Moderator/ica: storm_raider

 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 1:26 pm

Popušili smo ISKLJUČIVO zbog nesposobnosti administracije ili još gore ako je iz (zle) namjere da se za "šaku para" privatizuje klub.
Privatizacija je jedino rješenje i ona je neminovna, u društvenom i ekonomskom uređenju, za koje smo se krvavo borili početkom 90-tih, ne postoji način za zdravo i uspješno postojanje nečega što je svačije i ničije i najveća je zabluda da će npr. Željo u današnjem vremenu opstati samo zato što je Željo. Neće, ugasit će se kao što se ugasilo na desetine većih klubova od Željezničara u državama u kojima je fudbal popularniji nego što je ovdje. To što klub u posjedu ima zemljište (zemljište je ono što je najvrijednije i što lopinaše najviše zanima, nije stadion da se neko ne prevari) može biti samo olakšavajuća okolnost da ga se prije i brže sroza u livadu, ljudi nemojte biti u zabludi. O ovim stvarima se mora jasno i glasno pričati i diskutovati isključivo na bazi argumenata, bez svađa i galame
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 1:27 pm

Leon_Professional je napisao/la:
uto maj 28, 2019 1:05 pm
AsharaK je napisao/la:
uto maj 28, 2019 12:05 pm
Pa eto nek ostane Amar, nek ostane Zuban, nek ostane Badžak,nek se vrati Misimović, Vukotić, Marko, Hadžiosmanović i ostala ekipa, šta je problem?
Treba to pitati Amara, nudjeno mu je a on odbio.
Ko ga šiša, sta se sada trebaju vracati ovi ljudi da ga spasavaju a do jucer svi morali da odu jer on mora biti iznad svega kao sto se pokazalo ?

Dosao si kako si dosao, uzeto troduplo, doveo svoje ljude, hajde sad radite.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
AdmirA
Postovi: 2232
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 1:28 pm

ODLAZITE UHLJEBI I NEZNALICE, BAR TOLIKO NAM POMOZITE !

Jenda od najgorih sezona kluba ikad !
 
MATORI
Postovi: 1132
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 1:31 pm

samo_da_repliciram je napisao/la:
uto maj 28, 2019 1:26 pm
Popušili smo ISKLJUČIVO zbog nesposobnosti administracije ili još gore ako je iz (zle) namjere da se za "šaku para" privatizuje klub.
Privatizacija je jedino rješenje i ona je neminovna, u društvenom i ekonomskom uređenju, za koje smo se krvavo borili početkom 90-tih, ne postoji način za zdravo i uspješno postojanje nečega što je svačije i ničije i najveća je zabluda da će npr. Željo u današnjem vremenu opstati samo zato što je Željo. Neće, ugasit će se kao što se ugasilo na desetine većih klubova od Željezničara u državama u kojima je fudbal popularniji nego što je ovdje. To što klub u posjedu ima zemljište (zemljište je ono što je najvrijednije i što lopinaše najviše zanima, nije stadion da se neko ne prevari) može biti samo olakšavajuća okolnost da ga se prije i brže sroza u livadu, ljudi nemojte biti u zabludi. O ovim stvarima se mora jasno i glasno pričati i diskutovati isključivo na bazi argumenata, bez svađa i galame
Mnogi se nebi složili sa privatizacijom....
Ja lično bih.
Samo bez onog u citatu "za šaku para".
Prije više od 10 godina sam jednom gledao profesora Grabovca kad o privatizaciji kaže (/parafraziram):
"Da je svrha privatizacije da bude POŠTENA - nebi je ni bilo"
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 1:33 pm

samo_da_repliciram je napisao/la:
uto maj 28, 2019 1:26 pm
Popušili smo ISKLJUČIVO zbog nesposobnosti administracije ili još gore ako je iz (zle) namjere da se za "šaku para" privatizuje klub.
Privatizacija je jedino rješenje i ona je neminovna, u društvenom i ekonomskom uređenju, za koje smo se krvavo borili početkom 90-tih, ne postoji način za zdravo i uspješno postojanje nečega što je svačije i ničije i najveća je zabluda da će npr. Željo u današnjem vremenu opstati samo zato što je Željo. Neće, ugasit će se kao što se ugasilo na desetine većih klubova od Željezničara u državama u kojima je fudbal popularniji nego što je ovdje. To što klub u posjedu ima zemljište (zemljište je ono što je najvrijednije i što lopinaše najviše zanima, nije stadion da se neko ne prevari) može biti samo olakšavajuća okolnost da ga se prije i brže sroza u livadu, ljudi nemojte biti u zabludi. O ovim stvarima se mora jasno i glasno pričati i diskutovati isključivo na bazi argumenata, bez svađa i galame
Upravo tako, samo sto kod nas vlada seljacki mentalitet (mislim i na sebe i na 90% navijaca, nemojte se uvrijedit), mi bi da dodje neko s parama ali eto da mu mi ne damo nista zauzvrat, da se nists ne pita, ali ne ide to bas tak, fudbal je odavno biznis i taj moderni fudbal lagano dolazi i na nasa podrucja
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 1:34 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
uto maj 28, 2019 12:03 pm
A sta ti branis ko pijan plota ovog glasa Larssone. Druga stvar napadas Curvu oko licence kao da je jedini to napisao.
Ovaj se navadio, pise protiv Amara kao da je Karadzic licno. Slazem se ja da treba dati nogu ovima, ali daleko od tog da treba Misimovica vracati. Kratko pamcenje vas kolektivno zeza sviju. Isto kao da smo bili Real dok je on bio. Vise igrackih promasaja nikad nije bilo. Klub nema zastitu u savezu, menadzeri poput Samardzije i ostalih nam poceli opet dovoditi igrace i uzimati ogromne provizije na transferima. Svlacionica podjeljena u klanove, igracima nije nametnut autoritet.
Dakle grozno je sad, i nanovo treba jos kamaru problema donijeti jer oko sportskog segmenta ne zna.
Evo sad se sve to posložilo. Dovedeni sve vrhunski igrači. Prava pojačanja. Savez nas štiti samo tako. Autoritet nad igračima neviđen...naravno nema veze što smo završili 4. Jedva. Što smo čak i nazadovali jedno mjesto u odnosu na proljeće. Što Zec kaže Amaru da neće da igra beka. Što Amar ide na tekmu sa jaranom Beganom, a ne sa igračima...Ja, zaboravim reći da nam na to sve super funkcioniše logistika. **** licencu. Svakom se može desiti...
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 1:38 pm

ublehas je napisao/la:
uto maj 28, 2019 1:34 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
uto maj 28, 2019 12:03 pm
A sta ti branis ko pijan plota ovog glasa Larssone. Druga stvar napadas Curvu oko licence kao da je jedini to napisao.
Ovaj se navadio, pise protiv Amara kao da je Karadzic licno. Slazem se ja da treba dati nogu ovima, ali daleko od tog da treba Misimovica vracati. Kratko pamcenje vas kolektivno zeza sviju. Isto kao da smo bili Real dok je on bio. Vise igrackih promasaja nikad nije bilo. Klub nema zastitu u savezu, menadzeri poput Samardzije i ostalih nam poceli opet dovoditi igrace i uzimati ogromne provizije na transferima. Svlacionica podjeljena u klanove, igracima nije nametnut autoritet.
Dakle grozno je sad, i nanovo treba jos kamaru problema donijeti jer oko sportskog segmenta ne zna.
Evo sad se sve to posložilo. Dovedeni sve vrhunski igrači. Prava pojačanja. Savez nas štiti samo tako. Autoritet nad igračima neviđen...naravno nema veze što smo završili 4. Jedva. Što smo čak i nazadovali jedno mjesto u odnosu na proljeće. Što Zec kaže Amaru da neće da igra beka. Što Amar ide na tekmu sa jaranom Beganom, a ne sa igračima...Ja, zaboravim reći da nam na to sve super funkcioniše logistika. **** licencu. Svakom se može desiti...
Zaboravio si jos da se savez boji Amara :)
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 1:39 pm

Možemo li izvući lekcije iz svega?

Mislim da se sada ukazala prilika, kako se jugu vraća stari sjaj.
Da budemo navijači Željezničara, a ne rezultata?
Možemo, itekako.

Vrijeme je ljudi da se zapitate u vezi budućnosti Kluba. Predsjednik Skupštine već duže vrijeme ispituje mnijenje u vezi eventualne privatizacije. Aktivnosti u vezi pronalaska investitora poduzete su već prije nekoliko mjeseci. Međutim, teško je ko spreman investirati sumu novca koji bi zadovoljio apetite većine. Teško je poravnati vrijednost Želje u našim očima s bilo kojom sumom.

Da li ste spremni dolaziti naredne sezone više nego ikad, čisto iz ljubavi prema Klubu? Klubu kojem kontinuitet finansiranja prijeko treba.
Da li ste spremni strpljivo trpiti nepravde koje nam nanosi društvo u kojem se nalazimo? U Elektroprivredu HZHB i ERONET ne ulazi porezna inspekcija, u Međugorju drhti, da bi upala u Zrinjski! Mi se moramo saživiti s tim. Da se borimo u nefer uvjetima. Gdje smo mi pravični, a drugi posluju mutno. Da to niko ne sankcioniše? Da smo ranjivi i da nam je potrebna slijepa podrška.
Da li ste spremni trpiti nepravdu državnog finansiranja privatnog Kluba? I činjenicu da su načinili nekoliko koraka ispred nas dok smo se mi vrtili u krug?
Da li ste spremni pružiti tu ruku, svi za jednog i jedan za sve? Da niko ko sjedi u Želji ne radi ništa namjerno loše? Da li ste spremni strpiti se da servisiramo sve dugove koje je nametnuo jaz želja i mogućnosti iz prošlosti?
Da li treba da dovedemo na jedno mjesto sposobnije i Amara u jednu priču? Da zadrhti ne liga, nego regija?
Da li trebaju svi jedni drugima oprostiti?
Da li mi trebamo sebi oprostiti greške?

Ne tako davno, stari su izdali Tita. Kleli mu se Mi smo Titovi, Tito je naš.
Ne dajmo da izdamo Mi smo Željini, Željo naš.

Ako ne naučimo neke lekcije iz svih recentnih dešavanja, prošlost će nam se ponoviti.

Ako želimo ostati Željini.

Pozivam ljude iz UO, NO i Skupštine da odstupe sa svojih mjesta i prepuste sposobnijima vođenje svega. Dok se sve može spasiti. Ostanite s nama. Prevelik ste zalogaj uzeli i vrijeme da se povučete na tribine i Klub podržite u nekoj novoj dimenziji sinergije.

MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Vratimo Želju njegovim navijačima!
Zadnja izmjena: Fanzi, dana/u uto maj 28, 2019 1:41 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 1:41 pm

Bezveze to za Samardziju govoriti, preko njega uvaljali Lendrica za tristo milja, koji je prije toga imao neuspjesne avanture u inostranstvu. Da je pameti, pa da mamo vise menadzera koji ce raditi oko Zelje, i Zubana i Samardziju i druge. Normalno, menadzeri nisu od juce i zaradit ce za sebe i agenciju, nece dzaba raditi.
A koliko god da se ulagalo u kadar, nije se nikad kukalo, a obaveze su se izmirivale redovno.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
kb80
Postovi: 301
Pridružen/a: pet maj 13, 2016 2:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 1:59 pm

Ljudi lagano i polako, sve ce se samo pokazati ubrzo...
Citam kako neki kazu eto ovi sada igraci su koje je doveo Amar ovakvi i onakvi, pa jbem mu tamo nekom Slavki arhivaru davali vrijeme da prodje pripreme, pa kao onda cemo vidjeti, a covjeku koji je toliko toga donio Želji, nama da se ovako pise, ne kontam...
Daj bože da nas kupi Ivica, a sa njim i Amar (znam da je ovo nemoguce, ali eto)
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 2:02 pm

kb80 je napisao/la:
uto maj 28, 2019 1:59 pm
Ljudi lagano i polako, sve ce se samo pokazati ubrzo...
Citam kako neki kazu eto ovi sada igraci su koje je doveo Amar ovakvi i onakvi, pa jbem mu tamo nekom Slavki arhivaru davali vrijeme da prodje pripreme, pa kao onda cemo vidjeti, a covjeku koji je toliko toga donio Želji, nama da se ovako pise, ne kontam...
Daj bože da nas kupi Ivica, a sa njim i Amar (znam da je ovo nemoguce, ali eto)
Je li imao Amar pripreme ? Jesmo li išta bolji ? Jesmo, al u kurcu.

Sve nogom nabiti.
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 2:03 pm

samo_da_repliciram je napisao/la:
uto maj 28, 2019 1:26 pm
Popušili smo ISKLJUČIVO zbog nesposobnosti administracije ili još gore ako je iz (zle) namjere da se za "šaku para" privatizuje klub.
Privatizacija je jedino rješenje i ona je neminovna, u društvenom i ekonomskom uređenju, za koje smo se krvavo borili početkom 90-tih, ne postoji način za zdravo i uspješno postojanje nečega što je svačije i ničije i najveća je zabluda da će npr. Željo u današnjem vremenu opstati samo zato što je Željo. Neće, ugasit će se kao što se ugasilo na desetine većih klubova od Željezničara u državama u kojima je fudbal popularniji nego što je ovdje. To što klub u posjedu ima zemljište (zemljište je ono što je najvrijednije i što lopinaše najviše zanima, nije stadion da se neko ne prevari) može biti samo olakšavajuća okolnost da ga se prije i brže sroza u livadu, ljudi nemojte biti u zabludi. O ovim stvarima se mora jasno i glasno pričati i diskutovati isključivo na bazi argumenata, bez svađa i galame
U suštini ti si u pravu i slično sam donedavno mislio, tako da ne krivim te za tako mišljenje. Onda sam počeo razmišljati i na drugi način nakon što sam djetetu objašnjavao, zašto mi navijamo za Želju.
Da se ovo privatizuje, izgubilo bi sve smisao, bar nas iskrenih navijača. Ajmo viditi ovo na primjeru pitara. Eto imali su dva vlasnika, imaju veće sra.. nego mi ovde. Ovo sada što su sa titulom ugasili požar ništa ne govori. Sjetite se samo da su prije par mjeseci Horde bile van stadiona. Kada su na stadionu za koga oni navijaju? Za vijetnamca? Za ime (sutra ga vlasnik može promjeniti)? Za igrače (promjenjiva kategorija)? Jednsotavno, pitari ne mogu navijati za svoj klub.

Drugo, evo i taj privatnik njihov, amidža kada je bilo prije par mejseci kriza, bolio ga qur.. za krizu. Kome se oni mogu obratiti? Ko im može pomoći? Samo vlasnik? Vlasnika bolio qur.. i tek onda si u problemu.

Ovo kod nas je super funkcionisalo, samo treba urediti statut i izbor. Ovo je renutno podložno manipulacijama. Evo primjer skupštine. Ono ko je gledao i ko imalo zna kako se održaju neke skupštine je bilo za plakat. Čovjek ni imena nije znao i jedini papir koji je postojao na skupštini je bila cjeduljica da pročita imena. Kada si na skupštini baka pletilja, ustanovi se radni dokumenti, pošalju na pripremu članovima, predloži se dnevni red, glasa se sa dnevni red, usvaja se izvještaj prošle skupštine, o svemu se vodi zapisnik, ali prije svega postoje tijela koji pripremaju radne dokumente (prijedloge aktivnosti) onda se diskutuje o tome...a ne mi smo imali čovjeka koji priča o fotbool klabu (kao da će pri tome podrignuti), onda smo imali Šiljka koji kao napamet priča neke cifre i imali smo predsjednika koji je sa cjeduljice pročitao imena.

Treba urediti Statut da navijači sa članskim kartama biraju članove skupštine, svakom kandidatu dati priliku da inese svoj CV i svoj plan rada, uvesti neke naknade za rad u skupštini i onda takva skuptina da bude korektor i Mislimovićima i Amarima.

Najbolje je promjeniti statut tako da registrovani članovi biraju na izborima svake godine četvrtinu kandidata skupštine, dati svim kandidatima prostor (recimo na zvaničnoj stranici - jedan tab sa nazivom "Skupština" da članovi skupštine pišu ono što žele) da predstave sebe i onda bi skupština bila korektor. Statut se da urediti tako da nema ovih osilacija.

Po meni FK Torpedo je savršen primjer da privatni klub nije rješenje. Sačekaj samo da stanu rezultati, tek tada bi vidio.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 2:06 pm

Selimovic je obecao da ce ici sam ako ne bude licenca. Licencu nismo dobili, mozete ih tuziti, boli nas briga svakako evropu necemo igrati, al moras ici. Znamo da ne radis samostalno, pod cijim naredbama radis. Sam kriv, mrs iz kluba takvi nam ne trebaju.

Siljak nas je zayebo za licencu. Nista suspenzija neka leti i on sto dalje od kluba. Zna se ko je bio najveci izvor informacija Amaru i kompaniji iz prosle uprave. Tako da mirsade sto dalje da ti kuca bude od Grbavice.

Sada treba poceti traziti rjesenja. FANZI je predlozio vracanje vukotica i ostalih Željovaca... ovi su stvarno pokazali da su nesposobni u kratkom vremenu.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 2:09 pm

LARSSON je napisao/la:
uto maj 28, 2019 2:02 pm
kb80 je napisao/la:
uto maj 28, 2019 1:59 pm
Ljudi lagano i polako, sve ce se samo pokazati ubrzo...
Citam kako neki kazu eto ovi sada igraci su koje je doveo Amar ovakvi i onakvi, pa jbem mu tamo nekom Slavki arhivaru davali vrijeme da prodje pripreme, pa kao onda cemo vidjeti, a covjeku koji je toliko toga donio Želji, nama da se ovako pise, ne kontam...
Daj bože da nas kupi Ivica, a sa njim i Amar (znam da je ovo nemoguce, ali eto)
Je li imao Amar pripreme ? Jesmo li išta bolji ? Jesmo, al u kurcu.

Sve nogom nabiti.
4. pozicija je losa, ali relativno prihvatljiva u kojem pravcu smo isli prije nego sto je on dosao. Mi nebi ni 4. poziciju izborili kad se vidi kako su se rezultati odvijali. U kakvom je stanju on zatekao ekipu? Evo jos cu nesto napisati iako nije popularno, pljujete npr Stanica, koji je i meni ispao idiotski, ali isto taj Stanic je bolje ili manje losije odigrao i od Pavica i Stevanovica.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 2:11 pm

Sto se tice igraca stop povratnicima isto tako i upravi. Ne trebaju nam nikakvi povratnici.

Hajmo naci nove ljude koji su spremni raditi i koji ce se ograditi od svih vanjski utjecaja. Za pocetak otjerati sve igrace koji su zadnje 3 godine u klubu, Amaru ponuditi da bude trener i nista vise ali uz svu slobodu u sportskom segmentu.

Popusili smo fine pare bez evrope i sljedecu sezonu se ne treba nadati previse...sljedeca sezona ce biti jedna od najtezi ikada. Sada imamo pored standardni sarajeva, Sirokog i Zrinjskog tu je Borac, Velez, Radnik (ce se pojacati), Celik ce krenuti ozbiljnije.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 2:18 pm

CURVA je napisao/la:
uto maj 28, 2019 2:14 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto maj 28, 2019 2:11 pm
Sto se tice igraca stop povratnicima isto tako i upravi. Ne trebaju nam nikakvi povratnici.

Hajmo naci nove ljude koji su spremni raditi i koji ce se ograditi od svih vanjski utjecaja. Za pocetak otjerati sve igrace koji su zadnje 3 godine u klubu, Amaru ponuditi da bude trener i nista vise ali uz svu slobodu u sportskom segmentu.

Popusili smo fine pare bez evrope i sljedecu sezonu se ne treba nadati previse...sljedeca sezona ce biti jedna od najtezi ikada. Sada imamo pored standardni sarajeva, Sirokog i Zrinjskog tu je Borac, Velez, Radnik (ce se pojacati), Celik ce krenuti ozbiljnije.
Bojim se da ce Badzak otici a da ce ovi idioti ostati .
Brate ne bojim se ni za koga, neka svi idu. Ali onda dovesti skroz nove ljude i koji ce imatu muda i presjeci sve neke veze.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 2:20 pm

Hoće li ta koverta PreCjeniče, k"o da iz Somalije ide...
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1238
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 2:24 pm

@ublehas nemoj spinovati. Ja sam fino naglasio da je situacija jako losa i ne ide ka boljem. Ali isto tako sam rekao da Misimovic nije rjesenje jer su ti problemi tad postojali, i da eventualnim povratkom ce ostati. I to cak mislim da ce biti gori.
A bog da nas sacuva od Samardzije. Kad je rekao da nije nista on uzeo na transferu svog igraca vec menadzeri iz Spanije za transfer igraca u Francuski klub s arapskim kapitalom. Da ne govorimo o procentu koji uzeo. Na 600hiljada covjek 150 uzeo, tj nije on nego "spanjolci". Kao da smo djeca ovdje. Il kao Husaric kad nam je nudio Nardina sto je predlagao. On da igra kod nas, on ce da mu rijesi platu, ali 75% sljedeceg transfera ide njemu.
Takvi su 2018.godine oko grbavice hodali.
 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 2:24 pm

Qooler je napisao/la:
uto maj 28, 2019 2:03 pm
samo_da_repliciram je napisao/la:
uto maj 28, 2019 1:26 pm
Popušili smo ISKLJUČIVO zbog nesposobnosti administracije ili još gore ako je iz (zle) namjere da se za "šaku para" privatizuje klub.
Privatizacija je jedino rješenje i ona je neminovna, u društvenom i ekonomskom uređenju, za koje smo se krvavo borili početkom 90-tih, ne postoji način za zdravo i uspješno postojanje nečega što je svačije i ničije i najveća je zabluda da će npr. Željo u današnjem vremenu opstati samo zato što je Željo. Neće, ugasit će se kao što se ugasilo na desetine većih klubova od Željezničara u državama u kojima je fudbal popularniji nego što je ovdje. To što klub u posjedu ima zemljište (zemljište je ono što je najvrijednije i što lopinaše najviše zanima, nije stadion da se neko ne prevari) može biti samo olakšavajuća okolnost da ga se prije i brže sroza u livadu, ljudi nemojte biti u zabludi. O ovim stvarima se mora jasno i glasno pričati i diskutovati isključivo na bazi argumenata, bez svađa i galame
U suštini ti si u pravu i slično sam donedavno mislio, tako da ne krivim te za tako mišljenje. Onda sam počeo razmišljati i na drugi način nakon što sam djetetu objašnjavao, zašto mi navijamo za Želju.
Da se ovo privatizuje, izgubilo bi sve smisao, bar nas iskrenih navijača. Ajmo viditi ovo na primjeru pitara. Eto imali su dva vlasnika, imaju veće sra.. nego mi ovde. Ovo sada što su sa titulom ugasili požar ništa ne govori. Sjetite se samo da su prije par mjeseci Horde bile van stadiona. Kada su na stadionu za koga oni navijaju? Za vijetnamca? Za ime (sutra ga vlasnik može promjeniti)? Za igrače (promjenjiva kategorija)? Jednsotavno, pitari ne mogu navijati za svoj klub.

Drugo, evo i taj privatnik njihov, amidža kada je bilo prije par mejseci kriza, bolio ga qur.. za krizu. Kome se oni mogu obratiti? Ko im može pomoći? Samo vlasnik? Vlasnika bolio qur.. i tek onda si u problemu.

Ovo kod nas je super funkcionisalo, samo treba urediti statut i izbor. Ovo je renutno podložno manipulacijama. Evo primjer skupštine. Ono ko je gledao i ko imalo zna kako se održaju neke skupštine je bilo za plakat. Čovjek ni imena nije znao i jedini papir koji je postojao na skupštini je bila cjeduljica da pročita imena. Kada si na skupštini baka pletilja, ustanovi se radni dokumenti, pošalju na pripremu članovima, predloži se dnevni red, glasa se sa dnevni red, usvaja se izvještaj prošle skupštine, o svemu se vodi zapisnik, ali prije svega postoje tijela koji pripremaju radne dokumente (prijedloge aktivnosti) onda se diskutuje o tome...a ne mi smo imali čovjeka koji priča o fotbool klabu (kao da će pri tome podrignuti), onda smo imali Šiljka koji kao napamet priča neke cifre i imali smo predsjednika koji je sa cjeduljice pročitao imena.

Treba urediti Statut da navijači sa članskim kartama biraju članove skupštine, svakom kandidatu dati priliku da inese svoj CV i svoj plan rada, uvesti neke naknade za rad u skupštini i onda takva skuptina da bude korektor i Mislimovićima i Amarima.

Najbolje je promjeniti statut tako da registrovani članovi biraju na izborima svake godine četvrtinu kandidata skupštine, dati svim kandidatima prostor (recimo na zvaničnoj stranici - jedan tab sa nazivom "Skupština" da članovi skupštine pišu ono što žele) da predstave sebe i onda bi skupština bila korektor. Statut se da urediti tako da nema ovih osilacija.

Po meni FK Torpedo je savršen primjer da privatni klub nije rješenje. Sačekaj samo da stanu rezultati, tek tada bi vidio.
Teško je sad o svemu ovako na brzinu, mnogo si tema otvorio koje traže malo više vremena za raspravu. Nemoj misliti da će tvoj sin na Želju gledati onako kako bi ti želio, vremena se mijenjaju i neki novi klinci sigurno neće da se zajebavaju oko ovih pitanja koje se tiču zapravo običnog opstanka, preživljavanja, oni će htjeti nešto više to budi siguran. Teorija je jedno i možemo milion knjiga napisati kako bi trebalo, ovako onako, međutim jedina istina je to da je klubu neophodan konstantan i redovan izvor novca da bi se uopšte moglo razmišljati o nečemu, ko će namiriti štetu koja je nastala neizlaskom u Evropu? Misliš da će Šiljak odgovarati što je zaboravio uplatiti na vrijeme?! Neće budi siguran, jer nema kome da odgovara kao što prije njega niko nikome nikada nije odgovarao za milionske malverzacije
 
Timscho
Postovi: 228
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 2:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 2:26 pm

samo_da_repliciram je napisao/la:
uto maj 28, 2019 1:26 pm
Popušili smo ISKLJUČIVO zbog nesposobnosti administracije ili još gore ako je iz (zle) namjere da se za "šaku para" privatizuje klub.
Privatizacija je jedino rješenje i ona je neminovna, u društvenom i ekonomskom uređenju, za koje smo se krvavo borili početkom 90-tih, ne postoji način za zdravo i uspješno postojanje nečega što je svačije i ničije i najveća je zabluda da će npr. Željo u današnjem vremenu opstati samo zato što je Željo. Neće, ugasit će se kao što se ugasilo na desetine većih klubova od Željezničara u državama u kojima je fudbal popularniji nego što je ovdje. To što klub u posjedu ima zemljište (zemljište je ono što je najvrijednije i što lopinaše najviše zanima, nije stadion da se neko ne prevari) može biti samo olakšavajuća okolnost da ga se prije i brže sroza u livadu, ljudi nemojte biti u zabludi. O ovim stvarima se mora jasno i glasno pričati i diskutovati isključivo na bazi argumenata, bez svađa i galame
Rješenje čega!? Šta imamo za riješiti druže!?
Prije nego što se Amar vratio u decembru mi tri godine nismo čuli ni za kakve finansijske probleme. Izmirivale se obaveze, plaćali igrači (neki jako dobro), vraćali dugovi iz prošlosti i uz sve to gradio se stadion. OK, stadion se financirao učešćem navijača, sponzora i lokalne zajednice ali i taj vid financiranja se eto pokazao kao moguć. Nije bilo para za rasipanje ali je bilo dovoljno za sve ovo pobrojano s tim da nam je igrački kadar bio konkurentan za titulu, titule nismo propustili zbog nedostatka novca. Znači nije bilo financijskih problema.
Otkako je Amar doveo svoju ekipu odjednom nemamo para za plate, režu se troškovi, traže se investitori, dolaze francuzi, nismo izmirili obaveze za licencu, neizvjesna budućnost Kluba, prodaja neminovna, jedino rješenje...
Pa čekaj malo...tih problema nije bilo prije pola godine. Nemojte nas praviti budalama. Očito je da ova trenutna Uprava ne vodi Klub uspješno. A FK Željezničar se može voditi uspješno, uvjerili smo se. Planovi za privatizaciju imaju smisla samo onda kada se Klub i bez toga uspješno održava pa se novim kapitalom želi podići na jedan viši nivo. A ne smijemo nipošto dozvoliti da se Klub dovede u bezizlaznu situaciju i da se onda mora pošto poto privatizirati. A izgleda da sad idemo u tom smjeru.
svojim snagama na svojoj zemlji

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, cipiripi i 36 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija