Moderator/ica: storm_raider

 
Analitičar1921
Postovi: 295
Pridružen/a: pon maj 21, 2018 9:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 10:01 am

Dejo, hvala ti na info koje si iznio, mene kao navijača zanima zašto u tom periodu Željo nije imao Generalnog sponzora, koliko se para tražilo za reklamu na dresu i zašto to nije realizovano, a more malih sponzora je potpisalo ugovor o sponzorstvu?
 
dejo yt manager
Postovi: 46
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 9:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 10:05 am

mirzza je napisao/la:
pet mar 15, 2019 9:08 am
Hvala Nikolicu sto se javio i razjasnio dosta stvari iz prethodnog perioda.
Kao sto sam govorio - Slavko Petrovic ubleha na ublehama. Direktni krivac za gubljenje titule, nabijem i njeg i kartoteku na neku stvar.
Interesuje me samo ko i ja kako skautirao Hervasa i Husica. Ko je i zasto prekrizio Tiaga.
Ko je i zasto vratio Bogicevica koji je krivac i za prvu a direktno za drugu titulu svojom autogolcinom za 3-3.
Nema na cemu mirza...
edis je trazio pravu desetku, klub je trazio ime, igraca iz lige petice, a sve to da se uklopi u nas budzet... hervas se vagao sigurno dva mjeseca, strucni stab ga je gledao(utakmice iz australije), zvali su micu(igrao sa njim u sevilji) dva puta na sastanak da im prica o karakteru, kvalitetama, mica nije povjerao uopste da mozemo dovesti takvog igraca...
bilo je jako tesko pregovarati sa tim igracem, covjek ima advokate koji mu to vode, i nemas doticaja bukvalno sa igracem, kada samo utancili uslove, onda je on zateza, hoce nece, prevedi na spanski, posali u spanski savez da oni pogledaju, jer je u sklopu saveza toga zastita profi igraca cini mi se...
husica je potvrdio kara, jer je igrao sa njim u gradacackoj zvijezdi, i njegovim kvalitetama odnosno kasnije i manama...
Tijaga nije niko prekrizio, edis ga je i ostavio, medjutim tiagov menadzer je poceo zatezati jer je mailson prekrizen, trazio je odredjene karte za brazil, imao je ugovorom definisano jednu povratnu kartuza brazil, zahtjevao je jos jednu kao i isto to za suprugu... to je negdje cirka 7-8 hiljda km... sto je klub odbio, vec je pocelo nezadovoljstvo i zelio je ici, jer je usamljen nema mailsona nema sa kim da se druzi i sl... onda je klub htio prodati tiaga medjutim niko nije bio spreman nista da plati za njega, onda je dogovoreno sa njegovim menadzerom da je najbolje za sve da se raskine i da moze dobiti slobodne papire... za bogija sam pisao u nekom od prethodnih postova...
 
dejo yt manager
Postovi: 46
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 9:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 10:08 am

Fanzi je napisao/la:
pet mar 15, 2019 9:30 am
Dejo, odlazi sa foruma :)
hahahah hocu moj fanzi, necu vise mjake mi... mislim da sam donekle ljudima priblizio stvari iz tog perioda, a da ne steti klubu... mislim da nema ko sta da mi zamjer...i
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 10:19 am

Kad bi ljudi vagali po namjerama, ali nece...
Drago mi je da si se javio. Ko zeli shvatit, razumijet ce. Ko ne zeli...

Nego, sta mislis o ovom igracu (kad smo kod usera):

https://www.youtube.com/watch?v=jCXlwDLC--0
 
dejo yt manager
Postovi: 46
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 9:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 10:29 am

Analitičar1921 je napisao/la:
pet mar 15, 2019 10:01 am
Dejo, hvala ti na info koje si iznio, mene kao navijača zanima zašto u tom periodu Željo nije imao Generalnog sponzora, koliko se para tražilo za reklamu na dresu i zašto to nije realizovano, a more malih sponzora je potpisalo ugovor o sponzorstvu?


od kako sam ja usao, nekako je postavljena cifra da generalni sponzor treba da bude na iznos od 400 hilj km... kasnije smo to nekako i spustili na 300, ali vjeruj da u ovoj drzavi uopste nije jednostavno dobiti sponzorstvo, a kamoli taj iznos... o javnim preduzecima da ne govorim... jako je tesko naci takvu kompaniju u bih da potrosi taj iznos para a da je od velikim znakom pitanja sta ce dobiti za uzvrat, koji ricevi, cega, koliko, koja ciljana grupa, da li je interes domace trziste ili ino, sve je to nekako tesko objediniti... dok recimo za taj novac mozes napraviti odlicnu medijsku promotivnu kampanju na tv i ostalim medijima... nisam u toj bransi ali onako laicki mislim da je ekvivalent tih iznosa ova pasteta sa nasim fubalerom ili pjevacem... recimo određenoj bacni srednjeg nivou je budzet za kampanje po citavoj bih, tv bilbodri, radio, cca 200 hiljada onda ta banka pocinje iskakati sa svakog moguceg ekrana ili pozicije... samo usporedbe radi...
sto se tice malih sponzora, zaista sam najvise ja inistirao na toj disperziji, hipoteticki uzimam broj, bolje manjih deset po 10, nego jedan od 100, prvo jer je u lakse ispregovoarati te iznose kod sponzora, lakse se opredjele postati za sponzorstvo, jer ako naredne godine izgubis tog jednog velikog od 100, zadrma se budzet, ovako ako od deset izgubis tri, cetiri, opet imas solidnu situaciju... disperzija rizika...
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 10:32 am

Sutra na Grbavici derbi kadeta i juniora u federalnoj ligi, u 11 kadeti, u 13 juniori.
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 10:52 am

Dejo, šta je to Miro Stevanović toliko tražio što klub nije mogao ispuniti za novi ugovor? Ako si tad bio klubu pošto se ne sjećam baš...
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 10:56 am

Kakav Miske i mailovi šta ćemo mi ovdje čovjeku uraditi :D
Dejo svaka čast, svaka minuta provedena u klubu čistih namjera i obraza je vrijedna svakog poštovanja.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 10:57 am

sajo10 je napisao/la:
pet mar 15, 2019 8:15 am

U prevodu @dejo, hoce Larsson da zna jel se pregovaralo sa Muricem :D :lol: :lol:
Ko je taj ? :(

Je li ti ono uređuješ naše wikipedija stranice ? :D
 
Avatar
Ipe
Postovi: 258
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 11:09 am

Dejo još čekam...
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3028
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 11:17 am

Molio bih Deju da mi odgovori samo na jedno pitanje.

Posto znamo sa kakvim ste se sve problemima susretali, ko su osobe ili institucije koje su najvise sabotirale vase napore da unaprijedite infrastrukturne projekte
Alea iacta est!
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 11:23 am

Vidim niko ništa nije pitao o famoznim bojkotima od strane ekipe? Da li se zaista dublje ulazilo u taj problem i da li se išta dokazalo? Uradilo povodom toga? Na neki način kaznilo?
I dan danas imamo neke igrače iz tog perioda, a sumnjivog su karaktera.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 11:39 am

Ovo saopstenje za Velez je van svake pameti. Ja ne znam samo ko dodje na tu briljantnu ideju.
Ne mogu se naibretiti ovome.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 11:48 am

Trenutni raspored utakmica i satnica po savezu.

17.03. - 18:00 - Željezničar vs Zvijezda 09
31.03. - 16:00 - GOŠK vs Željezničar
06.04. - 19:30 - Željezničar vs Sarajevo
13.04. - 16:30 - Zrinjski vs Željezničar
20.04. - 20:00 - Željezničar vs Krupa
24.04. - 20:00 - Željezničar vs Široki Brijeg
27.04. - 20:00 - Sloboda vs Željezničar
05.05. - 20:00 - Željezničar vs Mladost
11.05. - 17:00 - Radnik vs Željezničar
18.05. - 17:00 - Željezničar vs Čelik
25.05. - 17:00 - Tuzla City vs Željezničar
 
dejo yt manager
Postovi: 46
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 9:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 11:58 am

Ipe je napisao/la:
pet mar 15, 2019 11:09 am
Dejo još čekam...
Besa, pratimo te vjeruj :)
 
dejo yt manager
Postovi: 46
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 9:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 12:07 pm

samo_plavo je napisao/la:
pet mar 15, 2019 10:52 am
Dejo, šta je to Miro Stevanović toliko tražio što klub nije mogao ispuniti za novi ugovor? Ako si tad bio klubu pošto se ne sjećam baš...
Tada je vec čena dosao i ja nisam vise se time bavio, tako da bilo koju cifru da ti napisem bilo bi u domeni nagadjanja, jer nisam ja to vidio niti radio na tome... znam koliko je trazio kad je dolazio, i znam koliko je dobio... ono sto nikako nije htio da promijeni je ugovor na 1,5 godinu, mi insistirali na minimum 2 godine...
 
dejo yt manager
Postovi: 46
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 9:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 12:14 pm

CURVA je napisao/la:
pet mar 15, 2019 11:05 am
dejo yt manager je napisao/la:
čet mar 14, 2019 9:30 pm
salle86 je napisao/la:
čet mar 14, 2019 9:23 pm
jel se neko šprda ovde ili baš bradom i glavom piše riba :D
Jesam majke mi glavom i bradom... Joooj jest majke mi moja bliza raja i raja iz djetinstva kao i sa treninga me znaju kao Riba... Cak me i stara tako zove, show...
Riba moj dobri isli smo zajedno u skolu i na gostovanja Sandro,Kemo pa i Zeba .Znam da zivis Zeljeznicar kao i mi svi bas smo jednom pili kafu kad si pricao za JUG i Zapad kako ima velika mogucnoast da ce se to praviti ono sto me sad najvise zanima sta ti mislis da smo istrpili proslu upravu bili oni uspjeli to da zavrse ili je ovo maksimum sto se moglo uraditi ? --
i ako znas ista u vezi krova na Istoku.
hahahahah onda se bas dobro znamo, to su bila gostovanja :)
uuuu slozeno pitanje, da samo ih mi istrpili, opet mislim da bi doslo do promijena, vrlo brzo kroz godinu do dvije max, jer su ljudi bas bili premoreni od svega, ne znam za senada, a pisao sam, sam ne bi mogao vise vuci... ne znam to je nekako moje misljenje, mozda sam skroz u krivu...
znam za planove zapada i juga, i znam da se maximalno radilo na tome, ali to nisu investicije koje bi isle tako brzo, koliko se sjecam trazili su se neki pristupni fondovi, fife, uefe za realizaciju nekih sredstava... ali poznavajuci senada u nekom periodu bi to i napravio, sada koji je to period, ne znam tesko je to reci, jer po meni je sada veci prioritet kamp i tereni, jer realno ono to ti donosi najvecu zaradu su transferi, i u taj pogon moras investirati i ulagati stalno...
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 12:21 pm

Dejo,svaka cast na svemu sto si uradio i hvala ti sto si dosao na forum da podjelis s nama ove informacije.Nek te sreca i uspjeh prati.Sve najbolje. LP
 
dejo yt manager
Postovi: 46
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 9:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 12:27 pm

Plava Porodica je napisao/la:
pet mar 15, 2019 11:23 am
Vidim niko ništa nije pitao o famoznim bojkotima od strane ekipe? Da li se zaista dublje ulazilo u taj problem i da li se išta dokazalo? Uradilo povodom toga? Na neki način kaznilo?
I dan danas imamo neke igrače iz tog perioda, a sumnjivog su karaktera.
puno se o tome pricalo, jako tesko je to shvatiti i donekle utvrditi, ali jedno je cinjenica, nakon svake smjene trenera ekipa zivne, proigra i onda opet letargija... prvo se pricalo, dizalo, motivisalo, znaci sve se pokusavalo da se prevazidju neke stvari i na kraju kaznjavalo se destimulacijama, ispade da nista nije urodilo plodom... mislim da je tu kljuc u treneru/covjeku/lideru ili si sposoban da vladas situacijom, upravljas ljudima, budes autoritet, ili nemas tu sposobnost pa nestane povjerenja na tim relacijama trener-igrac... evo mozda je malo glupo uzeti za primjer murinja i man utd, takav trener, bili grozni, dosao pocetnik(u odnosu na murinja) pravi show sa njima...
ne znam, mozda ja to ne znam gledati i sto mi jedan trener rece zato si ti ekonomista a ja trener... a pricali o tome da je ne vidim razliku izmedju jahica i bogija, izuzev sto bi ovaj prvi bio skuplji i sto je stariji... mozda fkt ja nemam pojma o tome, ali iskreno puno je cudnih cinjenica oko toga, ko je trenirao zna i sam da je svlacionica cudo, skup raznih karaktera...ali opet upirati prstom i reci nekome namjerno igras lose, mislim da to nije tako... ako neko hoce da bojkotuje taj izmisli povredu, bolest i sl... a ne da se i on ofira po terenu ako izgubi... tako ja bar shvatam...
 
dejo yt manager
Postovi: 46
Pridružen/a: sri mar 13, 2019 9:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 15, 2019 12:28 pm

cipiripi je napisao/la:
pet mar 15, 2019 11:17 am
Molio bih Deju da mi odgovori samo na jedno pitanje.

Posto znamo sa kakvim ste se sve problemima susretali, ko su osobe ili institucije koje su najvise sabotirale vase napore da unaprijedite infrastrukturne projekte
da ne mislis da necu da ti odg, ali ovo je pravo skakljivo pitanje, tako da nije bas za javno pisanje, ali u sustini zna nasa raja sve...

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 207 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija