Moderator/ica: storm_raider

 
Qooler
Postovi: 1428
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 8:41 pm

ZeljoDoGroba je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:22 pm
Kako ne shvatate da su za istok davali i ljudi koji nisu simpatizeri Zelje, firme, raznorazni poznati ljudi.

To bi sasvim drugacije bilo sa dionicama, sta ce nekoj firmi dionica Zelje, kad nema nikakvog osjecaja prema istom?
Sada bi davali i oni koji ne mogu doci na tekmu. Recimo Manijaci Kanada, sva dijaspora. Ulaznice su vezane za posjetu, a dionica udio za vlasnistvo. Mozes je posjedovati sa bilo koje tačke u svijetu.
Znas koliko ljudi na sarajevskoj berzi kupi neku dionicu, neke firme. Dakle moguće da bi je kupio i neko ko nije sada član. Vidis da je Željo i prošlu godinu bio solventan. Uvecao vrijedost za 6 miliona. Koliko je to firmi u BiH uradilo?

Ja duboko vjerujem da Željo može biti extra profitabilan ulaganjem u mlade igrače, a vjeruj mi dokazano je da imam nos za biznis.
Vidiš koliko se para vrti u fudbalu.
Cijela Europa je gladna za igračima. Zamisli moderan kamp sa modernim trenerima, sa nekim malim školskim i studentskim domom za talente iz cijele BiH. Pomoci toj djeci dobiti razne stipendije neke za srednju skolu ili fax i da tu treniraju. Vezati ih dugorocnim ugovorima i % od ugovora.

Mi možemo biti fabrika igrača....jako trazena roba trenutno u Europi. Vidiš da se sve što zna potrčat proda ko od šale.
Zadnja izmjena: Qooler, dana/u pet maj 31, 2019 8:41 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 8:41 pm

samo_da_repliciram je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:33 pm
Investitor je jedino razumno rješenje, u BiH drugo ne postoji
Investitor podrazumijeva odredjeni procenat povrata na investiciju kroz x godina.

Najlakse izvaliti recenicu u kojoj se izdvajaju 2 rijeci investitor i privatizacija i reci to je jedino, najbolje rijesenje.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1596
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 8:45 pm

Joj ovog jest navalio sa ulaganjem navijaca. Shvati da je navijacka baza nikakva, nemas 2000 ljudi spremnih da svake godine uplacuju po 20 KM a ne nesto vise. Pitari su slicno pokusali pa se maksimalno izofirali. Ista je to japija
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 8:46 pm

samo_da_repliciram je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:33 pm
Investitor je jedino razumno rješenje, u BiH drugo ne postoji
tebi bolje da je ime samo_da_privatizujem jer od 17 postova 25 je investicija a.k.a privatizacija
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 8:51 pm

Mujo je blagodat.

Jbg Corluka ode u Zrinjski, Galic vani i tako dva desna beka koja bi volio vidjeti kod nas ipak necu vidjeti.
Ali cu zato gledati zvalju s konjskim zubima. **** li te onaj ko te dovede. Nogu slomio.
 
Qooler
Postovi: 1428
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 8:53 pm

Ako nam se Mujo Selimović mota oko kluba, baš smo ga naj... Taj čovjek je uništio sve što je pipno. Kad se sjetim samo Vegafruita, pivare, klasa....Majko mila.
Taj čovjek je meni sinonim za najgore u BiH privredi. Meni je Željo i Mujo dva totalno suprotna svijeta. Ima veću suprotnost nego simolika u vidu đavo i anđeo.
Drugo, ako se mota oko kluba onda sigurno ne iz ljubavi.
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:00 pm

Kospa je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:06 pm
@qooler vidis kako je. Cak i ovde pola ne razumije a dobsr dio namjerno sabotira zbog ko zna kojih razloga. Uz pravu marketing kampanju i odredjene preduslove i prave ljude da to vode sigurno bi bio dobar odziv.
Recimo da neko poput Misimovica to pokrene 100 % bi mu vjerovao, Amaru i trenutnoj strukturi nikad
Pa ima njih sigurni 40% koji ne bi ulozili zbog Senada.
Ja kupujem dionicu, a on dovodi odvodi igrace.
Dok je to god tako, ti bi ulozio samo ako je Senad, npr neko dok je Amar tu, nama nema spaasa.
Jeste svjesni koliki je to proces, kako funkcionise taj proces..
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
AdmirA
Postovi: 2234
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:03 pm

Behram ima ugovor do 5.6.2019. Čisto informacije radi.
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:04 pm

SWRA_1921 je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:45 pm
Joj ovog jest navalio sa ulaganjem navijaca. Shvati da je navijacka baza nikakva, nemas 2000 ljudi spremnih da svake godine uplacuju po 20 KM a ne nesto vise. Pitari su slicno pokusali pa se maksimalno izofirali. Ista je to japija
Ljudi ne mogu da djete vode na utakmicu jer nemaju para. Jer im je utakmica prevelika egzibicija, a svakako to ulaganje za navijace nije za "radnicku" klasu.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:04 pm

SWRA_1921 je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:45 pm
Joj ovog jest navalio sa ulaganjem navijaca. Shvati da je navijacka baza nikakva, nemas 2000 ljudi spremnih da svake godine uplacuju po 20 KM a ne nesto vise. Pitari su slicno pokusali pa se maksimalno izofirali. Ista je to japija
Ljudi ne mogu da djete vode na utakmicu jer nemaju para. Jer im je utakmica prevelika egzibicija, a svakako to ulaganje za navijace nije za "radnicku" klasu.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:05 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:00 pm
Kospa je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:06 pm
@qooler vidis kako je. Cak i ovde pola ne razumije a dobsr dio namjerno sabotira zbog ko zna kojih razloga. Uz pravu marketing kampanju i odredjene preduslove i prave ljude da to vode sigurno bi bio dobar odziv.
Recimo da neko poput Misimovica to pokrene 100 % bi mu vjerovao, Amaru i trenutnoj strukturi nikad
Pa ima njih sigurni 40% koji ne bi ulozili zbog Senada.
Ja kupujem dionicu, a on dovodi odvodi igrace.
Dok je to god tako, ti bi ulozio samo ako je Senad, npr neko dok je Amar tu, nama nema spaasa.
Jeste svjesni koliki je to proces, kako funkcionise taj proces..
Ma mislio sam na postenje i zloupotrebu, Senad ili Hamo Hamic ko god da se zna da je covjek sposoban, moralan i zeljovac. Taj isti bi upravljao finasijskim procesima a ne fudbalskim.

Mi zeljovci moramo razmisljati o ovim stvarima, a ne zatucati ih u povoju, mozda se nesto izrodi. Mi smo sebi najpreci vjeruj mi, nece ti niko iz vasione pasti i rijesiti sve finasijske probleme

I ziv bio nemoj me gurat ni u kakve tabore
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:08 pm

Prezadovoljan sam nasim fin. Izvjestajem. Tesko je nas klub uopste prodati, velika je cijena samo nase imovine. To je previse para za BH uslove, imamo imovinu koja je vrednija od svih BH klubova zajedno.
To je pravo bogastvo, ali i veliki teret..
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:14 pm

Kospa je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:05 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:00 pm
Kospa je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:06 pm
@qooler vidis kako je. Cak i ovde pola ne razumije a dobsr dio namjerno sabotira zbog ko zna kojih razloga. Uz pravu marketing kampanju i odredjene preduslove i prave ljude da to vode sigurno bi bio dobar odziv.
Recimo da neko poput Misimovica to pokrene 100 % bi mu vjerovao, Amaru i trenutnoj strukturi nikad
Pa ima njih sigurni 40% koji ne bi ulozili zbog Senada.
Ja kupujem dionicu, a on dovodi odvodi igrace.
Dok je to god tako, ti bi ulozio samo ako je Senad, npr neko dok je Amar tu, nama nema spaasa.
Jeste svjesni koliki je to proces, kako funkcionise taj proces..
Ma mislio sam na postenje i zloupotrebu, Senad ili Hamo Hamic ko god da se zna da je covjek sposoban, moralan i zeljovac. Taj isti bi upravljao finasijskim procesima a ne fudbalskim.

Mi zeljovci moramo razmisljati o ovim stvarima, a ne zatucati ih u povoju, mozda se nesto izrodi. Mi smo sebi najpreci vjeruj mi, nece ti niko iz vasione pasti i rijesiti sve finasijske probleme

I ziv bio nemoj me gurat ni u kakve tabore
Izvinjavam se, tako sam to dozivio. Jer se sam odvajas od trenutne strukture.

Ma to nije rijesenje, navijaci Zeljeznicara trenutnoo rade za 800 KM u prosjeku, ali u najboljem slucaju. Nije Zeljo dijasporin, iako svaka njima cast. Ali mi koji smo u BiH smo snaga Zeljeznicara!
Nije Zeljo Mujin, Nihadov ali takvi ljudi bi trazili dionicu jer bi namirisali neki profit..
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
flux
Postovi: 657
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:17 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:08 pm
Prezadovoljan sam nasim fin. Izvjestajem. Tesko je nas klub uopste prodati, velika je cijena samo nase imovine. To je previse para za BH uslove, imamo imovinu koja je vrednija od svih BH klubova zajedno.
To je pravo bogastvo, ali i veliki teret..
Zato ne treba pričati o prodaji, vec investiciji, ogromna je to razlika, ali pojedini ovdje ne shvataju. Ako neko investira određeni dio novca i pita se za nesto i ima koristi od toga, ne znači nuzno da je to nesto njegovo.
 
Qooler
Postovi: 1428
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:20 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:00 pm
Kospa je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:06 pm
@qooler vidis kako je. Cak i ovde pola ne razumije a dobsr dio namjerno sabotira zbog ko zna kojih razloga. Uz pravu marketing kampanju i odredjene preduslove i prave ljude da to vode sigurno bi bio dobar odziv.
Recimo da neko poput Misimovica to pokrene 100 % bi mu vjerovao, Amaru i trenutnoj strukturi nikad
Pa ima njih sigurni 40% koji ne bi ulozili zbog Senada.
Ja kupujem dionicu, a on dovodi odvodi igrace.
Dok je to god tako, ti bi ulozio samo ako je Senad, npr neko dok je Amar tu, nama nema spaasa.
Jeste svjesni koliki je to proces, kako funkcionise taj proces..
Izvini drug, Misimović je imao povjerenje da su NN pravna i fizička lica dala skoro milion maraka samo na ime ulaznice. Ulaznica u odnosu na udio u vlasnistvu je kao da poredis lizalicu sa komadom zlata.
Lizalicu poližes i nemaš ništa, a komad zlata (nekretnine) vrijede uvjek i samo raste vrijednost.
Ako je taj čovjek uspio skoro milion skupiti na osnovu ulaznica, trebamo svi to poštovati.
Drugo ostaviti iza sebe onakav revizorski izvještaj je dokaz da je čovjek bio tu iz ljubavi.
I kao sto neko reče dok su drugi ostavljali dugove, on je iza sebe ostavio Želju vrijednijeg za 6 miliona KM.

Neko je spomenuo da su pitari isto pokusali. Pitari mogu samo havu i dugove prodavat. Ko ne shvata razliku izmedju njih i nas u smislu imovine bolje da se ne bavi razmisljanjem o ovome.
 
Qooler
Postovi: 1428
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:27 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:14 pm
Kospa je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:05 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:00 pm


Pa ima njih sigurni 40% koji ne bi ulozili zbog Senada.
Ja kupujem dionicu, a on dovodi odvodi igrace.
Dok je to god tako, ti bi ulozio samo ako je Senad, npr neko dok je Amar tu, nama nema spaasa.
Jeste svjesni koliki je to proces, kako funkcionise taj proces..
Ma mislio sam na postenje i zloupotrebu, Senad ili Hamo Hamic ko god da se zna da je covjek sposoban, moralan i zeljovac. Taj isti bi upravljao finasijskim procesima a ne fudbalskim.

Mi zeljovci moramo razmisljati o ovim stvarima, a ne zatucati ih u povoju, mozda se nesto izrodi. Mi smo sebi najpreci vjeruj mi, nece ti niko iz vasione pasti i rijesiti sve finasijske probleme

I ziv bio nemoj me gurat ni u kakve tabore
Izvinjavam se, tako sam to dozivio. Jer se sam odvajas od trenutne strukture.

Ma to nije rijesenje, navijaci Zeljeznicara trenutnoo rade za 800 KM u prosjeku, ali u najboljem slucaju. Nije Zeljo dijasporin, iako svaka njima cast. Ali mi koji smo u BiH smo snaga Zeljeznicara!
Nije Zeljo Mujin, Nihadov ali takvi ljudi bi trazili dionicu jer bi namirisali neki profit..
Zato se držati obavezno toga da samo jedan matični broj može imati samo jednu dionicu i ni u kojim uslovima ne može dobiti dvije, čak ni nasljedstvom ili sl. Sve to treba osmisliti, recimo u slučaju da ja umrem, poginem... moj nasljednik nasljedjuje dionicu, ali je zamrznuta (suspendovana) i nema pravo dva glasa na izborima. Ta zamrznuta dionica je prva na redu prodaje, tako da moj nasljednik dobija vrijednost ali ne i prava glasa.
Edit: Ovo u slucaju da moj nasljednik već posjeduje svoju dionicu.
Zadnja izmjena: Qooler, dana/u pet maj 31, 2019 9:35 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Locomotiva
Postovi: 294
Pridružen/a: sub jul 08, 2017 12:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:28 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:04 pm
SWRA_1921 je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:45 pm
Joj ovog jest navalio sa ulaganjem navijaca. Shvati da je navijacka baza nikakva, nemas 2000 ljudi spremnih da svake godine uplacuju po 20 KM a ne nesto vise. Pitari su slicno pokusali pa se maksimalno izofirali. Ista je to japija
Ljudi ne mogu da djete vode na utakmicu jer nemaju para. Jer im je utakmica prevelika egzibicija, a svakako to ulaganje za navijace nije za "radnicku" klasu.
Al' se ima za kafanu i cigare, hvala Bogu.
STOP IZGOVORIMA RAZNIM! STOP STOLICAMA PRAZNIM!
NAVIJAČI NA GRBAVICU - SVAKU ŽELJINU UTAKMICU !
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:40 pm

Ma treba nam neko ko moze stvoriti hype i atmosferu oko Zelje koja je tada vladala. Svi smo ko jedan bili, raja na kredit 10-godisnje uzimala jer je vjerovala u transparentnost. Neko ce reci ubleha, sarlatan, ali to je marketing i nekada to izgleda kao prodavanje muda za bubrege. Rezultat tog "ubleharenja" je rekordni broj sponzora, Dobraca i ekipa su krv pisali.

I dodje jedan raspali Siljak na skupstini i popisa ti se na sve sto si radio, gradio odnose sa sponzorima, dobavljacima, frajer proglasi haman pa bankrot

I tada je bilo dosta ljudi koji se nisu slagali sa Misimovicem ali su zbog ljubavi prema Zelji, zanemarivali vlastitu promociju i interese. Kao rezultat smo dobili stadion, teren i dosta ovih vansportskih pogodnosti. Sportski segment je stjeran u ravan ali treba covjek uzeti ono sto valja i na tome graditi

Ne pisem ovo u svrhu afirmacije Misimovica nego ko neka introspekcija, zato mi se nemojte kaciti molim vas
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Qooler
Postovi: 1428
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:52 pm

Kospa je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:40 pm
Ma treba nam neko ko moze stvoriti hype i atmosferu oko Zelje koja je tada vladala. Svi smo ko jedan bili, raja na kredit 10-godisnje uzimala jer je vjerovala u transparentnost. Neko ce reci ubleha, sarlatan, ali to je marketing i nekada to izgleda kao prodavanje muda za bubrege. Rezultat tog "ubleharenja" je rekordni broj sponzora, Dobraca i ekipa su krv pisali.

I tada je bilo dosta ljudi koji se nisu slagali sa Misimovicem ali su zbog ljubavi prema Zelji, zanemarivali vlastitu promociju i interese. Kao rezultat smo dobili stadion, teren i dosta ovih vansportskih pogodnosti. Sportski segment je stjeran u ravan ali treba covjek uzeti ono sto valja i na tome graditi

Ne pisem ovo u svrhu afirmacije Misimovica nego ko neka introspekcija, zato mi se nemojte kaciti molim vas
Ja kada sam dobio onu zahvalnicu u sanduče za donaciju za stolicu, srce mi bilo ko kuća. Osjećao sam se da sam uradio nešto fino. Više nisam imao kočnice prema Želji.
Život je kratak, trebamo se nevezano za Želju baviti pozitivnim stvarima. Hajmo bit bolji ljudi. Krenimo od haustora, hajmo bit bolje komšije, bolji sugradjani... Neće to niko ako mi nećemo.
Evo u nedelju igraju ti predpioniri, kadeti, milina će ih biti gledati na onom travnjaku.
Kad se otvarao travnjak, kada su oni malci poveli loptu sa centra, suze mi na oči hoće još nije moje djete tamo.
Hajmo nešto pozitivno uraditi za generacije iza nas. Ostavit nekoj djeci nešto lijepo. Da nije Želje možda bi Bajić, Džeko i Višća bili na baušteli glupi bosanci. Željo im je dao pretpostavku da uspiju u životu. Hajmo to multiplicirat...hajmo nekome pomoć, ostavit neki trag...nekome olakšat život...i uživat u tome.
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 31, 2019 9:52 pm

Locomotiva je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:28 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
pet maj 31, 2019 9:04 pm
SWRA_1921 je napisao/la:
pet maj 31, 2019 8:45 pm
Joj ovog jest navalio sa ulaganjem navijaca. Shvati da je navijacka baza nikakva, nemas 2000 ljudi spremnih da svake godine uplacuju po 20 KM a ne nesto vise. Pitari su slicno pokusali pa se maksimalno izofirali. Ista je to japija
Ljudi ne mogu da djete vode na utakmicu jer nemaju para. Jer im je utakmica prevelika egzibicija, a svakako to ulaganje za navijace nije za "radnicku" klasu.
Al' se ima za kafanu i cigare, hvala Bogu.
Mislim da ne gledamo istu interesnu skupinu. Covjek koji ima porodicu sigurno ne trosi na kafanu pretjerano, a cigare manje vise. Zavisi od pojedinca do pojedinca.
Okrenite se oko sebe, ne znam koliko vam je godina. Shvatite da radnik u najvecem BH trgovackom centru ima 750 KM neto platu , da ce platiti svaki osteceni artikal...
Naravno ovo je banalan primjer karte od 10 KM, a ne neke dionice da obican radnik kupi. Jer je ovo valjda klub obicnih radnika, a ne visokog staleza.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 164 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija