo lose iskustvo UEFAe sa nama. Nedugo za tim ide farsa sa uplatnicom i zalba na CAS. odluka CASA nedvosmisleno potvrďuje da su dokazi ponovno muljanje. Navode da je uplatnica krivotvorena(u blazoj formi do duse, nije original😂), da se datumi i brojevi racuna ne slazu.

U pola godine ovi hadalji su uspjeli unistiti sve pozitivno sto smo kod UEFAe napravili do sada.
Od sada smo podvuceni crvenom u njihovim tefterima.
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 1:59 pm

Opet penal za Borac...
Doduše opravdano sasvim.
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
bianco blu
Postovi: 1044
Pridružen/a: pon apr 04, 2016 12:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 2:02 pm

Kakvi su nam omladinci?
Kakvo je stanje na tabelama?
Zna li neko?
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 2:02 pm

TI GAZI SVE DO TITULE!
1987
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 2:04 pm

kvalitet je napisao/la:
ned nov 10, 2019 11:41 am
Ne mogu se nagledati Štilinog gola... šta je ovo ljudi moji
Također!
Moraš biti majstor za ovo.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 2:08 pm

magicni semir. nek je zdrav, golova ce bit. tek nakon zimskih priprema ga ocekujem u punom kapacitetu.
MIRZA RASCIC
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 2:11 pm

Koliko imje penala svirano do sad?
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 2:29 pm

Ovo jeste bio penal za Borac, mislim 6 penala jer ih je Vranjes 6 dao iz penala
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 10, 2019 2:39 pm

boccaccio je napisao/la:
ned nov 10, 2019 12:56 pm
Kada malo provrtim po svom sjecanju i vratim vrijeme unatrag, sjetim se zaista dosta imena i neke djece koja su igrala na famoznoj sljaci. Da, bas na tom terenu, bez trave koji je kad ne pada kisa uvijek bio tvrd i prasnjav, lopta se zarola a oblak prasine se podigne terenom, ili kad je kisa pa se napravi blato, kaljuza. Kada je zimski period, snijeg se pomijesa sa blatom, a lopta gotovo ne moze da ide, djecaci trze, uklizavaju ,crni potpuno od prljavstine, samo im se oci vide. Ili kada je hladno, pa mraz zaledi teren koji je bio blatnjav,pa se naprave grbe na terenu, lopta odskace a treba paziti da u punoj brzini neko centrira loptu a da dobro pazi gdje ce u tom trku stati da se ne bi povrijedio.
I u takvim uslovima djeca su postajala igraci. I to kakvi igraci. Mnogo ih ima, jer je Zeljo taj sretni klub koji ima dusu, pa su djeca voljela igrati za njega bez obzira na uslove. Radjali se igraci, jedan za drugim, prije rata, poslije rata, uvijek.

Vratim se u ovo danasnje vrijeme i vidim kako jedan takav djecak ,danas vec iskusni povratnik u nasim redovima, trci po teskom terenu u Tuzli , prolazi jednog, pa drugog, osvaja teren sa lakocom, sa 16 metara i sa tako lijepo izrazenim instinktom provali da golman nije na svojoj liniji. Lobuje ga, kao da to nije nista posebno. Nista specijalno. Citavu sportsku javnost podigne na noge, ne samo nas Zeljovce. Nego sve one koji vole fudbal. Zbog takvih se poteza dolazi na utakmice. Ovakvi igraci i ovakvi potezi trebaju da pune nas stadion. Da vide. A mi sada imamo sta da vidimo. Stilic je ponovo u svom timu, kod svoje kuce. Presao je dosta kilometara i lijepih terena, ali ona teska sljaka mu nije nikad odmogla da postane to sto zeli. Pokazivao je to kroz dobre terene u inostranstvu , a juce je pokazao sve prednosti one sljake koje su ga i ometale u razvoju, a koje su sinoc pomogle da mu onaj teren u Tuzli ne zasmeta da uradi onakvu caroliju.

Zeljo je sretan klub. On ima svoje igrace koji su tu nastali i koji imaju vic u sebi. Takav igrac me podize u svakom smislu i vraca mi vjeru u sve ono sto se zove dobar fudbal, lijep potez. Zasto je Zeljo uvijek imao takvih igraca koje je iznjedrio iz svoje skole i koji imaju tu dusu utkanu kroz fudbalske niti ? Zato sto i Zeljo ima dusu. Jedan drugog onda lako prepoznaju. Zato je bas nama sudjen djecak zvani Semir Stilic.
A kome bi drugom ?

VOLIM TE ZELJO !!!
Svi mi koji smo lomili koljena na betinu iza Istoka smo se jucer osjecali kao Stilic. To je Zeljo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Blueee1921, Google [Bot] i 69 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija