Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 12:05 am

Ako vam smetaju neciji postovi, imate opciju da ga dodate na crnu listu, pa nece vise, jel :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 12:11 am

NAVIJAČ je napisao/la:
pet maj 31, 2019 11:29 pm
E čuj hajmo molbu pisat da se Megamix vrati.
Pa Allaha mi kakve sve indijančine ovdje pišu to je Bogu za plakat. Oni na ss.ba su indijanci klasični ali brate kakvi ovdje hibridi pištu to je cirkus. Onaj bi da skuplja pare za pojačanja, pa lave nismo Klis sunce ti *****, onaj 10000 dionica da prodaja, a jedva na stadion dodje 3000 ljudi, skupljali za reflektor dva mjeseca 10000 maraka. Bože sačuvaj. Svaki dan pođem replicirat barem 4-5 puta, pa onda skontam kome svega mi. Obrišite mi acc molim vas, lanut ću nekome nešto pa će mi krivo biti, ipak za isti klub navijamo, NAŽALOST!
Nemoj mu zamjeriti, čitao statut Barcelone pa se zanio :placeodsmijeha:
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
RokElsner44
Postovi: 704
Pridružen/a: pet dec 14, 2018 10:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 12:15 am

LARSSON je napisao/la:
pet maj 31, 2019 10:35 pm
BrUDA je napisao/la:
pet maj 31, 2019 10:29 pm
RokElsner44 je napisao/la:
pet maj 31, 2019 10:09 pm
Sutra u 16:00h kadeti igraju utakmicu za titulu na glavnom terenu. Bilo bi dobro ko moze da dođe. Potreban je samo remi protiv Tuzlaka.
jel subota ili nedelja u 16h?
U nedelju. Ali pošto Rok Elsner trenutno igra u Omanu, a kod njih je +2 u odnosu na nas, znači kod njega je sutra. :D
Izvinite onda, ja mislio subota.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24760
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 12:18 am

RokElsner44 je napisao/la:
sub jun 01, 2019 12:15 am
LARSSON je napisao/la:
pet maj 31, 2019 10:35 pm
BrUDA je napisao/la:
pet maj 31, 2019 10:29 pm


jel subota ili nedelja u 16h?
U nedelju. Ali pošto Rok Elsner trenutno igra u Omanu, a kod njih je +2 u odnosu na nas, znači kod njega je sutra. :D
Izvinite onda, ja mislio subota.
Ma ništa, zaebancija. :D
 
Timscho
Postovi: 228
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 2:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 12:37 am

Qooler je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:52 pm
Kospa je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:40 pm
Ma treba nam neko ko moze stvoriti hype i atmosferu oko Zelje koja je tada vladala. Svi smo ko jedan bili, raja na kredit 10-godisnje uzimala jer je vjerovala u transparentnost. Neko ce reci ubleha, sarlatan, ali to je marketing i nekada to izgleda kao prodavanje muda za bubrege. Rezultat tog "ubleharenja" je rekordni broj sponzora, Dobraca i ekipa su krv pisali.

I tada je bilo dosta ljudi koji se nisu slagali sa Misimovicem ali su zbog ljubavi prema Zelji, zanemarivali vlastitu promociju i interese. Kao rezultat smo dobili stadion, teren i dosta ovih vansportskih pogodnosti. Sportski segment je stjeran u ravan ali treba covjek uzeti ono sto valja i na tome graditi

Ne pisem ovo u svrhu afirmacije Misimovica nego ko neka introspekcija, zato mi se nemojte kaciti molim vas
Ja kada sam dobio onu zahvalnicu u sanduče za donaciju za stolicu, srce mi bilo ko kuća. Osjećao sam se da sam uradio nešto fino. Više nisam imao kočnice prema Želji.
Život je kratak, trebamo se nevezano za Želju baviti pozitivnim stvarima. Hajmo bit bolji ljudi. Krenimo od haustora, hajmo bit bolje komšije, bolji sugradjani... Neće to niko ako mi nećemo.
Evo u nedelju igraju ti predpioniri, kadeti, milina će ih biti gledati na onom travnjaku.
Kad se otvarao travnjak, kada su oni malci poveli loptu sa centra, suze mi na oči hoće još nije moje djete tamo.
Hajmo nešto pozitivno uraditi za generacije iza nas. Ostavit nekoj djeci nešto lijepo. Da nije Želje možda bi Bajić, Džeko i Višća bili na baušteli glupi bosanci. Željo im je dao pretpostavku da uspiju u životu. Hajmo to multiplicirat...hajmo nekome pomoć, ostavit neki trag...nekome olakšat život...i uživat u tome.
Meni se generalno dopadaju tvoje ideje. Imaju taj željovski karakter, da sami sebi u okviru svojih mogućnosti pomognemo radom, trudom, zajedništvom, a ne da samo sa distance nešto čekamo i komentarišemo. Postoje među nama i oni koji su skloniji konstantnoj kritici, obezvrijeđivanju pa čak i ismijavanju ali ja vjerujem da su to samo prolazne pojave i da to ne oslikava našu cjelokupnu navijačku populaciju. Ja ne znam da li bi ovaj tvoj model financiranja imao uspjeha, to je teško pretpostaviti i vjerovatno je potrebna neka stručna analiza ali sam uvjeren da se mi navijači možemo i moramo aktivnije uključiti u napredovanje Kluba. Ako to nismo u stanju, ako nemamo tu potrebnu energiju onda smo mi samo običan Klub i navijači kao i svi ostali i bezveze se samo sekiramo.
svojim snagama na svojoj zemlji
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 12:40 am

Zatucani bosnjo, treba sve osporiti i negirati, reci ne valja ti to k ... ali nema veze sto je komentator bez ikakve sugestije eventualne bolje, bez nekog konkretnog i konstruktivnog prijedloga. Govna da nema vecih na zemaljskoj planeti. Da Bog sacuva fuj.

Bilo bi lijepo kada bi neko od ljudi iz kluba, strucni stab, neki igraci bilo ko dosao na utakmicu kadeta, čisto onako da djeca imaju motiv vise.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 1:13 am

plavi kanarinac je napisao/la:
sub jun 01, 2019 12:40 am
Zatucani bosnjo, treba sve osporiti i negirati, reci ne valja ti to k ... ali nema veze sto je komentator bez ikakve sugestije eventualne bolje, bez nekog konkretnog i konstruktivnog prijedloga. Govna da nema vecih na zemaljskoj planeti. Da Bog sacuva fuj.

Bilo bi lijepo kada bi neko od ljudi iz kluba, strucni stab, neki igraci bilo ko dosao na utakmicu kadeta, čisto onako da djeca imaju motiv vise.
Bolan kakvih 10.000 ljudi po 2 i po milje, to je baš, baš nerealno. Da je rekao 10.000 ljudi po 100 maraka rekao bih da je nerealno, a ne po 2 i po milje. Ja ne znam gdje vi živite. Ljudi gledaju da uštede po 2, 3 marke, ovdje se milje neke spominju. Da neko odvoji 3, 4 plaće na jednu dionicu? De ba... Da mi imamo preko 10 hiljada članova, pa hajde, ali ovako je baš, baš nerealno.

Jedino rješenje je investitor, ako hoćemo i evropski iskorak, naravno. Ako hoćemo i dalje da nam vrhunac budu tri pretkola, onda možemo i ovako nastaviti.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
sastrane
Postovi: 824
Pridružen/a: sri jun 28, 2017 7:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 1:21 am

Bas. Raja se bori sa osnovnim stvarima a da jos neko daje 2500 km za dionicu. Mislim budimo realni.. nisam mogao citati qulera teska tema, brate cijenim trud al osmisli nesto realnije. Ko sto kaze kolega da si rekao 100km nebi skupio 1000 ljudi.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24760
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 1:28 am

Ništa od privatizacije, posebno Selimovićima.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 1:40 am

Sredstva minus obaveze cc 18 mil. Trzisna vrijednost igraca cca 4-5 mil, brand Zelje ???

Sta bi ste vi htjeli? Koliko vama Zeljo vrijedi ? Morel za petaka?

Daj Muju da izginemo
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
Locomotiva
Postovi: 294
Pridružen/a: sub jul 08, 2017 12:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 2:40 am

PratimsamoPlave je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:52 pm
Locomotiva je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:28 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:04 pm


Ljudi ne mogu da djete vode na utakmicu jer nemaju para. Jer im je utakmica prevelika egzibicija, a svakako to ulaganje za navijace nije za "radnicku" klasu.
Al' se ima za kafanu i cigare, hvala Bogu.
Mislim da ne gledamo istu interesnu skupinu. Covjek koji ima porodicu sigurno ne trosi na kafanu pretjerano, a cigare manje vise. Zavisi od pojedinca do pojedinca.
Okrenite se oko sebe, ne znam koliko vam je godina. Shvatite da radnik u najvecem BH trgovackom centru ima 750 KM neto platu , da ce platiti svaki osteceni artikal...
Naravno ovo je banalan primjer karte od 10 KM, a ne neke dionice da obican radnik kupi. Jer je ovo valjda klub obicnih radnika, a ne visokog staleza.
Ne kazem ja da bi svaki navijac Zeljeznicara mora da plati 1000KM da bi bio Zeljovac. Vidis kako se na kafanu ne trosi "pretjerano" a cigare "manje vise" :D Ti ako pusis kutiju cigara á 5KM/dan , ili cak pola kutije , imao bi 1000KM za potrositi. Ali razumijem, ljudi imaju prioriteti i znam kakvo je stanje u BiH sto se tice plata. Nije malo 1000KM ali mislim da nas ima dosta sto bi to placali. Neko moze da podijeli 1000KM s nekim i tjt. (Ili da se kupi 1/2 glasa za 500KM).

Taj sto plati nije ni veci ni manji navijac Zeljeznicara. Ja bih najvise volio da svaki navijac moze da bira UO. Problem je u tome sto mogu ljudi, skupine sto zele zlo, da lahko okupe i glasaju "protiv" Zeljeznicara. Ako je cijena veca bice teze za grupacije da infiltriraju, jer je glas skuplji. Lakse "kupovati" glasove za 20KM nego za 1000KM. Da 100 iskreni Zeljovaca kupe glas po 1000KM , dusman mora dati 100.000KM da bi imao 50%. A zamisli da nas ima 1000 - trebalo bi 1.000.000KM za 50%. Kad ima manje ljudi znas ko su i kakve namjere imaju. U pocetku cijena treba da bude visa, sto vise clanova, manja cijena.


FC Barcelona ne daju samo tako - moras se uclaniti i tek poslije 3 god potencijalno mozes postati clan pa da glasas. Tu moras jos ispuniti uvjete i to ide kroz komisije.

I da, FK Zeljeznicar je radnicki klub, istovremeno trener nam voza Bentley po ulicama SA. Predsjednik nam ima privatni kosarksi klub i jos 300 cuda. Mi smo Zeljini a da li je Zeljo nas?
STOP IZGOVORIMA RAZNIM! STOP STOLICAMA PRAZNIM!
NAVIJAČI NA GRBAVICU - SVAKU ŽELJINU UTAKMICU !
 
TOJEMOJTIM
Prijatelj foruma
Postovi: 73
Pridružen/a: pon avg 22, 2016 11:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 8:55 am

Imati para nije sramota. To je samo ovdje tako da se priča i zato i jesmo siromašno društvo. Ne samo materijalno, već i duhovno, idejno i td. Tip fino iznio ideju koja jenu suštini odlična, na tragu “mi smo zeljini...” vi ili pljujete ili u startu “nema šanse”. Ima šanse ako se vjeruje, ako se cijeli časnu nešto - ako u startu tako razmišljaš onda će ti biti ovako kako je i sada. Ljudi ovdje imaju i para i energiju, pa čak i nos za biznis ako su stvari fino složene. Ako bude jasna, fer i transparenta ideja i ljudi iza nje može se očekivati 5k možda i vide ljudi koji bi ušli u to. Ja znam barem 4-5 ljudi koji bi odmah kupili, ja također + barem još toliko koji bi kupili nakon sto bi vidjeli kako sve to hoda jedno godinu (oni su oprezniji i manje srcem vodeni). Takvi ljudi bi i sačuvali ideju želje i radničke klase jer ja pripadam radničkoj klasi iako sad imam nešto vise para od prosječnog stanovnika bih (upravo jer imam mentalitet radničke klase). U takvom scenariju pitar ne bi mogao biti predsjednik našeg kluba nikada.
 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 8:55 am

 
Qooler
Postovi: 1431
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 9:10 am

To koliko nas dolazi na utakmice nije nikakvo mjerilo. Objektivno se nema šta ni viditi. Samo se raja nervira.

Dokaz: Istok za koje postoje desetogodisnje ulaznice vecino zjapi prazan. Dakle ljudi su dali 1000,00KM i nece da dodju da gledaju patnju.

Necu komentirati ove koji govore da je neko nerealan i sl. jer imam dovoljan broj godina da na mene ne utiču takve izjave.

Ovde se radi o biznisu.

Naprimjer:
Da smo kupili po dionicu prije Mislimovićeve uprave. Tada je Željo vrijedio 19.000.000,00 KM. Tada je na 10.000 emitovanih dionica, vrijednost jedne bila 1.900.00 KM
Pravljenjem istoka Željo je digao vrijednost na 25.000.000KM.
Tada je vrijednost dionice 2.500,00 KM

Dakle svaki vlasnik dionice je zaradio 600KM.

Drugim riječima, vrijednost te dionice je 30% veća samo za 2 godine.

Navedite mi još jednu firmu u BIH koja je tako ispaltiva za ulaganje.

Ja kada sam bio student 2000, 00 KM mi je bilo nedostizno. Nerealne cifre.

Sada mi tih 2000,00 KM ne predstavlja mnogo.

Dakle sve zavisi iz kojeg ugla gledas. Ja mislim da nas ima mnogo koji su slični kao ja i da mi zajedno možemo biti najbolji investitor Želji i najbolji prijatelj njegov.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 9:23 am

TOJEMOJTIM je napisao/la:
sub jun 01, 2019 8:55 am
Imati para nije sramota. To je samo ovdje tako da se priča i zato i jesmo siromašno društvo. Ne samo materijalno, već i duhovno, idejno i td. Tip fino iznio ideju koja jenu suštini odlična, na tragu “mi smo zeljini...” vi ili pljujete ili u startu “nema šanse”. Ima šanse ako se vjeruje, ako se cijeli časnu nešto - ako u startu tako razmišljaš onda će ti biti ovako kako je i sada. Ljudi ovdje imaju i para i energiju, pa čak i nos za biznis ako su stvari fino složene. Ako bude jasna, fer i transparenta ideja i ljudi iza nje može se očekivati 5k možda i vide ljudi koji bi ušli u to. Ja znam barem 4-5 ljudi koji bi odmah kupili, ja također + barem još toliko koji bi kupili nakon sto bi vidjeli kako sve to hoda jedno godinu (oni su oprezniji i manje srcem vodeni). Takvi ljudi bi i sačuvali ideju želje i radničke klase jer ja pripadam radničkoj klasi iako sad imam nešto vise para od prosječnog stanovnika bih (upravo jer imam mentalitet radničke klase). U takvom scenariju pitar ne bi mogao biti predsjednik našeg kluba nikada.
Bas tako prijatelju. Covjek je iznio ideju, pa se moze pricati o kolicini. Ne mora biti 10 000, neka bude 3000, opet je za naseg Zelju. Bolje i da pricamo konstruktivno o ovoj ideji, nego da citamo stalno podbadanja "individua (umetni ime)" kontra "individua (umetni ime)". Takodjer, znam isto tako 4-5 ljudi koj bi kupili, i sam bih se potrudio da kupim. Eto to je odmah 10 ljudi. Nemojte podcjenjivati, bilo bi tu ljudi koji bi kupili i vise od jedne "dionice". Imamo mi puno veci problem od te "ideje", kao sto si napisao, pitar nam je predsjednik kluba. I to gutamo, a ne gutamo ovakve, neko ce reci "utopisticke", ideje.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Qooler
Postovi: 1431
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 9:37 am

@storm: Ja ne bi nikada volio da se moze kupiti vise od jedne dionice. To se onda moze zloupotrijebiti od Muja.
Bolje ih je prodati 10% ali dugorocno insistirati na masovnosti, nego da se gomilaju kod jednog ili 10 ljudi. Suština svega je da se to ne da jednom ili 10 ljudi.
Zadnja izmjena: Qooler, dana/u sub jun 01, 2019 9:38 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 9:38 am

Qooler je napisao/la:
sub jun 01, 2019 9:37 am
@storm: Ja ne bi nikada volio da se moze kupiti vise od jedne dionice. To se onda moze zloupotrijebiti od Muja.
Bolje oh je prodati 10% ali dugorocno insistirati na masovnosti, nego da se gomilaju kod jednog ili 10 ljudi. Suština svega je da se to ne da jednom ili 10 ljudi.
Pa pazi, moze se staviti limit na nekoj razumnoj cifri, recimo 5 da je maksimum. Na tih 10 000 ljudi to je neznatno, a opet fina cifra.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Qooler
Postovi: 1431
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 9:46 am

storm_raider je napisao/la:
sub jun 01, 2019 9:38 am
Qooler je napisao/la:
sub jun 01, 2019 9:37 am
@storm: Ja ne bi nikada volio da se moze kupiti vise od jedne dionice. To se onda moze zloupotrijebiti od Muja.
Bolje oh je prodati 10% ali dugorocno insistirati na masovnosti, nego da se gomilaju kod jednog ili 10 ljudi. Suština svega je da se to ne da jednom ili 10 ljudi.
Pa pazi, moze se staviti limit na nekoj razumnoj cifri, recimo 5 da je maksimum. Na tih 10 000 ljudi to je neznatno, a opet fina cifra.
Mozda da ima ekonomske benefite srazmjerno tih 5 koje posjeduje, ali opet da ima samo jedan glas kod izbora skupstine kao svako.
Ako bi se dozvolilo da se gomilaju "dionice" onda bi na mala vrata mogao uci neki Mujo.
 
Avatar
savatihotece
Postovi: 77
Pridružen/a: čet okt 20, 2016 10:07 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 10:00 am

Gdje se kupuju dionice. Ja svoju prodajem.
Brčko brčacima, Željo manijacima
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 01, 2019 10:14 am

Onaj ko me prijavio i zbog kojeg su mi izbrisali iptv stranicu na fejsu, dabogda mu zadnje u zivotu bilo, futavac jedan
Željezničar ante portas !

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 101 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija