Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 11:35 am

Qooler je napisao/la:
pon sep 02, 2019 11:00 am
Pet komada nije najveći uspjeh u ovoj utakmici.

Da nismo primili nesretni gol u 55 sekundi, oni bi doživili potpuni potop. Čak i kod 2:1 mi smo se bojali da iskoristimo nadmoć. Vidjelo se da svako dodavanje na sredini kod nas ima smisla, da igrači kontroliraju dodavanja i posjed. Govorim o prvom dijelu od 0:1 do 2:2 (kraj I poluvremena) i drugom dijelu do 3:2 i poslije 4:2. Jedino smo se kod 3:2 povukli, da li nesvjesno zbog straha od onih nesretnih golova ili svjesno, ne znam. Prije će biti prvo. Trebalo je stati na loptu, svakako, ali tih par minuta jedino nismo kontrolisali utakmicu i većina sa tribina im je govorila "igrajte" , "igrajte", a naši igrači bez potrebe su nabijali.

Zamislimo situaciju da nismo primili prvi gol u 55 sek. Već da smo navalili na njih kako smo i trebali. Garantujem da bi im cejnera uvalili, jer smo toliko bolji bili na sredini. Po krilima smo ih ubili. Ramović i Zajmović su im tek trebali da stave sol na ranu. Da nije bilo tog gola u 55 sek, oni bi primili cejnera.

Ovde ne govorim da smo mi sada super jaki ili ne znam. Vidilo se protiv Svinjskog koliko smo teško dobili. Borac i Sloboda su isto dokazi. Bili smo bolji, ali eto nismo dominanti. Ovde govorim o tome da su gurbeti uzletili toliko, prvenstveno zbog prošle sezone da oni uopšte ne gledaju realno, ako su ikada i gledali. Prošla sezona, je bila katastrofa. Široki, Svinjski, Željo su prošle sezone bili katastrofalni. Ja ne pamtim onako loš Široki (i ove godine su isti), Svinjski je prošle sezone bio neprepoznatljiv, toliko da je i Baka otišao. Kada gledam utakmicu pratim dosta stvari u smislu da analiziram ekipu i prošla sezona je bila baš neprepoznatljiva sa stanovišta Želje, Lištice i Svinjskog. U tome svemu Torpedo osvoji duplu krunu, ni kriv ni dužan. I ovde neki su se uzdigli time kako je Torpedo aman nešto, a meni osim Ahmetovića i Tatara niko nije vrijedan spomena. Njih ove sezone čeka bolna istina, a to je da prošla sezona nije njihova zasluga, već su svi bili loši.
Analizirajmo samo naš poraz od 0:3, koji je stvorio mit o jakom Torpedu. Sva tri gola smo primili bezveze. Prvi Kjosevskom pada lopta iz kornera na pola metra od njega (zamislite da se to Eriću sada desi...boksuje u radijusu 10m), drugi gol loptu sa gol linije Ahmetović šalje i Kjsevski i Stevanović gledaju...treći gol Stanić se zeza u šesnaestercu umjesto da izbije (nešto slično pitarima kod našeg drugog gola, samo što se kod njih zezo veznajk koji je imao obranu iza sebe, a egzistencija samo već ležećeg Kjosevskog).

Gledano nas ove sezone, imamo najbolju ekipu u ligi. Evo recimo kada se sada zamislimo da smo prošle sezone čekali Ramu ko ozeblo sunce...sada je na klupi. Imamo Dadu i pogotovo Mešu koji znaju kontrolisat igru. Imamo Boju koji povezuje sve što treba u ekipi. Imamo starijeg Zeca koji može riješiti tekmu. Imamo Štilića kojeg svi znamo. Dovoljno je samo vidit Erića umjesto Kjosevskog koji nije smio izaći na metar od gola. Dakle ove sezone što se tiče terena, mi smo standardno dobar Željo, možda čak i iznad prosjeka našeg, a kamo li lige.
Garantujem da bi im cejnera uvalili da smo navalili kao protiv Slobode bez respekta koj ije u njihovom slučaju bio bezpotreban.
Kada se sjetim Lištice od prije tri sezone, kada su igrali sa 4-3-3....sa dva polušpica, pa ne smiješ centar preć sa veznjacima i izgubit loptu. Otvaraju se kao na traci, bez pogreške u dodavanju i kad tu sezonu uporediš sa prošlogodišnjim Širokim...vidiš da Torpedo nije jak, već su svi bili slabi.
Volio bih da na Lavoru krajem novembra udjemo bez respekta prema njima, navaliti odma i pokazati im gdje im je mjesto.
Ove godine od ovih ekipa sa kojima smo igrali je jedino Svinjski pokazao snagu. Ne znam baš sigurno, gdje im leži snaga ali čini mi se da leži u Jakovljeviću, Stojkići, Šovšiću i Rustemoviću. Ćurjurćić se uklapa u njihovu igru (ne kao kod nas) i treba još Lendrić da im proradi. Mislim da su duplo opasniji protivnik od Zeničkih pi... i iskreno jedini konkurent na titulu osim nas.
Lištica i kone ove sezone ništa, s tim da mislim da kone bespovratno propadaju. Oni su rupa bez dna u finasijskom smislu i klub koji nema ništa osim što je plivao po budžetima i zarad krađe imena grada, zbog čega su najpovršniji ljudi u gradu okrenuli se da prate taj nakaradno osnovan i vođen klub.

Kakav ba cener ne mlati gluposti majke ti. Dobili jesmo, zgazili jesmo al da su oni sad tako slabi kakk ti predstavljas, ni blizu...imaju oni jos mnogo za pokazati i opustati se nakon ovoga ne smijemo al ni jedne jedine sekunde. Po obicaju ste sad uzletili pa cete im u slucaju loseg poluvremena jebat majke ko i protiv Sirokog. I ti najjacu ekipu mozes imati tek ako svi ostanu na okupu sljed godinu, i dovedes normalne bekove i jos jednog stopera. Utakmica sa slobodom ti je pokazala koliko je Bogicevic los, bez obzira sto je dao gol ti nazad nemas cvrstinu nikakvu kad je on na terenu. Imas samo njegovo beskrajno deranje i blebetanje
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 11:42 am

Nego jestel vidili na početku izvještaja Zajmovićevu gestikulaciju bokserima :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2719
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 11:55 am

AsharaK je napisao/la:
pon sep 02, 2019 11:42 am
Nego jestel vidili na početku izvještaja Zajmovićevu gestikulaciju bokserima :D
Zaja igrao 3-4 minute, učestvovao u akciji i dao asistenciju za zadnji go... haha, drago mi je zbog njega, nek' je učestvovao u udaranju malenih.

PS.
sve je to dobro, ali stana je pusikurac i dalje 👍
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Fanzi
Postovi: 416
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 12:00 pm

@Qooler

Odličan post. Sekundu preambiciozan. Komentarisao sam da ne treba sad preuranjeno skandirati šampionske ambicije.
Isti je dojam ostao, ali sve ostaje u sferi ŠBB-KBB. Petica je xtra.
Meni bi bilo slađe da je pao još jedan gol (ne 10, nego jedan) za jednu Game-Set-Match prozivku u narednom periodu ;)
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 12:10 pm

plavi kanarinac je napisao/la:
pon sep 02, 2019 11:55 am
AsharaK je napisao/la:
pon sep 02, 2019 11:42 am
Nego jestel vidili na početku izvještaja Zajmovićevu gestikulaciju bokserima :D
Zaja igrao 3-4 minute, učestvovao u akciji i dao asistenciju za zadnji go... haha, drago mi je zbog njega, nek' je učestvovao u udaranju malenih.

PS.
sve je to dobro, ali stana je pusikurac i dalje 👍
Smrđan
Željezničar ante portas !
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1225
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 12:37 pm

Qooler je napisao/la:
pon sep 02, 2019 11:00 am
Pet komada nije najveći uspjeh u ovoj utakmici.

Da nismo primili nesretni gol u 55 sekundi, oni bi doživili potpuni potop. Čak i kod 2:1 mi smo se bojali da iskoristimo nadmoć. Vidjelo se da svako dodavanje na sredini kod nas ima smisla, da igrači kontroliraju dodavanja i posjed. Govorim o prvom dijelu od 0:1 do 2:2 (kraj I poluvremena) i drugom dijelu do 3:2 i poslije 4:2. Jedino smo se kod 3:2 povukli, da li nesvjesno zbog straha od onih nesretnih golova ili svjesno, ne znam. Prije će biti prvo. Trebalo je stati na loptu, svakako, ali tih par minuta jedino nismo kontrolisali utakmicu i većina sa tribina im je govorila "igrajte" , "igrajte", a naši igrači bez potrebe su nabijali.

Zamislimo situaciju da nismo primili prvi gol u 55 sek. Već da smo navalili na njih kako smo i trebali. Garantujem da bi im cejnera uvalili, jer smo toliko bolji bili na sredini. Po krilima smo ih ubili. Ramović i Zajmović su im tek trebali da stave sol na ranu. Da nije bilo tog gola u 55 sek, oni bi primili cejnera.

Ovde ne govorim da smo mi sada super jaki ili ne znam. Vidilo se protiv Svinjskog koliko smo teško dobili. Borac i Sloboda su isto dokazi. Bili smo bolji, ali eto nismo dominanti. Ovde govorim o tome da su gurbeti uzletili toliko, prvenstveno zbog prošle sezone da oni uopšte ne gledaju realno, ako su ikada i gledali. Prošla sezona, je bila katastrofa. Široki, Svinjski, Željo su prošle sezone bili katastrofalni. Ja ne pamtim onako loš Široki (i ove godine su isti), Svinjski je prošle sezone bio neprepoznatljiv, toliko da je i Baka otišao. Kada gledam utakmicu pratim dosta stvari u smislu da analiziram ekipu i prošla sezona je bila baš neprepoznatljiva sa stanovišta Želje, Lištice i Svinjskog. U tome svemu Torpedo osvoji duplu krunu, ni kriv ni dužan. I ovde neki su se uzdigli time kako je Torpedo aman nešto, a meni osim Ahmetovića i Tatara niko nije vrijedan spomena. Njih ove sezone čeka bolna istina, a to je da prošla sezona nije njihova zasluga, već su svi bili loši.
Analizirajmo samo naš poraz od 0:3, koji je stvorio mit o jakom Torpedu. Sva tri gola smo primili bezveze. Prvi Kjosevskom pada lopta iz kornera na pola metra od njega (zamislite da se to Eriću sada desi...boksuje u radijusu 10m), drugi gol loptu sa gol linije Ahmetović šalje i Kjsevski i Stevanović gledaju...treći gol Stanić se zeza u šesnaestercu umjesto da izbije (nešto slično pitarima kod našeg drugog gola, samo što se kod njih zezo veznajk koji je imao obranu iza sebe, a egzistencija samo već ležećeg Kjosevskog).

Gledano nas ove sezone, imamo najbolju ekipu u ligi. Evo recimo kada se sada zamislimo da smo prošle sezone čekali Ramu ko ozeblo sunce...sada je na klupi. Imamo Dadu i pogotovo Mešu koji znaju kontrolisat igru. Imamo Boju koji povezuje sve što treba u ekipi. Imamo starijeg Zeca koji može riješiti tekmu. Imamo Štilića kojeg svi znamo. Dovoljno je samo vidit Erića umjesto Kjosevskog koji nije smio izaći na metar od gola. Dakle ove sezone što se tiče terena, mi smo standardno dobar Željo, možda čak i iznad prosjeka našeg, a kamo li lige.
Garantujem da bi im cejnera uvalili da smo navalili kao protiv Slobode bez respekta koj ije u njihovom slučaju bio bezpotreban.
Kada se sjetim Lištice od prije tri sezone, kada su igrali sa 4-3-3....sa dva polušpica, pa ne smiješ centar preć sa veznjacima i izgubit loptu. Otvaraju se kao na traci, bez pogreške u dodavanju i kad tu sezonu uporediš sa prošlogodišnjim Širokim...vidiš da Torpedo nije jak, već su svi bili slabi.
Volio bih da na Lavoru krajem novembra udjemo bez respekta prema njima, navaliti odma i pokazati im gdje im je mjesto.
Ove godine od ovih ekipa sa kojima smo igrali je jedino Svinjski pokazao snagu. Ne znam baš sigurno, gdje im leži snaga ali čini mi se da leži u Jakovljeviću, Stojkići, Šovšiću i Rustemoviću. Ćurjurćić se uklapa u njihovu igru (ne kao kod nas) i treba još Lendrić da im proradi. Mislim da su duplo opasniji protivnik od Zeničkih pi... i iskreno jedini konkurent na titulu osim nas.
Lištica i kone ove sezone ništa, s tim da mislim da kone bespovratno propadaju. Oni su rupa bez dna u finasijskom smislu i klub koji nema ništa osim što je plivao po budžetima i zarad krađe imena grada, zbog čega su najpovršniji ljudi u gradu okrenuli se da prate taj nakaradno osnovan i vođen klub.
Cijenim tvoje pisanje, uvijek je precizno. Medjutim ovaj put se ne mogu sloziti.
Zadnja dva rezultata ce puno nam pomoci na psiholoskom planu, jer smo dvije teske utakmice zavrsili s pozitivnim ishodom za nas. 4 boda sve u svemu nisu losa pogotovo kad uzmemo u obzir da smo bili na dva meca u zaostatku od samog starta.
Takodjer ovaj start je jako dobar kako bi se zaljecile rane iz prosle sezone.

Daleko je ovo od idealnog. Prvo poluvrijeme protiv Sirokog je cist dokaz tome, kada smo pokazali kako smo ranjivi. Tu smo vidjeli da Erić iako upgrade na Kjosevskog je itekako podložan greškama.
Odbrana je tri utakmice u nizu primila 2+golova. To nikako nije dobro pogotovo protiv impotentnih ekipa Slobode i Širokog koje jako teško dolaze do golova.

Problem u odbrani počinje sa Stanićem/Pavićem. Jedan je nepromišljen i već u godinama gdje se ne može osloniti na brzinu i snagu i kao takav nam je problem jer griješi po nekoliko puta na utakmici.

Pavić kud i kamo bolje rješenje je totalno van forme i sumnjam da nam može biti od koristi dugorčno. Sklon je i ispadanju zbog lošeg postavljanja a zna i napravit nam kontru lošom igrom prema naprijed.
S druge strane Siniša kao najbolji bek još može dobiti prolaznu ocjenu njegov problem je nekonstatnost. Protiv Slobode i dijela utakmice protiv Širokog pa čak i Zrinjskog odluta, pogubi se a i oscilira u partijama. Problem s postavljanjem i ispadanjem postoji ali je rijeđi nego kod Stanića.
Osmanković je igrački jako glup i limitran. Lako ga je nasamariti, prediblati i izbaciti, medjutim poslušan je i uporan. S iskustvom će dobiti neke stvari ali njegov plafon je partija protiv Sarajeva(ništa protiv momka). Sipović bar po meni je jedini dio odbrane koji igra na jednom ozbiljnom nivou. Na stranu autogol, on je svoje zadatake obavljao na visokom nivou. Sposoban je i započeti napad bez da je kao Stanić nabije bogu iza nogu.
Kad pogledamo alternative u vidu Sehica Bogicevica Kjosevskog i Subasica, jasno je da ćemo bar do januara izuzev nekog slucajnog pojacanja imati veliki problem s odbranom.

S druge strane sredina koju posjedujemo je daleko najkvalitetnija u ligi. Vrlo dobar spoj mladosti i iskustva koji za razliku u zadnjih 20.godina bez srkleta igra s loptom u nozi bez nabijanja i gradi napad. Golovi prije svega prvi protiv Čelika, pa protiv Zrinjskog su plod akcija. Smisljenih akcija koji pripadaju danasnjem modernom nogometu.

Ipak imamo problem u nedostatku klasinog defanzivnog veznjaka ala Hamza Barry u Hajduka koji je sposoban pomoći u odbrani ali isto tako povući ka naprijed i stati na loptu kad je potrebno. Alispahić je nekoć to mogao ali je jasno da zbog povreda i godina više nije u toj mogućnosti. Isto tako vjerujem da će Bojo biti taj, i da će se ići da se od njega napravi takav igrač. Prema golu smo iznimno potentni konačno s odličnim Zecom i Štilićem koji su klasa iznad naše lige. Ramović i Veseli su isto tako igrači koji su odlični i velika prijetnja protivnicima. O Krpiću ne treba riječi trošiti. Priznat ću kad je došao iskreno sam se protivio tome, ali momak je stvarno pokazao prije svega da je sportista u svakom smislu te riječi i iznimno mi je drago kad vidim da igra za nas i kako se bori.

Na klupi mi baš i nemamo neku ozbiljnu širinu. Zajmović i Zec mladji nisu za Želju, Mehić tek treba da se dokaže a i fali nam drugi napadač. Baš napadač jer Zec stariji ipak to nije.

Kad pogledamo konkurente, brzo ćemo shvatiti da nismo baš u vrhu. Zrinjski je ekipa s glavom i repom. Svaka pozicija je fino popunjena, takodjer imaju igrače koji mogu igrati na više pozicija. Što je rečeno za Zeca i Štilića to kod njih vrijedi za Šovšića i Tičinovića. Jedino što je Šovšić sklon povredama. Tičinović kad se spremi će biti izniman problem za svaku odbranu u ligi. Veoma brz tehnički jak i ima dobar centaršut. Takodjer imaju vrlo solidne igrače u Lendriću, Govedarici, Kadušiću, Jakovljeviću i golmanu Brkiću koji su u samom vrhu lige na svojim pozicijama. Njihova odbrana je za našu avion pogotovo ako ostane na okupu.

Objektivno govoreći iako mi je iznimno drago što smo ih razbili konama jesu falili neki igrači. Oremuš, Tatar i Stanojević su veoma dobri igrači. Oremuš je nivo Šovšića. Nije istina puno igro za njih ali je ipak dugo bio u inozemstvu i ikad se spremi bit će im ogoromno pojačanje. Takodjer Serbecic nije uopšte loš, čak šta više mislim da je upravo on im najveće pojačanje. Nemoj takodjer zaboraviti u aprilu kako nas je Stanojević razbio na sredini. Naša prednost je prema naprijed gdje se Ahmetović očigledno istupio, Handzic nije ozbiljan igrač a na poziciji broj deset njihov kapiten Krste je meni iskreno za penzije a ne fudbala. 45.minuta protiv nas je pokazalo kako je to izvikano ime. Ipak ne bih ja njih tek tako otpisao jer imaju kvalitetnih pojedinaca a i savez je tu da pripomogne.

Dok Široki ne smatram ozbiljnim jer izuzev Jovića ta ekipa prema naprijed je očajna, ozbiljnim smatram Tuzlu. Iskreno gledao ih ove sezone izuzev protiv Borca nisam, ali sudeći po rezultatima i imenima moglo bi se vrlo lako desiti da se uključe ozbiljnije.

Takodjer Radnik je ozbiljna ekipa, ostali su manje više na okupu i da nisu na početku zaostali vrlo lako bih uključio tu ekipu u borbu za titulu.

Čast tebi na optimizmu ali mislim da je jako rano za takve prognoze, i da još uvijek nemamo prednost nad Zrinjskim i Sarajevom.
 
neroazzuro
Postovi: 1896
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 12:52 pm

E kad mi za našeg i to u svakom pogledu sasvim ok igrača kaže da je glup dođe mi da se ranim.
Haj da si to rekao za žvalju, al za Kemu...
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 1:04 pm

Imamo veliki problem sa zadnjom linijom, gdje mogu dodati i vezni red.
Pavicu i Stanicu se konstantno desava da im igrac prodje iza ledja.
Kemo, Sipa i Dado se presporo vracaju i ne isprate svog igraca, ne zaustavljaju ga dok ne dodje u zonu suta i to je veliki problem.
Ja imam osjecaj da Bojo nema kondicije, on se je oko 60. minute izgubio, uopce nije pratio igraca, tada su nas jedno 4-5 puta probili po desnoj strani.
Ja imam osjecaj da nama fali igrac kao sto je Hadziahmetovic na zadnjem veznom, koji ce pomagati odbrani i razigravati.
Treba nam lijevi bek koji je makar na Sinisinom nivou.
Treba nam brzi stoper koji je dobar po zemlji, koji ce se stici vratiti (Graovac).
Treba nam neka crncuga na desnom krilu koji ce moci da probija, iako je Ramovic sad za sad predobar na toj poziciji, ali Rama je staklen i ne treba se osloniti na njega da ce bit zdrav, ako zelimo napasti titulu treba nam takav igrac.
Ako se ovako pojacamo na zimu, onda ja ocekujem titulu u vitrini.
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 1:21 pm

Lijepo je slaviti i podjebavati pitare ko ih ima u raji, al treba biti i realan kad se prica o nama i tituli.
Imamo okej ekipu, igrace koji cini mi se sve vise lice na tim. Vratili su se protiv Sirokog, nisu pali nakon prvog gola sarajeva sto znaci da su na psiholoskom planu dobri. Veliki nam je problem manjak igraca pa cemo uvijek muku muciti kad nema Keme ili Sipovica, kad je Sinisa kartoniran ili ne daj boze ozlijedjen.
Mene fkt veseli sto mi ne napucavamo bezveze vec sto se uvijek trude odigrati pas i spustiti loptu na zemlju.
Najveci problem ce nam sigurno biti dizanje igraca u nebesa. Objavljivanje slika, komentarisanje, slanje poruka i svega ostalog, ce nam kad tad dodji glave i opustit ce se pa u utakmicu uci kao protiv Sirokog ili ce se desiti Sloboda. Tek sedam kola je proslo i lijepo je nadati se, ja je iskreno i ocekujem, al daleko je jos titula. Uz nasu pravu podrsku i njihovo pravo zalaganje imamo velike sanse
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 1:25 pm

Ja se dosta slažem sa @qoolerom.
Igrački smo nenadjebivo kvalitetniji u odnosnu na prošle sezone.
Bar tako izgleda na terenu. Kompaktnije. Pa kad promjeniš jednog dvojicu ne bude bauk, već se i oni uklope u ekipu.
Pri tome ne mislim na defanzivni dio, jer on opasno škripi i eto svi se nadamo bar još jednom igraču.
Ofanzivni dio sa Krpićem, Veselinovićem, E.Zecom, Ramovićem, Štilićem, pa i Zaimom i A.Zecom koji sigurno nekad i mogu valjati je možda i jedna od najačih Željinih ofanziva otkako ga ja pratim. U prilog tome govore i prosjek preko 2.gola po utakmici do sada. A nije igrao ni Štilić ni Ramović do prije 3.kola.
Vezni red prodisao Mešom kao pravim Amarovim igračem koji je vazda na toj prvoj lopti, koji unosi mirnoću i od kojeg kreću akcije. Sa Dadom koji igra na nivou utakmica sa Ferencom, i trenutno po igrama je najbolji veznjak u ligi. I sa Bojom u nekoj neobičnoj varijanti gdje on stoji preofanzivno praveći pritisak te se vrlo često otvara po krilima.
I sad jedan od te trojice, vjerovatno Bojo, će na klupu, da bi ušao nemir.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 1:33 pm

Erić, Bojo, Alispahić, Štilić, Mehić, Subašić.
Tako se gradi ekipa.
Sigurniji golman, obeštećenje plaćeno za jednog vrlog kvalitetnog i mladog igrača, Alispahić do sada kao jedno od najboljih pojačanja u zadnje vrijeme, kapitalčina kao što je Štila, i dva vrlo mlada i kvalitetna igrača od kojih bi se mogli nauživati u budućnosti.
Hajde još štopera ili beka isčeprkajte :)
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 1:37 pm

Qooler je napisao/la:
pon sep 02, 2019 11:00 am
Pet komada nije najveći uspjeh u ovoj utakmici.

Da nismo primili nesretni gol u 55 sekundi, oni bi doživili potpuni potop. Čak i kod 2:1 mi smo se bojali da iskoristimo nadmoć. Vidjelo se da svako dodavanje na sredini kod nas ima smisla, da igrači kontroliraju dodavanja i posjed. Govorim o prvom dijelu od 0:1 do 2:2 (kraj I poluvremena) i drugom dijelu do 3:2 i poslije 4:2. Jedino smo se kod 3:2 povukli, da li nesvjesno zbog straha od onih nesretnih golova ili svjesno, ne znam. Prije će biti prvo. Trebalo je stati na loptu, svakako, ali tih par minuta jedino nismo kontrolisali utakmicu i većina sa tribina im je govorila "igrajte" , "igrajte", a naši igrači bez potrebe su nabijali.

Zamislimo situaciju da nismo primili prvi gol u 55 sek. Već da smo navalili na njih kako smo i trebali. Garantujem da bi im cejnera uvalili, jer smo toliko bolji bili na sredini. Po krilima smo ih ubili. Ramović i Zajmović su im tek trebali da stave sol na ranu. Da nije bilo tog gola u 55 sek, oni bi primili cejnera.

Ovde ne govorim da smo mi sada super jaki ili ne znam. Vidilo se protiv Svinjskog koliko smo teško dobili. Borac i Sloboda su isto dokazi. Bili smo bolji, ali eto nismo dominanti. Ovde govorim o tome da su gurbeti uzletili toliko, prvenstveno zbog prošle sezone da oni uopšte ne gledaju realno, ako su ikada i gledali. Prošla sezona, je bila katastrofa. Široki, Svinjski, Željo su prošle sezone bili katastrofalni. Ja ne pamtim onako loš Široki (i ove godine su isti), Svinjski je prošle sezone bio neprepoznatljiv, toliko da je i Baka otišao. Kada gledam utakmicu pratim dosta stvari u smislu da analiziram ekipu i prošla sezona je bila baš neprepoznatljiva sa stanovišta Želje, Lištice i Svinjskog. U tome svemu Torpedo osvoji duplu krunu, ni kriv ni dužan. I ovde neki su se uzdigli time kako je Torpedo aman nešto, a meni osim Ahmetovića i Tatara niko nije vrijedan spomena. Njih ove sezone čeka bolna istina, a to je da prošla sezona nije njihova zasluga, već su svi bili loši.
Analizirajmo samo naš poraz od 0:3, koji je stvorio mit o jakom Torpedu. Sva tri gola smo primili bezveze. Prvi Kjosevskom pada lopta iz kornera na pola metra od njega (zamislite da se to Eriću sada desi...boksuje u radijusu 10m), drugi gol loptu sa gol linije Ahmetović šalje i Kjsevski i Stevanović gledaju...treći gol Stanić se zeza u šesnaestercu umjesto da izbije (nešto slično pitarima kod našeg drugog gola, samo što se kod njih zezo veznajk koji je imao obranu iza sebe, a egzistencija samo već ležećeg Kjosevskog).

Gledano nas ove sezone, imamo najbolju ekipu u ligi. Evo recimo kada se sada zamislimo da smo prošle sezone čekali Ramu ko ozeblo sunce...sada je na klupi. Imamo Dadu i pogotovo Mešu koji znaju kontrolisat igru. Imamo Boju koji povezuje sve što treba u ekipi. Imamo starijeg Zeca koji može riješiti tekmu. Imamo Štilića kojeg svi znamo. Dovoljno je samo vidit Erića umjesto Kjosevskog koji nije smio izaći na metar od gola. Dakle ove sezone što se tiče terena, mi smo standardno dobar Željo, možda čak i iznad prosjeka našeg, a kamo li lige.
Garantujem da bi im cejnera uvalili da smo navalili kao protiv Slobode bez respekta koj ije u njihovom slučaju bio bezpotreban.
Kada se sjetim Lištice od prije tri sezone, kada su igrali sa 4-3-3....sa dva polušpica, pa ne smiješ centar preć sa veznjacima i izgubit loptu. Otvaraju se kao na traci, bez pogreške u dodavanju i kad tu sezonu uporediš sa prošlogodišnjim Širokim...vidiš da Torpedo nije jak, već su svi bili slabi.
Volio bih da na Lavoru krajem novembra udjemo bez respekta prema njima, navaliti odma i pokazati im gdje im je mjesto.
Ove godine od ovih ekipa sa kojima smo igrali je jedino Svinjski pokazao snagu. Ne znam baš sigurno, gdje im leži snaga ali čini mi se da leži u Jakovljeviću, Stojkići, Šovšiću i Rustemoviću. Ćurjurćić se uklapa u njihovu igru (ne kao kod nas) i treba još Lendrić da im proradi. Mislim da su duplo opasniji protivnik od Zeničkih pi... i iskreno jedini konkurent na titulu osim nas.
Lištica i kone ove sezone ništa, s tim da mislim da kone bespovratno propadaju. Oni su rupa bez dna u finasijskom smislu i klub koji nema ništa osim što je plivao po budžetima i zarad krađe imena grada, zbog čega su najpovršniji ljudi u gradu okrenuli se da prate taj nakaradno osnovan i vođen klub.
Na istoj smo liniji kad je mišljenje o Sarajevu, ja danima trubim kako oni nisu ni blizu taj kvalitet kakav se predstavlja. Međutim, ne bih ja ni nas puno dizao u nebesa, Erić npr. jako nesiguran u zadnje 2-3 tekme i prima skoro sve što ide u okvir gola. Protv Slobode je drugi gol njegov, a i protiv Sarajeva je imao 2-3 nesigurna izleta, nakon jednog nam je Lazić zamalo dao gol. Mi prioritetno moramo rješavati pozicije bekova i još jednog stopera za rotacije, jer tu opasno visimo i svi problemi nam dolaze sa protivničkih krila.
Zadnja izmjena: blueboy, dana/u pon sep 02, 2019 1:38 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
vopla
Postovi: 412
Pridružen/a: ned avg 12, 2018 6:47 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 1:37 pm

ja garantujem da imamo najjaci ofanzivni dio u ligi..
Krpic,E.Zec,Stilic,Veselinovic i Ramovic ne postoji odbrana koju ne mogu probiti.

Kakvi Ahmetovici,Rahmanovici,Lendrici,Ticinovici i pm.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk

 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 1:39 pm

neroazzuro je napisao/la:
pon sep 02, 2019 12:52 pm
E kad mi za našeg i to u svakom pogledu sasvim ok igrača kaže da je glup dođe mi da se ranim.
Haj da si to rekao za žvalju, al za Kemu...
Sve sto je @Bozidar Radosevic napisao je istina. I ovo za Kemu je isto istina. To glup je u smislu da nije fudbalski inteligentan a ne da je glup kao covjek. Meni je Kemica jako drag kao igrac, nase dijete, uvijek borben, pogine svaku utakmicu i sve je to ok, ali nije kapacitet da igra u prvih 11, limitiran je puno da se ne lazemo. On nedostatke prekriva borbenoscu. Nekad ce i to biti dovoljno ali generalno nije to to. Jaka odbrana osvaja titulu a mi nemamo jaku odbranu..

U euforiji smo bili nakon utakmice i nakon onakve pobjede nije bilo smisla komentarisati igrace. Kada se realno pogleda ovom Sarajevu smo poklonili dva gola i jos su imali 3 zicera, prvi put kad je Eric istrcao sa linije i zaustavio pokusaj Hebibovica, drugi put kad su pogodili precku i treci put kad je Eric lose reagovao i kad ga je Lazic prebacio, sreca preko gola ode lopta. Ako nas zavara ovaj rezultat sa Sarajevom i ako ne pojacamo odbranu, bojim se da nam se ne pise dobro..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 1:47 pm

Sta Krpic treba jos uradit da dobije poziv u repku?
Željezničar ante portas !
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 2:02 pm

Čuda se događaju... jesu rijetka ali se dogadjaju.

Kone su bile prepotentne, došli su u fazonu da su Real a mi X ekipa iz kantonalne lige (da se opet ne uvrijedi neko), nevjerovatno je koliko su elemenata imali da dožive debakl. Ja sve što pitara znam..znam da su se uzdigli kao da je dupla kruna samo za njih napravljena. Sa stanovišta pristupa utakmici su totalno loše pristupili, kao da će se neko pobjediti sam od sebe.
Onda, čak i bez toga, drugi argument je da su u svim utakmicama u ligi do sada izuzev utakmice sa Čelikom, oni su razbijeni. Njih je Radnik ubio, Sloboda ih je u džep stavila, Velež isto...i onda ideš u derbi ko da si rođeni duplokrunaš...
Na tome se vidjelo da oni neće dobro proći.
Treći i naknadni argument je taktika koju su izveli i jako je glupa. Bio sam ubjeđen u veliki trijunf, ali ta taktika Husrefa je bila baš na granici ludila. Dva igrača kao što su Ahmetović i Handžić da igraju zajedno...je smiješno. Ahmetović je koliko toliko agilan, a Handžić ne baš. Dakle dva neka klasična teška centarfora, sa odsječenom sredinom...i što je najsmješnije..ništa Husref nije mjenjao do kraja...dakle i on je bio potpuno nerealan jer je bio ujbjeđen u reprizu prošlog derbija, a slabo pokretni klasični centarfori su bili tu da trpaju "male plave".

Ako na to dodaš da smo mi maksimalno ozbiljni bili i da smo fakat u vezi sada nevjerovatno jaki, a Krpa je mašina...da smo navalili kao na Slobodu, bez respekta oni bi se još više raspali i nakon što imaš dva tri razlike...mnoge akcije bi završile kao 5 gol.. i to je onda trpanje.
Ovako kada se zamisliš i sa ovim petakom su ubijeni, al moj mišljenje je da smo mogli još koji zabiti. Malo smo imali previše respekta i pogotovo onaj gol u 55 sek nas je ubio. Samo zamišljam da smo krenuli bez toga sa onako raspoloženom kreacijom...kada vodiš par golova razlike onda oni utezi na nogama nestanu i počneš igrat još kreativnije. Mi smo do 4:2 imali te utege i grčeve da radimo ono što smo kod petog gola.

Priznajem da je teško to zamisliti, al utakmica je mogla od 20 minute da liči na ono kod petog gola.

Nisam onaj koji je nerealan i poleti, baš suprotno. Nisam napisao da smo mi sada extra dobri i da smo prekucali ligu. Rekao sam da su Borac i Sloboda dokaz da to nije slučaj. Samo sam mišljenja da su kone imale sve sastojke za potpuni debakl, jer se tako ne ulazi u utakmicu, a pogotovo derbi i to takom taktikom na ovako jakog Želju u sredini. Onaj Husref mora da je slijep bio ovih 6 kola prije derbija, da vidi da je Željo svaku utakmicu kontrolisao posjed.

Sad je malo glupo pisati ovo nakon iznesene teze o cejneru...
Ne sjećam se da smo mi ikada bili toliko nerealni i da smo nekoga ponižavali. To nam jednostavno nije u prirodi. Evo i tu Stupčanicu kada uvrijediš, pokušaš se izvinuti. Ne odnosimo se sa visine, kao oni. Njima je to nekako u prirodi, a mi smo totalno suprotni..skrominiji, požrtvovaniji.

Ja se više bojim sada tekme protiv Veleža.
Velež je nezasluženo sa malim brojem bodova i baš suprotno od kona. Gledao sam par njihovih utakmica i mogu reći da su i od Mladosti i Zrinjskog bili mnogo bolji... Oni su dominirali sa Zrinjskim na njihovom terenu, a mi smo imali tešku utakmicu na svom. Nadam se da Velež bar još jedno kolo nastaviti kao do sada. Jest sebično , al jbg.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 2:08 pm

Brkoo je napisao/la:
pon sep 02, 2019 1:39 pm
neroazzuro je napisao/la:
pon sep 02, 2019 12:52 pm
E kad mi za našeg i to u svakom pogledu sasvim ok igrača kaže da je glup dođe mi da se ranim.
Haj da si to rekao za žvalju, al za Kemu...
Sve sto je @Bozidar Radosevic napisao je istina. I ovo za Kemu je isto istina. To glup je u smislu da nije fudbalski inteligentan a ne da je glup kao covjek. Meni je Kemica jako drag kao igrac, nase dijete, uvijek borben, pogine svaku utakmicu i sve je to ok, ali nije kapacitet da igra u prvih 11, limitiran je puno da se ne lazemo. On nedostatke prekriva borbenoscu. Nekad ce i to biti dovoljno ali generalno nije to to. Jaka odbrana osvaja titulu a mi nemamo jaku odbranu..

U euforiji smo bili nakon utakmice i nakon onakve pobjede nije bilo smisla komentarisati igrace. Kada se realno pogleda ovom Sarajevu smo poklonili dva gola i jos su imali 3 zicera, prvi put kad je Eric istrcao sa linije i zaustavio pokusaj Hebibovica, drugi put kad su pogodili precku i treci put kad je Eric lose reagovao i kad ga je Lazic prebacio, sreca preko gola ode lopta. Ako nas zavara ovaj rezultat sa Sarajevom i ako ne pojacamo odbranu, bojim se da nam se ne pise dobro..
Slažem se ja da možda Kemo trenutno nije kapacitet za prvih 11 i da igra jer nemamo boljeg, ali igra stopera mnogo ovisi i o tome kakav ti je partner, a naravno i kakav ti je vezni red. Jedan Bonucci izgledao perfektno u Juventusu, otišao godinu dana u Milan i izgledao smiješno, shvatio to i vratio se u Juventus gdje je opet odličan. Ne bih ja Kemu toliko podcjenjivao, od njeg se može napraviti jako dobar stoper za naše uslove, ali treba vremena i utakmica. Kemu je u svakoj utakmici na Grbavici lopta pogađala u j***, a protiv Sarajeva je još fasovao i loptu u glavu nakon šuta Handžića.
Zadnja izmjena: blueboy, dana/u pon sep 02, 2019 2:14 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2719
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 2:09 pm

E cuj primis pet golova, izbuse te ljudi ko sito i dobijes poziv u repku FUJ **** TE OTAC MASNI ŽUTI
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
mula
Postovi: 929
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 2:10 pm

Brkoo je napisao/la:
pon sep 02, 2019 1:39 pm
neroazzuro je napisao/la:
pon sep 02, 2019 12:52 pm
E kad mi za našeg i to u svakom pogledu sasvim ok igrača kaže da je glup dođe mi da se ranim.
Haj da si to rekao za žvalju, al za Kemu...
Sve sto je @Bozidar Radosevic napisao je istina. I ovo za Kemu je isto istina. To glup je u smislu da nije fudbalski inteligentan a ne da je glup kao covjek. Meni je Kemica jako drag kao igrac, nase dijete, uvijek borben, pogine svaku utakmicu i sve je to ok, ali nije kapacitet da igra u prvih 11, limitiran je puno da se ne lazemo. On nedostatke prekriva borbenoscu. Nekad ce i to biti dovoljno ali generalno nije to to. Jaka odbrana osvaja titulu a mi nemamo jaku odbranu..

U euforiji smo bili nakon utakmice i nakon onakve pobjede nije bilo smisla komentarisati igrace. Kada se realno pogleda ovom Sarajevu smo poklonili dva gola i jos su imali 3 zicera, prvi put kad je Eric istrcao sa linije i zaustavio pokusaj Hebibovica, drugi put kad su pogodili precku i treci put kad je Eric lose reagovao i kad ga je Lazic prebacio, sreca preko gola ode lopta. Ako nas zavara ovaj rezultat sa Sarajevom i ako ne pojacamo odbranu, bojim se da nam se ne pise dobro..
Bolje je imati i takvog igrača u ekipi "Fudbalski glupog" koji gine i daje posljednji atom snage, nego nekog ekstra, a koji ne daje 100%. Svaki trud se nagradi, a kao što znamo da je fudbal igra kolektiva, to se odrazi na cijeli tim.
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
Avatar
MU'MIN T.M.
Postovi: 271
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon sep 02, 2019 2:12 pm

Ne može odbrana primit, koliko napad može dati :kafa: :lol: :lol: :lol:


:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

P.S. Stoper i lijevi bek, pod HITNO

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 197 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija